Meer slachtoffers van veiligheidsincidenten in huis Vroegbloeiers I 4S 75 149 Oanilith De wooneditie van De Dilburgse Koerier TNS NIPO komt met nieuwe cijfers Consument beter beschermd bij verhuizing /ers ON/TUIN Oriëntatie op de woningmarkt Üwtapijitegelen laminaatspecialist Voor j aars violen allervrolijkste lentebodes Huisnummer VERSCHIJNT IN TILBURG, Huisnummer Q DeTHburgse Keener Hoewel de geschatte kans op brand laag is, is in 2008 zijn t de Livi www.plusj^^ vrije architectuur snelle bouwmethode geautomatiseerd traditionele bouw zeer hoge kwaliteit ruim 13.000 tevreden opdrachtgevers 85 jaar ervaring Huisnummer 1 is de maandelijkse wooneditie De Tilburgse Koerier met nieuws, wetenswaar digheden en achtergronden over de huizenmarkt en het Staat uw huis ook te koop, een advertentie in Huisnummer 1? bel 013-5368805 mogelijkheden. [jUWTRAP GESTOFFEERD incl. tapijt 9 APRIL andeert van de groot verschil dus tussen perceptie en werkelijkheid. j 43,4879 NE Etten-Leur 51 14, Fax (076) 501 43 55 interieur van de woning. ioingvaninbra- tt de meeste i aan vernielin- (32%). Opval- Voori altijd. gram maar nog niet met delmulle A 1 op de 5 mensen een inbraak. Een Uw eigen unieke Danilith woning in Koolhoven - Tilburg U gaat in plan ‘Koolhoven’ uw droomhuis bouwen! Daarbij stelt u hoge eisen aan kwaliteit, prijs en architectuur. U eist vaste prijsafspraken. En u wilt het liefst zo snel mogelijk van uw woning genieten. Dat kan allemaal als u kiest voor het unieke bouwconcept van Danilith. Neem voor meer informatie contact op met Anja Kooien. vraag naar de vroege bloaers opals longkruid (Pulmonana), is er wel een plekje te vinden in de tuin. een verdubbeling jicht baar in het aantal slachtoffers van een brand Perfecte service tegen zéér lage prijzen. 2008 ruim 2 miljoen (28%) een uitgebreide beveiliging. 12% van de huishoudens heeft een alarmerings systeem, waarvan 1/3 een systeem met melding naar een alarmcentra le. De meeste huishoudens (59%) hebben de woning al extra bevei ligd; naast goed hang- en sluitwerk is de woning voorzien van extra sloten, rolluiken en ook rookmel ders. Rolluiken voor de ramen zie je vaker bij koophuizen (17% vs huur 5%). Toch vindt 15% die woning extra beveiligd heeft beveiliging nog niet goed. iTapijttegelhuis Tilburg woning- en projectstoffering Za 9'30^14'00 Veldhovenring 36, tel. 013- 5436903 www.tth-tilburg.nl .^PROJECT STOFFERING KAMERBREED TAPIJT MARMOLEUM - BINNENZONWERING en meer va. 225,- Munnikenheiweg Telefoon (076) 501 E-mail: info@danilith.nl www.danilith.com Uitgebreide beveiliging Nederland telt 7.190.500 huishou dens. Net als in 2007 heeft in Ruim 60% van de ondervraagden in 2008 zegt weleens te maken hebben gehad met een incident op het gebied van veiligheid in of om het huis. Dit is een stijging van 14% ten opzichte 2007. Naast een lichte stijging v»" ken in huis (20% vs 18%) zijn 1 gevallen toe te schrijven gen in en om het huis lend is dat mensen met een vrijstaande woning minder te maken hebben gehad met vernieling van auto, voortuin of fiets dan bewoners van rijtjeshuizen (19 vs 32). Incidenten Tweederde van de ondervraagden kent iemand in de nabije omgeving die een ervaring heeft meegemaakt zoals een inbraak, brand, vernieling of zelfs een insluiper. Op alle soorten incidenten is in dit opzicht een stijging te zien ten opzichte van 2007: inbraak (46% vs 39%), vernieling (33% vs 26%), brand (14% vs 11%) en insluiper (9% vs 7%). De meeste mensen denken nog steeds dat een brand of inbraak hen niet snel zal overkomen, ongeacht of ze nu in een koop- of een huurhuis wonen. 83% (koop) en 86% (huur) denkt weinig kans te lopen op een inbraak. Terwijl erva ringscijfers tonen dat te maken krijgt met Ieder jaar opnieuw brengen voorjaarsviolen als eerste kleur in de lente! En deze kleine, stoere voorjaarsbloemen bloeien vervolgens maandenlang. In de éérste twee weken van maart is het aantal violen op zijn top: dan staan er ontelbare voorjaarsviolen klaar om mee naar buiten te gaan. Violen hebben een enorme condi tie en kleuren maanden achtereen. Ideaal dus om trendy mee te stylen op het balkon, om je terras mee aan te kleden of de tuin kleuraccent te geven. Kortom: om je helemaal mee uit te leven. Tuintips maart Dit is de tijd om heesters en vaste planten te plan ten en te verplanten, om heesters die na de zomer bloeien te snoeien, om te mesten en het gras weer te gaan maaien, om de nestkasten voor de vogels schoon te maken en meteen weer op hangen, om te mulchen en te zaaien. Het heerlijke tuinieren (zeg maar naturieren in eigen tuin) kan weer! Nog veel meer tuintips voor maart zijn te vinden op wwwcolour-your-lifenl Uit jaarlijks onderzoek naar de vei ligheid thuis, uitgevoerd door TNS NIPO in opdracht van Homesafety, blijkt dat in 2008 meer dan 60% van de Nederlanders wel eens slachtof fer is geweest van inbraak, vernie ling, gas- en/of waterlekkage, een insluiper of brand. Ook in de fami lie- en vriendenkring is een stijging zichtbaar. 73% van de Nederlanders voelt zich hierdoor beïnvloed in hun veiligheidsgevoel. Toch gaat maar een klein deel over tot extra maatre gelen, waarbij vooral vrouwen den ken dat extra beveiliging duur is. Stijltips Het frisse violeneffect is er in diverse looks. Voor overweldigende styling plant je ze 'zij aan zij' als een violenbed. Je kunt ook gezellige potten aankleden. Wat dacht je van ton-sur-ton, licht-donker contrasten of gemixte kleurtjes? Ook is het heel spannend om vrolijke viooltjes te planten als je juist een strak vormge geven tuin hebt Combineer dan trendy violenkleuren met grote grijze bakken of objecten. De voorjaarsviolen zijn er vanaf begin maart Oogstrelend in small, medium of large versies. Gebruik goede potgrond of tuinaarde. Kies altijd voor water door laatbare potten en schalen. De vetzor- ging is gemakkelijk.gewoon regelmatig water geven en af en toe de uitgebloeide bloempjes wegnemen - met steel en aL Bont of solo op kleur.alle violencom binaties kunnen. En samen geven deze bloemetjes het voorjaar een vtolijker aanzien. Zelfs op de nog wat koudere dagen bieden ze dé vooruitblik op een optimistisch seizoen. Ze stralen één en al energie uit dankzij hun intense kleu ren... prachtig rood, lentegeel, lila en oranje. Maar ook roze, blauw, witte en stijlvolle ecru violenversies en dat met of zonder donker bloemhartje - eigen lijk zijn ze allemaal onweerstaanbaar. Kans De kans op een inbraak schat men op 13%, terwijl de kans op brand op slechts 4% wordt geschat Hoewel de geschatte kans op brand laag is, is in 2008 een verdubbeling zichtbaar in het aantal slachtoffers van een brand. Hoewel het percentage is gedaald (8% vs 13%), is opmerkelijk dat alleen bewoners van een huurwoning den ken dat een inbraak of brand hun niet zal overkomen. Een nare gebeurtenis in de nabije kosteenerkendeverhuizer.nl gelanceerd. De klant kan in vijf eenvoudige stappen de ver huizers van zijn keuze selecteren en ontvangt vrijblijvend een offerte van drie Erkende Verhuizers. et Algemene Voor- De Organisatie voor Erkende Verhuizers 1 garandeert dat de consument via deze site alleen offertes ontvangt van Erkende Ver huizers. Ook wanneer de consument er voor kiest om alleen de grote meubelstukken te verhuizen gelden deze garanties voor een vei- voordelige en plezierige verhuizing. r informatie: www.erkendeverhuizers.nl bloemen kennen. Maar er zijn ook andere kleuren, witte bloeiers bijvoorbeeld, of de wonderschone purperrode bloemen van Vinca minor 'Atropur- purea'. Bij de heesters komen dergelijke tinten nu verder eigenlijk nog niet voor en bij de bomen al helemaal niet We zijn de roze vaste planten nog vergeten. Die zijn er uiteraard ook. Om er een paar te noemen: allerlei gekweekte vormen van de schoenlappersplant (Bergenia), de lieflijke Cycla men count, de kogelpnmula (Primula denticulata Hosea), vogeltje-op-de-kruk (Corydalis solida). Ze barsten allemaal los! Als u erop gaat letten, zult u merken dat de kleurpatronen van de planten door de seizoenen heen verschuiven. Niemand weet waarom. Het voorjaar zit in de lucht. Overal schuift fris groen blad uit knoppen en stengels en er bloeit al van alles. Heel veel bolgewasjes, maar ook bomen, heesters en de vroege vaste planten. De windbloeiers - die hun wolken stuifmeel op de wind verspreiden - zijn er al heel vroeg bij. Voorbeelden zijn gele kornoelje, hazelaar en schijnhazelaar. Het valt op dat bloemkleuren sterk zijn vertegenwoordigd, gevolgd door wit en op de derde plaats dan die heerlijk frisse lucht en voorjaarsgeuren! De NVM Woonmanifestatie 2009, die op zaterdag 21 maart van 11.00-15.00 uur wordt gehouden in Euros- coop op Stappegoor in Til burg, helpt de consument verder in zijn of haar zoek tocht naar een passende woning. De toegang is gra tis. De NVM Woonmanifesta tie wordt dit jaar voor het eerst georganiseerd. Het is een ideale gelegenheid om De Organisatie voor Erkende Verhuizers, de vereniging van de 300 professionele ver huisbedrijven in Nederland, heeft een aantal ontregelen genomen om de verhuizende consument nog beter te beschermen. Erken de Verhuizers werken al met warden die zijn opgesteld in samenwerking oct de Consumentenbond. Onderdeel'van deze voorwaarden is het Garantiecertificaat. Dit Garantiecertificaat biedt de verhuizende consument een uitgebreide verzekeringsdek- king voor de kostbare inboedel en g zowel de uitvoering als de aanbetali verhuizing. Erkende Verhuizers voldoen aan strenge kwali teitseisen en worden daar regelmatig op gecontroleerd. Het komt helaas voor dat consumenten ’orden misleid door bedrijven die zich ten onrechte voor doen als Erkende Verhuizers. Om de consument de zeker heid te geven dat hij te maken heeft met ten Erkende Ver huizer is vandaag de website www.wat- advies te krijgen en van makelaars hun visie op de huidige woonmarkt te horen en vooral woningen en nieuwbouwplannen te zien. Kosteloos en vrijblijvend in een ontspannen sfeer. Onder de deelnemers vinden we naast veel NVM-makelaars uit deze regio nog Van der Meijs Interieurs, CVT Keu kens, Interhouse Styling, Verbouwshop, GroénRijk Tilburg en Jobse Partners. omgeving heeft grote invloed op het gevoel van veiligheid. Slechts 15% meent totaal niet beïnvloed te zijn. Het merendeel (73%) meent van wel. Van deze groep is 10% zich meer bewust geworden van risi co's én eenzelfde percentage zegt angstig te zijn en zelfs slecht te slapen. 16% is voorzichtiger, alerter en waakzamer geworden nadat ze van dichtbij de emotionele gevolgen heeft ervaren. Extra maatregelen De cijfers liegen er niet om. Het aantal inbraak- en brandgevallen stijgt nog steeds. Toch neemt ruim vier op de tien slachtoffers (nog) geen extra maatregelen na vernie ling, inbraak, brand of insluipers. Vooral mannen worden niet ban ger; 54% zegt dat ze zelfs na het ervaren van een nare gebeurtenis niet over zullen gaan tot extra beveiliging. 28% van de vrouwen meent hetzelfde. Bij vrouwen leeft het idee sterker dat extra bevei liging duur is (21% vs mannen 12%). Vaste planten zijn de versierders van de tuin. Hun enorme variatie in kleuren en vormen en eigenschappen levert enorm veel combinatiemo gelijkheden op Ook al bloeien de meeste vaste planten een korte tijd, daarna hebben weer andere soorten hun bloeiperiode. Bovendien zijn vaste planten verrassend veelzijdig. De vaste planten die nu al bloeien zijn nog niet zo hoog als sommige soorten die later in het jaar aan de beurt zijn. Wat nu bloeit zijn van oorsprong vaak bosplanten die profiteren van het feit dat bomen en strui ken nog niet vol in blad staan. Het licht kan nu hun bloemknoppen nog bereiken en die barsten open onder die warme aanraking: bosanemonen en wildemanskruid, vanaf midden maart ook de heerlijk geurende maarts viooltjes. Het ado nisroosje (Adonis amurensis 'Pleruflora' bloeit geel, evenals veel sleutelbloemen en prachtige elfenbloemen. Bijvoorbeeld Epimedium x perral- chicum 'Frohnletten' die zijn lichtgele bloemtrosjes later deze maand boven het schitterend getekende blad uitsteekt Een waardevolle, groenblijvende bodembedekker, beeldschoon onder heesters en tussen bamboe! Blauw, wit en roze Pulmonaria rubra (bloeiend 30 cm hoog) is een longkruidsoort met rode, knikkende bloemen, bij 'Redstart' zijn ze zelfs helderrood (heel bijzonder in deze tijd). Maar werkelijk verbluffend zijn de intens blauwe bloemen van Pulmonaria Blue Ensign' met saffierblauwe bloemen die langzaam naar purper verkleuren boven het fluweelachtig groene blad. Dit zijn bloemen die je bijna auto matisch van dichtbij wilt bekijken. Er zijn niet zoveel blauwe bloeiers in deze tijd van het jaar Nog zo'n uitzondering is de voorjaarsgentiaan (Gentiana vema) met felblauwe bloemen met een witte keel en natuurlijk - maar eigenlijk zijn dat kruipende heesters - de Vinca's met hun rankende stengels. Die zult u vooral met blauwe In Huisnummer 1 woningaanbod, wonentmds, en interieur. kilo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 13