'Nederlanders en Bosniërs gaan samen los' B» SP beraadt zich p positie Vreeman Ik heb geleerd om meer op m'n eigen belangen te letten' Iburg iï-ZELF 'Gemeente minacht horecaondernemers' iï gezaagd' ^Contour IDT GEBRUIKTE TOYOTA? H] “ScheidingsMakeiaar Algemeen! 3 Postzegels www.duitsleren.net Agenda Groeiend aantal katten moet worden teruggedrongen vandorst.nl ||^T0Y0TA Reeënexcursie Oisterwijk a niets DONDERDAG 23 JULI 2009 detilburgse koerier VERVOLG VAN DE VOORPAGINA H Studenten win het ROC Tilburg vermaken de mensen in Bosnië en Herzegovina met verschillende acts. die we blij maakten." jen optreden tijdens I Korrektes Deutsch macht SpaA! Klimaat Actie Kamp Tel: 013-543 45 72 KORT SUZUKI i Tilburg worden 13 tementen gebouwd uitvalswegen en vele TILBURGSE ROC STUDENTEN IN VOORMALIG JOEGOSLAVIË eren erdeur! ebben de studen- i het park in het moe als i o grote schaal het van- opende en verwilderde er nu 2 een mii volkse renlar Zie www.duurzaamtilbi voor de volledige agenu nieuws. 13 c laat iber a.s. in en -Oisterwijk Informele i mensen thi Contour - St. t www.contourtill t de Gamma) nder krassen terdag 07.30 -19.00 uur voor vrijwilligerswerk en informele zorg lezen mem uit R hen passé,c zegt B- van Var Instituut voor Duitse Taal i en andere 1 iet Midi-plan. j-,usje j In De Tilburgse Koerier van donderdag augustus verschijnt het tweede en itste deel van dit dagboek. Volgens Van Bavel 'in alle op1 handelen. popi delijke aar daar gaat t nt u Contour. In vrijwilligers laten-genieten. diverse niveau's conversatielessen extra coaching tolk/vertaler met succesgarantie incompany-training op niveau! Nieuwe cursussen beginnen septemt Goirle Baarle Nassau Tilburg Rijer Theo Cuypers Stichting De Kittenmand Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg tilburg.nl - info@contourtilburg.nl ilburg.nl. °nda en het o eenvoudige bridge span- nder kan zijn .aartspel dan ‘sentatie, die .1, kunnen de ok aan de bak. teleurstellir te ter sprak, superveel r metw' Het lijkt er op dat Tilburg in januari volgend jaar een nieuw asiel rijker wordt. En dat is maar goed ook, want met de huisvesting aan de Bosscheweg is het slecht gesteld. Het is toch de plaats waar zwerfdieren moeten worden opgevangen en om daar te moeten zitten, is al geen pretje. TOYOTA ©lexus inleiding op zijn vragen. 'Ik zou wel eens willen weten of burgemeester en wethouders dat ook zouden toelaten bij hun bevriende relaties in de horeca en hun eigen borrelvrienden. Dit ge drag van de gemeente Tilburg is net zo schadelijk als het afgeven van een vergunning voor een viskraam uit Vo lendam die recht voor de deur van een bestaande viswinkel in Tilburg komt te staan', aldus Smolders. igeen en zijn ernstige of lichamelijke meer informatie '♦ellenden surfen ..entpower.eu of 3899358. We maken een flinke sprong naar 2 juli 2008, daags voor het tekenen van de contracten bij burgemeester Ruud Vreeman thuis. Van Bavel: "Tot het laatste uur zijn we bezig geweest om televisie- contracten binnen te halen. Zelfs die ochtend heb ik nog contact gehad met partijen die nog niet zeker waren en je probeert je toch tot het laatste moment hard te maken voor je initiatief. Ik zei tegen Joris en Linda dat we niet moesten tekenen. Intussen voerde de gemeente de druk op om dat wél te doen." 54-jarige mevrouw, dochter thuis wonen, zoek naar iemand die oor heeft en die haar t het ordenen van haar tie. Ben jij haar redder d? Deze alleenstaande tiener moeder met vier kinderen. Zij heeft het de laatste tijd niet gemakkelijk gehad en kan dan ook wel wat hulp gebruiken. Wil jij er voor haar zijn, zodat ze haar hart eens kan luchten? ^gemeente minacht Tilburgse horecaondernemers en laat hen '"de kou staan. Dat vindt de Lijst Smolders Tilburg (LST). Volgens fractie verpacht de gemeente een groot terras met driehonderd Men op de Heuvel aan een kermisexploitant van buiten de stad, waardoor de cafés en restaurants in de binnenstad omzet mislopen. an geleerd, bijvoorbeeld om meer op m'n eigen belangen te letten." Van Ba- vel: "Als we doorgewinterde onderne mers waren geweest, was het project geslaagd" Bengevoord: "Juist doordat we zo jong en onervaren wa ren, thiel Een! oprechtheid' op de >n. "Er werd an het con- dat jullie het /voord daarop later. Van Bavel: "Onze het idee om een dau- Dag van de Duurzaamheid Datum: woensdag 9 september Locatie: geheel Nederland Autovrije Zondag Datum: zondag 20 september Locatie: diverse plekken in de stad Acts in Tuzla De volgende dag het ten acts gedaan in I centrum van Tuzla voor toevallige voorbijgangers. De acts varieerden van living statues tot steltenlopen en goochelshows, de studenten van de opleiding mode hebben een workshop gegeven in het maken van kleding van restafval. Amber (eerste jaars student Mode): "Er kwam een jongen naar mij toe die vroeg of ik zijn kleding wilde pimpen. Ik vond het eerst een beetje raar dat hij naar me toe kwam, maar toen ik eenmaal bezig was, vond ik het heel leuk om te doen. Hij reageerde erg enthousi ast en dit gaf me een goed gevoel." Het weekend stond in het teken van het Tuzla Wave Festival. Op zaterdag was er een skatewedstrijd en waren jongeren vrij om graffiti te spuiten in de arena waar het festival plaatsvond. De acts en workshops zorgden voor een kleurrijk decor. Op de zondag was er een bandwedstrijd, waarbij de winnaars een reis naar Nederland Convenant Organiseer op gen van loslop katten. Sluit een convenant met diverse dierenartsen waarin hun medewerking wordt vastgelegd en prijsafspraken worden gemaakt. Ook een tegemoetkoming voor sterilisa- tie/castratie voor particuliere katten bezitters kan zeker bijdrager nog groter succes, want voor tenbezitters is de ingreep een I onbetaalbare, zaak geworden, bijdrage kan afhankelijk worden steld van een bepaald inkomen, de tarieven bij de dierenartsen lii er niet om. Veel dierenartsen zullen blij zijn met een dergelijke actie. In heel veel ge vallen krijgen c' wilderde katten eten van de buurt. Na de ingreep dan ook vaak terug naar de onden of gevar ling van ka voorlopig, niet meer ze zijn gevor verdere uitbreidir dat gebied dan, v aan de orde. Deze aanpak kent nog meer voorde len. De irritaties die in het voorjaar de prime dóór miauwende en vechtende ka- populatie ters en poezen worden veroorzaakt, zijn voorbij. Geen stank meer die dit met zich meebrengt. Een sterke ver kleining van de nu nog groeiende kattenpopulatie. Minder volle asie len, minder dierenleed, de katten die Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij huis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Aangeboden: Vrijwilliger die voor een mantelzorger graag een korte onbezorgde vakantie mogelijk maakt. Zorgt u voor een naaste? Kunt u er zelden even tussenuit? Neem dan contact op met Contour. In de zomervakantie en in oktober zijn er nog vrijwilligers beschikbaar om u van uw welverdiende rust te AW heeft schriftelijke vragen over «onderwerp aan burgemeester en wthouders gesteld. De fractie wijst 9oP dat diverse horecaondernemers centrum al jarenlang forse om- ®*^iezen hebben geleden door de *ta«mheden aan de cityring en het *“*elplein. 'Café Karei moest zijn ter- opruimen om plaats te maken voor “concurrent van buitenaf', schrijft "^voorzitter Hans Smolders in de Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Word dan maatje, bijvoorbeeld van: Deze 46-jarige man. Wil jij een steuntje in de rug zijn voor deze man? Hij wil graag zijn conditie opbouwen en kan hierbij wel wat hulp gebruiken. Hij zoekt een maatje die met hem wekelijks wil gaan lopen. Wil jij zijn loopmaatje zijn? Scheiden: ook een nieuw begin Hk* Zorgvuldig scheiden ■HL én een solide, nieuwe start. 4 De Scheidingsmakelaar f helpt u vérder. Voor Tilburg e.o. Aislinn Broeren hcheidingsmakelaar.nl elefoon 06-17868756 Zo'n veertig studenten van het ROC Tilburg zijn vorige week don derdag naar Bosnië en Herzegovina vertrokken. Daar maken ze kennis met de cultuur en het leven van hun leeftijdsgenoten in het land, dat tot 1992 deel uitmaakte van voormalig Joegoslavië. Speciaal voor De Tilburgse Koerier houden ze een dagboek in tweedelen bij. Vandaag deel 1. Deze ernstig zieke Zij heeft nog een dc Mevrouw is op een luisterend kan helpen met linistratic in nood? Zomeractie Euroscoop Euroscoop Tilburg geeft zomerse kortingen: van 20 juli tot 3 au gustus bepaalt de thermometer de prijs. Bezoekers kunnen zelfs gratis naar de film als Tilburg ge troffen wordt door een extreme hittegolf: boven de 37 graden (volgens weeronline.nl). De actie 'Cool Down @The Movies' maakt bij temperaturen boven de 20 gra den de entreeprijs 6 euro; komt het kwik boven de 25 graden dan is de prijs voor een kaartje 5 euro. Kaartliefhebbers B.C. De Hilver organiseert op zondag 30 augustus in hore cagelegenheid De Hemel te Hilvarenbeek een bridgeclinic. Bedoeling van deze clinic is om mensen die van het kaartspel enthousiast te maken voor het bridgen. Twee ervaren bridgers hebben daarvoor een presenta tie gemaakt die op wijze laat zien dat t nender en uitdagende dan welk ander kaar ook. Na deze presei om 14.00 uur begint, I deelnemers zelf ook Zij spelen dan een aantal uit de praktijk gekozen spellen, waarbij zij ondersteund worden door er varen spelers van BC De Hilver. Het accent ligt daarbij op het ver krijgen van inzicht in het spel in een gezellige sfeer. Deelname is gratis en voor aanmelding is een telefoontje naar Simone Beekers voldoende: tel. 013-5054078. lium. Toen de Bos erkenden, onstond oubliek waarbij Bosniërs ,ers samen losgingen." an aan een xveelkat- bijna zoujeht Een De Partij ■n ge- jaar vragen gesteld want om hefkattenproblec” bchccrcbcc; liegen te maken door een financiële onder steuning bij dergelijk projecten te geven. Want het probleem speelt overal in het land. De minister erkent de loslopende en ver- het probleem maar verwijst naar de 1 mensen in gemeenten, want deze zijn verant- kunnen ze woordelijk voor de zwerfdieren in Je plek waar hun regio. 'angen. Een Dit geeft aan dat het een landelijk er- katten is in kend probleem is en dat er iets moet gaan gebeuren. Wie durft? Misschien kan Tilburg hierin het voortouw ne men en als zesde stad van Nederland de primeur binnenhalen. De katten de is dan met een diervrien- anpak sterk verminderd en het om. Dit is in het belang van mens én dier. Of misschien lijkt het je leuk om deze jonge alleenstaande moeder met een zoontje van 6 jaar te ondersteunen? Wil jij samen met moeder en kind een spelletje doen, een boekje ren, naar de bibliotheek of een ander uitstapje onderne- an? Moeder is sinds kort gescheiden en komt van oorsprong Rwanda. Zij spreekt redelijk de Nederlandse taal. Wil jij i ondersteunen? zijn, worden gezonder en zijn linder grote bedreiging voor de sgezondheid. Dit zal zich dan ja- ang laten gelden. Duurzaamheid ‘n het kunnen noemen. ai tij voor de Dieren heeft vorig agen gesteld aan de minister om hefkattenprobleem beheersbaar Datum: maandag 3 tot en met zondag 9 augustus Locatie: in de buurt van Antwerpen www.klimaatactiekamp.org Netwerkbijeenkomst Duurzaam Tilburg Datum: donderdag 3 september Tijd: 18.30 uur Locatie: De Verdieping, St. Annastraat 20 Rechtswinkel 40jaar De Stichting Juridische E.H.B.O., beter bekend als Rechtswinkel Tilburg, viert in 2009 haar 40-jarig bestaan. Sinds 1969 verzorgt de Rechtswinkel gratis rechtshulp voor burgers die dit het meeste nodig hebben. Aan de balie mag iedere rechtsvraag worden gesteld, maar de organisatie is gespecialiseerd in arbeidsrecht, sociaal zekerheidsrecht, consu mentenrecht en huurrecht. Om het jubileum te vieren wordt op zondag 8 november een re unie georganiseerd voor alle (oud)medewerkers. De Rechts winkel wil echter ook het publiek in Tilburg en omstreken danken voor alle jaren steun en vertrou wen. Daarom organiseert de Rechtswinkel een spreekuurma- rathon. Van maandag 24 augus tus 17.00 uur tot woensdagoch tend 26 augustus 09.00 uur is de Rechtswinkel non-stop geopend voor vragen op juridisch gebied. Dus ook in de nachtelijke uren. Naast het spreekuur zullen ook de nodige activiteiten worden georgani seerd, zoals een feestelijke ope ning en een kindermiddag! Tijdens het extra lange spreek uur is iedereen welkom om een juridische vraag te komen stellen of gewoon eens binnen te wan delen om de organisatie beter te leren kennen. De Rechtswinkel is te vinden aan de Lange Schijf- straat 107 in Tilburg. Meer infor matie: tel. 013-5353135 of www. rechtswinkeltilburg.nl. Na de citytour vertrokken we met de bus naar kamp Duje in Doboj. Dit is een opvangcentrum waar voor namelijk slachtoffers uit de oorlog wonen die zo getraumatiseerd zijn dat ze niet meer voor zichzelf kun nen zorgen. Dit is uniek in Bosnië en Herzegovina, omdat er weinig geld wordt uitgegeven aan opvangcentra als deze. Het centrum ligt boven op een berg, een eind van de bewoonde wereld. Hier hebben we samen met de bewoners 'gespeeld': bellenbla zen, verkleden als clowntjes, samen dansen, armbandjes maken, leder jaar kijken de bewoners weer uit naar deze welkome afleiding. Luuk (twee dejaars Sound Vision): "Ik vond het een leuke dag, in het bijzonder van wege de gezichten van de mensen Ter ere van het Wereld Muziek Concours én Europa Cantat wijdt TNT Post onder de titel 'Muziek in Nederland' een bijzonder Slecht nieuv postzegelvel aan deze twee internatio nale muzikale evenementen, die vrr gelijktijdig in Nederland p De Limburgse stad Kerkrade is van 9 juli tijd s tot 2 augustus wereldhoofdstad van de tuur I blaasmuziek. In die periode vindt daar het Wereld Muziek Concours plaats. Dit vierjaarlijkse evenement wordt internati onaal erkend als het belangrijkste festival voor blaasmuziek. Van 17 tot 26 juli laten ruim 3.000 solis ten, koorzangers en ensemblezangers van zich horen tijdens Europa Cantat in Utrecht. Dit is hét internationale festi val voor amateur-zang. leder vel bevat 10 postzegels met een frankeerwaarde van 0,77 voor priori ty-post voor bestemmingen in Europa. De postzegels zijn, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar bij de Collect Club in Groningen, via de Onlinewinkel op tntpost.nl/collectclub en bij de regu liere verkooppunten. We praten hier over honden en vooral katten. Het blijkt dat de asielen al behoorlijk vol zitten en het seizoen moet nog beginnen. Dat belooft wei nig goeds voor deze zomer. Hoe komen al die dieren in het asiel? De kat komt in onze samenleving nog het meest als verwilderd huisdier voor en de populatie breidt zich in een ra-, zend tempo uit. Op veel plaatsen, ook in Tilburg, worden grote groepen kat ten gesignaleerd. Een nestje van drie of vier kittens is geen uitzondering, eerder regelmaat. Dit twee of drie keer per jaar en je hebt in een mum van tijd een gigantische groep die zich ohderling ook nog eens super snel uitbreidt. Dit levert veel dieren leed op en bezorgt de omwonenden vaak veel overlast. Niet iedereen is een kattenliefhebber. Binnen een dergelijke groep verwil derde katten kan veel inteelt voorko men en dat brengt bijna alleen maar zieke, zwakke en misvormde kittens met zich mee. In Nederland leven mil joenen katten en een zeer groot per centage hiervan leeft in het wild met alle gevolgen van dien en het worden er steeds meer. Er wordt in Nederland weinig tot niets aan dit probleem gedaan en naar mijn idee kan dat wel op een simpele manier. We komen dan ook in de sfeer van duurzaamheid. De lagere overheden geven veel geld uit aan allerlei zaken die ook wel no dig zullen zijn, maar al het geld dat gestopt moet worden in steeds gro tere asielen, vrijwilligersopvang zoals De Kittenmand, dierenambulances,, personeel enzovoorts, zou misschien wel gehalveerd kunnen worden door geld te investeren in een grootschali ge aanpak van castratie en sterilisatie. Volgens mij is hier nimmer over nage dacht of dit is niet belangrijk genoeg. We kijken liever de andere kant op. Scriptieprijs Oisterwijkse Erika Massuger, student ICT Media Design, uit Oisterwijk heeft vorige week een van de scriptieprijzen van Fontys Ho geschool ICT gewonnen. De titel van haar afstudeerscriptie luidde: 'Eindhovens Dagblad (ED) Multimediaal'. In haar scrip tie verkent ze de mogelijkheid van multimediale toepassingen in een traditionele, journalistieke omgeving. Volgens het juryrap port is het 'een gedegen onder zoek met een sterke focus op de kern van de probleemstelling. Erika maakt goede analyses en adviezen.' Ook vindt de jury het een gedurfde stageopdracht 'met de sterk veranderende jour nalistiek op het netvlies. De af studeeropdracht van Erika komt zeer volwassen en innovatief - over.' De prijs bestond uit een cheque van vijfhonderd euro, die de studente kreeg uit handen van Fontysdocent Eric Slaats. Activiteiten voor WAO'ers Stichting Ancient Power opent binnenkort de deuren van haar atelier aan de Hoogtedwars- straat in Tilburg. Het project behelst een 'woonkamer' waar WAO'ers hun talenten op cre atief, alternatief en spiritueel gebied laagdrempelig kunnen dèlen. De activiteiten van Stich ting Ancient Power hebben 1 therapeutische inslag niet voor mensen met psychiatrische klachten. Voor kunnen belangstel! naar www.anciem bellen naar 013-885 overschrijdingen en andere proble men rondom het Midi-plan. Verder komt de SP tot de conclusie dat wet houder Backx in februari niet voor niks onder druk is gezet om op te stappen. "De overschrijdingen liepen zo hoog op dat Backx op advies van interim- gemeentesecretaris Wilke niet anders kon dan openheid van zaken geven." De raad en een deel van het college is 'een oor aangenaaid', constateert Siegers. "Zowel onze SP-wethouders, Johan van den Hout en Paul Huijgen, als hun collega's van de WD en Groen- Links wisten tot februari van niks. Dit terwijl het herhaalde gebruik van de termen 'wij' en 'het college' door Vree man en Backx anders suggereerde”, aldus Siegers. JWS Toen Backx in februari van dit jaar op en, die vrijwel stapte, probeerden de drie in contact plaatsvinden, te komen met Jan Hamming, die korte rinkvanoinii tüd a|s waarnemend wethouder Cul- luur het Midi Theater in zijn portefeuil le had. Dat lukte pas nadat ze op zijn voicemail hadden ingesproken dat ze definitief met het project zouden stop- Op vrijdag 31 juli organiseert bezoekerscentrum Oisterwijk van Na tuurmonumenten van 19.30 tot 22.00 uur een reeënexcursie. Voor reservering en informatie over de plaats van vertrek kunt u bellen met Bezoekerscentrum Oisterwijk, tel. 013-523 18 00. De minimum leeftijd voor deze tocht is 10 jaar. pen. Van Bavel: "Toen belde hij wel te rug en zei hij dat we het samen zouden afmaken. Hij klonk vol vertrouwen." In middels was Ton Horn gepresenteerd als opvolger van Backx. Van Bavel: "Het duurde lang voordat we met hem een afspraak konden maken. Dat voelde niet goed. Nou, dat klopte ook, want nadat hij was aangetreden en we ein delijk een ontmoeting konden regelen, deelde hij ons in een heel formeel ge sprek mee dat de gemeente niet verder met ons wilde gaan. Alle ambtenaren met wie we zo prettig hadden samen gewerkt, waren ook ineens allemaal van het toneel verdwenen.” Van den Hout: "Dat was natuurlijk heel slecht nieuws. Maar we waren ook opgelucht, want we hadden nu duidelijkheid." Van rancune is bij de drie geen sprake. Van den Hout: "Ik zou het vervelend vinden als er na het rapport van de enquêtecommissie nog meer koppen moeten rollen." Bengevoord: "Het bes te is als er rust komt. Wel hebben we begin mei nog een brief met een aan tal vragen naar het college gestuurd. Zo had de gemeente ons beloofd dat het concept van Midi en onze positie daarin behouden zouden blijven en wij willen weten waarom zij dat uiteinde lijk niet heeft waar kunnen maken." Het is inmiddels bijna drie maanden geleden dat de brief de deur uit ging. Van den Hout, Bengevoord en Van Ba vel wachten nog steeds op antwoord. Die avond ging Van Bavel langs bij Vree- ik met dingen bezig ben. Ik heb er veel man thuis. Toenmalig PvdA-wethouder van Hugo Backx en een ambtenaar waren er ook. Van Bavel: "Het was niet zo dat vel: "Als de sfeer om te snijden was. We hadden mers warer immers een gezamenlijk doel om een ook niet geslaagd." succes van Midi te maken en zij begre- doordat we zo jong pen onze twijfels, maar ik voelde wel ren, ontmoetten we ook veel sympa- de druk. Er moest koste wat het kost thie bij mensen.". getekend worden." Volgens Van Bavel Eenheftigetijd.ZokijktVanBavelterug dacht het college 'in alle oprechtheid' op de periode die ruim twee jaar terug dat het zo moest handelen. "Er werd begon toen hij met Van den Hout langs mij gevraagd: 'Wat moet er aan het con- de oude bioscoop aan de Heuvelring tract worden veranderd dat jullie het liep en op het idee kwam om er een wél tekenen?'." Het antwoord daarop theater te beginnen. Wat zouden de kwam een dag later. Van Bavel: "Onze drie nu doen als ze een lege bioscoop jurist kwam met het idee om een dau- passeren? "Dan lopen we snel door", sule in de overeenkomst te laten zetten zegt Bengevoord tot grote hilariteit waarin werd bepaald dat we de huur van Van Bavel en Van den Hout. On- per onmiddellijk konden opzeggen als danks deze vrolijke noot voelen ze ook we dat wilden." Een telefoontje naar de teleurstelling als de rol van de gemeen- jurist Vastgoed van de gemeente was te ter sprake komt. Bengevoord: "Ik heb voldoende om dit te regelen. superveel respect voor de ambtenaren "Achteraf is het makkelijk om terug te met wie we hebben gewerkt. Maar wet- kijkerï', stelt Van den Hout nuchter. "We houders hebben ons steeds toezeggin- zaten in een flow, geloofden er voor gen gedaan en beloofd dat er een op- 100 procent in. Ik vind nog steeds dat lossing zou worden gevonden waarbij we een topprestatie hebben geleverd, onze positie zou worden gehandhaafd, maar daarmee willen we ons niet af- Dat hebben ze niet waargemaakt." Van sluiten voor kritiek. Het is goed dat Bavel: "Begin december wilden we die het Midi Theater er is en ik zie er zat clausule aanspreken. 'Blijf alsjeblieft ^gelijkheden voor. Maar voor ons aan, we zoeken een oplossing', werd ondernemers is het vervelend. Ik ons toen gezegd. Ik snap dat ze die niet hoop dat deze ervaring niet ten koste van de ene op de andere dag hebben gaat van het enthousiasme waarmee gevonden, maar met die toezegging hebben wij wél medewerkers in de arm genomen die we een paar maanden later alweer op straat moesten zetten. Overigens zijn die gelukkig allemaal weer goed terechtgekomen, wat voor ons een hele opluchting is." winnen en moge.. Festival Mundial. Nadat de winnaar bekend werd gemaakt, volgde de officiële ope ning, hief spraken onder anderen de burgemeester van Tuzla en de minister van Educatie Sport. Ook een Nederlandse en een Bosnische student kregen het woord om hun ervaringen te delen met de bezoe kers. Hierna werd het festival ge opend door de Bosnische band die de wedstrijd had gewonnen. Sander (tweedejaars evenementenorganisa tie): "Ik vond het muzikale gebeuren heel erg mooi om te zien en het is een gezellig samenkomen." Glenn (derdejaars artiestenbegeleider): "Tij dens één optreden gebeurde er iets bijzonders: in het begin stonden er voornamelijk Nederlandse studen ten voor het podiu niërs de muziek her er gemengd pul en Nederlander i week dinsdag en woensdag de raadsenquêtecommissie die (overschrijding bij de verbou- het Midi Theater onderzoekt, are verhoren af. Omdat deze onderdeel uitmaken van een breder onderzoek, waarover pas in oktober ^definitief rapport komt, wil de SP- Wsfractie niet te veel vooruitlopen f de uitkomsten. Siegers: "Maar wie «verhoren heeft beluisterd, zal be- Jijpen dat we niet anders kunnen dan Üoiinelk geval alvast beraden op de We van burgemeester Vreeman." Segers doelt op Vreemans uitspraken Mr de keuze die toenmalig PvdA- Wouder Hugo Backx en hij op «eerdere momenten maakten om de Bd met in te lichten over budget- Vrijkaarten jazzconcerten Voor de jazzconcerten van Gare Du Nord en Richard Bona in Pop centrum 013 zijn vrijkaarten te winnen. Om daarvoor in aanmer king te komen, kunnen belang stellenden mailen naar win@013. nl onder vermelding van Gare Du Nord - Paradox of Richard Bona - Paradox. Er zijn voor beide con certen twee keer twee kaarten beschikbaar. Voor beide concerten sluit de inzending op maandag 31 augustus, de winnaars krijgen op dinsdag 1 september bericht. Van der Weegen b» van alle gewenste Ma, Doboj, Tuzla Wave Festival 'Donderdagmiddag 16 juli vertrok de bos met 44 mensen richting Tuzla in Bosnië en Herzegovina. Na een reis w26 uur door Duitsland, Oosten rijk, Slovenië en Kroatië kregen we ten warm welkom van de vrijwil ligers van het Tuzla Wave Festival, 's tends was er een feest waarop de federiandse studenten en de Bosni- stiLrijwilligers de eerste contacten gn leggen. I een rondleiding door het ‘fflftim van Tuzla vertelden Bosni- I 'feejongeren wetenswaardigheden lef de stad. We hebben een aantal Monumenten ter nagedachtenis aan oorlog gezien. De verhalen achter deze monumenten maakten grote indruk op de studenten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3