1 Stadsgezichten van Ceciel van der Weide Nachtelijke poëziewandelingen Theater van de Verloren Tijd ITZ Theaters Tilburg atis lïontour I' SSsx""t Fire of Anatolia in loten Tijd: tel. 013-5358041. Voor nadere inlichtingen, speeldata en routebeschrijving, zie website www. theatervandeverlorentijd.nl. Concert in De Schalm ,s Complex Euroscoop officieel geopend Kluun deelt afscheidsboekjes uit in Tilburg Nieuwe dichtbundel Pieter Bon verschijnt zaterdag •ij alle ilons deling 4p^Z|BI e deur! en )ENEN| h.... 1 detilburgse koerie DONDERDAG 30 OKTOBER 2008 - PAGINA 31 0 OKTOBER 2008 - PAGINA 30 RGING V rouwenmuziekdag 'L het iciel theatervandex Stevie Ann. ivisaties niet reg. nen “71 013-455 81 04 luid uit 'Aduh! Zo liefya!' ndtephniek officieel geop tplex Vrijdag 31 oktober, 20.30 uur: Hart op zoek naar vrijwilligers voor: spraak FOTO: JAMES VAN DER PLUUM Piet Tel: 013-543 45 72 iRfiDOX TILIfiNDER DE NWE VORST V. thovenlaan. 240 B oil LN Tilburg bO Kerkstraat 5056 AC Berk. 013-5331338 IO BEAUTÉ lN 19 .BURG 550243 den aan het publiek. Klassieke 1Kraay- muziek □13 - 542 05 76 a sopend. Alle bepaalde kunstvorm tot ij ven in het complex presenteer- goed kan zichzelf bij deze gelegenheid gave bij?: voor vrijwilligerswerk en informele zorg Vrijdag 31 oktober, 21.00 uur: Pierre Courbois WEG LOOPT! Woensdag Herdenking goen Dut Op deze ty traditionele Oost-Europese volksmu ziek met westerse invloeden. Het is een aaneenschakeling van Roemeen se zigeur.~....„ en Poolse dan; invloeden uit ontbreken. I Contour - St. Annaplein i f www.contourtilburg.nl - ir at 22 Berkcl Enschot boodschap, je of iets anders 1 21 - 5038 TV Tilburg info@contourtilburg.nl Op zondag 26 oktober heeft burge- Tilburg meester Ruud Vreeman het nieuwe bedrijvei Euroscoopcomplex aan het Olym- 11 piaplein op Nieuw-Stappegoor in niet, en Paul en Paul Anoukvandijkdc is woensdag met 'Bor- lay grounds- rowed Landscapes' in De Nwe Vorst te zien. FOTO: JERRY REMKES Houd jij van tekenen en schilderen? Bewoners van serviceflat De Duynsberg zijn op zoek naar een vrijwilliger met teken- en schildercapaciteiten? Wil jij op vrijdagmiddag een groepje bewoners begeleiden bij deze creatieve activiteit voor ongeveer twee uurtjes. Amsterdam Sinfonietta Als ambassadeur van de Muziekweek 2008 deelt Carel Kraay enhof zijn passie voor live volgde nog vele andere bands, zoals de rock/jazz-groep Association P.C. Tegenwoordig treedt hij op Pierre Courbois Vijfkwarts S laat hij zijn eigen composit. De VPRO/Boy Edgar Prijs is dit jaar toegekend aan Courbois. De prijs is de belangrijkste in Nederland op *!„t terrein van de jazz en geïmprovi seerde muziek. beelden zullen onthullen onder bege- !J’ - van een eigen gedicht. a portretten vormen samen h?‘ project "Stadsgezichten", wat Ceciei van der Weide recentelijk heeft afge rond. Mensen die voor haar een zonder of markant g heeft zij gevraagd om atelier model te zitten. ter Frank van Pamelen 1 lige stadsdichters Nick Donderdag 6 november, 20.30 uur: Stevie Ann en Rosemary's Sons Geïnspireerd door iconen als Sheryl Crow, Alanis Morrissette en singer songwriters als Bonnie Raitt, Joni Mitchell en Ricky Lee Jones, pende Stevie Ann op eigen kracht in drie jaar tijd haar debuutalbum bij elkaar. De doorbraak was een fractie van tijd en het vervolgalbum deed daar nog een schepje bovenop. Rosemary’s Sons gaan alweer iets langer mee. In 2002 scoorde de Bredase band een hit met 'Shine' (waarop ook Ilse DeLange te horen is). Vrijwilligers met gevoel voor ^Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: r www.contourtilburg.nl Hart op J zoek Z Zondag 2 november, 13.00 uur: fanclubdag Within Temptation Je kunt de fanclubdag bij wonen als je lid bent van fanclub The Silent Force (www.thesilentforce.com). Maandag 3 november, 20.00 uur: Extreme en Voodoo Six Echt sprake van een reünie is er want oerleden Hal Lebeaux Mangone zijn er niet bij 1 speelt tegenwoordig liever de ef dan op zijn drumstel. Wel als in de suc- r de b- Ruim driekwart van de Nederlan ders wil graag dat de nacht donker der wordt. Daarom wordt binnen kort weer een landelijke 'Nacht van de Nacht' gehouden. Om ons weer met de nacht vertrouwd te maken. U kunt dat op een heel bijzondere manier beleven, want het Theater van de Verloren Tijd loopt weer een aantal nachtelijke poëziewandelin gen met gedichten over 'Liefde in licht en donker’. De tochten gaan over de Kerkeindse Heide, achter het Trappistenklooster in Berkel Enschot. De laatste twee wandelin gen zijn op vrijdag 31 oktober en zaterdag 1 november van 22.00 uur tot middernacht. een techniek uit het Japanse tuinieren, waarbij de ontwerper de tuin in z'n omgeving laat opgaan en beide ele menten samen een groter geheel laat vormen. Dit inspireerde Van Dijk bij deze voorstelling. Naast de voor h’et '“liek zichtbare constructie bevinden dansers zich tegelijkertijd ih een 'geleend landschap', onzichtbaar, maar toch voelbaar aanwezig. Bewegen de dansers zelf of worden zij bewogen? bij gezicht hebben n bij haar in het Ook stadsdich- 1 en de voorma- k J. Swarth en Donderdag 30 oktober, 2030 uur: Fiesta Mundial: -disko partizani tour 2008 - Shantel Bucovina Club Orkestar Shantel "The King of Balkan Pop" is de bedenker van de 'Bucovina Club' feesten en albums. Als DJ liet hij publiek over de hele wereld dansen op Balkan beats en als producer tilde hij met zijn eigen tracks en rémixen de "dansvloervriendelijke zigeuner- muziek" naar een hoger plan. Met 'Disko Partizani!', het album dat hij opnam samen met een achtkoppige band, is Shantel klaar voor de vol gende stap: live muziek. Nu toert hij met zijn eigen live band: Bucovina Club Orkestar. Donderdag 6 november, Bat Cave, 20.30 uur: Subbacultcha! - The Moi Non Plus, Bonne Aparte en These are Powers In oktober brengt het label annex sympathieke en interessante, tweeta lige magazine/e-zine Subbacultcha! het debuutalbum van The Moi Non Plus uit. In 013 serveert het label naast laatstgenoemde kwaliteits- formatie nog meer lekkers. Bonne Aparte bijvoorbeeld. De muziek van deze Friezen doet denken aan bands als Sonic Youth, Swell Maps, Caba- ret Voltaire, Einstürzende Neubauten maar ook Shellac en Atari Teenage Riot. These Are Powers bestaat uit de standaardconsistentie van drums, gitaar en bas maar zoeken de grens op tussen toegankelijkheid en hét experiment. den volop de nog levende dichters aangedaan: Remco Campert, Jules Deelder, Ingmar Heytze, Rutger Kop land, Neeltje Maria Min, Jean Pierre Rawie en Toon Tellegen. Gedichten over liefde in al haar bekoorlijke verschijningsvormen. Zij worden aan u opgedragen in de betovering van de nacht. Vrijdag 31 oktober, 2030 uur: Living Colour en The Dallas Explosion Wat is talent? Is dat iemand die een in de puntjes w n of hoort daar ook een extra gave bij? En klopt het dat een opeen stapeling van talent tot een verbluf fend resultaat leidt? In het geval van Living Colour is het antwoord op de laatste vraag volmonding ja. Living Colour werd in 1983 opgericht en brak met hulp van Mick Jagger door met het album 'Vivid'. De grootste hit scoorde ze in 1991 met de powerbal- lade 'Love Rears Its Ugly Head'. Een andere reden waarom Living Colour blijft fascineren is hun unieke mix van hardrock, funk, reggae, electro nica en zelfs jazz. Fire of Anatolia een van de beste p met het wereld, wereld ts Sextet en en een ities horen. Vorig s is dit jaar met vee De prijs dat succes komen ze nu voor korte tournee weer op bodem. Op maandag om 20.15 uur is Fire o! zien in Theaters Tilbu~ Dat ieder mens uniek is blijkt wel uit de tien keramische portretten die beel- leiding v dend kunstenaar Ceciel van der Weide De tien tentoonstelt in galerie Kunstwan.nl aan de Bredaseweg 214 te Tilburg. De expositie loopt van 2 november tot en ~iet 27 december. Van de partij zijn van Pamelen ick J. Swarth op zondag 2 hun portret- ;tober, 20.30 uur: Zo liefya!' f Fietsen) is een volwassenen met en/of lichamelijke een theater- Vrijwilliger voor Veilig Verkeer Nederland...iets voor jou? District Noord-Brabant Veilig Verkeer Nederland zoekt vrijwil ligers voor scootmobiel- en dode hoek projecten, ondersteunen van lokale afdelingen, coördineren van projecten, maar ook voor de functies van adviseur of bestuurslid. Kun jij mensen moti veren en activeren? En ben jij enthousiast en kun je creatief denken en werken? Ben jij de vrijwilliger die met hart en ziel wil strijden voor veilig verkeer? Woensdag 5 november, 20.30 uur: Anoukvandijk de met 'Borrowed Landscapes' Gewoon doen wat je wilt. Vrij zijn is het ultieme streven van onze tijd. Maar is onze vrijheid wel zo onvoor- waardelijk? Want al onze keuzes lijken public voort te komen uit een veel grotere de da realiteit. Welke vrijheid hebben we als individu? 'Borrowed Landscapes' refereert aan Het Theater van de Verloren Tijd is het theatergezelschap uit Tilburg, dat zich volledig heeft toegelegd op de vertolking van de Nederlandse en Vlaamse poëzie van 1850 tot heden. De acteurs, Sjon Brands en Dorith van der Lee, kennen ieder ruim 500 gedichten uit het hoofd en zijn in staat om elk ogenblik op elke plaats Gastvrouw/-heer gezocht! Voor zaterdag en zondag van 14.00 tot 16,00 uur is serviceflat De Duynsberg op zoek naar een enthousiasts vrijwilliger. Houd jij van gezelligheid? stadsdichter Frank 1 en zijn voorgangers Nic en Jace van der Ven, die november om 12.00 uur een bloemlezing samen te stellen ,rM over ieder onderwerp dat ter plekke Donderdag 30 oktober, 18.30 uur: Blessed by a Broken Heart, I am Ghost, Devil's Gift featuring Sui cide Giris Lennon Lilithvain en Fei Comodo Blessed By A Broken Heart tourde met The Devil Wears Prada, A Day to Remember en opende in Groot- Brittannië voor Enter Shikari. Vette, verse metal! De band overtuigde begin 2008 in volle glorie op een uit oefenen verkochte Metal Matinee met Bring in hun Me the Horizon. Opvallend zijn de rChristelijke/religieuze teksten, iets dat er ook een Nederlandse wat je niet direct koppelt aan snoei- in de groep danst, de uit Nij- harde metal. n—j Am-Ghost kan mede door hun imago rekenen op vele fans uit de gothicscene. Muzikaal gaan Ste ven Juliano, Ron Ficarro, Timoteo Rosales HI, Justin McCarthy en Gabe Iraheta meer de punk en (post-) hard core kant op. De gedichten van Bon zijn als foto's. Geen kiekjes, maar selectieve momentopnamen van wat doorgaat voor het alledaagse. En in zwart-wit, want het gaat om contrasten. Maar de titel van deze bundel suggereert het Vrijdag 31 oktober, 21.00 uur: Swell Swell viert volgend jaar haar twintig jarig jubileum. Opgericht door singer- songwriter David Freel en drummer/ grafisch artiest Sean Kirkpatrick cre ëert de band vanaf haar debuutalbum een eigen, herkenbaar ambientgeluid. Aan de basis aan die sound staat punk, neo-psychedelia, noise pop, folk en filmscores. Gaandeweg werd Swell het éénmansproject van David Freel. Op het nieuwe album blijven de songs het Swell manifest trouw: donkere, y-v TT-i 1 t» 1 1 filmische sfeer, de hypnotiserende rit- Opening Klassieke Muziekweek mische gitaarslagen van Freei en de 1 4=7 op het eerste zicht eenvoudige, maar in Concertzaal Tilburg gelaagde arrangementen. Donderdag 30 en vrijdag 31 okto ber: Playgrounds Festival Het festival voor audiovisuele kunst en vormgeving Playgrounds biedt een mix van masterclasses, exposities, meetings en producties op het gebied van de digitale beeldcultuur. Op het programma pronken namen als Roel Wouters, Pivot (WARP), Eyesupply, Crabsalad, Marieke Verbiesen en Onedotzero. Ook de uitreiking van de Playgrounds-awards vindt tijdens het festival plaats. Kortom, een must voor profs, kenners en liefhebbers van audiovisuele kunsten. Meer info is te vinden op www.plafestival.nl. Donderdag 30 oktol T.O.F. met 'Aduh! T.O.F. (Toneel of toneelgroep voor een verstandelijke 1 handicap, die ieder jaar voorstelling maken. Als de reiziger Rennie in Indonesië de mooie Siri ontmoet is hij op slag De Klassieke Muziekweek 'Liever Live' gaat weer van start. Van vrij- werp dag 31 oktober tot en met zondag tlijke 9 november trakteert de klassieke muzieksector het publiek op feeste lijke concerten en andere activitei ten. De landelijke opening vindt dit jaar plaats in Tilburg. Het Brabants Orkest verzorgt dan het openings concert in de Concertzaal. Ambas sadeur van de Klassieke Muziek week 2008 is bandoneónspeler Carel Kraayenhof. Hij soleert met Amster dam Sinfonietta op 1 november in Concertzaal Tilburg. verliefd. Maar hij is arm en zij is rijk en heeft al een vriend, een rijke vriend. Haar vader wil dat ze met hem trouwt. Romantisch als hij is, gooit Rennie al zijn charmes in de strijd. Liefde overwint alles of is liefde een illusie? Ons hectische leven in het dichtbe volkte Nederland wordt geteisterd dooreen chronische afwezigheid van stilte en duisternis. De nacht wordt bedreigd door licht uit steden, dor pen, bedrijven en kassen, door geruis van snelwegen en vliegtuigen. Het is bijna nergens donker en ook nergens stil. Terwijl de nadht in al zijn glorie van duisternis en stilte onmisbaar is voor het welzijn van mens en natuur. De nachtelijke uren zijn het rijk van rast, dromen en liefde. In samenwerking met de Vlaamse dichter Hypoliet Terwater laat het theater een nieuw progranuna zien, De Wijde Vlinderveluwheid. Naast klassiekers als Achterberg, Claus, Elsschot, Gorter, Leopold, Mars man, Nijhoff en Slauerhoff wor- Dinsdag 4 november, 20.30 uur: Saybia en Blake Saybia bestaat al zo'n tien in januari 20Ó2 einde! het eerste studioalbum 1 Second You Sleep' is ri ces en komt in de P' breekt de In 2003 Woensdag 5 november, 21.00 uur: The Slackers The Slackers zijn geen gewone ska- band. Ze komen uit New York en net zoals die stad een mengelmoes tussen culturen is, sluipen er in de dansbare Slackers sound talrijke muziekstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Heerlijke cross-over tussen ska en jazz, gekruid met een sterke portie dancehall, reggae, big band en rock steady. Live maken de vette blazers, strakke ritmes en zalige zang The Slackers tot een ware belevenis. De Tïlburgse schrijver Kluun, echte naarn Raymond van de Klundert, ver loor zelf zijn vrouw op 36-jarige leef tijd aan borstkanker. Zijn ervaringen verwerkte hij in zijn debuutroman Komt een vrouw bij de dokter. Kluun: "Mijn vrouw en ik hadden alles goed geregeld, voor zover het te regelen De nieuwe dichtbundel van Pieter Bon, 'De betekenis van Ja', ver schijnt op zaterdag 1 november. Net als in zijn vorige bundels, 'Alles moet anders' (2003) en 'Dit lijf weet van niets (2006)', wil Bon in 'De betekenis van Ja' zijn lezers verrassen met een dubbelspel van bedrieglijke eenvoud. Ben jij reislustig? Reisburo Amarant zoekt reislustige vrijwilligers met een medische achtergrond. Wil jij mensen met een verstande lijke beperking op hun reis begeleiden? Op zondag 2 november organiseert femail.nl uit Udenhout voor de 7e keer een vrouwenmuziekdag. Vanaf 13.00 uur zal een aantal vrouwen(groepen) iets muzikaals ten gehore brengen in partycentrum De Schol in Udenhout. Er zijn o.a. optredens van smart- r lappenkoor De Sjanellekes, zangeres met 27 decer Dorien, ritmische poëzie door Jet Valk ook stadsdich en blaasmuziek van femail.nl. Muziek voor en door vrouwen, waarbij ook mannen van harte welkom zijn. Zondag 2 november, 21.00 uur: New Cool Collective New Cool Collective staat altijd garant voor een jazzy en dansbaar feestje. Toch laten de heren zien dat ze muzikaal constant in beweging is. De nieuwe plaat neemt onverwachte wendingen en nieuwe blazerklanken zorgen voor een sfeer die grootser en donkerder is, "bijna filmisch". NCC 1 de workshop klinkt vrijer, achtelozer en is steviger voor concert- dan voorheen, zelfs rockinvloeden t vindt plaats zijn duidelijk hoorbaar. Maarten van Roozendaal. Egon Kracht Marcel de Groot met 'Het Wilde Westen’ Na het religieuze 'Barmhart' pre senteren Maarten van Roozendaal, Egon Kracht en Marcel de Groot het Slagwerker, componist en bandlei- theaterconcert 'Het Wilde Westen', der Pierre Courbois vertrok na zijn In navolging van de avonturiers van muziekstudie naar Parijs. Daar bege- is de belangrijkste weleer, vechten wij ons naar nog leidde hij diverse jazzgrootheden als *het terrein van de ja grotere rijkdom, waint nog grotere pianist Kenny Drew, violist Jean- rijkdom brengt nog meer vrijheid en Luc Pont, saxofonisten Stan Getz nog meer vrijheid maakt alles nog en Johnny Griffin en gitarist René Thomas. Van bebop-drummer Kenny Clarke leerde Courbois de kneepjes van het vak. Nog altijd is Clarke's brushes-techniek hoorbaar in, Cour bois' spel. Courbois experimenteerde als één van de eersten in Europa met vrije geïmproviseerde muziek, de free jazz. In 1961 werd hij leider en drummer van het Original Dutch Free Jazz Quartet. Een paar jaar later ontstond het Free Music Quartet. Er Schrijver Kluun deelt dinsdag 4 november om 8.30 uur afscheids boekjes uit op het hoofdkantoor van Interpolis in Tilburg. Daarin kunnen mensen persoonlijke ver halen, wensen en gegevens vastleg gen voor hun nabestaanden. Het afscheidsboekje genaamd 'Als ik er niet meer ben' is een initiatief van verzekeraar Interpolis. a is volgens velen ■ste dansgroepen ter Idwijd een succes “~ti regelrechte hit in Türkije. ig seizoen was de dansgroep veel succes in Nederland. Door komen ze nu voor een «p Nederlandse g 3 november re of Anatolia te Iburg. met het publiek. Maar liefst elf keer soleert hij deze week met Amsterdam Sinfonietta. Er klinkt zelden uitge voerd repertoire voor kamerorkest en bandoneon van Argentijnse compo nisten als Alberto Ginastera en Astor Piazzolla. Het danspaar Sabrina Ruben Véliz maakt de avond com pleet. Het concert in Tilburg heeft een bijzonder randprogramma: vooraf gaand aan het concert wordt de korte documentaire In de greep van de tango met Carel Kraayenhof getoond. Na afloop vindt er een tangowork- shop plaats. De film en J- zijn gratis toegankelijk voor concert bezoekers. Het concert vindt plaats op zaterdag 1 november om 2030 uur in Concertzaal Tilburg, de docu mentaire begint om 1930 uur. Behalve bovengenoemde concerten staan in Concertzaal Tilburg tal van andere concerten op het programma: Akademie für Alte Musik Berlin Geary sf (Bach Vivaldi), Grande Randon- regelneef dan op zijn née (Bach), Het Brabants Orkest plukt Pat Badger net (Nielsen, Grieg Sibelius), Tilburgs cesvolle jaren 90 weer de bassnaren. Vocaal Ensemble (Bach) en twee kin- Maar de kern van Extreme zal altijd derconcerten. Voor meer informatie het creatieve tandem Gary Cherone en het bestellen van kaarten kijk op en Nuno Bettencourt zijn. Dat bewij- www.theaterstilburg.nl of bel 013- zen ze opnieuw met het smakelijke 5432220. kersverse album 'Saudades de Rock’. Het Brabants Orkest speelt het mooi- -‘Mozart aan religieuze muziek vn Grosse Messe. Het orkest staat onder leiding van Jos van Veld hoven, m.m.v. het Brabant Koor. Tij dens dit openingsconcert staat ook een bijzondere wereldprimeur op het programma. Het concert vindt plaats op vrijdag 31 oktober om 2030 uur in Concertzaal Tilburg. viel. In het laatste jaar van haar leven hadden we het over de opvoeding van onze dochter gehad, over de tastbare herinneringen die mijn vrouw wilde achterlaten voor ons en over het geld dat ze wilde schenken. Met dit boekje geven we mensen hopelijk dezelfde mogelijkheid om hier heel goed over na te denken." Het afscheidsboekje, dat mensen zelf kunnen invullen, bevat ook een serie korte verhalen van Kluun in zijn bekende directe stijl. Deze verhalen zijn gebundeld onder de titel Van leven ga je dood. Hiermee wil Kluun mensen aanmoe digen over het moeilijke onderwe- na te denken. Op de persoonE,— pagina's heeft Kluun letterlijk aante keningen achtergelaten. anderen... afdeling Tilburg van het Rode Kruis vraagt vrijwilligers voor het bezoeken van ouderen. Je bezoekt l ouderen die niet gemakkelijk zelf- standig de deur uitkomen. Wil I jij hen gezelschap bieden gedurende enkele uurtjes per week voor een wan- W deling, een een praatje c gezelligs? Woensdag 5 november, Bat Cave, 2030 uur: Monotonix Als Haggai Fershtman ooit eens besluit te stoppen met Monotonix, dan heeft de band een probleem. Niet zozeer omdat het een virtuoze drummer is. Meer omdat hij altijd de pineut is als zanger en clown Ami Shalev weer eens op dreef is en altijd gewoon stevig blijft doorrammen op zijn drumstel. Energieke, rudimen taire 70's rock van drie Israëlieten. Donderdag 6 november, 20.00 uur: Firewind, Kiuas en Stormwarrior Om het jaar ziet er een album van de Griekse formatie Firewind het maan licht. Eind maart was dat het verruk kelijke 'The Premonition'. Tien songs die de lat in het melodische piower- metal-subgenre hoger ligt. De grote doorbraak forceert het vijftal met 'Allegiance'. Een album dat in Japan in de top tien komt. Bij het Duitse Stormwarrior neem je invloeden van bands als Helloween en Running Wild waar. Ook fans van vikingspeedmetal zullen smullen van de razend snelle, krachtvolle heavy metal. John Dowland (1563-1625) was in zijn tijd een van de allerberoemdste musici. Hij leefde en werkte achter eenvolgens in Engeland, Duitsland, Denemarken, Italië en weer Enge land. Zijn luitmuziek werd in al die landen bewonderd en nagevolgd. Het is daarom boeiend om een program ma aan zijn muziek te wijden, nu hij vrijwel vergeten, is. Sopraan Margo Rens en luitspeler Gijsbrecht Royé brengen op zondag 2 november in C.C. De Schalm, Eiken- bosch 1 in Berkel-Enschot, een hom mage aan deze Engelse meester van de melancholie. Het concert begint om 1230 uur en de entree bedraagt 6 euro. U kunt reserveren via tel. 013- 5331333. Jace van de Ven waren bereid zich te laten vereeuwigen in klei. De openingstijden van de galerie zijn: donderdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 14.00 uur tot 17.00 uur, en verder op afspraak. De expositie van Thea Zweerink "Het individu" is nog tot 27 december te zien in galerie Kunstwan.nl. Prachtige transparante/diepzinnige portretten van mensen met een verhaal. al: ook contrasten hebben nuances. 'Ja' is niet overal en altijd de beves tigende ontkenning van 'nee'. Een gebaar of een boodschap is niet altijd ste wat Mo: eenduidig, en dat geldt ook voor erva- naliet: zijn ring. Voor een reiziger is het soms niet de trein die beweegt, maar de spoorboom die buiten aan het coupé raam voorbijtrekt. Alle kunst begint bij verbazing over het alledaagse. Bon ontwikkelde daarvoor wat hij noemt een 'wakkerhouding'. Niet de tekst, maar de context bepaalt de betekenis van wat we zien en horen. En voor wie twee keer kijkt, is het dan niet altijd zeker dat de ziende de blinde leidt. gezelliger. In 'Het Wilde Westen' vieren Van Roozendaal, Kracht en De Groot onze beschaving op hun geheel eigen, beproefde en beju belde wijze. De voorstelling is genomineerd voor de Poelifinario 2008 voor het meest indrukwekkende cabaretprogramma van het seizoen. 1 jaar als slijk bij EMI uitkomt. The Sleep' is direct een sue; op nummer één binnen Deense hitlijsten. Kort daarna t de band door in heel Europa. Ó3 brengt Saybia een live EP uit, opgenomen hier in 013. Van het tweede album, 'These Are The Days', kwam de single T Surrender', het bekendste nummer in Nederland. Na optredens op zowel Lowlands als Pinkpop viert Saybia onze verjaardag samen met jou! 5 november, 21.00 uur: ig Kristallnacht met Bar- In de voorstelling Evolution laat artis- jo Borgers/Breukers tiek leider Mustafa Erdogan de ont- bijzonder herdenking klinkt wikkeling van de groep zien, even- ele Oost-Europese volksmu- als de evolutie van de geschiedenis >et westerse invloeden. Het is door middel van opzwepende dans neenschakeling van Roemeen- en muziek. Laat u verrassen door unermuziek, jiddiesje klezmer deze show met oriëntaalse elementen, Ise dansen, gecombineerd met uitgevoerd door circa veertig dansers de jazz- en klassieke en danseressen in meer dan 1000 i'mnrAviMtiAc «ta» verschillende kostuums. De groep ontstond in 2001, na een zoekertje in de krant. Duizenden reageerden, jongens en meisjes met en zonder danservaring, balletdan sers, volksdansers, muzikanten. Toen begon het grote werk: het vormen van de lichamen. De dansers krijgen een zware opleiding, een maandelijkse medische controle, begeleid door kinesisten. Ze hebben zelfs hun eigen koks. Na de selectieproeven bleven er zestig over. Er is weinig verloop, ondanks het zware leven. Soms zijn de dansers twee maanden onderwe Als ze niet op tournee zijn, oef- ze minstens tien uur per dag iu m danscomplex in Istanboel. Uniek is dot danseres ii megen afkomstige Chantal Vijsmal

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 31