S G emeentelfi ieuws Wilhelminakanaal dieper en breder Ja, ik heb geld nodig voor bijzondere kosten! Stad dicti Schuld hulpverlening gaat verhuizen naar Spoorlaan Thuis ogen testen voor verlengen van rijbewijs T komt u tegemoet TILBURG pg TILBURGSE kc 10 onge al bot Stadswinkel Foto team Media gemeente Tilburg. Het Wilhelminakanaal. (Foto team Media gemeente Tilburg) In het IJpelae (Foto team fv »n: Vestiging voorkeursrecht Wet milieubeheer/Algemene Wet bestuursrecht Kapvergunningen Bestemmingsplannen Wet bodembescherming (Wbb) Stadswinki en met 28 cember ga. Het Wilhelminakanaal wordt dieper en 12 meter breder tussen Vossenberg-West en de Dongenseweg. De werkzaamheden begin nen in 2011 en zijn klaar in 2015. Dan kunnen grotere schepen de haven bij het bedrijventerrein bereiken. Tussen de Dongense weg en Loven krijgt het kanaal groot onderhoud, waarschijnlijk in 2009. I Thuiszorg, kinderopvang, een nieuwe koelkast of een steunkous... I Is het moeilijk voor u om deze uitgaven te bekostigen? Dan komt I Tilburg u tegemoet met bijzondere bijstand. Vraag bij Loket Z naar de mogelijkheden. Bel 0900 123 13 13 of kijk op www.loketz.nl. De afdeling Schuld hulpverlening van de gemeente verhuist deze week van de Schouwburgring naar Spoorlaan 448. Vanaf 3 november 11 uur is het team voortaan bereikbaar in het nieuwe stadskantoor 5. Voorheen zat hier het Brabants Dagblad. Ook het team Voorzieningen WMO en het Veiligheidshuis komen in Stads kantoor 5. met bijzondere bijstand Openbare hot zwaarschrifte •Dhr. Horven last onder dw •Vexpro bv, ii bouwvergunn gendijk; 31 oktober 2C inzage. 1. Hei I DE TILBURGSE KOERIER -- DONDERDAG 30 OKTOBER 2008 - PAGINA Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Commissie bezwaarsci Info aanvangs inncriingen kan contact Gebiedsontv tel. 542 87 24. Huldiging van sportkampioenen t schrif bezwaarschrift ii dient gericht te t burgeme Postbus den Sk :sten klanten telend publiek, ttig. >ri- Lc.ing Wie de kapvergunningen met de bijbel rende tekeningen wil inzien en wie vra heeft, kan contact opnemen met dhr. r Rooij, Gebiedsontwikkeling, In week 44 hebben burgemeester en wet houders de volgende kapvergunningen verleend: Spoorlaan komt onder meer de hulpverlening bij Media gemeente Tilburg) In dit gebouw aan de schulden. (Foto team Dinsdag 4 ni 10.45 uur in stadskantoo turn en het nummer 'en het bezwaar- sierperen in (08/2519). esdoorns, 1 •11- in plant- Senioren vanaf 70 jaar krijgen bij verlenging van hun rijbewijs een medische keuring. Onderdeel daarvan is een ogentest. Wie dat wil, kan voortaan zelf thuis de test doen. Bij de gemeente zijn gratis oefenkaartjes verkrijgbaar. In Schouwburg Tilburg is op vrijdag 19 december een huldiging van Tilburgse sportkampioenen 2008. De organisatie is op zoek naar kandidaten die hiervoor in aanmerking komen. een (6311 arschrift 3. lc ege van Iburg, Tevens kan hoe de conditie Ook besparen zt bezoek aan ei De test bes-” zijn een ver>v leesborden c” gemeente gee de medische ring’) dt BERKEL ENSCHOT 1. Erasmuslaan 21, 1 Japanse noten boom in voortuin (6320/08). 2. Lupinestraat 1, 1 Amerikaanse eik en 1 beuk in achtertuin (6322/08). Beethovenl In de Beet! kilometer 1 tussen de lenbergstr, smaller en drempels, rode fletss aan. De sti Parkeerpla kruising m wordt ovei fel' of de straa door de op «int 10 no weken. van hun ogen is. te de kosten van een aan een opticien of oogarts. 1 uestaat uit oefenkaartjes. Die verkleining van de bekende .«en die artsen gebruiken. De geeft bij de papieren voor keuring (‘eigen verkla- ie gratis zelftest mee. maximale afmetingen 55 meter lang en 6,5 meter breed. T-fleecedeken De VW verkoopt sinds kort een prachtige fleecedeken in een han dige draagriem. Ideaal voor een herfstpicknick. Verkrijgbaar voor 14,99. VVV Tilbur Spoorlaan www.v De initiatiefnemers zoeken kandidaten voor de titel van sportman, sportvrouw, sport ploeg, sportvrijwilliger(s), aan stormend talent (jeugd), -overige sportkampioenen en jubilerend lid of vereniging. Tijdens de gala-avond is er een terugblik op de sportsuccessen van het Sinds de op geen enkelt aanpassing loop van de wijkbewone De stadswil uit zijn jasj dienstverle verbouwt d mende vier eur. De wac verplaatst, zitplaatsen systeem vo afgelopen jaar en de moge lijkheden in 2009 passeren de revue. Aanmelden van sportkampioe nen is mogelijk tot 1 november. De criteria en aanmeldings formulieren staan op internet: www.tilburg.nl -> wonen -> sport -> sportorganisaties. horende stukken voor iedereen ter inzage in het Gemeentelijke informatiecentrum, gevestigd in de Stadswinkel, Stadhuisplein 130. Openingstijden gemeentelijk informa tiecentrum: maandag van 13.00 tot 18.00 dinsdag, woensdag en vrijdag van „.00 tot 18.00 uur, donderdag van 13.00 tot 20.00 uur, zaterdag gesloten. Genoem de stukken zijn op telefonische afspraak (telefoon: 013 5495641, 013 5495634 of 013 5495571) tevens in te zien bij de afde ling Vastgoed van de Dienst Gebiedsont wikkeling, Stadhuisplein 103, kamer 206. De eigenaren en zakelijk gerechtigden met betrekking tot deze gronden krijgen een afzonderlijke kennisgeving. Het raadsbe sluit treedt in werking een dag na de da tum van de publicatie in de Staatscourant, daarom op 29 oktober 2008. Tegen het raadsbesluit tot aanwijzing van genoemde 1— ~ronden waarop de Wet voor keursrecht gemeenten van toepassing is, staat ingevolge de Algemene wet bestuurs recht voor belanghebbenden bezwaar en beroep open gedurende de termijn dat het besluit ter inzage ligt, daarom van vrijdag 31 oktober 2008 tot en met vrijdag 12 december 2008. Het bezwaarschrift -ericht aan burgemeester en Tilburg, Postbus 90157, llburg. Belanghebbenden die een chrift hebben ingediend kunnen sn verzoek om voorlopige voorzie- g) indienen bij de Voorzie- n de Rechtbank te Breda. Discussie 1 Bij Boerke f verlaan is 6 een bijeenk van de Reit is het aanbi bouwlaag o deel van de eigenaren v dieping. An Voor- en te; november 1 ten. De uith in een nieu Daarin bep; een derde I staan. De r< vaststellen, Bij een verlopen rijbewijs moeten alle automobilisten van 70 jaar of ouder een keuring ondergaan. Aan de hand van de uitkomst wordt het rijbewijs al dan niet verlengd. Som mige senioren maken zich zorgen over de ogentest. Die kunnen zij nu in alle rust thuis doen. Zij weten dan al voor de keuring zou de natuur versterkt kunnen worden en zijn er mogelijkheden voor kleinschalige recreatie.” De gemeente, Rijkswaterstaat en ti het de provincie hebben vorig jaar 71 Iburg miljoen euro uitgetrokken voor de aanpassingen. Het deel tussen Vossenberg-West en de Dongen seweg is nu 25 meter breed en dat wordt 37 meter. Daarnaas lien veel wordt het kanaal verdiept. Bi, mdelijker Kruidenbuurt komt een nieuwe Ook sluis. De historische sluis blijft e om- behouden. Door de aanpassingen kanaal op kunnen kunnen schepen tot ongeveer 105 jebruiksvriende- meter lengte en 9,5 meter breedte naken. Misschien door het kanaal varen. Nu zijn de ling. - ZENA Tilburg; Bisschop Zwijsenstraat 100a te Tilburg. Met vragen over de aflever- vergunning kunt u terecht bij de afdeling Ondernemerszaken (tel. 013 513 2323). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door dit besluit is getroffen, binnen zes weken na verschijning van deze publicatie tegen dit besluit schriftelijk en gemotiveerd 1-indienen. Het bezwaar worden aan het colleg teester en wethouders van Tilt s 90118, 5000 LA Tilburg. een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de voorzieningenrechter van de rechtbank in Breda, sector bestuurs- Alge- recht, postbus 90006, 4800 PA Breda. Een jnder- dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Onderzoek bodem Deze week is een onderzoek be gonnen naar de bodemsamenstel ling rondom het kanaal. Dat is nodig voor het groot onderhoud. Op een afstand van ongeveer 30 meter van het kanaal boort een ingenieursbureau in de bodem. Hierbij ontstaat geen overlast voor omwonenden. Voor hen or ganiseert de gemeente op 4 no vember om 19.30 uur een infor matieavond in het Beatrixcollege aan de Ketelhavenstraat. Het Bedrijvenoverleg Regio Til- ast burg (BORT) en de bedrijven bij Jij de het kanaal krijgen op 7 november iwe meer informatie. Voor de verbre ding van het Wilhelminakanaal wordt een nieuw bestemmings plan gemaakt. De procedure be gint in 2009. Belanghebbenden krijgen inspraak. relglaasje Wist u dat er bij de VVV aan de Spoor laan een typisch Tilburgse hoek is ingericht? U vindt er onder meer informatie over het Tilburgse dialect, boeken over Tilburg en een verwijzing naar waar u heerlijke Tilburgse drankjes kunt kopen. Daar horen natuurlijk wel mooie glazen bij. Nieuw in het assortiment is een fraai vormgegeven borrelglaasje met het wapen van de stad. Te koop voor 2,75. Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Alge mene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunning wordt getroffen, daartegen bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een gedagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendma king te worden ingediend en dient ten minste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaar is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzie ningenrechter van de Rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA-Breda, een verzoek om voorlo pige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burge meester en wethouders is ingediend en tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de arrondissementsrecht bank is ingediend kan van deze vergun ning pas gebruik worden gemaakt, nadat op het verzoek om een voorlopige voor ziening afwijzend is beslist. Vossenberg-West II Voorstel tot aanwijzing van gronden waarop artikel 2. Wet voorkeursrecht ge meenten van toepassing is. Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de gemeenteraad op 27 Oktober 2008, uur, op grond van het bepaalde in artikel 3 Wet 10.01 voorkeursrecht gemeenten, heeft besloten voor de nader te ontwikkelen locatie Vos- senberg West II percelen aan te wijzen als gronden waarop artikel 2 Wet voorkeurs recht gemeenten van toepassing is. Het gaat hierbij om een nieuwe aanwijzing ter vervanging van de aanwijzing die bij collegebesluit van 10 juni 2008 voor het betreffende gebied is gedaan. De betref fende gronden zijn gelegen in het gebied, waarvoor met ingang van 6 juni 2008 het ontwerp bestemmingsplan 'Vossenberg West II' ter visie is gelegd dat bij raadsbe- sluit van 27 oktober 2008 is vastgesteld. percelen tot gron Deze gronden zijn nader aangegeven op de keursrecht gernee bij het raadsbesluit behorende kadastrale - tekening met daarbij behorende lijst van eigenaren en zakelijk gerechtigden, een en ander naar de stand van de openbare registers van het Kadaster per 11 augustus 2008. Aangewezen zijn die gronden waar aan in het kader van deze ontwikkeling moet worden gerlcl een bestemming is toegedacht die afwijkt wethouders van Til van het huidige gebruik van die percelen. 5000 LL Tilburg Om te voldoen aan artikel 7 Wet voorkeurs- bezwaarsch recht gemeenten ligt met ingang van vrij- tevens eer dag 31 oktober 2008 tot en met vrijdag 12 ning (schorsing) in december 2008 het raadsbesluit met bijbe- ningenrechter van Kerstdagtochten De nieuwe BBA-brochure met kerstdagtochten in 2008 is uit. De folder staat vol mogelijkheden voor een leuk dagje weg naar onder meer de Duitse en Neder- Kunstwandeling landse kerstmarkten, Londen De Stadsgidserij organiseert op en Parijs. De dagtochten zijn te 2 november een kunstwande- boeken bij de VW. Nog een greep ling door de omgeving van het uit het aanbod: Disneyland Parijs, Wilhelminapark en het Goirke. De KreaDoe beurs, Margriet Winter gidsen laten deelnemers kennis- Fair, Dickens festijn en Holiday maken met het textielVerleden on Ice. van Tilburg. Ook bezoeken ze drie galerieën. Onder het genot van een consumptie zijn daar fraaie collecties te zien. De wandeling begint om 12 uur en kost 5 Meer informatie en reserveringer Vrijstelling bestemmingsplan BIJ de gemeente Tilburg zijn verzoeken ingediend voor het verlenen van vrijstel ling van het huidige bestemmingsplan. bouwplannen passen niet binnen het dige bestemmingsplan. Als een bouwplar •- strijd is met het bestémmingsplan maar wei past binnen het gemeentelijk beleid kan de gemeente medewerking aan zo'n plan ver lenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening. Deze pro cedure kent verschillende fases, namelijk de mogelijkheid om in te spreken en om zienswijzen in te dienen. Voor het volgen-1" plan heeft het college de ruimtelijke ondei- bouwing definitief vastgesteld. Van dit plan ligt daarom het ontwerpbesluit, de ruimte lijke onderbouwing en het bouwplan van -2008 t/m 11 december 2008 ter iet bouwen van twee vrijstaande Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie bestemmingsplannen: www.tilburg.nl -> homepage -> bestem mingsplannen. Kreitenmo De gemeeni gemaakt vo van een det straat in Ud een stuk ve tijd is het d venstraat e beurt. Dat 1 de uiterlijk en het riool park en het straks bete1 6 novembe informaties Tongerlopli vragen stel geven. Afleververgunning consumenten vuurwerk Burgemeester en wethouders van Tilburg hebben op grond van artikel 92 van de Alg" mene Plaatselijke Verordening aan de or.„„. staande detailhandelsbedrijven een vergun ning verleend voor het afleveren dan wel ter aflevering aanwezig houden varrconsumen- tenvuurwerk ten behoeve van de jaarwisse- urg 364, 5038 CD Tilburg. Tel.'0900-202 08 15 35 cpm. ningstijden: ma 13-18 uur; dl t/m vr 9.30-18 uur, za 10-16 uur. Internet: /.vwtilburg.nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat 1, 5042 EK Tilburg. Tel. 013-595 57 50. Openingstijden: ma t/m vr 8-17 uur; Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 35, 5071 BA Udenhout, tel. 013 511 09 37. Openingstijden: ma 13-18 uur, di t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uUr, za 9-17 uur. Meldingen Activiteitenbesluit In de meeste gevallen staan de milieuregels waaraan bedrijven moeten voldoen in het Besluit algemene regels inrichtingen milieu beheer (het Activiteitenbesluit). De volgende inrichtingen hebben gemeld te worden opgericht dan wel te worden veranderd. Het betreft hier inrichtingen die in het Acti viteitenbesluit worden aangemerkt als in richtingen type B. Theseusstraat 11-13 te Tilburg, DHL Exel Supply Chain. Het betreft een opslag- en transportbedrijf. Beschikking op grond van artikel 28 en 39 Wbb Bij het college van de gemeente Tilburg is op 21 maart 2008 door Philips Environment Safety een melding ingediend op grond van artikel 28, lid 1 Wbb, met het voorne: men de bodem te saneren op de locatie Zevenheuvelenweg 23-25 te Tilburg. Vanaf 11 april 2008 lag de aanvraag ge durende twee weken ter inzage in het Ge meentelijk Informatiecentrum! Ten aanzien van de aanvraag zijn zienswijzen naar voren gebracht. Deze zijn in de beschikkir- verwerkt. In de beschikking besluit het col lege: - in te stemmen met het sar" en de aanvullende gegevens onder de In d„ bijlage genoemde voorschriften. Beschik- eho- king en bijbehorende stukken liggen vanaf vragen vrijdag 31 oktober 2008 gedurende zes ir. P. de weken ter inzage in het Gemeentelijk In formatiecentrum. Adres en openingstijden: zie colofon. Binnen zes weken na de dag Hierdoor kan de samenwerking Iemand met financiële pro- verbeteren. Wethouder Paul Huij- blemen kan hulp ontvangen gen (sociale zaken en armoede): bij het krijgen van overzicht 'Het voordeel van de nieuwe en het in kaart brengen van locatie is, dat het gebouw schuin de achtergrond. Het doel van tegenover het station ligt. Hier- Schuldhulpverlening is dat men door is Schuldhulpverlening sen zelfstandig hun financiën goed te bereiken. Het pand aan kunnen beheren. Dit geldt voor de Schouwburgring was moeilijk personen mét en zonder schul- te vinden. Ook moesten klanten den. Sommige inwoners hebben eerst door het winkelend publiek, geen schulden maar ze vinden dat vindt niet elke klant prettig. het moeilijk om het hoofd boven Stadskantoor 5 biedt meer pri- water te houden. Ook zij kunnen vacy. Het is een extra verbetering aankloppen bij Schuldhulpver- van de dienstverlening.” lening. woningen aan de Bredaseweg 421 in Til burg. Dit plan ligt tevens ter inzage in het kader van de hogere grenswaarde procedu- idige bestemmingsplan. De re. Het plan ligt ter inzage in het gemeen- jassen niet binnen het hui- telijk informatiecentrum. Daarnaast zijn de een bouwplan in stukken vanaf vrijdag 31 oktober te down- ugsplan maar wel loaden via wwW.tilburg.nl. Tijdens deze --- - J- periode kunt u schriftelijk-en mondeling zienswijzen indienén. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsont wikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffende plan. Voor het indienen van mondelinge ziens- ;ende wijzen kunt u bellen naar telefoonnummer ider- 013-542 91 47 of 013-542 89 89. TILBURG 1. Burg. Vissersstraat 18, 4 coniferen in achtertuin (6316/08). 2. Stroomlaan 84. 1 ceder in zijtuin "=’17/08). o. Loenense Beek 40, 1 sierkers In ach tertuin (6318/08). 4. Puccinistraat 154, 1 berk in achter tuin (6319/08). 5. Pelgrimsweg 14, 1 esdoorn in voor tuin en 1 berk in achtertuin (6321/08). 6. Rielseweg, 14 inlandse eiken in berm thv Entrada (08/2516). 7. Benatzkystraat, 5 esdoorns in bestra ting thv nr 20 (08/25Ï8).- 8. Frans Lisztstraat, 12 s plantsoen thv 27 t/m 85 (C 9. Oisterwijksebaan, 2 esdoor veldesdoorn en 1 inlandse eik in 1 soen thv Longaterrein (08/2520). 10. Hogeschooilaan, 3 platanen en 1 beuk in bestrating (08/2521). 11. Conservatoriumlaan, 17 iepen in plantsoen thv Prof. Cobbenhagenlaan (08/2522). Voor vragen, bel de afdeling Onderne merszaken, telefoon 013-2132323. Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 30 oktober 2008. De gemeente, Rijkswaterstaat en de provincie willen meer vervoer over water. “De aanpassing van het kanaal biedt grote kansen voor Tilburg. Economisch kan *--* een extra impuls geven en Tilt_.c geschikt maken voor de scheep vaart van nu en de toekomst”, aldus wethouder Johan van den Hout (verkeer en vervoer). “Ver voer per schip is bovendien veel duurzamer en milieuvrieru.’ dan vervoer over de weg. C gaan we bekijken of we de geving van het kanaal op k waarderen en gebn lijker kunnen make waarop de beschikking is bekendgemaakt, kunnen belanghebbenden tegen dit besluit, op grond van artikel 87 Wbb juncto artikel 20.1 Wet milieubeheer juncto artikel 7:1 Algemene wet bestuursrecht (Awb), een bezwaarschrift indienen bij het college van de gemeente Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Het bezwaarschrift moet zijn ondertekend en moet ten minste bevatten: - naam en adres van de indiener; - de dagtekening; - vermelding van de datu- kking van het besluit waartegen uc> 1 col- schrift zich richt; !t saneringsplan - de gronden van het bezwaar, onder de in de Bij de voorzitter van de Afdeling bestuurs- --- rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, kan eventueel een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaar schrift is ingediend.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 10