I I I Elfc Wo Tilburg bouwt aan onderwijs I IKon Oude Stad West Multifunctionele Accommodaties Noord gemeente Tilburg l I Kt .3 I i DE TILBURGSE KOE J ■n Kiran voorbij, ven) rinfc [Ingrid 72 of er bronsg Informatie? Jetske Zijlstra Edwin Koole Tilburg bouwt aan onderwijs. Het afgelopen jaar is in alle delen van de stad weer hard gewerkt aan goede onderwijs gebouwen. Ook in 2009 staan de ontwikkelingen niet stil. ■I MFA Het Kruispunt Begin 2009 start de bouw van MFA Het Kruispunt voor de wijk Wandelbos. De oplevering is gepland in het najaar van 2010. In het gebouw komen basisschool Thomas More, Brede School Tilburg West en ZML school De Bodde. Verder biedt het plaats aan een kinderdag verblijf en peuterspeelzaal (Kinderstad), het Instituut Maatschappelijk Werk, kinderopvang voor kinderen met een verstandelijke beperking (Amarant), het wijkcentrum (De Twern), de parochie Frater Andreas Tilburg West en Thebe Thuiszorg. Ook is er een samen werkingsverband met Zorgcentrum De Kievitshorst (Stichting De Wever). ■I MFA Het Zuiderkwartier MFA Het Zuiderkwartier aan de Wassenaerlaan is bijna klaar. Deze MFA krijgt een functie voor de wijken Uitvindersbuurt/Zeeheldenbuurt en Oerle. Het wordt het kloppende hart van de nieuwe, geherstructureerde wijk en is naar verwachting in mei 2009 klaar. In Het Zuiderkwartier is plaats voor voorzieningen op het gebied van onderwijs, zorg en welzijn. Zo krijgt onder andere basisschool De Triangel er een nieuwe plek, net als een gymzaal, het wijkcentrum (De Twern), Loket Z, een peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang (Kinderstad) en dagbesteding voor mensen met een verstandelijke beperking (Amarant). Hl MFA Theresia Loven-Besterd In februari 2009 start op de hoek van de Schaepmanstraat en de Minckelersstraat de bouw van de MFA voor de wijken Theresia en Loven-Besterd. Dit gebouw biedt vanaf de zomer 2010 plaats aan basisschool De Stappen, een gymzaal, een wijkcentrum, een kinderdagverblijf, buitenschoolse opvang (Stichting Kindercentra Midden-Brabant), een peuterspeelzaal (Kinderstad) en het Instituut Maatschappelijk Werk. Ook komt er dag besteding voor mensen met een verstandelijke beperking (Amarant). Het gebouw is verbonden met het naastgelegen Zorgcentrum De Bijsterstede (Stichting De Wever), de Huisartsen Onder Een Dak (HOED) en een apotheek. Een zogenaamde zorgcorridor vormt de verbinding tussen de gebouwen. Hierin komen winkeltjes. De nieuwbouw is naar verwachting bij de start van het schooljaar 2010-2011 klaar. De gemeente is verantwoordelijk voor de huisvesting van basis- en voortgezet onder wijs in Tilburg. Ze moet zorgen voor goede onderwijsgebouwen en een evenwichtige spreiding daarvan over de stad. Wethouder Hugo Backx van Onderwijs Jeugd: “Samen met de partners uit het onderwijs en de kinderopvang timmeren we ook dit jaar weer flink aan de weg. Zoals aan de uitbreiding van basisscholen Koolhoven, De Boemerang, De Vlashof en D’n Hazennest. Maar ook aan scholen die in de vijf nieuwe multifunctio nele accommodaties een plek krijgen. Al deze scholen voldoen straks aan de modernste eisen en dragen zo bij aan goed onderwijs in Tilburg." Basisschool De Kiehoorn Baden Powelllaan- Basisschool De Kiehoorn, kinderdagverblijf De Wipwap en de gemeente Tilburg werken samen aan een kindercampus aan de Baden Powelllaan. De kindercampus biedt opvang voor kinderen van 0 t/m 12 jaar, bestaande uit basisschool De Kiehoorn, een kinderdag verblijf, peuterspeelzalen en buitenschoolse opvang van Kinderstad. Het terrein tussen De Kiehoorn en De Wipwap wordt ingericht als speelbos. De werkzaamheden zijn gestart op 1 november 2008. Basisschool Jan Ligthart Huibeven - Giekerkstraat Aan de zijde van de Climmenstraat wordt aan de basisschool Jan Ligthart Huibeven ge bouwd. In opdracht van Kinderstad, schoolbestuur Jan Ligthartgroep Tilburg en Amarant komt hier een kindercentrum (kinderopvang, buitenschoolse opvang en peuterspeel zalen), een technieklokaal en kinderdagopvang van Amarant. De nieuwbouw is naar ver wachting medio 2009 klaar. Basisschool Koolhoven Koolhovenlaan In het voorjaar van 2009 starten de werkzaamheden voor de uitbreiding van basisschool Koolhoven met zes lokalen en een speellokaal. Ook het kindercentrum van Kinderstad wordt uitgebreid met extra ruimte voor buitenschoolse opvang. Opdrachtgevers zijn Stichting Opmaat en Kinderstad. Naar verwachting is de verbouwing eind 2009 klaar. Beatrixcollege Ketelhavenstraat Eind 2008 heeft het Beatrix College de uitbreiding van het schoolgebouw aanbesteed. Het is op dit moment nog niet bekend wanneer de werkzaamheden starten. Basisschool Rennevoirt - Ant. van Dijcklaan Het gebouw van basisschool Rennevoirt wordt uitgebreid met een peuterspeelzaal en een 13e lokaal. De uitbreiding gebeurt aan de zijde van het schoolgebouw naast Cul tureel Centrum De Schalm. De peuterspeelzaal vervangt de peuterspeelzaal bij kinder dagverblijf Pepino. De bouwwerkzaamheden zijn al gestart, in opdracht van Stichting Tangent. De oplevering is naar verwachting rond de zomervakantie van 2009. Basisschool Berkeloo Hazelaarlaan Het schoolbestuur Stichting Tangent gaat het schoolgebouw Groot Berkelóo het komen- de jaar uitbreiden met een 31e en 32e lokaal. Daarnaast komt er een multifunctionele ruimte, een extra spreekkamer en een berging. HI Theresia Vrije School Tiliander - Lange Nieuwstraat Medio 2008 zijn de bouwwerkzaamheden voor de uitbreiding van Vrjje School Tiliander afgerond. Naast extra groepslokalen biedt de uitbreiding ook een nieuwe plek voor Peuterspeelkamer Windekind. telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail telefoonnummer e-mail Op vijf locaties in de stad komen Multifunctionele Accommodaties (kortweg MFA’s). Deze gebouwen bieden plaats aan één of meerdere basisscholen en gym zalen, maar vaak ook aan wijkvoorzieningen, een peuterspeelzaal, kinderdagop vang, buitenschoolse opvang en andere sociaal maatschappelijke functies. Om dat ze in één gebouw zitten kunnen de verschillende functies elkaar versterken. De MFA’s leveren een belangrijke bijdrage aan de leefbaarheid in de wijken en buurten in Tilburg. Op dit moment zijn de schoolbesturen, gemeente en andere partners druk bezig met de voorbereidingen of bouw van de volgende MFA’s: Wandelbos De Bodde, school voor (voortgezet) speciaal onderwijs voor ZML - Karei Boddenweg Het gebouw van De Bodde is vanaf het schooljaar 2008-2009 met vier lokalen uitgebreid. Dit gebeurde in opdracht van schoolbestuur Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. In 2009 wordt het schoolplein uitgebreid. Quirijn Basisschool De Vlashof - Bartokstraat Het schoolbestuur Stichting Tangent gaat basisschool De Vlashof komend jaar uitbreiden met twee lokalen en éen peuterspeelzaal. Hl Berkel Enschot Basisschool St. Caecilia - Klaproosstraat De St. Caeciliaschool verhuist op termijn naar de Overhoek Enschotsebaan, samen met kinderdagverblijf De Kleine Wereld, peuterspeelzaal Kookelikoo en de bijhorende gym zaal. Naar verwachting starten de nieuwbouwwerkzaamheden eind 2009, in opdracht van Stichting Tangent. Hl Trouwlaan-Uitvindersbuurt Basisschool De Toermalijn - Nazarethstraat I Broekhoven Basisschool Zuiderlicht - Professor Keesomstraat De verbouwing van basisschool Zuiderlicht start zo s peuterspeelzaal (Kinderstad), die vanaf het nieuwe s wijkcentrum De Spil (Heikestraat) vervangt. Opdrachtgever van de verbouwing is Stichtip Katholiek Onderwijs Tilburg Zuid-Oost. HI Fatima Basisschool Panta Rhei - Ceefhuishof In het nieuwe jaar zijn drie groepen van basisschool Panta Rhei ingetrokken in het school boven gebouw aan de Ceefhuishof 71De binnenzijde van het gebouw is grondig gerenoveerd i biedt vanaf februari ook plaats aan kindercentrum Stuivesant. In dit kindercentrum biedt Kinderstad peuterspeelzaalwerk, kinderopvang en buitehschoolse opvang aan. H Loven-Besterd Basisschool Den Bijstere - Daltonerf In het voorjaar starten de werkzaamheden voor de uitbreiding van basisschool Den Bijste met een nieuwe peuterspeelzaal (Kinderstad). De oplevering is eind 2009 gepland. Op drachtgever is Stichting Tangent. ■I MFA Stokhasselt MFA Stokhasselt komt aan de Dirigentenlaan in Tilburg Noord. Hierin krijgen basisschool De Regenboog en basisschool Aboe el-Chayr onderdak. Ook komt er een gymzaal, een consultatiebureau van Thebe en een kindercentrum van Kinderstad (met kinderopvang, peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang). Momenteel wordt het definitieve ontwerp van de MFA afgerond. De bouw start naar verwachting eind 2009. De oplevering is gepland in 2011. Hl Heikant Basisschool D’n Hazennest - Vermeulenstraat Schoolbestuur Stichting Tangent breidt komend jaar het schoolgebouw van basisschool D’n Hazennest uit met een aantal lokalen. De uitbreiding gebeurt op de le verdieping van de school. 013 - 542 95 74 jetske. zijlstra@tilburg. 013 - 542 92 38 edwin.koole@>tllburg.ni 013 - 542 89 04 tom.daelman@tilburg.i Hl Basisschool De Vuurvogel - Eik straat Het ontwerp voor de nieuwbouw van basisschool De Vuurvogel aan de Eikstraat is klaar. Naarverwachting start de bouw in het voorjaar. Opdrachtgever voor de nieuwbouw is Stichting Opmaat. In het nieuwe gebouw komt naast een school ook een gymzaal en een kindercentrum van Kinderstad. Hierin is ruimte voor een kinderdagverblijf, een peuterspe zaal en buitenschoolse opvang. I voor vrijwilligerswerl s h,au in rexeninc zijn exclusief btw. I dienen uiterlijk vrij' Hl Hoogvenne Basisschool Andreas - St. Josephstraat/Hoogvensestraat Het ontwerp voor de nieuwbouw van basisschool Andreas, een gymzaal en een consultati bureau is klaar. De nieuwbouw komt op het terrein van de voormalige SIO Hoogvenne aan de St. Josephstraat 102. In januari presenteert opdrachtgever Stichting Katholiek Onderwi Tilburg Zuid-Oost het ontwerp aan de omwonenden. Inmiddels zijn de niet-monumentale schoolgebouwen gesloopt. De gymzaal aan de Hoogvensestraat blijft voorlopig nog over eind. Als alles voorspoedig verloopt, start de bouw nog voor de zomervakantie en trekt de school vanaf het schooljaar 2010-2011 in de nieuwbouw. De monumentale villa op het terrein ondergaat een grootscheepse renovatie, restauratie en ombouw tot kindercentrum Vanaf het schooljaar 2009-2010 komt hier al kinderdagopvang, een peuterspeelzaal en buitenschoolse opvang van eigenaar Kinderstad. Basisschool De Boemerang - Rijperkerkstraat De bouw voor de uitbreiding van basisschool De Boemerang met twee lokalen start zo snel mogelijk. Opdrachtgever Xpect Primair (voorheen Stichting Katholiek Onderwijs Til burg) verwacht de lokalen bij de start van het schooljaar 2009-2010 in gebruik te nemen. Hl Noordhoek Basisschool De Elzen - Elzenstraat Op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de uitbreiding van basisschool De Elzei (Elzenstraat 14a). Direct daarna volgt een grootscheepse renovatie van het originele j - schoolgebouw. Opdrachtgever is Xpect Primair. Tot het eind van het schooljaar krijgt een groot deel van de leerlingen les in het schoolgebouw aan de Elzenstraat 64 en het tijdelij noodgebouw op het terrein tegenover deze school (naast de voormalige Vormenfabriek), Tussen april en september 2009 past de Vereniging van Evangelische Scholen het school gebouw aan de Nazarethstraat 76 aan voor de nieuwe basisschool De Toermalijn. Deze basisschool start daar in het nieuwe schooljaar met ongeveer 45 leerlingen. Hl MFA Quirijn De voorbereidingen van de bouw van MFA Quirijn aan de Eilenbergstraat zijn begonnen. Dit gebouw biedt na de zomer van 2010 onderdak aan basisschool De Stelaertshoeve en basisschool De Sleutel. Ook wijkcentrum De Schans krijgt er een plek, net als een kinder dagverblijf, peuterspeelzaal, buitenschoolse opvang (Kinderstad) en een kinderdagverblijf voor kinderen met een verstandelijke beperking (Amarant). Verder komt er een gymzaal. De Twern gaat deze beheren, net als het wijkcentrum, de speellokalen en de aula. Praktijkcollege Tilburg Brittendreef School voor voortgezet speciaal onderwijs Praktijkcollege Tilburg is in 2008 verhuisd naar de Brittendreef. Op dit moment wordt op het schoolterrein nog een gymzaal gebouwd, die in het voorjaar van 2009 klaar is. Opdrachtgever is Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. Hl Groeseind-Hoefstraat VSO De Burcht - Pastoriestraat De verbouwing van het schoolgebouw aan de Pastoriestraat is bijna klaar. Het gebouw wordt in opdracht van Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg omgebouwd tot leslocatie vocln maart start de VSO De Burcht. Hier komt onderwijs voor maximaal 65 leerlingen met een indicatie voor onderwijs voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen en Praktijkonderwijs (voor moeilijk lerende kinderen). Orthopedagogisch Centrum Brabant gaat deze leerlingen persoonlijke of begeleiding en voor het gebied West: (incl. Reeshof) voor het gebied Noord: (incl. Berkel-Enschot en Udenhout) voor het gebied Oude Stad: Tom Doelman (incl. Binnenstad) een tijdelijke oudere mensi Hl Reeshof Basisschool Bibit - Millingenstraat In juli 2008 was de uitbreiding van basisschool Bibit met acht lokalen en een speellokaal klaar. De nieuwe lokalen vervangen de noodlokalen. Opdrachtgever van de uitbreiding is de Stichting Opmaat. Hl Groenewoud Mytylschool - Professor Stoltehof De werkzaamheden voor de uitbreiding van de Mytylschool met zéven lokalen en twee gymzalen zijn inmiddels afgerond en het gebouw is in gebruik genomen. Ook is een sloot in het Leijpark verlegd, een brandweerroute rond het complex aangebracht en zijn er extra parkeerplaatsen aangelegd. Opdrachtgever voor deze plannen was Stichting Mytylschool Tilburg. Deze extra pagina gemeentenieuws bevat een overzicht van alle werkzaamheden aan onderwijsgebouwen per stadsdeel in het jaar 2009. Ook is er een korte terugblik op bouwwerkzaamheden die het afgelopen jaar zijn afgerond of juist nog in volle gang zijn. DONDERDAG 29 JANUARI 2009 - PAGINA i DE TILBURGSE KOE snel mogelijk. In het gebouw komt et Cor schooljaar peuterspeelzaal Ukkepuk in Zorg een interessar chtgever van de verbouwing is Stichtin deW vriend te wr mensen uit balans.1 is het verwerken v; en verlies een natuu zijndegebeurtenisse pend en complex, d de draad weer op te 1. -1 de 55 jaarku delijkuithunevenw sociale kring wordt daar kunnen ze het hebben. Een active kan helpen om het f handen te nemen, vrijwilligers in de le of ouder ondersteunt en helpen hen aan h hun zelfvertrouwen, je aan bij Contour (Ingrid Verhoeve-'1 72 of email naar iuxv, nl. Je bent van harte Heeft u vragen of behoefte aan meer informatie? Neem dan gerust contact op met een van de volgende medewerkers van de gemeente Tilburg: J Elizabeth Ayoub. ZMOK Parcours - Generaal Smutslaan j In april wordt de nieuwbouw van ZMOK-school Parcours aan de Generaal Smutslaan 9 in g| KkaiMhlu' bruik genomen. De nieuwbouw voor deze school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen! dels voorbij, het vervangt de huidige gebouwen van VSO De Burcht (Vogelenzang 5) en SO De Panne Hoevt! de seri® World S (Nazarethstraat 76). Opdrachtgever is Stichting Speciaal Onderwijs Tilburg. Theaters Tilburg 'i Venezolaanse zan Ayoub. bronsgieten bij het lier Charles Vergom 6 plaatsen beschik of aanmelden: v behandeling aanbieden. Ook komt er buitenschoolse opvang van Amaranl g^lier.com of bel: CURS AANKOND De prijs voor plaatsing kondiging wordt als kop van maximaal 40 14,50. Voor elke reg- méér betaalt u 1,35 ook: spaties, punten, gebruik van het woor I in de kop is niet to susaankondiging is nii advertentie en draag karakter. Dit beteken ele afkortingen in d< worden gebruikt. De altijd het recht tot hi wijzigingen of het wei verd materiaal. In een worden in beginsel c geplaatst. Indien men wil, wordt voor elke t 14,50 in rekening ge in exclusief btw. Cur vrijdag I 12,00 uur in ons bezit t spaans, beginners en Bogaers Taleninsti cursussen in kleine heeft men snel re praktisch taalgebruil l,5u. vanaf €387,5C mogelijkheden op w nl en klik op Taaltrai Lesrooster. Uiteraan harte welkom voor advies! Inl. 013-536: World Sessions is e aanstormend talent, aan de World Se wordt in een intiei zalen, theaters en Nederland en Belgi voorgesteld. Niet ali eert, maar ook met A I I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 10