Onthulling zandschilderij met unieke prijsvraag F TOF 41 EN Wfl KERSTCONCERTEN Zandschilder schildert portret van zand van winnaar \l TOE lellery ihoenen n ations ïopical EMBER t r y DONDERDAG 18 DECEMBER 2008 - PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER ÏEMBER 2008 - PAGINA 4 Concert kerk Kerst- en donateursconcert ZNOS Broekhoven L'Echo des Montagnes w. 3 Koren musiceren samen Onder het sterrenblinken Elckerlyc-speellieden Somalisch jongerentheater Gouden Carolus 20.00 en 20.30 uur. Kamerkoor Ad Pamassum 4 I Kerstconcert in Abdij Koningshoeven 2® Milo Canterra in concert Op Hoop van Zegen, de musical. FOTO: ROY BEUSKER/PETRA VAN VLIET 3.95 Concordia in kerstsfeer iram irtong In 49 sd goud Naast ZfifiLIÓ ]AN VflH BESPUW 'T BOERDERIJTJE J PARADOX THEATERS TILBURG J Alle showrooms 2 kerstdag open! FE VORST r.r Swingfeest Hall of Fame 3.95 3.95 20.15 uur, s Dansthe- e haat als haar man 1 jre vrouw te trouwen. Én granieten werkblad zonder meerprijs! DEZE KEUKEN IS INCLUSIEF: rham 39 een Vertege nisaties verdere n 49 GRANDO KEUKENS kerst- "'-rard o.,eltse ■nt het lede- van €15-995, - €8.995,- 3.95 4.99 sterrenblinken' jut. Het evene- n niet door. muur worden kunstwerk in i liggen kunnen komedie over vrouw iendin. <*n wil c zorg- in haar rol haar man Gewürztra- ie gebouwd, zijn vele tiental? metselzand ver- Grando Keukens Breda Kruisvoort 68 (Woonboulevard Breda) Tel: 076-5319526, Zo. 21 28 dec. 2e kerstdag open! de mi Deze seerd op stuk van wel Knie zee v< Haar midden tot één betaald. LBEDRIjF|E-ESv.o.f. Dongen Tel.: 0162 y) 13 97 st: www.jMsxom mStmtZ1Z.W1KU*nte«t >cm Kleur: oudwit. kleuren en maten. tatwasser gaskookplaat erdag 20 december. 16.30-18.00 Gitaar-workshop Arthur Ebe- 24 december, 22.00 g 26 tot en met zondag - en 22.00 uur: lutekiet met 1 het kindeke agmiddag 21 december in cultu- 10L Aanvang om 15.00 uur en de Zondag 21 december, 2030 uur: NO NO blues s terse americ nele Arabische muziek. De groep grijpt de komende maanden haar reeks con certen aan om haar kersverse, derde cd Lumen te lanceren bij het publiek. Liefhebbers kunnen tot zaterdag 20 december 18.00 uur tickets reserve- Voor zover nog TOister- tussen 6.95 3.95 7.99 4.99 Ciske Vrijdag 1 leven. Dansbaar vol een rend Koninklijke Harmonie Orpheus en mannenkoor The Harmony Singers brengen op zaterdag 20 december een sfeervol kerst- programma ten gehore in de Broekhovense kerk in Tilburg. Het concert begint om 20.00 uur en de toegang bedraagt 3 euro. uur, ■s, Ben Zegen, Afmeting: 125 x305< Verkrijgbaar in diverse 1 y Gronin- jnding van Lola Di g Devils De Zuid Nederlandse Operette Spelers (ZNOS) brengen op 21 december om 15.00 uur een kerst- en donateursconcert o.l.v. Arjan van Baest bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. Aan het concert wordt mede werking verleend door het Barok ensemble o.l.v. Mark van Nispen. De entree is gratis, maar een vrijwillige bijdrage is gewenst. Sookie draaien funk, breaks, afro, latin, bossanova, soul disco en block party hiphc Zaterdag 20 december, 23.00 uur: Dansbaar presenteert Soulsonic De deejays Henk the Hype s, house, ul, jazz, Zamdschilder Loe Kraayenbrink Vreedeplein in hartje Tilburg. Om de zandschildering van 6.20 meter bij 4.30 meter goed te kunnen bekijken is een speciale tribune gebouwd. t zandschilderij leuren gezeefd Krontjong Devils' is inmiddels een collectoritem. Zondag 21 december, 14.00 uur, Studio: Dansgroep De Meekers Alfabetsoep (6+) Een niet-zo-klein meisje Candy wil naar 'Toetjesland', waar alleen toetjes zijn en waar je beslist geen spruitjes beroi te eten krijgt. Haar zoektocht voert schie haar door een vreemde voedsel-fanta- siewereld, waarvan zij blijkbaar geen deel van uitmaakt. Zij wordt zwaar op de proef gesteld. Alfabet Soep is een sprookje waarin de inventi viteit van de mens op de voorgrond staat. Hét verhaal doet misschien denken aan Alice in Wonderland of Ronnie Vreeman is de echtgenote van de burgemeester van Tilburg. Prof. dr. Amoud-Jan Bijsterveld is voorzitter van de stichting Tilburg 2009. Deze 1 stichting organiseert de evenementen tijdens het Tilburgse jubileumjaar. Het zandschilderij is een bijdrage van de stichting Tilburgse Taol aan dit feestjaar. Het is tot stand gekomen in samenwerking met de Tilburgse stichting Reuzengenootschap. De afgelopen weken is het zandschil derij geschilderd door de Poppelse kunstenaar Loe Kraayenbrink. Hij is een van de weinige mensen in europa die deze kunst verstaat. Ondanks een paar tegenslagen, is het unieke schil derij op tijd klaar. Tot eind januari is het dagelijks te bezichtigen in de In het MustSee Bioscoop aan het Pieter len kle Zondag 21 december, 20.15 uur. Schouwburg: Het Nationale Toneel - Medea Ariane Schluter gaat op zoek naar de drijfveer van misschien wel de '■sroemdste vrouw uit de toneelge- oviiiedenis. Deze klassieke tragedie is het meeslepende en verbijsterende verhaal van Medea, een vreemde linge die een nieuw bestaan probeert op te bouwen in het land van haar geliefde. Maar haar liefde slaat om in bittere haat als haar man besluit een andere vrouw te trouwen. Angst, woede, wanhoop en verdriet verstik- Donderdag 18 december, 20.00 uur. Studio: Roy Aemouts - Altijd alles en overal Vlaming Roy Aemouts staat op het podium alsof hij er werd geboren. Het kleinste gebaar, het zachtste woord en het meest fluisterende gitaarakkoord is genoeg om u op het puntje van uw stoel te krijgen. Als volleerd song- schrijver en theatermaker sleept deze charmante Vlaamse reus u mee in een wereld vol wonderlijke gebeur tenissen. Stichting Kunstprojecten Tilburg en de Hall of Fame organiseren op zater dag 20 december een swingfeest met DeeJee Rudie Kuul in de Hall of Fame, St. Cecilliastraat 23 in Tilburg. Het feest duurt van 20.00 tot 01.00 uur. De entree bedraagt 5 euro. Jong en oud kunnen genieten van heerlijke swingmuziek uit de jaren zestig- en zeventig met een vleugje toffe muziek uit de jaren tachtig. geeft in de week voor kerst p donderdag 18 december trekt het koor ogend door het winkelhart van Tilburg. '.30 uur. Zondag 21 december zingt Ad Heikese kerk. Op het programma staat ladings. Na de mis is er een kort concert Strategier en kerstmotetten van Hugo n vrijwillige bijdrage is van harte The Wizard of Oz, ietwat ironisch en absurdistisch verteld geïnspireerd op de vindingrijke films van de Marx Brothers. In deze fantasiewereld wordt de conventionele logica op zijn kop wordt gezet. Donderdag 18 december, 21.00 uur: Flapuit, open podium voor vers talent De laatste editie van deZe serie van drie van dit nieuwe initiatief in Para dox. Na een lange zwerftocht via gewc de voormalige Voortuin en Ruim- de D te-X heeft het initiatief Flapuit nu eindelijk een thuisbasis in Paradox gekregen. Na het verdwijnen van 't Voorspel heeft Paradox weer een echt nieuw open podium voor vers talent. Extreem diverse disciplines krijgen naast elkaar nog meer kleur. Op zondag 21 december vindt een bijzonder concert plaats in De Gouden Carolus, Gelderstraat 20 in Hilvarenbeek. Het concert wordt verzorgd door het Aulos Consort o.l.v. John Groeneveld. Tijdens dit optreden zul len werken worden uitgevoerd uit de barok. Solist is het 16-jarige trom- pet-talent Floris Ontredderd, die een trompetconcert van G.Ph. Telemann zal uitvoeren. Verdere medewerking zal worden verleend door sopraan Kathelijn van Dongen. Zij zal 'Domme Deus' uit het Gloria van A.Vivaldi --de beroemde 'Echo-aria' uit het Weinachtsoratorium van J.S.- ma is een verrassing. Het concert begint om 15.30 uur en bestaat uit twee gedeeltes van een half uur met een pauze. De toegang is gratis. Zangers en muzikanten komen vrijdag 19 december bijeen 'Onder het sterrenblinken' in Oisterwijk. Dit keer niet bij de kerststal, maar op de trappen van het raadhuis op De Lind. In de aanloop naar Kerstmis verzorgt Het Oisterwijkse Oikest (HOO) deze kerstactiviteit en neemt daarmee het initiatief van De Böllekes over. Deelnemers aan deze editie zijn muzikanten van de opleidingsafdeling van HOO; acteurs van de Vereniging van Oisterwijkse Spelers (V.O.S.); blaaskapel Efkus Weg, Kinder koor De Bunders, slagwerkgroep Slagkracht én vrijwilligers van de Oisterwijkse afdeling van het Rode Kruis. Net als voorgaande jaren worden bezoekers ook nu weer gastvrij onthaald. Vrijwil ligers van het Rode Kruis en Het Oisterwijkse Orkest trakte ren samen met de Kerstman alle bezoekers op wanne dranken en soep. 'Onder het s begint om 19.00 ut ment gaat bij regen Donderdag 18 december, 2 Schouwburg: Nederlands ater II - Said and Done De jonge toptalenten van het Neder lands Dans Theater openen de avond met het prachtstuk Said and Done van Lightfoot León. Vier mannen en drie vrouwen dansen op de magistra le piano- en orgelmuziek van Bach. Daarna volgt nieuw werk van artis tiek leider Jiri Kylian, die inmiddels een overweldigend repertoire heeft opgebouwd. Marco Goecke tenslotte is een jonge choreograaf met een originele en frisse danstaal. Hij is huischoreograaf van het Stuttgarter Ballet en won in 2006 de prestigieuze Nijinski Award voor meest belovende en opvallende choreograaf. Op zondagmiddag 21 december geeft het koor Canterra in samen werking met het koor Des Uni que en bloaskapel Koel Serveren een kerstconcert in de Petrus en Pauskerk aan de Vierwindenlaan. Het repertoire bestaat uit vooral Engelstalige kerstnummers. Het 19 december, 23.00 uur: ir presenteert DJ Ollie Elke vrijdag- en zaterdagavond kan er worden gedanst in Theater De Nwe Vorst. Donderdag 25 december, 14.00 uur. Schouwburg: Van de Ende The aterproducties - Ciske de Rat, de Musical Uw decembermaand wordt onver getelijk want rond Kerst staat Ciske de Rat - de Musical in Tilburg op de bühne. De s het verhaal, de alom bekende en prachtige muziek maken Ciske tot een overweldigende belevenis voor het hele gezin. De belevenissen van Cis de Man zijn door de musical heen verwerkt en geven een nieuwe dimensie aan dit oer-Hollandse ver haal. In de musical zorgt de kleine Ciske opnieuw voor momenten van ontroering, humor en brutale streken én ziet u hoe de volwassen C! met zijn verleden probeert te lev De musical brengt u een avond herinneringen aan het jochie met 1 hartje van goud en blijft ontroerenu en tijdloos. Naast de hit Ik voel me zo verdomd alleen heeft Henny Vrienten 26 nieuwe nummers voor de musical geschreven. Zaterdag 20 december, 20.15 Schouwburg: Ellen Pieters, Cramer e.a. - Op Hoop van Z_, itisical oerhollandse musical is g 4 op het onverwoestbare tor van Herman Heijermans. Het 1 en wee van de vissersweduwe liertje, die man en zonen aan de verloor, laat niemand onberoerd. ,or gevecht om te overleven te 44 1 van sociale misstanden leidt conclusie: de vis wordt duur Kerstevangelie op zijn Tilburgs 'In die tèèd kwaamper en beslèüt van kèèzer Augustus dè alle meense in hil zen rèèk der èège in moeste laote schrèève.Zo begint het evangelie van Lucas in het Tilburgs. Voormalig stadsarchivaris Gerard Steijns zal het voorlezen tijdens het jaarlijkse kerstconcert in de Hasselt--’ kapel op tweede kerstdag. De sopraan Thea Vermeulen-Peek neemt Ui grootste deel van het concert voor haar rekening en zal een aantal liede ren zingen. Frans Trimbach bespeelt het orgel en Jan Vermeulen leest een gedicht. De Hasseltse kapel, het oudste monument van Tilburg, is tijdens de kerstdagen open van 9.00 tot 19.00 uur. Evenals vorige jaren staat de kerstgroep opgesteld, gemaakt van Oisterwijks houtsnijwerk. Het kerstconcert, waarvoor altijd grote belangstelling bestaat, begint om 14.30 uur. De toegang is gratis: iedereen bepaalt zelf wat hij of zij doneert in het offerblok. informatie en muziek is te vinden op www.arthurebeling.nl. Vanavond staat Peer Wassenaar op contrabas aan de zijde van Arthur Ebeling. Wassenaar speelt al enige jaren met Arthur Ebeling samen en gaf ook op zijn cd's acte de pre sence.- Verder is Wassenaar bekend vorden met Snake Charming en Doopgezinde Gemeente. Dennis Wels is verantwoordelijk voor de support act. Hij is een singer/songwriter uit het Brabantse Boxtel, begonnen als zanger en componist in americanaband King Talula. In de loop der jaren speel de hij in de voorprogramma's van Danny Vera, Gert Vlok Nel, Daniel Lohues, Woven Hand, Baby Dee, Guy Forsyth en Jeff Martin. In november van dit jaar is zijn zesde album uitgekomen, Live at Cross roads Radio. Vrijdag 19 december, 21.00 uur: Totolicious Try-out van de Toto-coverband Toto licious. Deze zeskoppige band brengt nog een keer alle hits op een rij. Wil je nummers als Rosarme, Hold the line, Stop loving you, Africa, Pamela en Love has the power nog eens voorbij zien komen, kom dan naar Paradox voor een duik in het verleden van deze legendarisch rockband. De Amerikaanse rockband Toto bestaat niet meer. Deze band was vooral heel populair in Nederland. De band kende vele hoogtepunten (hits en Grammy Awards), maar ook dieptepunten waarvan de plotselinge dood van drummer Jeff Porcaro toch wel het grootste was. Zaterdag 20 december, 20.30 uur: Engelen van Burt Lamaker is als een tocht door de hemel Samen met drie muzikanten, een dan seres en parfums creëert de energieke cabaretier Burt Lamaker de magi sche wereld van engelen. Burt en de engel Uriël gaan in deze voorstelling op zoek naar hun bestemming. Uriël is de aartsengel die Adam en Eva uit het paradijs veijoeg en sindsdien met zijn vlammende zwaard de wacht houdt voor de poort. Op een dag ontwaakt hij liggend op de grond. Zijn zwaard is uit en het hek staat open. Zijn taak zit erop. Samen met de werkloze engel maakt het publiek een tocht door de hemel op zoek naar een nieuwe bestemming. Ze ontmoe ten de ingemetselde non Huichje, een hemelse showmaster, de zweve rige spiritueel leidster Richobertie van Dam en de zeer aardse engel Bariel. Burt stuit in zijn zoektocht op speelt een melange van wes- waargebeurde engelenverhalen. Of ricana folk-blues en traditio- juist niet. Ze houden het spannend. Dat maakt Engelen een sfeervolle appetizer voor warme feestdagen. Geloof het of niet! Kaarten voor de voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle. Of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 (kantooruren) of via e- mail info@janvanbesouw.nl Vrijdag 19 december, Bat Cave, 21.30 uur: The Fuel Club - The Krontjong Devils Rechtstreeks uit 'Surf City gen', vrij naar een uitzend het wijlen tv-programma L Musica, vuren de Krontjong al jaren een puik stuk instrumen tale surfmuziek. Geheel volgens het recept: zon, zee, Zuid-Califomië, Dick Dale. In 1994 werden voor het eerst die frisse surf-klanken op echt zwart vinyl geperst. 'Moovin' with the Donderdag 18 december, 20.30 uur: Het Zuidelijk Toneel met Gewürztraminer Een zwartgerande liefde en lust. Een jonge v komt op bezoek bij haar vriendir Ze heeft ruzie met haar man en w eventjes weg zijn van huis. De zo™ zieke vriendin gaat zo op van reddende engel, dat met een fles geurige een week lang miner de sfeer weer in evenwicht sfeer van probeert te brengen. Een poging die ide liedjes tot mislukken gedoemd lijkt. Met Gewürztraminer schreef Mar cel Osterop een absurd getinte toneeltekst. Naarmate het verhaal vordert, gaan de remmen los. Een steekspel van gekruide taal, waarin de grenzen van de liefde worden opgezocht en primaire lust een steeds grotere rol krijgt. Grando Keukens Roosendaal Strijmaden 14 (industr.ter Borchwerf) Tel.: 0165-529995 2e kerstdag openl Vrijdag 19 december, 21.30 uur: Kerstswing Tot 22.00 uur is de entree gratis. Daarna komen swingliefhebbers voor 5 euro binnen. Het is de laatste activi teit van Zaal 16 van dit jaar. Donderdag 18 december, Bat Cave, 20.00 uur: Rockacademie Music Lab flashbacks Vijf bands spelen 20 minuten het repertoire van een andere artiest/ band. Entree gratis. Zondag 21 december, 20.00 uur: Whitesnake en Stonefly Het fijne van tv-zenders als VHT Somalische jongeren spelen op zater- Classic is datje regelmatig een jonge dag 20 december een toneelstuk in het en iets gepimpte David Coverdale Ronde Tafelhuis aan de Haendellaan ziet. Zowel de versie van 'Here I Go 40 in Tilburg-Noord. Aanvang 20.00 Again' uit 1982 als 1987 staat op de uur. Het toneelstuk handelt over de playlist van de VH1. Whitesnake ingrijpende gevolgen van meisjesbe- rockt nog steeds met volle kracht, snijdenis. Met de voorstelling wordt Dat bewijzen David, Reb Beach een tweejarig project afgesloten waar- december 18.00 uur t (ex-Winger), Doug Aldrich (ex- in nauw is samengewerkt tussen de ren op www.do.nl/guo. House Of Lords/ Thin Lizzy), Uriah Somalische zelforganisaties Rajo en voorradig verkoopt Groeten Uit Duffy, Chris Frazier en Timothy Soon, FSAN (Federatie Somatische wijk daarna tickets ter plekke Drury overtuigend op het actuele Associaties Nederland) en de GGD. album 'Good To Be Bad'. En, wie Het stuk wordt gespeeld door jonge weet, maakt Adrian Vandenberg, die acteurs, meisjes én jongens, en door tegenwoordig fulltime kunstschilder een professionele regisseur begeleid, is, vanavond wederom zijn opwach- Vertegenwoordigers van de zelforga- ting, net als op Arrow Rock Festival nisaties en GGD zijn aanwezig om 2008. verdere informatie te verstrekken. Zaterdag 20 december, 20.30 uur, Concertzaal: Magogo Kameror kest - Kerst met Fay Lovsky Wie de naam Fay Lovsky hoort, denkt meteen aan het mooiste kerstliedje aller tijden: Christmas was a Friend of Mine. En aan de zingende zaag én het opmerkelijke muziekinstrument the- remin. Dit unieke instrument wordt bespeeld zonder het aan te raken. Dit wonder stamt uit 1922 en muzikanten zagen er toen vooral een futuristische viool in. Magogo Kamerorkest neemt een aantal heerlijk winterse stukken voor haar rekening en uiteraard ont breken de zo karakteristieke Lovsky- muziekjes niet. concert begint om 15.00 uur. Daar na is er een afterparty' met warme chocomelk en glühwein buiten op het plein voor de kerk. De entree bedraagt 6 euro voor volwassenen en 3 euro voor kinderen van 2 t/m 12 jaar. Bij de entree zijn twee consumptiebonnen inbegrepen. werkt. Als het kunstwerk eind januari Kraayenbrink slaagt er in om dit zeer wordt verwijderd, wordt onder toe- gelijkend te maken. Het kan tegen de zicht van een notaris het totale gewicht muur worden opgehangen. Bij het van het zand bepaald. Wie dit gewicht kunstwerk in de MustSee Bioscoop het meest exact raadt, krijgt als prijs liggen deelnameformulieren. Deze een in zand uitgevoerd portret. Loe kunnen in een bus worden gestopt. In de kerkruimte van de Abdij O.L.1 zondag 21 december het jaarlijkse ker ensemble o.l.v. Hans Simons. Aanvang 11 geopend met een instrumentale bewerking ein Kind geboren van J.S.Bach. Daarna sj de Messe de Pamisses van Francois Couf volgens het kerstconcert van Torelli. Het Jubilate Deo. De uitvoering duurt oi gratis. Een vrijwillige bijdrage wordt Zondag 21 december, 15.30 uur: Snaarmaarwaar Snaarmaarwaar is een nieuwe naam uit 'folkmekka' België. Jeroen Geerinck. Maarten Decombel en Peter-Jan Daems spelen enkel en alleen op snaarinstrumenten: de gitaar, de mandola en de mandoline. Muziekvereniging Concordia uit Loon op Zand is in de maand decem ber diverse keren te horen met een mooi kerstrepertoire. Op zaterdag 20 december is Concordia te horen op het Looiershof in Loon op Zand om daar, tussen 11.00 en 13.00 uur, het winkelend publiek te laten genieten van sfeervolle kerstklanken. Op zaterdag 20 december wordt in De Gildenbond in Kaatsheuvel een uitwisselingsconcert gehouden. Vier orkesten, St Joachim, Concordia, Sophia en het opleidingsorkest van Kaatsheuvel treden dan op. Aanvang 19.30 uur in De Gildenbond, Monseigneur Volkerstraat 3 in Kaatsheuvel. ken de afgewezen geliefde. Het koor van manloze vrouwen lijdt mee met de bedrogen echtgenote. De vrouwen vrezen voor de bijl boven het hoofd van Medea, maar slaan geen acht op de beul in haarzelf. Een dodelijke vergissing, die aan het licht komt als Medea kwistig het gif van haar' haat verspreidt. Wie had haar in staat geacht tot de wreedste daad die een vrouw de vader van haar kinderen kan aandoen? Woensdag uur; vrijdag 28 december, 19.00 ei. Drieons Geert Hai Het eerste mirakel van Jezus (première) 'Ik heb u speciaal van boven naar beneden gestuurd om de mensen te leren dat ze goed moeten zijn. En de eerste de beste die u iets in de weg legt, wilt gij al vermoor den. Gij begint goed, gij!' Theater De Nwe Vorst presenteert rondom de kerstdagen een kerstvoorstelling met Drieons en de Vlaamse ver? teller/kleinkunstenaar Geert Haute- kiet. Hij speelt een hilarisch verhaal van Dario Fo met live-muziek van Jacq Palinckx. Een ontmoeting tus sen twee meervoudige kunstenaars die de confrontatie met geen enkel instrument - of met elkaar - uit de weg zullen gaan. Het eerste mirakel van het kindeke Jezus is één van de vier verhalen uit De Tijger en andere verhalen van de Italiaanse schrijver, regis seur en acteur Dario Fo. Het verhaal begint met de geboorte van Jezus, de komst van de drie koningen, de dreiging van koning Herodes en de vlucht naar Egypte. En daar, in een poging om vriendjes voor zich te winnen, verricht de jonge Jezus zijn eerste mirakel. Zijn hemelse vader en zijn aardse moeder zitten daar nou niet echt op te wachten. De voorstelling wordt aangeboden in een mooi kerstpakket, geschikt voor jong en oud. Een hapje, een drankje en een leuke verrassing in de tuin. Het kerstpakket, ofwel de randprogrammering, wordt deels ingevuld door speciale optredens van De Gebroeders Drab, en Frans van der Meer en Jeroen de Leijer. Lezers van De Tilburgse Koerier betalen voor deze voorstelling bij aanschaf van drie toegangskaarten slechts twee stuks. Dat houdt in een korting van 17,50 euro. Ze hoeven bij reservering alleen het codewoord te noemen: Koerier. De aanbieding geldt tot en met 23 december. Wie de voorstelling wil combineren met een bijzonder viergangenkerst- menu, kan terecht in het restaurant van De Nwe Vorst. Dit kost nor maal 32,50 euro, op vertoon van de entreekaart van de kerstvoorstelling slechts 27,50 euro. Reserveren is mogelijk via 013-5328530. Het speciale kerstmenu is op alle voorstellingsdata te verkrijgen, behalve op woensdag 24 december. Het Tilburgs Christelijk Gemengd Koor en Gemengd Koor St. Caecilia Riel verzor gen op zaterdag 20 december samen een kerstconcert in de Opstandingskerk, Prof. Cob- benhagenlaan 8 in Tilburg. Mezzosopraan Kazue Goto en organist Wil van den Broek ver lenen hun medewerking aan dit concert. Aanvang 19.30 uur. De toegang is gratis. Zater uur: i ling In deze workshop demonstreert de Amsterdamse rhythm blues zan- ger/gitarist Arthur Ebeling zijn gitaar- zingen, en de beroemde 'Echo-ari. technieken. Op zijn albums en tijdens Bach. De rest van het programma zijn concerten hanteert hij op onna- Het concert begint om 15.30 uur volgbare wijze de blues met jazzy invloeden. Deze workshop biedt de unieke kans om nader met hem ken- 1 nis te maken. Meer informatie en muziek is te vinden op www.arthu- rebeling.nl. Grando Keukens Bad Dongen Grando Keukens Bad De Hak 19 Zevenbergen ^0^5^ ^^3700 2e kerstdag open! 2e kerstdag open! ‘Bij aankoop van een keuken Vraag naar de voorwaarden WWW.grando.nl Koninklijk Erkend Harmoniekorps L'Echo des Montagnes geeft op zon dagmiddag 21 december om 15.00 uur hun jaarlijkse kerstconcert. Het vindt plaats in de Lidwina Gerardus Majellakerk aan de Wassenaerlaan 32 in Tilburg. De toegang is gratis. De bewoners van de drie parochies rondom het Korvelplein worden speciaal uitgenodigd. Het programma ziet er als volgt uit: Canon in Beat van J. Pachelbel (arr. Xavier Eec- keloot); El Sitio van Bald Wyntin; Les Misérables van Claude Michel Schonberg (arr. Marcel Peeters); Es wird schon gleich dunkei (art. Michael Friedmann); Mary's Boychild van Jester Hairston (arr. Philip Sparke); Trumpets of Jericho van Enrique Crespo (arr. Klaas van der Woude); Absolute Crossover van Otto M. Schwarz; Fanfare Prelude: Adeste Fidelis van Timothy Johnson; So this is X-mas van John Lennon- Yoko Ono (arr. Filip Sandras); en All you want for Christmas (arr. Peter Kleine Schaars). Zondag 21 december, 14.30 uur, Concertzaal: Het Brabants Orkest - Kerstconcert "Ik kan me Kerstmis niet meer 'voor stellen zonder deze hemelse muziek", verzuchtte een Engelse luisteraar op de radio. Hij sprak zijn bewonde- geba- ring uit voor de kerstcantate Hodie oneel- van zijn landgenoot Ralph Vaughan Williams. Het werk vertelt het kerst verhaal in een mooi mozaïek van uiteenlopende gedichten en muziek stijlen. De ijle jongensstemmen van het Sacramentskoor Breda zullen een centrale rol spelen in dit stuk. Bachs Vioolconcert nr. 2 maakt uw Kerst concert helemaal compleet. Zaterdag 20 december, 21.00 uur: Arthur Ebeling en Peer Wassenaar Arthur Ebeling is gitarist, zanger en componist. Hij houdt overduidelijk zielsveel van zijn gitaar. Zijn muziek is een mix van rhythm 'n blues, rocka billy en country in een jazzy sausje en is even tijdloos als swingend. Ebeling componeert liedjes die origi neel en gevarieerd zijn. Zijn teksten zijn vervuld van de onmogelijke com binatie van levenswijsheid, roman tiek, hartzeer en humor. Hij is een performer die het contact met zijn toehoorders prefereert. Deze avond zal Arthur Ebeling (ook) nummers van zijn nieuwste album spelen. Meer Met de klanken van de midwinterhoorn wordt het kerstconcert geopend. Daarna worden op de draailier enkele traditionele kerstliederen gespeeld, zoals de 'Lierenman' dat in vroeger tijden al deed in het Brabantse en Vlaamse land. De Elckerlyc-speellieden hebben deze middag bijzondere liedekens in kerstsfeer op het programma staan, met o.a. 'Het kiendje op de heide', De drie koningen in Rome' en 'De ballade van de drie rovers'. Ook worden er stemmige muziekskes gespeeld en verhalen in kerstsfeer verteld. Dit bijzondere kerstgebeuren is op zondag::::.:'1:^ reel centrum De Schalm in Berkel-Enschot Aanvang om 15/ toegang is gratis. Het Tilburgse kamerkoor Ad Pamassum enkele uitvoeringen in Tilburg. Op tijdens de kerstkoopavond al zingr Dat gebeurt tussen 19.15 en 2O.3C Pamassum om 10.30 uur in de Hr dan de Missa Brevis van Henk Bau met adventsgezangen van Herman Distler. De toegang is gratis, maar een vrijwillige bijdrage is welkom. Het zandschilderij van een Prent van de Week van Cees Robben wordt vrijdagmiddag 19 december om 15.00 uur onthuld door prof. dr. Amoud-Jan Bijsterveld en Ronnie Vreeman. Op deze dag start ook een bijzondere wedstrijd: het raden van de hoeveelheid zand die in dit schilderij is verwerkt. Als prijs wordt van de winnaar door zand schilder Loe Kraayenbrink een exact lijkend schilderij van zand gemaakt. Komend weekeinde zijn vertegenwoordigers van de Stich ting Tilburgse Taol aanwezig voor het geven van een toelichting. ,.Vr. van Koningshoeven wordt op «erstconcert gegeven door het Abdij- 16.00 uur. Het concert wordt ing van de kerstcantate Uns ist spelen de blazers het Kyrie uit iperin. De strijkers spelen ver- l concert wordt afgesloten met ongeveer een uur en de toegang is ft zeer op prijs gesteld. M FSC rk: NATUURLIJK

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 5