k a 0?9 4?9 kSSPLUS pakkers ac e 39 Filmportret van Malinese toeristengids Wandelexcursie witlof, ham en kaas in Wat een verschil. SSPLUS Gratis Schoorsteen Piet bij elke €15,- aan boodschappen. Spaar ze alle 12 I- - Ovenschotel van 1 - ll DE TILBURGSE KOERIER FOTO: MARGRIET JANSEN 1 «Plus Wolfsjong speelt ’Kwaadwater’ FOTO: JOEP LENNARTS Ussportcent 1<59 Cultureel Ce Bijv. Belegen Filmfoyer giscl Thie Poppentheal Bibliotheek I Bibliotheek I Bibliotheek Poppentheal Eric Vloeimans Poppenthea bindende taal. ADRESSEN: OP=OP reserveren: www.plus.nl Woensdag 26 november, 20.00 uur: The Gypsy Queens and Kings. .reen*') 1LÜ23H. BELEGEN ZHHL16 PHRfiDOX OB DONDERDAG 20 NOVEMBER 2008 - PAGINA 4 I DE TILBURGSE Kl Boekpresentatie in Galerie Pjotr Slagersachterham Vers van het mes Pakje 100 gram Greenery Witlof Zak 500 gram PLUS Kipfilet r voordeel o verpakking uur: trum tiber. 21.00 uur: Gatecrash werd de band Gate- g geïntroduceerd, smans bestaat deze Theater De t Bibliotheek 1 Jongerencei Poppenthea' Het Idee) Jongerencei geste: straat 136a T ZONDAG 23 Bezoekersct GOUDSE KAAS geraspt de aan Kijk voor all< elders in de: ZATERDAG: Basisschool ■2 00 Intoc Het Echowa; t het hem ostaander, kilo Tilburg laan 5 Oisten burg Tilburg anderen Have A Go Heroes, Mathijs Leeuwis, The Radical Roosters, Rens Hensen en Ambacht. WOENSDAG Bibliotheek I Donderdag uur: The Gypsy Q tm feat. Fanfare Redzepova PLUS Goudse geraspte kaas Jong belegen of belegen Zakje 150 gram nen - reserve H3 Hheate, l> l burg - reserv Jjheai Oisterwijk Tilburg o?9; Een belangrijke muzikale rol in Pormes' project is weggelegd voor pianist/arrangeur/bandleider Karei Boehlee, die samen met Pormes de meeste composities schreef. Hij is de vaste pianist van de fameuze Bel gische harmonicaspeler Jean Toots' lielemans. 3 flessen 110?° 47/08 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden.‘Alcohol onder de 16, natuurlijk niet. “Met uitzondering van wettelijk niet toegestane artikelen (tabak, slijterij, statiegeld, zelfzorggeneesmiddelen, babymelk tot 6 maanden, telefoon- en strippenkaarten, postzegels, cadeaubonnen en loten). Zaterdag 22 november, 20.00 uur: Jongeren uit Sierra Leone met The gods are not to blame In deze toneelvoorstelling komt veel .ut een een blanke? De documentaire Salah - Een Afri kaanse Toubab? is een intiem portret van een jongeman die met zijn identi- Zaterdag 22 november, 21.00 uur: Cantamigo-Salsa Jazz Latino Opzwepende Zuid-Amerikaanse rit- nber, 17.30 uur: onder anderen street, een project van Jochem Fluit- sma en Eric van Tijn. Later werkte ze als achtergrondzangeres voor ver- I schillende artiesten, onder wie Marco I Borsato, Gordon, Edsilia Rombleyen Berget Lewis. Vrijdag 21 november, 21.00 uur: Grote Zaal 16 Bezoekers Top-100 Raad de plaat die op nummer 1 staat in de Top-100 en win het Zaal-16- verrassingspakket! Winnaars kunnen de prijs ophalen tijdens de swing- avond van december. In Beeld... P.A.M. Verbraak is de titel van het boek waarmee kunstenaar/galeriehouder Peter Verbraak de lezer en toeschou wer een blik gunt in zijn ontwik keling als kunstenaar. Het boek wordt gepresenteerd op vrijdag 21 november in Galerie Pjotr, Goirkestraat 78 in Tilburg. Aan vang 16.00 uur. Het eerste exem plaar wordt aangeboden aan de heer Wagemakers, directeur van het Audax Textielmuseujn. Het boek is te koop bij Galerie Pjotr. Hier is ook, tot en met 6 decem ber, werk van Peter Verbraak, uit verschillende perioden, te zien. Mosaico Marche* Rosato, Rosso piceno, Sangiovese, Trebbiano, Montepulciano d'Abruzzo of Verdicchio Uit Italië 3 flessen a 75 cl zijn. They eat people' heeft het lef met wrangheid en humor de realiteit voorbij te streven. Extreemrechts ij een extreme hoek. Donderdag 27 november, 20.30 uur: Simone Pormes Zangeres/componiste/tekstdichteres Simone Pormes toert samen met Lo van Gorp, Karei Boehlee en band door ons land met een liedprogram- ma met teksten en composities van eigen hand onder de naam The Prin cess Project. Pormes was van 1989 tot zangeres van de meideng Zaterdag 22 november, 23.00 uur: Dansbaar presenteert Beschuit Elke vrijdag- en zaterdagavond kun nen liefhebbers dansen in Theater De Nwe Vorst. Met nieuwe fecej* Geldig van donderdag 20 t/m zaterdag 22 november 2008 n- "Nee, ik ben niet in de wieg gelegd op met zijn naasten. Maakt om in Europa te leven, natuuulijk tot een toubab, een buitens niet", zegt Saïah, een jonge Malinese toeristengids. Maar leven in Afrika met westerse waarden en een sterke ambitie levert voortdurend conflicten nt 1991 lead- mgroep Girl- PLUS Pieter Vreedeplein - Tilburg, Pieter Vreedeplein 161, T: 013-5800506 maandag - vrijdag 8.30 - 20.00 uur, zaterdag 8.30 - 19.00 uur PLUS van der Straten - Tilburg, Burg. Van de Mortelplein 41-43, T: 013-4672444 maandag - vrijdag 8.00 - 19.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur PLUS IJsselstein - Tilburg, Besterdring 110, T: 013-5427485 maandag - vrijdag 8.00 - 20.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur PLUS Venmans - Udenhout, Tongerloplein 23, T: 013-5111989 maandag - donderdag 8.30 - 20.00 uur, vrijdag 8.30 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 -18.00 uur PLUS Heyhoef - Tilburg, Heyhoefpromenade 41, T: 013-5780100 maandag - vrijdag 8.00 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 - 19.00 uur Zondag 30 november organiseert het IVN Tilburg e.o. een vrij toegan- "1 kelijke openbare wandelexcursie in - het Wandelbos. Aanvang om 10.00 uur. Start op de parkeerplaats aan c Wandelboslaan, hoek Taxandriëbaa in Tilburg. gestel Bibliotheek burg van Diessens 534 34 00 Donderdag 27 november, 20.30 uur: Triggerfinger, Zeus en Ball De essentie van Triggerfinger: zonder al te veel franjes en dwars door ieders merg en been. Smerige rootsrock vermengt oudere iconen als Led Zep pelin, met de stonerrock van Queens of the Stone Age en de blues van de Paladins op adrenaline. Zeus is de band met een van de beste rock zangers van Nederland: Jeroen van Koningsbrugge. The Gypsy Queens and Kings is een opzwepend gezelschap onder leiding van het twaalfkoppige Roemeense orkest Fanfare Ciocarlia. Met verster king van Kaloome (Frankrijk), Esma Redzepova (Macedonië), Ljiljana Buttler (Servië), Jony Iliev (Bulga rije), Mitsou (Hongarije) en Fioren tina Sandu (Roemenië) belooft dit een memorabele editie van Mundial Flavour te worden. Niet alleen hun zigeunerafkomst zorgt voor onder ling sterke banden, de band en het orkest spreken ook muzikaal een ver- teit worstelt. De film geeft tevens een beeld van het eigentijdse Afrika. De vertoningen in Filmfoyer Tilburg zijn van donderdag 27 tot en met zon dag 30 november. Aanvang telkens om 19.45 uur. van de Afrikaanse cultuur terug, zoals oude rituelen, comedy, spiritu aliteit en dans. Bezoekers krijgen op deze dag de gelegenheid om kennis te maken met deze jongeren, hun ouders en de hele groep uit Sierra Leone in Tilburg. Vanaf 21.45 uur zijn er zangoptredens en om 22.50 uur begint de disco. breid concert gaan de stoelen opzij om de benen los te dansen op muziek van dj Rudie Kuul. De middag wordt weer geopend door jonge talenten. Daarna volgt een optreden van hetzelfde duo dat ruim vijf jaar geleden de eerste edi tie opende: trombonist Hans Sparla, begeleid door Hanneke van Over- beek op piano. Daarna speelt het pas opgerichte F3. In dit blazerstrio spelen bekende musici: Hans Spar la, Paul Hoogenboom (klarinet) en RobYsebaert (trompet). Vervolgens laat accordeonist Stanislav Jusufovic horen hoe dit instrument kan klinken. Het concert wordt afgesloten door flamencogitarist Maurice Leenaars en flamencozanger José Ligero. Een beamer laat tussendoor filmbeel den zien van eerdere artiesten. Zondag 23 november, 15.00 u Feestelijke viering eerste lusti 'Een mooie klassieke middag' De klassieke Paradoxconcerten bestaan vijf jaar. Na een extra uitge- Zaterdag 22 november, 20.30 uur: Union Suspecte/Abattoir Fermé met They eat people Union Suspecte en Abattoir Fermé komen samen om het drama van de multiculturele samenleving ongena dig voor het voetlicht te brengen. Er is een land, laten we het België noemen. Er zijn problemen, laten we het een crisis noemen. Stel, de koning 'schrijft nu nieuwe verkiezingen uit en in dit tumult ontstaat er een nieuwe partij, met een antwoord voor Vlaan deren, en een nooit geziene kandi daat. Een kandidaat met veel ballen en een fractie inhoud. Het relaas van de meest incidentrijke verkie zingscampagne ooit op vaderlandse bodem. Een voorstelling over hoe het is, als we zouden stoppen met naïef B-Stage - is dé ultieme kans voor bands/acts uit Brabant die de poten tiële en serieuze ambitie hebben om het ver te schoppen in de wereld van muziek. De acts die zijn geselecteerd voor deze tweede showcase zijn: Get Friday met hun funky sound, de sin- ger-songwriter Kathleen, Overgrown, stevige rock met een randje roll, The Mekanik met hun mechanische Zondag 23 novemt Optredens van o Mathijs Leeuwis Theater Zaal 16 presenteert een pro gramma met optredens van onder Dinsdag 25 november, 21.00 uur: Elliot Minor en Davenport Elliot Minor is een groep uit het Britse York. Vier gepassioneerde muzikan ten die hun liefde voor onder meer Muse, Something Corporate, Jack's Mannequin, The Used, Queen en The Beach Boys op een authentieke wijze interpreteren. Absolute plichtkost voor fans van Panic At The Disco, Simple Plan maar ook de doorsnee (en ervaren) popfan zal de volvette nummers van Elliot Minor bekoren. Davenport staat voor moderne, frisse, positieve en krachtige rock. elektrorock waarop gedanst mag worden, de winnaars van PopSport 2008 met een indie-britrock sound: Johnny Stardust, een storm van rock afgewisseld door een frisse wind van psychedelische pop oftewel Gray Code, stonerrrockers Boners Inc en ze gitaarspel de indierock met wave invloeden van iet klassieke Boolean. Vrijdag 21 november, 20.30 uur: Alvin Lee en John Hammond Alvin Lee behoort tot één van de grondleggers van de (blues-)rock. Zijn heldere stem, virtuoze gitaarsp' en unieke mix van blues me. rock 'n roll zijn de hoekstenen van het legendarische Ten Years After geluid. Voorprogramma is de Amerikaanse blues-veteraan John Hammond. Donderdag 20 en vrijdag 21 november, 20.30 uur: Wolfsjong met Kwaadwater (première) De 13-jarige Vlieg is in elkaar gesla gen door pestkop Ham. Vlieg vertelt het aan zijn oudere broer Rocky. Samen met zijn vriend Bent bedenkt Rocky een plan om wraak te nemen op Ham. Ze nemen hem mee op een boottochtje, op het donkere meer diep in de bossen, met de bedoeling hem te vernederen. Tijdens de tocht blijkt al snel dat het plan minder simpel uitpakt dan gedacht. Wolfsjong is het jongerenhuisge zelschap van-De Nwe Vorst onder leiding van regisseuse Dominique Hoste. c 27 november, 20.30 Queens and Kings re Ciocarlia Esma Maandag 24 en dinsdag 25 novem ber, 20,00 uur: Twan Mickers met Tetter Acht keer per jaar maakt een jonge maker, gecoacht door een wat meer ervaren maker, een speciale Vorst- productie. Deze keer zien we een voorstelling van Twan Mickers, begeleid door Rieks Swarte. Tetter gaat erover dat we allemaal een geheim hebben dat we angstvallig voor elkaar verborgen houden. Als we alleen zijn met ons geheim, heb ben we het lief. Woensdag 26 november, 20.30 uur: De Sprook met Heimweemoed T\vee eenzame mensjes komen in eikaars leven zonder dat te willen. Omdat dat soms zo gaat. Levens krui sen ongevraagd. Pijnlijk grappig en potsierlijk serieus zonder dat ze dat zelf beseffen. Gelukkig maar, want besef betekent omwenteling, of op zijn minst verandering, en daar zijn ze niet klaar voor. Humor en tragiek, kolder en ontroering. vocale impro- I door meerstem- blazersriff- man :de we de jazz bineren ti geluic tuners :ho Sanchez, Ray 1 -- RUben Blades, waar Can- ..igo haar eigen versie van maakt, met zelfgeschreven teksten en arran gementen. Daarnaast speelt de band eigen werk. mes, boeiende solo's, visaties, ondersteund d mige core's en strakke blazersriffs. Vrijdag 21 november, 21.00 uur: Cantamigo is een elf man sterke Eric Vloeimans' Gatecrash formatie die het beste uit de werelden Vorig jaar april werd de band Gate- van de salsa en de jazz met elkaar crash in Tilburg geïntroduceerd, probeert te combineren tot een her- Naast Eric Vloemans bestaat deze kenbaar eigen geluid. Op het reper- verder uit Tilburger Jeroen van Vliet, toire staan nummers van Tito Puente, de Uslandse bassist Gulli Gudmunds- Poncho Sanchez, Ray Baretto, Eddy son en slagwerker Jasper van Hul- Palmieri en Ruben Blades, ten. Het is een kwartet, dat in zijn tamigo haar eigen versie v aanpak wat doet denken aan bands als Weather Report, Medeski, Martin Wood of The Necks, al heeft dit Gatecrash een totaal eigen, lyrisch en warm geluid. sn en «It de r Tl Kilo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 4