Nieuwe uitdaging voor darter Jeffrey Sparidaans fWffR A Tilburger maakt spirituele reis om kinderen in Nepal te helpen stand van /aken (Contour r'~ Tgjl Nieuwe shirtsponsors jeugd Tilburg Trappers Prijs voor films Kamp Vught i ie,ee2lffi Vijf Tilburgse bedrijven genomineerd voor BORT-prijs ■^71 K ■O DONDERDAG 18 DECEMBER 2008 - PAGINA 15 L TILBURGSE KOERIER - EMBER 2008 - PAGINA 14 Met deelname aan Sponsor Premier League en seniorencompetitie TRR-bosloop Koopzondag in dwaalgebied Een finish van 170 is voor Jeffrey Sparidaans geen wensdroom. Winnaar toeptoemooi Wie verdient er een kerstpakket? WMO-adviesraad Tel: 013-543 45 72 R. Brekelmans, Tilburg SPORT KORT DESTIL Trappers competitie eredivisie MVA IA CTi'fc R a lel a nmMrïrT ƒ3 IJssportcentrum Tilburg, Stappegoorweg 3a, Tilburg Lezersbrieven Uitslag Horeca Letterpuzzel ito sminimum liet genoemd: mensen met .En niet te de mantel- F1 ll.( SVGz i de ing ken voor vrijwilligerswerk en informele zorg voor aan I ontstoken. E de geest, de en over de h Voor meer actuele vacatures: kijk op www.contourtilburg.nl (Informele Zorg, vacatures) l of bel tijdens kantooruren l naar Contour. De BORT-prijs is een waardering voor Til burgse bedrijven en organisaties die een probeert vaak mog den als hij een inte beschikking heeft. Ons Vios Zondag 21 december: Ons Vios 3- Olympus 4 11.00 uur; Ons Vios 1- Riel 1 14.30 uur. cant imme groeien side bin- het werk te gaan, opnieuw 1. De wind draagt dus, zoals Ie zegeningen door het land hele wereld." Of vind jij het juist leuk om met deze 60-jarige mijnheer één of twee keer per maand allerlei markten in Nederland R te gaan bezoeken. Mijnheer is licht verstandelijk beperkt, maar woont zelf- SC Olympus Zaterdag 20 december: Olympus E2-Olympus F1 11.00; Olympus E3-GSBW E3 10.00; Olympus E5-GSBW E5 10.00; Olympus Fl- Olympus E2 11.00; Olympus F4- Taxandria F8 11.00; Olympus za5- Zwaluw VFC 8 14.30 uur. Zondag 21 Wil jij bijvoorbeeld het speelmaatje worden van dit 10-jarige, vrolijke en open meisje? Ze is woonachtig in Berkel-Enschot. Dit meisje wil graag op maandag, dinsdag, vrijdag na school tijd of op zaterdag iets leuks gaan doen (zwemmen, fietsen, wandelen, samen naar de speeltuin gaan). Moeder heeft gezondheidsklachten en heeft het zwaar. Wil jij moeder en dochter een groot plezier doen? collectief zondag voor de moeite wa in te lopen. A en doen elk een winterse speciale aanbiedir of winter-lekkers. 1 zich door zijn ken in een arres een treintje stappen, da het Pieter Vreedeplein. Contour St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg www.contourtilburg.nl - info@contourtilburg.nl Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: Op zondag 21 december organiseert Atletiekvereniging Tilburg Road Runners de vijfde bosloop van dit seizoen. In het Reeshofbos in Tilburg wordt een ronde uitgezet van 2,5 km over onverharde bospaden. Die ronde kan één tot zes keer worden gelopen. Er is een klassement over alle afstanden. De bosloop start om 11.00 uur. Iedereen kan aan deze bos loop deelnemen. Aan de bosloop gaat een kinderloop vooraf over 500 en 1000 meter. Deze start om 10.30 uur. Lopers kunnen zich vanaf 10.00 uur inschrijven in de kantine van Tennis club Heyhoef aan de Huibevendreef 20 in Tilburg. Inschrijfgeld is 2 euro. Kinderen kunnen gratis deelnemen. Verdere informatie: www.tilburgroad- runners.nl of tel. 5182027. Vrijdag 19 december, 20.30 uur ijrj DESTIL Trappers JL 1 Eaters Geleen Zondag 21 december, 19.00 uur (mHF DESTIL Trappers T Eindhoven Kemphanen Kassa open vanaf 1 uur I voor aanvang I wedstrijden Het dwaalgebied in de Tilburgse binnenstad pakt uit op koopzondag 21 december met muziek, lekkers, cadeautjes en aanbiedingen in leuk ste straten van Tilburg. De laatste :r kerstmis is het extra waard het dwaalgebied Alle winkels zijn open op hun eigen manier duit in het zakje, met ingen, cadeautjes De kerstman laat i rendieren rondtrek- sslee en zelf kun je in dat rijdt vanaf Gezocht maatjes m/v Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. Iets voor jou? Wordt dan maatje, bij voorbeeld van: NOAD Zaterdag 20 december: 12.30 uur NOADB1-RCSB1; 12.30 uur NOAD Cl-'t Zand Cl; 09.30 uur NOAD Dl - WSJ Dl; 10.15 uur NOAD E3-WSJ E2. Kent u iemand in uw omgeving die zich het afgelopen jaar extra heeft ingezet voor bijvoorbeeld een vereniging, de buurt, vrienden en kennissen? of is er iemand die gewoon een extraatje verdient.? Plus Usselstein wil deze persoon graag belonen met een kerstpak ket. Kom naar de winkel aan de Besterdring 110 in Tilburg en vul de gegevens van de persoon in die Insiders weten het al langer. Jef frey Sparidaans (15) uit Tilburg is teii begenadigd darter. Als aspirant ,on hij zo'n beetje alles wat er te winnen is, waaronder nationale fels in 2007 en 2008. Afgelopen romer maakte 'Mister Nice Guy' de tverstap naar de junioren. Tegelij kertijd krijgt de jonge Tilburger de kans om dit seizoen te ruiken aan het grote werk. een goed paar wandelschoenen, 'in het spoor van Boeddha'. Al die tijd heeft hij de honderd gebedsvlaggen bij zich. Zijn eerste bestemming in het spoor van Boeddha zal Samath zijn. Daar in het Hertenpark gaf Boeddha zijn eerste onderricht aan zijn leerlingen. Samath ligt aan de buitenkant van 's werelds oudste bewoonde stad: Varanasi, een zeer oude plek aan de Ganges-rivier. De tweede stop van Macdonald zal in Bodhgaya zijn, een plek van groot boeddhistische belang, omdat hier de prins Sid dhartha verlicht raakte tijdens het mediteren onder een 'Bodhi Boom'. De derde plek op zijn reis is Kushina- gar, waar de Boeddha zijn laatste adem uitblies op deze planeet. De vierde en laatste bestemming in het spoor van de Boeddha is Lumbini, Evenals vorig jaar was er dit jaar weer een toeptoemooi bij Cafe Het Dorstige Hert in Tilburg. Dit jaar- waren 40 deelnemers inge schreven. De uiteindelijke winnaar was Miel Bartels. Hij mocht de hoofdprijs in ontvangst nemen, ter beschikking gesteld door de firma Nico van Helfteren audio/video in Tilburg. De winnaar ging naar huis met een digitale videocamera, die meubels. Als de klant dat op prijs stelt, schetsen we het hele totaal pakket”, zegt interieurstylist van de winkel Sanne de Rooij. Sponsoren Wie mee wil doen om deze kin deren te helpen, heeft nu de kans door een gebedsvlag te sponso ren, voor zichzelf, zijn bedrijf, zijn (sport)vereniging of als geschenk voor iemand anders. Deelnemers krij gen een Certificaat van Authenticiteit via de post thuisgestuurd, die gelinkt is aan hun unieke vlag, die vanaf 1 januari 2009 in de winden van de Himalaya gaat wapperen. Dit alles nadat het onderweg is gezégend door zo veel mogelijke lama's, monniken, goeroes en yogi's. Meer informatie hierover is te vinden op www.mes- sagesofspirit.com. De reis van Macdonald duurt in totaal vier weken. Hij is van plan om elke dag verschillende gebeurtenissen met zijn digitale camera op te nemen en --op de genoemde website zo ngelijk een blog bij te hou- liij een internetverbinding ter door de heer Geutskens van Van Helfteren werd overhandigd. Ook de heer Brabers van HGT (Horeca Groothandel Tilburg) had diverse prijzen ter beschikking gesteld. Op de foto, van links naar rechts: Frits Brabers HGT, eigenaar Ad Sleger van het Dorstige Hert, Peter Geutskens van Nico van Helfteren audio/video en de winnaar van het toeptoemooi, Miel Bartels. De jury onder leiding van de Tilburgse wet houder Joost Möller heeft de volgende vijf bedrijven genomineerd voor de BORT-prijs 2009: - Bierings Metaal BV: succesvol metaalbe drijf met internationale opdrachten opge richt door de destijds 60-jarige Rien Bie rings laat zien dat leeftijd geen rol speelt bij ondernemerschap. - F. Claassen: dagelijkse perfecte diensten leveren is de ambitie van dit klantgerichte en Contour is gesloten van 29 december tot 2009. Prettige en een gelukkig 2009! Interieurplan op maat De gloednieuwe interieurzaak 013 Interieurs Styling BV opende afgelopen vrijdag, 12 december haar deuren met een feestelijke borrel. Eigenaar Niels de Rooij is zo’n twaalf jaar Allround wonings toffeerder, en heeft al zes jaar een manszaak Home 4 You. Nu vond hij het tijd f’oor een vestiging met een showroom op het NS Plein 28 in Tilburg. Het is een zaak voor jong en oud met totaal verschillende interieu- rideeën. Bent u bijvoorbeeld op zoek naar een nieuwe tapijtvloer voor op de slaapkamer of een binnenzonwering? Maar ook als u niet weet wat u met de inrichting van uw nieuwe huis of kantoor aan moet, bent u aan het goede adres. Iedereen kan zich een geheel nieuwe interieur aan laten meten, met een passend prijskaartje. “We geven ook advies over lampen en SVG Zondag 21 december: SVG 1- Sp.Boys 1 14.30; SVG 2-Taxandria 2 11.45; SVG 3-Viola 2 11.30; SVG 5-Longa 4 10.00 uur. Zaterdag: SVG Bl-NOAD B2 14.30; SVG E3-Auda- cia E6 10.00; SVG Fl-Oisterwijk 1.00; SVG F2-VOAB F4 11.00; zal-JPS 1 14.30 uur. Twee Somalische meisjes van 11 en 12 jaar oud. Ze spre ken goed Nederlands, maar willen graag het (technisch en begrijpen) lezen samen met iemand oefenen. De meisjes zijn woonachtig in Tilburg-Noord. Wil jij ze een stapje verder helpen? Mark Macdonald uit Tilburg is op vrijdag 5 december vertrok ken naar India voor een reis om geld in te zamelen voor arme en zieke (wees)kinderen in Nepal. Die hebben dringend medische zorg, woningen en onderwijs nodig. poule plaatsen rijtjes met toppers als Daryl Fitton, de grote fina- Gary Anderson, Gary Robson, Mike ledag op 13 juni. Naast Jeffrey Spa- Veitch, Jelle Klaasen, Robert Wagner ridaans werden nog twee Tilburgers en Ted Hankey. "Ik heb zelfs van een uitgenodigd voor de Sponsor Premier paar van hen gewonnen", aldus een League: Jeroen Verhoeven en Benito trotse Sparidaans. Op dit moment is van de Pas, de vaste koppelpartner de intensiteit van trainen wat terug van Sparidaans. geschroefd, omdat de Tilburger drie Jeffrey Sparidaans heeft inmiddels dagen in de week wedstrijden speelt, zijn eerste punten in de Sponsor Pre- De verwachting is dat Sparidaans mier League al verdiend. Op de eer- volgend jaar, als hij wat gewer J ste wedstrijddag won hij met liefst bij de junioren, weer meer zal 9-0 van zijn tegenstander. trainen. Jeffrey Sparidaans wil Trainen Jeffrey Sparidaans heeft in een peri ode van tien jaar de nodige trai- ningsuurtjes gedraaid. Hoogtepunten daarbij waren de trainingen en par- De talentvolle darter heeft dispensa tie gekregen om mee te kunnen doen aan de seniorencompetitie van de Til- burgse Darts Vereniging. Daarnaast kreeg hij onlangs een wildcard voor deelname aan de Sponsor Premier League in Eindhoven. Jeffrey Sparidaans kreeg het darts met de paplepel ingegoten. Via zijn ouders maakte hij al op erg jonge leeftijd kennis met deze tak van sport. Ik ben begonnen bij de puppies toen i vijf jaar oud was. Deze klasse testaat nu niet meer”, zegt Jeffrey Sparidaans. "Drie .jaar later gooide ik mijn eerste NDB-toemooi bij de spiranten. Toen ik 13 was werd ik voor de eerste keer Nederlands kampioen." Destil, Mooiman keukens, Van Mos sel autobedrijven en Bremtex zijn de nieuwe shirtsponsors van de jeugd van Tilburg Trappers. Het nieuwe jeugdbestuur van de ijshockeyvereni- ging heeft daarvoor overeenstemming bereikt met de betreffende onderne mers. Namens de vier sponsors was hoofdsponsor Gertjan van Eek van Destil de drijvende kracht achter de nieuwe overeenkomst. Hij was met een erg enthousiast, omdat het voor a de kinderen die in Tilburg ijshockey e spelen erg leuk is als ze in hetzelfde t. shirt kunnen spelen als hun idolen in is het eerste team Destil Trappers. Voor- vend is waarde was wel dat ook de andere bij de junioren, weer meer zal gaan sponsors die op het shirt van het trainen. Jeffrey Sparidaans wil het eerste team staan hun medewerking hoogste bereiken en daar moetje wel wat voor doen. Is er dan niets anders dan darten in het leven van de jeug dige darter? "Jawel", zegt Sparidaans. "Ik hou erg van computeren en het spelen met mijn X-Box." december: Olympus 2-Zigo 4 12.00; Olympus 7-WSC 6 10.00 uur. Het bestuur van SC Olympus heeft besloten het contract van hoofdtrainer Mustafa Demirtas met 1 jaar te ver lengen. Het seizoen 2009-2010 wordt voor de trainer zijn derde seizoen bij de Tilburgse vijfde klasser. smaak door te blijven innoveren en daarmee te groeien. - Naaykens Luchttechnische Apparaten bouw BV: succesvolle specialist in lucht technische apparaten als ventilatoren, afzuiginstallaties en staalstraalapparatuur met een internationale klantenkring en een maatschappelijk actieve directie. Macdonald, Schot van origine, is Qig- ong-leraar voor de Spirit Qi School en Qigong Circle Academy. Hij leert inderen hoe zij hun levensenergie kunnen opwekken en ontwikkelen door te oefenen met het combineren van hun ademhaling met ontspannen bewegingen. Macdonald heeft hon derd gesponsorde Tibetaanse gebeds vlaggen meegenomen. Deze zijn gemaakt en gezegend door gevluchte Tibetaanse monniken die nu in Nepal wonen. Ze gaan een maand lang mee op een spiritueel avontuur door India en terug naar Nepal, waar ze de vier heiligste boeddhistische pelgrims centra van de Boeddha bezoeken en gezegend worden door zoveel moge lijk monniken en andere geestelijken. Op nieuwjaarsdag worden ze opge- bangen bij het World Peace Pagoda inPokhara in Nepal. De zogeheten Windhorse-gebeds- vlaggen horen buiten opgehangen te worden door ze vast te maken aan de rand van een dak, tussen palen, tussen bomen, op tempels en andere plaatsen. Op deze manier kan de wind ze doen bewegen. Macdonald: "De wind wordt in Nepal beschouwd als een uiting van onze geest en de men tale energie die de geest activeert. Als iemand de gebedsvlaggen ziet, wordt zijn of haar intentie om te voor het welzijn van anderen In uw editie van 11 december j.l. staat op de pagina Gemeentenieuws dat de Wmo-adviesraad 'meedenkt over hulp aan mensen met een licha melijke of verstandelijke beperking'. Inderdaad is het de afgelopen jaren zo geweest dat de overgrote meerderheid van de leden in de toenmalige Participatieraad WMO i.o. - tot het moment van installatie van deze Wmo-raad op 4 december j.l. - vooral heeft meegedacht over het beleid voor (hulp aan) mensen met lichamelijke beperkingen. Of het nu aan c persredactie van de gemeente ligt of dat het een freudiaanse versprekir van de WMO-raad is, laat ik even in het midden. Wel wil ik opmerke dat een grote groep Tilburgers ook recht heeft op WMO-hulp en niet genoemd wordt. Het betreft hier minstens 3.000 kwetsbare mensen met een langdurende psychische aandoening. De meesten moeten als gevolg van hun ziekte ook nog eens rond het bestaansminimum leven. Evenmin wordt een andere - bijna zo'n grote - groep nie o meerdere problemen, met name alcohol- of drugsproblemen, vergeten: hun familieleden, die zelfs groter in aantal zijn dan zorgers van dementerenden. In genoemd artikel wordt ook nog beweerd dat de leden van de nieuwe WMO-adviesraad de behoeften en knelpunten 'als geen ander kennen'. Ik vraag me af welke behoeften dat dan zijn, zeker als het gaat om mensen met (complexe) meervoudige problemen. In dit verband wijs ik er op dat het college van B&W heeft besloten met vertegenwoordigingen van genoemde - onvoldoende in beeld gebrachte - groepen in gesprek te gaan. De resultaten daarvan zal de gemeente meenemen bij de evaluatie van het Beleidskader WMO en het Uitwerkingsplan WMO in de loop van 2009. Als de WMO-raad er echt alles aan wil doen om ook die groepen vol waardig te laten deelnemen aan de samenleving, dan wordt volgend jaar dé gelegenheid om kritisch mee te denken. Niet alleen 'op basis van sig nalen uit de praktijk', zoals voorzitter Heijmans bij de installatie van de Wmo-adviesraad zei, maar met gerichte informatie waarmee het beleid voor die doelgroepen gedegen kan worden onderbouwd. De films van het lespakket 'Kamp Vught in de klas' van Nationaal Monument Kamp Vught hebben onlangs een Gouden Reiger gekre gen. Deze prijs is de meest prestigi euze onderscheiding voor films die in opdracht worden gemaakt. De films, die in 2007 door tbsProductions uit Nuenen zijn gemaakt, geven een indringende weergave van de levens van een aantal kinderen in de jaren veertig, verbonden door een klas én door Kamp Vught. Enkele kinderen kunnen niet aan de Jodenvervol- twee spelers uit elke zich uiteindelijk voor ledag op 13 juni. Naast Jef werden nog twee 1 J'~:i voor de Sponsor Premier jeroen Verhoeven en Benito Pas, de vaste koppelpartner volgens u een pakket verdient. Vul vervolgens ook uw eigen gege vens in (of blijf anoniem), knip de wenskaart uit en hang die in de speciale wenskerstboom die in de winkel staat. De actie loopt tot zaterdag 20 december. Er worden 50 inzendingen geselecteerd die op woensdag 24 december hun kerstpakket in ontvangst kunnen komen nemen. ging ontsnappen. Ze komen met hun families in concentratiekamp Vught terecht en moeten op transport naar andere kampen. De films zijn geba seerd op uitgebreide research en interviews met nog levende klas genoten en nabestaanden. Eén film is gemaakt voor het basisonderwjis (groep 7/8), de andere voor het mid delbaar onderwijs. Het lespakket is zeer goed ontvangen bij scholen: sinds de presentatie in december 2007 zijn ruim duizend exemplaren besteld. zouden verlenen. Jeroen van Tilburg van Mooiman keukens, Geert-Jan Reukers en Martie van Helvoort van van Mossel en Mare Brouwers van Bremtex sloten zich zonder enige aarzeling aan bij het initiatief. Alle partijen hebben een contract getekend voor 2 jaar, ofwel de seizoe nen 2008-2009 en 2009-2010. Deze overeenkomst heeft dezelfde looptijd als het contract voor shirtsponsoring van het eerste team. Voor de zonen van twee sponsors -Rens van Eek (Tilburg Trappers UI4) en Bart Brou wers (Tilburg Trappers UI7)- is deze ontwikkeling extra speciaal. Zij zijn apetrots dat ze nu in een shirt spelen met de-naam van hun 'eigen bedrijf erop. De jury heeft de vijf genomineerden voor de BORT-prijs 2009 bekend gemaakt. Tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst van BORT, Bedrijven Overleg Regio Tilburg, op woensdag 7 januari zal de winnaar van de 14e BORT-prijs in het Willem II Stadion bekend worden gemaakt. De prijs wordt toegekend aan het bedrijf dat in 2008 het meest voor het Tilburgse ondernemingsklimaat heeft betekend. Vind jij het daarnaast een uitdaging om mensen met een verstandelijke beperking te helpen? Dan is een van onder staande vacatures misschien wel iets voor jou: het Praktijk College in Tilburg mag tijdens het schooljaar acht extra vrije dagen opnemen als dat voor de beoe fening van zijn sport noodzakelijk is. Zijn sponsor helpt bij het dekken van de kosten, die moeten worden gemaakt. Dankzij z'n uitstekende prestaties neemt Jeffrey Sparidaans regelmatig wat prijzengeld mee naar huis en dat doet natuurlijk ook een duit in het zakje. De wildcard voor de Sponsor Premier League in Eindhoven betekent ook een steuntje in de rug, omdat Spari- n op daans volgens contract op wedstrijd- ïizen dagen kan rekenen op een onkosten vergoeding. Tweewekelijks strijden in de Lichtstad 32 goede darters tegen elkaar in vier poules. De beste Op verschillende plekken is er muziek; live of van de draaitafel. De vijfsprong wordt het hart van het gebied, met een vuurplaats en een kerstkraam. Iedereen die iets koopt bij een van de 'dwaal-win- kels' krijgt een bonnetje, dat bij die kraam een winterlekkemij waard is. Bovendien bestaat de kans dat je er een engel of kerst-elf tegen het lijf loopt. Dit jaar dus even uitwijken voor de kerstinkopen, want het loont de moeite om de leukste straten van Tilburg, tussen Spoorlaan en Heuvelstraat, in te duiken. Houdingen De vijf verschillende kleuren van de gebedsvlaggen vertegenwoordi gen de vijf verschillende houdingen van Boeddha, ook wel bekend als de Pancha Boeddha of Families van Boeddha. Macdonald financiert zijn reis en verblijf zelf. Op 5 december vloog hij van Nederland naar Mumbai. Sindsdien heeft hij in de plaats Pune mensen leren schermvliegen (paragli ding). Ook leerde hij zelf paardrijden. Momenteel reist hij ongeveer drie bidden weken lang door India, door middel i en hier- van treinen, bussen, taxi's, riksja's en bijdrage leveren aan de groei van de lokale economie en het Tilburgse ondernemings klimaat. Er wordt onder meer geselecteerd o[) maatschappelijke betekenis, bijdrage aan de uitstraling van de stad en unieke onder- nemersprestatie. Als extra criteria is dit jaar gekozen voor Ambitie. Dat is tevens het thema van de nieuwjaarsbijeenkomst waar de prijs wordt uitgereikt. De genomineerden zijn voorgedragen door de bedrijventerrein- commissies van BORT. Onze Horeca Letterpuzzel van de maand december werd weer door veel inzenders opgelost. Niettemin bleek uit de respons dat deze editie van de puzzel een hoge moeilijkheidsgraad had. De juiste oplossing die wij zoch- ten was De donkere dagen voor Kétst- 2' mis’. De vijf cadeaubonnen van De Tilbutgse Koerier ter waarde van elk 22,50 euro zijn gewonnen door Daniel Verkooijen uit Tilburg, F.C.M. Bauer- Van Daelen uit Udenhout, Cisca van Hees uit Hilvarenbeek, Anja van Oir- schot uit Goirle en M.A. Moison uit Tilburg. Van harte gefeliciteerd. net over de grens in Nepal. Dit is de geboorteplek van prins Siddhartha, die later Boeddha ging heten. Vanuit Lumbini onderneemt Mac donald een busrit van circa twaalf uur langs de 'Siddhartha highway' naar Pokhara in Nepal. Daar heeft hij een afspraak met Douglas Macla- gan, die het Child Welfare Scheme heeft opgericht. Dit is de organisa tie die medische zorg, woningen en onderwijs geeft aan arme en zieke (wees)kinderen in Nepal. Daarna hangt Macdonald samen met een aantal van deze kinderen de gespon sorde gebedsvlaggen op. solide transportbedrijf dat al ruim 100 jaar bestaat. Een flexibele werkgever die zich inzet voor een minimale milieubelasting. - Delicia: vernieuwende chocoladefabnka weet in een moeilijke markt met slir marketing en continue innovaties te en zet in op een toonaangevende posi nen Europa. - IFF: belangrijke werkgever en bekend Tilburgs bedrijf maakt optimaal gebruik van de groeiende waardering voor geuren en Informele Zorg zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij mensen thuis. Mensen die extra hulp hard nodig hebben of gewoon goed kunnen gebruiken. Premier League Wie op niveau sport wil bedrijven kan kaast niet meer zonder sponsoring. Jeffrey Sparidaans is daarom blij dat kij kan rekenen op de steun van de onderneming Veeke Installatietechniek Ét Tilburg. Die steun is hard nodig om op termijn door te kunnen stomen naar ié wereldtop. En dat is de ambitie van ie jeugdige Sparidaans. Deelname aan belangrijke presti gieuze toernooien als de Winmau Masters is alleen maar af te dwingen tor goede resultaten te boeken c kilemationale toernooien. Het reizvi. naar het buitenland kost echter veel ijd en geld. Een beetje hulp is dan Éjzonder welkom. De leerling aan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 15