11 r I Kadaster sluit 2008 af met negatief resultaat M0TQIMyAWS I 1 Koken een kwestie van smaak K end I Mooiman r II 1 Hemelvaartsdag open van u.oo uur tot 17.00 uur j A A is! Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met [I I een advertentie in Huisnummer!? bel 013-5368805 en vraag naar de mogelijkheden. ITING VAKANTIE-ACTIEl 30% EXTRA KORTING Keukens aartsdag FEND Ss Kadaster geeft inzicht in WOZ-waarde De wooneditie van De Tilburgse Koerier W Natuurlijk hout in de badkamer Uw boom: lastpak of aanwinst? Bomen kunnen met de juiste zorg een mend snoeien en vellen van bomen, unwinst worden voor uw tuin. Oude Met behulp van klimmaterialen en lijnen kunnen takken gecontroleerd naar beneden zakken. Zo kunnen ■ook bomen in kleinere tuintjes vei- lig gesnoeid of weggéhaald worden. Benieuwd wat Waijers Boomverzor ging voor uw boom kan betekenen? Neem voor een vrijblijvende offerte contact op met Harald Waijers, Waij ers Boomverzorging, Van Hallstraat 1 5121 AG Rijen; tel. 06-23916893. In Huisnummer 1 woningaanbod, wonentrends, en interieur. WOENSDAG 20 MEI 2009 Huisnummer r het eens itie: idinsnummer 1 is de maandelijkse wooneditie met nieuws, wetenswaar digheden en achtergronden over de huizenmarkt en het interieur van de woning. 5. ALTIJD DE BESTE PRIJS! ADVIESPRIJS: MOOIMANPRIJS 7.060,- 30% EXTRA KORTING 2.115,- NÜ 4.945,- ik s'avonds) irichting.nl Diverse houtsoorten De Pressalit Uni Mistral toiletzitting, toi- 1. Vakkundige adviseurs zorgen gratis voor een perfect ontwerp keuze in alle stijlen, issiek tot modern n monteurs vantage en i Kies uw kooksysteem De Teppan Yaki plaat is maar een van de opties die maat gemaakte kookcen- :lement is de wokbrander. Da 's mooi voor minder! 17.00 uur akket: louwgordijnen 's Horren OP DE NIEUWE COLLECTIE EN EEN CADEAU VOOR IEDERE BEZOEKER MOOIMAN KEUKENS TILBURG Ringbaan Oost 98 Tel (013) 583 98 99 www.mooiman.nl I, afzuig- BW-erkend Zelfsluitend De afvalemmer met gjadde ronde vor men wordt aan de wand bevestigd, waar door de vloer vrij blijft voor eenvoudig ondethoud. Ook het emmertje kan met 10.00- 17.001 le.nl ADVIESPRIJS: JAHtf MOOIMANPRIJS: 8.625,- 30% EXTRA KORTING 2.585,- NÜ6.040,- 2. Enorme van klas edging fortabel over hetgeen i zorgen voor een vlekkeloze service Mooiman's zeer complete baseline keuken. Functioneel en leverbaar in vele eigentijdse kleuren. Ind. combi-oven, kookplaat, afzuigkap, vaatwasser koelkast. Moderne warme keuken met stenen blad! Horizontaal hout-decor in vele kleuren. Ind. combi-oven, kookplaat, vaatwasser, koelkast RVS designschouw achterwand. Stoere MDF keuken. Gelakte MDF deuren met verticale ingefreesde groeven. Ind. combi-oven, kookplaat, kap, vaatwasser koelkast. Leverbaar in 11 kleure 4. Onze eigen perfecte mo NÜ3.485,- letrolhouder en wandafvalemmer zijn verknjgbaar in diverse houtsoorten: teak, wit gebeitst eiken, mahonie en kersen. Zo is er voor elke wens een eigen sfeer te creëren. De slimme details dragen bij aan dagelijks genieten van functioneel com fort met een natuurlijke uitstraling. van De Tilburgse Koerier EEN NIEUWE KEUKEN ÉN OP VAKANTIE? Mooiman staat al bekend om zijn lage prijzen en met Hemelvaart doen wij er nog een schepje bovenop. De showroom staat vol met nieuwe modellen waar wij tijdelijk 30% extra korting op geven. Onze adviseurs zorgen gratis voor een perfect ontwerp van uw droomkeuken. En om het helemaal af te maken, ontvangt iedere bezoeker ook nog een prachtig cadeau. Zo kunt u genieten van uw kwaliteitskeuken én een heerlijke vakantie. Dus bent u op zoek naar een complete keuken die van alle luxe is voorzien, loop dan op Hemelvaartsdag binnen bij Mooiman Keukens. Bij Mooiman vindt u wat u zoekt! i zijn in opmars in ons land. En De Japanse keuken staat immers lm zijn verfijnde smaak, maar ook ■’onde recepten. Bij Japans eenvoud. Groente, vlees Huisnummer ft OPLAGE 111.000 VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L E N S C H O T, OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN De badkamer of toiletruimte een eigentijdse metamorfose geven? Kleine veranderingen maken een groot verschil. Met een aantal accen ten in hout krijgt de badkamer een warme, natuurlijke sfeer die doet denken aan zon, zee en zand. De ideale omgeving om te ontspannen en nieuwe energie op te doen. Japanse restaurants dat is niet vreemd. I niet alleen bekend om om z'n lichte en gezonde recepten. Bij Japans koken draait alles om de eenvoud. Groente, vlees en vis moeten vers zijn en komen zo kort mogelijk met de bakplaat in aanraking, waardoor zoveel mogelijk vita minen en mineralen behouden blijven. Teppan Yaki betekent 'grillen op de bakplaat'. Het past perfect in een gezond dieet, want er is slechts één eedepel olie nodig om groenten, vlees en vis te bereiden. Steèds meet mensen in het Westen nemen deze kooktech- Meer informatie: nmv.pmsaHt.nl niek over en zo verovert de Teppan Yaki plaat ook een plaats in de Europese huishoudens. IKEER! 55 53 05 MTl De Deense febrikant PressÜit biedt een houten toiletbril, toiletrolhouder en afval emmer in eerlijk hout Daarmee is een metamorfose niet alleen een sfeervolle verandering, maar ook een functionele facelift De houten badkamer- en toiletruimte- producten van Pressalit zijn gemaakt van in lagen veriijmd hout De Vloeiende, ele gante vormgeving zoigt voor een vriende lijke, luchtige touch. Slimme details dragen bij aan dagelijks comfort De toiletzitting Pressalit Uni Mistral past op alle universele toiletpotten. De toiletrolhouder heeft een ingebouwde veer die het papier naar bene den houdt, waardoor het papier met één hand gemakkelijk uit te nemen is. Handig is de klemfunctie aan de bovenkant van de houder Daarin blijven tijdschriften, ansichtkaarten en detgelijke onder hand bereik van diegenen die het nuttige graag met het aangename verenigen. Meer taken In 2008 heeft het Kadaster zich inge spannen om waar te maken wat de samenleving van het Kadaster mag "neen acacia in Rijen. Warmtebron Vroeger moest u bij de aanschaf van het fornuis een keuze maken: kies ik voor een keramische kookplaat, voor inductie of voor gas? Door de komst van het modulaire kooksysteem is dat niet meer nodig U kunt namelijk voor meerdere warmtebronnen tege lijk kiezen. Wilt u de kookplaten op inductie, maar de wokbrander op gas? Geen probleem. U kiest per module welke manier van koken het beste bij u past. De ideale kookplaat is gewoon een kwestie van kie zen en combineren. Eenvoudig en exact Verschillende merken brengen een Teppan Yaki plaat voor consumenten op de markt De plaat heeft een zeer precieze temperatuurinstelling waardoor het bereiden van Japanse gerechten erg gemakke lijk wordt De meeste Teppan Yaki platen hebben twee separaat instelbare temperatuurzones, zodat u bijvoorbeeld snel vlees kunt aanbraden, terwijl u er naast groenten langzaam kunt laten smoren. De Teppan Yaki plaat is zeer duurzaam. Hij is uiteraard prima bestand tegen harde spatels en ander gereed schap en is door het gladde oppervlak gemakkelijk schoon te houden. Een Teppan Yaki plaat mag een voudigweg niet meer ontbreken in de keuken van de moderne hobbykok. Inductie Inductie is elektrisch koken met behulp van een J magnetisch veld. Deze manier van koken wint ter- t| rein in de Nederlandse keuken. Door een yerbeterde, |l techniek heeft inductie tegenwoordig dezelfde voor-l delen als koken op gas. Koken met inductie betekent j f I namelijk dat je de warmtebeheersing en de warmte- ij verdeling heel nauwkeurig kunt sturen. Inductie heeft I Ij nog eens als bijkomend voordeel dat de verwarming II sneller gaat dan bij gas. Watef kookt1 dngeveer een derde keer zo snel is op een gaskookplaat. Ook i steeds meer professionele koks kiezen tegenwoordig’:; jll voor inductie. Misschien dat deze manier van kokenpl’ het oer-Hollandse gas ooit van de troon gaat stoten! M Verschillende specialisten zijn het eens dat dit de nieuwe manier van koken is. één hand eenvoudig worden bediend. Een ingebouwd dempingmechanisme zoigt ervoor dat het emmertje vanzelf) langzaam en geruisloos sluit In de bin- nenemmer passen gewone plastic afval zakken. het prettig dat het zichtbaar is wat er gebeurt: je ziet! H immers dat de vlam harder of zachter gaat branden.! [u Nadeel van gasbranders is dat^e wat onhygiënischer! |9 zijn. Daarom staan gasbranders tegenwoordig vaak 11 op een glaskeramische ondergrond. Dat is namelijk |l zeer onderhoudsvriendelijk. Een andere verbetering! 19 is de zogenoemde 'veiligheidsvlam'. Als de vlam pet ongeluk uitgaat, wordt de gastoevoer automatisch 19 afgesloten. Zo voorkom je dat er een onveilige situ- 11 atie ontstaat. Het Kadaster sluit het jaar 2008 af met een negatief resultaat van 50,1 miljoen. Hiervan was een deel gepland. De trend van de terugyal in de woningmarkt die zich eind 2007 inzette, heeft zich in 2008 door gezet. De financiële crisis laat ook het Kadas ter niet ongemoeid. De stagnatie in de vastgoedsector vindt zijn weerslag in het werkaanbod van het Kadaster en daarmee in de inkomsten. De econo mische krimp zorgde ervoor, dat het Kadaster niet ontkwam aan bijsturing. In overleg m?t de Gebruikersraad, de Raad van Toezicht en de minister woning van VROM is hier vorm aan gegeven, van In mei 2008 gaf het Kadaster een bijgestelde prognose af voor de omzet en voor bezuinigingsmaatregelen. Eind verwachten: het bieden van een een solide basis voor rechtszekerheid en geo- en vastgoedinformatie. Het is ook het jaar waarin het Kadaster for meel de basisregistraties Kadaster en Topografie is gaan beheren, evenals de Lahdelijke Voorziening voor de basis registratie Adressen en Gebouwen. Daarnaast werd per 1 oktober 2008 het Kabels en Leidingen Informatie Centrum (KLIQ oveigenomen om zo de informatie-uitwisseling over kabels en leidingen vorm te geven. Paral lel aan deze ontwikkelingen voltooide het Kadaster het omvormen van zijn regionale aansturing, tot een landelijk aangestuurde organisatie. In alle dynamiek die 11 zijn de ambities en inspanningen van bestond ligt het Kadaster niet onopgemerkt geble- woordig stel ven. Na de investeringen in 2006 en samen. Kookplaten worden aangevuld met wok- 2007 is in 2008 de brede basis van het branders, friteuses en een grilplaat. Of met de Kadaster zichtbaar geworden. nieuwste keukentrend: de Japanse Teppan Yaki. Wilt u meer weten over het moderne koken? Stuur dan een email naar secretariaat@cwonen.nl De ver- zotgt er dan voor dat de leden van Com- I Wonen u gratis en vrijblijvend informeren er op dit moment in de handel is.l Meer informatie vindt u ook op het internet www. voorlichtingsburo-wonen.nl Hier kunt u ook - graris|i - het ruim 200 pagina's dikke woonmagazine "Com-fl fortabel Wonen" downloaden, boordevol informatie over keukens, badkamers, haarden en kachels: deuren en vloeren. Verder kunt u zich via deze site gratis abonneren op de digitale nieuwsbrief van het Voorlichtingsburo Wonen. zorg een ---ain. Oude Bomen vertonen vaak dood hout in Be 'binnenkroon. Meestal wordt dit «oorzaakt door lichtgebrek. Door Be takken aan de uiteinden, in het jonge hout, te snoeien, creëer je meer Bdit in de binnenkroon en worden “Wtcn minder zwaar belast aan de uiteinden. biljets Boomverzorging is een bedrijf Bat gespecialiseerd is in het klim- Verbeterde techniek Of u nu kiest voor gas, inductie, of keramisch - of een combinatie ervan - alle manieren van koken hebben de afgelopen jaren een behoorlijke technolo gische vooruitgang ondergaan. In Nederland kiezen veel mensen nog altijd voor gas, bijna driekwart van de bevolking. Dat is niet vreemd. Nederland heeft een traditie als het om gas gaat Een uitgebreid gas netwerk zorgt ervoor dat vrijwel ieder huishouden op gas kan koken. En het is eenvoudig. De warmte is namelijk goed te doseren. Veel mensen vinden Vermindering bedrijfslasten Het Kadaster realiseert zich dat een teruglopend werkaanbod financi eel niet alleen te ondervangen is met tariefsverhogingen. Daarom is er ook intern gestuurd op het nemen van de nodige maatregelen om de bedrijfs lasten te verminderen. Zo heeft het Kadaster het aantal fte externe inhuur stetk teruggebracht en is gewerkt aan verdergaande automatisering van pro-- cessen. Deze automatisering maakt het mogelijk om met minder vestigingen te werken, in 2008 sloot een drietal vestigingen. Ook dit heeft een positief effect op het verminderen van de bedrijfslasten. Het eigen vermogen van het Kadaster bedraagt eind 2008 8,4 miljoen. In januari óf februari ontvangt u de jaarlijkse WOZ-aanslag van de gemeen te. De WOZ-waarde van een wordt bepaald door de waarde vergelijkbare woningen één jaar eerdek. Het Kadaster geeft inzicht in de waar- de van een woning of vergelijkbare 2008 blijkt dat het Kadaster deze prog- woningen op 1 januari 2008. Op www. nose heeft behaald. kadaster.nl rekent u zelf uit wat de waarde van uw woning of vergelijkbare woningen was op een bepaalde datum. Het Kadaster hanteert hiervoor de Ttijsindex bestaande woningen'. Deze index is een gezamenlijke uitgave van het Kadaster en het Centraal Bureau voor de Statistiek. De raadpleging op de Kadasters! te is gratis. •nisatie. die 2008 kenmerkt, De tijd dat een fornuis standaard uit vier pitten u kunt kiezen voor uw op i inmiddels ver achter ons. Tegen- trum, Een veel gekozen ele je gewoon je eigen kookcentrum Wokken deed al veel eerder z'n intrede in onze keu ken en daarom kiezen veel mensen nu al standaard voor een wokbrander. Er zijn wokbranders op gas, maar er zijn ook inductiewokbranders. De "wokbran der" is dan vaak in de kookpjaat uitgehold - een soort kuiltje dus - waar de bijgeleverde wok precies in past Zowel gas als inductie hebben als voordeel dat er snel een hoge temperatuur bereikt kan worden en dat de temperatuur zich nauwkeurig laat regelen. Ook kiezen steeds meer mensen voor een ingebouwde ftiteuse. Wist u trouwens dat frituren helemaal niet ongezond hoeft te zijn? Als u vloeibaar frituurvet gebruik - met onverzadigde vetzuren - op de juiste temperatuur frituurt en regelmatig het vet vervangt, kan een frietje op z'n rijd absoluut geen kwaad. 3. Keukens in alle prijsklassen, geheel op maat gemaakt MOOIMAN'S VIJF VOORDELEN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 17