Eerste Encyclopedie van Tilburg :est 7 Filmklassiekers zonder houdbaarheidsdatum Opera I Puritani van Bellini door Bel Canto Tilburg 1 i a ide trainer Willem i en- line Ifi I f7n ootje Bloed- afnamepost vd Wouw Fusie Theater Zaal 16 en tads presenteren zich tijdens muziekfestival Popronde jnenborg ICLEUR en De Muze op handen lalzaak DONDERDAG 30 OKTOBER 2008 - PAGINA 23 de tilburgse koerier I OKTOBER 2008 - PAGINA 22 'r Decoratie enheidscadeautjes. het gemeentelijk sportpark. FOTO: JAN STADS wensen Lichtkunst in Pantserkruiser Potemkin. Uiba treedt op tijdens de Popronde in Tilburg. k vd Wouw de Werk Bel Canto repeteert' De boekenwurm^y^ 013-536 36 52 to Kens, oijzonaere aascadeautjes, vader- I Concertzaal Tilburg Tentoonstelling Frans van Amelsfort 7. Tilburg 36, Tilburg nimale 10 euro van deze advertentie Voor het vijfde jaar op rij presenteert de Vereniging van Brabahtse Filmtheaters (VBF) een klassiekersreeks. Negen Brabantse filmthe aters vertonen gedurende dit seizoen maar liefst 22 van de grootse filmklassiekers. Negen hiervan worden ingeleid door de onnavolg bare en enthousiaste filmdocent Jan Salden. Laat u meevoeren door meer dan 80 jaar filmgeschiedenis. 013-5444872 ms ‘n kijkje nemen keltje voor: H kerst, bijzondere Marianne Smits-Van Raak, medewerk ster Bloe'dajhame St. Elisabeth Zieken huis Tilburg. FOTO: MEDISCHE FOTOGRAHE ST. ELISABETH ZIEKENHUIS een sch ip, maar Jsher (VS, 196 met alle clichés i - 5420537 j JJ Molenbochtstraat 58d, Till dealer van: ren de lucht reinigt wneert. Ad Aarts jtestanten t tegen terug het ■o is A Man to Remember (VS, 1938) van Garsin Kanin, North by - Alfred de liefde tus- Arturo. Uiteindelijk In 1995 kreeg Willem II een nieuw stadion als opvolger van maar wees voorbereid op een jazzy veelzijdig geluid gecombineerd met Oost-Europese muziekstijlen! :n fantasie Het is door- erelen. -.sbrachte jals Brief van de Britse van de suspense' ‘(VS, ■werk Eind november verschijnt de eerste Encyclopedie van Tilburg. Het is een vuistdikke compilatie van bekende en minder bekende Tilburgse onderwerpen. Ongeveer 2000 lemma's van bijzondere evenementen, stadsgenoten en gebouwen sieren de 600 pagina’s van het boek, dat met 750 foto's kleurrijk is geïllustreerd. Auteurs van het naslagwerk zijn Berry van Oudheusden, Ronald Peeters en Paul Spapens. Jan Stads tekent voor de fotografie. 4 VERF Êg BEHANG naast elkaar gevestigde culturele Wrijven willen op deze manier hun s|agkracht en bereik vergroten. Beide “ganisaties bepalen op dit moment voorwaarden voor de nieuwe ^menwerking onder begeleiding van m Hom Consultancy. we de toekomstige organisatie er ^'es uit gaat zien, moet in het 1959) is freelance itwerper. Meer dan kte hij foto's voor het lad. Sinds 2000 werkt Hij verzorgde de culturele uitgaven es en reisgid- Bankoverval oirle, 1953) is Op 15 oktober 1965 vond ilburg. Voor- de eerste grote bankoverva. gemeen- e twintig van Orson Turks Fruit en, West Jerome (TW/J, Kessels, Maria (Marietje) Catha rina Wilhelmina (Tilburg 1890 - Tilburg 1900) Dit 10-jarige meisje werd in augustus 1900 gevonden op de zolder van de voormalige Noordhoekse kerk. Ze was verkracht en gewurgd. Deze mis daad, waarvan de koster van de kerk en een schilder de hoofdverdachten waren, veroorzaakte een schokgolf door de gemeenschap, maar werd Encyclopedie zich sterk maken voor sen Elvira en Arturo, overwint de liefde. jaar duidelijl rijven willen een il gastvrije omgeving educatie, presentatie over de podiumkunsten 1. Iedereen die wil leren ïsenteren op dit gebied, kan bij organisatie terecht. leente Tilburg omarmt de voor enen samenwerking en verwacht er een daadkrachtige organisatie zal ontstaan die bijzonder is voor de Tilburgse (podium)kunsten. Zij ondersteunt de fiisie met een financi ële bijdrage. nooit opgelost. Zo'n tachtig jaar later kwam Ed Schilders in zijn boek Moordhoek met een reconstructie van deze moord, waarbij hij ook de toenmalige pastoor dr. George van Zinnicq Bergman als mogelijke dader aanwees. Vanaf 2001 herin nert een monument van Guido Geelen in de speeltuin aan de Diony- siusstraat aan deze fatale gebeurtenis. Een ander monument bevindt zich op het kerkhof aan de Bredaseweg, waar Marietje begraven ligt. Op 22 oktober is Theaters Tilburg gestart met exposities van lichtkunst in de entree voor Concertzaal Tilt De keuze- de hand liggende: toonaangevend concertzaal, is namelijk het rige lichtontwerp in de zaal, door Peter Struycken. Bij- J- Je ingang van concertzaal op deze manier een litend baken voor cultuurliefheb- wordt. De eerste tentoonstelling ;n lichtobject van Herman Kuijer en is dit gehele theaterseizoen te bew< 1 Laag boven de grond hangen vijf halftransparante lampen die vijf volgende vraag: in hoe- wereldculturen verbeelden. De objec- vindt de Popronde plaats ten hangen vlak bij elkaar en worden 2008? Het antwoord is te vinden van binnenuit verlicht door lichtbron- de website www.popronde.nl. nen die kleurvariabel zijn. Zo kan het 1 het antwoord naar betti@goed- zijn dat de binnenzijde van een kap .,>od reflecteert, maar aan de buiten zijde groen wordt beschenen door het object ernaast. Dankzij dit optische spel komt er als het ware een dialoog In het programma zijn verder nog de volgende titels opgenomen: Ascen- seur pour l'Échafaud (F, 1958) van Louis Malle, Babette's Feast (DK, 1987) van Gabriel Axel, Blood Sim ple (VS, 1984) van Joel en Ethan Coen, Breaking the Waves (DK/F, 1996) van Lars von Trier, Brief Encounter (GB, 1945) van David Lean, De Dame met het Hondje (SU, 1960) van Iosif Kheifits, 11 Fiore delle Mille e Una Notte (I/F, 1974) Paolo paso]jnj The Ga,.. x—.JJJ, van Martin Sulik, Il Gattopardo (I/F, 1963) van Luchino Visconti, House of Usher (VS, 1960) van Roger Corman (speciale import), en 'America'. Dit meesterwerk kreeg maar liefst tien Oscars en is in deze klassiekersreeks eindelijk terug op het grote doek. boeken en vele artikelen over Tilburg a zet zich in voor het behoud van ha Tilburgs erfgoed. Paul Spapens jtlvarenbeek. 1949) is journalist, schnjver en verslaggever bij het Bra- tats Dagblad. Hij is een autoriteit op het gebied van folklore, erfgoed to volksdevotie en heeft vele publi- taties over Tilburgse onderwerpen op ajnnaam staan. Jan Stads (Tilburg, fotograaf en ontw sintig jaar maakt. Brabants Dagblad, lij voor zichzelf, foto's voor vele «r Tilburg. vinden op www.popronde.nl. Na Til burg gaat Popronde nog naar Haarlem en Eindhoven. volkslied. Het werd bij allerlei gele genheden gezongen en de indruk bestaat dat dit volkslied bij steeds meer gebeurtenissen wordt heven, vooral als men de Til a identiteit wil vieren, pen voorbeel daarvan is de aanvang van het lijkse Kruikenconcert. Het eerst i plet luidt yoluit: 1 Zie oe geere ligge/Tilburg, waor 'k ben/mee oe kerken, oe febrie ik iedere lijn van ken. 'k Zie zo geeren al die toorens/mee d'r kruise fier in top/t blauw deurboore naost de schaawe/mee d'r pluimen om d're het St Elisal kóp.' Het reizende festival Popronde het op 'vrijdag 7 november Til- I targ aan. Vanaf 19.00 uur tre- ien bij diverse café’s, theaters en poppodia in de stad opkomende bands op. Northwest (VS, 1959) van Alfred Hitchcock, Pantserkruiser Potemkin (SU, 1925) van Sergei Eisenstein, Pather Pan- chali (IN, 1955) van Satyajit Ray, Platoon (VS/GB, 1986) van Oliver Stone, Professione: Reporter (I/F/ES/ VS, 1975) van Michelangelo Anto nioni, The Robber Symphony (GB, 1936) van Friedrich Fehér, De Spie gel (SU, 1974) van Andrei Tarkovski. The Stranger (VS, 1946) Welles (speciale import), ,r (NL, 1973) van Paul Verhoever Side Story (VS, 1961) van J Robbins en Tim Wise, Yi Yi 2000) van Edward Yang. Deze prachtige films zijn iedere maan dag om 20.00 te zien in de Filmfoyer, aan de Schouwburgring in Tilburg. «r:__gers. weten ujt ervaring dat hier elke dag patiënten voor de balie van de afdeling Bloedafname staan te springen omdat ze graag snel naar hun werk willen gaan. Door op donderdagavond tot 21.00 uur te blij ven prikken behoort tijdnood tot het verleden. Bijkomend voordeel is dat het op donderdagavond verhoudings gewijs erg rustig zal zijn, waardoor er geen of nauwelijks wachttijden zijn. De resultaten van het standaard onderzoek zijn nog dezelfde avond beschikbaar voor huisarts, verloskun- Wil- dige of specialist". :t, als De afdeling Bloedafname is gemak- kelijk bereikbaar via de hoofdingang (door de Medische Boulevard) in het St. Elisabeth Ziekenhuis. Patiënten kunnen elke werkdag tussen 08.00 en 17.00 uur bloed laten prikken. Met uitzondering van donderdagen, dan is de prikpost van 08.00 tot 21.00 uur geopend. De afdeling is rechtstreeks bereikbaar via (013)5392523. Solisten Prachtige koorwerken, aria's en ensembles wisselen elkaar af. Zeer gewaardeerde solisten verlenen hun medewerking, zoals de Braziliaanse tenor Augusto Valenca, de Japanse mezzosopraan Kazue Goto, de Kore aanse tenor Duck-Seong Kim en van eigen bodem de bekende sopraan Waldin Roes, bariton Martijn San ders, bas Peter van Hoesel en bari ton Ton de Kort. Voor de orkestrale begeleiding zorgt het Zuid-Neder- landse Begeleidingsorkest. Operare- gisseur is Peter Jonckheer. Hij deed een inbreuk in de tijd en verplaatste Leuteren Het alom bekende camavalsevene- ment 'tonpraoten' wordt in Tilburg 'leuteren' genoemd. In café De Fijn proever aan de Bredaseweg werd in 1973 de eerste, toen nog interne tonpraotavond georganiseerd voor leden van carnavalsvereniging de Fènpruuvers. Dit is te beschouwen als het begin van het leuteren door 'leuterèèrs' in Tilburg. In 1974 werd in de Nieuwe Koninklijke Harmonie Filmconcert Wat deze klassiekersreeks extra bijzonder maakt, is het filmconcert van het Amerikaanse Matt Darriau 1987) van Gabriel Axel, Paradox Trio bij Eisensteins Pant- pie (VS, 1984) van serkruiser Potemkin (SU, 1925). Dit Coen, Breaking the jazzgezelschap, onder leiding van 1996) van Lars von Matt Darriau, is slechts twee weken Encounter (GB, 1945) in Nederland en zal deze muzikale Lean, De Dame met omlijsting in drie Brabantse filmthe- 1960) van Iosif Kheifits, aters uitvoeren. De combinatie van delle Mille e Una Notte (I live muziek met film zorgt voor een van Pier Paolo Pasolini, J indrukwekkend filmspektakel. De den (SK, 1995) van Martin muziek ondersteunt de film en de film op zijn beurt de muziek. Ver wacht geen traditioneel pianospel,. groep protestanten (de Puriteinen) komt in verzet tegen de Staatskerk. Het doel is om terug te keren naar de zuiverheid van de oude christelijke kerk en dus de kerk te ontdoen van de laatste rooms-katholieke invloe den. In het vuur van die consterna tie speelt ook het op handen zijnde protestantenhuwelijk tussen Elvira en Riccardo. Maar Elvira blijkt Arturo te houden. Daarmee is drama compleet. Immers, Arturo is een representant van de katholieken. De liefde plaatst de .twee partijen in dubbel opzicht tegenover elkaar. Daarnaast is er nog die andere twee slachtigheid; het dualisme van de soldaten en hun aanvoerders die de harde lijn vertegenwoordigen, tegen over anderzijds hun echtgenoten die het Engelse drama van 1660 naar het midden van de vorige eeuw. De muzikale leiding is in handen van dirigent Lex Wiersmaj vaste dirigent van Bel Canto Tilbuig. Qp 14 en 15 november zijn de uit voeringen in Schouwburg Tilburg. Aanvang beide keren om 19.30 uur. Kaartverkoop: Theaters Tilburg, tel. 013-5432220, Ineke Koopman 0161-451961 en via website www. belcanto-tilburg.nl Op 21 november is er een uitvoering in het Chassé theater in Breda. Kaartverkoop: tel. 076-5303132. Voorafgaand aan alle uitvoeringen is er om 18.45 uur een voorbespreking in de betreffende the aters. jerry van Oudheusden (Tilburg, historische gebeurtenissen. Op deze 1961) is auteur, regisseur en orga- pagina vindt u een voorselectie uit uisator van culturele projecten. Hij het boek, beschreef de stad al in verhalen, documentaires, exposities en reisgid sen Ronald Peeters (Goir’ hoofd Stadsmuseum Tilt o heen was hij werkzaam als g tearchivaris. Hij publiceerde een gelijknamige kruidenlikeur op basis van 43 kruiden en met een alco holpercentage van 21,5 procent. Dit Tilburgse drankje wordt met name tijdens carnaval veel gedronken en geniet ook in de rest van Nederland en in België een zekere bekend heid. De oorspronkelijke Schrobbelèr werd in 1973 ontwikkeld door Jan Wassing, de toenmalige directeur van transportbedrijf Wassing. Het wordt tegenwoordig op de markt gebracht doqr Jonkers Distillers (Is. Jonkers Zn). Op 15 oktober 1965 vond in Tilburg de eerste grote bankoverval plaats uit de Nederlandse historie. Een Franse bende, die elders in Europa al banken had beroofd, had het in 1965 gemunt op de AMRO-bank op de Heuvel, het pand rechts van de huidige ABN AMRO-bank. De buit bedroeg ruim 900.000 gulden, maar huidige maat staven omgerekend zo'n 2 miljoen euro. De overvallers waren gewapend met stenguns en het was een wonder dat er geen slachtoffers vielen. Later zouden de overvallers in Nederland nog enkele malen toeslaan, maar ze werden uiteindelijk in Frankrijk gear resteerd. Omdat ze zich verplaatsten in witte Citroëns, werden ze ook wel de 'Citroënbende' génoemd. voor de eerste keer een stedelijk en openbaar leuterconcours gehouden. Hieraan werd vooral deelgenomen door leden van de Fènpruuvers en door Goirlenaren. Onder hen bevond zich Jan van Heijst, die in 1976 het eerste 'officiële' leuterconcours won. Het evenement werd verplaatst naar de Stadsschouwburg, waar elk jaar wordt gestreden om de titel Opper- leuterèr van Tilburg. Hierbij nemen de deelnemers plaats in een ton en geven een humoristische toespraak in het Tilburgse dialect over al dan niet actuele gebeurtenissen in de stad. De absolute grootmeester in deze disci pline was Frans Verbunt, die het evenement negen keer won. het acteerwerk van Price is onverge telijk. Ook de film noir The Stranger (VS, 1946) is al lange tijd niet meer in Nederland vertoond. Het spel van Orson Welles en Edward G. Robin son in deze film is buitengewoon. The Stranger heeft een schitterende sfeer en de climax is onovertroffen. Ook attenderen wij u op de klas sieker West Side Story (VS,1961), de verfilming van één van de laatste grote Hollywood-musicals, over twee rivaliserende bendes de 'Jets' en de 'Sharks'. Wanneer Tony, ex-lid van de Jets, verliefd wordt op Maria, de zus van de leider van de Sharks, escaleert alles. Leonard Bernstein en Stephen Sondheim stonden in voor onver getelijke songs als 'Maria', 'Tonight' De Muze Werkplaats voor theater Theater Zaa] 16 uit Tilburg gaan teren. Volgend theaterseizoen tet een formeel samenwerkings verband. De Popronde beperkt zich niet qua muziekstijl; optredens van singer- mgwriters, gitaarpop, rock, jazz, folk dance acts zijn te bezoeken. Zo “ju er optredens van Sheriff of Hong hg, Orange Glow, The Darko, Mike Koelofs Band, Habiba, De Staat en F*o Way Radio. De aftrap van het ipektakel vindt om 19.00 uur plaats nmuziekzaak Sounds aan de Nieuw- hdstraat in Tilburg. Bekende bands fc eerder meededen aan Popronde, “j" onder meer Racoon, Leaf en The ter. Alle concerten zijn gratis. Het ®mplete programma in Tilburg is te I Puritani is een muzikaal drama, een absoluut hoogtepunt uit de ope- raliteratuur en het laatste werk van de Italiaanse componist Vincenzo Bellini. Het is overtuigend, mee komende jaar duidelijk worden, slepend, ontroerend en bijzonder Beide bedrijven willen een nieuwe, geschikt voor een grote bezetting, uitdagende en gastvrije omgeving Bel Canto Tilburg voert dit werk creëren waarin educatie, presentatie dan ook uit in samenwerking met en discussie over de podiumkunsten het Bredase Operakoor. Een sce- samenkomen. Iedereen die wil leren nisch werk met deelname van een en presenteren op dit gebied, kan bij honderdtal medewerkers, zowel de nieuwe organisatie terecht. zangers als acteurs. Degeme genomer dat er - dTijdens deze r s wij die elke dag tegen komen, prachtige, opni werk is kleurrijk en fantasievol, klassiekers te zie - -jEncounter (GB, mooiste liefdesf filmgeschiedenis en beste films van i- Hitchcock, North 1959), i van onder andere Cary Grant. De VBF is op zoek gegaan naar filmklassiekers die lang niet meer in Nederland te zien zijn geweest. Een hernieuwde samenwerking met het Koninklijk Film resulteerde in de i r - vnuvc voor Concertzaal Tilburg, meesterlijke horror --e voor lichtkunst is een voor Usher (VS, I960). C uu hand liggende: toonaangevend voor de concertzaal is namelijk veelkleurig gemaakt uwi juuj komend voordeel is dat de ingang Vau de concertzaal op deze manier een lichtend baken voor cultuurliefheb bers wordt. De eerste tentoonstelling is eer en is dit o Prijsvraag bewonderen. Aan de Popronde is ook een leuke Laag boven de gJ - prijsvraag verbonden. Beantwoord halftransparante lampen die daarvoor de volgende vraag: in hoe- wereldculturen verbeelden. De o veel steden vindt de Popronde plaats ten hangen vlak bij elkaar in 2008? Het antwoord is te vinden van binnenuit verlicht d op de website www.popronde.nl. nen die kleurvariabel zijn. Mail het antwoord naar betti@goed- zijn dat de binnenzijde va gedaan.com o.v.v. 'Popronde actie', rood reflecteert, maar aan de buit De eerste twee juiste inzendingen zijde groen wordt beschenen door ontvangen een Popronde T-shirt object ernaast. Dankzij dit oprist verzamel-cd, de volgende drie juiste spel komt er als het ware een dialc inzendingen alleen een verzamel-cd. tussen de objecten op gang. Op de verzamel-cd staan de liedjes van 23 geselecteerde Poprondebands van dit jaar waaronder Blaudzun, I Kissed Charles, De Staat, Ottoboy en Bart Oostindie. Volkslied, Tilburgs In de bundel Den Orgel van pater Piet Heerkens SVD staat het gedicht Tilburg dat begint met 'k Zie oe daor zo geere ligge/Tilburg, waor Tc geboore ben...' Het oorspronkelijke gedicht heeft twee coupletten. Door Jos Biesen is er een derde couplet aan toegevoegd. Deze versie, op muziek gezet door frater Eufrasius, ontwik kelde zich tot het officieuze Tilburgse -gse beeld jaar- tcou- 5 daor zo k geboore ieke/waor Iedereen die door een huisarts, ver- Zie zo loskundige of specialist is doorver wezen om bloed te laten prikken kan voortaan ook donderdagavond in ft ’"sabeth Ziekenhuis Tilburg terecht De afdeling Bloedafname is dan open tot 21.00 uur. De verrui- Willem II ming van de openingstijden is mede In 1896 werd de Footballclub Til- het resultaat van een onlangs gehou- burgia opgericht, en in 1898 werd den patiëntenonderzoek. "Een van die naam veranderd in Tilburgsche de uitkomsten was dat mensen niet FC Willem II. In de beginjaren was alleen aan de gebruikelijke kan- het een club voor de Tilburgse elite tooruren gebonden willen zijn om en die traditie zorgde voor een nogal hun bloed te laten testen", zegt Bob gespannen verhouding met 'gewo- Wieggers. Hij is locatiemanager van nere' clubs als TSV NOAD en TSV het Klinisch Chemisch Hematolo- LONGA. In 1905 kreeg Willem gisch Laboratorium (KCHL) in het II een accommodatie op Konings- St Elisabeth. hoeven. Een jaar eerder was de club toegetreden tot de NVB (KNVB). In Wieggers 1913 werd een Eerste klasse Zuid dat hier ingesteld, die gedurende vier jaar door Willem II werd beheerst. In 1916 werd Willem II als eerste niet- westelijke club 'landskampioen. In 1924 verhuisde de vereniging naar het gemeentelijk sportpark aan de Goirleseweg. In 1944 won Wil lem ri de KNVB-beker en tot aan de jaren vijftig behaalde de club acht keer de zuidelijke titel. Vanaf 1949 leidde trainer dr. Frantisek Fadrhonc Willem II naar een nieuwe succesperiode. In 1952 werd Vn' lem II landskampioen nadat het, unicum in de vaderlandse voetbal- historie, in de competitie ongeslagen was gebl even. In 1955 werd de club wederom landskampioen, nu in het pas ingestelde betaalde voetbal. Na het seizoen-1962-1963 degradeerde Willem II naar de Eerste Divisie, maar won het de KNVB-beker. In de Europacup II was de club vervolgens kansloos tegen Manchester United. Tussen 1965 en 1985 volgden nog enkele promoties en degradaties en vanaf 1987 speelt Willem II weer op het hoogste niveau. In 1995 kreeg de club een nieuw stadion en in 1998 speelde zij onder Co Adriaanse in de UEFA Cup. Na een tweede plaats in de eindrangschikking nam Willem II in 1999 deel aan de Champi ons League. In 2005 mocht de club wederom uitkomen in de UEFA Cup. De laatste jaren verkeert Willem II in de onderste regionen van de Eredivi- sie. Er is ook een team dat uitkomt in de nieuwe Eredivisie voor dames. Schrobbelèr Een schrobbelaar ('schrobbelèèr') was werkzaam in de textielindustrie. Hij leverde het zogeheten voorgaren op, dat op een ringspinmachine tot een draad werd getwist, Onder de naam Schrobbelèr leeft hij voort in Guus Meeuwis staat in de ency- dopedie, maar natuurlijk ook Kre- J ip, Intwine, VOF de Kunst en de Hpoepers. De sport wordt ver- tpenwoordigd door Willem II. fttward, Attila en tientallen andere pole en kleine verenigingen. Cama- i de kermis, de muzenconcerten, B. Paradox, De Pont en daarnaast tóengemeenschappen, bijzondere Wrijven, volkscultuur, tradities en Het koor is een geïntegreerd deel in de opera en levert zowel statisch als dynamisch commentaar op de handelingen. Het verhaal vindt plaats op Engels grondgebied, tijdens de burgeroorlog rond het jaar 1660. Een Kunstagentschap Da Capo organiseert bij autobedrijf Probaat, Lochtstraat 6- 8 in Tilburg, een tentoonstelling van Frans van Amelsfort. De tentoonstel ling is te zien in de showroom van het autobedrijf en is vrij toegankelijk te bezichtigen van 3 november 2008 tot 5 januari 2009. Frans van Amelsfort is een veelzijdig kunstschilder. Hij spot met de ernst en verschijningsvorm van het leven, zoals wij die J~~ Zijn v. soms zelfs overdadig. He spekt met humorvolle tafer reeks zal een aantal pnieuw uitgeb Jen zijn, zoals S 1945), één sfilms uit de één master of h by Northwest 1959), met schitterend acteerwe van onder andere Cary De VBF is op zoek uiv lang iu. zijn g samenwerking i Archief in Brussel import van Cormans orfilm House of Corman jongleert uit het horrorgenre en GCKRUKC POOR t>£ SCOOTGCTLNW;

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 23