B Gemeen te nieuws o II Werkgroep moet zorgen voor genoeg nieuwbouw ilL 'WuSU I 6 LEUKE DINGEN DOEN Pavilj in Oui Informatie op radio over problemen in verkeer Rauwbraken Ruim 1OOO aanvragen voor ‘Verrijk je Wijk’ Jiluïi i'RI aizen inboi Kom snel genieten! ever tijde Meldingen elige f Ontwerpbeschikkingen Foto Peter Ligtenberg. wonen. tel. 013 464 11 20 ateam@woonad viesteamn I Foto team Media gemeente Tilburg. Wet bodembescherming T VERRIJK JE WIJK! Kijk op www.vemjkiewijk.nl Wet milieubeheer/Algemene Wet bestuursrecht Werken aan team Mandaten Apparaat bij winke Veilig, gezond en zuinig wonen... met het A-Team! Heeft u het A-Team Reparatie vloer garage Vreedeplein begonnen Vraag gratis advies over inbraak- en brandveiligheid, energiebesparing en gezond Foto team Media gemeente Tilburg ;?mr!3wevqlijdf>i'ji Omroep Brabant zendt vanaf juli wekelijks een verkeersjournaal uit op de radio. Brabantse weggebruikers konden voor informatie over wegwerkzaamheden al terecht op een website. Ook e-mail en sms zijn al langer beschikbaar voor wie wil weten waar problemen kun nen ontstaan. Tel* 0900-2020815 (35 cpm) kVVi E-mail: vw@tilburg.nl - - Internet: www.wvtilburg.nl Heb je een idee? De gemeente betaalt mee! Geopend van 25 april t/m 6 september 2009 Kijk voor tarieven en actuele openingstijden op www.tilburg.nl MEIMAAND FIETSMAAND De meimaand staat in het teken van fietsen. Diverse routes zijn te koop met korting. Wilt u fietsen met uw kinderen? De Kriebelbeestroute kost deze maand slechts 2,50. Midden-Brabant heeft veel religieuze bezienswaardigheden. Een selectie is opge nomen in de fietsroute Van Hemel tot Aarde, nu verkrijgbaar voof 1,50. En vindt u het leuk om ook eens over de grens te kijken? Het Beis Lijntje leidt u naar Turnhout. Ook deze route kost in mei slechts 1,50. Wie in mei een fietsroute koopt, krijgt een leuke verrassing. VAARFIETSTOCHTEN In de zomer kunt u weer uw fiets meenemen op de boot naar Oirschot, Oosterhout of Geertruidenberg. Voor de terugweg is een schitterende fietsroute gemaakt. Folders hierover zijn gratis verkrijgbaar bij de VW aan de Spoorlaan. AFWIJKENDE OPENINGSTIJDEN Op Koninginnedag is de VW de hele dag gesloten. Op dinsdag 5 mei is de vestiging aan de Spoorlaan geopend van 10 uur tot 16 uur vanwege Bevrijdingsdag. VW Tilburg Spoorlaan 364. Tilburg, ma 13-18 uur: di t/m vr 9.30-18 uur.za 10-16 uur: Agentschap Rooi Pannen Or. Ahausstraat 1. Tilburg. Tel 013-595 57 50. ma t/m vr 8-17 uur Verkooppunt Udenhout Nogmaals'. Kreitenmolenstraat 35, Udenhout. Tel. 013 - 511 09 37. ma 13-18 uur, di t/m do09-18 uur, ul9=20 uur. za 9-17 uur. TRAPPISTENKLOOSTER De Koningshoeve is open voor het publiek. In het klooster wordt het La Trappe trappis tenbier gebrouwen. Van dinsdag tot en met vrijdag kunt u om 1*4 uur een rondleiding krijgen door de brouwerij. Op zaterdag en zondag zijn er rondleidingen om 13.30 uur en 15.30 uur. De kosten bedragen 10 per per soon. Dat is inclusief een consumptie naar keuze. Tip: bezoek het klooster op de fiets. Bij de VW kunt u een La Trappe fietsroute kopen voor slechts 50 cent. FIETSEN UIT TILBURG Houdt u van fietsen, dan is Fietsen uit Tilburg echt iets voor u. Het is een kaart met negen routes. Die zijn naar keuze in te korten of te verlengen. De kortste route is 25,6 kilometer, de langste 62,4 kilometer. Alle tochten beginnen bij het centraal station in Tilburg. Fietsen uit Tilburg is verkrijgbaar bij de VW aan de Spoorlaan en kost 9,50. rechts[ (voor^ DE TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 29 APRIL 2009 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Dongenseweg Tot half mei tussen Kra Burg. B. van Voorst tot •fgesloten. In het midden van van glas. Dit kunsi l«positieruimte Ei paviljoen gaat 20 j Links naast wethoude ran de werkgroep AEI Terras In het paviljoen is rt veertig zitplaatsen o Trouwlaan Tot half juni inrichten a Strandbad Rauwbraken is een natuurbad met zandstrand en ligweide aan de rand van Berkel-Enschot. Douches, toiletten, kleedn en toezichthoudend personeel zijn aanwez De woningbouw in Tilburg ligt op schema. Maar na dit jaar drei gen er minder huizen gebouwd te worden. Dat komt door de eco nomische crisis. De gemeente heeft een werkgroep opgerïcht. Die moet ervoor zorgen dat de stad ook de komende jaren voldoende nieuwbouw krijgt. ‘Verrijk je Wijk’ wordt steeds populairder, dat blijkt uit recente cij fers. De subsidieregeling voor initiatieven van bewoners telt elk jaar meer aanvragen. “We zijn in 2008 de magische grens van duizend aanvragen per jaar gepasseerd. Fantastisch vind ik dat”, aldus wet houder Gon Mevis (welzijn). Koop uw abonnement met voordeel: 25 april t/m 10 mei aan de kassal nog niet besteld? Melding (artikel 8.19 Wm) Indien een bedrijf met een milieu vergunning een wijziging wil laten plaatsvinden en deze wijziging is niet in overeenstemming met de vergun ning, maar de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen dan door de milieuvergunning worden toegestaan, hoeft hiervoor geen nieuwe vergunning te worden aangevraagd, maar kan volstaan worden met een melding ‘verandering inrichting' aan het bevoegd gezag (artikel 8.19 Wet milieubeheer). Door het college van burgemeester en wethouders wordt vervolgens een akkoordverklaring opgesteld. De akkoordverklaring is een besluit waarin staat of de melding wel of niet wordt geaccepteerd.-Onder men voor de scheuren in het beton. De tweede verdieping bleef daarom gesloten. Water dat auto’s naar bin nen rijden, kan door de vloer sijpe len. De installaties van de garage functioneren daardoor niet goed meer. Met het aanbrengen van de waterdichte vloercoating zijn deze problemen verholpen. Het Pieter Vreedeplein heeft de grootste par keergarage van de binnenstad. De garage met 780 plaatsen is te berei ken via de Magazijnstraat. leedruimtes ezig. A Doorwerkzaamheden i tal wegen helemaal of g afgesloten. Meer inforn krijgbaar op telefoonur 54297 02. Zie ook inte littp://openbarewerker Slecht weer kan leiden to In februari is de zogeheten task force woningbouw aan de slag gegaan. Deze werkgroep bestaat uit diverse partijen die bij het bouwproces betrokken zijn. Bin nenkort maakt de taskforce een pakket maatregelen bekend. Na 2009 worden de gevolgen van de economische recessie zicht baar. In 2010 en 2011 daalt de productie tot zeshonderd opgele verde woningen. Mogelijk trekt de economie in 2010 weer aan. Dan kan de productie vanaf 2012 weer boven de duizend uitkomen. Vorig jaar zijn in Tilburg 1624 nieuwe woningen gebouwd. Nieu- Wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan de aan een vergunning verbonden voorschriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken als dit in het belang van de bescherming van het milieu noodzake lijk is, als technische ontwikkelingen op milieugebied daartoe aanleiding geven of als er ontwikkelingen zijn met betrekking tot de kwaliteit van het mi lieu. Op eigen initiatief zijn BenW voor nemens over te gaan tot wijziging van de voorschriften dan wel beperkingen, behorend bij: Nederlandweg (onge nummerd) te Tilburg betreffende een inrichting voor het reinigen, onderhou den, repareren, keuren of proefdraaien van onderdelen van spoorwegvoertui- hrgemeester Letsch Onderhoud tunnel. Weg tussen Dalemdreef en F hui. In parkeergarage Pieter Vreedeplein zijn 20 april herstel-werkzaam- heden begonnen. Een bouwbedrijf brengt een waterdichte coating aan op de vloer van de tweede etage. Afgelopen herfst ontdekte de gemeente scheuren in de vloer. Een deel van de tweede verdieping gaat over twee weken weer open. De werkzaamheden duren ongeveer acht weken. De vloer blijft er het zelfde uitzien. De oorzaak van de scheuren was vorig jaar niet duide lijk. Daarom is de garage uit voor zorg een week gesloten. Met spoed is onderzoek gedaan, onder meer door de technische universiteit Delft. De scheuren ontstaan door krimp in het beton. De constructie zelf is veilig. De garage is sinds 27 december weer gedeeltelijk open. Wel moest er nog een oplossing ko- Beschikking op grond van artikel 38 en 39c Wbb Bij het college van de gemeente Tilburg is op 5 november 2008'door Witteveen Bos uit Deventer eert evaluatierapport op grond van artikel 39c Wbb ingediend voor de uitgevoerde bodemsanering op de Vloeiveldweg 2 in Tilburg. In de beschik king besluit het college: 1. in te stemmen met het evaluatieverslag en de aanvul lende gegevens. De sanering van de grond is afgerond. Beschikking en bijbehorende stukken liggen vanaf 1 mei 2009 gedurende zes weken ter inzage in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Adres en openingstij den: zie colofon. Binnen zes weken na de dag waarop de beschikking iS bekendge maakt, kunnen belanghebbenden tegen dit Het geld wordt vooral gebruikt voor wijkfeesten, straatbarbecues, schoonmaakacties, speeltoestellen en bankjes. Sinds vorige maand is er ook nog eens extra geld beschik baar voor ideeën van bewoners in de zogeheten impulswijken. Dat zijn de Kruidenbuurt, Stokhasselt, Groenewoud, Groeseind - Hoef- straat en Trouwlaan - Uitvinders- buurt. Het zijn de armste buurten van de stad. Het extra geld komt van het mi nisterie van VROM. Een commissie van wijkbewoners beoordeelt de aanvragen. Zij deelt bij goedkeu ring waardebonnen uit. Daarmee kunnen bewoners kopen waaraan zij behoefte hebben. Vooral ideeën op het vlak van werk, scholing en armoedebestrijding zijn welkom. De gemeente geeft elk jaar vier euro per inwoner voor initiatieven van bewoners. Dit geld gaat naar de wijkorganisaties en de dorpsraden. Zij bepalen welke aanvragers geld krijgen. Binnen Verrijk je Wijk is geld beschikbaar voor uiteenlopen de activiteiten. Zo is in Groeseind- Hoefstraat een feestelijke ‘dag van de lach’ gehouden. Deze was bedoeld als afschud voof bewoners die moesten verhuizen wegens de herstructurering. In Armhoefse Vaststellen diverse tarieven Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat het in zijn vergadering van 14 april 2009 heeft be sloten om mandaat te verlenen inzake het vaststellen van tarieven voor de aanleg van inritten, rioolhuisaanslultingen en rioolbe- drijfsaansluitingen, het plaatsen van fiet senrekken en de aanleg van gehandicapten parkeerplaatsen en voor het herbestraten van opengebroken verhardingen en herstel len van groen als gevolg van opbrekingen. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2009/18 en ligt ter inzage en is verkrijgbaar bij het gemeentelijk infor matiecentrum en de diverse stadswinkels. gen van Nedtrain B.V. Compbnentenbe- drijf Tilburg. Het betreft het wijzigen van de geluidsvoorschriften 5.1.1 en 5.1.2 naar aanleiding van een aange past akoestisch onderzoek (20091073). Daartoe is een ontwerpbeschikking opgesteld. Deze ligt met bijbehorende stukken vanaf 4 mei 2009 ter inzage. Tot en met 15 juni 2009 kan men schriftelijk of mondelinge zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking inbrem gen. Wethouder Gon Me «(centrum De Blat «atische Externe C “oor elektrische sc 'evens gered wordt AED’s. In het gebiei “ediening zijn 96 v «'^«ng AED Tilbi "efibrillators plaat: Dit is een initiatief v Fundament. Het coll voor 55.000 euro su ven. Kunstenaar Call heeft het paviljoen c Wethouder cultuur 1 ■De Oude Warande i! tastische locatie voo kunstprojecten. Dat al kunnen zien tijde: tie Lustwarande, ooi ment. Veel Tilburger bezoekers uit binnei land wisten hun weg hetTilburgse groen Daarom zijn we ook zeer positief over he van Fundament. Call is een internationaal meerd kunstenaar. 1 uniek paviljoen ontv aanwinst voor Tilbui werk in de openbare maar ook als klein p hedendaagse muziel De Oude Warande is heten sterrenbos. De gevormd door acht i elkaar in het middel] snijden. Morton heel werp speciaal voor d het bos gemaakt. He heeft als naam Grott soort grote doos var waardoor de ster zie Het interieur is een 1 grot. Die is pas te zr paviljoen van binner verlicht. Meldingen Activiteitenbesluit In de meeste gevallen staan de mi lieuregels waaraan bedrijven moeten voldoen in het Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer (het Acti viteitenbesluit). De volgende inrich tingen hebben gemeld te worden op gericht dan wel te worden veranderd. Het betreft hier inrichtingen die in het Activiteitenbesluit worden aangemerkt als inrichtingen type B. Centaurusweg 99 te Tilburg, AGES Metaal en Tech niek B.V. Het betreft een metaalbewer- kingsinrichting. Ledeboerstraat 50 te Tilburg, Van Raak Staal Tilburg B.V. Het betreft een inrichting voor de op slag en verkoop van staal en staalpro- mementen en betrouwbanrefs- Jen. Dat zorgt voor een vlotte doorstrofflfhg, minder milieubel»- ting en meer veiligheid. Stagnering op de weg hee^cono- mische gevolgen en leidt t'Öhrel overlast voor woon werkverkeer. Daarom is het van belang dat par tijen in de regio hun werkzaamhe den en activiteiten goed op elkaar afstemmen. Meer informatie: www.haalmeeruitdeweg.nl. Akkers was er voor Kerstmis een lichtjestocht, waaraan 150 men sen meededen. Bewoners uit zes verschillende landen serveerden hapjeé tijdens een multiculturele middag. Dat gebeurde bij buurtcen trum Soekmekaar in Oerle. Er waren optredens met muziek, modeshows en dansvoorstellingen. Intrekking van de vergunning Vergunningen verleend ingevolge de Wet milieubeheer kunnen om diverse redenen -op verzoek of ambtshalve- geheel of gedeeltelijk worden inge trokken. De vergunninghouder heeft verzocht om gehele intrekking van de vergunning, behorend bij: IJpelare- weg 55 te Tilburg betreffende een magazijnencomplex waar in hoofdzaak opslag plaatsvindt van pakmiddelen en exercitie (dummy)munitie van MC Tilburg (20091046). BenW zijn voor nemens om het verzoek om intrekking van de vergunning te honoreren. Daar toe is een ontwerpbeschikking opge steld. Deze liggen met bijbehorende stufcken vanaf 4 mei 2009 ter inzage. Tot en met 15 juni 2009 kunnen schriftelijk of mondelinge zienswijzen worden ingebracht tegen de ontwerp beschikkingen.. besluit, op grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer juncto artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), eén bezwaarschrift indienen bij het college van de gemeente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste be vatten: naam en adres van de indiener: de dagtekening; vermelding van de datum en het nummer van het besluit waartegen het bezwaarschrift zich richt; de gronden van het bezwaar. Bij de voorzitter van de Afde ling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een derge lijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. en vervolgens het nemen van de be schikking. Tegen de ontwerpbeschik king kunnen door eenieder mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tilburg (zie adres Pu- bliekszaken). Dit moet binnen 6 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrach te zienswijzen wordt de uiteindelijke beschikking opgesteld en vervolgens gepubliceerd. Tegen de definitieve beschikking kan door belanghebben den beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gravenhage. Onderstaande zaken liggen gedurende de openingstijden ter inzage in de Stadswinkel Centrum (adres en openingstijden zie colofon). Bovendien staan er geregeld adver tenties in Brabantse dag- en week bladen. Weggebruikers weten door de informatie welke reistijden reëel zijn. Ze kunnen hun route, tijdstip van vertrek en vervoerswijze aan passen. Dit moet tot een betere be tere doorstroming leiden. De voor lichting over verkeersproblemen is een initiatief van onder meer de staande meldingen zijn geaccepteerd provincie, Rijkswaterstaat en ge en liggen vanaf 4 mei 2009 ter inzage. meenten. Zij streven naar minder Bisschop Zwijssenstraat 1OOA te hinder bij wegwerkzaamheden en Tilburg door Hooli: de melding is gedaan voor de inrichting Hooli Zena. De wijziging betreft het stoppen van verkoop van kleding, schoenen, tas sen en parfum en het inrichten van de winkelruimte als showroom voor de verkoop van kozijnen en deuren in kunststof en hout (10281552). Vierbundersweg 64 te Tilburg door J.J.P. van Bragt. De wijziging betreft het uitbreiden van de biggenstal met een opslagruimte. (20091084). Tegen de akkoordverklaring(en) kan tot en met 15 juni 2009 bezwaar worden gemaakt. De bezwaarschriften moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Tilburg, per adres directeur Publiekszaken, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. In een aparte brief kunt u verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. De melding/ akkoordverklaring wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de termijn bezwaar is gemaakt en een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuurs- ‘itspraak van de Raad van State >r adres zie algemeen). vragen, bel de afdeling Onderne- szaken, telefoon 013-2132323. Professor Verbernela Tot begin mei werkzaal sen de Martinitorenstra seivatoriumlaan. Vergunningprocedure algemeen Voor bepaalde bedrijven geldt vergun- ningplicht in het kader van de Wet milieubeheer of dat maatwerkvoor- schriften kunnen worden opgelegd. De procedures voor het nemen van beschikkingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning of de maatwerk- voorschriften (de ontwerpbeschikking) pFTILBURGSE KOERIER we middeldure woningen zijn vooral te vinden in het stedelijk gebied. Voorbeelden hiervan zijn het Pieter Vreedeplein, het Avia- kwartier, de Oostertuin en het Phoenix-terrein. Goedkopere wo ningen zijn onder meer gebouwd in de omgeving van de Trouwlaan en de Uitvindersbuurt. Meer dan duizend woningen zijn nog in aanbouw. Wethouder Jan Hamming (wonen): “Ik verwacht dat de afspraak met het Rijk om van 2005 tot en met 2009 zevenduizend nieuwe wo ningen te bouwen, volledig wordt gehaald. Maar daarna komen ma gere jaren in zicht. Daarom is de taskforce woningbouw opgericht, die de bouw weer op gang moet helpen". Dit jaar worden haar verwachting dertienhonderd woningen opgele verd. Bijna driekwart komt in het bestaande stedelijk gebied. Iets meer dan de helft (57 procent) van deze woningen is gestapeld. De rest is grondgebonden. Het aandeel huurwoningen bedraagt 30 procent, waarvan een groot deel in de goedkope sector (24 procent). Van de koopwoningen bestaat eenderde uit eengezinswoningen. Voorbeelden hiervan zijn There sia’s Rozen en de Bouwmeester- buurt. “Het is goed om te zien dat er de komende jaren flink wat middeldure eengezinswo ningen in de koopsector worden gebouwd. Daar is namelijk veel vraag naar”, aldus Hamming. ducten. Gilzerbaan 495 te Tilburg. Virgin Flight Centre. Het betreft een inrichting voor opslag van ballonnen, trailers en auto's met kantoorvoorzie- ning ontvangstruimte. hoeft hie te worden alstaan v gezag ieubeheer). Doe 'eester en w ;ens een aki sld. De akkoordve sluit waarin s of niet wordt ge

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 6