s imn 3 Bi Snelheid, sensatie en show op Haghorst's Spektakel Tilburgse in de problemen na beroving B V^Bfl Dancetour brengt top-dj's op Koningsplein Kunst in Kunstpodium T gecensureerd Protest tegen tegel voor zwerver Jan Schellekens OJ 'brengt dë regio m beweging Muzima I I CD 2 undai.nl Denkt u aan scheiden? WILLEM II CD =5 CD ÜO 00 CD Z5 Passend begin van studententijd C/) MODE LINGERIE V De ilburgse Koerier OPLAGE 111.000 VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN DONDERDAG 20 AUGUSTUS 2009 JAARGANG 53 NR. 2708 Carpulling is een van de publiekstrekkers op het Haghorst's Spektakel René Schuurmans I Beeld van een vorige editie van Dancetour. FOTO: MARK VAN ETTEN www.vedder.nl info@vedder.nl - (013) 54 46 777 (073) 8000 264 j Het is inmiddels alweer bijna twee weken geleden gebeurd, maar de schrik zit er nog goed in bij Corrie Krijnen (70) uit de Geefhuis- Betrouwbaar, Betrokken, Beter Brucknerlaan 20, SOU DN Tilburg T: Ol3 4S5 33 79 I: www.bijnenuitvaartverzorging.nl HERACLES dat deze i dat de dac te c zoal: van leine an- ant Winkelcentrum Westermarkt 2 speciaalzaken ,vw- eren- hetTilbur dat 1 makii aan c Dewooneditie *an De Tilburgse Koerier. Jan I 'd'n de voorverkoop en 15 euro aan de kas sa. Voorverkoopadressen zijn Feesterij - tapperij De Bierelier en Partycentrum vastgeplakt, zodat je als kijker de onge censureerde versie kon zien door het papier op te tillen." Op het vel stond het woord 'censuur’. staan al 80 jaar garant voor een stijlvolle verzorging van de uitvaart. Opbaring is mogelijk thuis of in een rouwcentrum. De uitvaart wordt ook door ons verzorgd indien u ergens anders verzekerd bent. Een uitvaart met vrouwelijk personeel is mogelijk. Wij beheren rouwcentra in Tilburg en Waalwijk. Ons uitvaartcentrum bevindt zich aan de Brucknerlaan te Tilburg. Ook voor uw uitvaartverzekering en overige verzekeringen kunt u bij ons terecht. van de Tilbun' een bankpasjt eruit hebben c thuisgekomen, werk heen te opening I gen met LEES meer op PAGINA 8 apje van ajesteits- hetgeen ikomend FOTO: PETER LIGTENBERG Ookc e post Diessen geven uitleg getrok ahulpvan moderne brand- Haghc Hogescholen en de Universiteit van Tilburg. Afgelopen maandag wisten veel aankomende studenten zich nog schuchter te melden voor de Tl K-week, maar de meesten van hen zullen deze schuchterheid snel van zich af hebben geworpen. Een kunstwerk van Antoine Timmermans uit Tilburg is onlangs tijdens een expositie in Kunstpodium T aan de Noordstraat gecen sureerd. Projectleider Zeus Hoenderop van de galerie beweert dat hij 'het begin van massahysterie de kop in wilde drukken' door het kunstwerk weg te halen. Kinderattracties kditjaar wordt weer alles uit de kast rokken voor de kinderen op het jhorst's Spektakel. Zij kunnen zich bunge vermaken in een brandweerauto of in bij de het speelparadijs van de Nickelodeon weg waren. Opvallend was ader de portemonnee 'netjes' in de tas had teruggestopt. Onmiddel lijk belde de vrouw naar de bank om haar pasje te blokkeren. Maar het was al te laat. De dieven hadden inmiddels meer dan 750 euro van haar rekening afgehaald. De ellende begon pas echt toen Krijnen haar nieuwe bankpasje niet kon ophalen, omdat ze geen gel dig identiteitsbewijs meer had. Toen ze naar de gemeente ging voor een nieuw exemplaar, leek het er in eerste instantie op dat ze 24,75 euro aan 'ver- horst's Spektakel begint zondag 11.30 uur. De entree bedraagt 4 e per persoon. Voor kinderen tot en met 12 jaar is de entree 2,50 euro, inclusief een loterijlot. Kijk voor meer informa tie op www.haghorstsspektakel.nl. I teneentenieuws M en scholing voor mensen met Miring en inburgeraars ^Wieren kunnen studentenleven "Tilburg uitproberen f»s«i stallen veiliger A A A gedeeltelijk w René van Densen lijmde afgelopen zaterdag een halve euro vast op de tegel voor zwerver Jan Schellekens in de Walk of Fame. Dit deed hij om te protesteren tegen het eerbetoon aan de bekende Tilburgse zwerver. FOTO: ALDERT VAN DER BURG Op zaterdag 8 augustus even na één uur 's middags kocht Krijnen sigaretten bij de Albert Heijn aan de Piusstraat, die ze met haar pinpas betaalde. Twee vrouwen, van ongeveer 40 en 24 jaar oud, stonden er ook bij. Buiten sprak de jongste Krijnen aan met de vraag of er een tandarts in de Piusstraat zit. Ter wijl ze Krijnen aan de praat hield, moet de oudste de portemonnee uit de tas urgse hebben gegrist en sje en een identiteitskaart n gehaald. Nadat ze was -n, kwam Krijnen erachter Flyers Timmermans zelf maakt zich niet druk over het incident. "Mijn eerste reactie was dat ik moest lachen toen het werk werd weggehaald. Wat moet ik anders doen? Flyers laten drukken met de foto erop en uitdelen in de stad? Ik ben kunstenaar, ik test alleen maar mijn vrijheid. Dat deze foto is weggehaald, is eigenlijk te lullig voorwoorden. Bloot is onschuldig, net als gewassen worden door mama als je nog een kind bent. Ik wil van dat morele gedoe af." Voormalig nachtburgemeester René van Densen heeft afgelopen zaterdag een pro testactie tegen de tegel voor zwerver Jan Schellekens gehouden. Dat 'deed hij door met extra sterke secondelijm een halve euro op de tegel in de Walk of Fame vast te plak ken. missingskosten' zou moeten betalen omdat ze haar oude identiteitskaart kwijt was. Dit bedrag komt nog boven op de extra kosten die het slachtoffer al moet maken voor een nieuw exem plaar (41,75 euro). Krijnen: "Dat is toch te zot voor woorden? Voor een alleen staand iemand met alleen een AOW'tje zoals ik zijn dat toch behoorlijke be dragen." De gemeente was volgens Krijnen ook niet bereid om haar een voorschot te geven om de eerste nood te lenigen. Aangezien de casemanager van de vrouw bij de Sociale Dienst op vakantie is, kan de gemeente dit laat ste niet bevestigen. hof in Tilburg. Bij een supermarkt in het centrum werd ze beroofd Nieuws van haar bankpas en identiteitskaart. Toen begon de ellende. Op zaterdag 22 augustus is het 109 jaar geleden dat Marietje Kessels dood werd gevonden in de Noordhoekse Kerk. Dat Marietjes vader een grote muziekinstrumentenfabriek had, is bij velen niet bekend. Daarom wil mu- ziekinstumentenmuseum Muzima het publiek kennis laten nemen van deze eens zo beroemde en omvangrijke fabriek. Op zaterdag 22 augustus ver zorgt Muzima om 11.00 en 14.00 uur een rondleiding. Aanmelden kan via e-mail info@muziekinstrumentenmu- seum.nl. Muzima, Lovense Kanaaldijk 7, Tilburg. Kijk voor meer informatie op www.muziekinstrumentenmuseum.nl. aanwezig om de duiksport te promo ten. Leden van de vrijwillige brand weer van dep—- hoe met beh_.r weerapparatuur mensen uit een auto kunnen worden bevrijd. Supertruck. Verder kunnen de jongste bezoekers zich laten schminken, een tattoo laten zetten of springen op de bungee trampoline. Ook de dieren bij de kleindierenshow zitten op hun dierenvrienden te wachten. Het Hag- Op zondag 23 augustus vindt de tweede editie van Dancetour Til burg plaats op het Koningsplein in Tilburg. Van 13.00 uur tot 22.00 uur kunnen jong en oud gratis ge nieten van bekende dj’s als Marco V, Gregor Salto, Jip DeLuxe, Erick E, Bates45 en Kriss One. Daarnaast mag de winnaar van de DJ Contest, DJ Liko, een half uur draaien op h podium tijdens Dancetour Tilbu 2009. Dancetour is een serie graf toegankelijke openlucht danc evenementen, georganiseerd in zeventien steden in Nederland. Ook dit jaar steunt Dancetour de organisatie 'oneMen can make a difference'. OneMen steunt klein schalige, lokale ontwikkelingspro jecten in meer dan 40 landen over de hele wereld met vervoer- en communicatiemiddelen. de gemeente ook dat bedrag nog ver goedt met bijzondere bijstand. Nadat zij Hans Smolders over het inci dent had gebeld, ondernam de fractie voorzitter van de Lijst Smolders Tilburg actie. Hij wil schriftelijke vragen stellen aan burgemeester en wethouders over de werkwijze van de gemeente. Smol ders is blij dat Krijnen die 24,75 euro niet hoeft te betalen, maar wil dat dit in de toekomst standaard wordt. Als Tilburgers het slachtoffer worden van een beroving, moeten zij kosteloos en met voorrang een nieuwe identi- *-'*skaart of paspoort krijgen, vindt Dok de vermissingskosten moeten vervallen. Hij vraagt verder aan het college om tot een plan van aanpak te komen om straatroof en overvallen met man en macht te bestrijden. Den Horst in Haghorst, Café De Zwaan en Herberg Kerkzicht in Diessen, V post in Hilvarenbeek en De Boer bond in Moergestel. Het gaat om een bewerkte foto waarop het gezicht van koningin Beatrix is ge monteerd op het naakte lichaam van een man met een erectie. De afbeel- i «öi'R'st ding hoorde bij een serie van vier por- i tretten met de naam Nederlands funda mentalisme: liberate your anus ('bevrijd je anus'). Deze serie maakte weer deel uit van de tentoonstelling Beuys will be Beuys, die van 6 tot en met 16 augustus in Kunstpodium T was te zien. Ook fd- to's van onder anderen Barack Obama en Michael Jackson zijn op een derge- lijke manier gephotoshopt. De foto met daarop Beatrix werd bij de opening van de expositie al meteen weggehaald. Timmermans: "Er ont stond een discussie tussen een aantal mensen en om die te stoppen nam Zeus het werk weg." Hoenderop: "Circa tien mensen stonden puberaal om het springen. De dag na de heb ik het weer teruggehar een A4'tje aan de bovenkar danken heeft aan de gemeente, als een nieuwe laminaatvloer en een nieuwe koelkast, maar over deze ervaring was ze aanvankelijk minder te spreken. Gelukkig voor haar kon de ambtenaar met wie ze te maken kreeg, zich goed in haar situatie inleven en een paar telefoontjes later bleek dat ze in ieder geval het bedrag van 24,75 euro uiteindelijk niet hoefde te betalen. Wat meespeelde bij dit besluit, was dat Krijnen haar identiteit kon aantonen met een verlopen rijbewijs. Het geld voor een nieuwe identiteitskaart kon ze lenen van een bekende. Bij hoge teitsk; uitzondering hoefde ze het paspoort hij. Oc ook niet van tevoren (bij de aanvraag) verval te betalen, maar pas achteraf. Gezien cc"*~ de persoonlijke omstandigheden van de Tilburgse is het zelfs mogelijk dat Veel nieuwe studenten zijn deze week druk bezig om kennis te maken met de stad Tilburg, hun mede-studenten en jrgse studentenleven. Zij doen tijdens de TIK-week, de kennis- Kingsweek voor alle nieuwkomers de Avans Hogescholen, de Fontys Carpulling De zondag is zoals altijd de spektakel- dag. Dat spektakel is er vanaf 12.00 uur in de vorm van wedstrijden carpulling. Dit is een sport waarbij krachtige mo toren, snelheid, sensatie en show cen traal staan. De sport is te vergelijken met tractorpulling. Vanaf ongeveer 16.00 uur komen de liefhebbers van het Nederlandstalige lied aan hun trekken tijdens de Hollandse muziek- middag. Dit jaar gaan onder anderen de volgende artiesten een spetterend programma verzorgen: Koos Alberts, Peter Smulders en de Diessense Me- lany La Vie. Afsluitend is er dit jaar het rondje carnaval. Ook wordt het publiek die dag vermaakt met straattheater en een gezellige markt. Vierdag 22 aug 19.45 uur De%e week... ^nummer® Waterspektakel Op het Wilhelminakanaal is ook het nodige te zien en te doen. Zo kunnen belangstellenden een tocht maken in een kano of op een grote waterba- naan. Het Dutch Powerboat Racing’ Team geeft een demonstratie met radiografische speedbootjes. Aan de waterkant bevinden zich grote door zichtige ballen. Hiermee kan over het water worden 'gelopen'. Het Alcyone Diveteam is ook met een heel team Van vrijdag 21 tot en met zondag 23 augustus staat Haghorst weer in het teken van het Haghorst's Spektakel. Met onder andere optre dens van Koos Alberts en René Schuurmans en op de spektakelzon- dag wedstrijden carpulling. Op vrijdag 21 augustus staat een grote party op het programma in de feest tent aan de Wilhelminadijk. Jongeren kunnen die avond uit hun dak gaan met optredens van de dj's Frequens- cerz, Wildstylez, Deepack, Alphaverb en J-Town Allstars. De entree bedraagt 10 euro in de voorverkoop en 12,50 euro aan de kassa. De avond duurt van 20.00 tot 01.00 uur. Zaterdag is tradtitioneel de avond van 'Back to the Haghorst'. Op het podium staan die avond René Schuurmans en De Corona's. Tussendoor is er een disco door de Sjopa Drive in Show. Aanvang 21.00 uur. Kaarten kosten 12,50 euro in Schellekens is ook wel bekend onder de naam i Halven euro', omdat hij bij passanten in de binnenstad om een halve euro bedelt. De zwerver kwam onlangs in het nieuws toen hij een tegel kreeg in de Walk of Fame in de Alexanderstraat in het centrum van Tilburg. Deze Walk of Fame is bedoeld als eerbetoon aan mensen die veel voor Tilburg hebben betekend. De Tilburgse bevolking kon hiervoor eerder dit jaar kandidaten voordra gen via een website waarna een jury de inzendin gen beoordeelde. Van Densen is teleurgesteld over deze keuze van de Verlopen rijbewijs Krijnen somt een aantal dingen op die zij in het kader van het armoedebeleid Het werk van Timmermans moet deels gezien worden als een protest tegen hy pocrisie. "Er is zoveel té zien op internet, maar als je het print en ergens ophangt, is het ineens een ding. Ik denk dat Beatrix hier samen met Willem-Alexander en Méxima om zou lachen." Voordat het werk werd weggehaald, had Cees van Raak, zelf kunstenaar en bin nenkort stadsdichter van Tilburg, Hoen derop gewaarschuwd dat er sprake was van majesteitsschennis. Volgens Timmer mans 'genoot Van Raak van de rel' die bij de opening van de expositie ontstond. De aankomend stadsdichter beweert dat het werk op zijn aansporing is weggehaald. "Dat heb ik gedaan onj Hoenderop in bescherming te nemen, Beatrix afbeelden met een erectie, een blind paard kan zien dat dat majesteits schennis is. Dit is vragen om moeilijk heden. Je hebt poep aan de knikker als de Rijksvoorlichtingsdienst wordt get informeerd en vervolgens komt kijker® aldus Van Raak. jury. Daarnaast vindt hij dat te weinig hoogopge leide mensen, zoals hoogleraren aan de Universi teit van Tilburg, een tegel krijgen. "Ik kan zo tachtig mensen opnoemen die méér voor Tilburg hebben gedaan dan Jan Schellekens. Bovendien draagt dit initiatief wederom het Calimero-complex Tilburg uit, alsof de Tilburger altijd maar de KIe Man is." Pal voor het pand van initiatiefnemer Til- burg 2009 plakte hij de munt van 50 eurocent de tegel. "Misschien in de hoop dat Schellekens sloopt om de halve euro te bemachtigen? Overigens is de naam van Schellekens niet correct in de tegel gegraveerd: de tweede 's' staat er niet I op. Van Densen heeft de munt geplakt op de plek j waar die letter had moeten staan. Een filmpje van de actie is te zien op http://blip.tv/file/2482529. Dorp Het was de dichter A<HJ. Dautzen- ;erg die mij afgelopen zaterdag ipte over een geval van censuur dat zich zou hebben afgespeeld lij Kunstpodium T aan de Noord straat. Het ging om een bewerkte to waarop het gezicht van konin- „i Beatrix is gemonteerd op het aakte lijf van een man met een ard geslachtsdeel. «gelopen dinsdag begon ik een n ander uit te zoeken. De kun- tenaar die het werk had gemaakt, las zo vriendelijk om onder meer ie afbeelding naar mij te mai- m. Ik kan niet zeggen dat ik erg eshockeerd was. Sterker nog, ik nest eigenlijk wel lachen om de lijze waarop onze vorstin was af- ebeeld. En ach, wat is er nu mis let'de aanblik van een redelijk laaie erectie? Bovendien kiezen tensen er toch zelf voor om een xpositie te bezoeken. Dan kun II je dit soort dingen verwachten. I Het gaat hier niet om kunst in de I openbare ruimte. I Als het aan mij had gelegen, had I De Tilburgse Koerier de foto ge- II woon afgedrukt, zodat het geheel 11 duidelijk is waar de discussie die I het kunstwerk opriep, over ging. 11 Maar mijn baas was een andere I meningtoegedaan.Tja, iksnapdat II wel. Stel dat u de foto onder ogen I had gekregen als u op het punt I stond om te eten en u ziet het I gezicht van Beatrix, dan vergaat u II wellicht alle eetlust. I Is dit laatste, flauwe grap; I mij ook een geval van maje I schennis? Want dat was he I waar Cees van Raak, aank II stadsdichter van Tilburg, de pro- I jectleider van het atelier voor waar- schuwde als het werk gewoon aan I de muur zou blijven hangen. Zeer I teleurstellend dat iemand die nota II bene zelf kunstenaar is, oproept I Meensuur. Je zou verwachten i dat hij over een ruimere geest I beschikt. Toch een misser van Van llaak... Hopelijk maakt hij die de ’temende twee jaar als stadsdich- n ruimschoots goed. Majesteitsschennis... in welke iaeuwleven we eigenlijk? Misschien I heb ik makkelijk praten, maar als ik het besluit had moeten nemen, I tó ik het werk niet verwijderd of toegedekt. Laat de discussie maar torsten. haag me af of dit geval op zich zelf staat. Eerder deze zomer had- den we al te maken met censuur kien webmaster Tom Pijnenburg I ran TilburgZ.nl een discussie op de site afkapte en de mogelijk heid om op columns te reageren uitschakelde. Zijn argument: keer op keer loopt het debat uit de land; dat mensen elkaar het bloed onder de nagels vandaan halen, moet maar eens afgelopen zijn. De werkelijke reden: meneer mengde ach in een discussie en kreeg van mij de wind van voren toen hij allerlei flauwekulopmerkingen maakte. Sindsdien is het debat op lilburgZ geheel doodgebloed en I dat is zonde. Lief, klein Tilburg, hoeveel ik ook ran je hou, je blijft toch een dorp. Aldert van der Burg

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 1