Bont' is wat de klok slaat ES iren! M4X I «erier *iT MODESPECIAL 9 '0 Emotionaliteit terug in kleding IIS Li o,- I 5 WEG: PECH! Cl»-» Ibi TUIN DONDERDAG 26 MAART 2009 DE TILBURGSE KOERIER jl uit de klant J klant klant 15 ens !00 3 of tatras kanalen. g, m3 J99,- 19.- Dat stoere mannen en tranen niet in tegenspraak met el kaar zijn, hebben de media de afgelopen tijd wel laten zien. Slikkende helden, een uitdrukking van grote emotionaliteit en tegelijkertijd knalharde actie komedie op het voetbal veld. Een nieuwe, een moderne mix. issens 70 TIE DEN 4 seizoens €80,- I€40,- helftü! Dit vuurwerk aan kleur en dessins wordt bijeenge houden door een zakelijke stilering, zoals sports wear elementen met formele kleding, couture en vrouwelijke vormen verbinden.'Luxe Casualwear'is dan de uitkomst - een voor zichzelf sprekende ba- sicstijl, die zich individuele looks en interpretaties met nadruk op vrouwelijke of verleidelijk mooie richtingen veroorlooft. Het materiaalpalet weerspiegelt deze ontwikke ling: superlichte technische materialen n< doubleface katoen en zijde naast jerseys, is zacht, licht en valt soepel. t proces daardoor >nnende looks, die alden-zakelijkheid 'verbind. Om alles een realistisch tintje te geven, zijn deze ferme kleu ren altijd ingebed een breed scala van vertrouwde neutrale kleuren, die het combineren van de verschillende onderde len mogelijk maken. We noemen bijvoorbeeld: zwart, grijs en wit als partner naast geel en smaragdgroen; Taupe, kiezel en uiteenlopende witten worden aan rood, roze en koraal toegewezen. Bruin speelt met sering, wit en violet. De mode voor dit seizoen uit zich in kleur en in decoratieve dessins. Uit alle collecties komen hartstochtelijke roodtin- ten, glamourvolle roze's, zwavelgeeltinten en smaakvolle groenschakeringen. Niet nieuw want afgelopen zomer zagen we die ook al, maar 2009 worden ze nog meer en grootschaliger ingezet. Rode trenchcoats, gele en roze-ach- tige jeans en groene jurken kleuren dan de straten om een optimistische stemming uit te dragen. Uitgewassen effecten bij de naden en andere sporen van gedragen zijn horen bij deze authentieke lijn. Vintage optiek bij de schoenen, organische sneakers trekken duidelijk een grens met die van de dean-chic thema's, (bron en foto's: Igedo company, cpd, chasin, wrangler) In het sportwearsegment zien we twee richtingen. In de ene zien we superlich te innovatieve hightech materialen en verwerkingstechnologieën. Superlichte nylons in felle tinten voornamelijk uit de blauwen worden verwerkt in blousons, parka's, sportcoats en vestjes. Smalle ritsjacks laten hun oorsprong uit de dui- kerskleding duidelijk zien. Fel oranje- en geeltinten als accentkleur naast wit. Waterfris en preppy is de atmosfeer. Elementen uit tradionele'White Sports' zoals blauwe of gestreepte clubblazers en clubpolo's zijn een ideale aanvulling. Daarbij passen prachtig de luxueuze denims in vervaagd blauw, maar ook in frisse verwassen tinten. In deze samen hang vieren ook de blauwe denimhem- den een come back. Naast de kleurige katoenen broeken zijn zij naast witte linnenhemden een perfecte keus. Pasteltinten zoals geel, roze en zonge- bleekt helderblauw zien we in linnen blazers, jeans, terwijl polo's ons een zuidelijke flair meegeven. Hierbij gaat het vooral daarom de helderheid van de kleuren in nieuwe combinaties van de mannenkleding te ontdekken. Foto's van David Hockney weerspiegelen dat goed als oriëntering. De kleuren komen tot hun recht in uitdrukkingsvolle en decoratieve dessins, die we al zo lang niet meer in het modebeeld zagen. Arty-prints met motieven uit de kunstwereld, meestal royale, schilderachtig grafische penseelstreek-dessins. Daarnaast onti ten wij nieuwe grootvlakkige patchworks na voorbeeld, geabstraheerde bloemen en rom millefleurs. Ook in de mode ontstaat iets nieuws, het moderne door mixen en combine ren van stijlen, die men tot op heden in verschillende lagen droeg. Dit is nog steeds gaande en daard. ontstaan nieuwe, spanne - zoals die nieuwe helde: en emotionaliteit met elkaar Op deze manier wordt Business segment wat jonger en losser en het sportieve segment wat eleganter. Luchtighêid in de stoffen, luchtigheid in de verwerking en daarmee ook in de welbevinden is nog een kenmerk van de huidige mode. Tegen deze ach tergrond wordt een nieuwe zakelijke mode gebracht in prachtige grijstinten. Gecombineerd wordt er in ton-sur- ton: grijs pak, grijs overhemd en een grijze stropdas maar allemaal perfect gecombineerd in subtiele nuances grijs. Ook zwarte hemden bij het pak zijn trendy. Daarbij geven pochets met een klassiek dessin een groot dandygehalte. Pakken behouden hun smalle silhouet; de later de avond hoe meer de kleding getailleerd wordt, die bovendien graag de.sierlijkheden van de smoking heeft overgenomen. Naast het zakelijke segment, ontmoe ten we witten of fris gebleekte jeans en losvallende Chinobroeken van gewas sen katoen. Wit en stralend heldere neutralen zijn de zakenpartners van de roden of gevoelige pastellen. Het zakelijke grijs lijkt helderder in katoen of leverkleur naast rosé en warm rood in informele combinaties. Dat is de speel plaats voor het stadse 'luxueuze casual- wear'. Denk aan mooie leren blousons of smalle bomberjackets, mooie zijden polo's en hemden, smalle jeans of wijdvallende Chino's. Nog steeds erg geliefd zijn de klassiek vesten over het T-shirt Daar worden steeds vaker en steeds vanzelfsprekender witte, lichte leren schoenen onder gedragen. Een prachtige riem met crocoprint is haast verplicht; trendy tassen worden steeds vaker gezien als mannen items. De tweede sportieve richting is aardser en authentieker, minder strak en preppy. Stoffig bruinen en kaki's doen aan droge, hete plekken denken. Niet voor niets zijn militaire elementen de belangrijkste elementen voor de stijlen. Veldjacks, legerhemden, korte parka's, erzakken en functionele details voor hemden en broeken hebben een jke betrekking naar de plaatsen nflicten in onze huidige tijd, materialen zo mogelijk uit orga- katoen of ramie vormen de basis. De'perfecte eendeler", dat tot in het interieur prachtig is geproduceert domineert het beeld. Broekpakken hebben het dit seizoen lastig. Naast een luxueus uiterlijk met veel details zoals stiksels en paspeleringen moet een gevoel van waardigheid en individualiteit worden gegeven. Deze bijzonderheden zijn overal in terug te vinden: Jacks, broeken, rokken, bloeses en jassen - een typisch seizoenskenmerk. Het model in elk assortiment zijn erg divers. De sleutellook komen we veel tegen in jack- en broektypen. Kleine blousons en jxkerjacks worden de dag rond gedragen door de R modieuze vrouw. Ze staan goed op de nieuwe noncha lante 7/8 broeken, de trendy wijde broeken en ook op de smalle pijpbroeken, die nog steeds stand houden. (bron Igedo company, cpd) rt uur d duide metc of een met bloemen bedrukte chiffon - een grootse terugkeer is zeker! Zeker op partijen zal men minder pijpjeans tegenkomen en meer met lange zomen. Een jong alternatief biedt zich aan: de gewassen jeans in babyblauw. Daarmee wordt een duidelijke link gelegd naar de mode van de late jaren 60 en de vroege jaren 70. Jeansvesten, jeansblouses, jeansrokken duiken ook weer op. Die romantiek van de Amerikaanse pioniers waarop de Hippies zich al oriënteerden, wordt geciteerd en dienen als inspira tie voor frisse ruitbloesjes, bestikte witte hemden en tunieken en millefleur-jurken. De blazer heeft zich ook weer in het gesprek gemengd. Hij is vooral in trek bij jonge modieuze vrouwen, die er de voorkeur aan geven dat de blazer een mannelijke schnitt heeft, zodat hij sexy maar ook contrasteert met de jurken of tunieken. Als jasjes worden ook smal gesneden, ongevoerde korte manteltjes ofwel manteljurkjes gedragen in felle kleuren. Mooi op smalle pijpen of 7/8-broeken. In zijn alge meenheid blijven alle tussenvormen belangrijk. Veel te zien zijn ook'kruisingen'tussen bloese en jack, jack en mantel, Indoor en outdoor. Zij beantwoorden aan de trend van luchtigheid en de 'lust'naar nieuwe combinaties. Perfect passend onder alle bovenkleding zijn de gekleurde jeans. Gele, groene en rode jeans zijn eveneens een must- havedit seizoen. Jurken zijn hoogtepunten - zij zijn in alle vormen present. De keuze begint bij nieuw geïnterpreteerde parka- en trenchjurken en gaat dan verder tot wijde, makkelijk en prettig draagbare hemdjurken over naar vrouwelijke vormen, waarvoor jersey met zijn zachte structuur nog altijd het basismateriaal is. Grafische kleurblokken of grote drukpatronen deco reren effectvol de meestafzonderlijke vormen. Naast de kniekorte vorm hopen lange jurken en rokken de volgende zomer weer meer aantrekkingskracht te krijgen. Zij zijn de tegenvoeters van de informele city-chic, het vrouwelijk, emotionele contrastpro- gramma van de pragmatisch luxury-casualwear. Of het nu van jersey met een zwempak decolleté is

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5