Jubileumconcert Nationaal Jeugd Fanfare Orkest 79 99 49 49 Winnaars Clash of the Cover Bands Awards k Expositie over joodse kinderen in de oorlog Tilburgse carnavalskraker srschil. Zondagochtend- salon Zeg Rode Kruis Zeg... bezoek aan huis lÜontour Cellist Wallfisch naar Tilburg Concertserie Verrassende Ontmoetingen Kamerkoor uit Kiev geeft concert Malinky Koninklijk Tilburgs Mannenkoor St. Caecilia. Eric Swiggers het stuk Katinka Polderman FOTO'WILLEM DE ROON Big Shampoo The Hairstylers bega. F 1809. Het arin Haydn Raphael Wallfisch Het Nederlandse Rode Kruis amp met le namen v die in de “Ik dacht: dat wordt niets. Wat moet ik met zo'n vreemde mevrouw over ww.plus.nl ^Contour iformele Zorg. Tel: 013-543 45 72 ►THEfiTERS TILBURG J BESPUW ZRRL16 |THEfiTERS TILBURG J www.tilburgsekoerier.nl DONDERDAG 29 JANUARI 2009 - PAGINA 1^69 de vloer? Maar nu kijk ik uit naar haar bezoekjes. We drinken koffie en praten bij. Als ik een goede dag heb, gaan we er samen op uit. jaar: lar wa in wa Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl 20.00 uur. - Tegenover Thea- www. 14.30 uur: x met Villa onder te duiken, duiken uiteindelijk zelf wel onder. 013 - 542 51 63 (13.30 -16.30 u) nrktilburg home.nl. Of kijk op www.tilburg.rodekruis.nl 2010 Rode Kruis Tilburg e.o. 100 jaar wereldwijd dichtbij huis nomrr in Hc gemix ge’ in uari 2009 evemi._ misten te eren van inst ^evoorstellinj beste gevocn en classific<*« f onschade lag 4 februari, Julika Marijn - i Beethover en Franck. K op www.ka Voor meer actuele vacatures: kijk op www.contourtilburg.nl (Informele Zorg, vacatures) of bel tijdens kantooruren naar Contour. Het profes januari eer koor is hier r cialiseerd in concertprogramma mogen een vrije gift in Oeganda. Klop ook eens aan: om bezoek te krijgen. Of doe een ander een plezier: ga zelf op bezoek. voor vrijwilligerswerk en informele zorg 1 jongste sentatie burg koor romoveer puntenaant dezelfde p< 9 JANUARI 2009 PAGINA j DE TILBURGSE KOERIER Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Wordt dan maatje, bijvoorbeeld van: De wereldberoemde cellist Raphael Wallfish geeft op dinsdag 3 februari een recital in de Kamermuziekserie Souvenir des Montagnards. De uitvoe ring vindt om 20.15 uur plaats in de aula van de Universiteit van Tilburg. Of wil jij anders deze wat verdrietige en eenzame mevrouw (79 jaar) onder je hoede nemen? Mevrouw heeft een lichte tot matige vorm van Alzheimer. Heb jij tijd en zin om mevrouw op donder dagochtend gezelschap te houden? Ze wil graag gezellig kletsen, een wandelingetje maken of samen een boodschap gaan doen. Woensdr Studio: Lady Di Julika Me indringend loog in ge< van de j Wereldpremières Ook op 1 februari worden twee pre mières uitgevoerd. Van Rob Goorhuis het Concert voor Trompet en Fanfare met als solist Thomas Piet op trom- De negen kinderen die zich moesten melden in kamp Vught: Ursula, Ernst, Her mann, Bemd, Rosemarie, Ernst, Klaus, Walter, Klaus. Zij zijn allen vermoord in Auschwitz tussen 1943 en 1945. Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: m, 20.30 uur, Con- .ai.ue Ranonnée: Tem- -- kmadeum Mozart drie van de serie Grande in Wenen jaar waarin nr 12, KV volkomen at een paar n mensen naar steren. Deze uit- Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultureel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goi- rle. Of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kan tooruren, of via e-mail info@janvan- besouw.nl it— ressionele kamerkoor Blahovist uit Kiev, Oekraïne geeft op vrijdag 30 de legendarische Gregor Piatigorsk i een concert in de Sint Caeciliakerk, Kerkstraat 2 in Berkel-Enschot. Het en kwam door hem als jonge jonge r op uitnodiging van de vier Tilburgse Rotaryclubs. Blahovist, gespe- al in aanraking met de minstens zo in a capella koorzang, brengt feen traditioneel Russisch/Oekraïens legendarische violist Jascha Heifetz, gramma ten gehore. Het concert begint om 20.15 uur. Bezoekers Ze speelden geregeld i vrije gift doen. De opbrengst gaat naar een school en een ziekenhuis bij Piatigorsky thuis, d. zelf inmiddels wereld! iheeft een groot aantal 1 februari. j> 1 februari, 20.30 uur: iky Schotse formatie Malinky t sinds 1998 traditionele Kel- De Vereniging burg organiseert op derde Zondagochtends; J zoen 2008-2009. Ied< niet-leden, zijn Va» u<u I 11.00 uur in de L ::1:: I dan gezellig een kopje koffie terwijl u - I Om 11.25 uur begeeft men zich naar de I Studiozaal voor een optreden van Caro- I line’s Choice, een combo dat met veel enthousiasme blues, jazz en negrospi rituals ten gehore brengt. Fred Hom zal steeds een korte toelichting geven op de I te spelen en te zingen composities. Nieuwe cursussen! aan mensen die er Voor kiezen om de laatste fase van hun leven in hun eigen, vertrouwde omgeving door te brengen. De vrijwilligers ondersteunen en vervangen de mantelzorger. Vrijwilligers worden vooraf geschoold middels een speciale cursus. Daarnaast worden zij tijdens de uitvoering van hun vrijwilligerswerk ondersteund en begeleid door ervaren beroepskrachten. Interesse? Neem dan con tact op met de coördinatoren van VPTZ. Cursus ‘een tijdelijke vriend, voor oudere mensen uit balans’ Ben jij 50 jaar of ouder en wil jij leeftijdgenoten gerichte onder steuning bieden in een afgebakende periode (minimaal drie maanden en maximaal een jaar), dan kyn jij als tijdelijke vriend aan de sla8- En je staat er niet alleen voor, want voordat je begint neem je deel aan een cursus, zodat je goed voorbereid bent op je taak als tijdelijke vriend. De eerstvol gende cursus is op donderdag 5, 12 België werden bezocht. Als vurig pet en van pleitbezorger van repertoirevemieu- Migyur. wing wist hij steeds componisten te Rob Goorhuis schreef zijn stuk spe- stimuleren tot het componeren van ciaal voor Thomas Piet, al jaren- nieuwe werken voor fanfareorkest. lang een vitale kracht in het orkest. Momenteel is hij als trompettist ver bonden aan de musical Evita. Met Migyur beschrijft Eric Swig gers de raadselen rondom de Migyur, de Verschrikkelijke Sneeuwman. Het stuk dat uit vier delen bestaat is een Ruim 130 jaar geleden werd KTM I St. Caecilia opgericht. Het koor is niet meer weg te denken uit Til burg en omgeving. De laatste jaren staat St. Caecilia onder leiding van Bennie Ramaekers met wie grote successen werden behaald. Tot de jongste wapenfeiten behoren het pre- itie- concert in Concertzaal Til- op 2 oktober 2008 waarbij het niet alleen naar de A-afdeling erde, maar ook het hoogste antal ooit wist te behalen. In dezelfde periode trad St. Caecilia op in het Beierse Regensburg waar een concert in de concertzaal en een mis in de Dom werden uitgevoerd. Op het programma staat een uiterst geva rieerde keuze: werken van Wagner, Grieg, Gounod en Orff. Naast deze klassieke werken worden ook lichte stukken uitgevoerd van Vaughan Wil liams, Cain, Kern, Ram en tot slot het bekende "Rhythm of Life" van Coleman. De Tilburgse artiesten DJ Coenio, Peter Smulders, Marc van Alphen en Frank Smeekens hebben een Tilburgse carnavalskraker voor 2009 opge nomen: ’Spring voor Tilburg'. In samenwerking met Tilburg.com heeft DJ Coenio het initiatief genomen om een carnavalsnummer in het kader van Tilburg 2009 op te nemen. In het nummer worden tal van herkenbare en typisch Tilburgse gebruiken, gewoontes en locaties bezongen. Het nummer is niet te koop in de winkel, maar binnenkort gratis te downloa den op website www.tilburg.com/caniaval zijn naam staan. Hij weet ook met regelmaat verloren gewaande muziek boven water te halen, recentelijk nog composities van Prokofiev en Zem- linsky. Op het programma dinsdag staan werken van Beethoven, Szyma- nowsky, Kodaly en Franck. Kijk voor meer informatie op www.kamermu- zieksouvenir.nl. Zondag familiem Simpelfeldt Familiemusical Villa Simpelfeldt is van theatergezelschap Perplex. Het verhaal speelt zich af in een geheim zinnige villa. Op een avond met erg slecht weer belt een gezin, met autopech, aan bij het enige huis in de omgeving. Al snel blijkt dat ze niet erg welkom zijn. Toch is er geen keus. Ze moeten er overnach ten en wachten tot het slechte weer over is. Maar wat doen de bewoners van deze bijzondere villa toch raar? En waar is zoontje Eugene toch gebleven? In Nationaal Monument Kamp Vught is van 1 februari tot en met 26 april een expositie te zien over joodse kinderen in de oorlog. Donderdag 29 januari. 20.15 uur. Schouwburg: De Bloeiende Maag den - Donkey God en het bonus sacrament Het moet maar eens afgelopen zijn met al die vergooide zondagen van lamlendige zelfkastijding, zonder enig bevredigend geestelijk resultaat. Daarom verzorgen De Bloeiende Maagden voor u de hoogmis waar naar u al uw hele leven verlangt, maar die u nooit heeft gekregen. Een litur gie waarin alles mogelijk is. In deze nieuwe tempel van allesomvattende helderheid wordt u door de Bloeiende Maagden ingewijd in een rotsvast geloof. Dat doen zij door middel van ongelooflijke voorspellingen, halluci nerend gezang en rituele wassingen. Onderzoek Zeventig jaar later deden leeftijdge noten van het Vechtdalcollege (havo 3) uit Ommen onderzoek naar het leven van deze joodse scholieren. Het eindresultaat van hun onderzoek is begeleid door Herinneringscen- trum Kamp Westerbork. In de jaren zestig is het dagboek van Klaus Sec- kel, een van de weggevoerde kinde ren, uitgegeven. Zijn ouders, die de oorlog overleefd hadden, kwamen hier achter en hebben de versprei ding stopgezet. Het Vechtdalcollege kreeg speciaal voor de expositie een exemplaar van het dagboek. Onderzoek in archieven en andere bronnen, gesprekken met ooggetui gen leverden samen het materiaal op voor de tentoonstelling over de vluchtelingenkinderen in Eerde. De scholieren hebben zelf alle onder zoek gedaan en hebben de expositie vormgegeven en gemaakt, tot en met de laatste schroef. Donderdag 5 februari. 20.30 uur. Concertzaal: Het Brabants Orkest - Blazers in de hoofdrol Een concert vol muziek die knipoogt naar de tijd waarin blazers zich op het slagveld bevonden in plaats van in de concertzaal. Naar de militaire traditie waarin soldaten niet stier ven door precisiebombardementen, maar 'eervol' in het gevecht van man tegen man. In Battalia laat Biber het orkest alle verschrikkingen van een veldslag schetsen. Daar is Haydn te vredelievend voor: hij tuigt zijn Honderdste Symfonie wel op met militair instrumentarium, maar doden vallen er niet. Tijdens het concert wordt er een toelichting gegeven door een van de musici. Jongerenprijs geldt op de dag zelf. 50 jaar jong Al vanaf 1959 draagt Nationaal Jeugd Fanfare Orkest bij aan de ontwikke ling van de unieke Nederlandse fan- farecultuur. Het orkest verrichtte de afgelopen decennia pionierswerk op het gebied van talentontwikkeling en programmering. Jonge muzikanten uit hele land konden zich ontwikkelen tot volwassen musici, klaar voor een carrière als professioneel musicus of ambitieuze amateur. Vanaf 1989 is Danny Oosterman dirigent, met wie Amerika, Canada, Italië, Duitsland, Oostenrijk, Slovenië, Litouwen en Donderdag 29 en vrijdag 30 janua- Vrienden Theaters Til- ri, 20.30 uur: De Muze en Dansnest 1 februari haar met Stukgedar Jsalon van het sei- Een collagevoorstelling over de vraag -2009. Iedereen, leden en hoe je het beste gevoelens kunt onder zijn van harte welkom vanaf brengen en classificeren teneinde ze ue Lucebertfoyer. U drinkt definitief onschadelijk te maken. In g ;en kopje koffie of thee, Stukgedanst werken Dansnest uit andere salongasten ontmoet. «Breda en De Muze uit Tilburg samen, waarbij het streven is dans, beweging en spel volledig met elkaar te ver smelten. nieuwe arrangementen. Wie zeker wil zijn van ticke reserveert uiterlijk zaterdag januari om 18.00 uur op www do.nl/guo. Daarna verkoopt eventueel resterende tickets uitsluitend ter plekke tussen 2 fantastische nummers die in de gere nommeerde studjo van AudioWorkx loogeloon zijn opgenomen en o ixed. De mastering heeft plaats gevonden in de Wisseloord Studio's m Hilversum. Het verrassende resul taat staat op de singles, die sinds maandag 26 januari in de winkels liggen. De officiële release zal dus plaatsvinden op zondag 1 februari in 013 Tilburg, waar ook de videoclips zullen worden gepresenteerd. 013 Tilburg opent a.s. zondag haar deuren om 15.00 uur en het pro gramma start om 15.45 uur in de grote zaal. De entree bedraagt 17,50. Op vertoon van één van de drie singles ontvangt men 7,50 retour aan de kassa. Vorrverkoop via www.theclashofthecoverbands.com Deze laatste band scoorde een Mega Top-100 hit met de eerste single Babica. Daarom belooft deze pre sentatie veel spektakel met optredens van deze bands en de overhandiging van hun singles en de eerste verto ning van de videoclips. De singles en videoclips zijn de hoofdprijzen die horen bij het winnen van de grootste bandcompetitie van Nederland 'The Clash of the Cover Bands, The only road to Paradiso' en worden landelijk geplugged en gedistribueerd met als inzet zoveel mogelijk airplay en een notering in de Nederlandse hitlijsten te genereren. Onder begeleiding van producer John Van den Bome zijn de drie bands twee maanden geleden een creatief proces ingegaan met als resultaat voor elke band twee Zaterdag 31 januari, 20.30 uur: muziektheater Rieky Koole Leo Blokhuis met Harmonium "Dames en heren, elke dag sterven er liedjes. Deze avond is voor die liedjes”, zijn de magische woorden die Ricky Koole als een preek de I Het in oktober jongstleden gepro- I moveerde Koninklijk Tilburgs Mannenkoor’St. Caecilia onder lei ding van Hennie Ramaekers valt de eer te beurt om op zondag 1 februari het 50-jarig jubileumcon- I cert van het Nationaal Jeugd Fan fare Orkest te openen. Na de pauze zal het Nationaal Jeugd Fanfare Orkest onder leiding van Danny Oosterman met een boeiend con cert met onder andere twee wereld premières zijn reputatie als topfan- t fare bevestigen. Aanvang om 14.30 uur. De presentatie is in handen van Peter Veltman. Marijn ga:it in deze even ’<*nde als humoristische mono- a gesprek met hét media-icoon jaren negentig; prinses Diana. Ze confronteert de meest gefotogra feerde vrouw ter wereld met vragen over haar oprechtheid en eigenheid. Daarbij komt ook Julika's eigen ziel bloot te liggen en Lady Di blijkt te raken aan de kern van haar eigen bestaan. Op hartverwarmende wijze speelt Julika Marijn het verhaal van twee vrouwen die allebei, tegen beter weten in, zoeken naar dat ene punt waar alles, zoals ooit beloofd, samen valt. Vrijdag 30 januari, 20.00 uur, Stu dio: Flamenco van Mendeville - De beste studenten van de studie fla- mencogitaar aan het Rotterdams Con servatorium presenteren zich op deze avond onder de bezielende leiding van Ricardo Mendeville. Flamenco heeft te maken met het uitdrukken van een gevoel, dat kan variëren van intense triestheid tot grote vreugde. Flamenco is ook een verzamelnaam voor muziek, zang en dans uit Anda- lusië, waarbij duende het toverwoord is. Duende is het magische moment waarop de muzikant, zanger of dan ser zo volledig opgaat in de muziek, dat het publiek de adem inhoudt. Dit is een concert met zitplaatsen. Er zijn nog enkele kaarten beschikbaar. SK® Donderdag 29 januari, 20.30 uur: Katinka Polderman met Polder man kachelt door "Het leven is een doe-het-zelf-zaak", stelt de winnares van het Leids Cabaret Festival 2005 in haar twee de programma 'Polderman kachelt door'. Om er in Zeeuwse nuchter heid aan toe te voegen: 'En als 't nie op de planken leg, is 't er nie.' Juist! Zo ervaart Katinka Polder man het leven. Overdag als een roekeloze druktemaker die 's avonds op de planken die ballast van zich afwerpt. Want als het zaallicht dooft en het doek opengaat, daalt er een weldadige rust over haar neer. De stemverheffingen en het theatraal spektakel laat ze dan achter in de kleedkamer. Wat overblijft is een nieuw programma waarin ze eigen zinnig en aangenaam door kachelt in een wereld met stompzinnigheden. Vanzelfsprekend heeft ze het daarbij ook over zinnige dingen. Zaterdag 31 januari, 20.30 ut Concertzaal: Magogo Kamero kest - Vier het Haydn Mendel sohn jaar Een bijzonder namelijk het ja Wenen stierf sohn in Hambur^ Magogo eert deze musici met een niet-alledaagse muzikale combinatie van viool en piano. Concertmeester Nadia Wijzenbeek won toen ze 17 jaar was het Van Wely Vioolcon- cours met Haydns Vioolconcert in C. Muziek uit deze periode ligt haar bijzonder goed, ze noemt het dan ook 'heel verfijnd en sprankelend'. Vrijdag 30 januar. certzaal: Grande pels - Wolfgang At In aflevering drie va Randonnée belanden we in het jaar 1782. Het ja Mozart zijn pianoconcert i 414, schreef. Toen nog onkundig van het feit dat eeuwen later miljoenen zijn muziek zullen luistei voering is in handen van de jonge, maar buitengewoon 1 pianist Arthur Jussen, bijgest het Rubens Kwartet. Actrice Marie van Leeuwen geeft een inleiding i bestaat uit een literaire monolo over Mozart naar een script van Na lie Koch. Toegang tot de inleiding gratis, er hoeft niet gereserveerd worden. Op zondag 1 februari worden in Poppodium 013 in Tilburg de CD’s en videoclips gepresenteerd van de winnaars van de 'Dommelsch Clash of the Cover Bands Awards 2007-2008', Big Shampoo The Hairstylers uit Roosendaal en Present Danger uit Kaatsheuvel. Dat gaat samen met de presentatie van de nieuwe single van Rattlesnake Shake uit Oss, de win naars van 2006-2007. zaal instuurt. Want Ricky en Leo hebben een missie! Ze willen ver geten liedjes en componisten onder de aandacht brengen. Ook willen ze Zondag een lans breken voor goede nieuwe Malinky liedjesschrijvers. Het publiek is er De Sc stil van. Geen geroezemoes. Alle maakt aandacht is gericht op wat er op het tische podium staat de gebeuren. dition Ursula, Ernst, Hermann, Bemd, Klaus, Rosemariê, Ernst, Walter en Klaus. Het zijn de namen van tieners, joodsezjongeren die in de jaren der tig een veilig onderkomen dachten te vinden op de Quakerschool in kasteel Eerde te Ommen. De school was in oorlogstijd een toevluchtsoord voor Duitse vluchtelingenkinderen. Zij woonden op de school en volg den daar de lessen. Voor de meeste kinderen was Eerde een tussenstop op weg naar verdere emigratie, maar niet voor iedereen. In mei 1940 zijn er nog bijna twintig joodse kinderen in kasteel Eerde. Hun docenten raden hen ten sterkste af om onder te dui ken. Een groep van negen kinderen blijft in Eerde achter en geeft gevolg aan de oproep zich 'vrijwillig' te mel den voor kamp Vught. Zij zijn uit eindelijk vermoord in Auschwitz. De docenten die aangeraden hebben niet Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Vrijdag 30 januari, 20.15 uur, Schouwburg: The Dutch Eagles - Welcome back to Hotel California Radio 2 verkoos The Dutch Eagles tot 'De beste tribute band van Nederland'. The Dutch Eagles is een Eagles-tri- bute-band bestaande uit zes Neder landse topmuzikanten die door hun gezamenlijke liefde voor de band bij een zijn gekomen. Welcome Back to Hotel California! Is eén weergaloze show met een fantastische sound, sfeervol licht, videobeelden en veel, heel veel muziek van the Eagles. eerbetoon aan de muzikale aartsvader van het orkest, Piebe Bakker, die van 1964 tot 1989 dirigent van het orkest was en die in 2002 is overleden. Behalve deze premières staan de Ouverture 1812 van Tsjaikovski en het bekende Malaguena van Lecuona op het programma. Inlichtingen en kaartverkoop: ters Tilburg, tel. 013-5432220; theaterstilburg.nl Raphael Wallfisch studeerde cello bij de legendarische Gregor Piatigorsky ?en en kwam door hem als jc..D_ al in aanraking met de mins legendarische violist Jascha i Ze speelden geregeld kamermuziek bij Piatigorsky thuis. Wallfisch is zelf inmiddels wereldberoemd en opnamen op

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 5