Het Proefblaoze komt eraan n ffl "SchlidincsMuelaai Kandidaten jeugdlintjes gezocht St.-JorisgiIde huldigt jubilarissen College van B W gaat MADD elen 1 •Mr (Contour teren njs, js! J! I 2 Algemeen 3 Circusdieren welkom 50% tot 90% BESPARING OP WONENM PvdA biedt boekje met knelpunten in verkeer aan wethouder aan ^3 GRATIS MAATWERK* DONDERDAG 12 FEBRUARI 2009 DETILBURGSE KOERIER maken” Mantelzorgers en vakantie WINKELEN MET MUZIEK 1 ook bij De Gouden Kruier Kaaj Gaaaf Vrijmarkt Korvel Meimarkt volgeboekt Open brief aan de gemeenteraad Motorrit Tilburg, 10 februari 2009 Geachte raadsleden, €199,-) Karaoke ren beek Dansen op zondag Afrika jers voör de wljtw: Of misschien is jrgsekoerier.n£ Natuurbrug Groene Woud Tel: 013-543 45 72 Pastoor H. Schilder, Tilburg F REGIO BRIEVEN VAN LEZERS Zandkuilstraat 23 Poppel (B) WWW.POPPELSMEUBELHUIS.COM 5436401 Ruiven 'Niets mis met bomen Slot Loevesteinstraat' Carnaval staat voor de deur en dus wordt het tijd om weer in carnavalsstemming te komen. En hoe kan dat nu beter dan een hele middag vol muziek in het centrum van Kruikenstad? iger uit bent mera! nschaf van één aan- te weinig. een leuke mi vol heerlijke In del groet i In- en verkoop van gebruikte k meubels meester en wethouders een raadsvoor- ie Algemene Plaatselijke Verordening ivan rl die Contour - St. A www.contourtill Hier- i onder- Open: maandag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uur Dinsdag gesloten INFO@POPPELSMEUBELHUIS COM 1,-1 voor vrijwilligerswerk en informele zorg RLE to ’s! ll tere klok in de Mar iergeteken. j aan deze metin aantal deskundi Sr Voor i tilbür- vacatui kantoor trger be- aar inzet 1, kunnen deze eugdlintje. Drie Met de meeste bomen in de Slot Loevesteinstraat is helemaal niets aan de hand. Ze kunnen nog wel honderd jaar mee. Dat schrijft de Lijst Smolders Tilburg (LST) in de inleiding op de schrif telijke vragen die zij over dit onderwerp aan burgemeester en wethouders heeft gesteld. Tot 1 maart kan iedereen nog kandidaten aanmelden voor de jeugdlintjes die dit jaar worden uitgereikt. "Het loopt voorals nog geen storm", meldt PvdA- wethouder Marieke Moorman, Informele Zorg mensen thuis. IV of gewoon goed kunnen gebruiken. MEUBELHUIS Quality Living by Coenen het deel waarin opgesteld, rmeld: 'Niet de werking J- rijheid bewoners op 21 - Zuid Nederlanc zijn, hun kin- n hun brood - dat met Pasen niet meer i - dat de M- - dat df klo< gengebed. - dat de Korvelse kerk niet meer mag slaan in de nacht. Etcetera. g zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij Mensen die extra hulp hard nodig hebben oog He smaakt. 3 bomen vanaf 16 ideGemeentepagina) hetl 1 maart (3 uur) idse Operettespelers: de cor schilderen van "The Showboat" op 20 of 21 maart - Ronald McDonaldhuis: grote schoon maak op 20 of 21 maart - Verhallen/Ambrosiushof: onderhoud bomentuin op 20 maart - Het Laar: helpen feestelijk uitserveren van de lunch voor bewoners (2,5 uur op 20 of 21 maart) Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg tilburg.nl - info@contourtilburg.nl Mijn advies aan u is: - Laat u niet verleiden tot een nieuw juridisch proces waarvan de uitkomst be hoorlijk zeker is. - Als u een geluidstabel voor klokken wilt hanteren, laat het dan een 'klokkentabel' zijn. - Als u metingen wilt laten verrichten, laat die dan alsnog objectief uitvoeren. van Breda, Tilburg pas, gelui. Het raadsvoorstel betekent praktisch: - dat met Kerstmis de klok voor de nachtmis niet meer geluid mag worden. et Paseri niet meer geluid kan worden onder het Gloria. Margarita Mariakerk niet meer kan luiden voor de ochtendmis. kloosters in de gemeente Tilburg niet meer mogen luiden voor hun mor- Biste band Om vijf uur vindt de prijsuitreiking plaats op het Piusplein en zullen de kapellen te horen krijgen wie zich de Jubileum Zondag 28 juni dag voor Tilburg en dag viert het St.-Jor bestaan en organ Maar liefst 50 br gende dorpen dag aanwezig. In het jaar dat Tilburg precies 200 jaar stadrechten heeft, viert het St.-Jorisgilde eveneens een groot jubileum: het 525-jarig bestaan. De opening van dit feestelijk jaar heeft onlangs plaatsgevonden. Tijdens de traditionele 'Verloren Maandag' werden de gildenbroe ders Toon Voskens en Wim Priems vanwege hun 40-jarig jubileum in het zonnetje gezet. Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Wordt dan maatje, bij voorbeeld van: meer actuele vacatu- kijk op www.contour- jrg.nl (Informele Zorg, itures) of bel tijdens aruren naar Contour. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Op vrijdag 20 maart gaat het Til- burgse college van burgemees ter en wethouders helemaal MADD bij Zorgcentrum Padua in Tilburg. De bestuurders gaan hier als vrijwilliger aan de slag om de eerste bejaardenboerderij te maken. Er zijn zowel op dit als op andere projecten met leuke klussen nog vrijwilligers nodig. rBij Peerke Losse Stoelen div. modellen v.a. - Tweezits banken in stof/iederv.a.€ 29,“ L* 3 2 zits in stof/leder v.a. €99,J dit wel heel herkenbaar voor je? Dat je tijdens je vakantie in het buitenland aan een ander k niet uit kunt leggen wat je bedoelt. Veel anderstaligen in Nederland hebben hier agelijks mee te maken. En willen graag hulp bij het beter leren spreken n de Nederlandse taal. Wil jij een nderstalige daarbij helpen? Het ROC zoekt voor haar locaties in Tllburg-Noord en Tilburg- West vrijwilligers die dit een uitdaging vinden. Het beste lijkt nog om de zaak te laten rusten. Inmiddels is iedereen eraan gewend en hebben zich geen maatschappelijke of psychische storingen voorgedaan. hoop dat u dit schrijven in overweging wilt nemen bij uw besluitvorming, t ik u vriendelijk. Scheiden: ook een nieuw begin Wr Zorgvuldig scheiden én een solide, nieuwe start. De Scheidingsmakelaar V*helpt u vérder. Voor Tilburg e.o. I’ Aislinn Broeren ^fcjtoèergfcscheid inQsmakelaar.nl Jhlefoon 06-17868756 Op 20 en 21 maart vinden de jaarlijkse vrijwilligersdagen plaats (Make A Diffe rence Day). In heel Nederland en dus ook inTilburg worden zoveel mogelijk mensen opgeroepen om vrijwilligerswerk te doen. Je kunt vrijwilligerswerk tijdens MADD al leen doen, maar ook samen met het gezin (kinderen zijn ook welkom), vrienden, werk, sportclub, scouting, etc. Contour is de organisator van MADD in Tilburg. Zij heeft op dit moment ongeveer 40 klussen bij verschillende organisaties op deze da gen. Die duren soms 2 uurtjes, soms een halve en soms een hele dag. Een greep uit de projecten waarvoor op dit moment nog vrijwilligers voor gezocht worden: - Amarant meerdere locaties Tilburg: uit stapje met cliënten op 21 maart - Het Laar: begeleiding rolstoeldansen Maar ook deze twee meisjes van tien en negen jaar oud zijn op zoek naar een maatje. Hun ouders hebben het zwaar en hebben af en toe behoefte aan een adempauze. Ze zoeken dan ook een oppas voor overdag of in het weekend. De kinderen I vinden het leuk om spelletjes te doen en te computeren. Het I meisje van negen heeft een verstandelijke beperking en gaat I naar het speciaal onderwijs. Heb jij ervaring met kinderen ên kun jij heel duidelijk zijn naar kinderen toe? Wil jij deze fc. ouders en hun kinderen dan een helpende hand bieden? g Biste Band mag noemen, van al die carnavalsmuziek maar geen genoeg kunnen krijgen dan kunt u terecht bij de kraam van de Carnavalsstichting voor de V&D, waar u niet alleen Dokmardeur kunt wor den, om zo de prachtige groen-oranje sjaal te bemachtigen, maar waar ook nog exemplaren van de cd van het Blèrconcours van dit jaar te krijgen zul len zijn. Ook u kunt thuis genieten van "Un Praotje Maoke" van Kaaj Gaaaf en de Praotmaokers, de winnaar van het Blèrconcours 2009. Meer informatie of deelnemen? Bel of mail met de projectleider van Contour, Albert Rusch: telefoon (013)5434572 of e-mail info@contourtilburg.nl De PvdA heeft afgelopen maandag aan begin van de vergadering van de commissie Fysiek SP-wethouder Johan van den Hout een boekje aangeboden. Daarin is een veertigtal verkeersknel punten opgenomen die inwoners van Tilburg het afgelopen halfjaar hebben gesignaleerd. De PvdA heeft daartoe in juli vorig jaar de website www. vc:!:~verkeertilburg.nl in het leven geroepen. pijnpunten zijn keurig verdeeld over heel de stad, met enkele accenten in Tilburg Zuid", zegt PvdA-raadslidTme van de Weyer. "Veel problemen liggen jeugdlintjes. Er is ook een aanmeldfor mulier op te vragen via 013-5428096. De burgemeester reikt jaarlijks jeugd lintjes uit aan Tilburgse kinderen en jongeren tussen 6 en 18 jaar, die zich al lange tijd voor anderen of voor de stad inzetten. Het kan ook gaan om een hele bijzondere, eenmalige prestatie met maatschappelijke betekenis. Heldenda den en sportprestaties komen niet in aanmerking voor een jeugdlintje. voor zijn andere (gemeentelijke) or scheidingen. Inwoners die een jonge Tilburg», wonderen vanwege zijn of haar voor anderen of de stad, aanmelden voor een Jeui - SBO Noorderlicht: schilderen gymzaal op 21 maart - Amarant Gilze: tuin voor bewoners ver anderen op 20 of 21 maart - Koningsvoorde: helpen met catering tij dens open dag van de zorg op 21 maart Onlangs heeft u van het college van burgeme stel ontvangen over het aanpassen van de inzake vroege oproepen tot gebed. Op drieg ronden vraag ik u niet in te stemmen met het voorstel om tussen 23.00 uur en 8.00 uur normaal klokgelui in de gemeente Tilburg onmogelijk te maken: a) wat zegt de wet? b) wat is redelijk? c) wat past bij de cultuur van Tilburg? wordt een feestelijke »n haar inwoners. Die arisgilde zijn 525-jarig aniseert het een kringdag. broedergilden uit omlig- en gemeenten zijn deze Gezamenlijk nemen zij deel aan een kleurrijke optocht door het centrum van Tilburg en worden zij door burgemeester Vreeman ontvangen op het Willemsplein voor het stadhuis. Na de ceremonie gaan de gilden op het gil- deterrein Moerenburg een eerlijke, broe derlijke competitie aan met trommelen, vendelzwaaien, bazuinblazen, standaard prijzen, gildedansen en schieten met di verse wapens. Kijk voor programma en informatie op www.stjoris2009.nl. Op dinsdag 17 februari organiseert het IVN-Oisterwijk e.o. een dialezing over de natuurbrug, ook wel ecoduct genoemd, over de A2 tussen Liempde en Best. Alle soorten die in het omlig gende gebied voorkomen maken er gebruik van. Zelfs de das en de steen marter zitten erbij. Ook de bedreigde kamsalamander is er aangetroffen. De lezing wordt gehouden in De Voorhof aan de Kerkstraat 64 en begint om 20.00 uur. Niet-leden betalen 2. Meer informatie: www.ivnoisterwijk.nl. Adb) Wat is redelijk? Wie regels wil opstellen voor klokgelui, zal eerst moeten beseffen dat klokgelui geen 'lawaai' is. Het is geen bijproduct van een machine of voertuig, maar een direct geluid dat bedoeld is om gehoord te worden. Het is mogelijk om hier regels voor op te stellen, maar die dienen uit te gaan v het gemiddelde geluid van een kerklok. Wat het raadvoorstel doet is een tabel bedoeld is voor geluidsoverlast door de inrichting van installaties en toestellen, met de bijbehorende werkzaamheden en activiteiten en laad- en losactiviteiten, toepassen op klokgelui. Als die tabel serieus wordt toegepast op klokgelui, kan er in Tilburg vrijwel geen enkele klok meer geluid worden. Een beperking van de tabel tot de ochtend, is niet redelijk. Als je eenmaal hebt be sloten dat de tabel van toepassing is (klokgelui gewone geluidshinder), waarom dan niet voor de rest van de dag? Dit wordt niet verder toegelicht. Tijdens de viering van het 33-jarig bestaan van CV De Zaandkruiers uit Berkel-Enschot is de Gouden Kruier uitgereikt aan Hans Janssen, oud-wet- houder van Tilburg. De Gouden Kruier wordt jaarlijks uitgereikt aan .een inwoner van Berkel-Enschot die zich heeft ingezet voor het welzijn van de gemeenschap. Stichting Jeugd 12-16 Hilvarenbeek houdt op vrijdag 13 februari een ka- raokeavond in het gebouw The Young Ones aan de Holstraat 4b in Hilvaren beek. Iedereen is welkom van 19.00 tot 22.30 uur. De toegang is gratis. Volgens Moorman is er pas melding binnen. "Dat is echt 1 Zeker omdat, ik weet hoeveel actieve kinderen, met het hart op de goeie plek, er in Tilburg, Udenhout en Berkel-En schot rondlopen. Maar als niemand ze draagt, kunnen wij niets. Dus help ons om ze in het zonnetje te zetten en geef ze op.' Dit kan via www.tilburg.nl/ inruilen omplete set, Me” modellen ij reparatie zekerheid van al n scherpe prijs!!! mensen moeten de aanmelding on dertekenen, van wie één persoon een meerderjarige moet zijp die geen fami lie is van de kandidaat. Een jury bekijkt de aanmeldingen die vóór 1 maart zijn binnengekomen. Zij selecteert hieruit de beste, meest bijzondere kandidaten en draagt deze voor aan het college. Het college kent daarna maximaal tien jeugdlintjes per jaar toe, die de burge meester op de dag van de lintjesregen uitreikt. Dit jaar is dat op woensdag 29 april 2009. Vorig jaar zijn de jeugdlintjes voor het eerst uitgereikt. Vijf jongeren ontvingen toen deze gemeentelijke onderschei ding. het een taak van de centrale overheid is', voegen burgemeester en wethouders hieraan toe. Aanleiding voor de vragen van de PvdA was het circus dat onlangs neerstreek op evenemententerrein 't Laar. Volgens de partij bleek uit de reacties dat steeds meer Tilburgers tegenstander zijn van circussen die gebruikmaken van exo tische dieren, zoals giraffes, nijlpaarden, neushoorns, olifanten, apen, zeeleeuwen en tijgers. De partij vindt dat Tilburg in dit verband als zesde stad van het land een voorbeeldfunctie op zich moet nemen. Transport Zondag 15 februari kan er weer ge danst worden in Wijkcentrum Hey- hoef, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. De middag duurt van 14.00 tot 17.00 uur en is bestemd voor 55-plussers. DJ Helma draait de hele middag leuke muziek. De organisatie is in handen van Seniorenvereniging Reeshof 50+ en het Ouderenwerk van de Twern. De entree bedraagt 1,50 euro, dit is inclusief een kopje koffie. De zaal is open vanaf 13.30 uur. De 29e editie van de Meimarkt op 23 en 24 mei is, 3 weken na de start van de inschrijving, volledig volgeboekt. Door de uitbreiding van het marktter rein met het Pieter Vreedeplein kon de Stichting Meimarkt dit jaar meer verkopers een plek geven. Mensen die nu nog een plaatsje willen be machtigen, komen op een wachtlijst, want verdere uitbreiding is echt niet meer mogelijk. De organisatie wil na melijk de typische gezellige sfeer van de Meimarkt bewaren. De stichting gaat zo snel mogelijk aan de slag om alle inschrijvingen te verwerken. Men sen die zich hebben ingeschreven ontvangen vóór 1 april een deelna- meformulier per post. Er zijn nog wel kinderplaatsen voor de Kindermert op zondag 24 mei op de Heuvel. Deel name is gratis voor kinderen tot 12 jaar en inschrijven kan via de website www.meimarkt.nl. Deze moeder van Somalische afkomst. Ze staat er helemaal alleen voor met haar twee kinderen van een half jaar en zeven jaar oud. Moeder heeft momenteel veel aan haar hoofd en zou daar graag met iemand over willen praten. Wil jij haar een paar uurtjes per week een luisterend oor bieden? gen van Brabant. Het is lokaal actief en is daarnaast aangesloten bij de regionale kring Het Kwartier van Oirschot. De activi teiten zijn ontstaan vanuit broederschap en historie; uiteenlopende festiviteiten en activiteiten werden destijds, en ook nu nog, opgeluisterd met de beroemde wapens: vaandel en trom. Het St.-Joris gilde maakt als enig gilde van Tilburg ge bruik van de voetboog. Bovendien bezit het zijn eigen gildeterrein: Moerenburg, de Poort van het Groene Woud. 600 m] winkel NM Korvelseweg I59 I Tilburg (ma. gesloten) Ad a) Wat zegt de wet? De Nederlandse wet geeft aan een gemeenteraad de bevoegdheid om regule rend op te treden als het gaat om excessief klokgelui (WOM, art. 10). Dit gaat om de duur van het luiden en de geluidssterkte. Niet om het tijdstip! Bovendien is het klokgelui waar het om gaat, namelijk van de H. Margarita Mariakerk, niet excessief. De klok is klein en luidt slechts één minuut. Om deze twee redenen is het raadsvoorstel ongepast. Een derde juridische reden is dat slechts een deel van het vonnis van de rechtbank van Breda op 26 november 2007 wordt weergegeven, namelijk het dee staat dat de gemeenteraad in Tilburg geen beperkende regels heeft op Dat klopt. Maar het belangrijkste deel van het vonnis wordt niet verme valt in te zien waarom klokgelui 's ochtends om 7.15 uur buiten de werking van de(ze) grondwettelijke bescherming zou vallen Dit slaat op de vrijheid van godsdienst. De godsdienstvrijheid is wel degelijk in het geding in het nieuwe raadsvoorstel. Het betekent praktisch dat er geen hoorbare klok meer kan klinken voor gods dienstige activiteiten tussen 23.00 uur en 8.00 uur. Ten slotte, juridisch gezien houdt de nachtperiode op om 7.00 uur. Waarom dat in Tilburg 8.00 uur moet zijn, is niet duidelijk. Op zondag 15 maart houdt motor- vereniging MotorVision een toertocht ten bate van de stichting MS Research, die onderzoek doet naar behandel methodes en medicijnen voor de de ziekte MS. De start van de toertocht is om 12.00 uur bij Moto-Point Gear aan de Industrieweg in Middelbeers. Wie zich vooraf per mail of op het MotorVision-forum heeft gemeld, kan meerijden met een groepje met een van de voorrijders. Het is ook mogelijk met een eigen groep of op eigen ge legenheid rijden. Voor deze sponsor- rit wordt geen inschrijfgeld gevraagd. Een extra donatie in de aanwezige collectebus voor MS Research wordt natuurlijk zeer op prijs gesteld. De route en de overige informatie zijn te vinden op http://www.motorvision. nl/vereniging/activiteiten/warme- chocotour2009. Voetboog Het St.-Jorisgilde in Tilburg is als schut tersgilde een van de oudste verenigin- OP TAFELS - SALONTAFELS - SIDETABLES Actieperiode t/m 28 februari op modellen aangegeven in showroom Voor mensen die veel voor een zieke of gehandicapte naaste zorgen, is op vakantie gaan niet (meer) zo vanzelf sprekend. Deze mantelzorgers heb ben daarbij te maken met vragen over onder meer de toestand van de zieke, de toegankelijkheid van accom modaties, en de beschikbaarheid van voldoende verzorging en/of opvang. Daarover gaat op vrijdag 20 februari de maandelijkse inloopbijeenkomst voor mantelzorgers in wijkcentrum De Ypelaer (Corellistraat 10). De bij eenkomst begint om 13.30 uur en duurt tot 15.30 uur. De toegang en een kopje koffie/theezijn gratis. Er zijn ook folders verkrijgbaar van gespe cialiseerde vakantieaanbieders. Meer informatie: Lydia Driessen, mantel- zorgconsulent en ouderenwerker van de Twern, wijkcentrum De Ypelaer,'tel. 013-455 29 28, e-mail lydiadriessen@ noord.twern.nl. Jury Natuurlijk doen de kapellen dat niet voor niets, want aan het Proefblaoze is traditioneel ook de verkiezing van de Vurlöopig Biste Bend verbonden. Een deskundige jury zal vanuit de Stadhuisstraat alle kapellen beoorde len om te bekijken voor welke kapel carnaval niet snel genoeg kan begin nen. Dat is natuurlijk een hele eer, en u kunt er dus op rekenen dat alle kapel len hun beste beentje voor zullen zet ten om de verkiezing te winnen! Het Proefblaoze staat dan ook garant voor geworden dat alle -'-atsen voor de Meimarkt zijn vergeven. afvallers hoeven niet lang te treuren, want zij krijgen de kans hun overtollige spullen aan de man of vrouw te brengen tijdens de vrijmarkt op de Korvelseweg in Tilburg tijdens de Korvelse Koningin- nefeesten. Natuurlijk zijn ook andere particulieren welkom om een een of meer grondplaatsën te reserveren voor donderdag 30 april van 11.00-17.00 uur. Particulieren ouder dan 12 jaar betalen 10 euro voor een grondplaats. Kinderen tot en met 12 jaar hoeven helemaal niets te betalen om een plekje op de vrijmarkt te bemachtigen. Maar let op: vol is vol. Belangstellenden kunnen zich aanmel den via de website van Korvel: www.kor- vel-winkelstraat.nl De LST baseert haar mening op een rap port dat de bekende bioloog Henk Kuiper na inspectie heeft opgen De gemeenté wil de 28 februari kappen (ziet en plaats laten maken voor nieuwe exem plaren, omdat de huidige in een slechte conditie zouden verkeren door zuurstof gebrek. Volgens de gemeente ligt dat aan de bestrating, die ook wordt vervangen. De werkzaamheden duren vier weken. Volgens de LST neemt het college de bur ger niet serieus door een bewonersbrief veiligver over de kap te verspreiden terwijl de wettelijke termijn van inspraak nog niet "De is verstreken. De fractie vraagt aan bur gemeester en wethouder om het rapport van Kuiper serieus te nemen en niet tot massaal kappen over te gaan, 'ook niet 's nachts'. Verder wil de LST weten of het klopt dat degene die de opdracht kreeg voor de massale kap, ook diegene is die de bomen heeft onderzocht en afge keurd om vervolgens zelf nieuwe bomen te leveren en te planten. De LST heeft ook nog een brief aan het college over dit on- Deze week is bekend derwerp gestuurd. Hierin vraagt de partij plaat 'met klem' om de geplande bomenkap De al op 16 februari uit te stellen, totdat de vra gen van de partij zijn beantwoord en er met de gemeenteraad over gesproken is. niet zo zeer aan de verkeerssituatie als zodanig, maar aan het onbeschofte gedrag van burgers die met een nood gang over wandelpaden en fietspaden scheuren. Maar er is ook echt wel een aantal fysieke problemen die beslist op korte of lange termijn oplosbaar zijn.” Van deti Hout gaf direct commentaar op een aantal knelpunten. Hij zei de com missie toe met de inhoud aan de slag te gaan en daarvan verslag te doen. De PvdA houdt het meldpunt ook na de presentatie van het boekje open. Wel licht wordt op termijn een tweede bun del aan de wethouder aangeboden. Ad c) Wat past bij de cultuur van Tilburg Uit de vele reacties rondom het hierboven genoemde vonnis van de rechtbank a, blijkt dat de meeste mensen in Tilburg blij zijn met de uitspraak. Bij ast klokgelui. En er is geen pastoor die zich schuldig maakt aan excessief Ralf Bodelier geeft op woensdag-' avond 18 februari een lezing in cultu reel centrum De Schalm, Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot. Aanvang om 20.00 uur. Voor veel westerse reizigers is Afrika het continent van de onge repte natuur: van oerwouden vol oli fanten, leeuwen en neushoorns. Voor veel westerse media is Afrika vooral, het continent van de dood: van aids, oorlogen en honger. Voor de meeste Afrikanen is Afrika gewoon het con tinent waar ze geboren z' deren grootbrengen en verdienen. Het college is vooralsnog niet van plan om alleen een vergunning te verlenen aan circussen die geen gebruikmaken van exotische dieren en zeeleeuwen en zee honden: Dat antwoorden burgemeester en wethouders op vragen van de PvdA- fractie over dit onderwerp. Het college heeft besloten om eerst Europese regelgeving op dit punt af te wachten. 'Bovendien heeft de rechtbank in Groningen in oktober geoordeeld dat de gemeente niet bevoegd is om regels te stellen over dieren in circussen, omdat Zaterdag 1.4 februari zullen vanaf 13.30 uur vele blaaskapellen, waar onder ook de hofkapel van Prins Jean Pierre d'n Irste, de Sleutelsollers, tus sen het winkelend publiek in het cen trum hun kunsten vertonen. Ook in de nieuwe Pieter Vreedestraat en op het nieuwe Pieter Vreedeplein zal natuur lijk gespeeld worden. De meer dan 30 kapellen hebben in tegenstelling tot voorgaande jaren geen vooraf be paalde route, maar mogen zelf kiezen in welke volgorde ze langs de deelne mende kroegen gaan. Is dit wat Tilburgers willen? Is dit modern? Of is er sprake van schieten met een kanon op een mug? Ten slotte, de bemiddelingspoging die de gemeente gedaan zou hebben, is helemaal niet van de grond gekomen. Er is een gesprek geweest tussen onder getekende, het fractielid van D66 en de verantwoordelijke wethouder. Laatstge noemde zou metingen laten verrichten om te kunnen komen tot het aanbrengen van een tweede kleinere klok in de Margarita Mariakerk. Die metingen zijn nooit verricht! In een brief aan ondergetekende schrijft het college dat het Beiaardmu- seum in Asten medewerking aan deze metingen heeft ingetrokken. Nu baseert men zich op advies van 'een aantal deskundigen'. Deze zeggen dat een kleinere klok zelfs meer overlast zal veroorzaken dan de huidige. De heer Priems is naast oudraad tevens vaandrig van het gilde en de heer Vos kens is al meer dan 20 jaar standaardrij der. Beide heren werden door hoofdman Frans Claassen bedankt voor hun inzet en trouw aan het gilde en kregen uit handen van kringvoorzitter J. Van Riel een zilveren kringonderscheiding opge speld. Vurlc Moei

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 3