TIE ER HUIS van de MAAND u' U Duurzaam wonen in Pannenschuur IV Oisterwijk dreigt voor woningmarkt nhuis A JN ben ’Self-fulfilling prophecy’ De wooneditie van De Tilburgse Koerier Daling werkaanbod zorgt voor wijziging Kadastertarieven POPPEL, TILBURGSEWEG 32 (BELGIE) i LEIN Huizenkopers geven bouwers iets hoger rapportcijfer Verlenging Keurmerk Financiële Dienstverlening voor Kennis Hypotheken 1 i ECEMBER 2008 - PAGINA 18 Huisnummer en ir nieuwe woningen. DONDERDAG 18 DECEMBER 2008 B E R K E L - E N SC H OT, OISTERWIJK, MOERGESTEL, VERSCHIJNT IN TILBURG, Huisnummer Qj De De Raad van Toezicht ideren is sfeer 0032-14659811 www.povamij.com Staat uw buis ook te koop, maar nog niet met e en advertentie in I luisnummerl t makelaar naar de mogelijkheden. eedeplein.corr HILVARENBEEK i volgende Huisnummerl verschijnt 15januari In Huisnummer 1 woningaanbod Op zeer goede zichtlocatie, aan doorgaande weg ca. 500 m. van de Nederlandse grens, gelegen schit terend, authentiek en vrijstaande “Herenvilla” uit de jaren ’30 met bijgebouw van ca. 70 m2, zeer geschikt voor bv. kantoor, handels- doeleinden en/of privé-bewoning, totaal ca. 1.865 m2 eigen grond. Indeling: Inkomhal met trappenhuis met prach tige bordestrap naar de verdieping, wachtruimte, kantoor op parket, ruime living met uitbouw erker, tuinkamer, Huisnummer 1 is de maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, wetenswaardigheden en een ruim aanbod keuken op authentieke vloer tegeltjes, toilet en kelder. Hoge plafonds, bin nendeuren met geslepen glas, glas in lood ramen, CV. Verdieping: Overloop, bordestrap naar de 2e verdieping, 4 slaapkamers met voor zetramen, badkamer met ligbad, toilet en wastafel. 2e Verdieping: Overloop, 1 slaapkamer en 2 bergka- beroepsactiviteit De tuin is georiënteerd op zuidwesten met nog een groot bijgebouw van ca. 70 m2, het is mogelijk nog een hal van ca. 150 m2 bij te bouwen. Verwarming: CV middels “nieuwe” CV ketel op olie. Bouwjaar: ca. 1930 Aanvaarding: In onderling overleg Vraagprijs: 449.000,= K.I.: 612,= (klein beschrijf is mogelijk) De jc 2008 is dat cijfer iets f een 5,8. Bedrijven met kinderdagverblijven, 55% over kind vriendelijkheid, 51% over uitzicht en 49% over winkelvoorzieningen. Als er Belangrijkste wijzigingen Niet alle tarieven worden verhoogd. Tarieven voor digitale topografische informatie en informatie over referen- tiepanden worden verlaagd. De tarieven strer het i van bestaande kadastrale registratie zoals inschrijvings- tarieven en taneven voor landmeetkundi ge werkzaamheden. Een aantal tarieven voor online afgenomen producten wordt eveneens verhoogd. Vereniging Eigen Huis: Tijdens de j vergadering Rietkerk de van woningen en bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Het Kadaster wijzigt per 1 januari 2009 haar tarieven. Een aantal tarie ven wordt verlaagd en een aantal wordt verhoogd. De verhoging houdt verband met de huidige vastgoed markt, waardoor het werkaanbod bij het Kadaster afoeemt. Om een finan cieel gezonde bedrijfsvoering te kun nen waarborgen, neemt het Kadaster kostenbesparende maatregelen en wordt een aantal tarieven verhoogd. Het Kadaster is niet ongevoelig voor de huidige economische ontwikkelingen. Een dalende woningverkoop vertaalt n en dergelijke onder irmerk. Het Keurmerk inventarisatie van de wensen en eisen van een klant, komt uiteindelijk het advies tot stand. Door die brede keuze is de onafhankelijkheid van het advies gewaarborgd en kan de klant kiezen voor de optie die het best bij hem of haar past. Algemeen: De authenticiteit straalt er nog van af, hoge plafonds, veel glas in lood ramen, binnendeuren met geslepen glas en prachtige deurklinken, giet ijzeren verwarmingselementen, enz., enz. Mogelijkheid tot uitoefening van Vereniging Eigen Huis vernieuwd nieuwbouwwijk Pannen schuur IV in Oisterwijk wordt een plek waar woningen, milieu en openbare ruimte op elkaar zijn afgestemd. Het Oisterwijkse col lege heeft de nieuwbouwplannen vastgesteld. In 2009 gaat de eerste schop de grond in. In de wijk komen 148 nieuwbouwwoningen. Vereniging Eigen Huis: ’nieuwbouw- brochures onder de maat’ Informeer bij uw Somber Ondertussen sombert de Nederlandse bevolking over de situatie die is ontstaan als gevolg van de kredietcrisis. De helft van hen vindt het op dit moment geen nog maar 36%. i dat denkt dat de huizenprijzen in het komende jaar zullen -v-rwas 13%, in november is het percen- gevolg van de dramatische ont- i het tij te keren. Het gaat om een tijde- wikkelingen in de kredietcrisis al gestegen voor de wijk is rekening gehouden met de samenhang tussen bebou wing en de openbare ruimte. Hui zen, straattegels, groenstroken en waterpartijen vormen zo één geheel en dragen bij aan de 'beleving' van het gebied. Het programma is zich in een lager werkaanbod van het Kadaster waardoor de inkomsten achter blijven bij de verwachting Het werkaan bod neemt sinds 2007 af en dit zet door in 2008. Om dit te compenseren en ook om een eventuele verdere daling op te kunnen vangen, neemt het Kadaster kostenbesparende maatregelen en wordt een aantal tarieven verhoogd. De Stichting Keurmerk Financiële Dienstvér- lening is, mede op initiatief van de Vereni ging Eigen Huis en enkele organisaties van hypotheekbemiddelaars, in 1998 als Keurmerk Hypotheek Bemiddeling opgericht. Doordat specialistische hypotheekadvieskantoren zich steeds meer ontwikkelen tot "all-finance" kan toren en door de komst van de Wet op het financieel toezicht, is het werkterrein van het Keurmerk verbreed tot alle vormen van finan ciële dienstverlening. Hierdoor vallen alle Wft activiteiten zoals verzekeren, hypotheken, con- jongste ledenraads- heeft drs. Th.W. rol van voorzitter van de Raad van Toezicht en de Ledenraad van Vereniging Eigen Huis overgenomen van drs. G.E.L.M. Worm. Ed Worm bekleedde deze functie sinds 1996 en treedt terug wegens het verstrijken van de maximale bestuurstermijn. Theo Rietkerk is lid van Gedeputeerde Staten van Overijssel en voorzitter van de Stuurgroep Experimenten Volkshuisvesting (SEV). Tevens is mevrouw M. de Miranda MBA, BSc benoemd tot lid van de Raad van Toezicht. Zij vervult de vacature die ont staan is door het verstrijken van de maximale bestuurstermijn van mevrouw Carla N.J. Beijer. De prest zijn dit ja gaf de huizenkoper gemiddeld het rapportcijfer 5,6 aan bouwers van nieuwbouwwoningen. Halverwege bedrijven deel aan het initiatief Klant- gestegen naar gericht Bouwen. Gezamenlijk meldden t het keurmerk zij bijna 10.000 koopwoningen aan, wat Klantgericht Bouwen deden het in de neerkomt op ruim 20% van de totale ogen van hun klanten beter en kregen jaarlijkse nieuwbouw in Nederland. gemiddeld het rapportcijfer 6,6. In Op www.klantgerichtbouwen.nl/deelne- 2007 was dat cijfer nog een 6,4. mers is te zien welke bouwbedrijven en ontwikkelaars het keurmerk voeren. verkoopinformatie oplevering 78% pers tevreden tot zeer tevreden te zijn over de woonom geving. Vereniging Eigen Huis vindt V - sumptieve financieringen het toezicht van het Keurt wil in het woud van adviseurs en bemiddelaars meer duidelijkheid brengen. Een kantoor dat het Keurmerk Financiële Dienstverlening mag voeren, geeft de klant meer zekerheid over de kwaliteit van een (financieel) advies en over alle daarmee samenhangende andere producten. Kostenbesparing De vermindering van het aantal vesti gingen wordt in 2009 afgerond en ook zet het Kadaster in op verdergaande automatisering van aktevetwerldng en solometen. Het Kadaster gaat er van uit dat de investering in nieuwe taken in GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. Het wachten is op een pakket maatre gelen dat eerder door de Minister van WWI is aangekondigd. Zonder adequate maatregelen van de overheid dreigt een 'self-fulfilling prophecy1 voor de woning markt Dit staat in de nieuwste uitgave van Woonpeil', een maandelijks bericht van Vereniging Eigen Huis over ontwikkelin gen op de woningmarkt Maatregelen van de overheid moeten de woningmarkt weer in beweging brengen goed moment om een huis te kopen, en het vertrouwen van kopers en finan- halfjaar geleden was dit ders ondersteunen. Op dit moment dreigt Het aantal Nederlanders i een ernstige teruggang op de woning- markt die ook grote gevolgen zal hebben dalen, neemt snel toe. In september voor de economie Verenigjng Eigen Huis dat neg 1in nmnwnMrK* rm heeft eerder twee maatregelen vootgesteld tage als om h-* 1- r-r—,™I,L. - lijke halvering van de overdrachtsbelasting naar 31%. En dat terwijl de economische voor de uitgangspunten voor de woningmarkt nog (NHG). steeds redelijk goed zijn: hypotheekrente, Uit recent onderzoek van Vereniging Eigen Huis naar het aantal opleverpun- ten bij nieuwbouwwoningen op vinex- locaties bleek Heilijgers Projectontwikke ling uit Amersfoort als beste te presteren met gemiddeld 6,7 opleverpunten per woning Heilijgers voert sinds 2006 het Keurmerk Klantgericht Bouwen. Het Keurmerk Klantgericht Bouwen wordt verstrekt door de in 2003 opge- richte S een gezamenlijk initiatief van Bouwend Mercedes de Miranda is mana ging director van Robin Good, advies- en organisatiebureau voor maatschappelijk betrokken ondernemen. De Raad van Toezicht van Ver eniging Eigen Huis bestaat na deze wijzigingen uit mevrouw M. de Miranda MBA, BSc, de heer drs P.B.A. Dirks, de heer C. Kammeraat, de heer ir. P.F.M. Kuenzli en de heer drs. Th.W Rietkerk. Vereniging Eigen Huis is de grootsteconsumentenorganisa tie voor huidige en toekom stige eigenwoningbezitters. De vereniging is opgericht in 1974 en verenigt belangenbehartiging met het leveren van woongere- lateerde diensten en producten voor ruim 690.000 leden. staties van huizenbouwers Nederland en Vereniging Eigen Huis, jaar iets verbeterd. In 2007 Het keurmerk geeft door continu meten i„.t inzicht in de kwaliteit van de bouwon dernemingen. Momenteel nemen 120 ring van hun leven, in het ongewisse worden gelaten over de toekomstige woonomgeving. De vereniging vindt dat de informa tievoorziening over de woonomgeving bij nieuwbouw drastisch moet worden verbeterd. De informatie moet toe gankelijk en waarheidsgetrouw zijn en worden toegesneden op de aspecten die kopers belangrijk vinden. Het is van belang dat er een tijdsplanning is over de realisatie van de omgeving. Verder vindt de vereniging dat kopers een vast aanspreekpunt voor de rea lisatie van de woonomgeving moeten krijgen. Als geen maatregelen worden genomen om het vertrouwensgebrek onder con sumenten te compenseren, leidt dat tot een negatieve spiraal op de woningmarkt Meer dan de helft (56%) van de eigenwo ningbezitters verwacht inmiddels dat de Nederlandse economie in een recessie zal komen. In een maand tijd is dit percentage met ruim tien procentpunten gestegen. Eigenwoningbezitters zijn ook vaker van mening dat de woningmarkt op korte termijn zal instorten: 26% in september en 34 in november Vereniging Eigen Huis dringt er bij de overheid op aan een negatieve spiraal te voorkomen. Het nieuwe Woonpeit is in ejjngbeel te le^en op de website van Vereniging Eigen Huis: www.eigenhuis.nl Kennis Hypotheken in Tilburg mag na de positieve uitkomst van de periodieke herbe- oordeling op 1 november 2008 het Keurmerk Financiële Dienstverlening blijven voeren. In 2000 is het Keurmerk van de Stichting Keur merk Financiële Dienstverlening voor het eerst aan Kennis Hypotheken toegekend. medio december te vinden op www. oisterwijk.nl. Het jaar 2009 is het laatste jaar van de pilot 'bouwen binnen strakke contouren binnen strakke contou ren'. Op veel verschillende locaties is gebouwd of worden voorbe- voor KLIC-meldingen blijven gelijk De 2009 voor nieuwe omzet zorgt en een verhoging van de grens verhoging heeft vooral gevolgen voor de Een volledig overguht van de tarieven per 1 Nationale Hypotheek Garantie kadastrale registratie zoals inschrijvings- januari 2009 is beschikbaar op www.kadaster. De vereniging heeft hier nog geen reactie werkgelegenheid, financiële positie tarieven en taneven voor landmeetkundi- nlt tarieven. op gekregen van het kabinet huishoudens, enz. Kopers van nieuwbouwwoningen geven een rapportcijfer voor hun ervaringen met de bouwonderneming in de ver- koopfase, de bouwfase en de opleve- ringsfase. De door Klantgericht Bouwen gemeten prestaties van de bouw zijn gebaseerd op vele duizenden ingevulde enqu(ee)tes. Nieuwbouwwoningen wor den zelden of nooit vlekkeloos opgele verd. Gemiddeld noteren bouwkundigen van Vereniging Eigen Huis 22 gebreken per woning Bedrijven met het keur merk Klantgericht Bouwen presteren hier zichtbaar beter. In nieuwbouwwo ningen van deze bedrijven moeten na de oplevering gemiddeld 15 opleverpunten worden verholpen. reidingen daarvoor getroffen. Het komende jaar is er naast Pannen schuur IV, aandacht voor de pla- nontwikkeling voor de projecten KVL, het Centrumgebied Moerge stel, Scheerman en de vrijkomende schoollocaties. Regelmatig worden Keurmerkkantoren door onafhankelijke deskundigen van de Stichting Keurmerk Financiële Dienstverlening bezocht om de kwaliteit van hun dienstverlening te beoordelen. Aan de hand van de rapportage over het bedrijfsbezoek wordt bepaald of een kantoor mag doorgaan met het Keurmerk. "Ik vind het erg belangrijk dat mijn kantoor toestemming heeft gekregen het Keurmerk te voeren. Op deze manier zie je bevestigd, wat je elke dag nastreeft voor je klanten: integer, betrouwbaar en onafhankelijk advies", aldus de trotse de heer Kennis. Elk Keurmerkkantoor moet goed opgelei de adviseurs in dienst hebben, die zich aan :nge voorschriften moeten houden om tot uiteindelijke advies te komen. Het advies dat aan de klant wordt voorgelegd, moet een duidelijk overzicht geven van de wensen van de klant en van de wijze waarop die wensen kunnen worden vervuld. In het advies wor den verscheidene producten van verschillende aanbieders meegenomen en vergeleken. Aan de hand daarvan, en na een zorgvuldige De Eigen Huis Marktindicator is gedaald naar de laagst geregistreer de waarde in de afgelopen jaren (waarde 68, waarbij 100 de neutraal- waarde is). De Nederlandse bevol king heeft steeds minder vertrou wen in de woningmarkt. Een ruime meerderheid (55%) van de eigenwo ningbezitters vindt dat de overheid maatregelen moet nemen om de woningmarkt te ondersteunen. jongeren die zich verenigd heb- i in JongGebouwd bouwen op deze locatie negentien woningen in eigen beheer. Woonstichting Stro menland realiseert 49 sociale huur- en koopwöningen. Het is nog niet bekend welke partij de resterende woningen gaat bouwen. De woningen in Pannenschuur IV worden straks verwarmd door aardwarmte. Hierdoor geven de woningen 20% minder CO2 uit stoot dan normale gasverwarming. Bovendien is het systeem 25% zuiniger dan een HR-ketel. Iedere woning krijgt een eigen installatie, waardoor de bewoner maximaal profiteert van het voordeel. In het beeldkwaliteitsprogramma OPLAGE 110.700 Van de nieuwbouwkopers wordt 30% niet geïnformeerd over de toekom stige woonomgeving, terwijl 89% van de kopers deze informatie wel (zeer) belangrijk vindt bij de beslissing om de woning te kopen. Kopers vinden informatie over bereikbaarheid, uit zicht, groen- en waterpartijen en par keervoorzieningen het belangrijkst. Dit blijkt uit onderzoek van Vereniging wel aandacht aan wordt besteed dan Eigen Huis onder bijna 2200 nieuw- worden bovendien de verwachtingen bouwkopers. De vereniging vindt het rond kindvriendelijkheid, groen- en onacceptabel wanneer verkoopinfor- waterpartijen en winkelvoorzieningen made afwezig is en te kort schiet niet altijd waargemaakt (in 17 tot 23% Slechts 70% van de nieuwbouwko- van de gevallen), pers krijgt verkoopmateriaal, waarin Afgezien van de aandacht wordt besteed aan de woon- blijkt een paar jaar na c omgeving. Deze informatie blijkt ook van de nieuwbouwkopers nog eens te kort te schieten. Van de mensen die aangaven het betref- Stichting Klantgericht Bouwen, fende onderwerp belangrijk te vinden het echter onacceptabel dat kopers aamenlijk initiatief van Bouwend ritist 63% informatie over scholen en het aangaan van de grootste inves uur TILBURG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 19