ERCH HOU SHOES OPRUIMING al In China eet men loempia's met Nieuwjaar Op zoek naar de kracht en het verhaal van Midden-Brabant J rsn r lEUVEll T-ZELF 1AAK LCIto? ï?8** tot -30% BARTELS HiFi TV maakt zich klaar voor een spectaculaire.... Barieis oog- en oorstrelend Iburg Algemeen 3 Vakantiegeld! SOS Centraal wonen tRNO Discoavond Peuterspeelkamer Windekind u, Mek 1 IEI korting korting FE DAVID I ILBANDS LI Scheiden: ook een nieuw begin Zorgvuldig scheiden B én een solide, nieuwe start. De Scheidingsmakelaar f helpt u vérder. Voor Tilburg e.o. Aislinn Broeren scheidingsmakelaar.nl ilefoon 06-17868756 ‘"Scheidingsmakelaar Surround tot -40% meubels tTGEZAAGD 'ER A Wijkbarbecue in Reeshofpark I ecco Kleine Chinese loempia's 29,- ,.€23q Wat gaat voor, TIVAL.nl) I hinder- of partneralimentatie? eren jrdeurL DONDERDAG 4 JUNI 2009 CAFÉ MIDDEN-BRABANT OP WOENSDAG 1 JULI IN BERKEL-ENSCHOT die zich Het café Midden-Brabant vindt plaats in de sfeervolle ambiance van Boerderij Denissen. Spelen vanuit veiligheid en geborgen! kind, Lange Nieuwstraat 189 in Tilburc gijWJ NG 77 TILBURG Ivoor el. 06- Caroline Kam FOTO'S: JAN STADS/PIX4PROFS Kleine Chinese loempia's mr. L.N.J.B. van Osch voor de laagste prijs! Hifi video Zomeravondritjes KORT Besterdplein 13 «Tilburg jcialistin Bij ons vindt u Oosterse schoonheid voor betaalbare prijzen. V Tilburg (ma. gesloten) IET KLEUREN b Losse banken Eethoeken k Met vier stoelen Actie Een afspraak over een reisverzekering is gelijk et moment om ook uw andere verzekerin Wie vóór 30 juni 2009 de Finenzo-pol een trendy Chick-a-dee rookmelder. Miriam Panis-Majoie e-mail: m.panis@finenzo.nl Al 25 jaar Oostersel ilamp ld model jratis. Het zich even met de centraal. uit China. rte <ken Oosterse en Perzische tapijten ‘ij i op een bijdrage. i duidelijkheid. Sinds kiezen, de kinderali- jnder bier, ?n blokje van een gaat ikomst lidden- gram stukjes roosterd vlees) l gram witte kw ibal of peper in Tilburg. Dit jae festival klein ma prettig Onder gers prodi Voor i podii Zater renbi ding speelt vaak een onderhoudsplicht de man naar zijn ex-echtgenote en China deel uit I van het langrijke egin van p en alle andere ge in China in de regel ’maakt. Toch heb- jrants mannelijke in is zwaar werk” Begin lente Haaienvinnensoep rechten worden in door vrouwen klaarger ben de meeste restaur koks in dienst. "Koken Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag van 10.00 -17.00 uur pZO advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over arbeids-, personen- en familierecht. I Deze week bericht mr. dr. L.N.J.B. van Osch 'A In-en verkoop van gebruikte .7* meubels De grootste sortering 6CC0 shoes voor dames, heren en kinderen il, vindt u natuurlijk bij de nSterdealer voor Tilburg e.o. ...maar voor het zover is kunt U nu al profiteren van enorme kortingen fort dankzij verende en zadelpen lingen Shimano Nexus dichting dankzij namo en atische koplai :herp geprijd een goede js-kwaliteit verhouding De Kloostertuin Zaterdag 6 juni verzorgt De Kloostertuin een wandeling in de prachtige omgeving van Land goed Nieuwkerk. De wandeling wordt begeleid door ecoloog Loek Hilgers van Bureau Coördi naat 't Ooievaarsnest. De Kloos tertuin biedt een arrangement aan, waarbij bezoekers voor 7,50 euro bij aanvang koffie, thee en cake of gebak krijgen aangebo den, daarna de wandeling en bij terugkomst soep met brood en een ijsje na. De wandeling begint om 10.30 uur en duurt tot onge veer 13.00 uur. Onder de noemer de Kloostertuin opent Klooster Nieuwkerk in Goirle iedere zater dag de deuren voor wandelaars, fietsers en andere bezoekers van het gebied rond Landgoed Nieuwkerk. Naast kleine versna peringen is er een winkeltje waar lokale producten te koop zijn. Inhet Reeshofpark in Tilburg wordt ’opzondag 28 juni een doedag met Iwijkbarbecue gehouden. Buurtsport, dekinderraden uit de Reeshof, turn- wniging Kunst en Kracht en voet- rtliib $V Reeshof zijn aanwezig ffletswien spel, bijvoorbeeld een storni&n van 35 meter, een voet balcompetitie en demonstraties en workshops tumbling en trampoline springen. De barbecue kost 6 euro nor volwassenen en 3 euro voor Weren. Het is mogelijk een tafel te In De Poorten, Hasseltstraat 194 in Til burg,vindt op dinsdag 9 juni een infor matieavond plaats over een nieuw pro ject voor centraal wonen. Het betreft een project van 20 woningen (eenge zinswoningen en appartementen) te ontwikkelen door de vereniging voor centraal wonen De Stam in samenwer king met woningbouwvereniging Ti- wos. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Informatie op www.cwdestam.nl. reserveren. Aanmelden kan voor vrij dag 19 juni via stichtingreeshofeve- nementen@home.nl. De betalingen moeten uiterlijk op 20 juni binnen zijn op rekeningnummer 107150557 van stg. Reeshof Evenementen. Er volgt dan een bevestiging, tevens het af- haalbewijs voor de barbecuebonnen. Betalen kan ook op het adres Hete- renstraat 48 in Tilburg. De middag duurt van 14.00 tot 19.00 uur. Bel informatie Ingrid van Stiphout, tel. 49 90 9963. Kansen Wat is de kracht en het verhaal van Ilidden-Brabant? Dat is de vraag die centraal staat in Café Midden-Bra- ‘bant, georganiseerd door De Ideale -- Connectie (www.deidealeconnectie. nl) op woensdagavond 1 juli in Boer derij Denissen in Berkel-Enschot. Het is de bedoeling dat op die avond zo'n 100 mensen samenkomen en or het genot van een goed glas I een portie bitterballen en eer bas in de ontspannen sfeer café met elkaar van gedachten gaan wisselen. Wat maakt Midden-Brabant uniek? Hoe kunnen we dat het beste Misschien dat van het kennelijk weer aantrekkende toerisme een stimulerende werking uitgaat naar andere onderdelen van de econo mie. Wie zal het zeggen. Maar het blijft van belang bij het boeken van een vakantie ook uw eigen ‘micro-economie’ in de gaten te houden. En dan niet alleen door het boeken van de vakantie uit te stellen tot de salarisstrook van mei, maar bijvoorbeeld ook door rekening te houden met het onverwachte. Een schade tijdens de vakantie? Iemand wordt ziek en kan niet verder reizen? Dit zijn nu precies van die zaken waar je niet aan denkt bij vakantievoorpret. Dit jaar gebruiken veel mensen hun vakantiegeld waarvoor het echt bedoeld is: voor het betalen van de vakantie. Een tijd lang leek het erop dat minder mensen op vakantie zouden gaan. Het aantal boekingen in januari dit jaar was 18% lager dan in dezelfde periode in 2008. Maar nu, wellicht door ontvangst van de vakantie-uitke- ring, zetten veel mensen alsnog de stap naar het reisbureau of de reiswebsite. We gaan dus tóch op vakantie! Anja stadspromotie geven informatie en leuke tips voor lekker weg -n stad of land. Manager js Mutsaers van boek handel selexyz gianotten geeft boekentips. Fatima Driessen van Face|Based verzorgt een pre sentatie van een korte visagie. Nina Pjevac git Kroatië laat fraaie sieraadontwerpen zien. De VOV ontmoetingen starten vanaf 12.30 uur met een speciale vrou- wenlunch in het Designcafé De Foyer op de Schouwburgring in Tilburg. Reserveren kan via 013- 549 03 92 of via defoyer@thea- terstilburg.nl. De bijeenkomst duurt tot 17.00 uur. Transport Iservice Heeft u dat ook? De ontvangst van uw salarisstrook in mei is altijd net iets spannender dan in de andere maanden. Dat komt ongetwijfeld door de uitkering van het vakantiegeld. Een bijna dubbel maandsalaris - dat is toch iets om naar uit te zien! Stichting Jeugd 12-16 Hilvarenbeek Spelen vanuit veiligheid en geborgenheid. Dat kan bij peuterspeelkamer Winde- verzorgt op vrijdag 5 juni een spet- kind, Lange Nieuwstraat 189 in Tilburg. Windekind is een huiselijke peuterspeel- terende discoavond in het jeugdhonk zaal waar peuters elkaar ontmoeten in een liefdevolle omgeving. Wilt u graag van The Young Ones, Holstraat 4b in informatie over speelmogelijkheden en de pedagogische visie, komt u dan ge- Hilvarenbeek. Iedereen is welkom tus- rust samen met uw kind een kijkje nemen op een van de inloopochtenden. De sen 19.00 en 22.30 uur. Toegang gratis, eerstvolgende is op maandag 8 juni tussen 9.00 en 10.00 uur. ingen eens te Ipten controleren} olischeck doft maalct kans op Bereiding: Maak de ingrediënten gaar door roerbakken. Tijdens het roerbakkc naar smaak peper of sambal en zout toevoegen. Vervolgens laten afkoe len. Loempiavellen zijn kant en klaar in te kopen bij Chinese toko's. Ze zijn meestel vierkant. Om het deeg goed dicht te kunnen plakken, moet het deegvelletje met water vochtig ge- Ëe Ideale Connectie, het samen- werkingsverband van bedrijfsleven, 'overheden en onderwijs in Midden- Brabant, is op zoek naar het DNA van onze regio. En daar heeft de orga nisatie u bij nodig. Men is namelijk op zoek naar mensen met hart voor Midden-Brabant, mensen die er wo- nen en werken en die hun ideeën Er verleden, heden en vooral de toekomst willen delen met anderen en op die manier hun bijdrage willen leveren aan het verhaal van Midden- Brabant. De initiatiefnemers zijn dus op zoek naar Want u bent een be trokken Middenbrabander, medeverantwoordelijk voelt voor de j toekomst van deze regio. Alzheimercafé Op dinsdag 9 juni is er weer een Alzheimercafé in het Nelson Mandelahof, Korvelplein 60 in Tilburg. Het Alzheimercafé is een trefpunt voor mensen met de mentie, hun partners, familiele den en vrienden. Elke keer staat een thema centraal, deze keer is dat bewindvoering en mentor schap bij dementie. Te gast is Eveline Heitink van Alzheimer Nederland. De avond duurt van 19.30 tot 22.00 uur. Aanmelden is niet nodig. De Geheugenwinkel is die avond geopend van 19.00 tot 20.00 uur. Bel voor meer in formatie 013-544 94 66. i de restaurants wordt geserveerd, be staat volgens haar een groot verschil. Thuis kookt ze meestal Chinees, af en toe afgewisseld door westers eten. De loempia die ze als recept voor dit kookboek ter beschikking heeft ge steld, komt zowel in de Chinese, als in de Indische, Vietnamese en Thaise keu ken voor. Iedere keuken kent wel ver schillende varianten. De Nederlanders hebben dat ervaren sinds de komst van de Vietnamese bootvluchtelingen, die als bron van inkomsten loempia's gingen bakken. Voorheen waren alleen de Chinese loempia's bekend. Het eten van loempia's maakt in China i van de tradities bij de viering Nieuwjaar. Tijdens deze bek feestdag wordt in feite het begii de lente gevierd. De loempia's stellen geeft Caroline als verklaring. Tussen de zijderupsen voor, die in het begin wat de Chinezen zelf eten en wat er in van de lente uit het ei komen. Mantelzorgen en hun levensloop Iedere fase van het leven, van de kindertijd tot het ouder worden, schept haar eigen herinnerin gen. Daarover praten kan leuk en leerzaam zijn, zeker als je dat met een of meer anderen doet. Dat gebeurt tijdens de inloopbij- eenkomst voor mantelzorgers op woensdag 10 juni in wijkcentum 't Kievitslaer (Reinevaarstraat 55) aan de hand van het Levens- loopspel. De middag begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur; de toegang en een kopje koffie of thee zijn gratis. Ingrediënten voor vulling: -100 gram gemengd gehakt (halfomhalf) -100 gram rijstvermicelli -100 gram wortelsliertjes - 100 gram stukjes tja sieuwvlees (geroosterd vlees) -100 gram witte kool in sliertjes -samt Als Middenbrabander deelt u ongetwijfeld het gevoel dat we leven in een prachtige en krachtige regio, waar het goed wonen, werken en ontspannen js. Vindt u die Middenbrabant- se kracht zichtbaar genoeg? Of is 'het Verhaal van Mid den-Brabant' voor verbetering vatbaar? Caroline Kam werkt in de huishoui bij een pastoor in Tilburg. Als hij ga: heeft of zijn moeder komt eten, kookt ze voor hem. De Nederlandse eetcultuur typeert ze met: "In Neder land is het meer drinken, in China is het meer eten.” Belangrijkegebeurtenissen in een men senleven zijn voor Chinezen aanleiding tot overvloedig eten. Caroline Kam noemt onder meer geboorte, huwelijk en overlijden. Ter gelegenheid van een trouwerij komen dure gerechten op ta fel, zoals kreeft en haaienvinnensoep. Om te laten zien dat ze succesvol zijn, eten Chinezen graag haaienvinnen soep. Bij huwelijken wordt deze soep gegeten om het bruidspaar extra geluk te bezorgen. Vroeger kregen de keizers de vinnen van haaien ten geschenke. Door ze te eten zouden ze nog mach- tiger worden. Deze typische Chinese eetcultuur heeft er mede toe geleid dat verschillende haaiensoorten uit sterven. In China begint men nu in te zien dat er iets moet gebeuren om dat te voorkomen. Hong Kong, de stad waar Caroline Kam geboren is, heeft geen specifiek eigen keuken. Het voedsel is meer een smeltkroes van de Aziatische keukens. Omdat gerechten uit heel Azië worden geserveerd, staan zowel milde als zeer scherpe gerechten op het menu. Een tijdje geleden is 'Koken met Kleuren' verschenen. In dit kook boek zijn 25 recepten van allochto ne Tilburgers opgenomen. Bij deze recepten is het verhaal van deze wereldburgers opgetekend. In het door Paul Spapens geschreven boek staan foto's van Jan Stads. De Tilburgse Koerier besteedt de komende tijd met grote regelmaat aandacht aan Koken met Kleuren. In deze rubriek staat telkens een recept bijbehorende nationaliteit In deze Koerier een recept Opendag naturistenvereniging Zondag 7 juni is de jaarlijkse dag van het naturisme in Nederland. Ook naturistenvereniging Hart van Brabant opent de deuren voor het publiek. Iedereen is wel kom om een kijkje te nemen op het terrein aan de Zwartvense- weg 79 in Tilburg. Er worden rondleidingen gegeven en er zijn bestuurs- en verenigingsleden aanwezig voor het geven van informatie over de naturistische mogelijkheden in Nederland en op hun verenigmgsterrein in het bijzonder. Het terrein De Reeshof van de vereniging Hart van Brabant beschikt over een aantal faciliteiten, zoals een klein zwembad, warme douches, jeu- de-boulesbaan, zonneweiden, kinderspeelplekken, 40 kam- peerplaatsen met elektriciteit, internettoegang, centrale stook plaats en een clubgebouw. Kijk voor meer informatie op www. hart-van-brabant.nl. Caroline Kam werd in 1950 in Hong Kong geboren. Ze vestigde zich in 2003 in Tilburg. Voordat ze naar Nederland kwam, woon de ze dertig jaar in België. Toen ze voor de tweede keer in het huwelijk trad, is ze naar Tilburg verhuisd. maakt worden. Leg een kleine hoe veelheid vulling in de breedte op een loempiavel, zodanig verdeeld dat de linker, rechter en onderkant van het loempiavel over de vulling gevouwen kunnen worden. Als het goed is, heb je nu de vorm van een open envelop. Maak de loempia af door deze van beneden naar boven dicht te rollen en het vel goed dicht te plakken (zodat er geen olie in kan komen tijdens het bakken). De loempia gedurende 5-7 minuten frituren in hete olie. Af en toe draai en zodat beide zijden goudbruin worden. Let op: De loempia's pas in de olie doen als de olie heet genoeg is (180 graden), anders gaat het loempiavel kapot en krijg je vette loempia's! klijn 112e§ers J van osch BB advocaten I OOST 240 - 5011 KKTILBURG - 013-536 65 55 aanmeldt. Dat kan via het sturen van een e-mail naar Smits.s@nhtv. nl met daarin uw naam, adresge gevens en telefoonnummer. Na aanmelding krijgt u een bevestiging en verdere bijzonderheden. Wilt u meer informatie? Neem dan contact op met Gert-Jan Remmmers: tel. 06 22519033. Breed publiek Voor dit eerste Café Midden-Brabant wil men graag een zo breed moge lijk publiek uitnodigen. Bewoners, ondernemers, politici, kunstenaars, vertegenwoordigers van vereni gingen en maatschappelijke orga nisaties, mensen uit het onderwijs, beleidsmakers, kortom: iedereen die zich betrokken voelt bij het wel en wee van Midden-Brabant. Voelt u zich aangesproken en wilt u mede aan de basis staan van een prikkelende en tot de verbeelding sprekende vertaling van alles waar Midden-Brabant voor staat? Dan is dit uw kans. Deelname is gra is wel de bedoeling dat u zie FV j een echtscheidir TOEGANG] I ö“,al'‘' Goed gebruik is dat eerst de behoefte van kinderen en echtge- B note wordt becijferd waarna gekeken wordt of de man wel in B staat is om die bedragen te betalen. Als dat - slechts - gedeel- B telijk het geval is rijst de vraag wie van de alimentatiegerech- B t'gden de meeste aanspraak kan maken 'in Tot 1 maart 2009 bestond daarover geen i die datum is bepaald dat, als man moet 1 J mentatie voorrang heeft. M In een voorbeeld: De behoefte van twee kinderen is totaal 1 j 600,-, de behoefte van de vrouw is 500,- en de draagkracht van de man 600,-. Was het tot voor kort zo dat zowel vrouw K als kinderen aanspraak konden maken op dat bedrag van 600,- vanaf nu wordt de ruimte bij de man alleen benut voor -r;‘ de kinderen. Dat was overigens in de praktijk van voor 1 maart ook niet ongebruikelijk. Bb De wijziging lijkt met name van belang als er meerdere rela- S ties zijn geweest met alimentatieverplichtingen voor kinderen/ partner uit meerdere voorbije relaties. H Als de ruimte alleen verdeeld moet worden over kinderen uit meerdere relaties was de rechtspraak al duidelijk: H de beschikbare draagkracht moet gelijk H worden verdeeld over kinderen uit het H eerste en tweede huwelijk c.q. relatie, n Als er ook partneralimentatie in het spel is kan die post wel eens op de tocht M tomen te staan. Indien u vragen hebt op het gebied van arbeids-, personen- en familierecht kunt u vrijblijvend binnenlopen op I ons inloopspreekuur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. I Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl Kwark Amuse theaterfestival In het weekend van 6 en 7 juni vindt het Kwark Amuse theater festival plaats in de Hall of Fame in Tilburg. Dit jaar is het theater- Kicu, maar fijn, met een I amuse(ment)gehalte. de regie van Bregje Zee rs zijn er twee Hall of Fame iducties tot stand gekomen, r ieder die wil is er een open lium om kunsten te vertonen, ardagavond is er een snor- buffet onder begeleiding van Clubb Moustache. Zondagavond de afsluiting: een grandioos prij zenfestijn verzorgd door de con ciërges Jos en Joop. Kaarten kos* ten 5 euro per dag en 7,50 euro voor twee dagen. Het festival is toegankelijk van 19.30 tot 01.00 uur. Adres: St. Ceciliastraat 23 in Tilburg. benutten? Welke kansen liggen er? Welke nieuwe connecties zijn er mo gelijk? Waarom is het hier goed wo nen, werken en ontspannen? Deze en andere vragen staan in dit café centraal. Het resultaat wordt gebruikt om uit eindelijk tot een prikkelend en tot de verbeelding sprekend DNA van Midden-Brabant te komen. Dat waarschijnlijk niet in één bijeenk lukken. Vandaar dat Café Mie Brabant op 1 juli de eerste is in een reeks bijeenkomsten, die in de loop van het jaar worden georganiseerd. Daarvoor worden groepen betrok ken Middenbranders in wisselende samenstelling uitgenodigd. Café Midden-Brabant vindt plaats op woensdag 1 juli van 19.00 tot 22.00 uur in Boerderij Denissen, Generaal Eisenhowerweg 1 5056 CR Berkel- Enschot. De organisatie is in handen van Academy for Leisure, onderdeel van NHTV Internationaal Hoger On derwijs. (zijstraat Enschotsestraat Molenbochtplein) .T Seringenhof 29a Tilburg tel: 013 - 536 52 66 II pETILBURGSE koerier De nieuwste en beste apparaten ^^^vooiJ^aagst^Driis! Deskundig advies Eigen technische dienst Diverse luisterruimtes Vakkundige plaatsing BESTERDRING 87- 89 TILBURG TEL (013) 543 14 89 www.baftelstilbur9.nl Wij kunnen niet genoeg benadrukken hoe belangrijk het is om zul ke risico’s te verzekeren. Een reisverzekering is over het algemeen, en zeker in relatie tot de reissom, niet duur. Maar daarom niet minder belangrijk. Het is onze ervaring dat veel mensen de ‘vakan- tierisico’s’ enigszins bagatelliseren. “Dat overkomt mij niet”. “Dat is toch al verzekerd”. Vaak is dan een kort gesprekje voldoende om mensen te overtuigen van de noodzaak van een reisverzekering. Zo’n kort gesprekje kunnen wij u ook van harte aanbevelen. Het hóórt bij de normale voorbereidingen van uw vakantie, en u gaat dan gegarandeerd rustiger op vakantie! Vrouwen Ontmoeten Vrouwen Vrijdag 5 juni is in De Foyer de vierde en laatste bijeenkomst voor de zomervakantie van Vrouwen Ontmoeten Vrouwen. Het thema is dan ook 'Vakantie'. Els Driesen geeft die dag een demonstratie van een uniek ont werp van een jurk. Rebecca van der Linden geeft een demon stratie zit - stoelmassage. Marjan Smetsers, winkelmanager VW Tilburg, en Anja Eijkemans van dspron leuke in eigen i Marlous

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3