stand jraken Twee dagen veldrijden in Moergestel (Contour Trappers op tandvlees langs Amstel Tijgers Tonpraten Website wil contact met natuur verbeteren 'Best of...2008' bij Achmea Health Spa Center DESTIL Trappers Meisjes 't Zand kampioen in jongenscompetitie Autobedrijf Centraal heeft het allemaal DESTIL Tï-appers jfe Flyers Heerenveen jhJ oe tilburgse k DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 DECEMBER 2008 - PAGINA 14 Hart op zoek naar vrijwilligers voor: Patrick Verbunt neemt afscheid Bonheur Horeca Groep De organisatie hoopt op de deelname van Daphny van den Brand. C Kooij ofonist i Tel: 013-543 45 72 Heerlijk avondje in Oosterhout Van links naar rechts Ton Gimbrère, Patrick Verbunt en Harrie Vermeer. c zijn wilt. twee in de zwarte band dragen. Ijsland: krachtige bron voor inspiratie. Jpg' Kassa open I I Vanaf1 uur I I voor aanvang I wedstrijden Woonpark Phoenix is door het planten van een boom officieel geopend. SPORT KORT IJssportcentrum Tilburg, Stappegoorweg 3a, Tilburg Hoogste punt nieuwbouwproject Theresia's Rozen Woonpark Phoenix officieel geopend ’Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl MEDIJ SOCI/ Niko Suoraniemi scoorde de yjnnende treffer tegen Amsterdam. FOTO: tnn ht Ei te la ve O gc d< O /n m •A voor vrijwilligerswerk en informele zorg O mi ze da hgtóontoo: Kruidnagel 6, 5275 KR Den Dunt cliënten?' WerelG«.i. I williger. leg ip Contour - St. Annaplein 2 www.contourtilburg.nl - in Wil jij overblijfkr. Verschillende Til die goed zondering bijdrager, W van Empel W van Empel kende een droomstart bij het begin van haar zaalvoetbalsei- zoen. Binnen tien minuten stond zij op een 4-0 voorsprong. Daarna verslapte de concentratie en wist W Lips nog ver terug te komen. Even werd het nog spannend toen W Lips de 6-5 aante kende, maar door twee doelpunten in de slotfase werd het toch een afgete kende overwinning. W van Empel 21 - 5038 TV Tilburg info@contourtilburg.nl uit Moergestel en Jannes Weerman uit Nijeholtwold die het klassement aanvoert. Peter Hoffmans zelf heeft dit seizoen al 4 overwinningen op zijn erelijst staan. projectontwikkelaar Heijden van wikkeling B id te geven in de natuur t ook weer en in de natuur ;t daarin onde Hourum -. -66 kg -1 -100 kg, C en Robby Tweede +100 kg. van Breuf +66 kg -1 NK driebanden Op 12,13 en 14 december organiseert BC Goirle het kampioenschap van Nederland driebanden-kleintweede klasse in Biljartcentrum Goirle aan de Kloosterstraat 30. De wedstrijden beginnen op vrijdag 12 december om 19.00 uur, op zaterdag 13 december óm 12.00 uur en op zondag 14 decem ber om 11.00 uur, met als hoogtepunt de finale om 15.00 uur. De partijlengte bedraagt 25 caramboles. Tilburg. Het sluitstuk van de veldrit wordt gevormd door de renners in de categorie elite/beloften, die om 15.00 uur van start gaan voor een wedstrijd over 60 minuten. Deelnemers die tot de favorieten behoren zijn Roel van Houtum uit Goirle, Daan de Jong, Edwin Arts en vooral Rik Uzerdoom die ook het klassement bij de elite aanvoert. Op beide dagen treedt de landelijk bekende John Kooij uit Berkel- Enschot als microfonist op. Voor meer informatie kunt u terecht op website www.wielrennen-moergestel.nl Judoka's Jan de Rooy In Gilze werd het Sinterklaas judo toernooi gehouden voor de jeugd van het distrikt Zuid-Nederland. fkracht van de EeTClub worden? ,n_,,filburgse basisscholen zijn op zoek naar iemand d met kinderen kan omgaan. Wil jij dagelijks (met uit ing van woensdag) van 12.00 tot 14.00 uur je steentje ;en? van pret- eigen res- inabezoekers wordt .vlemaal compleet, t heerlijk avondje terug. Knip de bon blad uit en pak uw voordeel. Thermen Reykjavik, Leijsenhoek 99, 4901 ES Oos terhout; tel. 0162-458418; www. thermen-reykjavik.nl van de sauna regelmatig tige voordelen. Met een e taurant voor sauna' uw dagje uit hek Dan komt het h vanzelf weer te"1 elders in dit blau Jeugd BVO Willem II Zaterdag 6 december: 10.30 uur Wil lem n D2-Theole; 14.30 uur Willem II BI-Spartaan; 14.30 uur Willem II Al-Heerenveen. Zondag 7 december: 10.00 uur Willem II El-NEC. len in de actieve horeca en niet meer verbonden te zijn aan de bedrijfsvoering van het Tilburgse horecabedrijf. Met deze - meer richten c autoially s en h Horecaboek. Da ervaren ondernemer een rol vervullen als ondernemers en organisaties. De directie van Bonheur Horeca Groep wordt vanaf 1 januari 2009 gevormd door de huidige direc tieleden Harrie Vermeer en Ton Gimbrère. Vanaf maandag 1 december wor den bij Achmea Health Spa de 'Best Of... 2008' lessen gegeven. Uit de lessen die het afgelopen jaar gegeven zijn, worden de beste choreografie en de leukste muziek uitgekozen en tot één spetterende les omgebogen. Er zijn 'Best of. lessen van: Body Jam, Body Com- Vrouwen Vanaf 12.20 uur strijden de Vrouwen om de ereplaatsen. Favorieten voor de overwinning zijn Abke Francis- sen, Suzanne van Paassen, Rebecca Talen, Mika Oghisima en Loes Gun- newijk. De organisatie hoopt ook op deelname van Mirjam Melchers, vorig jaar Nationaal kampioen veld- slaagde het er ondanks het nodige powerplay niet in om de vroeg in de z wedstrijd opgelopen 1-0 achterstand weg te poetsen. Matt Smith wist echter na 25 seconden in de derde periode uit powerplay de gelijkmaker te scoren, door een schot van teamge nootDon Nichols op waarde te schat ten. Vier minuten voor het einde van de wedstrijd zorgde Niko Suoraniemi -niet voor het eerst- voor de winnende goal. De uitstekend keepende jonge Amsterdamse goalie Kisito Zonne veld had geen verweer op het vlam mende schot van de Fin in de rechter bovenhoek. Op woensdag 10 december wordt in de Amsterdamse Jaap Edenhal het tweede duel in deze halve finaleserie afgewerkt. Voordat het zover is speelt Destil Trappers z'n eerste twee wed strijden in de competitie in de ere divisie. Komende zaterdag reizen de Tilburgse ijshockeyers naar Utrecht om het op te nemen tegen de Dra gons. Een dag later ontvangt Trappers op Stappegoor Flyers Heerenveen. Aanvang om 19.00 uur. Yarden Ti Marja ter I Europalaa 5042 ZG Ti Afgelopen zaterdag 1 ber werd een stukje v“ geschreven op het comp 't Zand in Tilburg. Voorzover bekend werd voor hpt eerst in Nederland een meisjesvoetbalteam kampioen in een bat, Body Pump en als laatste een spetterende Christmas-workout van de RPM. Wie gratis wil deel nemen aan de beste les van 2008 kan zichzelf aanmelden via 013- 581 04 44. Vraag dan naar Wout, Nicole, Chris, of Evelien. Of vraag een gratis daglidmaatschap aan op www.achmeahealthcenters.nl. huisartsen APOTHEKEN Op werkdagen Wsarts terecht Maandag t/m vi middags tot 08? zon- en feei “1 nacht: Cent LWitsieb. 2aT I De Dienstapoth ’’’senpost en i Oe huisartsenpo •oor spoedeiset dienstdoende n worden uitgesc jngsrecepten. TILBURG Onlangs is in Tilburg-Zuid woonpark Phoenix officieel geopend. Dit nieuwbouwproject is gelegen tussen de Mechtildisstraat. Groen straat, Leenherenstraat en Van Hessen KasselstraaL Waar enkele jaren geleden nog oude fabriekspanden stonden op een in verval geraakt bedrijfsterrein, is nu een nieuwe woonwijk gerealiseerd. PLUS steunt scholenprogramma 'Ga voor gezond!' Basisscholen die zich hebben opgegeven voor het nationale scholen programma 'Ga voor gezond!' kunnen binnenkort van start. Dankzij een extra financiële bijdrage van nieuwe partner PLUS supermark- le scholen zelfs helemaal gratis deelnemen. De basis den Bijstere in Tilburg hebben hun lespakket op - gekregen van Ronald Usselstein van PLUS terdring. Dit schooljaar staan er nog vele gezonde acties bij PLUS op stapel staan die kinderen moeten laten ervaren dat gezond vooral ook erg leuk kan zijn. Het populaire Ga voor gezond! TV journaal met presentatrice/zangeres Sita en de bijbehorende schooltours zullen in ieder geval weer deel uitmaken van het programma. Ook in de lokale PLUS supermarkt zullen ei* de komende maanden diverse activiteiten georganiseerd worden voor basisschoolkinderen. SVG Zondag 7 december: SVG 1-SVSOS 1 14.30; SVG 2-RKTVV 3 11.45; SVG 6-Broekhoven 4 10.00 uur. SC Olympus Zaterdag 6 december, senioren: Olympus 3-VOAB 11 14.30; Olym pus 5-CHC/Orka 2 14.30 uur. Zondag 7 december: Olympus 1-Essche Boys 1 14.30; Olympus 4-Noad 5 12.00; Olympus 7-DESK 8 10.00; Olympus DA1-VOAB DA2 10.00 uur. Ben jij dé kartrekker? Scouting The Challence zoekt een enthousiaste, sterke per soonlijkheid met leidinggevende kwaliteiten. Vind jij het leuk om te gaan met kinderen van alle leeftijden? En houd je van de natuur en kamperen? keuze gaat Patrick zich op het rijden van het Groot Tïlburgs Jaarnaast wil hij als er in de horeca Is adviseur voor Op zaterdag 6 december en zon dag 7 december wordt op het gewijzigde parcours de Heiberg aan de Zandstraat in Moergestel, nabij café-restaurant 't Stokske, de RABO Weekend Cyclocross gehou den. Voor de jeugdwedstrijden op zaterdag hebben al ruim 120 renners ingeschreven. Op zondag 7 december gaan de senioren en vrouwen van start. Aan deze wed strijden nemen ruim 250 vrouwen en mannen deel. Op 31 december 2008 treedt Patrick Verbunt terug als direc- teur-aandeelhouder van Bonheur Horeca Groep. Zijn aandelen wor den overgenomen door Harrie Ver meer en Ton Gimbrère. Bij Patrick Verbunt, oprichter van Bonheur Horeca Groep in 1986, werd ruim 3 jaar geleden een hersentumor aangetroffen. Dat was destijds aanleiding om zijn aandelen pakket al gedeeltelijk te verkopen aan zijn huidige com pagnons. Op dit moment is zijn gezondheid goed. Hij kiest ervoor om geen functie meer te vervul- Het heerlijk avondje is gekomen. Maar bij Thermen Reykjavik ze er altijd, wanneer u maar x Wat dacht u van zo'n avondje vol gende week? Ontspanning voor lichaam en geest in Uslandse sfe ren. Maar wel in Oosterhout Met speciale arrangementen kunt u tegen sterk gereduceerde prijzen een dag lang genieten. Kijkt u maar eens op de website. Daar naast profiteren vaste bezoekers NOAD Jeugd, zaterdag 6 december: 14.45 uur NOAD Al-Longa Al; 12.30 uur NOAD A2-Berkdijk Al; 12.30 uur NOAD B2-Berkdijk BI; 12.30 uur NOAD C2-GSBW Cl; 10.45 uur NOAD MBl-Bavel MB1. Woens dag 10 december: 19.30 uur NOAD Bl-Longa BI. Senioren, zondag 7 december: 10.00 uur NOAD 4-SVG 3; 12.30 uur NOAD 6-Olympus 6; 10.00 uur NOAD 7-SVG 5. Uitslaande brand Vanwege de uiteindelijk zeer slechte staat van het oude fabrieks gebouw en de uitslaande brand van 20 april 2006, was het helaas niet mogelijk dit'gebouw te handhaven en op te nemen in het plan. Op de plek van het 'oude fabrieksgebouw zal het laatste complex, (plan- deel Fortuna, bestaande uit ca. 30 appartementen) gebouwd gaan worden. Helaas is door problema tiek met welstand, dit gebouw nog niet gerealiseerd. "Dat is echt jam mer, wij hadden de wijk nu graag compleet geopend, helaas is dit anders gelopen. Niet alleen voor ons, maar zeker voor de bewo ners van het woonpark", geeft Woonpark Phoenix is een bijzon der nieuwböuwplan. Het is uniek dat een binnenstedelijk project bestaat uit zo veel grondgebon den woningen. Phoenix bestaat namelijk uit 48 appartementen en 61 grondgebonden woningen ift diverse types. In het nieuwbouw- plan zijn een 40-tal appartementen te huur via woningstichting TBV Wonen. Toekomstige bewoners hebben intussen de sleutel ont vangen van hun nieuwe huur- of koopwoning. De laatste woningen zijn afgelopen maand opgeleverd. Eigenaar Wilco Caljé stelt kwaliteit, vertrouwen en een persoonlijke bena dering in zijn bedrijf voorop. "Omdat we een relatief kleine garage zijn, kun nen we tijd nemen voor onze klan ten, en het onder houd of reparatie goed bespreekbaar maken. De klant weet snel waar hij aan toe is en heeft direct contact met mij of de monteur die aan zijn auto werkt". Autobedrijf Centraal, Hart van Brabantlaan 27 in Tilburg, neemt alle merken auto's onder handen. Voor onderhoud en repa ratie, maar ook voor en reparatie van sterre blijven kunt u een leenauto meekrijgen. Bij de aakoop van een occasion krijgt u standaard drie maanden garantie. Er zijn regelmatig aantrekke lijke acties, zie www.autobedrijfcentraal.nl Wilco Caljé: "Omdat we ook maatschappelijk ons steentje bij willen dragen, doneren we een bepaald deel van de omzet aan KIKA. Bij de aankoop van een occasions krijgt u bovendien een KIKA-beer cadeau." Nieuwe start Op donderdag 27 november is woonpark Phoenix officieel geopend. In het bijzijn van wet houder Moorman en Sinterklaas, hebben enkele Zwarte Pieten met de kinderen uit het woonpark een boom geplant. "Doordat er vèel kinderen zijn komen wonen in de wijk is gekozen om hen te betrek ken bij de opening. De boom die zij hebben geplant, staat symbool staat voor de nieuwe start in de wijk. Ook dat is waar Phoenix voor staat", zegt Van der Heijden. Daarnaast doneerde KDO Vast- goedontwikkeling, samen met FL. Liebrechts B.V. die is ingescha keld voor de inrichting van de straten en het groen van het woon park, een cheque ter waarde van 4.000,00 aan het nabijgelegen Ronald McDonaldhuis in Tilburg. "Wij djagen dit doel een warm hart toe en hopen zo ons steentje bij te dragen, zodat de ouders van kinderen die langdurig in het St. Elisabethziekenhuis moeten verblijven in de buurt van hun kinderen kunnen zijn”, aldus Van der Heijden. gezinswoning, de Stamroos een rolstoeltoegankelijke woning met alle voorzieningen op de begane grond, de Stokroos is een maison- nettewoning en de Bermroos een senioren woning. De huurwonin gen van het type Pioenroos en Stamroos worden begin 2009 aan geboden. Naar verwachting worden de eer ste huur- en verkoopwoningen in het eerste kwartaal van 2009 opge leverd. Het gehele project dient rond de zomer van 2009 gereed te zijn. 29 novem- C-junioren jongenscompetitie. Het voetbalhistorie betreft de C10M van de Tilburgse implex van SC club, ofwel de leeftijdscategorie vap 13-15 jaar. Alle tien de wedstrijden tot nu werden gewonnen, met doelcïj- fefs van 82 voor en 9 tegen. Namens Sportcentrum Jan de Rooy waren daar eerste plaatsen voor Nina Breel, Lotte Krebaum en Yusuf Yerlikaya. Tweede plaats: Elke Suijs. Derde plaatsen: Witze de Vries, Yunus Yerlikaya, Lucas Boekholt, Hugo Brekelmans, Jordy Mosink, Lucas van Grunsven, Vivi an Pijnenburg, Coen de Man en Abel Roseboom. In het Belgische Neerpelt werd gestreden om de 27e Trofee van de Dommelvallei met deelname van judoka's van Jan de Rooy. Eerste plaatsen: Megan van Hourum -63 kg, Sonnay WeeWee -17 j, Tomas van Gestel Grim Vuijsters 100 kg .y van Laarhoven -90 kg. plaats: Michel den Turk Derde plaatsen: Nienke ugel -70 kg en Joris de Kort ■15 jaar. Jeugd en natuur als nationale uitdaging is een lan delijk initiatief om politieke en maatschappelijke aandacht te vragen voor het feit dat kinderen in Nederland in toenemende mate opgroeien tussen asfalt en beton, zonder regelmatig contact met de natuur. Eerste dan taekwondo Taekwondoka Romy van Noije van Tilburg Noord-Taekwondo (TNT), onderdeel van Sportinstituut Ooms (SPIO) is onlangs opgegaan voor haar zwarte band. Het keurig uit gevoerde examen, waarbij zij werd bijgestaan door Kimberley van Nieu wenhuizen, was het tot op het laat ste moment spannend. Het examen bestond uit theorie, taegeuks, 1-staps sparring, hosinsuls (zelfverdediging), sparren en een breektest. Romy van Noije is uiteindelijk op alle onderde len geslaagd en kan nu met trots haar Christoffelp lieer. Broekhoven: perk Broekhof iroe/thovensewec Zondag, 10.3ÓÏ In.ni.v, de Gree ifloop koffiedrii K. Margarita tl Sect Ringb. West •Zaterdag, 17.00 Zondag, 11.15 Hesurrexit-kmr. lidwina Get Seer Wassenaerh lerzorgingh. t Zaterdag. 19.00 Oer. Majellake Zaterdag. 17.30 Zondag, 10.0( J.m.v. jongeren Secr. Korvelplein Welke stem ben jij? Het koor van het TweeStedenZiekenhuis zoekt leden voor de zondagsviering. Het koor zingt meestal meerstemmige Nederlandse liederen onder leiding van een vaste dirigent. Op dinsdagavond vinden altijd de repetities plaats. Steun aan slachtoffers... Slachtofferhulp Nederland is op zoek naar flexibel inzet bare vrijwilligers die slachtoffers willen en kunnen begelei den. Uiteraard krijg je een uitgebreide basistraining en een scholingsvervolgtraject. Ben jij minimaal 8 tot 12 uur per week beschikbaar? programma verbindt alle initia tieven en lesmaterialen rondom het thema gezondheid met elkaar, zodat scholen niet meer zelf op zoek hoeven te gaan in het enor me aanbod. De actie richt zich op vijf hoofdthema’s: gezonde voeding, bewegen, lichamelijke gezondheid, sociale omgeving en gezond en veilig schoolklimaat. Met Ga voor gezond! hopen initi atiefnemer NIGZ en haar partners gezondheid en veiligheid structu reel op de agenda van de basis scholen te krijgen. Daarnaast wil het programma leerkrachten, leer lingen en hun ouders laten ervaren dat het vooral erg leuk kan zijn om met gezondheid bezig te zijn. Voor meer informatie zie www. gavoorgezond.nl. Op zaterdag strijden de jeugdrenners in zeven categorieën om de ereprij zen in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar. Wielerclub TWC Pijnenburg uit Tilburg is met liefst 32 jeugdige wielrenners sterk vertegenwoordigd. De jongste deelnemertjes starten óm 12.00 uur en omstreeks 15.00 uur gaan de 14-jarigen van categorie 7 van start voor een wedstrijd die 25 minuten duurt. In categorie 5 komt O.a. regerend kampioen Bram Welten uit Moergestel aan start. In categorie 7 is plaatsgenoot Kars Welten een van de favorieten. Vijf hoofdthema's Ga voor gezond! helpt basis schoolkinderen, hun leerkrachten en ouders om een veilige omge ving te creëren waarin kinderen gezond kunnen opgroeien. Het Plaatselijke favoriet Op zondag 7 december beginnen de wedstrijden al om 10.30 uur met een wedstrijd over 40'minuten voor de amateurs. Favoriet in deze catego rie is ongetwijfeld Edwin Raats, die al een reeks aan overwinningen op zak heeft. Daarna komen de Masters (veteranen) op het parcours met ver schillende regionale renners die ook favoriet zijn voor de overwinning. Zo staan Ton van Korven uit Diessen en Frans Willems uit Oostelbeers op de startlij st. Maar de strijd zal vooral gaan tussen de plaatselijke favoriet en nationaal kampioen Peter Hoffmans Destil Trappers heeft dinsdagavond de eerste wedstrijd in de halve beker finale gewonnen van Amstel Tijgers en leidt in de serie best-of-three met 1-0. Na een moeizame wedstrijd tegen een stug verdedigend en hard werkend Amsterdam werd het uit eindelijk 2-1 (0-1, 0-0, 2-0). Tot de eerste minuut van de derde periode liep Trappers achter de feiten aan en Grote groepen kinderen zijn nog nooit in een bos geweest, weten niet waar hun eigen voedsel vandaan komt en kunnen zich niet uitleven in een natuurlijke omgeving. De fysieke, emotionele, mentale en soci ale effecten van het ontbreken van deze natuurlijke speel- en leerervaringen zijn volgens de mensen achter www.moederaardeherberg.nl groot. Tegelijkertijd is de potentie van natuurervaringen volgens hen enorm. Voor ieder kind is het belangrijk regelmatig in de eigen buurt wat rond te kunnen scharrelen. Maar scharrelkin- deren zijn zeldzaam, vandaag de dag. Uit onderzoek won dus met 8-5 en dat was meer dan verdiend. Ralf Damen en Benny Derkinderen troffen tweemaal doel. Bart Deliën, Jan van den Dries, Jelle Zoontjens en Roland van lersel wisten eenmaal het net te vinden. Frater Andre Secr.L.IV/fs/ëb.8! «70885/0657990 Goede Herder? Isdorusstraat 6. Zaterdag, 11.00u Kapel buynsbe Migolaan 100. Zaterdag, 17.30u Kapel be Kievi tffie/ux/aan 101. Zaterdag, 19.00u meviering met sr St. Maarten kof. Cobbenhage Zondag, 9.30u. meviering met Berde Wereldart kijkcentrum D rijden en wellicht ook Daphny van den Brand. Vervolgens rijden de Nieuwelingen om 13.15 uur een wedstrijd van 30 minuten, met als grote favorieten voor de overwinning Danny van Pop- pel uit Moergestel en Jeroen Meijers uit Tilburg. Maar wellicht kan Jasper de Laat uit Moergestel nog voor een verassing zorgen. De Junioren vertrekken on) 14.00 uur voor een wedstrijd van 40 minuten. Kansheb bers in deze categorie zijn Kay Wel ten uit Moergestel, Robin Wennekes uit Dodewaard en Daan Meijers uit De bouwactiviteiten van het nieuwbouwproject Theresia's Rozen van WbnenBreburg vorde ren gestaag. Afgelopen week heeft het laatste bouwblok het hoogste punt bereikt. Van de 112 wonin gen is de helft huurwoning en de andere helft koopwoning. Van de 56 koopwoningen is nog 1 woning te koop, de overige zijn allemaal verkocht. In Theresia’s Rozen worden vier typen huurwoningen gebouwd, die allemaal vernoemd zijn naar een roos. De Pioenroos is een een- In Theater 't Plein in U4enhout wordt op zaterdag 20 december een ton- praatavond gehouden voor het goede doel. Dit jaar gaat de opbrengst naar de Evy van Kempen Foundation. Deze organisatie ondersteunt ouders financieel die door ziekte van hun kind geen inkomsten hebben. Op het podium staan die avond Kees Ver huist, Kitty Goverde, Rien Bekkers, Berry Knapen, Marlon Kicken, Jan Strik en Hers en Dwers. Aanvang 20.00 uur. Kaarten a 10 euro bij Hans van den Heuvel, Biezenmortelsestraat 40 in Biezenmortel, Wim van Kem pen, Zeshoevenstraat 26 in Udenhout en Theater 't Plein in Udenhout. Wie niet van tonpraten houdt, maar de stichting toch wil steunen, kan een bijdrage overmaken op rekeningnum mer 140040056 t.n.v. Evy van Kem pen Foundation in Udenhout. Wil jij de administratie doen voor de Wereldwinkel? Voor het zelfstandig voeren van de tenadministratie zoekt de Idwinkel een enthousiaste vrij- Je werktijden zijn in over- te vullen. In ieder geval wordt wel verwacht dat je op vrijdag, tijdens het verde- len van de voedselpakket ten, aanwezig bent. blijkt dat ook bij kinderen die niet iedere dag buiten spelen, maar wel drie dagen per week intensief in de natuur doorbrengen, al een forse toename van positieve houding en gedrag te zien is, zowel naar de natuur als naar elkaar. Zo'n positieve belevenis in de natuur is voor een kind een prettige ervaring. Een ervaring die bij zou dragen aan de waardenontwikkeling in het algemeen en een positieve relatie tot de natuur in het bijzonder. Op de site www.moederaardeherberg.nl is meer te lezen over de aanpak die de initiatiefnemers voorstaan en de initiatieven die zij ontplooien om scharrelkin- deren de ruimte en vrijheid te geven om weer in hun eigen woonomgeving in de natuur te scharrelen en om kinderen daarnaast ook weer kansen te bieden om zulke prettige ervaringen in de natuur te beleven. Ook is er een kennisbank met daarin onderzoeken naar en artikelen over dit onderwerp. Dave van der i KDO Vastgoedont- .V. aan. COMPETITIE EREDIVISIE Zondag 7 december, 19.00 uur a die 'Ga' cvii cau a financ ten kunnen vele scholen Yore en dinsdag 25 november Usselstein aan de Beste lose, airco-service, nieuwe bander iten kunt u hier terecht. Om toch m<

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 14