V BH Nationale Voorleesdagen in de bieb! i Camaval vieren z Tilburg doe je met Pren tot k Pe Leesbeer (eest voor in Witte wollen wanten winterspeurtocht in Natuurmuseum van tilburg Een optocht in je eentje INTERIEUR Kinder- agenda h GRATIS XPS ONDERVLOER EN EEN ONDERHOUDSPAKKET GRATIS ONDERVLOER, PLINTEN EN ONDERHOUDSMIDDELEN fli V Deure/t vioeretv kastesv Anton DE TILBURGSE KOE 0] Een sfeerbeeld van a 7 I KÜ Vind jij het ook zo leuk om voorgelezen te worden? In het Natuurmuseum Brabant zie je hoe dieren overleven in de winter. t.w.v. €250, €500 of €1000! vanaf 25m2 ACTIES WEGENS SUCCES VERLENGD TOT: www.cvt.nl J drie rovers, vanaf sen- WWW Nu bij aankoop van een laminaatvloer* van Alloc, Balterio, Cleanfloor, Krono, Lamett, Parador of Quickstep: Bij aankoop van een semi solidvloer van Woodvision, NIJD, Aubrey of Solid (warrant serie): Tijdens carnaval in Til burg zie je hem overal voorbijkomen: De Krui- kenzeiker. Hij is hét symbool van carnaval. Maar speciaal voor jou en alle andere jonge carnavalsvierders is er vanaf de komende car naval ook een mascot te. Zijn naam: Tjeuke. Tilburg Hestiastraat 12 (bij Hornbach) Telefoon (013) 583 97 80 van de jaar De Kruikenzeiker, het symbool van het Tilburgse carnaval. ;n '9 Van woensdag 21 januari tot en met zaterdag 31 januari zijn er weer Nationale Voorleesda gen. En dat betekent dat je op verschillende plaatsen kunt genieten van de mooiste ver halen uit prentenboeken. Bijvoorbeeld in de bibliotheek. tw.v. €250,- (bij aankoop van 25 t/m 49 m2) tw.v. €500,- (bij aankoop van 50 t/m 99 m2) tw.v. €1000,- (bij aankoop vanaf 100 m2) Zoals elk jaar is er ook nu weer een Prentenboek van het Jaar gekozen, dat tijdens de Nationale Voorleesdagen op veel plaatsen wordt voorgelezen. Dit jaar is dat Anton kan toveren van Ole Könnecke. Anton heeft een echte, iets te grote, tover- hoed en gaat op pad om zijn kunsten te laten zien. Dat gaat niet altijd zoals hij zelf wil. In de bibliotheken Groenewoud, Hasselt, Wagnerplein, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek kun je een voorleesfeestpakket lenen van Anton kan toveren. Daarin vind je onder andere een boek, een miniboekje met dvd en een vingerpopje. Ben je jonger dan 6 jaar en nog M geen lid van de bieb? Doe dat dan snel, want als je lid ■h wordt krijg je een leuk vingerpoppetje cadeau. Voorleesontbijt In een aantal bibliotheken kun je smullen van een voorleesont bijt. Op woens- oergestel jat: Anton Kamp Orkate di 27 jan Onthutse theater o dat aanki mokersla DONDERDAG 15 JANUARI 2009 - PAGINA DE TILBURGSE KOE te Gloria Historia, d filmpjes die een v Theo (Dymph Dor rollen en geven in MeiMarkt. museui Eén Hwl A muisje kan geen optocht zijn In de winter is het vaak koud en guur. Mensen zoeken de warmte op in huis, maar dieren die in de vrije natuur leven, kunnen dit natuurlijk niet. Hoe blijven zij dan warm? En hoe komen zij aan eten als de grond diepbevroren is en er geen smakelijk groen gras meer te vinden is? Bomen verliezen ook hun bladeren en gaan in diepe winterrust. Dit doen zij met een Donderdag 15 jan Concertzaal: Perc Okobua - Related De vijf drummers Suriname en het mu Nomades uit Benin een waanzinnige m de continenten Afri rika. Okobua laat he Naam Tjeuke is niet echt een alledaagse naam. Hoe is Jeroen daarbij geko men? “Het was eigenlijk heel toe vallig hoe ik op die naam kwam," vertelt hij, "ik was al bezig met de tekeningen, maar had nog geen naam. 's Ochtends vroeg reed ik op de fiets bij de Veldhovenring en zag ik dat er een straat was die het Tjeuke Timmermanspad heet. Dat klonk eigenlijk hartstikke goed, en vanaf dat moment was eigenlijk al duidelijk dat het Tjeuke zou gaan worden. Erg leuk is natuurlijk dat in de naam Tjeuke ook de T van Tilburg terugkomt." Tjeuke-pop Je zult Tjeuke dan ook de komen de tijd veel vaker gaan zien. Niet alleen in het doe- en werkboek dat speciaal voor kinderen is gemaakt, maar ook op de web site van de Carnavalsstichting, www.kruikenstad.nl. Als klap op de vuurpijl wordt in samenwer king met de carnavalsverenigin gen die een wagen bouwen voor de optocht een heuse Tjeuke-pop gemaakt die tijdens het carnaval te zien zal zijn en zelfs in de Kèn- derstoet zal gaan meelopen. ADRESSEN: Bibliotheek Groenewoud Don Sartostraat 10 Tilburg - reserveren: aan de balie of hettydenboef@biblio- theekmb.nl Bibliotheek Moergestel Sint Jansplein 5a Moergestel Bibliotheek Oisterwijk Spoorlaan 82e Oisterwijk Filmfoyer Louis Bouw- meesterplein 1 Tilburg - reserveren: 013-543 22 20 Jeugdtheater Van Niks Van Alles Past. v. Beu genstraat 10-12 Oisterwijk - reserveren: info@vannikse vanalles.nl Poppentheater De Dwerg Afrikalaan 96 Drunen - reser veren: 0416-38 39 13 Theater Het Idee Gemulle- hoekenweg 147 Oisterwijk het trouwens aan het einde van de speurtocht een beetje koud heb ben gekregen, in het museumcafé is heerlijke warme chocolademelk met slagroom te krijgen! Er is een speurtocht voor kinderen in de leeftijd 4 t/m 8 jaar en één voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Natuur museum Brabant is te vinden aan de Spoorlaan 434 in Tilburg, schuin rechts tegenover het NS-station van Tilburg. De openingstijden zijn dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.natuurmuseumbrabant.nl of bel 013-535 39 35. Kijk voor alle kinderfilms in de filmagenda elders in deze krant ZATERDAG 17 JANUARI Poppentheater 't Groene Land 14.30 - Dag, koningin n nacht, 4 tot en met 8 jé ZONDAG 18 JANUARI Filmfoyer 13.00 - De drie rovers, 5 jaar 15.00 - S.O.S. kleine zee hond, vanaf 8 jaar Jeugdtheater Van Niks Van Alles 11.00 - Leesbeer leest voor uit 'Anton kan toveren', 2,5 tot 4,5 jaar Poppentheater De Dwerg 15.00 - De nieuwe kleren van de keizer, 4 tot 10 jaar WOENSDAG 21 JANUARI Bibliotheek Groenwoud 8.45 - Voorleesontbijt voor peuters Bibliotheek Moer 14.00 - Lin de Laa. kan toveren Bibliotheek Oisterwijk 9.00 - Voorleesontbijt en voorstelling: Tovenaar Tho en het verdwenen boek Poppentheater 't Groene Land (In Theater Het Idee) 14.30 - Dag, koningin van de nacht, 4 tot en met 8 jaar (reserveren: 013-528 40 08) I Donderdag 15 jar I Schouwburg: Ton» dam - Ifigeneia in [Deze klassieke I wordt groots vorm Amerikaanse regiss I ruff (o.a. Hemel lx I schetst een ontluis I een samenleving 1 het afschuwwekke een vader die zijn c moordt ter wille v oorlog. De broers Menelaos trekken legervloot naar Trc geschaakte vrouw halen. Maar godin wind tegen totdat eigen dochter Ifiger Tjeuke is getékend door teke naar Jeroen de Leijer. Hij tekent bijvoorbeeld ook het stripje van Eefje Wentelteefje. "Tjeuke is een 11 -jarig manneke uit Kruikenstad, dat is geboren in een carnavals- gekke familie1', vertelt Jeroen. "Zijn vader zit bij carnavalsver eniging de Görkese Turken, zijn moeder bij De Tunnelplekkers, tante Nel zit bij de Narretjes (de kleinste carnavalsvereniging van Nederland!), en zo zit er binnen zijn familie wel iemand bij elke carnavalsvereniging van Kruiken stad. Dus dat Tjeuke van carnaval houdt is wel duidelijk. Zelf heeft hij echter nog geen vereniging en hij weet ook nog niet helemaal pre cies hoe het allemaal werkt met carnaval in Kruikenstad." dag 21 januari wordt er in Bibliotheek Hasselt voorgelezen en samen gegeten en gedronken. In Oisterwijk speelt Lin de Laat van Factorium voorafgaand aan het ontbijt een interactieve voorstelling rond Tovenaar Tho. Deze voorstelling speelt zij nog een keer op woensdag 28 januari in Bibliotheek Tilburg Cen trum. Ook op woensdag 21 januari is Bibliotheek Groenewoud extra open en organiseert dan ook een voorleesontbijt. Voorstellingen Er zijn diverse voorstellingen die gaan over Anton kan toveren: woensdag 21 januari speelt Lin de Laat in Bibliotheek Moerge stel, op vrijdag 23 januari speelt Len Copal in Bibliotheek Has selt, op zaterdag 24 januari speelt poppentheater Jeanne van Midde in Goirie en op zaterdag 31 januari is er een voorstelling in Hilvarenbeek. Bibliotheek Wagnerplein houdt een voor- leesuurtje rond Anton kan toveren op woensdag 28 januari. Boswachter Frans leest voor in de bibliotheken Kaatsheuvel en Loon op Zand en laat zien dat niet alleen Anton kan toveren maar de natuur ook. In bibliotheek Heyhoef kun je meedoen met een workshop zingen en dansen onder de titel Plezier met muziek. Alle kinderen onder de 6 jaar kunnen bovendien meedoen met de Peuterquiz. Je vindt alle voorleesactiviteiten in de kinderagenda op deze pagina. Kijk voor meer informatie ook op www.bibliotheekmb.nl. Witte wollen wanten nodig voor de winterspeurtocht in Natuurmu- seumBrabant!? Nee hoor, wel goede speurzin! Want tot en met 22 februari kun je in het museum in Tilburg de witte wollen wanten winterspeurtocht volgen. Een speurtocht die je alles leert over de slimme overlevingsmanieren van de natuur in het moeilijkste seizoen van het jaar:de winter. kan toveren heel goede reden. Weet jij waarom bomen hun blaadjes laten vallen? Als je tijdens de speurtocht goed oplet, heb je de antwoorden op deze vragen zo gevonden. Zo zijn er ontzettend veel meer leuke en verrassende wetenswaardigheden over de natuur in het wintersei zoen. De winterspeurtocht zorgt ervoor dat jij weet hoe de natuur de gure winter overleeft! Mocht je De Leesbeer is - zijn naam zegt het al - een heel leesgierige beer. In zijn hoge boekenkast, in zijn hoge boekentoren leest hij elke dag een nieuw verhaaL.moet je maar eens horen. Janine speelt zondag een leuke voorstelling vol liedjes en dans. Daarna wordt er voor gelezen uit Anton kan toveren. Verder kun je genieten van echte toverdrank, een lied en een theater vol met boeken! De voorstelling begint om 11.00 uur. Reserveer je kaartes door een mailtje te sturen naar info@van- niksenvanalles.nl. Of bel naar 013-509 3612. Kaartjes kosten 5 euro. Meer informatie vind je op de website www.vanniksenvanalles.nl. Het adres van het theater is Pastoor van Beugenstraat 10-12 in Oisterwijk. Steeds komen ze 'bezoek aan een a ‘plaatsen en hun c Ier niet om. Afgei (werden de zes 'cl Ook Jeugdtheater Van Niks Van Alles in Oisterwijk laat de Nationale Voorleesdagen niet zomaar voor bijgaan. Op zondag 18 januari leest de Leesbeer aan kinderen tussen 2,5 en 4,5 jaar voor uit het boek 'Anton kan toveren'. Kun je in je eentje een optocht zijn? Muisje Wille- mijn uit het boek Eén meisje kan geen optocht zijn van Lida Dijkstra vindt van wel. Ze verheugt zich erop om met haar kat op de step een optocht te zijn, maar mama zegt dat één muisje geer optocht kan zijn. Verdrietk stept ze dan maar een blokje om, waarbij ze niet merkt dat ze wordt gevolgd door twee hazen op een tandem, drie ganzen met een doedelzak, vier biggetjes, vijf kangoe roes, zes struisvogels, zeven chimpansees, acht panda's, negen vlinders, tien kippen en tenslotte een groenge- spikkeld wangedrocht. Als dat geen optocht is! I 1 d I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2009 | | pagina 4