tiwos nieuws Huisnummer Q geselecteerd woningaanbod Buurten met Tiwos tiwos Tiujos Gr 511 Bereikbaarheid Tiwos Tiwos trakteert huurders op Tilburgse Revue Gesloten Buurten met Tiwos beloont vroegtijdig huuropzeggen met 50 euro •r r~ r Huizenkopers geven bouwers iets hoger rapportcijfer WÏRÖÜoa Hl! - Hl BQ Huisnummer DONDERDAG 18 DECEMBER 2008 - PAGINA ammerf 0032-14659811 0032-14659811 www.povamij.com 0032-14659811 www.povamij.com 0032-14659811 www.povamij.com 0032-14659811 www.povamij.com www.povamij.com 0032-14659811 www.povamij.com grotendeels gerenoveerd i 0032-14659811 www.povamij.com Nieuws van de HBO tilburgse woonstichting algemeen nummer 54 90 890 informatienummer 54 90 777 54 90 700 faxnummer 54 26 500 www.tiwos.nl internet e-mail email@tiwos.nl De foto's van de reparatieverzoeken reparatie@tiwos.nl inschrijvingen@tiwos.nl info over inschrijvingen bezoekadres Tiwos 5038 ED Tilburg Stationsstraat 24 Actieve huurders in het zonnetje gezet Volgende trekking op 15 januari 2009 l#PoVaMij| l>g?VaMij| Staat uw huis in Huisnummerl? SPIEI Bel of r Bedrijven Huurders Belangen Organisatie HoresstraJ Als u ook kans wilt maken op 50, kunt u via telefoonnummer 54 90 777 een incassomachtiging opvragen. Tiwos wenst u een goed 2009! 151 Direct te koop gevraagd! Woningen, appartementen, winkels en bedrijfsruimte. actieve huurdersdag 2008 zijn te bekijken via een link op www.tiwos.nl. reparatieverzoeken (na kantooruren alleen dringende reparatieverzoeken) Wij houden u graag op de hoogte! Wij houden u elke maand (met uitzondering van juli en augustus) op de hoogte van zaken die voor u van belang zijn. Heeft u vragen of suggesties? Neem dan contact op met Iris Nieuwboer, 013 - 549 08 82 vraagprijs op aanvraag woning. Heilijgers t Keurmerk Klant- Direct of verhuurde leeg of in ;em De HBO wenst u prettige feestdagen en een gezond en voor spoedig 2009. richtbouwen.nl/deel- i welke bouwbedrij- Het interne tuchtrecht van de bran cheverenigingen van taxateurs (NVM, VBO, LMV en RVT) stelt niets voor. Dat is de conclusie van het Waarborg fonds Eigen Woningen (WEW) op basis van de voorlopige uitkomsten van concrete klachten tegen 58 taxateurs in verband met 144 taxatierapporten. IBEDRIJVENPARkA broekhoven] Tussenstand Thans, een jaar na de start van de klach tenprocedures, is de tussenstand als aangedrongen 1 te nemen en Bij ied inten - de klachten tegen 16 taxateurs zijn gegrond verklaard; - de klachten tegen 23 taxateurs zijn ongegrond verklaard; - de klachten tegen 19 taxateurs zijn nog in behandeling Taxateurs waartegen één of meer klach ten gegrond zijn verklaard, hebben een berisping gekregen. vraagprijs €369.000,- k.k. Jan Hamers dngspas ook -deplein en Het bestuur ingezet om i uiteraard vraagprijs €339.000,- k.k. Eind 2006 heeft het WEW in totaal 629 verdachte taxatierapporten van 346 taxateurs ter beoordeling voorgelegd aan de brancheverenigingen van taxateurs. Dit zijn taxatierapporten ten aanzien van woningen die in de periode 2003 tot en met 2006 gedwongen zijn verkocht met een verlies Voor het WEW Hiervan zijn medio 2007 door de brancheverenigin gen zelf 144 taxatierapporten van 58 taxateurs als klachtwaardig aangemerkt Naar aanleiding hiervan heeft het WEW tegen deze taxateurs een klachtenproce dure gestart in het kader van het tucht recht van de verschillende branchever enigingen. Als gevolg van deze 144 te hoge taxaties heeft het WEW bij de gedwongen Verkoop van de desbetref fende woningen een extra schade gele den van circa 4 miljoen euro vraagprijs €249.000,- k.k. automatische incasso loterij Iedere maand verloot TÏWOS drie maal 50 onder haar huurders die hun huur automatisch laten incasseren Dit zijn de gelukkigen in de maand december: K.S. Leijten-Eszer I M.E.R.M. Muns T. Miva ook te koop, maar nog niet met een advertentie WEELDE, BE In landelijke staande woni grote carport t totaal ca. 2.31 heind. Ook ze hebber. Bw1' 2004) Obj. vraagprijs €154.000,- k.k. "Dit resultaat is in alle opzichten verbijs terend", stelt Karel Schiffer, algemeen directeur van de Stichting Waarborg fonds Eigen Woningen. "De afgelopen jaren is veel tijd en geld besteed aan het aanpakken van foute taxateurs. Het tuchtrecht van de brancheverenigingen blijkt nu een wassen neus. De procedures duren onaanvaardbaar lang en als een klacht uiteindelijk gegrond wordt ver klaard, komt de taxateur weg met slechts een waarschuwing" Informeer bij uw makelaar naar de mogelijkheden. In verband met de feestdagen is het kantoor van Tiwos op woensdag 24 december om 15.00 uur gesloten. Rond de jaarwisseling zijn we gesloten van woensdag 31 december 15.00 uur tot en met vrijdag 2 januari. Maandag 5 januari staan we weer voor u klaar. laagdrempelige garantieregeling waarop benadeelden van een foute taxatie (con sumenten, geldgevers, of NHG) een beroep kunnen doen. De branchevereni gingen zijn hier tot op heden, vanwege onderlinge verschillen van inzicht over de opzet hiervan en hun relatie met com merciële taxatiebureaus, niet in geslaagd. "Ook in de verhesdeclaranes over 2007 en 2008 zien wij weer verdachte taxatie rapporten. De extra schade die wij hier door lijden, is maatschappelijk onaan vaardbaar", stelt Karel Schiffer. "Indien de brancheverenigingen van taxateurs niet snel tot een branchebrede aanpak komen, moet de overheid ingrijpen." vraagprijs €299.500,- k.k. vraagprijs €349.000,- k.k. haar buurten en haar bewoners, jrgse Revue een warm mten bren cchiedenis van Til <aar in -Wo e evenement. En zomaar aan onze gaan. We organiseren op 14 maart een speciale Tiwos- De komende NHG De Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen heeft tot doel het stimuleren van het eigen woningbezit en het creëren van een duurzaam gunstig klimaat voor het eigen woningbezit Zij verstrekt daar toe de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). NHG is een garantie op hypo thecaire leningen voor de aankoop en verbetering van een eigen woning. Indien de woning onverhoopt moet worden verkocht en de opbrengst lager is dan de hypotheekschuld, betaalt het WEW de restschuld aan de geldgever De con sument heeft ook het voordeel van een lagere rente. Dit voordeel ligt tussen de 0,2% eh 0,6%. POPPEL, BELGIE In mooie en bosrijke gelegen vrijstaande woning met o.a. prach tige lichte living met openkeuken (ca. 60 m2), 3 slaapkamers en luxe badkamer, inpandige garage, extra garage met carport en extra par keerruimte, tuinhuis en prachtige tuin op totaal ca. 1.309 m2 eigen grond volledig omheind. De feestdagen komen er weer aan. Voor Tiwos altijd hét moment om haar huurders eens te verwennen met een leuk eindejaarspresentje. Dit jaar heeft een aantal bewoners met veel enthousiasme voor elkaar gekookt. Hun recepten zijn gebun deld in een prachtige receptenkalender met de naam "Buurten met Tiwos". Ook laten zij aan u zien wat voor hen de ingre diënten zijn die hun woonomgeving prettiger maken. Bij de receptenkalender ontvangen onze huurders ook een Tiwos-kortingspas voor 2008. Met deze pas krijgt u diverse aantrekkelijke kortingen bij onder andere Gamma, Jan 11 Sport en de Verfkampioen. Maar u kunt met de korting terecht bij de bioscoop MustSee aan het Pieter Vreedepl restaurants als De Pannenkoekenbakker en Pino’s. De kalenders en kortingspassen worden vanaf december bij alle Tiwos-huurders bezorgd. Branchebrede aanpak Begin 2008 heeft het WEW er bij de brancheverenigingen op hun verantwoordelijkheid orde op zaken te stellen. Daarbij is voorgesteld te komen tot een branche- breed gedragen centrale aanbesteding van taxatierapporten, waarbij de kwaliteit van de taxateurs en de taxatierapporten wordt bewaakt Met hieraan gekoppeld, in plaats van het huidige tuchtrecht, een POPPEL, BELGIE Aan de rand van de prachtige en bosrijke ver kaveling de Leiheide, met blijvend vrij uitzicht over de weilanden gelegen, chalet van “Finn- house” (rondhout balkenbouw) op een perceel van ca. 1.600 m2 eigen grond, volledig om heind met oprijlaan en prachtige vijverpartij. Bwjr.1974. Obj. 2118 RAVELS, BELGIE Op zeer goede locatie en openbaarvervoer, (voormalige Burgermeesters vi Bols, met o.a. dubbele inpandige garage, grote praktijkruimte en tuin met prachtige oude bo menstand op totaal ca. 1.562 m2 eigen grond. Bwjr. 1960 (gerenoveerd in 2005) Qbj. 2149 NHG: overheid moet ingrijpen in taxatiepraktijk 'Tuchtrecht taxateurs wassen neus' Gaat u verhuizen of heeft u verhuisplannen? Dan is het belangrijk om te weten dat de minimale opzegtermijn bij Tiwos 1 maand is. Maar misschien weet u uw verhuisdatum al eerder of bent u zich nu al aan het oriënteren op een nieuwe woning. Als dit leidt tot een opzegtermijn van minimaal 6 weken dan belonen we u met 50 euro. Tiwos verrekent dit bedrag bij uw eindafrekening. Een mooie meevaller waarvoor u niks extra's hoeft te doen! Een ander voor deel van vroegtijdig opzeggen is dat wij eerder een nieuwe huurder kunnen zoeken waarmee u eventuele overname kunt regelen voor dat u verhuisd bent. U weet dan ook op tijd waar u aan toe bent. Ook voor de nieuwe huurder heeft het voordelen. Doordat wij op tijd weten wie er in een woning komt te wonen kunnen we de huurder zelf de materiaalkeuze laten maken voor bijvoorbeeld een nieuwe keuken. Tiwos wil zo het aantal klanten dat zelf keuzes kan maken bij een verhuizing vergroten. De HBO heeft een bewogen jaar achter de rug. f heeft zich ook dit jaar weer voor de volte 100% i de belangen van haar huurders te behartigen en zullen we dat in 2009 voortzetten. Voor 2009 is ons streven dat van elke buurt twee leden van een bewonerscommissie zitting nemen in het platform. Wij kunnen dan de buurten en zo alle huurders vertegenwoordigen in onze vergaderingen. We hopen dat onze huurders zich inzetten om bewonerscom missies op te zetten in hun wijken/buurten voor zover deze er nog niet zijn. Net zoals voorgaande jaren wordt er media april 2009 een huurdersbijeenkomst georganiseerd door het bestuur van de HBO Tiwos. Op deze bijeenkomst zal het jaarverslag van de HBO 2008 aan de orde komen. Als er onderwerpen zijn die u wilt bespreken kunt u dit aandragen via hbo@tiwos.nl. Of door een briefje te sturen naar postbus 100515000 JB Tilburg ten name van HBO Tiwos. POPPEL TULDERBOS D10, BELGIE In het prachtige en bosrijke bungalowpark Tulderbos gelegen totaal gerenoveerd (2008) chalet op stenen fundering met mooie tuin met terras, ruime parkeergelegenheid en ca. 296 m2 eigen grond. Obj. 2147 Voor andere aanbie dingen v.a. 69.000,- op het Tulderbos www. povamij.com, permanente bewoning en 100 financiering is mogelijk) Molenheide 34 - Soerendonk Telefoon 0495-592948 POPPEL, BELGIE Op zeer korte afstand van het centrum en Ne derlandse grens vrijstaande en(grotendeels) gerenoveerde (2002 en 2005) woning met een heel gezellige uitstraling, ruime tuin met diverse terrassen, 2 garages en volledig omheind op totaal ca. 650 m2 eigen grond met aan de ach terzijde de toegangspoort naar een garage en tuin Obj. 2148. Tiwos trakteert haar actieve huurders jaarlijks op een feestelijk uitstapje als dank voor hun inzet. Huurders die lid zijn van een be- week ontvangen wonerscomité of die een activiteit voor hun complex georganiseerd met een uitnodig: hebben worden voor deze dag uitgenodigd. Dit jaar zijn we met toegangskaartje. een groep van 200 huurders naar Madurodam gegaan. februari persoonlij TURNHOUT, BELGIE Op zeer goede, rustige locatie en op korte af stand van belangrijke uitvalswegen, vrijstaande villa van architect BOLS met o.a. ruime living, 2 slaapkamers en badkamer gelijkvloers, op verdieping nog2 slaapkamers en 2e badka mer, dubbele vrijstaande garage op ca. 600 m2 eigen grond volledig omheind met 2 opritten. Kopers van nieuwbouwwoningen geven een rapportcijfer voor hun erva ringen met de bouwonderneming in de verkoopfase, de bouwfase en de opleveringsfase. De door Klantgericht Bouwen gemeten prestaties van de bouw zijn gebaseerd op vele duizenden ingevulde enqu(ee)tes. Nieuwbouwwo ningen worden zelden of nooit vlek- .keloos opgeleverd. Gemiddeld noteren bouwkundigen van Vereniging Eigen Huis 22 gebreken per woning Bedrij ven met het keurmerk Klantgericht Bouwen presteren hier zichtbaar beter. In nieuwbouwwoningen van deze bedrijven moeten na de oplevering Tiwos heeft hart voor Tilburg, Vanzelfsprekend dragen we dan ook de Tilbur hart toe. Want de acteurs, dansers en muzikar professionele en muzikale wijze de gesef betrokkenheid van de Tilburgers bij elka; beeld. Tiwos is daarom weer graag hoofds sor van dit typisch Tilburgse natuurlijk laten wij dat niet z huurders voorbij gae zaterdagmiddag 1-r matinee voor onze huurders! i al onze huurders een brief liging om mee te loten voor een e. Alle winnaars ontvangen in ilijk bericht. Directe aankoop 100% zekerheid Géén makelaarskosten Géén drie dagen bedenktijd Op langere termijn I ie staat geen problet gemiddeld 15 opleverpunten worden verholpen. Uit recent onderzoek van Vereniging Eigen Huis naar het aantal opleverpunten bij nieuwbouwwonin gen op vinex-locaties bleek Heilijgers Projectontwikkeling uit Amersfoort als beste te presteren met gemiddeld 6,7 opleverpunten per w""1”" voert sinds 2006 het i gericht Bouwen. Het Keurmerk Klantgericht Bouwen wordt verstrekt door de in 2003 opge richte Stichting Klantgencht Bouwen, een gezamenlijk initiatief van Bou wend Nederland en Vereniging Eigen Huis. Het keurmerk geeft door con tinu meten inzicht in de kwaliteit van de bouwondernemingen. Momenteel nemen 120 bedrijven deel aan het initiatief Klantgericht Bouwen. Geza menlijk meldden zij bijna 10.000 koop woningen aan, wat neerkomt op ruim 20% van de totale jaarlijkse nieuwbouw in Nederland. Op www.klantgeric nemers is te zien ven en ontwikkelaars het keurmerk De prestaties van huizenbouwers zijn dit jaar iets verbeterd. In 2007 gaf de huizenkoper gemiddeld het rapportcijfer 5,6 aan bouwers van nieuwbouwwoningen. Halverwege 2008 is dat cijfer iets gestegen naar een 5,8. Bedrijven met het keurmerk Klantgericht Bouwen deden het in de ogen van hun klanten beter en kregen gemiddeld het rapportcijfer 6,6. In 2007 was dat cijfer nog een 6,4.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 20