Jeffrey van lersel speelt meer dan 500 wedstrijden voor Trappers Oudejaarsloop Achil'87 ITIE fa stan^^^^aken 'Ik ben ervan overtuigd dat we beter kunnen' rerkt.nl Eremetaal voor Tilburgse r leidingen BER DESTIL Trappers Nieuwe dienstregeling bussen vanaf zondag 14 december Kerstshoppen bij Tuincentrum Overvecht Twee keer kerstspektakel op Westermarkt BUDGET TRAINING DESTIL Trappers ïW Nijmegen Devils streetdancers op WK Kerstmarkt Beatrix College z'~ <o a--te komen. DONDERDAG 11 DECEMBER 2008 PAGINA 17 DE TILBURGSE KOERIER ECEMBER 2008 - PAGINA 16 jaar ember jr.nl 1 .00 uur er.nl ir zal zijn mooie loopbaan geen passend afscheid heeft gekregen." TSVGudok Indoor Tennis Kersttoernooi >u in de buurt NOAD en informele zorg Kassa open I I vanaf 1 uur I I voor aanvang wedstrijden I ers voor: vrijwilliger voor: ïkenc Hoe Team Touch Down ging met goud naar huis. Meisjes C3 Berkel-Enschot kampioen De meisje schap in h naar rechl SPORT KORT IJssportcentrum Tilburg, Stappegoorweg 3a, Tilburg Lang weekend turnen in Tilburgse sporthal Drieburcht Contractverlenging hoofdtrainer eze krant? ■abantwerkt.nl Jeffrey van lersel is o' klaar voor het grote wer /ertentie op: 11 of bel 013-5368805 Kersteditie De Tilburgse Koerier DINSDAG 23 DECEMBER Kopij vóór donderdag 18 december Advertenties vóór vrijdag 19 dec 16.00 uur. 2 in lede- www.budgfttrainingtilburg.nl bnrtjslraat 7, TILBURG, 1:013-4558820 illeen kinc loeder weinig jaar in paal z:: laar en ioen? :n met een verstande- ;en van onderstaande Ljjn 3 Het nieuwe ei Tilburg Zuic’ Ziekenhuis. 3 naar Groenewc hiermee te vervall sten vrijwilligers in bij p hard nodig hebben Jeugd BVO Willem II '.30 uur mr Wil- Willem Donder- r Willem 'el: 013-543 45 72 innaplein 21 - 5038 TV Tilburg lburg.nl - infoOcontourtilburg.nl naar aanwezig en is er 's middags om 14.00 uur een optreden van een kerstkoor. Tuincentrum Overvecht heeft koopavond op donderdag 21.00 uur. Er is een koop™" op 14 december van 10.w 17.00 uur. eindpunt van lijn 3 in Zuidoost is het St. Elisabeth De huidige route van lijn voud/Stappegoor komt rallen. Jeffrey van lersel is afgelopen weekend toegetreden tot het selecte gezelschap ijshockeyers, dat meer dan 500 wedstrijden heeft gespeeld voor Tilburg Trappers. De 29-jarige verdediger bereikte deze mijlpaal op zaterdag 6 december met de uitwedstrijd tegen de Utrecht Dra gons. Een dag later werd Van lersel gehuldigd door zijn club én zijn Udenhoutse fanclub, voorafgaand aan het thuisduel van Destil Trap pers tegen Flyers Heerenveen. ag tot opzondag 10.00 tot Fitness voor elk budget? Ga nu naar Topkwaliteit fitness apparatuur 7 dagen in de week onbeperkt conditie- en krachttraining Deskundig advies sport- en voedingsschema's Respect In de elf seizoenen dat Van lersel in Zondag 14 december, 19.00 uur li meer actuele vacatu- kijk op www.contour- rg.nl (Informele Zorg, tures) of bel tijdens toruren naar Contour. Zaterdag 13 december: 10.3 Willem U El-Viola; 10.30 ui lem II Dl-RKC; 12.30 uur II Cl-Magic Foot Academy. I dag 18 december: 19.00 uur ÜA1-ADO Den Haag. I Drie teams van sportinstituut Ooms I uit Tilburg hebben mooie resultaten I geboekt tijdens het WK Streetdance I in Moskou. De meiden van Touch I Down maakten alle verwachtingen Op koopzondag 14 december is er een kerstspektakel in Winkelcen trum Westermarkt in Tilburg. Er is veel muziek, de kerstman maakt z'n opwachting en verder zijn er tal van gezellige kerstactiviteiten. Het publiek kan terecht van 12.00 tot 17.00 uur. Op het programma staan o.a. McDixie Light Sneeuw poppenorkest, Ben the Banjoman, Troubadour op Dickenstour, kerst man en kerstmaatje, Scrooge en Nightliner 347 De buurt Witbrant is ook opgenomen in de route van lijn 347. Olympus F5 11.00; Olympus JG2- Jeka JG1 09.30; Olympus zal-Real Lunet 1 14.30; Olympus za2-0W '67 7 14.30; Olympus za4-01ympus 5 12.30 uur. Zondag 14 december: Olympus 2-Noad 4 12.00; Olympus 5-Viola 6 12.00; Olympus 6-Taxan- dria 4 10.00 uur. dat is wat deze wat ir) wil. Mijnheer is op wijtgeraakt. Graag zou willen gaan onderne- oorstelling gaan, een ig kletsen. Wil jij zijn kerstklokjes op Een week later, 21 december van wordt alles overgedaan. Lr .prijken dan de volj Swing Masters McDixie Light Kerstmannenor kest, vreemde Dickensfotograaf, De Galopperende Kerstman, Santa on the Skyrider en de wandelende kerstboom. Na eerst via school een aantal proef- trainingen te hebben gedaan, begon Jeffrey van lersel als 10-jarige bij Tilburg Trappers. Hij doorliep alle jeugdteams en maakt sinds het seizoen 1998-1999 -het eerste op Stappegoor- deel uit van de hoofdmacht van Til- burgs ijshockeytrots. Hij is zijn club sindsdien trouw gebleven. Toch had Van lersel bijna gekozen voor een bui tenlands avontuur. "Bij aanvang van het seizoen 1999-2000 heb ik samen met Simon de Wit deelgenomen aan een trainingskamp in het Zweedse Malmö. Na afloop van dat trainings kamp kreeg ik een uitnodiging om een seizoen als A-junior te komen spelen in Zweden. Daar had ik wel oren naar, maar ik bleek jammer genoeg vier weken te oud te zijn.” De dienstregeling bevat de grootste wijzigingen sinds jaren. De provincie Noord-Brabant heeft extra geld in deze dienstregeling geïnvesteerd om zo het openbaar vervoer te stimu leren. Dat wil zeggen: meer ritten en betere aansluitingen in routes en frequenties. Voor een betrouwbare dienstregeling zijn de rijtijden en de vertrek- en aankomsttijden van diver se lijnen aangepast. De belangrijkste wijzigingen in de stadsdienst van Tilburg op een rijtje: Op de kerstshow is een enorme col lectie kerstballen en kerstversierin gen te vinden. De nieuwe busboekjes zijn onder meer verkrijgbaar in de bus en op de Servicepunten in Breda en Tilburg. Voor meer informatie kun nen belangstellenden terecht op www.veolia-transport.nl/brabant. Reisinformatie is te vinden op: www.9292ov.nl. Ook voor de van Multifit uit Gerry Visser, lekens en Jan-Wil het aftellen tot hv Kersttoernooi begonnen. Er wo gespeeld in alle jeugd- (t/m 10, 14 en 16 jaar) en seniorencatego rieën (16+ en 35+), zowel in het enkel- als (gemengd)dubbelspel. Het begint al aardig vol te lopen, meldt toemooiorganisator Jan- Willem Mooren. Naast spannende tenniswedstrijden kunnen spelers Cityring De stadslijnen 1 tot en met 4, 8 en 11 rijden via de cityring (Spoorlaan, Heuvelring, Paleisring, Schouwbur- gring, Noordhoekring), evenals de streeklijnen 142 en 143. De halte Schouwburgring is vervallen. Van uit de Blaak is de uitstaphalte voor het centrum de halte Noordhoekring. Overstappen op het centraal station is ook mogelijk. De leerlingen kiezen zelf ieder jaar waar de opbrengst van de markt naar toe gaat. Dit jaar is gekozen voor de kinderen van asielzoekerscentrum Gilze en Rijen. Met het opgehaalde geld zullen de leerlingen een leuke dag gaan organiseren voor deze kin deren. Het Beatrix College nodigt iedereen uit om een bezoek te brengen aan de kerstmarkt. Stel je geluk op de proef in de loterij, ga op de foto met de kerstman en de kerstvrouw, warm jezelf op met een heerlijke kop tomatensoep of speel één van de vele spellen. goën? Dat geldt zeker levrouw! Mevrouw kan Ij haar één keer in de ar de bingo? SC Olympus Zaterdag 13 december: Olympus Al-Gloria UC Al 14.30; Olympus Cl-RKDSV Cl 12.30; Olympus D2-TSV Gudok D2 09.30; Olym pus E5-Audacia E3 10.00; Olym pus F2-RKTVV F2 11.00; Olympus F3-SVSSS F7 11.00; Olympus F4- Nu Sinterklaas weer terug is naar Spanje mag de kerstboom in huis worden gehaald. Bij Tuincentrum Overvecht aan de Rugdijk f Tilburg staan de kerstbomen rijen dik opgesteld en zijn de nu werkers al volop bezig om kerstbomen te vergaren voor de grote schare bezoekers. De sfeervolle kerstshow die in het tuincentrum is ingericht bevat bovendien alles voor een geslaagde kerst Van flon kerende kerstversieringen en verlichting in alle soorten en maten, een overweldigende hoeveelheid kerstballen, tot complete verlichte miniatuurdorpjes. De dienstregeling van de streekbussen en een aantal stadsdiensten veran dert op zondag 14 december. De stadsdienstregeling van Tilburg wijzigt op 4 januari aanstaande. December is de gezelligste maand van het jaar en daarvoor kom je helemaal in de stemming bij Tuin centrum Overvecht. Allerhande kerstdecoraties zijn te vinden om binnen en buiten kerstsfeer te cre ëren. Voor de creatieve klant is er een grote afdeling met steekma- terialen te vinden om eigen deco raties te maken. Wie geen ruimte heeft voor een grote kerstboom kan ook een miniboompje versie ren en in een leuke mand of pot neerzetten, of decoratieve takken met glitter en verlichting. Voor de aankleding van de kersttafel is er een ruime collectie tafelkleden, servetten, sfeerliëhten, onderhon den en rijkversierde decoratie. En niet te vergeten de kerstplanten- bakjes, kerststukjes en typische decemberplanten als de kerstster in vele kleuren en minivarianten. Kortom: alles voor een geslaagde kerst. In deze periode is het in het tuin centrum extra gezellig gemaakt. Op zaterdag 13 december is de kerstman op bezoek tussen 14.00 en 16.00 uur en op zondag 14 december is een beeldend kunste- Hoogtepunten In ruim tien seizoenen topijshockey heeft de nummer 26 van Trappers veel hoogtepunten gekend. Hij kijkt daarom met voldoening terug op zijn loopbaan tot nu toe. Jeffrey van ler sel won met zijn club drie nationale bekers en werd drie keer landskam pioen. Daarnaast speelde hij ruim zeventig wedstrijden voor het Neder lands ijshockeyteam en kreeg hij dankzij zijn sport de mogelijkheid om diverse internationale toernooien te spelen. "Ik heb alles gewonnen wat er in Nederland te winnen is", zegt Van lersel. "Als ik terugkijk heb ik Rommelig Jeffrey van lersel kijkt met gemengde gevoelens terug op de eerste maanden van het lopende seizoen. "Ik vind dat we nog steeds te rommelig spelen. Ik kan me geen enkele wedstrijd herin neren dat we de volle 60 minuten goed hebben gespeeld. Toch zijn we als eerste geëindigd in de beker- competitie. Dan moet je natuurlijk veel kwaliteit in huis hebben. Maar ik ben ervan overtuigd dat we beter kunnen. Dat zal ook nodig zijn, want de concurrentie zit natuurlijk niet stil. Buurtbus BI Deze buuurtbus rijdt voortaan vanaf het TweeSteden ziekenhuis (halte Postelse Hoeflaan) dezelfde route als buurtbus B3 via dé Westermarkt naar de Burg. ‘Damsstraat. Daarna wordt via Korvelplein, Oerlesestraat en Generaal Smutslaan naar het Eli sabeth Ziekenhuis gereden. De buurt bus naar Goirle is vervallen. enstaande moeder ideren van drie en staat er alleen contacten. Ze i Nederland. Wil zijn en leuke din- en haar kinderen Enclavecross In Baarle Nassau vond de Mardenkro Enclavecross plaats. De hoofdafstand werd vorig jaar teruggebracht naar (ruim) 12 km bij de mannen en een kleine 6 km bij de vrouwen, nog steeds relatief lang voor een cross. Bij de mannen ging de zege naar Colin Beekers van Tilburg Road Run ners. Zijn clubgenoten Niels de Jong (3e), Armand van der Smissen (4e), Come van Oirschot (7e) en Jan Wii- lemse (9e) maakten het succes voor de Road Runners compleet. Bij de vrouwen was Anne van de Hurk de sterkste. Meer informatie: www.uit- slagen.nl en www.gloria-atletiek.nl Jeugd, zaterdag 13 december: 14.30 uur NOAD Bl-RKDVC BI; 12.30 uur NOAD B2-0W '67 BI; 12.30 uur NOAD Cl-OJC Cl; 09.30 uur NOAD Dl-Willem II D4; 10.15 uur NOAD E3-Jong Brabant E3; 10.15 uur NOAD E4-Jong Brabant E6; 11.15 uur NOAD F1-Olympus Fl; 11.15 uur NOAD F3-VOAB F4; 11.15 uur NOAD F5-Dongen F8. Senioren, zondag 14 december: 14.30 uur NOAD 1-Were Di 112.00 uur NOAD 2-VOAB 2; 12.45 uur NOAD 5-Sarto 6; 10.00 uur NOAD dames-ODC dames. deelnemen aan diverse (gratis) activiteiten, zoals fitness groeps lessen, conditietest, sportmassage, loterij, sauna, thema-avonden en een knallende feestavond. Inmid dels is een zanger gecontracteerd en kunnen naast de kuiten ook de keel gesmeerd worden. Iedereen is van harte welkom, spelers én kij kers. Inschrijven kan tot vrijdag 12 december om 20.00 uur via www. toemooi.nl of www.multifit.nl, of via een inschrijfformulier bij Mul tifit of Plugro Sport in Dongen. Voor het eerst in de geschiedenis zal het Tilburgs kampioenschap turnen twee dagen duren. Na het opstar ten van een nieuw kampioenschap voor recreanten twee jaar geleden, het Turnement, gaan nu beide kampioen schappen samen in het weekend van 13 en 14 december plaatsvinden. De organisatie zal na afloop bekijken of dit ook voor de toekomst een haalbare kaart is. De wedstrijd is ook speciaal aangezien het de laatste Tilburgse kampioenschappen in De Drieburcht zijn. Volgend jaar verhuist het turnen naar de nieuwe stadssporthal in Til burg Zuid. Twee dagen lang wordt er door bijna 400 deelnemers in verschillende cate gorieën gestreden om een plaats op het erepodium. De deelnemers aan de kampioenschappen zijn vertegen woordigers van zeven turnverenigin gen, te weten Dionysius, Kunst en Kracht, Steeds Voorwaarts en VOLT uit Tilburg, SOS uit Goirle, Taxandria uit Oisterwijk en DOS uit Udenhout. Er zijn beide dagen drie wedstrijd- rondes gepland: om 9.00 om 13.15 en om 16.30 uur. Op zaterdag draaien de recreatieve turners en turnsters hup wedstrijd en op zondag zijn de wedstrijdtum(st)ers aan de beurt. Toe schouwers zijn van harte welkom. Kinderen tot 12 jaar betalen 1,00 euro entree, volwassenen 1,50 euro. Hoofdtrainer Rob van der Kaay en het bestuur van TSV Gudok zijn tot overeenstemming geko men om de lopende overeenkomst met twee seizoenen te verlengen. Naast het hoofdtrainerschap zal Van der Kaay zich ook bezig gaan houden met de doorstroming van talentvolle jeugdspelers en het begeleiden van jeugdtrainers. stelten. op koopzondag 12.00-17.00 uur nogeens dunnetjes Op het programma “Igende acts: Kerstmannen, Lijnl Vanaf het centraal station rijdt lijn 1 voortaan via het onderwijsgebied Stappegoor en de wijk Groenewoud naar het St. Elisabeth Ziekenhuis. In de spitsuren zes ritten per uur vice versa. De route naar Goirle wordt overgenomen door lijn 11. Lijn 1 en lijn 11 bieden samen in de spitsuren tien ritten per uur naar onderwijsge bied Stappegoor. Lijn 11 Het nieuwe lijnnummer voor Goirle is lijn 11. Vanaf het centraal station rijdt lijn 11 via het centrum naar Stappegoor en Goirle. Lijn 11 rijdt overdag vier ritten per uur. waar en gingen met een gouden plak naar huis. Take Off eindigde op een mooie tweede plek. Het team Time Out viel helaas buiten de prijzen, maar wist toch nog vijfde te worden. het eerste team van Tilburg Trappers speelt heeft hij een aantal coaches de revue zien passeren: Nisse Nils son, Theo van Gerwen, Paul Strople, Colin Patterson, Dave Hyrsky en Larry Suarez. "Voor mijzelf was Theo van Gerwen de beste coach. Van hem heb ik het meeste geleerd. Ik heb veel respect voor hem en dat geldt ook voor Martin Tromme len. Als jeugdspeler heb ik altijd erg opgekeken tegen Martin. Het is heel speciaal als je vervolgens met hem in het eerste team komt te spelen. Ik heb heel veel respect voor zijn prestaties ---als goalie en voor de rol die hij bin- ontgroend en al nen ons team heeft gespeeld. Vooral ,erk- de Tilburgse jongens hebben veel aan FOTO: frans Lahaye hem gehad. Ik vind het jammer dat Het is aan onze coach Larry Suarez om alle puzzelstukjes snel in elkaar te passen." De geboren Tilburger vindt dat hij in het eerste deel van het seizoen te weinig ijstijd heeft gekregen. "Er zijn beloftes gedaan die niet worden nagekomen. In de zomer is de ver wachting gewekt dat ik dit seizoen meer aan spelen toe zou komen. Maar we zitten opeens ruimer in onze verdedigers. Als ik slecht zou presteren, zou ik er vrede mee kun nen hebben dat ik weinig aan spelen toe kom, maar dat is niet het geval. Ik vind dat ik met mijn staat van dienst en leeftijd wat meer respect verdien. Afgelopen weekend ben ik gelukkig meer aan spelen toegekomen." SVG Zondag 14 december: SVG 3-Auda- cia 2 12.00; SVG 4-Uno Animo 6 11.45; SVG 5-Were Di 6 10.00; SVG 7-Olympus 7 10.00 uur. Jeugd: SVG Dl-Blauw-Wit 81 Dl 09.30 uur. Zaterdag senioren: SVG 1-CHC 1 14.30; SVÓ 2-BW 2 14.30 uur. Jeffrey van lersel: “Ik heb meer bereikt dan de meeste Nederlandse spelers ooit zullen doen." meer bereikt dan de meeste Neder landse spelers ooit zullen doen. Dat ik in Tilburg speel heeft natuurlijk wel mee geholpen." Het sportieve jaar 2008 zit er bijna op, maar Atletiekvereniging Achil '87 uit Hilvarenbeek laat nog één keer van zich horen. Wedstrijdlopers en trim mers kunnen voor de laatste keer in het oude jaar hun sportieve prestaties laten zien. Achil '87 organiseert op oudejaarsdag namelijk voor de 24e maal haar traditionele Oudejaarsloop. Het parcours is wederom de bekende ronde Papenstraat, Bolakker, Hoog Spul,Veldhoven, Koestraat, Rogier van Leefdaelstraat en Papenstraat. Het programma ziet er als volgt uit: 13.30 uur 5 km, 14.10 uur de 1 km( t/m junioren C), 14.30 uur 10 km. Het klassement wordt opgemaakt volgens de KNAU-normering. Vborinschrij- ven is mogelijk tot en met woensdag 24 december via www.inschrijvenfnl en kost voor 1 km 1,00 euro, 5 km 3,50 en 10 km 4,00 eltro. U hoeft dan op woensdag alleen uw startnummer af te halen aan een speciale tafel en niet in de rij te staan. Na-inschrijving is vanaf 12.00 uur tot een half uur voor de wedstrijd in de gymzaal achter basisschool de Driehoek aan de Papenstraat in Hil varenbeek. Alle deelnemers ontvangen een ver snapering tegen inlevering van het chipstartnummer. Daarnaast zijn er voor de 5 km drie ereprijzen bij de dames en drie prijzen bij de heren en voor de 1 km en 10 km drie ereprij zen in elke KNAU categorie voor de dames en de heren. Er wordt gebruik gemaakt van elektronische tijdwaar neming d.m.v. chipstartnummers. Uw brutto-tijd zal worden geregistreerd en is na afloop te vinden op website www.achil87.nl. Kleed- en douchegelegenheid is aan- ig in de gymzaal. Verdere infor matie: www.achil87.nl onder "Wed strijden". Op donderdag 18 december orga niseert het Beatrix College voor de vierde keer een spectaculaire kerst markt. Deze markt wordt jaarlijks georganiseerd door de leerlingen van 3 en 4 vmbo. Van 16.00-19.00 uur Winst Uno Animo zetten de leerlingen weer hun beste Op 7 december speelde Uno Animo beentje voor op het schoolplein van in Udenhout tegen SVSSS. Het team gebouw B aan de Ketelhavenstraat uit Loon op Zand wist deze streek- 3 in Tilburg. In allerlei kraampjes derby met 0-3 te winnen. Aanstaande verkopen ze lekkere warme chocola- zondag speelt Uno Animo thuis tegen demelk, broodjes, soepen, oliebollen koploper TEC. en andere lekkernijen. Ook zal er genoeg je doen zijn voor jong en oud en zal het plein weer schitterend ver sierd zijn met lampjes, vuurkorven, stro, kerstballen, kerstslingers, etc. Ideaal om vast in de kerststemming De meisjes C3 van MHC Berkel-Enschot hebben het het najaarskampioen- schap in hun afdeling in de wacht gesleept. Op de foto, bovenste rij van links naar rechte coach Ed, Emilie, Sophie, Eef, Bente, Britt, Meike, Iris, Lisa, wezq Tessa, Coach Job en coach Henk. Onderste rij, van links naar rechts: Jill, matie Robin, Lenneke, Yellan en Anne. s_"2 speler zitten ituigers. zou ik e en dat il wedstrijdcommissie Dongen, bestaande Harrold Schel- >Villem Mooren, is het Indoor Tennis >i begonnen. Er wordt alle jeugd- (t/m 10,12, jaar) en se i+ en 35+),

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 17