1 zondag 3 Feesten tijdens Koninginnedag i van 11.00-17.00 uur fluksjes IC K.ids4Kids Festival in 013 kampioen Ci-Kids Olympus voor de derde keer van tilburg INTERIEUR I 4 www.cvt.nl NU Bij AANKOOP VAN EEN COMPLETE KAST 15% KORTING OP HET INTERIEUR Deuren vloeren kasten Fluks 5 WOENSDAG 29 APRIL 2009 oetilburgse KOERIER J 2 mei 200! DeZwoelie Troelies treden op tijdens het Kids4Kids Festival. X /ww.plus.nl Fotor Jan Stads v Haal je kroontje, oranje T-shirt en rood-wit-blauwe schmink maar tevoorschijn, want donderdag is het weer Koningin nedag! Ook in Tilburg en omgeving is er voor kinderen van alles te doen ter ere van de verjaardag van koningin Beatrix. Sommige evenementen zijn niet alleen leuk om naartoe te gaan, je helpt er ook nog eens een ander mee! Het Kids4Kids Festival, zondag 3 mei in popentrum 013 in Tilburg, zit niet alleen boordevol work shops, optredens en andere leuke activiteiten. De opbrengst gaat helemaal naar een goed doel: kinderen in Bosnië-Herzegowina. Tilburg Hestiastraat 12 (bij Hornbach) Telefoon (013) 583 97 80 gebracht. Ook de kinderen met een lichamelijke en/of verstande lijke handicap mogen meedoen! diverse 5 gekke Hooggeëerd publiek! Theater De NWE Vorst pre senteert zaterdag 2 mei weer de VorstBende...de laaste van het seizoen! De VorstBende is een club speciaal voor kinderen die van avontuur houden. Elke eerste zaterdag van de maand spreken ze af. Je gaat dansen, dichten, posters maken of zelf toneel spelen. Elke keer doe je iets anders. De VorstBende bestaat uit twee clubs. Eén club is voor alle kinderen van 8 tot 12 jaar die van avon tuur houden. Er is ook een club voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Lid worden kost 5 euro per bijeen komst (inclusief ranja!). Als je niet komt, betaal je niet. De VorstBende begint om 14.00 uur. Adres: Willem II straat 49 in Tilburg. De eekhoorn is van alle in het wild levende zoog dieren in ons land de favoriet van de Nederlanders. Op de tweede en derde plaats staan de egel en de vos. Dat hebben natuurtijdschrift Grasduinen en de Zoogdierenvereniging zondag bekendgemaakt. Ruim 2250 mensen stemden op hun favoriete dier. Andere beesten die in de top-10 staan zijn de ree, de zeehond, de otter en het konijn. In Theaters Tilburg kun je op zondag 10 mei kij ken naar de theatervoorstelling 'Over morgen'. De voorstelling gaat over twee zusjes. Alize is de oudste en Gwenny dus de jongste. En dat valt soms niet mee; de jongste kan nooit de oudste worden, terwijl de oudste wel altijd de verstandig ste moet blijven. Op een nacht krijgen ze bezoek van hun nieuwe broertje. Of van iemand die hun broertje zou kunnen worden. Hij zit nog gevangen in het land van de muziek. Wat moet je daar nu van geloven? Alize noemt zoiets een droom, maar Gwenny niet, integendeel. Een reis naar het onbe kende is hun enige manier om achter de waarheid te komen. De voorstelling begint om 14.00 uur. Kaartjes zijn te koop bij Theaters Tilburg: 013-543 22 20 of www.theaterstilburg.nl. Op de vrijdagen 8 en 15 mei organiseert het bezoekerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten avondexcursies over vleermuizen voor kinderen. Alle kinderen vanaf 8 jaar die durven zijn van harte welkom. De avond begint om 20.30 uur en duurt ongeveer twee uur. Er kunnen niet zoveel kinderen mee, dus reserveer snel! Bel daarvoor even met het bezoekerscentrum, tel. 013-523 18 00. Ben je lid van Natuurmonumenten, dan kost deze activiteit vier euro. Ben je geen lid, dan betaal je 7 euro. Het bezoekerscentrum ligt aan de Van tienhovenlaan 5 in Oisterwijk. 4T Nicky Eberson is de nieuwe Tilburgse kinderbur- gemeester. In een spannende finale in het Midi Theater versloeg zij vorige week haar vijf concur renten. De Tilburgse kinderburgemeester is twaalf jaar oud en zit op basisschool De Wegwijzer. Tij dens de finale moesten de kandidaat-kinderbur- gemeesters onder meer een onthullingstoespraak voor een kunstwerk houden en een enorme feest taart aansnijden. De Kinderburgemeester krijgt echte privileges zoals een eigen bureau bij burge meester Ruud Vreeman op de kamer. Daarnaast mag ze de Kinderlintjes uitreiken, officiële gele genheden bijwonen en de politie en brandweer bezoeken. Een welkome hulp voor burgemees ter Vreeman, want het jubileumjaar 2009 zorgt natuurlijk voor een extra drukke agenda. duurt van 11.30 tot 17.00 uur. Verder kun je genieten van Luuk's Poppentheater, Clown Didoedel, springkussens, een klim- en klau- terhelling, een obstakelbaan en een eend- jesvisspel. Tilburgse basisscholen. Je kunt meezingen met bekende kinderliedjes, die speciaal voor deze dag in een boekje zijn gezet. Bijvoorbeeld Pippi Langkous, De Kabou- terdans van Kabouter Plop en Waanzinnig gedroomd van Kinderen voor Kinderen. Zoals je misschien weet is Bos nië-Herzegowina, een land in Moost-Europa, verdeeld in verschillende bevolkingsgroe pen. De mensen hebben weinig contact met elkaar. De kinderen groeWbp in een omgeving waar re raortdurend moeten .oppas sen voor geweld en spanning. Er is veel haat en mensen hebben veel vooroordelen over elkaar. Veel kinderen hebben met deze problemen te maken gehad en hebben daar - lichamelijk, maar ook geestelijk - veel last van. De Nederlandse Stichting Out Of Area wil deze kinderen helpen. Zij organiseert het zogenoemde Kids Festival in Sarajevo, de hoofdstad van Bosnië-Herzegowina. Meer dan 40.000 kinderen krijgen daar de kans om één dag lang te ver geten hoeveel ellende de oorlog in Joegoslavië voor hen heeft Zin in een spannende tocht door de jungle van Mowgli? Kom dan in de komende maanden naar Natuurmuseum Brabant in Tilburg. Harige vogel spinnen, bonte toekans en een luiaard; zij doen allemaal mee aan de tropische speurtocht Jun- gleboek. De speurtocht kan worden gevolgd t/m 6 september en is bij de toegangsprijs inbegrepen. Er zijn drie verschillende Jungleboek-speurtoch- ten: voor kinderen in de leeftijd van 5 t/m 7 jaar, 8 t/m 10 jaar en 11 t/m 13 jaar. Natuurmuseum Bra bant vind je aan de Spoorlaan 434 in Tilburg. De openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. In de vakanties is het museum ook op maandag open. Voor meer informatie zie www.natuurmuseumbrabant.nl of bel 013-535 39 35. Het Kids4Kids Festival in 013 is een kinderfestival met workshops circus, dans, muziek en theater in een sprookjesachtig decor. De hele middag kun je workshops volgen van professionele docen ten. Daarnaast zijn er nog c" andere activiteiten, zoals kappers, schminken, knutselen en voorlezen. En dit allemaal voor het goede doel: de kinderen in Bosnië. Tijdens deze dag krijg je een indruk hoe het Kids Festi val in Sarajevo eruitziet. Op deze Kids4Kids dag maak je plezier, maar deze dag laat ook zien dat je een goed doel kunt steunen op een leuke manier. Het festival duurt van 12.00 tot 19.00 uur. Koop je kaartjes bij 013. kun je je uitleven op een springkussen, stoepkrijten en kijken naar (en lachen om) de zeepkoetsen- en toiletpottenrace. Bij het winkelcentrum is tussen 11.00 en 16.00 uur een kinderrommelmarkt. Een knappe prestatie van de G-Kids van Sc Olympus JG1 Het team is namelijk voor de derde keer op rij kampioen geworden! Na een superspannende wedstrijd tegen JEKA JG1 uit Breda kwamen de jongens van Olympus als winnaar uit de bus. Op de foto staand van links naar rechts: Brandon, Tyler Jean-Pierre, Menno, Lorenzo, Wilbert en Mitch. Op de onderste rij Raylison, Thom en Tommy. Gefeliciteerd!! Deze dames zijn klaar voor Koninginnedag! (Foto: Jan Stads) Woon je in de Reeshof en wil je dicht bij huis Koninginnedag vieren? Dat kan, want tijdens Reeshof Royaal valt er van alles te beleven bij wijkcentrum Heyhoef en het Reeshofpark. Er is een kermis, een knuffel- In het Leijpark in Tilburg-Zuid is, zoals elk jaar, weer een groot en gezellig feest. Met de Oranje Franje kindermarkt. Wil je je voet- balplaatjesalbum nog compleet maken? Misschien vind je hier wel je ontbrekende plaatjes. Of ander leuk speelgoed. De markt Heb jij je stembanden al gesmeerd en flink geoefend met zingen? Want donder dag van 16.00 tot 19.00 mag je je stem laten horen tijdens Jong Tilburg Zingt in de Stadhuisstraat. Op het podium staat een koor, dat bestaat uit kinderen van twee

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5