w ■fxvedrband Gemeen tewfCMM/s ENERGIEBOEKJE St; op Geld voor ideeën om energie te besparen Skatebanen geopend Raad Eerder dicht op Bestrijding gladheid Energieboekje voor alle inwoners stad vrijdag 5 december Jij wilt toch ook meehelpen Tilburg wil proef met teelt hennep D/t is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Tips en bonnen om energie en geld te besparen de tilburgse Beschikkingen Foto Beeldveld Wilfried Scholtes. Onderstaande beschikking ligt vanaf 8 de- Foto Siem van Woerkom. jen. Werkzaam he< Een ontmantelde, illegale hennepkwekerij. (Foto team Media gemeente Tilburg) Wet milieu beheer/Algemene Wet bestuursrecht Bestemmingsplannen gemeente Tilburg www.l Inburgeren. mee Is» de !n en de balie 1 O|n 16.00 Actualisering van bestemmingsplannen Download vanaf www.tilDurg.nl de gratis mobiele v toeristengids Stadswinki dige verb© nieuwe ©It: Rceshof in De gemeente stelt geld beschikbaar voor Tilburgers en verenigingen die goede ideeën hebben om energie te besparen. De voorstellen moeten niet alleen persoonlijk voordeel opleveren. Het resultaat moet zichtbaar zijn in de stad en een positieve uitstraling hebben. ïrouwlaan Tot mei 200$ straat. ih'uisplein ernemerszaken Kijk voor alle openingstijden op .tilburg.nl Inweek 49 hebb houders de volg ferleend: Dennenstra j Tot eind deci zaamheden, j straat. sms TILBURG naar 5040 Buurmalsen Tot eind 200 jj Het vernieu Tel. 0900-202 08 15 35 cpm. 1 t/m vr 9.30-18 uur, za 10-16 uur. Internet: Ongeveer 96 duizend Tilburgse huishoudens ontvangen van daag het Energieboekje. Deze kleurrijke uitgave staat vol met tips, cartoons en kortingsbonnen voor energiebesparende producten en diensten. De bonnen maken het makkelijker om de tips uit te voeren. Aan het boekje hebben 22 lokale onderne mers meegewerkt. Door werkza: tal wegen hel afgesloten. 5/ krijgbaar via Zie ook inter bttp://openb Slecht weer 1 gen. De raad ver de agenda o jende onde Bestemming Kreitenmoler vaalplein e.o Oude Stad-Zi ■Voorbereidi sebaan, Cons perceel Hooi: rusweg, Bred laan 57-59, P ■Overhoek Ei De gemeente wil als proef zelf de productie van hennep en de leve ring aan coffeeshops regelen. Dat staat in een brief die het stadsbe stuur naar minister Klink (volksgezondheid) heeft gestuurd. Tilburg wil criminaliteit en overtast verminderen die ontstaat door de ille gale kweek en distributie van hennep. De winkel h in 1997 gee: sche aanpas Gon Mevis maandag ee door en liet Mevis: “Met winkel gaat Wethouder Paul Huijgen heeft op 29 november de skatebanen aan de Berkelseweg in Berkel-Enschot en aan het Kuilveld in Udenhout offi cieel geopend. Ze zijn ook geschikt voor BMX-fietsen. De banen zijn aangelegd dankzij de inzet van een aantal jongeren en de dorpsraden. Tijdens de opening waren er demonstraties, wedstrijden en andere activiteiten. Jop Baelemans bedacht de naam voor de nieuwe baan in Berkel-Enschot: Tailfish. Dat is een term uit de skatewereld. 'Jn de «adswinfcei, servicepUntei Sociale Zaken gesloten. Iedereen kan het zóut ophalen bij de inzamelpunten voor klein che misch en elektrisch afval (KCA) op de weekmarkten. Ook het Brabants Afval Team (BAT) aan de Ceramstraat heeft ze op voorraad. De gemeente kan niet overal strooien. Belangrijke wegen en toegangen tot bijvoorbeeld scholen en ziekenhuizen hebben prioriteit. Bewoners kunnen de stoep voor hun woning of bedrijf schoon houden. Op www.tilburg.nl (zoekwoord glac heid) is de bon voor gratis strooi- zout té downloaden. De bon staat ook op de gemeentepagina’s van vorige week. of dat maatwerkvoorschriften kunnen worden opgelegd. De procedures voor het nemen van beschikkingen in het kader van de Wet milieubeheer (Wm) bestaan uit twee stappen: het opstellen van een ontw-1-" de vergunning of de maatwerkvoorsviumcH (de ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van de beschikking. Tegen de ontwerpbeschikking kunnen door eenieder mondeling of schriftelijk zienswijzen naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tilburg (zie adres Publieks- zaken). Dit moet binnen 6 weken. Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Na afweging van alle ingebrachte zienswijzen wordt de uiteindelijke beschikking opge steld en vervolgens gepubliceerd. Tegen de definitieve beschikking kan door belang- hebbenden beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 25“ r'-~ rende de Stadswir, 128, Ingr tel/foc Een ander woord voor Tegen inlevering van een bon zijn gratis zakjes strooizout v krijgbaar. Die kunnen Tilburgers gebruiken bij gladheid. De strooi- ploeg van de gemeente komt in actie als het nodig is. sings- ten (her- jwing. Verder I gn nieuwe emmingsplan- eden voor het uitbreiden j regelen wat is toegestaan. en nieuwbouw mogelij’ n het bestemmingsplan. t actualiseren worden geen nieuwe ontwikke- en betrokken. Die worden mogelijk gemaakt "standige planologische procedures. Per “ng is inspraak mogelijk. Berichten siuan op de gemeentepagina’s. De gemeente actualiseert alle bestemmii plannen. In de aangepaste versies komer nieuwde) regelingen voor de bebouv bevatten ze het vastgestelde beleid wetgeving. Geactualiseerde bester nen bieden mogelijkhea van bebouwing en ze re Daarnaast zijn sloop e~ binnen de kaders van i het actual: lingen betr door zelfst ontwikkeling i. hierover staar DE TILBURGSE KOERIER -x - DONDERDAG 4 DECEMBER 2008 - PAGINA 8 Digitale toeristengids Dwalen door eristengids is gratis te down- aden op www.tilburg.nl. De gids onderverdeeld in zeven cate- goriéën: eten, drinken en slapen, fT evenementen, naar buiten, leuk W 1 om te doen, winkelen, nuttige adressen en verkeer en vervoer. W Downloaden zonder computer kan B ook. U moet dan wei internet heb- B ben op uw mobiele telefoon. Sms TILBURG naar 5040. U ontvangt dan een link. Na het downloaden heeft u het internet niet meer nodig om gebruik te maken van de gids. Meer informatie: www.tilburg.nl/toeristengids. Hogere grenswaarde Centrum-Zuid Bij de voorbereiding van een bestem mingsplan kan het nodig zijn een geluids- onderzoek in te stellen, naar bijvoorbeeld verkeerslawaai, spoorlawaai of industrie- lawaai. Indien uit dit onderzoek blijkt dat het geluidsniveau hoger zal zijn dan een bepaalde waarde, de zogenaamde voorkeursgrenswaarde, mogen sommige bouwplannen, zoals bij woningbouw, niet worden uitgevoerd. Het college van burge- Burgemeest Onderhoud t tussen Dalen laan. TILBURG 1. Stokhasseltl thv Monteverdis 1. Leenherensi thv nr 117, 85 e 1. Schouwburg tonifeer in acht Heuvelring Tot maart 20 rijstrook voo naar Korte H richtingen m meester en wethouders kan in zo’n geval een hogere maximumwaarde vast stellen, zodat er wel gebouwd kan worden. Het col lege van burgemeester en wethouders wil een hogere waarde voor de hoogst toelaat bare geluidsbelasting (vanwege wegver- keerslawaai) vaststellen voor het bestem mingsplan ‘Centrum Zuid 2008’. Binnen dit beheerbestemmingsplan is langs de linten -namelijk extra woningbouw mogelijk. De ontwerpbeschikking ligt met bijbehorend akoestisch onderzoek van 5 december tot en met 15 Januari 2009 ter inzage bij het informatiecentrum van de stadswinkel Cen trum. Tevens zijn de stukken te bekijken op www.tilburg.nl. Schriftelijke opmerkingen kunnen, gedurende de termijn van terinza- gelegging, worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders (Postbus 90157, 5000 LL Tilburg). Vergunningprocedure algemeen Voor bepaalde bedrijven geldt vergunning- plicht in het kader van de Wet milieubeheer Gratis pendelbus naar Turnhout Ook dit jaar rijdt er weer een gratis kerstpendel tussen Turn hout en Tilburg. De drie laatste weekenden van december kunt u genieten van de kerstsfeer en activiteiten in beide steden. De pendelbussen vertrekken vanaf de Bisschop Zwijsenstraat en rijden rechtstreeks naar de Grote Markt in Turnhout. U hoeft niet te reser veren. Iedereen ontvangt een prak tische tas met leuke ihformatie en aanbiedingen. De bus rijdt op za- terdag 13, 20 en 27 december en ‘oud en nieuw’. De wandeling op zondag 14, 21 en 28 december. eindigt in de NWE Vorst in de bin- Vertrek Tilburg: 9, 11, 13, 16, 18 nenstad, waar het op dat moment en 20 uur. Vertrek Turnhout: 10,- 12, 14, 17, 19 en 21 uur. De gemeente vindt energiebespa ring erg belangrijk en doet veel om deze bezuiniging te stimuleren. Alle huishoudens in Tilburg ont vangen vandaag het Energieboekje met tips, cartoons en kortingsbon nen. Meer hierover staat in een ander artikel op deze pagina’s. Veel bewoners hebben zelf ideeë" over hoe het beter kan, in hun f op straat of bij hun vereniging. j. gemeente wil mensen stimuleren ?e deze plannen uit te voeren. Zij s krijgen door de subsidie een steun tje in de rug bij het bereiken van energiebesparing. Wethouder Ma- rieke Moorman (milieu): ‘We willen meedenken belonen. Ik hoop dat we ideeën binnenkrijgen waar de aanvrager voordeel bij heeft, maar De gemeente hoopt dat veel Tilburgers de tips ter harte r men en de bonnen gebruikei Wethouder Moorman (milieu “Stoppen met energie verspillen is beter voor de portemonnee én voor het milieu. Het hoeft ook helemaal niet moeilijk te zijn. Eenvoudige, kleine maatrege len zoals het aanbrengen van tochtstrips en spaarlampen of led-verlichting, zorgen al voor energiebesparing. Maar ook gedragsveranderingen zoals de thermostaat ‘s avonds lager zetten, apparaten uitschakelen en gordijnen sluiten, helpen de energierekening te verlagen. Ieder huishouden kan 20 pro cent minder energie verbruiken. Als de gemeente, het bedrijfsle- ne- ven en de burgers hun steentje •n. bijdragen, maken we samen een ieu): groot verschil”, spillen Het stripfiguur Eefje Wentel teefje gaat de komende vier jaar de gemeente helpen met energie besparen. Het Energieboekje is vandaag gepresenteerd tijdens de Eefje Wentelteefje Energie- show. Eefje Wentelteefje en de Tilburgse karikatuur Ferry van de Zaande hebben wethouder Marieke Moorman geïnterviewd. Als speciale gast is Sinterklaas met zijn pieten langsgekomen om wethouder Moorman ‘mee te nemen’. Gezamenlijk hebben zij de eerste boekjes uitgedeeld aan enkele bewoners in het centrum. dan wel mondeling sijn of haar zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De raad zal bij de vaststelling van het bestem mingsplan tevens een besluit nemen over de ingediende zienswijzen. U kunt uw zienswijze richten aan de Gemeenteraad, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Zienswijze ontwerpbe- stemmingsplan Centrum Zuid 2008’. Uw mondelinge zienswijze kunt u kenbaar maken bij Lars Hövels op telefoonnummer >Ujk 013-542 8144 of Ruud van Groenendaal op in. Bij telefoonnummer 013-542 94 33. Meldingen Activiteitenbesluit In de meeste gevallen staan de miliet gels waaraan bedrijven moeten voldoen in het Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer (het Activiteitenbesluit). De volgende inrichtingen hebben gemeld te worden opgericht dan wel te worden ver anderd. Het betreft hier inrichtingen die in het Activiteitenbesluit worden aangemerkt als inrichtingen type B. 1. Hultenseweg 52 te Tilburg, M.J.M. Thielen. Het betreft een bovengrondse propaantank. 2. Oude Rielsebaan 3b te Tilburg, H.P. van Yperen: Het betjeft een bovengrondse propaantank De volgende inrichtingen hebben in het kader van het Besluit landbouw milieube heer gemeld te worden opgericht dan wel te worden veranderd. Omdat het hier een landbouwinrichting betreft, wordt deze in het Activiteitenbesluit aangemerkt als een inrichting type C. 1. Spoordijk 9 te Berkel-Enschot, P.M.J. Schellekens. Het betreft een kleinschalige veehouderij. Voor vragen, bel de afdeling Ondernemers- zaken, telefoon 013-2132323. Katsbogten Het plangebied van 'Bedrijventerrein Kats bogten 2008’ ligt in het zuidwesten van Tilburg. In dit plangebied gelden momen teel 6 verschillende bestemmingsplannen, waarvan de oudste dateert uit 1963. Al deze plannen worden (gedeeltelijk) ver vangen door één nieuw bestemmingsplan ‘Bedrijventerrein Katsbogten 2008’. Het voorontwerpbestemmingsplan ‘Bedrij venterrein Katsbogten 20Ó8’ heeft van 27 juni 2008 tot en met.7 augustus 2008 ter inzage gelegen in het kader van de inspraak. Gedurende deze termijn is één inspraakreactie ingediend. Tevens is het voorontwerpbestemmingsplan verzpnden aan diverse instanties ten behoeve van advies. Naar aanleiding van de adviezen is het ontwerpbestemmingsplan op diverse punten aangepast ten opzichte van het voorontwerpbestemmingsplan. Het col lege van burgemeester en wethouders var Tilburg maakt, ingevolge het bepaalde in art. 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend dat van 5 december 2008 tot en met 15 Januari 2009 het ontwerpbestem- mingsplan ‘Bedrijventerrein Katsbogten 2008’ voor een ieder ter inzage ligt in de stadswinkel Centrum. Tevens is deze pu blicatie met het ontwerpbestemmingsplan en de bijlagen te bekijken op www.tilburg. nl. Een ieder kan, gedurende die termijn, schriftelijk dan wel mondeling zijn of haar zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De'raad zal bij de vaststelling van het bestemmingsplan tevens een besluit nemen over de ingediende zienswijzen. U kunt uw zienswijze richten aan de Gemeenteraad, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van ‘Zienswijze ontwerpbestemmingsplan Bedrijventerrein Katsbogten 2008’. Uw mondelinge ziens wijze kunt u kenbaar maken bij Lars Ho vels op telefoonnummer 013-542 8144 of Ruud van Groenendaal op telefoonnummer 013-542 94 33. VVV Tilburg Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Openingstijden: ma 13-18 uur; di t www.vwtilburg.nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat 1, 5042 EK Tilburg. Tel. 01.3-595 57 50. 'Openingstijden: ma t/m vr 8-17 uur; Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 35, 5071 BA Udenhout, tel. 013 511 09 37. Openingstijden: ma 13-18 uur, di t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uur, za 9-17 uur. Centrum-Zuid Het plangebied van 'Centrum Zuid 2008’ ligt binnen het ringbanenstelsel, maar •—“en de Cityring. In dit plangebied gel- momenteel 7 verschillende bestem mingsplannen, waarvan de oudste dateert uit 1991. Al deze plannen worden ver vangen door één nieuw bestemmingsplan ‘Centrum Zuid 2008’. Het voorontwerpbe stemmingsplan 'Centrum Zuid 2008' heeft van 15 augustus tot en met 25 september 2008 ter inzage gelegen in het kader van de inspraak. Gedurende deze termijn zijn geen inspraakreacties ingediend. Tevens is het voorontwerpbestemmingsplan verzon den aan diverse instanties ten behoeve van advies. Naar aanleiding van de adviezen is het ontwerpbestemmingsplan op diverse punten aangepast ten opzichte van het voorontwerpbestemmingsplan. Het col lege van burgemeester en wethouders van Tilburg maakt, ingevolge het bepaalde in art. 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening, bekend dat van 5 december 2008 tot en met 15 januari 2009 het ontwerpbestem mingsplan ‘Centrum Zuid 2008’ voor eer ieder ter inzage ligt in de stadswinkel C trum. Tevens is deze publicatie met het ontwerpbestemmingsplan en de bijlage, alige te bekijken op www.tilburg.nl. Een iedei Dit kan, gedurende die termijn, schriftelijk IERKEL ENSC) 1. Vlierakkerw “n thv de Haz Guido Gezel ijntsoen naast IVerdilaan I i B/2544). Durendaelw bestrating voor file voornoemd Productiebedrijf De gemeente geeft de voorkeur -teem waarbij de lokale -jffeeshophouders zelf een pro ductiebedrijf exploiteren. Hierbij gaat de gemeente ervan uit dat er plek is voor ongeveer drie van der gelijke bedrijven. De exploitanten moeten aan strenge eisen voldoen om invloed uit de criminaliteit te voorkomen. Het is niet de eerste keer dat Til burg zich voor een dergelijke proef aanmeldt. In 2000 heeft wijlen burgemeester Stekelenburg een voorstel gedaan aan de toenmali“ minister van Justitie Korthals. D.t verzoek werd toen afgewezen. Tilburg wil het voorstel uit 2000 aanpassen aan de eisen van deze tijd. De minister ontvangt dit uitge werkte plan begin 2009. In de brief die nu is verstuurd, gaat de ge meente alvast in op de hoofdlijnen. De proef is een voorstel van burge- van de criminaliteit rond de hen- meester Ruud Vreeman. Het volgt nepteelt. Ten tweede willen wé het op de zogenoemde wiettop van 21 gevaar, de overlast en verloedering november. Tóen spraken 33 Neder- terugdringen die verbonden zijn landse burgemeesters zich uit over met de hennepteelt. Ten derde wil de noodzaak tot regulering en be- len we gezondheidsrisico’s beper- buiter heersing van productie en handel. ken door een betere controle op de den m De gemeente wil het zogeheten kwaliteit van de cannabis. En we achterdeurbeleid van de coffee- hebben als doel het genereren van shops regelen. Nu wordt de ver- betrouwbaardere informatie over koop aan klanten gedoogd, terwijl de omzet van de coffeeshops ten de inkoop (aai) de ‘achterdeur’) nog behoeve van de Belastingdienst." steeds illegaal is. Burgemeester Vreeman: “De ach terdeur is een zeer zwakke plek in het Nederlandse gedoogbeleid. Het aan een systec... blijft in de criminele sfeer, omdat coffeeshophouï: coffeeshophouders bij het inkopen ductiebedrijf exp van grotere partijen hasj of neder- gaat de gemeentt wiet afhankelijk zijn van criminele drugshandelaren. Wij zijn van mening dat net zoals bij alcohol, prostitutie en gokken, de markt kan worden gescheiden. Daarbij wordt een deel gelegaliseerd en onder controle gebracht. En illegale za ken worden streng aangepakt. Dat betekent dat de lokale Tilburgse cannabismarkt wordt losgeknipt van de export en van de Belgische en Franse drugstoeristen. Uiter aard nemen we dan ook scherpe maatregelen om de lokale handel tè beheersen.” Vreeman vervolgt: “We willen met de proef vier doelen verwezenlij ken. Ten eerste het terugdringen Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie bestemmingsplannen: www.tilburg.nl homepage -> bestemmingsplannen. cember 2008 ter inzage. Tegen de beschik king kan tot en met 19 januari 2009 beroep worden ingesteld. De beschikking wordt de dag daarna van kracht tenzij binnen de twerp van tèrmijn beroep is ingesteld en een verzoek irschriften tot het treffen van een voorlopige voorzie ning is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raatj van State (voor adres zie algemeen). Wijziging voorschriften Het bevoegd gezag kan de aan een vergun ning verbonden voorschriften en beperkin gen wijzigen, aanvullen of intrekken als dit in het belang van de bescherming van het milieu noodzakelijk is, als technische ontwikkelingen op milieugebied daartoe aanleiding geven of als er ontwikkelingen zijn met betrekking tot de kwaliteit van het milieu. Op eigen initiatief gaan BenW over tot wijzi- rging van de voorschriften danwel beperkin- van State,, Postbus 20019, 2500 EA ‘s-Gra- gen, behorend bij: venhage. Onderstaande zaken liggen gedu- Ledeboerstraat 15 te Tilburg betreffende rende de openingstijden ter inzage in de een galvanisch bedrijf van Van Dun-Blerens. Stadswinkel Centrum aan het Stadhuisplein Het betreft het toevoegen van een nieuw 128, ingang bij het Paleis, Tilburg. Voor voorschriftenpakket ter vervanging van een vragen, bel de afdeling Ondernemerszaken deel van het bestaande voorschriftenpak- telefoon 013-2132323. ket. (t20081160) Tegen de ontwerpbeschikking zijn geen zienswijzen ingebracht. De beschikking is niet inhoudelijk gewijzigd t.o.v. de ont werpbeschikking. ook plannen waar alle Tilburgers in de stad profijt van hebben. Plannen met een voorbeeldfunctie, die men sen stimuleren creatief om te gaan met energiebesparing of duurzame energie. Daar is iedereen mee ge holpen. Want energiebesparen doe je voor een schone wereld maar eën zeker ook voor je eigen portemon- huis, nee”. De Er is 50.000 euro beschikbaar. Er geldt een maximum van 2.000 euro per. persoon of idee. De aanvrager moet in Tilburg wonen en het idee in de stad uitvoeren. Er mogen geen andere subsidies beschikbaar zijn. Het Rijk geeft bijvoorbeeld al subsidie op zonnepanelen. Meer informatie: www.tilburg.nl -> energie. Kerstactivitelten Rondom de kerst zijn er in Tilburg verschillende speciale activiteiten. Zo kunt u op zondag 14, 21 en 28 december deelnemen aan een kerstwandeling van de Stadsgidserij. De gidsen staan om 11 uur klaar bij de bushalte aan de Bisschop Zwijsenstraat en nemen u mee langs speciale kerst- plekjes in Tilburg, met als thema ‘oud en nieuw’. De wandelin" c...digt in de NWE Vorst in u nenstad, waar het op dat mom koopzondag is. Na de wandeling kunt u gezellig gaan winkelen. uur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 8