l G 1 beloond met gratis kaarten vflnDtleer Wachten voor ’Gloria Historia’ Subsidie gemeente Oisterwijk voor GUO (•ontour Tilburgse Rockacademie traint K Presentatie roman Wil Heeffer bij boekhandel Livius Zondagochtendsalon Ie Landelijk project 'Kloosterver halen' start in Tilburg ver 1 óTT <4 J WIJ STOPPEN OVER 5 WEKEN Daarom is ook de nieuwe collectie TRUIEN en JASSEN AFGEPRIJSD!!! Kosovaarse rockmuziekdocenten ïssels in Tilburg zijn gebouwd. DONDERDAG 27 NOVEMBER 2008 - PAGINA 5 OVEMBER 2008 - PAGINA 4 DE TILBURGSE KOERIER word Rob de Chatel sin- esselssaxofoonkwartet Maria Juncal Hart op zoek naar vrijwilligers voor: Ken jij Tilburg g Kenniscentrum Heren Paul Uyterlinde Tel: 013-543 45 72 Een blik op de gedekte kloostertafel. jjTHEfiTERS TILBURG J VfiN BESPUW TILIfiNPER 013 ir a.s o?r MflLU LEDING 12.00 uur: Issaxofoon- ron 1 Het gramma van lasses. november. 15.00 uur: «s, Frank van Es en uppen n van singer/songwriter/ 7-7-7- *'-*s met Frank .land Verstappen. ïstaat uon), Zilveren sieraden -30% -50% KORTING uoor vrijwilligerswerk en informele zorg - NATUURLIJK - I Juliana van Stolbergstraat 8 Tilburg Tel. 013 - 5424782 Contour St. Annapleir www.contourtilburg.nl - Onze bekende Rayon-Jersey T-shirt collectie nu 2.50 - 4.50 - 7.50 per stuk -t het wonder groot orkest fie muziek en haar kloostercel, uit waarom het pc eerste kloosterdag steeds in zijn 1 trouwens dat bij hun kregen toegewez1 vertelt daar prach terverhalen wordt december voor 1 Deze première is fis toegankelijk. De vertoning i '6.00 tot 19.00 uur plaats it '"'Iburg. ■in 21 - 5038 TV Tilburg - info@contourtilburg.nl ^Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl 'EG ECHTWEG import van kleding en sieraden uit alle windstreken Ben jij een kei op het gebied van publiciteit? Centrum Kankerbegeleiding Brabant zoèkt een enthousiaste vrijwilliger voor de publiciteit voor twee of drie dagdelen. Wil jij uitvoering geven ■F aan het uitgebreide communica- tie" en publiciteitsplan van het Centrum? anismaken met I ■et een heel gi wordt gezorgd voor mooie spannende verhalen. Ken jij Tilburg goed? Kenniscentrum Zelfhulp en Ervaringsdesk is op zoek naar een medewerker, die een sociale kaart over zelfhulp kan opstel len. Die daarnaast burgers kan doorverwijzen, begeleiders kan ondersteunen. Kortom, er wordt gezocht naar iemand die van wanten weet. Ben jij dat? een vrijwil^ Hoo<d O V, die verschillende teams (in totaal 120-150 vrijwilligers) inspireert, coacht en ondersteunt tijdens calamiteiten. Ben jij tenminste vier uur per week inzetbaar? Hart op J zoek Z De Vereniging Vrienden Theaters Tilburg organiseert op 30 novem ber haar tweede Zondagochtend salon van het seizoen 2008-2009. Iedereen, leden en niet-leden, is van harte welkom vanaf 11.00 uur in dè Lucebertfoyer. U drinkt dan gezellig een kopje koffie of thee, terwijl u andere salongasten ont moet. U kunt deze keer een kijkje nemen Zaterdag 29 november, 20.00 uur. Studio: Beatrice van der Poel - Langzaam Lo(o)s Beatrice van der Poel is de ontdek king van afgelopen seizoen. Ze is een zangeres van formaat, met een lyrisch en warme stem die fors kan uitha len. Langzaam Lo(o)s is een rauw, emotioneel en openhartig muzikaal relaas over een vrouw die vastzit in haar eigen labyrint van verlangen en jaloezie. Over de waanzin van de liefde en wat zoal meer ons hart bezeert. Van der Poel wordt begeleid door topmuzikanten Rob Stoop en Thijs Vermeulen. heeft. Na het zi ling is uw kijk vast hilarisch wel een stuk De training sluit aan bij de recente oprichting van de Mitrovica Rock school, voor jonge rockmuzikanten en beginnende bands. Het project is een samenwerking van de Kosovaar- se organisatie Community Building Mitrovica (CBM), IKV Pax Christi, Musicians without Borders (MwB) en de Fontys Roqkacader*1 In Mitrovica leven de r en Serviërs sinds de oork geheel gescheiden. De vormt de grens tussen aan kwartet is in 2001 leden speler tussen vu van Kessels in 1 Deze instrume andere stemmino, oude saxofoons is wat weker. Spe ciaal voor dit concert in Oisterwijk is een keuze gemaakt uit de oudste composities die voor deze saxofoons geschreven’zijn. Chris, (Mwl lemie. ie Albanezen aorlog vrijwel rivier de Ibar het door Ser- Woensdag 3 december, 20.30 uur. Concertzaal: Klassieke muziek voor Dummies - Deel 2 Wordt u zenuwachtig bij 'de gedachte aan een concert omdat u Beeth~~ en Bach niet uit elkaar kunt hou den? Kent u het verschil niet tussen een viool en een altviool? In navol ging van het bekende boek Klassieke muziek voor Dummies helpt deze serie u alles uit klassieke muziek te halen. In drie interactieve concerten wordt een overzicht gegeven van de totale muziekgeschiedenis. Niet chro nologisch maar kriskras door de tijd. Daarbij krijgt u luistertips, leentips én achtergrondinformatie. het dubbel feest, gratis toegang en goeie plaatsen." Frans van Rijen sloot als tweede aan. "Hartstikke leuk, zo'n gebaar. Ik zette mijn fiets weg, keek om en zag dat er een man stond. We hebben gezellig staan praten over Til burg en vooral het oude Tilburg." Het werd zaterdag snel duidelijk dat weer heel wat Tilburgers uitkijken Zondag 30 november, 20.00 uur: Biohazard, Backfire! En No Tur ning Back Biohazard is weer op tour in origi nele bezetting. Dé groovende metal- coreband die in de jaren negentig Vrijdag 28 november, 20.30 uur: The Fuel Club XL The Fuel Club is refueled en pakt in onze jubileummaand gelijk groter dan ooit uit. Stinky Lou geselt zijn wasbord, Lord Bennardo martelt zijn mondharmonica en The Goon Mat houdt de boel bijeen met zang, gitaar en drums. Blues zoals het gespeeld hoort te worden. RL Bumside en T Model Ford zijn bluesgroötheden waar de band zich aan spiegelt. Zondag 30 november. 12.00 uur: Cultureel Café Carré Op 2 december ligt-ie pas in de schap pen, maar Café Carré heeft 'm nu al: Elvis Presley en de raadselachtige Snorrenepidemie. Dit is een boek over de geheime geschiedenis van Tilburg. In Café Carré een gesprek met de schrijvers ervan: Ed Schilders, Jace van de Ven en Frank van Pamelen. Hülya Cigdem is de gast van Jasper Mikkers in zijn vaste literaire rubriek Jasper nodigt uit... Deze van oor- sting sprong Turkse schrijfster kwam als aants 15-jarige naar Nederland om als zoge- naamde importbruid met een Turk te trouwen. Importbruid is ook de titel geworden van haar eerste roman die in mei dit jaar verscheen en al diverse herdrukken beleefde. Het boek --j -Or pydy du Per- Zondag 30 november. 20.15 uur. Schouwburg: Dansgroep Krisztina de Chatel - Giubileo Dansgroep Krisztina bestaat 30 jaar en dat wordt gevierd! Marie-Thérèse Blomme, productieleider van de Tilburgse Revue Glora Historia. feliciteert C. van den Berg en F. van Rijn met hun gratis revuekaarten. FOTO: FRANS VAN AARLE Bij boekhandel Livius in de Nieuw- landstraat 56 in Tilburg staat mor gen, vrijdag 28 november, vanaf 20.00 uur de debuutroman 'Het bitter van de rosse maan' van Wil Heeffer centraal. Deze jubileumvoorstelling presen teert als in een tijdmachine zowel herinneringen aan hoogtepunten uit het De Chatel-tijdperk als heden daagse choreografen én danstalent van de toekomst. uit het boek waarin taal en muziek zo verweven zijn. Het bitter van de rosse maan is een onconventionele roman over schaamte en schande als openbaar wordt wat geheim had moeten blij ven, over de lichtheid van de lust in het duister van de dood. Wil Heeffer (1944) woont in Goi- rle. Hij studeerde tandheelkunde en filosofie, werkte jarenlang als wetenschapsjournalist en publiceer de vier poëziebundels. Het bitter van de rosse maan is zijn roman debuut. Veel kloosters in Tilburg zyn reeds verlaten door de religieuzen. De over gebleven zusters en fraters wonen veelal in het bejaardenhuis. Tegelijk met het sterven van de zusters en fraters verdwijnen ook de levende herin neringen en verhalen over het kloosterleven. Stichting Verhalis heeft deze Nederlandse kloosterverhalen vastgelegd op video, voor het te laat is. Dr. Laetitia van den Heuvel, docente literatuurbeschouwing aan de UvT, houdt thema's uit de roman tegen het licht. Vervolgens voorziet Tweede- Kamerlid Jan Boelhouwer (PvdA) met een gesproken column het boek van snedige terzijdes, waarna actrice Will Pullens een fragment voorleest Donderdag 27 november, 20.30 uur: Triggerfinger, Zeus en Ba!l De essentie van Triggerfinger: zonder al te veel franjes en dwars door ieders merg en been. Smerige rootsrock vermengt oudere iconen als Led Zep pelin, met de stonerrock van Queens of the Stone Age en de blues van de Paladins op adrenaline. Zeus is de band met een van de beste rock zangers van Nederland: Jeroen van Koningsbrugge. Donderdag 4 december, 20.15 uur. Schouwburg: Maria Juncal - La hora de los milagros Maria Juncal is dé Spaanse expo nent van de moderne flamenco. Met vijf muzikanten en twee sensationele gastdansers neemt ze u mee op een reis door haar persoonlijke emoties. Dans, zang, gitaar en percussie ver smelten tot de magie van hart en ziel. De artistieke leiding ligt in handen 1 van niemand minder dan de legenda rische flamencomeester El Maestro Ciro. De beroemde flamencomusicus luan Parilla tekent voor de muzikale composities. Zaterdag 29 november, 20.30 uur: Teatergroep Torenspelers Tilburg met Ghetto "Op een begraafplaats speelt men geen theater", stelt Hermann Kruk, biblio thecaris van het ghetto van Wilna (het huidige Vilnius in Litouwen). Zijn aantekeningen werden na de oorlog teruggevonden in een koker onder de grond. Daardoor kennen we bijzon derheden over het theateigezelschap dat in dat ghetto optredens verzorgde met de dood voor ogen. Zaing, dans, live-muziek, clownerie, lugubere grap pen, het zit allemaal in dit stuk. Vrijdag 28 november, 20.09 uur, Studio: Wereld Lounge - Facto- rium Leonie Muller Zes docenten van Factorium Tilburg creëren samen een avontuurlijke muziekavond waarbij wereldbeats gecombineerd worden met sitar, bas, rhodes piano en drums. De Studio wordt gevuld met een mix van lounge en wereldmuziek waar bij stemkunstenares Leonie Muller met haar prachtige geluid zorgt voor extra kleur. Donderdag 27 november, ,20.30 uur: Mundial Flavour The Gypsy Queens and Kings is een opzwepend gezelschap onder leiding van het twaalfkoppige Roemeense orkest Fanfare Ciocarlia. Met verster king van Kaloome (Frankrijk), Esma Redzepova (Macedonië), Ljiljana Buttler (Servië), Jony Iliev (Bulga rije), Mitsou (Hongarije) en Fioren tina Sandu (Roemenië) belooft dit een memorabele editie van Mundial Flavour te worden. Niet alleen hun zigeunerafkomst zorgt voor onderling sterke banden, de band en het orkest spreken ook muzikaal een verbin dende taal. achter de schennen van het Bra bants Orkest. Er is een ontmoet' met de solocellist van het Braba Orkest, Paul Uyterlinde. Hij zal optreden met begeleiding van pia nist Rob van Heek. Paul Uyterlinde is tevens als hoofdvakdocent cello verbonden aan het Conservatorium van de Fontys Hogeschool in Til- is genomineerd voor burg. Er is de mogelijkheid om ron Prijs. Paul Uyterlinde vragen te stellen. Het culturele maandblad Brabant Zondag 30 Jacques Mees, Roland Verstap] Een optreden v troubadour Jacques Mees van Es en Roland Verstappi nend Nederland. Tot nu toe dan. Want een geheim blijft geen geheim. Bij deze dus Transformers. De makers beloven dat dit programma niets min der is dan de totale theaterblitzkrieg. Een mix van cabaret, typetjes en imitaties, Zweedse stand-up, schaam teloze ontroering en zeer veel politiek incorrecte krankzinnigheid. En dat -'lemaal schokt in volle vaart vooruit, uat krijg je als je een Panter en een r7*_ater in één theater neerzet. marien voor deze voorstelling zijn te verkrijgen aan de kassa van Cul tureel Centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle. Of ‘-'-fonisch te reserveren via nummer v, .,-5343400 tijdens kantooruren, of via e-mail info@janvanbesouw.nl uur, mpagnie Marie De gemeente Oisterwijk kent Stich- Sacre du Prin- ting Podiumkunsten Oisterwijk (SPO) een subsidie van 2.000 euro toe voor de concertserie van Groenten Uit Oisterwijk (GUO) in het seizoen 2009-2010. Dat heeft SPO-voorzit- ter Jos Creusen vorige week laten weten. SPO is de organisatie achter de GUO- concerten, die na dit seizoen verhui zen van partyhoeve 't Boerderijtje in naar de Tilburgse revue. Sneeuw en wind werden door honderden wach tenden getrotseerd. Aardig was dat fotograaf Frans van Aarle en zijn mensen de wachtenden aanboden om gratis van hen een foto te maken in de Gloria Historia-lijst. Daar werd gretig gebruik van gemaakt en het fraaie mapje met foto was tevens bedoeld Zondag 30 november. 21.1X1 uur: Cage The Elephant en Uncle Fran kie Cage The Elephant komt uit Ken tucky. En ze stonden op London Calling. Verwarring alom! Valt wel mee hoor. Inmiddels hebben de heren ook een huis in London, spelen ze met dezelfde Engelse energie als hun buren maar klinken ze net dat fikkie ruiger. Gruizige southern rock, vlam mend vertolkt. v Wachten wordt beloond. Dat ervoe ren C. van den Berg en F. van Rijn afgelopen zaterdag. Rond zeven uur in de ochtend namen ze plaats voor de deur van Theaters Tilburg en bijna drie uur later namen ze hun kaartjes voor de tiende Tilburgse Revue Glo ria Historia in ontvangst. Gratis, uit handen van Productieleider Marie- Thérèse Blomme. "Het is een lus- trumrevue, alle reden om de eersten in de lange rij hun bestelling cadeau te doen." Rien van den Berg meldde zich als eerste bij Theaters Tilburg. ”Ik heb ze tot nu toe allemaal gezien. Heb Zelfs alle programmaboekjes nog ergens liggen." Kou of sneeuw deert hem niet. "Ik heb het er voor over. De gratis kaarten waren natuur lijk een bijzondere verrassing. Nu is op grote schaal doorbrak met 'State of the World Address'. En de sound van Biohazard is nog steeds aange naam geïnfecteerd is door de almach tige groove, brute hiphopbeats en metalcore a la Cro-Mags. No Turning Back en Backfire! zijn twee hardcore grootheden met wereldwijde faam. om de gekochte revuekaarten in op te bergen. De enorme belangstelling impliceert niét dat Gloria Historia is Zondag 30 november, 14.30 uur, uitverkocht. Er zijn nog enkele kaar- Concertzaal: Het Brabants Orkest ten te koop, onder andere voor de (7+) - Familieconcert: Het wonder juni-voorstellingen. In totaal staat de Mozart tiende Tilburgse Revue zeventien keer Kom je kenni: op het podium van Theaters Tilburg, Mozart? Met verdeelchover maart en juni 2009. 30 november, 10.30 en .30 uur: Sinterklaasfeest met )F De Kunst De Kunst verze laasconcerten en i Sinterklaas zelf ;st zal gezien Zaal Ben jij dé kartrekker? Scouting The Challence zoekt een enthousiaste, sterke persoonlijkheid met leidinggevende kwaliteiten. Vind jij het leuk om te gaan met kinderen van alle leeftijden? En houd je van de natuur en kamperen? viërs bewoonde noorden en het zui den waar de Albanezen zitten. Sinds de onafhankelijkheidsverklaring van Kosovo in februari van dit jaar zijn de tegenstellingen verhard. Dit drukt zwaar op het dagelijks leven in Mitro vica en is funest voor het culturele leven van de eens bruisende rockmu- ziekstad. Muzikale middelen, zowel menselijk als materieel, zijn voor een groot deel uit Mitrovica verdwenen. CBM werkt in deze.complexe omge ving met inwoners uit beide delen van de stad, gesteund door het Neder landse IKV Pax Christi. Musicians without Borders (MwB) gebruikt muziek in gebieden die verscheurd Zijn door etnisch conflict om te wer ken aan verzoening en vredesop- bouw. MwB is een ervaringsdeskun dige op het gebied van multi-etnische muziekprojecten in de Balkan. Wil jij overblijfkracht van de EeTClub worden? Verschillende Tilburgse basisscholen zijn op zoek naar iemand die goed met kinderen kan omgaan. Wil jij dagelijks (met uit zondering van woensdag) van 12.00 tot 14.00 uur je steentje I - bijdragen? Zondag 30 november, 1 Koffieconcert Kessels kwartet Het Kesselssaxofoonkwdrtet besta uit Roger Monsieur (altsaxofoor Lauran van der Sanden (sopraansaxo- foon), Marcel Hartendorp (tenorsaxo foon) en Rob Marijnen (baritonsaxo foon). Alle musici zijn verbonden Vrijdag 28 november, 20.15 uur. Schouwburg: Karin Bruers - Bru ers For President (Voorpremière) Bruers ziet zichzelf wel zitten als president. Ze is niet voor niets de grondlegger van het Karinisme met als slogan: ieder voor zich en Karin voor ons allen, tenminste als ze tijd -• zien van deze voorstel- jk op politici en sporters >ch veranderd en misschien ikje realistischer. -0.00 uur, inge - Facto- Dinsdag 2 december, 20.15 Schouwburg: Gomj Chouinard - Le Sa«.ic temps Le Sacre du Printemps, gedanst door Nijinsky op muziek van Stravinsky, veroorzaakte bijna honderd jaar gele den het grootste schandaal uit de dansgeschiedenis. Chouinard trekt zich niets aan van het oorspronkelijke verhaal. De dramatische verhande ling ruilt ze in voor een typische Chouinard-explosie van woeste en dierlijke dans. De Canadese chore ografe gebruikt Stravinksky's com plexe en opzwepende ritmes voor een aaneenschakeling van tientallen korte solo's, afgewisseld met duetten en Woensdag 3 december, 20.30 uur: groepsscènes. Cabaret Remco Vrijdag en Micha Molthoff met Transformers Wie? Wat? Waar? Wereldnieuws. Remko Vrijdag, duivelskleinkunste- telo: naar die jarenlang de daken van 's incc lands grootste theaters speelde met de allern ethoven Vliegende Panters, vond het tijd voor Dat 1 even helemaal wat anders. En mét Zarat iemand anders. Enter Micha Molt- Kaan hoff, om precies te zijn. Deze dui- velsalleskunstenaar, muzikant, acteur, komiek en violist bij o.a. Zarate, Orkater, Concertgebouworkest en telefo Frank Groothof is wellicht het best 013-5 bewaarde geheim van theatermin- Woensdag 3 december. 17.45 uur: The Darkest Tour: Filth Fest Tussen de gewelven van een oude duistere crypte, diep verscholen onder een Tilburg's kerkhof, weer galmt het volgende gesprek... "Er is een gefluister in de wind, onze broe ders van het levende bloed, die onder de naam Cradle Of Filth al menig streek voor ondood hebben achterge laten, komen weer naar 013 voor een 'concert'. Het daglicht kunnen ze niet verdragen, maar de felle lampen van het podium schijnt hen niet te deren. Dit duistere vunzige feestje geven ze echter niet alleen, ook Gorgoroth, Moonspell, Septicflesh en Asrai, die als geen ander pulken aan het oog van de geit van het kwaad, komen hun onheiligheid preken." Cultureel komt in december met een special over Tilburg. Hoofdredacteur Camiel Hamans en redacteur Lauran Toorians geven aan wat hun opvalt in het culturele leven van Tilburg en lichten de keuzes toe die zij hebben gemaakt bij het samenstellen van J* special. Zij leggen uit waarom h„ belangrijk is dat Brabant Cultureel Brabant literair blijft bestaan. Een groep acteurs geeft totaal gëïmpro- en frt viseerde voorstellingen. Het publiek inspir is getuige van een nog nooit eerder - gespeeld toneelstuk, met karakters en verhaallijnen die zich ter plekke ont- geliei wikkelen. Elke voorstelling is anders, kloos De spelers van Markering Ontbreekt na 2( weten niet waar ze aan beginnen. den a Kastelein in hart en nieren Rob Ver bum van café De Troubadour aan de Capucijnenstraat hield zich keurig aan het rookverbod, tot er bijna geen klant meer kwam. Zijn bruine kroeg is te klein voor een aparte rookruimte en de stoep is te klein om buiten te roken. Toen zette hij de asbakken maar weer terug. Geen klanten of een boete, daar uit kon hij kiezen. .Wordt de kastelein liever door de hond of door de kat gebeten, is de vraag. Of valt er straks niks meer te bijten? Het is nu ook mogelijk om het Cultu reel Café Carré thuis live te volgen via www.zaall6.nl of via www.tilburgz. nl. Haaren naaf cultureel centrum Den Boogaard in Moergestel. In augustus sloten Groeten Uit Oisterwijk en The aters Oisterwijk Moergestel hiertoe al een driejarig akkoord. Creusen is opgetogen over de gemeentelijke subsidietoekenning. "Voor een concertorganisatie is 2.000 euro weliswaar peanuts, maar het is het maximaal haalbare binnen de huidige lokale subsidieregeling." Zondag 12.30 ui VOF... VOF De Kunst verzorgt twee terklaasconcerten en natuurlijk komt ook Sinterklaas zelf langs. VOF de Kunst zal gezien haar reputatie de Dommelsch Zaal van 013 op zijn kop zeften. Iedereen is van harte welkom! Factorium Podiumkunsten. Het lilburgse Rockacademie traint nstrumenten staan in een ing; de klank van deze Fontys Rockacademie in Tilburg ns is wat weker. Spe- gaat acht muzikanten uit Koso vo trainen. Van 1 tot 5 december zijn vier Servische en vier Alba nese bandcoaches uit de etnisch verdeelde stad Mitrovica in de stad voor een intensief progr workshops en mastercla: i de In het pilotproject Kloosterverhalen het hebben zes beginnende filmmakers en vijf jonge componisten samen acht korte films gemaakt van zusters fraters uit Tilburg. De films zijn pirerend, ontroerend, informatief en soms ook komisch. Neem bijvoor-v beeld frater Eugenius. Hij en zijn “diefde Ria besloten beiden in het ■wooster te gaan en konden elkaar pas na 25 jaar weer ontmoeten. Er gol den vroeger strikte regels en gebrui ken binnen de congregaties: zuster van 16.00 tot 19.00 uur p Julia vertelt over de reftertafel en Cenakel, Cenakel 1 in Tilt Frater André legt pepermuntje van zijn :rdag bij de ^usters nog broekzak zit. En wist u alle zusters en fraters intreden een andere naam tc“~-.ezen? Zuster Tarcise aar prachtig over. De kloos- Icn worden op woensdag 10 :r voor het -eerst vertoond, emière is voor iedereen gra- -’--’"k. De vertoning vindt in het '.theaterstilburg.nl store

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 5