gezocht \nl de tn Oogsttijd 'Jndertuintjes Het beloofde land ir recept? Wat is jouw lekkerste D JE- Fluks 5 b Echte Moto, DeTilburgseKejerier I 10,- F# I isicolanden. :.nl Voor de overige voorstellingen van de show Gitano -op 10, Leerlingen van De Bome aan hun ochtendgymnastiek. sen in lachten. Dit Zij kunnen landelbaar. In het voorjaar is een groepje enthousiaste vrij willigers begonnen met een kindertuin in de wijk Jeruzalem. De voortuinen van Betuwestraat 3 en 5 werden hiervoor gebruikt. Elke vrijdag middag wordt tussen half vier en vijf de vlag gehesen. Alle kinderen die langskomen, mogen meehelpen. iet hepatitis C? an hepatitis C lat u besmet iet. Circus Herman Renz en De Tilburgse Koerier organiseren Mn lezersactie, exclusief voor lezers van De Tilburgse Koerier Helaas, helaas, de zomervakantie zit er weer op. Afgelopen maandag zijn ook de basisscholen in het zuiden van Nederland weer begonnen. Bij basisschool de Borne in Tilburg wilden ze alle leerlingen fit aan het nieuwe schooljaar laten beginnen. Daarom was een instructrice van een sportschool uitgenodigd om alle kinderen een gratis les Zumba te geven. Zumba is een soort fitness op swingende muziek. Reken maar dat de leerlingen daarna extra wakker en vrolijk aan hun lessen begonnen! smet zijn, lidelijk of 20 september kun- ‘s meedoen. Je eigen fiets. Het gewone fiets, is. Er mogen opgenomen in een Kinderboeken- weekkookboekje. Alle kinderen die tijdens de Kinderboekenweek de bibliotheek bezoeken krijgen dit boekje cadeau. De presentatie van het eerste exemplaar is op woens dag 7 oktober tijdens een feestelijke bijeenkomst in Restaurant Etenstijd. Tien prijswinnaars met hun ouders worden hiervoor uitgenodigd in het theater van Kindertijd en zij mogen aansluitend lekker blijven eten. En wie weet staat jouw recept dan ook wel op het menu! Wat moet je doen? Typ of schrijf je recept in maximaal 200 woorden. Maak ook een (digitale) foto van je gerecht of een mooie tekening. Je mag er ook bij schrijven waarom je het zo lekker vindt! Stuur het uiterlijk 20 september naar communicatie© bibliotheekmb.nl of lever het in bij De Kinderboekenweek komt er weer aan (7 tot en met 17 oktober) en gaat dit jaar over eten en snoepen in kinderboeken. Ben jij tussen de 6 en 12 jaar en heb jij een lekker recept, zelf bedacht of een favoriet met een snufje van jezelf, doe dan mee en win een plaatsje in een speciaal Kinderboekenweekkookboekje en een etentje bij restaurant Etenstijd. Ben je tussen de 6 en 14 jaar, heb jé een fiets en wil je wel eens mee doen aan een officiële wielerwedstrijd? Fietsen op een afgezet parcours onder luid gejuich van publiek en kans maken op een huldiging op een heus podium? Tijdens de Dikke Banden Race, georganiseerd door de Tilburgse WielerClub Pijnenburg, kan dat allemaal. En als je wint mag je misschien wel meedoen aan de grote finale waarbij ook nog renners van de Rabo bank Wielerploeg aanwezig zijn. Sep Zoontjens traint heel hard, want hij wil net zo goed worden als zijn Opa Cees. KINDERTUIN HET BELOOFDE LAND LEVERT FUNK WAT OOGST OR FOTO'S: JOOP WEVER water gaan halen bij het kanaal. Heel leuk vanmid dag, heel veel geleerd! Doortje heeft hele leuke stoeltjes gebracht! fietst. Na de wedstrijden worden de winnaars op het podium gehuldigd. Zij krijgen, naast een geweldig applaus, een mooie prijs en natuurlijk een bijbehorend bosje bloemen. Daarnaast ontva alle deelnemers na afloop een I herinnering. De Dikke Banden Race is voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar die geen wielerlicentie hebben bij de KNWU. Er zijn verschillende leeftijdsgroepen, zodat je tegen kinderen van je eigen leeftijd je scholen zijn weer begonnen en dat betekent dat ook in de kindertuintjes .veer hard gewerkt gaat worden het komende jaar. Deze week zetten we kin dertuin Het beloofde land in de wijk Jeruzalem in de schijnwerpers. Elke vrij dagmiddag wordt er druk geschoffeld, geharkt en en geoogst in de voortuinen an Betuwestraat 3 en 5. Op deze pagina vind je een stukje uit iet logboek, geschreven door een vrijwilliger. Daarir^^— Bij inlevering van deze bon betaalt u slechts 10,- (wr alle rangen) voor de voorstellingen van de show Gitano van Circus Herman Renz in Tilburg op vrijdag 11 september, ®vang om 16.30 en om 20.00 uur. Kaarten voor beide voorstellingen zijn verkrijgbaar bii De Tilburgse Koerier tot vrijdag 11 september 16.00 uur. Adres: NS-Plein 14 in Tilburg. 12 en 13 september- ontvangen onze lezers bij inlevering van deze bon een korting van 10,- op alle rangen. (met uitzondering van de zijtribune). Deze plaatsen kunt u telefonisch reserveren °P 0909-50.300.60 (tijdens kantooruren). Ook is er verkoop van plaatsbewijzen voor deze voorstellingen aan de Circuskassa vanaf donderdag 10 september. Zie voor meer informatie www.renz.nl I andere dagen 1 KORTING i Vrijdag 24 juli Vrijwilligster Marie-Thérèse was in de kindertuin, Paul kwam later als hulp. Vier meisjes zijn de hele middag geweest. De bedjes aangeharkt. Radijs geoogst en geproefd, 3 soorten bonen, 2 grote courgettes, 2 kervels en 3 tomaten geoogst. Prei uitgeplant bij de aardbeien. Gezellige middag. Iedereen ging met oogst naar huis. ^\/RIJDAG I PER PERSOON lationale^ lepatitis C Campagne Vrijdag 22 mei Om 15.15 uur kwam Anneke helpen, om 15.20 uur stond er al een meisje in de kindertuin: Zoë. Ik had haar al beloofd dat ze mee mocht helpen in de tuin. We zijn begonnen toen de vlag hing (hele leuke vlag!). Weer wat gras losgepeuterd en geharkt met nog meer kinderen. Daarna gezaaid (radijs, kervel, Oost-indische kers), en Anneke is ondertussen Heb je zin om mee te doen, meld je dan aan bij Sjef van Gestel via info@ twcpijnenburg.nl of telefonisch op 013- 570 53 58. De Dikke Banden Race start om 13.00 uur. Tussen 12.00 en 12.45 uur kun je het parcours verkennen en een rugnummer ophalen. Het dragen van een valhelm is verplicht tijdens de wed strijden. Als je geen valhelm hebt, laat dit dan vooraf weten. Dan zorgt de organi satie voor een helm. Je mag natuurlijk ook gewoon komen kijken om de fietsers aan te moedigen. Kijk voor meer infor matie op www.twcpijnenburg.nl. Op zondag 20 september organiseert wielrenclub TWC Pijnenburg een fiets- wedstrijd voor nieuwelingen en junioren. Deze wedstrijd is een voorbereiding op de Nederlands Clubkampioenschappen die twee weken later plaats vinden in Hoogezand-Sappemeer (Groningen). Aan de wedstrijd op 22 z: nen jongens en meisjes kunt meedoen op je eis maakt niet uit of het een mountainbike of citybike zelfs versnellingen op zitten, als het maar geen racefiets is of een wielrenstuur heeft. Er wordt gefietst op het parcours met start en finish in de Kwaadeind- straat, waar verder geen verkeer rijdt. -l «TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 SEPTEMBER 2009 -- de bibliotheek bij jou in de buurt of bij Restaurant Etenstijd, Prof van Buchemlaan 4, Tilburg. Vergeet niet je naam, adres, e-mail, telefoonnum mer en leeftijd te vermelden! Wat kun je winnen? De winnende recepten worden Filmfoyer Ook de Filmfoyer ontwaakt uit zijn zomerslaap. Vanaf nu ben je weer welkom voor de leukste kinderfilms. Aanstaande zondag staat om 13.00 uur de film Laban het allerliefste spookje op het programma. De première van het derde deel uit de reeks! Opnieuw beleeft Laban allerlei avonturen met zijn beste vriend prins Bas en zijn guitige zusje Labolina. Ze spelen verstoppertje, ze krijgen een gekke oom op bezoek en ze picknicken in de regen. Laban is nog steeds een bangerik, maar ook het allerliefste spookje ter wereld. De film van 15.00 uur zullen ook je ouders leuk vinden, dat is namelijk de eerste Pippi Langkous-film! Pippi gaat samen met haar aapje meneer Nilsson en het paard Witje in Villa Kakel bont wonen. Tante Pastellia vindt dat het niet kan, zo'n meisje helemaal in haar eentje. Ze stuurt twee agenten om Pippi naar het weeshuis te brengen. Gelukkig weet Pippi wel hoe ze agen ten moet aanpakken! Bestel je kaartjes via tel. 013-543 22 20. Vleermuisavond Bij Bezoekerscentrum Oisterwijk kun je op vrijdag 18 septem ber meer te weten komen over vleermuizen tijdens een speciale excursie. De avond begint met een mooie diapresentatie, waarbij je de gids van alles kunt vragen. Daarna ga je het donkere bos in. Met behulp van een batdetec- tor spoor je dwergvleermuizen, watervleermuizen en misschien wel de rosse vleermuis op. De avond duurt van 19.30 tot 22.30 uur. Meedoen kost 5 euro voor leden van Natuurmonumenten en 7 euro als je niet lid bent. Reserveer even via 013-523 18 00 of www.natuurmonumenten. nl. Het bezoekerscentrum vind je aan de Gemullehoekenweg 147 in Oisterwijk. Op zondag 20 september is er van 14.00 tot 16.00 uur een gezellig oogstfeest bij de tuin, Betu westraat 3. Met stoepkrijten, pompoensoep uit de tuin, twee leuke prijsvragen en nog meer leuks. Je bent van harte welkom! Zo'n 15 kinderen hebben al meegedaan, waarvan een stuk of 5 bijna elke week. Twee vrijwilligers begeleiden de kinderen bij het tuinwerk en doen het werk eromheen. In het begin was het vooral planten en zaaien, maar nu is het oogsten begon nen! Boontjes, kervel, aardappels, courgettes, aardbeien, tomaten, radijsjes en ga zo maar door. Hieronder een stukje uit het logboek van kindertuin Het beloofde land: eloofde land. Verder zie een aantal foto's van ■inderen in de tuin. In de kleine ronde foto's j zie je formulieren die de kinderen hebben ngevuld. Daarop staat wat ze doen in de tuin en wat ze leuk vinden aan het tuinieren. De kinderen hebben ook iets op het formulier geplakt, dat ze hebben gevonden in de tuin. Bijvoorbeeld een laddenstoelofeen bloem. Veel lees- kijkplezier! U

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5