Orkest Tilburgse Revue 'zwaar afgestudeerd' 008 I1U ES» anottm SF [STQ LAMINAAT PLANKEN PARKET Politie, OM en gemeente blij met toename deelnemers sms-alert (Contour Divers 7 ieen I Contractpensions geprolongeerd Nieuws Chaamse bos 'Debat over College wil Voedselhulp 60.000 euro subsidie geven nders Kotscultuur in Tilburg De Stadsdichter Fotograaf Frans Lahaye wint goud in Winterswijk Lezing over beroerte ontwikkeling Ringbaan-West' laatje au!* DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 5 FEBRUARI 2009 RDERIJ itex 113 - 513 23 45 Loons tonpraoten Het orkest van de tiende Tilburgse Revue Gloria Histona. FOTO'FRANS VAN AARLE istoria: www. Karnavalskuzzert De prijswinnende foto van Frans Lahaye. Tonpraoten De Moer Buikdansen als Shakira Hart op zoek naar vrijwilligers voor: FOTOJOOPWEVER Lezing Rode Amaryllis Een kerk vol leeswerk Tel: 013-543 45 72 Will Gunther, Tilburg KOERIER KORT Lezersbrieven D13-5810444 De politie, het openbaar ministe rie en de gemeente Tilburg zeg gen blij te zijn met het enorme aantal nieuwe aanmeldingen voor sms-alert. Een kapperszaak in Noord Een huis, een dierenwinkel Een woning in de Randwijkstraat Een tankstation twee keer Dat was het nieuws t samen tuk mu- slederlanders vaderland: Van Tetterodestraat De Lidl overvallen Twee medewerkers keken In de loop van een geweer Dat was het nieuws Berichtje in de krant Van afgelopen maandag "Het weekend kalm verlopen" Stond er in de Tilburg Plus Want dat is nieuws lVE annen van .licht afspraken g* i geld ir (rijgen alitie :da- l Voed- ;t met jucten. Naar ,8, voor vrijwilligerswerk en informele zorg kre- 1 633. Ma gesloten. Di Vm vr 09.30 -18.00 uur. Za 09.30 -17.00 uur. WWW.AXIVLOER.NL in 21 - 5038 TV Tilburg - info@contourtilburg.nl en aan het werven van mensen et sms-alert. De PvdA roept alle op om het goede voorbeeld n zich aan te melden voor het Piushaven 9, Tilburg. T 013-5811i Do koopavond tot 21.00 uur. Z argen. r actief worden in Een cafetaria Een Shell en een chinees Een sportzaak, een drogist En de bestuurder van een bus Dat was het nieuws Contour - St. Annaplein i www.contourtilburg.nl - ir Word jij onze hulp bij het lezen? Wil jij kinderen tijdens schooltijden helpen met het lezen? Het zijn leerlingen die nog geen jaar in Nederland zijn en die het Nederlands nog niet zo goed beheersen. Ben je geduldig, vriendelijk en kun je goed omgaan met kinderen? annenkoe- luudstriestraat om 10.15 uur. De Tilburgse fotograaf Frans Lahaye is eerste geworden tijdens een wedstrijd van vakorganisatie Colour Art Photo Nederland (CAP) in een deelnemersveld van zo'n 55 fotografen uit het hele land. De uitreiking vond plaats tijdens het Voorjaarscongres van Colour Art Photo op 1 en 2 februari. kinderen onder leiding van vrijwilligers lekkere en gezonde gerechten. Wil jij kinderen helpen bij het voorbereiden van de maaltijd? g met ties die n zien ele mogelijkheden richtir toekomstplan worden wellic de Tilburgs voor minin verse eetgeleger om bij het afrekei Dit ide- ’-- Word jij onze barman-Zvrouw? Wil jij een paar uurtjes achter de bar werken tijde ns een optreden van een gezellige band? En als vrijwilliger van Paradox kun je alle optredens ook nog eens gratis bijwonen. Doe mee, Doe MADD! Maak het verschil op 20 en 21 F maart 2009 door vrijblij vend kennis te maken met vrijwilligerswerk! D66 Tilburg wil een debat over de ontwikkeling van de Ringbaan-West met de verant woordelijk wethouder; dit naar aanleiding van het nieuws dat de plannen mogelijk opnieuw vertraging oplopen. Burgemeester en wethouders van Tilburg willen dit jaar stichting Voedselhulp 60.000 euro subsidie geven. Ook zijn zij bereid een bedrag ter beschikking te stellen waarmee Voedselhulp een nieuwe vrachtauto kan aanschaffen. "We dragen deze club een warm hart toe", zegt SP-wethouder Paul Huijgen (Armoedebeleid). ^Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl Een enkeling wrijft nog wat slaap uit de ogen maar het orkest van de tiende Tilburgs Revue Gloria Historia is vol ledig op sterkte tijdens de tweede repetitiesessie. Die vindt, in alle vroegte, plaats in Factorium Tilburg. Het instru mentarium is in een oogwenk opgbsteld en als Lauran van der Sanden, de muzikaal leider van de Tilburgse Revue, zich meldt met de koffie en thee gaat er nog net geen gejuich op. Even tijd voor 'social talk' maar al snel wint het onder werp 'muziek en revue' terrein in het gesprek en nemen de heren plaats achter hun instru ment. 25 j ^2007 ng jn leder- en meubelstof seerd in capitonneerwerk n alle soorten en maten tering meubelstoffen Colour Art Photo is een internationale organisatie voor portret- en bruidsfo- tografie. De Nederlandse vakgroep telt ongeveer zestig leden, die stuk voor stuk aan een aantal kwaliteitseisen moesten voldoen om lid te worden. Tweemaal per jaar houdt Colour Art een c met workshops van bekerfde en bekende fr* fotowedstrijc verbetering i seling. Fotografie Laf tigd aan de C Tilburg. .ahaye is sinds kort geves- Conservatoriumlaan 191 in Op donderdag 12 februari van 20.00-22.15 uur houdt Aad van der Hout een lezing over: "Wat be tekent het fenomeen Jozef Rulof voor onze tijd?" bij De Rode Ama ryllis, Leharstraat 120 in Tilburg. Meer informatie: tel. 013-5712937. Elke vrijdag ontvangen ruim tweehon derd Tilburgse gezinnen die onder de armoedegrens leven, van stichting Vi I selhulp een levensmiddelenpakket E daarin ongeveer 35 prodt schatting maken meer dan >««Jl mensen per week gebruik van het voed- I] selpakket. "Wij zijn blij dat wij in staat zijn I de ruim samengestelde voedselpakket ten te kunnen weggeven”, zegt voorzit- Kiwitz van het nieuwe bestuur selhulp. "Wij zijn nog meer blij congres n minder fotografen en een (verplichte) strijd. Doel hiervan is kwaliteits- j en onderlinge kennisuitwis- Tilburg, te ondersteun» ting "Tilburg in 6 minus ntinga, heeft in bijzijn ij de donatie in ontvang Verhaaf en Hannekej e Flepsteppers en De fe Merodeplein Afgelopen dinsdagmiddag nog raakte een 34-jarige Tilburgse in de brandgang achter woningen aan het Merodeplein gewond bij een overval. De vrouw werd door een straatrover belaagd die haar met een mes verwondde in haargezichten, vermoedelijk door het afweren, ook aan haar linkerhand. Hij eiste geld. De overvaller is er uiteindelijk met een geringe buit vandoor gegaan, in de richting van de Broekhovenseweg. Het slachtoffer belde 112 waarna de poli met acht auto's een onderzoek naar de der heeft ingesteld. Er werd in een straal van 2.500 meter een sms-alertbericht verstuurd. Met behulp van het kledingsignalement dat het slachtoffer heeft gegeven, heeft de politie de omgeving direct onderzocht. Op basis van dit onderzoek en het signalement zijn drie personen aangehouden. Bij nader onderzoek bleken deze drie personen niet over Peerke Donders 'swing' geeft. De Zuid-Amerikaanse klanken, komen heerlijk soepel uit de instrumenten. Lauran yertelt dat de tiende Tilburgse Revue Gloria Historia zestien liedjes omvat. "Met daarnaast nog de bijdra gen van Harmonie Orkest Tilburg en The Dutch Pipes and Drums die ook nog een aantal nummers voor hun rekening nemen." Als we, tussen twee nummers, afscheid nemen, geven de heren aan dat we over enkele weken nog maar Op zondag 8 februari organiseert Die Torfgraber Kapelle weer het tonpraoten bij 't Maoske in De Moer. Aanvang om 14.00 uur. De volgende tonpraoters komen deze middag hun buut brengen: Kiske Coolen uit Tilburg als Kiske, Frans Bevers uit Oirschot als opge- pimpte boer, Peter Maas uit Hilva- renbeek als archeoloog, Maarten van den Burg uit Aarle Rixtel als Golfer, Frank S< Gradje en >nski I PARKET LAMINAAT PLAHKEN Maatregelen Na het CDA en de WD kwam eind vorige week ook de PvdA-fractie in de Tilburgse gemeenteraad met een voorstel om maat regelen tegen de overvallen te nemen. Een greep uit de ideeën van de sociaalde mocraten: - Als blijkt dat er onvoldoende steun is van andere korpsen, dan moet de Tilburgse politiek alles in het werk stellen om voor extra ondersteuning te zor - Bikers moeten nog meer t 'de getroffen gebieden'. - Raadsleden en politieke partijen moeten I De gemeente vindt het belapgrijk.dat mensen zo kort mogelijk aangewezen zijn op voedselhulp", legt Huijgen uit. "Klan ten krijgen daarom bij de aanmelding al I informatie over begeleidingsmogelijkhe- 4 den en over inkomensondersteuning. Het Instituutvoor Maatschappelijk Werk zorgt I daarin opdracht van de gemeente voor." voor deze straatroof verantwoordelijk te zijn en zijn zij weer in vrijheid gesteld. Het slachtoffer werd met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. Daar is de snee in haar gezicht geplakt en haar lin kerhand zit in het verband. Daarna heeft zij aangifte gedaan bij de politie. Het thema van de fotowedstrijd dit keer '5-pers.portret'. Onder de deelnemers zorgde dit voor zeer uiteenlopende in terpretaties. De wedstrijd vormde een onderdeel van het jaarlijkse Voorjaars congres van Colour Art Photo Nederland, dat op 1 februari in Winterswijk plaats vond. Een hoge klassering is een presti gieuze zaak, aangezien de deelnemende fotografen stuk voor stuk specialisten zijn in de portretfotografie. Bovendien kunnen zo punten worden verdiend voor het Colour Art 'masterschap', een titel die verdiend kan worden door lange tijd ach tereen op een hoog niveau te presteren. De Russische buikdanseres Victoria Botcharova geeft elke maandag van 18.30 tot 19.30 uur lessen 'Buikdansen als Shakira'. Daarbij wordt gedanst op het repertoire van zangeres Shakira.Tussen 19.30 en 20.30 uur staat er een les 'Bol lywood en buikdans' gramma. in het g- stichting de Langestraat 13 in Tilt voor meer informatie n» toria-exotischedans.nl 391944. op het pro- nma. De lessen vinden plaats gebouw van de Welzijns- ig Surinamers Tilburg aan ilburg. Kijk tie op www.vic- >.nl of bel 06-13 Voordracht Stimuleringsprijzen Vrijwilligerswerk 2009 Organisaties of individuele vrijwilligers die voor één van de ^H^^prijzen in aanmerking willen komen, kunnen nog tot en met 2 maart 2009 een voordracht, voorzien van een uitgebreide toelichting, sturen naar Susan van Schijndel van Contour. bijdragen voor het raadsleden o te geven en project. Tijdens het vragenuurtje in de gemeen teraadsvergadering van afgelopen maan dag vroeg de PvdA ook aandacht voor de overvallen. Namens deze partij stelde Jan van Esch aan Vreeman de vraag of het col lege bereid is om meer jongeren aan te sporen tot aanmeldingen voor dit project. Van Esch denkt dat dit preventief werkt, omdat veel daders van overvallen ook heel jong zijn en dus bekend zijn bij dege nen die zich aanmelden. Hij wil bij elke vijf honderdste aanmelding 'een leuke prijs' verloten, bijvoorbeeld 'een mobieltje dat natuurlijk vet en cool is'. Vreeman zei hier 'heel positief' over te zijn. De burgemees ter wil laten onderzoeken in hoeverre het idee van Van Esch haalbaar is. afhankelijke voorzitter. Oprichter Ramon selbank verstrekt, verloopt net iets minder Gooi van Chumman van stichting Voedselhulp dóet professioneel dan die van Voedselhulp, gebe een stap terug en heeft in het nieuwe be- Zo heeft Voedselbank problemen met dit sr stuur de functie van vice-voorzitter gekre- de huisvesting. Niks ten nadele van die voor z gen. Erkelens rapporteert aan het bestuur, mensen overigens, want ze hebben het na zo'n lange dat op zijn beurt hem weer controleert. hart op de goede plaats. Op dit moment te' denken dat •ziin uio aan hot haUiVon nf u«u>r in na. afwijkende plannen van dat in kunne Ambassadeurs voor gezondheid! Voor het Gezondheidspunt Koningshaven zoeken we bewoners, die belangstelling hebben voor voeding, spel, bewegen en gezondheid. Samen zullen zij fungeren als ambassadeurs voor gezondheid, het aanspreekpunt in de wijk voor vragen over gezondheid en/of gezonde activiteiten. Interesse? Gezocht: koster Wil jij lithurgische vieringen ondersteunen en begeleiden op zaterdagmiddag van 14.30 tot 17.30 uur? Op vrijdagavond 13 februari geeft de Koninklijke Harmonie Concor dia van 1839 uit Hilvarenbeek in CC Elkerlyc aan de Koestraat in Hilvarenbeek haar traditionele ca- navalskuzzert. Aanvang om 20.00 uur. Een bonte verzameling inter nationale dansmuziek zal door het feestelijk uitgedoste orkest ten ge hore worden gebracht onder lei ding van opperzwaaier Jacco Nefs. Kaarten zijn te koop bij de Gou den Carolus en boekhandel Peter Swaanen, beide in Hilvarenbeek. De kaartverkoop start op zondag 8 februari van 12.00 tot 13.00 uur bij de Gouden Carolus. als iemand aangeeft deze hulp niet meer Toekomstplannen nodig te hebben. De samenwerking met De komende maanden geeft het bestuur de gemeente en andere organisaties die samen met de directeur binnen de financi- zich op hetzelfde terrein bewegen, zien ele mogelijkheden richting aan de verdere we dan ook als een belangrijke taak. De toekomstplannen van Voedselhulp. Zo stichting en de verschillende hulpinstan- worden wellicht afspraken gemaakt met ties streven ernaar gezinnen onafhanke- deTilburgse horeca om geld in te zamelen lijk te maken van voedselpakketten. "We voor minima. Daartoe krijgen gasten in di- zouden onszelf graag overbodig willen verse eetgelegenheden de mogelijkheid fusie van de twee maken." om bij het afrekenen iets extra's te geven. Waar alle partijen h Het nieuwe bestuur van Stichting Voed- Dit idee is overgenomen uit Schotland, selhulp is op 1 januari van dit jaar aange- waar het al in de praktijk wordt gebracht, treden. De belangrijkste wijziging is de De stichting vervult op dit moment voor zeshonderd scheiding tussen het bestuur (dat toeziet een aantal voedselbanken in Brabant en op het reilen en zeilen van stichting selhulp en condities stelt voor het goed functioneren van de organisatie) en de uitvoering van de taken van de sticht:" Voedselhulp. Toon Erkelens is benoemd tot directeur, Kiwitz is aangesteld als on- elkaar via via kennen. "We gaan zórg dragen voor een pracht sti ziek. Vergeet niet, de muziek van de Tilburgse Revue wordt elke avond live uitgevoerd. Uiteraard vraagt dat veel discipline en inlevingsvermogen maar deze club muzikanten heeft daar geen moeite mee." De partituur van 'Het Tilburgs Klinker- lied' staat op de lessenaar van Lauran, maar hij kiest als opening van de repe- toch voor de muziek die de scene archeoloog, -g uit Aarle f Schrijen uit Boxmeer als Gradje en Alex Wintermans als Klonski Polski. Kaarten kunnen besteld worden bij Die Torfgraber Kapelle, tel. 013-5159220 of 0416- 277553 (aan de zaal indien nog voorradig). Daar loop je dan op een mooie avond in januari in de Veemarktstraat, en moet je eigenlijk gedwongen opkijken naar dat grote videoscherm boven de ingang van 013. Wat is daar nu te zien, zult u zich afvragen. Welnu, een vies uitziende vrouw vol met tatoeages, blubberende lichaamsdelen, gekleed in een soort onderjurk, en met haar borsten bloot. Nu ben ik niet vies van bloot, maar deze 'dame' spant de kroon met voor mij onsmakelijk en walgelijk gedrag. De dame in kwestie heeft haar borsten buiten haar jurk hangen, staat een beetje voorover gebogen zodat haar blubbers met de omvang van twee bloemkolen, in het vrije veld kunnen han gen en toont daarbij een smerige grijns op haar gezicht. Vervolgens is zij met haar vingers prikkende bewegingen in haar borsten aan het maken. Na enig ogenblik, als deze vorm van 'spielerei' begint te vervelen en de blubbers deuken begin nen te tonen, houdt zij haar handen onder haar borsten en begint ze daarmee op en neer gaande bewegingen te maken. BOEM, wat moet dit nu voorstellen? Haar twee blubbers en de daarbij behorende bewegingen ziende, word ik daar onpasselijk van. Even dat bekende klachtennummer van de gemeente gebeld en daar kenbaar gemaakt dat meerdere mensen, en ook ikzelf, zich ergerden aan deze voorstelling. Een aardige ambtenaar die ook eens werkte, ik moest namelijk twee keer bellen, deelde mij mede dat zij zich in verbinding zou stellen met 013. En ja hoor, vandaag (26 januari) kwam het verlossende antwoord van de afdeling Beleidsontwikkeling. De 'kunstenaar' in kwestie zou zich beroepen op vrijheid van het tonen van zijn vorm van kunst. In principe zou e.e.a. niet worden weggehaald. Tja, er is in Tilburg al genoeg van die rotzooi die sommige mensen kunst noemen. Hele kruiwagens vol belastinggeld worden in Tilburg verkwanseld aan ijzeren constructies, trappen van hout of andere dingen waar menig burger niet van weet of zou kunnen raden wat dat soort constructies mogen voorstellen. Maar deze Vorm van kunst slaat alles. Ik kan mij niet aan de indruk onttrekken dat deze 'kun stenaar en aanhang' last hebben van een ernstige vorm van geestelijke ziektes die ongemerkt aan het toeslaan zijn. Wat moet je nu met deze vuiligheid? In dit land zijn de moraal en de waarden en normen met rasse schreden aan het dalen. Als je je als passant op dit soort beelden moet of wil verlekkeren, ben je mijn inziens niet goed in je hoofd. Dus mevrouw en mijnheer de kunstenaars, ga een echte baan zoeken, dan hebben jullie kans dat jullie misschien je geest kunnen schonen. Tip, misschien wil burgemeester Vreeman wel een foto van jullie optreden in zijn werkkamer hangen. Hij draagt 'kunst' een warm hart toe. Zondag 8 februari neemt een boswachter van Staatsbosbeheer u mee het Chaamse bos in. Het wordt een interessante wan deling voor jong en oud, waarbij u veel kunt leren over de winter. Belangstellen den kunnen zich melden bij par kenhuis De Steengroeve, Indus 24 te Chaam. Ontvangst o... Start wandeling om 10.30 uur. Aanmel den graag vooraf via tel. 076-5646649 of e-mail westbrabant@Staatsbosbeheer. nl Meer informatie: boswachter Marcel Douma, tel. 06-53249660. De documentaire Contractpensions, het regie-debuut van de in Goirle woonachti- gefilmmaker-producent Hetty Naaijkens- Retel Helmrich, is wegens groot succes ng verzorgen geprolongeerd en zal ook in de maand is het plotse- februari te zien zijn in Filmfoyer Tilburg. i door een Alle voorstellingen zijn, behalve die van carnavalszondag 22 februari, helemaal uitverkocht. Ook in andere steden zo als Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, >rgde deze Alle reden daarom om de film volgende maand te prolongeren. Contractpen nieuwste filr Vanaf vandaag is het drie dagen lang uitverkoop bij alle filialen van de selexyz-boekhandels. Ook selexyz Gianotten in Tilburg doet, onder het motto 'Duizenden boe ken in tranen', vele boeken voor een fractie van de prijs de deur uit. De meeste filialen houden hun uitverkoop in een kerk of an der bijzonder gebouw. Tilburgse koopjesjagers kunnen terecht in de Pauluskerk in de Heuvelstraat. De uitverkoop is te bezoeken op donderdag van 15.00 tot 21.00 uur, vrijdag van 9.30 tot 18.00 uur en zaterdag van 9.30 tot 17.00 uur. Die heren zijn Roy Harmanus (piano), Arjan Tra (basgitaar), Hans Schepens (gitaar), Bart van de Put (drums), Jorg Vrensen, Bob Tonglet (beiden toet sen), Roger Monsieur (saxen) en Daan Henrard (percussie). Allen zijn muzi kaal geschoold. "Zwaar afgestudeerd", zoals een van hen het uitdrukt. Dat is ook wel te horen. De heren hebben in no-time het juiste timbre tp pakken en spelen alsof ze al weken aan het repe teren zijn. De muzikanten zijn niet al leen ervaren met hun instrument(en) maar ook in het samen spelen van mu ziek." Lauran geeft aan dat ze allemaal in het muziekwereldje zitten en dat ze titie i voedselbanken omdat door onderlip stichting ruil een assortiment ontstaat van circa producten. In een vergadering in Roosen- maart en aan de raad op 20 april, daal op 23 januari van voedselbanken in Brabant en Zeeland is aan Voedselhulp gevraagd die rol te willen vervullen. Voed selhulp Tilburg heeft in principe positief gereageerd op deze vragen. In november vorig jaar zijn de fusiege- sprekken vastgelopen tussen de stichting Voedselhulp en de stichting Voedselbank, die eveneens voedselpakketten verstrekt aan minima. "Ik vind het nog steeds jam mer dat de Voedselbank zich teruggetrok ken heeft", zegt Huijgen. "De fusie is na melijk belangrijk om een kwaliteitsslag te maken in de voedselverstrekking, om zo de hulp aan gezinnen in armoede beter en completer organiseren. De hulp die Voed- SP-wethouder Paul Huijgen Op dinsdag 10 februari zal oud-huisarts Peter van der Ven een lezing - over beroerte. Een beroerte is uc ling optreden van verschijnselen plaatselijke stoornis in de hersenen door een stoornis in toevoerende slagaders. Uitleg zal worden gegeven over wat een TIA en een CVA is, de oorzaken ervan, het Groningen en Hilversum zor grote belang van EHBO, behandeling, film voor uitverkochte zalen. I preventie en de mogelijke gevolgen op korte en lange termijn. De lezing vindt plaats in het Rode Kruisgebouw, Leonard Contractpensions-Djangan Loepah! is de van Vechelstraat 2 in Tilburg, en duurt nieuwste film vap Scarabeefilms. Na de van 19.30-22.00 uur. Aanmelding vooraf Tweede Wereldoorlog waren (Indische) is niet nodig. Nederlanders gedwongen Indonesië te verlaten. Tussen 1945 en 1968 vertrok ken zo'n 300.000 (Indische) Ne naar hun oorspronkelijke Nederland. Het grootste deel werd opge vangen in zgn. Contractpensions. Meest al was het leven in zo'n contractpension allesbehalve luxe. Als handleiding voor hun nieuwe bestaan kregen de nieuw komers een losbladig boekje aangereikt, getiteld Djangan Loepah! (wat Niet Ver geten! betekent.) Omdat de meeste In dische Nederlanders door hun westerse opvoeding al lang op de hoogte waren van Nederlandse gewoonten en gebrui ken, kwam dit boekje zeer betuttelend over. De reacties in de film op dit boekje zijn ronduit hilarisch. Er zijn nog kaarten voor de voorstel lingen op 22 februari en nu ook op 1, i 15,22 en 29 maart, telkens om 11.00 ui Vooraf reserveren (wordt aanbevolen) via het telefoonnummer van Theaters Tilburg: 013-5432220. Meer informatie: www.contractpensions.nl. Onlangs antwoordde het college nog op schriftelijke vragen van de democraten dat de verwachting was in januari tè kunnen starten met de procedures. "Er is nog niets bekend en het terrein ligt inmiddels al zes jaar braak. Het is nu tijd om hier eens met de wethouder over te praten", zegt commissielid Peter van D66. "Zes jaar lang is er niets professioneel dan die van Voedselhulp, gebeurd en het ziet er niet naar uit dat Zo heeft Voedselbank problemen met dit snel zal veranderen. Dat is veel te lang de huisvesting. Niks ten nadele van die voor zo'n belangrijke locatie. Je begint mensen overigens, want ze hebben het na zo'n lange periode van stilte bijna hart op de goede plaats. Op dit moment te' denken dat er mogelijk andere of zijn we aan het bekijken of we weer in ge- afwijkende plannen zijn, terwijl het plan sprek kunnen raken met de Voedselbank. van appartementen en kantoorruimtes Als de fusie toch doorgaat, nemen we hun dat in 2002 is ingediend, er al lang had gezamenlijke subsidieaanvraag graag in kunnen staan." behandeling. Nu krijgt alleen de stichting D66TiIburg heeft het onderwerp geagen- Voedselhulp geld." Die laatste werkt met deerd voor de eerstvolgende commissie- een begroting van rond de 100.000 euro. vergadering Fysiek, die op 16 februari De gepensioneerde ambtenaar Peter plaatsvindt. Korsmit bemiddelt in een poging tot een '.er. d; t..ce organisaties te komen, óüc "rtijen het wel over eens zijn, is dat een eventuele nieuwe organisatie de naam Voedselbank krijgt. chting vervult op dit moment voor Het collegebesluit over de subsidie voor antal voedselbanken in Brabant en de vrachtauto hoeft niet naar de raad en is j Voed- Zeeland al de rol van regionaal distributie- daarmee definitief. Het collegebesluit over centrum. Dit is van groot belang voor de de subsidie van 60.000 euro is een raads- linge voorstel. Dit besluit wordt voorgelegd aan ca 35 de raadscommissie Maatschappij op 23 Om 'extra ogen en oren voor de politie' te creëren, stelde burgemeester Ruud Vree man twee weken terug voor om alle dienst- telefoons van zijn gemeenteambtenaren aan te sluiten op sms-alert. Aanleiding was de grote hoeveelheid overvallen in Tilburg. Ook de inwoners werden opgeroepen om zich aan te melden. Normaal gesproken zijn er dagelijks circa 30 nieuwe deelne mers aan, maar op de dag van de oproep van Vreeman waren dat er meer dan 1.700. Dit zijn overigen» de cijfers voor de gehele regio Midden- en West-Brabant en dus niet alleen voor de gemeente Tilburg. De diensttelefoons van de ambtenaren van de gemeente Tilburg zitten hier niet bij inbe grepen. Daarvan staat de teller momenteel op 1.465. In totaal kent het project inmid dels 85.000 deelnemers, verspreid over de regio Midden- en West-Brabant. "Geweldig dat Hlbutgers het signaal om zich aan te melden voor sms-alert zo enorm goed hebben opgepakt", zegt Vreeman. "Door mee op te letten kan iedereen indi vidueel echt bijdragen aan de veiligheid in de stad." Ook plaatsvervangend korpschef Dick Schouten reageert enthousiast. "Dit doet me goed, zoveel nieuwe deelnemers. We zien namelijk dat sms-alert werkt en lossen er zaken mee op. Als we dit jaar op 100.000 deelnemers uitkomen hebben we 200.000 ogen en oren extra op straat." Vrijdag 6 en zaterdag 7 februari staat het echte Loonse Tonpraoten op het programma in De Wetering in Loon op Zand. Om 19.00 uur gaat de kassa open. De deelne mers zijn: Jacqueline v.d. Aa als Naaomi Kaampbel, Rinus van Son als Stafke de Ceremoniemeester, Peter Ritsema als Opa Deursneej, Peter Snoeren als De zwarte taxi chauffeur, Mieke v.d. Velden als Betty Biezjoe en Jos Bernaards als Totaljos. Meer informatie: www. tonpraotenloonopzand.nl moeten komen. "Dan zit alles er in", horen we vanachter het drumstel. Op de gang horen we Lauran weer aftikken en op de vierde tel wordt weer een van zijn composities ingezet. We luisteren nog even en ook dit lied heeft een pakkend ritme. De leden van het orkest en hun muzikaal leider gaan de bezoekers van Gloria Historia verras sen, dat is nu al duidelijk... Meer info over Gloria Historia: www. tilburgserevue.nl ter f van1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 7