leukste Toverpapa? van 11.00-17.00 uur Jonge wielertalenten gezocht fluksjtó Pinkstermarkt van tilburg INTERIEUR Fluks 5 4 Jeugd aan slag 1 www.cvt.nl NU BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE KAST 15% KORTING OP HET INTERIEUR Deuren irloeretv kasten Cruyff Court Kampioenschap van Tilburg PETILBURGSE KOERIER I !gio. latie Als de Tika en haar vader TiTaTovenaar. het i de r de 3urg tsen De jeugdleden van TWC Pijnenburg. Is wielrennen ook iets voor jou? drie FOTO: HENK THEUNS van ken. van ring 'ing. ?ten iteit n of kter En )opt Gastheer Pardoes met alle prijswinnaars van de Jeugd Pardoes Dag 2009 rom gen. zijn gen. en te maken. 1 Streetdance TWC Pijnenburg, dat geheel vrij is van verkeer. Nederland, een strijd voor jeugdv Aanmelden Kinderen die zin hebben om aan deze wielerwedstrijd deel te nemen kunnen zich per email Tilburg Hestiastraat 12 (bij Hornbach) Telefoon (013) 583 97 8 0 Disco Op vrijdagavond 29 mei is het weer zo ver. Dan is het disco in wijkcentrum De Schans, De Schans 123 in Tilburg. Deze disco is bedoeld voor alle kin deren uit de groepen 6, 7 en 8. Wil je ook naar de disco? Het duurt van 19.00 tot 21.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 1,00. Entree met een disco pas is gratis. Een pasje laten maken kost €1.50. Meer informatie: José de Hond, tel. 013-4552928; josedehond€ noord.twem.nl WielerClub Pijnenburg organiseert Dikke Banden Race DONDERDAG 28 MEI 2009 j Lentemarkt Tiliander Zaterdag 6 juni organiseert basisschool Vrije School Tili ander in Tilburg een bruisende Lentemarkt. Er zijn allerlei acti viteiten voor kinderen, zoals mobiles maken, armbanden vlechten en broodjes bakken. Verder zijn er kraampjes waar kan worden gewinkeld: plan ten en bloemen, tweedehands kleren, tasjes en edelstenen, poppen en groenten van biolo- gisch-dynamische boerderij De Kraanvogel. De kinderen van groep 7 en 8 vermaken u en uw kinderen met o.a. schminken en een loterij. De opbrengst daar van is voor hun schoolkamp. Er is verder volop te genieten van muziek en te smullen van zelfgemaakte taarten, cakes, koeken. De Lentemarkt duurt van 11.00 tot 15.00 uur op Vrije School Tiliander, Lange Nieuwstraat 189 in Tilburg. Ben je tussen de 6 en 14 jaar en in het bezit van een fiets? Heb je wel eens mee willen doen aan een officiële wielerwedstrijd? Fiet sen op een afgezet parkoers onder luid gejuich van echt publiek? Kans maken op een huldiging op een heus podium? Tijdens de Dikke Banden Race, georganiseerd door de Tilburgse WielerClub Pijnenburg, kan dat allemaal. En als je wint mag je misschien wel meedoen aan de grote finale waarbij ook nog renners van de Rabobank Wielerploeg aanwezig zijn. De Kokindjes Kindereiland De Kokindjes” van stichting De Twern is een plek in de wijk, waar kinderen veilig en onder toezicht kunnen (leren) spelen. Kinderen kunnen hier door middel van nepgeld” (kokindjes) speelgoed lenen. Deze kokindjes worden ver diend door goed gedrag of fijn samenspelen. Deze maand bestaat Kinder eiland "De Kokindjes” aan het Stenenkamerpark 10 jaar. Om dit te vieren wondt op zaterdag 30 mei een buurtfeest georga niseerd. Het feest is van 13.00 tot 17.00 uur op het Stenen kamerpark. Er zullen die mid dag diverse activiteiten en demonstraties plaatsvinden en er zullen verschillende kraam pjes staan met informatie en vermaak. Mocht je niet willen of kunnen deelnemen aan de Dikke Ban den Race, dan kun je ook altijd een kijkje komen nemen bij de "echte" jeugdwedstrijden met meer dan 200 deelnemers, die van 12.00 tot 17.00 worden ver reden. Meer informatie: www. twcpijnenburg.nl en www.rabo- dikkebandenrace.nl Op zaterdag 6 juni organiseert WC Pijnenburg, met een van de grootste jeugdafdelingen van Nederland, een grote wielerwed- ^wielrenners. Deze 1 wedstrijd is een laatste test voor de jeugd met het oog op de Nederlandse kampioenschap pen, die een week later plaats widen in Berghem. Voorafgaand aan deze wedstrijd kan de jeugd Zondag 21 juni is het weer Vaderdag. En natuurlijk is jouw papa de meest bijzondere en stoerste van de hele wereld! Dat komt mooi uit, want TiTaTovernaar is op zoek naar de leukste Toverpapa van de gewone men senwereld. Als jij denkt dat jouw papa dat is dan kun je meedoen aan een wedstrijd. Wat moet je doen? Pimp je vader tot tovenaar: zet hem bijvoorbeeld een maffe tovernaarshoed Wens de Pinkstermarkt in Oisterwijk zijn er veel activiteiten Jideren. Met ’Cruyff Court Kampioenschap van Tilburg' wordt geor ganiseerd door jongeren voor jongeren. Na twee succesvolle pecten in 2008 heeft het jeugdproject Meedoen, Leren, Win- nen opnieuw een groep jongeren enthousiast gemaakt om een oernooi te organiseren. Na acht intensieve en leerzame weken s het bijna zover. Op zaterdag 30 mei vanaf 13.00 uur start het toern°oi op het Cruyff Court Willem II Veld Noord. Jongens en ^sjes van 9 tot en met 12 kunnen zich vandaag, donderdag 28 Jbei, nog aanmelden via tilburg@meedoenlerenwinnen.nl B gezorgd voor entertainment rondom de wedstrijden, zoals mx en een optreden van een rapgroep. Iedereen is welkom om ekomen kijken vanaf 13.00 uur op het Cruyff Court Willem II Veld Leeftijdsgroepen De Dikke Banden Race is voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar die geen wielerlicentie hebben bij de KNWU. Er zal gereden worden in verschillende leeftijdsgroepen, zodat je tegen kinderen van je eigen leeftijd fietst. Bij voldoende deelnemers rijden de jongens tegen de jon gens en de meisjes tegen de meisjes. Na de wedstrijden zul len de winnaars van de verschil lende leeftijdsgroepen op het podium worden gehuldigd. Deze ontvangen, naast het applaus, een mooie prijs en natuurlijk een bijbehorend bosje bloemen. Daarnaast ontvangen alle deel nemers na afloop een leuke her innering. op, tek hem een cape aan en geef hem een toverstok. En zet hem dan op de foto. Stuur je foto van Toverpapa op via de website tover- papa.titatovenaar.com. Je maakt kans op de ultieme Vaderdag. De hoofdprijs bestaat uit een overnachting in het Eftelinghotel, een TiTaToverontbijt op bed en een dagje Efteling voor het hele gezin. Vijf inzendingen winnen een ingelijste foto van hun Toverpapa. aanmelden bij Maria van Gin- neken, wedstrijdenjeugd@ twcpijnenburg.nl of telefonisch op nummer 0161-452694. De Dikke Banden Race vindt plaats op zaterdag 6 juni en start om 11.00 uur. De locatie is Wieler- circuit Jan Pijnenburg, Bijster- veldenlaan 3 in Tilburg. Tussen 10.00 en 10.45 uur is er gelegenheid om het parkoers te verkennen en een rugnummer op te halen. Het dragen van een valhelm is verplicht tijdens de wedstrijden. Als je geen valhelm hebt, laat dit dan vooraf weten, zodat je er bij de organisatie een kunt lenen. van Tilburg en omstreken deelne men aan een officiële fietswed- strijd voor jongens en meisjes. Je kunt eraan meedoen op je eigen fiets Het maakt niet uit of het een gewone fiets, mountainbike of citybike is. Er mogen zelfs ver snellingen op zitten, als het maar geen racefiets is of een wielren- stuur heeft. Er wordt gefiets op het afgesloten wielerparkoers van Afgelopen weekend werd op het Efteling Golfpark de inmiddels traditi onele Jeugd Pardoes Dag georganiseerd. In totaal speelden 71 kinde ren in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar en in het bezit van een GVB of HCP een 18-holes wedstrijd tegen elkaar. De golfjeugd beleefde een heerlijk zonnige en ontspannen dag. Gastheer Pardoes zette na afloop de winnaars extra in het zonnetje tijdens een feestelijke prijsuitreiking. Op tweede pinksterdag wordt in Oisterwijk een Pinkstermarkt 1 gehouden aan de Dotterstraat, vlakbij de Burg Verwielstraat. Het wordt een feestelijke informatiemarkt met wereldmuziek, kinderspelen, dans en informatie. Kinderen van drie basisscho- - ten uit Moergestel en Oisterwijk zullen enkele demonstraties geven in percussie ofwel slagwerk. Kinderen van het AZC zijn aanwezig om met hun leeftijdgenoten mooie dingen te maken. Verder is er om 14.00 uur een demonstratie van de Strcctdancc groep Desdemonia. Len Copal zal de allerjongste kinderen met haar verhalen boeien. Het geheel wordt opgeluisterd met Zuid- Amerikaanse muziek van Los del Sol. De markt duurt van 11.00 tot 16.00 uur. De toegang is gratis.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5