Internationale Vrouwendag in Tilburg boordevol activiteiten JÈê5 Koken met Kleuren NS Algemeen 3 Vrouwen Ontmoeten Vrouwen in De Foyer LST ook kritisch over nevenfuncties Vreeman Knorrende mannen Stadsnatuur NIEUW! MOK BEDRUKKEN met eigen afbeeii ing* DONDERDAG 26 FEBRUARI 2009 DE TILBURGSE KOERIER KARIN BRUERSTE GASTOP EERSTE BIJEENKOMST 'Verpakt' bij Kappur vanaf 40 m2 DePetteflet Fax: 013 - 58003$ rlingen afdelinc revue: patie voor heel Brabant. TVP kritisch over kosten draaiend huis wuynzeelkeukens 3.100 euro voor Kenia L TURKSE GERECHTEN ZIJN PITTIG GEKRUID Activiteiten ouderen "ScheidwcsMakuu» FOTO'S: JAN STADS 3 534 28 78 ir e kikkers zijn komen boven- nd mannenkoor binnenkort Rob Vereijken Bruine Kikker (foto: Rob Vereijken) 223 987 Sarma en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninkli Rauwbraken Onderwaterpark en gemeente Tilburg. Lezing bioloog burg KORT mer. TING ben geëist, stelt de fractie ook kritische schriftelijke vrac* college over het voorzitterschap van Vreeman bij het Zui 20 85 Igemene infor- onderbouw Voor alle vrouwen Vrouwen ontmoeten Vrouwen is er voor alle vrouwen die interessante andere -1 theelepeltje gedroogde sambal - 3 theelepeltjes zout -16 bos verse peterselie 3100 euro op,! zorgtv bed rat de ar 10 maart van dres: Kamerik- 25 45 n op afspraak ig Tangent AB Udenhout 313 522 92 50 vw.tangent.nl Standbeeld Om 13.30 uur vindt bij de entree van TEGELS j koopboulevard Leypark) 5366468 ir-Tegels.nl Stadsnatuur Tilburg «café De trg. progra 's midi henna ren vlecht" bibliotheek en is de vesti- iii Tilburg leente zal >.000 euro Lijst Smolders Tilburg (LST) legt Ruud Vreeman het vuur aan de sche nen. Na eerder deze week het aftreden van de burgemeester te heb- jgen aan het uidelijk Toneel. U kunt contact opnemen met Johan Heeffer van Natuurmuseum Brabant, tel. (013) 535 39 35 of e-mail j.heeffer@natuurmuseumbrabant.nl DeMussenacker Jenaplanschool De Mussenacker zet vrijdag 6 maart de deuren open voor alle ouders die een school zoeken voor hun kind. Iedereen is van harte welkom tussen 9.00 uur en 12.00 uur. Adres: Korte Voren 2 in Udenhout. Meer informatie over de school en het jenaplanonderwijs is te vinden op de website www.demussenacker.nl. mengsel gevouwen en dan anten. Dat wordt het drui- iing de punt van het blad Een aantal actieve Tilburgse vrouwen neemt het initiatief om enkele keren per jaar een ont moetingsplaats te creëren waar alle vrouwen uit de regio Tilburg elkaar kunnen ontmoeten, leren kennen en elkaar wellicht helpen bij stappen die ze willen zetten in hun carrière of in het dagelijkse leven. Op 18 februari is daarvoor de Stichting V O V Vrouwen Ontmoeten Vrouwen opgericht. Op donderdag 6 maart wordt de eerste Ontmoe ting gehouden in Designee Foyer van Theaters Tilburg Brunch In het Textielmuseum wordt tevens met een besloten brunch het project 'Tilburg 200 vrouwen maken textiel' af gesloten. De textielwerken, door vrou wen van (vrouwen)organisaties uit de hele stad in de jaren vooraf gemaakt, zijn bij het Textielmuseum te zien in het TextielLab. komen alle volwassen kikkers uit de tuin voortplantingstijd kan ieder moment s overwinteren in de grond of in het .an de vijver. Vanaf begin maart loopt de temperatuur wat op. De dieren ontwaken. De onderwaterslapers zijn met een op de goede plek. De grondslagers zaten weggekropen tussen de bladeren, in de composthoop of een andere rom melhoek in de tuin. Zij maken eerst een wandeling naar het water toe. Daar aangekomen gaan de mannetjes in een ondiep stuk van de vijver zitten en ze beginnen een zacht knorrend geluid te maken. Echt kwaken doen ze niet, dat doen de veel later ver schijnende groene kikkers. De mannetjes proberen de vrouw tjes lieflijk te omarmen. Als de eitjes uit het lichaam van een vrouwtjeskikker komen, komen ze in aanraking met water en zwellen ze op. Die hoeveelheid kikkerdril zou nooit in de buik van de kikker kunnen zitten; dan had ze echt een opgeblazen gevoel gehad. naar elkaar hel- juist I wen. om te komen: alleen I dus dat of collega. Polities ilburg i en. Zek Bioloog Ben Hobrink spreekt op donder dagavond 5 maart over 'Moderne Weten schap in de Bijbel'. De lezing vindt plaats in cultuurcentrum Tiliander, Spoorlaan 82/c in Oisterwijk en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Op zondag 8 maart wordt ook in Tilburg weer Internationale Vrouwendag gevierd. Een bijzondere dag: de stad bestaat 200 jaar én Tilburg is gastvrouw voor het provinciaal en stedelijk inhoudelijke programma van Vrouwendag. „n stadstuin s s het formaat t, 1 de hele tuin vrouw I zo'n 30 bruine zwelle.. van de I gevoel i Eigenlijk is het verbasend hoe die kikkers zich in een redden. De vijver bij mijn vorige huis had slechts het 1 van twee bij een meter. Ook de oppervlakte van was maar 70 vierkante meter. Toch zaten er wel 2 gastvrijhe Serpit Bay ken in det bladeren in een pot 1 Ze kan dan het hele j venbladeren sarma maken, het dat ze voor het kookboek heeft uitgeko zen. De bladeren dienen met lauw water gewassen te worden, nadat ze uit de pot met zout water zijn gehaald. Het berei- Bereidinc Was de u ter. Snij d heel fijn, rijst in ee: tomatenpun droogde sar toe. Doet les totdat het een homo Leg het mengsel in eer rol deze op. Het m- moet aan hetl gelegd worden. Eerst wordt de onder kant over hetmenc de twee zijkan venblad richtir opgerold. schijn van belangenverstrengeling moet worden voorkomen en al zeker bij een burgemeester.' De LST vraagt aan het college of er geen enkel verband is tussen de voorgeno- kking en de functie jrzitter van het Zui- Het Platform Stadsnatuur Tilburg is een samenwerkingsverband van Natuurmuseum Brabant, IVN Vereniging voor natuur- en milieueducatie - afdeling Tilburg, KNNV (Koninklijke Nederlandse Natuurhistorische Vereniging) - afdeling Tilburg, SP-jongeren houden enquête op mbo's SP-jongeren hebben de afgelopen weken de verschillende locaties van de twee gro te mbo-instellingen in Tilburg bezocht en enquêtes onder leerlingen gehouden. Rood, de jongerenafdeling van de SP, is aan het inventariseren hoe het met de roc's gesteld is in de ogen van de scholie ren die eraan verbonden zijn. "Samen met andere Tilburgse SP'ers hebben we veel scholieren aangesproken en gevraagd wat zij van hun school en hun opleiding neester.' vinden", zegt Marieke Broekmeulen van vraagt aan het college of er geen Rood Tilburg. verband is tussen de voorgeho- Rood roept alle scholieren aan de Rooi men subsidieverstrekking en de functie Pannen of het ROC Tilburg op om de en- van Vreeman als voorzitter van het Zui- quête in te vullen op http://tilburg.sp.nl delijk Toneel. Ook eist de fractie dat de om ervoor te zorgen dat er een zo breed gemeente subsidieaanvragen van cul- mogelijk beeld ontstaat van de positieve turele gezelschappen afwijst waar een en negatieve punten van deze twee collegelid zelf voorzitter van is. 'Zou de instellingen. Broekmeulen: "Met de uit- burgemeester eens kunnen uitleggen komsten van de enquêtes gaan we naar waarom hij voorzitter zou moeten zijn de directies van de scholen en samen van het Zuidelijk Toneel?', zo besluit de met de SP bekijken we of er verdere stap- LST haar vragen. pen moeten worden genomen." De vier initiatiefneemsters van V O V: Marie-Thérèse Blomme, Cher Cohen, Sandra Franken en Berna Trommelen. Het logo is ontworpen door Odette van Oirschot van Studiodet. Inloopspreekuur Sensis Voor mensen met een visuele beper king is er in Tilburg elke week een spreekuur van Sensis, de organisatie voor zorg, onderwijs en diensten aan slechtziende en blinde mensen in Nederland. Tijdens het wekelijkse spreekuur kunnen bezoekers vragen stellen over praktische hulpmiddelen en aanpassingen voor mensen met een visuele beperking. Het is niet no- om een afspraak te maken voor inloopspreekuur. Voorheen was het spreekuur op vrijdag maar dit is veranderd. Iedereen kan zijn vragen nu stellen op woensdag van 8.30 tot 11.30 uur in het Sint Elisabeth Zieken huis op de oogpolikliniek. Neem voor vragen contact op met Sensis Mid den- en West-Brabant, tel. 088-585 87 00 of via e-mail: regiomw-brabant@ sensis.nl. Maar waar komt die opgeblazen dode kikker na de winter toch vandaan? Kikkers die onder water overwinteren, houden zich heel stil. De organen werken bijna niet en zij hebben dan ook vrijwel geen zuurstof nodig. Ze ademen door hun dunne huid. Maar als er een lange tijd ijs op de vijver ligt, kan zuur stof vanuit de lucht het water niet meer binnendringen. Als de rottende waterplanten ook nog eens zuurstof uit het water wegnemen, wordt het een verstikkende boel. Ik hoop dat in uw vijver geen dode kikkers zijn komen boven drijven en dat het Tilburgs knorrend mannenkoor binnenkort bij de vijver een concert geeft. Feestelijk middagprogram ma 's Middags verzorgen de stedelijke (vrouwen)-organisaties samen een veelzijdig programma met ruimte voor discussie, ontmoeting, cultuur, bewe- Hoofddoelstelling van het platform is het vergroten van het natuurbewustzijn bij mensen die in Tilburg wonen, werken en/of recreëren. Tegelijkertijd wil het platform dat op diverse fronten meer aan dacht komt voor behoud en versterking van een gevarieerde natuur in de stedelijke omgeving van Tilburg. Eén van de activiteiten is deze artikelenreeks. Maandelijks wordt in deze I rubriek informatie verstrekt over stadsnatuur (auteur is Rob Vereijken) Reacties zijn SP op wijkbezoek De SP gaat aanstaande zaterdag, 28 februari, tussen 10.00 en 15.00 uur op wijkbezoek in de Vogeltjesbuurt. Deze buurt staat op de nominatie voor her structurering. r een grondige sloop van won bewoners van de V wat ze daarvan vine zaterdag 1 deëlde be met buurtbewoners t< eigen ideeën voor de SP gaan langs de deuren. Buurtbewoners kunnen hen ook zelf aanspreken of hun mening doorgeven via tilburg@sp.nl of 013-5802320. Scheiden: ook een nieuw begin Hk Zorgvuldig scheiden '0*- én een solide, nieuwe stort. &e ^e'd'n9smak.e'clar r Voor Tilburg eo Aislinn Broeren ■Mjf0erefescheidingsmakelaar.nl telefoon 06-17868756 Vrouwendag in Oisterwijk In Wijkcentrum' Pannenschuur in Oi sterwijk wordt op zaterdag 7 maart van'14.00 to 23.00 uur een bijeen komst gehouden in het kader van In ternationale Vrouwendag. Alle vrou wen zijn van harte uitgenodigd. De voorbereidingsgroep heeft als motto gekozen: Vrouwen in alle talen. Het programma bevat allerlei activiteiten: 's middags vrouwenkwartet Zzinder, hennaschilderen, portrettekenen, ha lten, een boekenstand van de eek, kinderboekje; 's avonds DJ Ouassima, buikdansen en een modeshow. De hele dag door zijn er feestelijke hapjes en muziek. De toe gang is gratis. Meer informatie: SNV Vluchtelingenwerkgroep Oisterwijk, Kerkplein 28, Oisterwijk. Telefoon: 013-528 25 53 of 06-387 09 384. Het Ouderenwerk 55+ De Reit ver zorgt de komende tijd weer enkele activiteiten voor senioren in wijkcen trum De Reit aan de Westertorenlaan 4 in Tilburg. Zo is er op donderdag 5 maart een kaartmiddag. De bezoekers kunnen rikkenjokeren of hoogjassen. Er is voor iedereen een prijsje en een kop koffie of thee is gratis. De kosten voor het kaarten zijn 1,20 euro. Aan vang 14.00 uur. De zaal is open om 13.30 uur. Donderdag 26 maart is er een bingomiddag met iedere ronde 3 prijzen en dat 10 ronden. Een kop kof fie of thee is gratis. De prijs van een kaart is 2,50 euro. Aanvang 14.00 uur, zaal open om 13.30 uur. 1 Tijdens het ochtendprogramma in I het Audax Textielmuseum, geven ca baretière Karin Bruers en de Tilburgse U wethouder van Emancipatie, Marieke Moorman acte de presence. Dr. Inge Bleijenbergh, specialist op het terrein van Bestuurskunde en Gender aan de Radboud Universiteit Nijmegen, zal I met haar inleiding het interactieve J gedeelte van deze bijzondere '8 maart raad' voeden. Resultaat van de ochtend is onder andere het manifest '8 maart raad 2009-2010' met actuele beleids voorstellen op het terrein van emanci- specifieke ondersteuning of deze kunnen bieden aan andere vrou- Iedereen is dan ook uitgenodigd ‘e komen: alleen, met een vriendin tieke vrouwen, medische vrouwen, sportvrouwen, politievrouwen, ambtenaren, creatieve vrouwen; vrou wen van alle leeftijden en achtergronden i te timme- zijn welkom. Ingrediënten: -1 kilo druivenbladeren - 250 gram gekookte witte rijst - 2 grote uien -1 blikje gepelde tomaten 400 gram -1 eetlepel tomatenpuree - 2 kopjes olie -1 theelepeltje komijn -1 theelepeltje zwarte peper Een paar weken geleden was het zover. Na de vrij lange kikkers. vorstperiode ontdooide het ijs van mijn vijver. Het is altijd een In mijn huidige tuin wonen er ook. In de zomer als het regent verrassing wat je dan te zien krijgt. Helaas zag ik een van de zie je goed hoeveel kikkers er zitten. Uit al Ie hoeken en gaten meest trieste dingen die je in je tuin kunt meemaken. Een komen ze ineens te voorschijn. Het lijkt wel of zij feestvieren helemaal bleke en opgeblazen kikker dreef in het water. Ik dat het zo lekker nat geworden is. Ze springen overal tussen hoop dat ik geluk heb met maar één slachtoffer, want er zijn de planten, over het gras en de tegels. Als je de deur open tuinliefhebbers die tientallen dode kikkers en salamanders uit hebt staan, wippen ze zo de bijkeuken of de huiskamer hun vijver hebben gevist. binnen. Loop je dan ook buiten, dan begin je vanzelf ook te springen om de voor je voeten lopende gladjanussen te In heel wat stadstuinen liggen vijvertjes. Bij zo'n vijver gebeurt ontwijken. ook altijd wat. Het water trekt leven aan. Vogels komen drin- Tijdens de paringstijd kome ken of nemen een bad en al vroeg in het voorjaar schuiven bijeen bij de vijver. Deze vc schaatsenrijders op hoge poten over het wateroppervlak. aanbreken. Bruine kikkers 1 Een bruine kikker hoort er ook bij. Het zijn beschermde die- water van de vijver. Vanaf I ren, dus je mag ze niet vangen. Maar in het voorjaar wordt wat op. De dieren ontwake er wel eens een klompje kikkerdril meegenomen naar een e school. Kinderen zien dan mooi hoe uit zo'n glibberige klomp t uiteindelijk kikkervisjes en kleine kikkertjes groeien. Maar ja, n waar laat je uiteindelijk deze nieuwe generatie? Er is altijd v wel iemand met een vijver die zich over de uitgegroeide dik- E koppen ontfermd. c tiding: de druivenbladeren met lauw wa- r-:: de uien, knoflook en peterselie ijii. Meng deze met de gekookte ■ii een grote pan. Voeg de tomaten, jree, komijn, zwarte peper, ge- dig ambal en 2 theelepeltjes zout het er een kopje olie bij en meng al- nogene brei is. en druivenblad en ■et mengsel breedste kant van het blad Lezing Ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag organiseert Stichting EXPO op zondag 8 maart samen met OBT Berkel-Enschot een lezing in C.C. de Schalm. Natasja de Senerpont Do mis spreekt over 'Vrouwbeelden in de beeldende kunst'. De lezing begint om 15.00 uur. De entree is 4 euro (met bibliotheekpas 3 euro). Aan de hand van een reis door de kunstgeschie denis passeren zeven archetypen de de moedergodin, de femme fatale, de liefdesgodin, het kind vrouwtje, de maagd, de verslindster, de hogepriesteres. De verbeelding van deze typen door de eeuwen heen weerspiegelt de heersende kunst- stromingen. Zo leert het publiek om de de complexere vrouwbeelden in de hedendaagse kunst in verband te brengen met deze mythische oerbeel den. Na afloop van de lezing vindt in de bibliotheek naast de Schalm om 17.15 uur de opening plaats van een tentoonstelling van werken van Na tasja de Senerpont Domis onder de titel’SHE'. den van de sarma heeft ze geleerd van haar moeder en oma. Het onder Turken populaire gerecht Sarma (wat 'oprollen' betekent) heeft een lange geschiedenis en zou stammen uit het Ottomaanse rijk (1299-1922). Turkse mensen drinken bij sarma graag ayran, een populaire drank gemaakt van yoghurt, water en zout. van het kunstwerk die zij heeft opge vraagd. Daaruit bleek volgens de fractie dat het in totaal om 'zo'n slordige 500.000 euro' gaat.Toen de gemeenteraad in 2005 akkoord ging met het draaiende huis, was er nog sprake van maximaal 3,5 ton. Eerder werd bekend dat de kosten van de verbouwing van het Midi Theater met 1,9 het Textielmuseum de onthulling plaats van het kunstwerk van Miet van Puijenbroek (1914-1999), gemaakt door Margot Homan, in opdracht van KORT (de gemeente Tilburg/BKKC). Miet van Puijenbroek was een unieke Tilburgse vrouw die opklom van textielarbeidster tot wethouder. De onthulling wordt ge daan door oud-ministerTil Gardeniers- Berendsen samen met de wethouder van cultuur en mevrouw J. van Puijen broek. Iedereen is van harte welkom hier bij aanwezig te zijn. Basisschool De Petteflet is De Reeshof houdt de komende tijd enkele open dagen voor ouders. Er is een informa tieavond op donderdag 5 maart van 19.30 tot 21.30 uur. Daarnaast kunnen ouders de school in werking zien op vrijdag 6 en dinsdag 1C 9.00 tot 10.30 uur. Adr straat 19 in Tilburg. voor de speciale lunch. Van 13.00 tot 14.30 uur serveert de Foyer voor 9 euro een amuse, een culinair gerecht met een drankje (wijn of fris) en tafelwater. Ver volgens loopt dit over in De Ontmoeting die duurt tot 17.00 uur. Speciale gast is Karin Bruers die toelichting geeft op haar Social Sofa project. Karin neemt ook een aantal medewerksters aan dit project mee. Daarnaast wordt in De Ontmoeting aandacht besteed aan design. Bij de eer ste bijeenkomst is Marieke Wouters van Kant aanwezig. Kant is een uniek design label gecreëerd door Tilburgse vrouwen uit verschillende culturen. Kant verbindt cultuur binnen hedendaags design. Kijk voor meer informatie op www.vrouwen- ontmoetenvrou wen .n I Stichting Elimu Mount Elgon heeft met een bridgedrive zo'n 5000 euro opgehaald voor een goed doel. Het geld is bestemd voor ondersteuning van de onderwijsactiviteiten van de Nederlandse dokter Bea Andersen in Kenia. De bridgedrive zelf bracht 1, Stichting Wilde Ganzen 1 voor een extra bonus. Het eind- rag is bedoeld voor de bouw van ambachtschool die eind dit jaar van start gaat. ging en nog veel meer. Vanaf 14.00 uur tot 17.00 uur kunnen alle vrouwen uit Tilburg terecht in wijkcentrum De Poorten, aan de Hasseltstraat 194. In het kader van het thema 'Kom op de T vindt er een doorlopende high tea plaats in de ontmoetingsruimte. De aftrap van de middag wordt gegeven door wethouder Marieke Moorman gevolgd door een discussie geleid door Warda Boutaibi. Zij gaat in gesprek met jonge vrouwen over de vraag of vrou wen nog trots zijn op vrouwendag. Hierna zet het veelzijdige en kleurrijke programma zich voort met onder meer workshops, lezingen, cultuur, muziek en discussie met schrijfster Maria Mos terd. In de hal kunnen de bezoekers zichzelf heerlijk laten verwennen in de verschillende 'verwenhoekjes'. miljoen euro bijna 40 procent hoger uit vielen dan aanvankelijk begroot. Kunstenaar John Körmeling is verant woordelijk voor het 'draaiende huis. Hij mag ook de brug over de Piushaven uit voeren. De TVP vraagt onder meer aan B en W of die denken dat ze de kosten daar voor wel in de hand kunnen houden. De vader van Serpit Baytemir kwam in 1966 als gastarbeider, naar Nederland. Via connecties in België kreeg hij een baan bij een textielbedrijf in Goirle. Serpit Baytemir kwam op veertienjarige leeftijd samen met haar broer naar Nederland. "Aanvankelijk was het plan om eén aan tal jaren geld te verdienen in Nederland om dan terug te keren naar Turkije", ver telt Serpit Baytemir, "Maar het is zo goed bevallen, dat we zijn gebleven. Het zit in de Turkse cultuur om elkaar te steunen. Ook al heb je zelf niet veel, als je familie het nodig heeft, geef je." Serpit Baytemir is gehuwd en heeft drie volwassen kin deren. Drie ochtenden per week geeft ze met plezier kook- en huishoudlessen bij de Stichting Experimenten Werkgele genheid in Tilburg. Thuis maakt ze elke i de Vogeltjesbuurt. Deze avond een uitgebreid Turks maal klaar, :p de nominatie voor her- bestaande uit een voorgerecht, hoofd- Dat betekent niet alleen gerecht en een nagerecht. In de regel e opknapbeurt, maar ook wordt meer gekookt dan nodig is, om jningen. De SP wil van de de gasten die onverwachts langskomen Vogeltjesbuurt weten gastvrijheid te bieden. inden en trekt daarom Serpit Baytemir heeft eigen druivenstok- =>g de buurt in om de eerder uitge- ken in de tuin. Ze conserveert de druiven- bewonersenquêtes op te halen en bladeren in een pot met water en zout. te praten over hun Ze kan dan het hele jaar met deze drui- e wijk. Leden van de venbladeren sarma maken, het gerecht uitgeko- Er zijn veel netwerken in Tilburg, voor zowel mannen als vrouwen. Vaak moet je daarvoor worden gevraagd en het lidmaatschap en de deelname aan de bijeenkomsten zijn meestal prijzig. Het lidmaatschap van diverse netwerken kost ook veel tijd en die heeft niet iedereen. Toch is netwerken belangrijk en kan het interessante en leuke contacten opleve ren. Veel vrouwen zijn zich nog onbewust van de mogelijkheden die het kan bie den. Zien en gezien worden, elk;:: L.c! pen en balletjes toespelen. Voor mannen heel normaal, vrouwen zijn hierin veel meer afwachtend. Hoogste tijd een groot aantal vrouwen in Tilburg en omgeving elkaar eens ontmoeten. Zeker in economisch slechtere tijden is het be langrijk om actief aan de weg ren, ervaringen uit te wisselen en elkaar te helpen. Daarin zal tijdens de bijeen- Karin Bruers komsten actief, maar geheel vrijblijvend, Vrouwen Ontmoeten Vrouwen wordt ondersteuning worden geboden. achtmaal per jaar op de eerste vrijdag van de maand georganiseerd. Er zijn bij eenkomsten op 6 maart, 3 april, 1 mei, 5 juni, 2 oktober, 6 november en 4 decem ber. Op 6 maart kunnen de bezoekers op vrouwen willen ontmoeten, op zoek zijn elk tijdstip binnenlopen. Bijvoorbeeld Van 4 maart tot en met 18 april wordt bij galerie Kap Pur aan de Korvelse- weg 151 in Tilburg werk tentoonge steld van Stephanie Jansen (1968, Zwolle) en Menno Schenk (1974, Am sterdam). De expositie draagt de titel 'Verpakt’. Beide kunstenaars abstra heren ieder op hun eigen manier de alledaagse werkelijkheid. De officiële opening vindt plaats op zaterdag 7 maart vanaf 15.30 uur. Voor meer in formatie: www.kappur.nl. Aanleiding voor de vrager ging van het Zuidelijk Toneel in Tilbur in januari volgend jaar. De gems het gezelschap jaarlijks met 475.1 subsidiëren. De LST wijst, er in de inleiding op haar vragen op dat Vreeman niet alleen bur gemeester van Tilburg is, maar ook voor zitter van het Zuidelijk Toneel. 'Dat geeft geen goed gevoel. Het zou beter zijn als burgemeester Vreeman zoveel mogelijk aandacht besteedt aan zijn hoofdfunc tie, namelijk de veiligheid in Tilburg waarborgen', schrijft LST-fractievoorzit- ter Hans Smolders. 'Wij vinden dat elke Ook bij het draaiende huis op de Has- seltrotonde is er sprake van een budget- overschrijding van ongeveer 40 procent. Dat stelt de Tilburgse Volkspartij (TVP), die hierover schriftelijke vragen aan B en W heeft gesteld. De TVP baseert haar bewering op ambte lijke informatie over de werkelijke kosten Op Internationale Vrouwendag wordt een standbeeld onthuld van Miet van Puijenbroek.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3