s I ERCH HOU SHOES Renovatie verpleegafdel ingen St. Elisabeth Ziekenhuis €28?° Hl "'ScheidingsMakblaar Plezante fuif! (Personeels)feest in Jupilercafé d’n Beitel. Belgische all-in feestavond met drank, hapjes en entertainment. In Curasao straalt dik zijn uit, dat je gezond en gelukkig bent 1ST stelt nevenfuncties Vreeman aan de kaak EN OP DE KOFFIE BIJ MIDI Algemeen 3 Silvester Alone Jl ecco rOND 16.00 20.00 50 tot 90% MEER KANS OP ZOI^ Op de foto met Bert en Ernie Reünie 100 jaar Andreasschool Onderzoek gezondheidsrisico's van omwonenden luchtbasis Informatiebijeenkomst van CDA over shopping mall ZATERDAG 11 APRIL Scheiden: ook een nieuw begin Zorgvuldig scheiden ■K* én een solide, nieuwe stort, jfc De S^heidingsmakelaor ■E helpt u vérder. BW' MOK <4,- V Jupilercafé d’n Beitel i Kom genieten met pasen - Als vanouds op z'n paasbest! DONDERDAG 9 APRIL 2009 detilburgse KOERIER I VRIÉNDELIJKE EN MEER GASTVRIJE OMGEVING VOOR PATIËNTEN Silvester Nieuwe eenpersoons kamer. BEELD: BUREAU a/d AMSTEL ARCHITECTEN FOTO: MERLIJN DOOMERNIK bij volgen stelt Jos GENIET VAN EEN GEZELLIGE PAAS-BBQ ;omst(en) ende thema's toe. arle-Nassau/Zundert FOTO'S: JAN STADS ht rdijk Kom dus snel van onze heerlijke aspergegerechten genieten! Fax: 013 - KORT Visverwennerij van zalm, paling, garnalen en tonijn van tot uur O Besterdplein 13 Tilburg KOKEN MET KLEUREN Heuvelring 108 Tilburg De Postelse Hoeve RESTAURANT-HOTEL CONGRES www.depostelsehoeve.nl T [013] 463 63 35 heb ik niet. Ik eet Nederlands met An tilliaanse invloeden.” /elingsge- akookt, in n als een loensd recht en van afvalwater Witte Chocoladeparfait met verse aardbeien, advocaatsaus en chocoladeschotsen assagesi 11:00-15:00 UUR HEUVELRING 37, TILBURG 0900-43 93 55 44 te etage van de Callery ?ntjes knoflook, gerasp- garine. OOI II >IEN >R ONDERNEMERSONOERWJ va 23,-. jksinstituut .lieu (RIVM) ieid van de omwonenden organisatie ondheidson- van diverse are overheden. relhoen op bladspinazie, scuit en tuinkruidensaus of Lamsrib met lamshachee op voorjaarsgroenen en Provencaalse aardappelen Filet van pare aardappelbisc Funchi is één van haar lieveli rechten. Maïsmeel wordt gekt, >s gesneden en gegeten couscous. ango, zout, limoen, water, azijn, ketjap, terschaarste, ater en vispas >f meerdere Westermarkt Op paaszaterdag 11 april vin den, er verschillende activiteiten plaats voor het winkelend pu bliek in Winkelcentrum Wester markt. Er zijn o.a. "living Statue's" ofwel levende beelden te zien. Verder kunnen de kinderen zich laten schminken. Ruime kamers, met meer mogelijkheden voor zowel patiënt als medewerkers. Dat wordt het resultaat van de grootse verbouwing van alle verpleegafdelingen van het St. Elisabeth Ziekenhuis Til burg, die na de zomer begint. Straks verblijven de meeste patiën ten in een eenpersoonskamer met veel daglicht, waarbij ze maximale privacy hebben en de zorg op maat gegeven kan worden. In totaal wor den 19 vleugels opnieuw ingericht, met elk 22 bedden. Er worden op elke vleugel dertien eenpersoons kamers gerealiseerd en drie kamers met drie bedden. Het ziekenhuis in vesteert tientallen miljoenen euro's in de grootscheepse verbeterope- ratie. Na de zomer wordt de eerste ver- pleegafdeling verbouwd, bij wijze van pilot. Vanaf januari 2010 worden hier de eerste patiënten van urolo gie en gynaecologie in een com pleet nieuwe omgeving verpleegd. "Alles waarvan we dan merken dat het niet optimaal werkt, kunnen we bij volgende afdelingen aanpassen”, stelt Jos Verschuren, coördinator bouw en hoofd van een verpleeg- afdeling Er moet een onderzoek komen naar de gezondheidsrisico's voor de omwonenden van vliegbasis Gilze-Rijen. Daartoe moet Tilburg samen met andere Brabantse gemeenten en de provincie een ver zoek indienen bij het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. Dit vragen de tien partijen in de Tilburg- se gemeenteraad gezamenlijk aan burgemeester en wethouders. Voor Tilburg e.o. Aislinn Broeren srej6scheidingsmakelaar.nl ^telefoon 06-17868756 Privacy Elke vleugel met verpleegafdelin- -:-en hummer, en ucmio.e 'zusterspost' komt weer terug op de afdeling. Een duidelijk al be- anten terecht kun- 5 en voor vragen. De patiënt kan in de nieuwe opzet ook te allen tijde contact hebben met de verpleegkundigen buiten de kamer, via glazen wanden tussen kamer en gang. Met behulp van gordijnen kan toch voor privacy gekozen worden. "We denken dat we met deze reno vatie de toekomst tegemoet kunnen. We kunnen straks in een vriendelijke en gastvrije omgeving optimaal voor onze patiënten zorgen", aldus Ver schuren. De nevenfuncties van bur gemeester Vreeman moeten kritisch tegen het licht worden gehouden. Dat vindt de Lijst Smolders Tilburg (LST).De frac tie heeft hierover schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders gesteld. Terrasstoelen Horeca-kwaliteit, diverse modellen Terrastafels L Horeca-kwaliteit, diverse modellen L BEDRUKKEN ik met eigen Bk afbeek Kom het verbouwde MIDI Theater bekijken! U krijgt een rondleiding, tijd voor vragen en een kop koffie. In- en verkoop van gebruikte k meubels 1 in het Willem II Stadion Informatie of reserveren? (013) 549 96 00 - www.bonheurhorecagroep.nl zondheid en dagelijks enorm veel last van het lawaai hebben. De raad vindt dat het Rijks voor Volksgezondheid en Milie de gezondhe moet onderzoeken. Deze voert onafhankelijk gezor derzoek uit in opdracht w ministeries en andere u Aansluitend vindt ebied actueel zijn: atergangen, 1 id zijn deskundigen Bereiding: Maak de vis schoon, was hem en be strooi hem met zout en bedruppel hem met limoen, laat de baars dan ongeveer een uur staan. Spoel de vis dan af en maak hem droog met keu kenpapier. Maak de olie warm in een pan, doe er een teentje knoflook bij en bak de vis. Haal dan de vis en de knof look uit de pan en bak in dezelfde pan de fijngesneden ui, paprika en tomaat. Voeg water, azijn, ketjap en ketchup toe en laat het rustig bakken totdat het een sausje wordt. De vis wordt op gediend met de saus. Lekker in combi natie met de bonenschotel. (open: do., vrij, en zat)j gelijk dat er een bezoeker bij de pa tiënt op de kamer blijft overnachten. De ruimte rondom het bed wordt ook flink groter. Dat is prettig voor de verpleegkundigen, maar vooral ook voor de patiënt zelf. De inrich ting van de kamers is geënt op de landschappen rondom Tilburg: ven nen, duinen en hei. Deze elementen komen op diverse plekken terug, gen krijgt een eiger De oude 'ziekenhuissfeef' is in deze de centrale 'zustersf terug op de afdeling, zichtbaar, vast punt, waar zowel zoekers als patiër nen voor hulp kan in c i tijde i igkunc Chillen Jongeren kunnen vrijdagavond 10 april chillen bij de Jeugd 12- 16 Hilvarenbeek. De avond vindt plaats in het jeugdhonk van The Young Ones, Holstraat 4b in Hil varenbeek. De toegang is gratis. Jongeren zijn welkom tussen 19.00 en 22.30 uur. Kijk voor meer informatie op www.young- ones.nl. Masbango (zeebaars) Ingrediënten: pond verse masbar ui, tomaat, paprika, v ketchup en knoflook Ingrediënten: pond boontji wowo pretu (blackeyed beans), 16 lepel olie of vet, lepel mar garine, lepel suiker, ongeveer Vi pond maïsmeel (polenta), 2 teer*'1 te kaas en margauuc. Bereiding: Kook de bonen half* look. Giet het water o water toe. Breng dit kook en doe er een V. bij en een lepel suiker, voortdurend roeren d' maar zorg er voor dat ontstaan. Blijve glad papje onts en voeg nog het roeren. Ht ker. Roer nog tie gaar is. Op het bord i en daarin een klontje m; smelten. Afmaken met kaas over het gerecht. De grootste sortering ecco shoes voor dames, heren en kinderen lu vindt u natuurlijk bij de nSterdealer voor Tilburg e.o. Het CDA in Tilburg organiseert een informatiebijeenkomst over de shopping mall, die wellicht aan de noordkant van de stad wordt gerealiseerd. De bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 16 april vanaf 19.30 uur in De Harmonie aan de Stationsstraat 26. Iedereen is van harte welkom. 3 gangen menu ls,e en 2de paasdag is er live-pianomuziek van 16.00 tot 21.00 uur opzet verdwenen, daarvoor in de plaats komen kamers met een frisse uitstraling; meer slaapkamer dan ziekenhuiskamer. Met bijvoorbeeld sfeerverlichting, lange gordijnen en een comfortabele stoel. Restaurant Partycentrum Boerke Mutsaers Pasen is een echt familiefeest. Eieren verstoppen voor de kids, op bezoek bij opa en oma of ooms en tantes. Daar krijgt u natuurlijk honger van. Boerke Mutsaers heeft met Pasen een speciaal keuzemenu voor u samengesteld om met het gezin of met de hele familie van te genieten. Deze maand luiden we ook als vanouds het aspergeseizoen weer in. Zoals u weet is het witte goud een van de specialiteiten van Boerke Mutsaers. Voor u het weet is het aspergeseizoen weer voorbij. 2) www.Peerke.biz ZZ (013) 535 98 58 Nu het Ministerie van Defensie sinds enige tijd de activiteiten vanaf de luchtbasis heeft uitgebreid, regent het volgens de Tilburgse gemeente raad klachten van omwonenden over geluidsoverlast. Duizenden inwoners van Tilburg, Gilze-Rijen en andere gemeentes zouden klachten hebben geuit, zich zorgen maken over hun ge- Transport service bonen halfgaar met de knof- rt water af en voeg nieuw it opnieuw aan de lepel olie of vet ::!::r. Voeg onder de, maïsmeel toe, at er geen klonten ijven roeren totdat er een itstaat. Zet het vuur zacht I wat maïsmeel toe onder Jet gerecht wordt nu dik ten minuten tot de maïs een kuiltje maken margarine laten .„et wat geraspte Snuffelspektakel Reeshof Op tweede paasdag, maandag 13 april, vindt een groot paas-snuf- felspektakel plaats in het Indoor Sportcentrum Reeshof, Heere- veldendreef 8 in Tilburg. Er zullen veel particuliere standhouders aanwezig zijn, die hun overtol lige huisraad willen verkopen. Het complex is tot de nok toe gevuld met tweedehands goe deren en leuke hebbedingetjes. Tussen het neuzen door kunt u lekker even uitblazen en genie ten van een hapje of een drankje. De markt duurt van 10.00-17.00 uur. Kinderen tot 10 jaar hebben gratis toegang. Eind februari is 'Koken met Kleu ren' verschenen. In dit kookboek zijn 25 recepten van allochtone Tilburgers opgenomen. Bij deze recepten is het verhaal van deze wereldburgers opgetekend. In het door Paul Spapens geschre ven boek staan foto's van Jan Stads. De Tilburgse Koerier besteedt de komende maanden met grote regelmaat aandacht aan Koken met Kleuren. In deze Koerier staat een recept uit de Antillen centraal. Na succesvolle jaren als de helft van het duo Arie Silvester, staat Silvester alone en kan het échte werk beginnen. Dat gebeurt op vrijdag 10 april in Schouw burg Tilburg. Aanvang om 20.15 uur. Silvester Zwaneveld heeft een verhaal te vertellen, een mening te geven. Een verhaal over wat hem beweegt, wat hem raakt en waarom hij altijd van die slechte keuzes maakt. In Silvester Alone geeft Silvester zich volledig bloot, maar houdt zijn kleren aan. Hij laat het ach terste van zijn tong zien, zonder uit zijn bek te stinken. Pure stand-up comedy versmolten met een inhoudelijk en persoonlijk verhaal. Silvester is con fronterend, cynisch en grappig. Zonder poespas, zonder decor en zonder Arie. This time it's personal. Paardenestafette Op zaterdag 11 april gaat in Tilburg een paardenestafette van start voor het goede doel. Tientallen ruiters te paard rijden in etappes van Tilburg naar Mid delburg om geld in te zamelen voor de campagne 'Because I am a girl' van Plan Nederland. De estafette loopt van Tilburg via onder andere Breda, Roosendaal, Bergen op Zoom en Goes naar Middelburg. Het totale traject bestaat uit negen etappes, die in vijf dagen worden afgelegd: 11,12,18,19 en 25 april. De stoet komt 25 april 's middags aan op de markt in Middelburg. Met de campagne 'Because I am a Girl' vraagt Plan Nederland aandacht voor de achtergestelde positie van meisjes in ontwikkelingslan den. Er zijn deze avond diverse sprekers, onder wie regionaal econoom prof. Frans Boekema van de Universiteit van Tilburg en de Radboud Universiteit in Nijmegen. Hij heeft in het verleden veelvuldig zijn bijdrage geleverd aan 'denktanks' ter versterking van de eco nomische ontwikkeling van Tilburg. Ook Maarten van Lier, directeur Re tail van Corio Nederland (één van de grootste beleggers op het gebied van commercieel vastgoed), geeft zijn mening over de mail. Daarnaast zijn er bijdrages van Tweede-Kamerlid Ruud van Heugten (CDA) en voorzitter Frans arle van de Ondernemers Federa- jrg, die de mening van de plaat- andernemers over de shopping I geven. A in Tilbur Kampioenschappen eigooien Op tweede paasdag houdt het gilde Sint-Hubertus op het gilde- terrein aan De Kraan 53 in Berkel- Enschot de kampioenschappen eigooien. Er zal gegooid worden op twee banen, een voor de seni oren en een voor de junioren. De kosten bedragen 0,50 euro per poging, bij de junioren (tot en met 13 jaar) is de eerste poging gratis. De aanvang is om 13.00 uur. Verder kunnen belangstel lenden vanaf 16 jaar schieten op de kaart. Kinderen tot 8 jaar kun nen paasieren zoeken. Nevenfuncties horen bij de functie van een burgemeester, maar moeten meerwaarde hebben voor de ge beente Tilburg" stelt LST-fractievoor- atter Hans Smolders. "Vreeman heeft jer vele waar hij ook nog eens dik voor Ibeiaald wordt. Burgemeester ben je pet van 8 tot 5 uur en daarom moe fti nevenfuncties ook gewoon gezien porden als dagelijkse werkzaamheden Fle noren bij het ambt als burgemees- Innn'J kr'jgt niet V00r nietS meer dan riö.000 euro salaris per maand. Als jwvenfuncties in het belang van de Semeente Tilburg zijn, dan kan dat “kgewoon Plaatsvinden tijdens de werkzaamheden als burgemeester van O Tilburg (ma. gesloten) Eten in de Antilliaanse cultuur bete rt gezelligheid, samen zijn, familie vrienden op bezoek, uitbundig heid. Met deze trefwoorden vat Ma- riëta Emers het culturele belang van eten in de Antilliaanse cultuur samen. "De Antillianen zoeken naar gelegen heden om te kunnen eten. Er hoeft maar iets te zijn en er wordt gegeten", aldus de in 1945 in Willemstad gebo ren Mariëta. Mariëta Emers heeft lang Noord op een basisschool g werkt ze al weer geruit sisschool De Bibit in de Binnenkort gaat ze met zegt dat ze veel Nederl< woontes heeft overgenomen, vaak stamppotten en dan vooral met andijvie. Het is eigenlijk een beetje half om half: Antilliaans en Nederlands. Als ik wat meer tijd heb kook ik Antilliaans, Indisch of Moluks. Een echte voorkeur Gastvrij De zorg die in het St. Elisabeth Zie kenhuis wordt verleend, is ingrijpend veranderd sinds het huidige gebouw in 1982 werd geopend. Patiënten ver blijven korter in het ziekenhuis, maar hebben in de periode dat ze er liggen meer zorg nodig. Tegelijkertijd willen ze de zaken die ze wel kunnen, zelf bepalen en waar mogelijk uitvoeren. Dat heeft als logisch gevolg dat ook de ruimtes waarin die zorg gegeven wordt op een andere manier moeten worden ingericht. Bij de ontwikkeling van de plannen is steeds uitgegaan van een vriende- de gemeente Tilburg." Smolders wijst op de uitgave Raads- van Aar ledeninfo 2006. Hierin staat vermeld: tieTilbun 'De burgemeester geniet ten laste van selijke or de gemeente een bezoldiging die bij mail zal c, of krachtens algemene maatregel van Het CDA in Tilburg is fel tegenstander bestuur wordt geregeld. Net als bij de van de komst van de mail. "Wederom wethouders is daarbij geregeld dat hij poogt het college tegen beter weten of zij geen andere inkomsten ten laste in een projectontwikkelaar te bedie- van de gemeente mag genieten, en dat inkomsten uit nevenfuncties die vervuld worden uit hoofde van het burgemeestersambt, in de gemeente kas moeten worden gestort.' Smolders wil nu van de burgemeester weten of die bereid is om zijn inkomsten uit de betaalde nevenfuncties af te dragen aan de gemeente Tilburg. Vreeman heeft verschillende betaalde nevenfuncties, waaraan hij in totaal circa vijftien dagen en vier avonden per jaar kwijt is, inclusief de vier dagdelen die hij aan het voorzitterschap van Het Zuidelijk Toneel besteedt. Nu dit to neelgezelschap naarTilburg verhuist en jaarlijks 475.000 euro aan subsidie zal ontvangen, geeft Vreeman deze neven functie op, zo heeft hij aangegeven. lijke, gastvrije en veilige omgeving voor de patiënt. Met de patiënt als middelpunt is gezocht naar optimale oplossingen. De keuze voor vier personen op één kamer bijvoorbeeld, is in de loop der tijd veel minder logisch geworden. Zieke mensen hebben vooral be hoefte aan privacy en de nabijheid van naasten. Daarom is het op de eenpersoons kamers straks ook mo- Aanstaande zaterdag opent ook Speel- Op zaterdag 10 oktober wordt tussen land Beekse Bergen voor een nieuw 15.00 uur en 22.00 uur een reünie ge- seizoen. Om dat te vieren ben eerste houden voor oud-leerlingen (vanaf 18 paasdag, welkom op de Ontdek-Speel- jaar), oud-leraren, oud-leden Ouder- land-Dag. Daar kun je onder meer ken- raad en Medezeggenschapsraad en nis maken met Bert en Erriie uit Sesam- oud-bestuursleden van de Andreas- straat. Je kunt ze een handje geven eh school, nu gevestigd in de Lanciers- met ze op de foto. straat 13a in Tilburg. De school werd in 1909 gesticht aan de Bosscheweg (later Tivolistraat) naast het Fraterhuis. Aanmelden voor deze reünie kan, het liefst voor eind april, door te mailen naar reunie@bsandreas.nl of te schrij ven naar de Andreasschool. Vermeld voornaam, achternaam (meisjesnaam), volledig huidig adres en eventueel e- mailadres, het laatste jaar en de laat ste klas die u er genoten hebt en de leerkracht van dat jaar. Op de website www.bsandreas.nl is te zien wie zich al aangemeld hebben. Klassenfoto's en verhalen zijn ook welkom. Adres: Lan- ciersstraat 13A, 5017 CR Tilburg o.v.v. 'Foto's 100 jaar Andreasschool'. Of mail naar info@andreasschool.net. Wie nog oude schoolmaterialen heeft, bijvoor beeld rapporten, handwerkjes of boek jes, kan die beschikbaar stellen voor een tentoonstelling over de school. Neem voor meer informatie hierover contact op met de locatiedirecteur van de Andreasschool: Anne-Marie van Gerwen.Tel:013-5436388. Vicki Brownhuis Els Bruurmijn, kunstzinnig the rapeute, start op 9 juni met een groepsactiviteit voor kinderen waarvan één van de ouders kanker heeft. De bijeenkomsten vinden plaats 6 dinsdagen van 16.00 uur tot 18.00 in het Vicki Brownhuis, Hinthamereinde 72-74 in 's-Hertogenbosch. De groep is bedoeld voor kinde ren van circa 6 t/m 12 jaar en er kunnen maximaal 10 kinderen meedoen. De kinderen praten over wat het voor hen betekent dat vader of moeder kanker heeft. Hierbij wordt gebruik gemaakt van kunstzinnige mid delen zoals tekenen, schilderen, boetseren, knippen en plakken. Ook individuele begeleiding is mogelijk. Voor meer informatie en aanmelding: Vicki Brownhuis, Hinthamereinde 72-74,5211 PP 's-Hertogenbosch, telefoon 073- 614 85 50, info@vbrownhuis.nl. St.-Hubertusgilde Het St.-Hubertusgilde in Loon op Zand houdt op zondag 12 april een open dag. Belangstellenden zijn vanaf 14.00 uur welkom in de Klokkenlaan in Loon op Zand. Be zoekers mogen jeu de boulen en schieten met geweer, kruisboog en luchtbuks. Er zijn diverse prij zen te winnen. Voor kinderen zijn er een springkussen en een trampoline. nen met de realisatie van een mega shopping mail", legt CDA-fractievoor- zitter Maarten van den Tillaart uit. "Voor Tilburg is hier niets te winnen. Integendeel, het zal de ontwikkeling van de stad jaren frustreren. Over de financierbaarheid van de mail bestaat helemaal nog geen duidelijkheid, maar wij hebben er als gemeente Tilburg de voorbereiding al weer anderh; miljoen in gestoken." Volgens Van den Tillaart bepaalt de uit slag van het referendum niet of de mail er komt. "Uiteindelijk zal de provincie het plan moeten goedkeuren en nu al is bekend dat de kans daarop minimaal is: het adviesorgaan van de provincie, m de planologische omgevingscommis- sie, heeft al een negatief advies uit gebracht en in Provinciale Staten is er ook geen meerderheid voor te vinden, kent Gedeputeerde Staten zal zich hiervan en v bewust zijn." Funchi Ingrediënten: 200 ml water, 1,5 theelepel zout, lepel bo ter en 100 gram maismeel (funchimeel) Bereiding: Zet een pot met water op. Als het wa ter begint te koken, voeg dan het zout en de boter toe. Draai het vuur laag en giet langzaam het maismeel in het kokende water. Blijf constant roeren, het liefst met een eierklopper. Je ziet de funchi langzaam dikker worden. Als je klontjes zie, haal die dan weg met de achterkant van je lepel. Als de funchi goed vast is geworden, giet het dan in een bord. Zet er snel een ander bord op om de funchi vorm te geven. Als je funchi over hebt, kun je het later als het afgekoeld is in reepjes snijden en bakken in olie. Je krijgt dan lekkere funchi-frietjes. Vrije School Tiliander Vrije School Tiliander aan de Lange Nieuwstraat 189 in Tilburg houdt op woensdag 15 april een informatieavond. Aanvang 20.15 uur. Deze basisschool bestaat uit 10 groepen, waaronder in- tegratieklas Peronniek: een klas voor verstandelijk gehandicapte kinderen (zml). Tevens is er een inloopochtend op vrijdag 17 april. Iedereen is tussen 8.45 en 9.45 uur welkom in de groepen 3 tot en met 8. Belangstellenden voor de Peronniek-klas kunnen zich tussen 8.30 en 8.45 melden bij één van de leerkrachten van deze klas. Op zaterdag18 april tussen 11.00 en 13.00 uur is Ti liander geopend voor ouders die belangstelling hebben voor Peuterspeelkamer Windekind of het kleuteronderwijs op de Vrije School. Bel voor meer informatie 013-543 19 63, mail naar vrije- school@tiliander.nl of kijk op www.tiliander.nl. g in Tilburg- iwl gewerkt. Nu jime tijd op ba- de wijk Reeshof. at pensioen. Ze arlandse eetge- "Ik eet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3