3» Allergiecentrum in St. Elisabeth 49 Vreeman neemt idee lokfiets over Groenlinks Tilburg biedt politie taart aan 99 99 99 Algemeen 3 Vreeman constateert 'sterke Decors Gloria Historia Fietsen en zelf roosteren 1ST: 'Tilburgers betalen nog steeds te veel aan Essent' IIBI Zeg Rode Kruis Zeg... telefooncirkel I l ruari 2009 rerschil afname' van aantal berovingen Voedselhulp helpt eenmalig Polen met voedselpakket Scheiden: ook een nieuw begin Zorgvuldig scheiden *!&- én een solide, nieuwe start. DETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 FEBRUARI 2009 Gezinsdoewandeling WD-gemeenteraadslid Oscar Dusschooten FOTO: MEDISCHE FOTOGRAFIE ST. ELISABETH ZIEKENHUIS k Het Nederlandse Rode Kruis 'Elke dag even bellen. Horen of alles goed is. De Rode Kruis vrijwilliger maakt de cirkel rond. FOTO: PETER LIGTENBERG GroenLinks-fractievoorzitter Marjo Frenk biedt de politie taart aan. A/WW.plUSJ advocaten RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 REGIO Vier partijen in de race voor ontwikkeling Spoorzone Een veilig gevoel: doe mee en bel... Vertel ons het verhaal rond uw uitkering klijn zegers van osch heeft ontvangen, zint daarom i om personeel aan het fietsen Kenniscentrum Behalve behandelcent lergiecentrum Zuid-Neucnauu w* een kenniscentrum worden voor al lergieën. Roovers: "We hopen door de i dan ten onrechte wor- n." De rest van de com- De nieuwe Tilbur wordt in allerlei o, en door de Tilt" met hun 'finishing touch'. PANTALON PROBLEMEN? voorstel wa in het initia- Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. kan een daarvoor ‘laten. I lun voordracht 467 19 55 raadwbt.net Mr. Marilet Hollants. advocaat en NMI-medi- ator, lid van de Vereniging Familierechtadvocaten en Scheidingsbemiddelaars (VFAS) SPECIAL SIZES FOP MEM 013 - 542 51 63 (13.30 -16.30 u) nrktilburg home.nl. Of kijk op www.tilburg.rodekruis.nl 2010 Rode Kruis Tilburg e.o.100 jaar wereldwijd dichtbij huis aniseert op anor- r Sar, i hel- ioen. dijkse- 20.00 Dijk van Alge net het feit dat afgesloten. "Een Ie fiets verbergt ngnet; ze kunnen hulp van familie "Structurele hulp ■n zoveel mensen niet vas echt een noodsi- VolkerWessels Bouw Vast- goedontwikkeling BV, MAB Development Nederland BV, AM Wonen BV/BAM Vastgoed BV en Hurks Vastgoed Zuid/Stichting Trudo. Deze vier projectontwik kelaars en combinaties hebben zich bij de gemeente Tilburg gemeld voor de ontwikkeling van de Spoorzone. elt, nam contact op aleek bereid om de en verschafte de Eerder het geh kening ^aniseert skyproe- chrijvers ansdag 20.30 uur. In het t museum krijgen uitleg over en de karak- i per land en iroeverij uit de De no- is gesteld en alleen te be- bij show-cooking restaurant =.J, Spoordonkseweg 99 in "an harte gefeliciteerd. Telefoon (013) www. klantenra De lokfiets moet in Tilburg het nieuwste middel worden in de strijd tegen fietsendiefstal. Dat bleek afgelopen maandag tijdens de ver gadering van de commissie Modern Bestuur. KZO advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over arbeids-, personen- en familierecht. Deze week bericht mr. Marilet Hollants De Tilburgse allergologen (Bert van Stigt, Joke Oostenbrink en Theo Roovers, vlnr) geven samen gestalte aan het Allergiecentrum Zuid-Nederland. "En die komen niet weg met een taak straffe, zoals hier wordt gesuggereerd", aldus Vreeman tegen de commissie. giebedrijf. 'Immers, E dan een dekmantel provincies die zo per jaar onge miljoen euro per jaar te veel in brengen bij de burgers voor hun en gie', schrijft de LST in de inleiding haar vragen. 'De gemeentes en de vincies worden op hun beurt weer c de politiek bestuurd. Dus uiteindelijk zijn de gedeputeerden in de provincies en burgemeester en wethouders in de ge meentes geheel verantwoordelijk voor Essent', aldus de fractie. Indien u vragen hebt op het gebied van arbeids-, personen- en familierecht kunt u vrijblijvend binnenlopen op ons inloopspreekuur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl maar moeten verrekenen met het ener- Essent is niets meer ■I voor gemeentes en -geveer 800 «I ic vcci in rekening -L.._ ener_ op 'dPOor Groenlinks Tilburg heeft afgelopen zaterdag, op Valentijnsdag, de politie in Tilburg een valentijnstaart aangeboden. Dit gebeurde op het politiebureau aan de Ringbaan-Zuid nadat leden van de partij één van de 'roadblocks' die op die dag weer werden uitgevoerd, hadden bezocht. komt, des te groter de kans op èeri suc cesvolle behandeling. Daarbij is de sa menwerking tussen allergologen, der matologen, longartsen en KNOartsen erg belangrijk. Ook andere afdelingen worden, waar nodig, bij de behande ling betrokken. Dan valt te denken aan bijvoorbeeld diëtetiek en de afde ling Longfunctie waar longonderzoek wordt verricht." Het startsein voor het centrum is on langs gegeven. Een derde allergoloog is inmiddels aan het St. Elisabeth Zie kenhuis verbonden. Roovers: "We zoe ken nog twee nieuwe collega's." Paranormale avond Het Keltisch Kruis organiseert dinsdag 24 februari een parar male avond met Maria van der die a.d.h.v. foto's en voorwerpen I derziende waarnemingen zal dc Plaats: café 't Verschil, Berkdij' straat 40, Tilburg. Aanvang om 2%, uur. Informatie: Joop en Maria Smit tel. 5351436. 1 De Scheidingsmakelaar V. helpt u vérder. Voor Tilburg e.o. -ZZ. Aislinn Broeren HhMerefescheidingsmakelaar.nl J-telefoon 06-17868756 "ScheidisgsMakelaa» 1 partijen 'over elkaar heen buite- :ich te buiten is gegaan aan 10- en mlijstjes om de overvallen te lijf Ze doelde daarbij op de actie- nnen van CDA en WD. "Groenlinks Tilburg is van mening dat de politie hier voor voldoende competent is en niet zit te wachten op nieuwe, andere ideeën en maatregelen", aldus Frenk. Schouwburgring 125 Tilburg Tel. 013-5426847 e-mail: Gspecial@xs4all.nl ma. gesloten - do. koopavond Whiskyproeverijen Het Nationaal Likeur Frisdranken Museum in Hilvarenbeek,orgar dit voorjaar weer twee whiskj verijen voor individuele insch op maandag 9 maart en woer 25 maart. Aanvang proeflokaal van het i de deelnemers tekst en u de bereiding van whisky er teristieke eigenschappen p per soort. Daarna volgt een proev van de belangrijke whisky's verschillende whiskylanden. I sing/tasting, zoals een whiskyproeve- rij ook wel genoemd wordt, duurt 2 2,5 uur. De kosten zijn 19 euro per persoon. Belangstellenden kunnen zich telefonisch aanmelden bij pre sentator Ad Vermeeren, tel. 013-505 31 91, of via het Likeurmuseum, tel 013-505 31 19. Kijk voor meer infor matie op.www.likeur-frismuseum.nl. OPGELOST! G G SPECIAL SIZES verkoopt modieuze herenkleding in de grotere maten. Kleding voor heren die langer of zwaarder zijn, vanaf maat 53 t/m maat 75! Heren met een lengte van 2,18 m of met een gewicht van 200 kg zetten wij vlot in het pak. Buikomvang 170cm? Wij hebben een perfect passend overhemd en ook een das of riem die de goede lengte heeft. Alle maatproblemen worden >st door: ment van Kard afhandelt met Voedselhulp. Die bit ergste nood te lenigen Polen een voedselpakket. "Deze mensen hebben geen sociaal vanc hier niet terugvallen op F of buren", zegt Gerritse. kan Voedselhulp aan bieden, maar dit wa: tuatie. Aan een eenmalige actie wilde ze daarom graag meewerken. De Polen hebben dit zeer op prijs gesteld." Ongeveer de helft van de Oost-Europe- anen heeft uiteindelijk zijn baan kunnen behouden door via andere uitzendbu reaus aan de slag te gaan. Op woensdag 25 februari wordt een ac tieve excursie voor kind en volwassene in Nationaal Park De Loonse en Drunense Duinen gehouden. Tijdens de wande ling wordt er anders dan gewoonlijk een actieve rol gevraagd van de deelnemers. Daardoor is deze wandeling voor ieder een veel spannender om mee te maken. De twee uur durende wandeling start om 14.00 uur Café-Restaurant De Roestel- berg, Roestelbergseweg 2, Kaatsheuvel. Aanmelden voor deze gratis excursie is niet nodig. Honden zijn niet toegestaan en de wandeling is niet geschikt voor buggy's. Brabantse Wijnsociëteit Het nieuwe proefseizoen van de Bra bantse Wijnsociëteit is begonnen. De wijnclub biedt geïnteresseerden de mogelijkheid om wekelijks te proeven tot eind juni. De Brabantse Wijnsociëteit bestaat uit liefhebbers die hun deskundigheid willen ver groten bij het proeven, beoordelen en beschrijven van wijnen. Ervaren proevers/mentoren begeleiden nieu we leden in het herkennen van drui vensoorten en het beschrijven van wijnen. De proeverijen zijn van 20.30 uur tot 22.30 uur en vinden plaats in de Harmonie, Stationsstraat 26, Til burg (2 minuten van het station en eigen parkeergelegenheid). Geïnte resseerden kunnen zich aanmelden voor een kennismakingsproeverij op telefoonnummer 013 - 468 58 92. Meer informatie over de proeverijen staat op de website www.brabantse- wijnsocieteit.blogspot.com. Het aanbieden van een taart op 14 febru ari is inmiddels een traditie van Groen links. Zo is de lekkernij de afgelopen jaren al bezorgd bij asielzoekers'die wachten op het gen in de vluchtelingenopvang van VLOT, bij bewoners van Tilburg-Noord en bij Diamantmedewerkers bij de fietsenstal lingen. De keuze van Groenlinks viel dit jaar op de politie. Vanwege de overvalgplf die Tilburg overspoelt, werken de Tilburgse politie en de recherche hard om deze vorm van misdaad te voorkomen en op te lossen. "Wij zijn onder de indruk van alle maatregelen die snel genomen zijn en van de betrokkenheid van het Tilburgse team, waar met man en macht aan de problemen wordt gewerkt", zegt Groen Links-fractievoorzitter Marjo Frenk. "Wij zijn van mening dat deze mensen een hart onder de riem verdienen en willen blijk geven van onze waardering vooralle extra inzet en betrokkenheid." Frenk constateerde dat een aantal po- Feniks Feniks, stedelijk^entrum voor eman cipatie in Tilburg, start in maart met de nieuwe training 'Ben jij waar je wilt zijn?'. Deze nieuwe training, met de naam Thalia, is bedoeld voor alle vrouwen die achter de geraniums vandaan wil komen om zelf op te bloeien. Het is een gratis training voor alle vrouwen, voor jong en oud en voor (huis)vrouwen met of zonder uitkering. De bijeenkomsten zijn op dinsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur. De deelneemsters ontdekken, in hun eigen tempo, hun kwalitei ten, onderzoeken mogelijkheden en leren keuzes maken. Bel voor meer informatie op aanmelding naar Kris tel Doorakkers of Bedriye Ataman op 013-542 18 96. Adres: St. Annastraat 20 in Tilburg. Burgemeester en wethouders zijn op 18 november een Europese selectieproce dure gestart die moet leiden tot de keuze van een projectontwikkelaar. De selectie commissie heeft alle genoemde partijen tot de gunningWase toegelaten. Het col lege heeft deze week met hun voordracht en toelating ingestemd. De selectiecommissie heeft de aanmel dingen beoordeeld-en getoetst aan de minimumeisen. De vier partijen voldoen allemaal aan de gestelde eisen. Zij wor den op basis van de ingediende referen- tieprojecten ook in staat geacht om aan de gestelde ontwikkelingsopgave voor de Spoorzone te voldoen. Binnen enkele weken zal de gunnings- leidraad worden vastgesteld. Op basis daarvan worden de vier gegadigden gevraagd een nader uitgewerkte visie te geven op het kerngebied Spoorzone. Op basis van deze visie en de te stellen crite ria wordt uiteindelijk in oktober één partij >urgse Revue Gloria Historia staat in de startblokken. Op dit moment geselecteerd waarmee de gemeente een i disciplines de laatste hand gelegd aan deze bijzondere productie voor samenwerkingsovereenkomst voor de ïlburgers. Zoals op dit plaatje is te zien zijn ook de decorbouwers bezig verdere ontwikkeling van het kerngebied shing touch’. van de Spoorzone zal aangaan. uitbreiding naar vijf allergologen meer tijd te krijgen voor wetenschappelijk onderzoek. Bovendien willen we op- leidingsziekenhuis worden voor aller gologen." "Onderzoek naar allergieën begint in dien mogelijk al op heel jonge leeftijd", stelt de allergoloog. "Zodra ouders bij hun kind denken iets te merken dat met een allergie te maken heeft, moet itrum, moet Al- allergologisch onderzoek verricht wor- Nederland ook den.Het is een hardnekkige fabel dat kinderen een bepaalde leeftijd moeten hebben voor je aan een onderzoek kunt beginnen. Hoe eerder een kind IVN-Groencursus Er zijn nog enkele plaatsen vrij op de IVN-Groencursus die op woensdag 4 maart van start gaat. Deze basiscur sus natuur bestaat uit acht lesavon den en tien excursies. Bel voor meer informatie 0411-60 14 14, mail naar rupe@hetnet.nl of kijk op wwwjvnoi- sterwijk.nl. vertelt zorggroepmanager Willem Wie- gersma. "Er zijn landelijk maar 23 aller gologen. Daardöor zijn er overal lange wachtlijsten. In Brabant kunnen we daar nu in ieder geval iets aan doen. Het aller giecentrum is uniek in Nederland. Nu al, met drie allergologen, maar straks zeker, met vijf specialisten op dit gebied.” tegen dieven, kan d den aangehouden.' missie was enthousiast. "Een uitstekend initiatief', aldus fractievoorzitter Loes Dielissen van deTilburgse Volkspartij. In het initiatiefvoorstel wordt Venlo als voorbeeld genoemd. Sinds de start van een project met lokfietsen zou het aantal fietsendiefstallen in deze stad met maar liefst 75 procent zijn gedaald. 1b Tilburg wordt jaarlijks tweeduizend keer aangifte van fietsdiefstal gedaan en gaat de politie ervan uit dat er nog eens zoveel fietsen verdwijnen waar geen aangifte over wordt gedaan. Uit cijfers van verzekeringsmaatschappij Unigarant blijkt echter dat slechts ongeveer 15 pro cent van de gedupeerden aangifte doet. Het gebruik van de lokfiets is juridisch inmiddels ook geoorloofd. Inwoners van Tilburg betalen nog steeds te veel voor stadsver warming. Dat stelt Lijst Smolders Tilburg (1ST). De fractie heeft schriftelijke vragen over dit onderwerp aan burgemeester en wethouders gesteld. Uitslag Horeca Letterpuzzel Onze Horeca Letterpuzzel van de maand februari werd door een re cord aantal inzenders opgelost. De juiste oplossing die wij zochten was 'Kruikenzeiker' en dus niet kruikezei- ker. De twee cadeaubonnen van De Tilbujgse Koerier ter waarde van elk 22,50 euro zijn gewonnen door de familie Van Haaften uit Tilburg en A. van Santvoort, eveneens uit Tilburg. Ton Bekkers uit Oisterwijk wint een cadeaubon van 22,50 euro die be schikbaar ir steden isbijsL Onze Wereld, S Spoordonk.Var Burgemeester Ruud Vreeman heeft zich 'geweldig gestoord' aan de toon van een initiatief voorstel van VVD-gemeente- raadslid Oscar Dusschooten. Dat zei hij afgelopen maandag tijdens de vergadering van de commissie Modern Bestuur. Dusschooten wil met zijn UA*_l penbezit hard aanpakken. tiefvoorstel stelt de WD'er dat er op dit moment 'nog te veel geluld en veel te weinig gepoetst' wordt. "Een toon die mij totaal niet bevalt", zei Vreeman. "Dit raakt rechtstreeks aan agenten. Ons past terughoudendheid en sympathie voor degenen die de golf aan overvallen pro beren te stoppen." Volgens Vreeman hebben roadblocks, meer deelnemers aan sms-alert en extra surveillances geleid tot een sterke afname van het aantal berovingen. "Het ritme is nog steeds verwerpelijk, maar het lijkt wel op dat van voor de golf. Een zeer goede prestatie van de mensen in het veld." Er zijn inmiddels 44 mensen aangehouden. Open dag basisschool Yore Op woensdag 4 maart houdt open bare basisschool Yore aan de Bank astraat 2 in Tilburg een open dag. 's Morgens tussen 9.00 uur en 12.00 uur ijn ouders van harte welkom. Zij hebben dan de gelegenheid om de school in werking te zien. Naast enkele teamleden en de directeur zullen enkele ouders aanwezig zijn om iedereen te informeren.'s Avonds zijn belangstellenden welkom tus sen 19.00 uur en 21.00 uur. Wie op 4 maart niet kan komen, aparte afspraak maken. Bel i naar Elly Sebregts, directeur van ba sisschool Yore, tel. 013-543 46 43 of mail naare.sebregts@yore.nl. in november vorig jaar. Maar volgens de LST wordt er nu nog steeds te veel in rekening gebracht en is er sprake van fraude. De fractie wil van het college weten hoe dit mogelijk is. Ook vraagt de LST of burgemeester en wethouders bereid zijn om het dividend van circa 14 miljoen euro in te zetten om gedupeerde burgers schadeloos te stellen als Essent in gebreke blijft. er al pleitte de LST dat de gemeente geld dat door Essent te veel in re- .g was gebracht, alvast voor zou schieten. De gemeente zou dat geld Opening De Schatkist Tilburg heeft er een nieuwe win kel bij in tweedehands kleding en speelgoed. Vrijdag 20 februari opent aan het Pater van den Elsenplein 59 De Schatkist. De zaak is een initiatief van Moedercentrum De Ketting in Tlburg-Zuid. Het personeel van de winkel bestaat uit medewerkers en vrijwilligers van De Ketting. Het pro ject wordt ondersteund door Wonen- Breburg, Gemeente Tilburg, Verrijk je Wijk, De Twem en Mooi Zo Goed Zo. De feestelijke opening duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Er wordt een modeshow gehouden met kleding uit de winkel. Voor kinderen is er een verkleedwedstrijd: wie het mooist verkleed is als prinses,ridder of piraat wint een prijs. eef werknemers een woon-werk fiets en laat ze zelf I hun werkuren inroosteren. Dat leidt voor werkgevers M tot een besparing op het ziekteverzuim en werkt positief op de productiviteit van de werknemers. Je zou als werkgever hiertoe kunnen besluiten na lezing van twee recente, geheel verschillende, onderzoeken. Zo is uit TNO-onderzoek gebleken dat werknemers die regelmatig naar hun werk fietsen, minder vaak ziek zijn dan hun niet-fietsende collega’s. Het gaat daarbij om ruim 1 dag minder ziekteverzuim. Niet veel lijkt het, maar als het aantal werknemers dat fietst naar het werk met 1 procent toeneemt, levert dat voor alle werkgevers tezamen toch een besparing op van 27 miljoen euro per jaar. Je kunt je overigens wel afvragen of werknemers die nu al de fiets pakken, sowieso bewust gezonder leven of gewoon gezonder zijn, waardoor ze minder ziek zijn. Maar het kan natuurlijk geen kwaad om mensen te bewegen meer te gaan fietsen. Als meer werkne mers naar het werk fietsen lost dat overigens ook een deel van het fileprobleem op. De staatssecretaris die de uitkomst van het TNO-onderzoek onlangs op mogelijke financiële prikkels i te krijgen. Uit een tweede onderzoek, dat van het Nederlands Centrum voor Sociale Innovatie, is naar voren gekomen dat wanneer werknemers meer te zeggen hebben over hun rooster of werktijden, dit leidt tot een efficiën tere werkplanning en een flinke kostenbesparing. Het individueel roosteren, ook wel ‘zelfroosteren’ genoemd biedt bovendien mogelijk heden voor een betere combinatie werk-privé. En als werknemers beter in hun vel zitten, zijn ze veelal ook productiever. In Zweden zijn met het individueel inroosteren goede ervaringen opgedaan. Misschien zijn het niet de eerste instrumenten waar je als werkgever in crisistijd aandenkt, maar wellicht iets voor de langere termijn. Essent moet het bedrag dat burgers te veel voor de aansluiting op het stadsver- warmingsnet hebben betaald, terugge ven, zo eiste het Tilburgse stadsbestuur De inzet van de lokfiets was de kern van een initiatiefvoorstel van PvdA en WD, dat de SP en Groenlinks medeondertekend hadden. Burgemeester Ruud Vreeman zegde tijdens de commissievergadering van maandag toe het idee over te nemen. Met de inzet van een lokfiets plaatst de politie een onafgesloten fiets op een locatie waar veel rijwielen worden ge stolen. Als de politie ziet dat iemand de lokfiets wegneemt, wordt de verdachte teu sevolgd en aangehouden. Hiervoor wordt cameratoezicht van de gemeente gebruikt. Verder worden zowel opval- B [lende als onopvallende surveillances en J het biketeam ingezet. Commissielid Cees van Dij1' meen Belang had moeite met I een lokfiets niet wordt t bezorgde burger die de Stichting Voedselhulp Tilburg heeft onlangs tientallen Polen eenmalig met een voedselpak ket kunnen helpen. De Oost-Europeanen werkten via Kard Uitzendburo in onder meer de vlees- verwerkingsindustrie, de logistiek en de agrarische sector in deze regio, maar kwamen in de problemen door het fail lissement van Kard, eind vorige maand. Daardoor ontvingen ze vier tot acht we ken geen salaris. Dit had tot gevolg dat ze geen eten konden kopen. In totaal ging het om 150 tot 200 uitzendkrachten. Curator Paul Gerritse, die het faillisse- Machoachtig Ook het 10-puntenplan van het CDA en het 11 -puntenplan van de WD tegen de roofovervallen werden besproken. 'Po- pulistische, machoachtige oplossingen', vond GroenLinks-raadslid Mare Vintges. "En elkaar vliegen afvangen, daar heb ben wij geen behoefte aan." Fractievoor zitter Loes Dieliessen van de Tilburgse Volkspartij: "Het lijkt wel of het onder werp veiligheid in deze raad per opbod wordt verkocht." Haar collega van de SP, Veerle Siegers, sprak van 'niet passende voorstellen'. Het plan van het CDA kwam er onder meer op neer om de uitkering van Til burgse criminelen in de gevangenis, stop te zetten of te verlagen. Het geld dat daarmee wordt bespaard, moet in een fonds voor slachtoffers worden gestopt. De WD stelde onder meer voor dat da ders met een Marokkaanse nationaliteit hun straf uitzitten in Marokkaanse ge vangenissen. In het St. Elisabeth Ziekenhuis Tilburg is sinds kort Aller giecentrum Zuid-Nederland gevestigd. Alle betrokken partijen, waaronder de Raad van Bestuur en de zorgver zekeraars, hebben hiermee ingestemd. Het centrum krijgt vijf allergologen en wil hét allergiecentrum worden voor het totale gebied onder de grote rivieren. Allergische aandoeningen hebben in Nederland 'epidemische vormen' aangenomen, stelt Theo Roovers, al lergoloog in het Elisabeth. "Binnen nu en enkele jaren heeft één op de twee pasgeboren kinderen last van een al lergische aandoening. Nu al heeft één op de drie Nederlanders op enig mo ment in zijn leven last van allergische neusklachten. Allergie is dé epidemie van de 21ste eeuw. De vraag naar al- lergologische zorg gaat in de toekomst alleen nog maar toenemen. Een ge- I specialiseerd centrum is dé manier om daar iets aan te doen." Het Elisabeth gaat daarom stevig inves teren in een nieuwe polikliniek. Eerst binnen de bestaande bouw, maar over twee jaar heeft het allergiecentrum een eigen vleugel ter beschikking. De polikliniek wordt dan ruim drie keer zo groot als de huidige ruimte. Met deze investering hoopt het ziekenhuis de wachtlijst in Brabant weg te werken, litieke lend zie :orgd bij asielzoekers die wachten ga^^ !t généraal pardon, bij vluchtelin- p|anr i de vluchtelingenopvang van VLOT, aurg-Noord en bij bij de fietsen^tal-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3