O?9 Magogo's Oriënt Express za j gMuzikale reis met I fflIDf I 1 EK Wethouder Möller snapt kritiek van CDA niet 2<76 Leden bibliotheek 1 verschil m !4 ^€5,- KORTING voor lezers “«wïfslX0 CDA: 'Zet maU in Spoorzone' NOG MAAR 8 WEKEN GEOPEND!! EXTRA KORTING op de reeds afgeprijsde najaarscollectie! El Nino Nodigt Uit in Zaalló Les Amis kunnen noviteit lenen ÏRDAG 23 OKTOBER 2008 pE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 23 OKTOBER 2008 - PAGINA 7 iag 25 oktober 2008 DeTilburgseK^erier FOTO: STUDIO3PUNT2 MGA - Sleep, fuck and die. Eva Emmen en Jan van Peer Delliad f Nootoir namige boek van Lydia Rood. 27 oktober, 20.00 uur: iteel in Til- als special onder de 16, natuurlijk niet. op zoek iet gelijk- El Nino Batucada. www.pl 4 De verliefde prins met 'Kus' FOTO: STEPHEN VAN HESTEREN L THEATERS TILBURG J 013 ZAAL 16 |AN VAN BESPUW J PARADOX DE SCHALM DE NWE VORST import van kleding en sieraden uit alle windstreken I oktober, 14.00 uur: igdorkest xrnde i hun sym- ll llll'j t en tor- ?ktober vindt in de plaats over de mail. geëngagec schappij, wereld en a dins- ilrle. Dit scherm burgse kertijd van Boess ken naar het van- volg Zondag 2 verliefde ’jaar) spelen hun rol in dit Puccini. Deze actie loopt zolang de voorraad I strekt. Geen korting op reeds gekochte kaarten 27 oktober, 20.15 uur, jrg: ZEP - Rome Juli's Woensdag 29 Euregio Jeugd Zondag 26 Cultureel C Presentatie d< van Pamelen WD-wethouder Joost Möller FOTO: WILFRIED SCHOLTES BEELDVELD Zaterdag 25 oktober, 21.00 uur: Fraanje/Vloeimans Fraanje/ sie (Kameroen) Op de tweede avond van Livestock staat pianist Harmen Fraanje centraal. Twee duo's staan op het programma. Harmen Fraanje en Eric Vloeimans hebben beiden hun muzikale roots in Paradox en hebben ook vaak samen het podium gestaan, in allerlei I Ter gelegenheid van de Klassieke Muziekweek ontvangen lezers 1 I van De Tilburgse Koerier op vertoon van deze bon 5 euro korting op i hun kaartje (normaal 22 2,15 servicetoeslag) voor Magogo's I Orient Express. Voor meer informatie en bestellen kunt u terecht 'w bij de Ticketservice: tel. 013 543 22 20. j Vrijdag 24 oktober en zaterdag 25 oktober: Livestock Festival Een nieuw festival in Paradox in samenwerking met Mundial Produc tions. In de toekomst gaan beide orga nisaties naar een gezamenlijke locatie in het Veemarktkwartier en ze zullen dan zeer intensief gaan samenwerken. Dit nieuwe meerdaagse festival is een voorproefje op wat vanaf het jaar 2012 gaat gebeuren. 29 oktober, 20.15 uur, burg: Wonderworld - Sca- llet Rotterdam 26 oktober, 15.00 uur: De e prins met 'Kus' (vanaf muziek van de internationaal ver maarde Fikret Amirov. Deze groeide op met volksmuziek en ontwikkelde een geheel eigen symfonische stijl, haast filmisch met Oosterse invloe den. Voeg bij de muziek een bijzon der podiumbeeld met sfeerbeelden op een groot scherm en er wacht u gega randeerd een mooie concertavond. Vr. 24 oktober. Bat Cave, 20.30 uur: Kruger en Fehler De Zwitserse sludgy metal monsters Kroger brengen een heftig bezoekje aan Nederland. Heftig omdat Kruger beïnvloed is door bands als Breach, Entombed, Tool, Godflesh en Neuro ns. En dat hoor je! ZEP mixt poëtische teksten met street slang. Musical met hiphop en rock met klassieke muziek. Het resultaat: een moderne en gedurfde klassieker over de naakte waarheid van liefde en dood. speciale band, die zij met u hebben, op het spel gezet. Daarom krijgt het in Nymfomannen voor het zeggen. U bepaalt het verloop van de ayond en welke zintuigen er geprikkeld moeten worden. Verleidelijk, toch? Daarom... 20% - 30% - 50% - NATUURLIJK - I Juliana van Stolbergstraat 8 Tilburg Tel. 013 - 5424782 er ook zeer zeker zijn! Don Diablo beschrijft zijn muziek als 'a refreshing blend of musical styles: rock, elec tro, breaks and hiphop are the main ingredients'. Benny Rodrigues (Wanted in all scenes!), Brian S (niet voor niets RUSH'resident) en Jaziah (de frisse wind in het geheel) hebben geen ver dere introductie nodig. Fraanje én Ntjamrosie resultaat zullen we deze avond zien. "*4—Studeert aan het F~* .„„ams Conservatorium, afdeling Wereldmuziek met als hoofdvak Zang. "Ik ben al die stijlen gaan mixen om zo mezelf terug te vinden, k op als special Ik wil niet alleen latin-stijlen als salsa vaste zanger bij en bossanova doen, maar ook West- T- Afrikaanse muziek." orkest trekt dat spoor door tot diep in Rusland. Zo hoort u een dromerige Nocturne van Borodin en het achtste strijkkwartet, een zeer persoonlijk werk van Shostakovich. In Istan bul aangekomen, klinkt klassieke muziek met een oriëntaals tintje van de Turkse componist Ulvi Erkin. De reis vervolgt naar Azerbeidzjan, met Zaterdag 25 oktober, 20.00 uur: Sierra Leone Cultural Jongeren uit Sierra Leone brengen Afrikaanse cultuur. Zaterdag 25 oktober, 20.30 uur: Theater EA met 'Voor wie de klok luidt' «t is misschien wel een van 's 'werelds meest fameuze oorlogsro- I Mns: 'For whom the bell tolls' van I Melprijswinnaar Ernest Heming- I «y. Het verhaal van een Ameri- wnse vrijwilliger die meestrijdt aan kant van de republikeinen in de Spaanse burgeroorlog. Hij krijgt de. bt mislukken gedoemde, opdracht llUS lil een'5rilg°Pte blazen. Als hij verliefd j| op een Spaans plattelands- ®eisje. begint zijn geweten te kna- 8®- Zijn politieke idealen komen in conflict met de liefde. Hemingways ®nan is de basis voor een gloednieu- theaterbewerking van Theater EA, gezelschap van regisseur Tarkan “öro?lu. Ruim een jaar geleden ver- ®te Theater EA met 'Vuile Handen' Sartre, evenèens een voorstelling I rondom de (on)zuiverheid van poli- handelen. Vrijdag 24 oktober, 20.15 uur: Cabaretgroep Niet Schieten in Nymfomannen (16+) - try out Arend Edel, Maarten Hennis en Erik lobben komen naar Berkel-Enschot net het cabaret Nymfomannen. De namen van Niet Schieten! willen u te excuses aanbieden. In hun vorige programma Loverboys hebben ze u wgelogen, gemanipuleerd, gechan- tad, bedreigd en afgeperst. Puur uit eigenbelang. Hiermee hebben zij de Aan de vooravond van de Klassieke Muziekweek 2008 neemt Magogo Kamerorkest het publiek mee aan boord van de beroemde Oriënt Express. Tijdens deze gevarieerde numkale reis doet het orkest o.l.v. /ujan Tien meerdere landen aan. De Oriënt Express stoomde van Parijs naar Istanbul. Magogo Kamer- en de in de kunst p naar aanleiding van nstelling Ad Absurdum in het Marta museum in het Duitse Herford. Natuurlijk zullen ook tal van '-'--'7 over de vraag wa in de Tilburgse kt welig tiert. Vr. 24 okt., 23.00 u: Balkan Beatz •Antwerp Gipsy-Ska Orchestra De sound uit de Balkan blijft hot i piet dankzij bands als Gogol Be dello of producer Shantel (30 oktob 013) grote populariteit. Dichter bij is tovert een achtkoppige intema- tonaal gezelschap (Kosovo, Argen- ts®, Chili, Frankrijk en België) een (piepende, dansbare sound uit de speakers. Onder de noemer Antwerp (ipsy-Ska Orchestra maakten ze met Hittilegal' een album dat door recen senten wordt aangeprezen als 'ide- tle soundtrack voor een gezellige en broeierige zomer'. Kaartverkoop bij C.C. De Schalm (tijdens kantooruren), Eikenbosch 1 in Berkel-Enschot; tel. 013-5331333. Deze voorstelling doet mee aan 'Uit- metjebiebpas'. Dat betekent dat op vertoon van de bihliotheekpas 1,00 euro reductie op de toegangsprijs wordt gegeven. Za.25 okt, 22.00 uur: R.U.S.H./Raw Urban Sexy House - Don Diablo, Benny Rodrigues, Jaziah. Brian S, MC Roga, Cream en MC Seven Tijdens dance-evenementen staat het publiek meestal met z'n allen rich- tingde2 feu heeft Chemistry een DJ geb fe dit 'ansicht' prettig dan wel prettig maakt: Don r »e elkaar geen platenkeus en Zondag 26 oktober, 14.00 uur, stu dio: Van hier tot Gunder (6+) - Kiki Heessels Paul Prenen Als je van de grote stad naar het plat teland verhuist, zijn er natuurlijk heel veel dingen anders dan je gewend bent. In deze cabaretachtige voor stelling zie je de avonturen van een meisje uit de stad dat haar draai moet zien te vinden in een dorp. Oei, dan zijn er over en weer heel wat misver standen, oordelen en vooroordelen. De grapjes en pakkende teksten wor den afgewisseld met mooie bedjes van Kiki. Paul is van achter zijn piano een oase van rust. Kiki Heessels ging ooit zelf van het dorp naar de grote stad: vanuit de Achterhoek verhuisde ze naar Amsterdam waar ze de Klein kunst Academie volgde. Tijdens haar studie won ze de prestigieuze Wim Sonneveldprijs. Paul Prenen ontving een Gouden Kalf voor zijn muziek in de film Ik wil nooit beroemd worden. Beiden maakte al eerder kinderthea ter bij gezelschappen als O'Mamaree en Frank Groothof; nu staan ze voor het eerst samen op de planken. Dinsdag dio: M( - Sleep, Ineen wciviuwm heid prevaleert, mannen dit seizoen de dubieuze 35+ grens bereikt. Hoogste tijd voor een verjongingskuur. Op de hielen geze ten door een naderende p- verleiden de heren een aant jong stel om zich laveloos te voeden met hun jeugdigheid. Jilesen en Jag- dewsing maken eigenzinnige urban stories. Reken op sterk fysiek spel waarin tekst, beweging en muziek even belangrijk zijn. Een cocktail van muziek, tekst en dans gebracht met de adrenaline van een popconcert. Met hits uit de jaren 80 van Why Can't I Be You van The Cure, tot Michael Jacksons Wannabe Startin' Somethin' en meer. Maandag Debat Theater (en kunst in het algemeen) spreekt niet voor zich. Wat kunst is voor de één, is het niet altijd voor de ander. Denk aan de uiteenlopende reacties op het draaiende huis op de Hasseltrotonde en de Kruiswegstaties in De Nwe Vorst. Omdat het theater vindt dat de kunst continu ter discus- gesteld moet worden om opti- al tot bloei te komen, organiseert in samenwerking met Studium Generale en de Cultuurmakelaar een reeks gesprekssalons, onder de titel 'De Rode Kamer'. Op deze bijeen komsten staat niet het debat centraal, maar nieuwsgierigheid. Wie bepaalt wat kunst genoemd wordt en wat Woensdag Schouwbui pino Ballet Wonderworld is de meest gevarieer de dansvoorstelling die u zich kunt voorstellen. Scapino's artistieke voor man Ed Wubbe bracht voor deze dansavond een groep van bekende choreografen samen die hij bepa lend vindt voor het gezicht van de Nederlandse dans. Maar liefst tien choreografen nemen u mee naar hun wondere wéreld, waar hoop en fantasie regeren. Zodoende ziet u in een wervelend tempo tien korte dansstukken achter elkaar. En die rijkdom aan beelden, indrukken en dansstijlen zorgt voor een constante prikkeling van alle zintuigen. Won derworld biedt robuuste dans van het volledige ensemble, afgewisseld met een sprookjesachtige solo of een intieme novelle, om te eindigen met een spetterende finale. De bekende Tilburgse Batucada El Nino organiseert dit jaar in de rol van gastprogrammeur een drietal slag- werkconcerten. Steeds op een zon- J-;ddag in Theater Zaal 16, Carré noemer ~n voor ui teerde "?t mis nodigt El jaren bij de open rkgroepen oenschappen twei gerer-J‘ De t het Open Indoor Percussr door de filmmuziek van Tarantino (Pulp Fiction en Reservoir Dogs). Met ondersteuning van elektronische muziek, muzieksamples en visuele effecten zullen deze toppers op hun gebied indruk maken op het publiek. Meer info: www.theater-zaall6.nl of www.elninobatucada.nl "Er zijn bijna achtduizend bedrij ven in Tilburg gevestigd. Dan is het onvermijdelijk dat er een paar weg gaan." Dat zegt VVD-wethouder Joost Möller in een reactie op de kritiek van het CDA op het werkge legenheidsbeleid van de gemeente. ig 28 oktober, 20.00 uur, Stu- IGA (Jilesen Jagdewsing) fuck and die wereld waarin jeugdige schoon- hebben de MGA- Wo. 29 okt, 21.00 uur: Amanda Pal mer, Zoe Keating en Jason Webley Het leek er even op dat we niet zoveel meer zouden horen van Amanda Pal mer, want Je zangeres en pianiste van The Dresden Dolls had ernstig last van haar stembanden. Inmiddels is ze weer volledig hersteld en komt HM haar eerste soloalbum 'Who Killed Amanda Palmer' voorstellen. Een andere beroemde pianist, Ben Folds, produceerde het album. Absoluut een aanrader voor fans van Fiona Apple, Lene Lovich en Regina Spektor. van liedjes uit Jesus star en Evita the Opera en Wethouder Möller zet overigens wel vraagtekens bij de vragen van het CDA. "Ik vind het opvallend dat bijna de helft van de vragen van die partij betrekking heeft op het beleid van haar voormalige wethouder, Hans Janssen Dat is beleid waar het CDA toentertijd zelf mee heeft ingestemd. Ik vond Hans Janssen een prima wethouder, wiens aanpak ik voor 98 procent onderschrijf." Wipneus over in c I Pim. tike show een doorslaand succes is, waarbij het niet uitmaakt of ze in een discotheek, op een dorpsplein of op een bedrijfsfeest staan. Een voordeel van de locatie in de Spoorzone is dat deze volgens het CDA gemakkelijker te bereiken is met andere vervoermiddelen dan de auto. Ook zou een mail in dit gebied beter zijn voor het milieu en de ver keersafwikkeling. Ook LST-fractievoorzitter Hans penopauze Smolders vindt de Spoorzone een antrekkelijk veel betere optie voor een mall. "Met daarboven grootschalige kantoren, waar een enorm groot gebrek aan is Het concert Oriënt Express vindt plaats op donderdag 30 oktober om 20.30 uur in Concertzaal Tilburg en geldt als opmaat naar de Klassieke Muziekweek 2008. Deze week heeft Zaterdag 25 als doel meer mensen te laten genie- schouwburg: ten van een live klassiek concert. The Soul Mal )ber, 20.15 Staatsopera als repetitiebasis Loon op Zand. Elf jaar geleden opgericht vanuit de tra ditionele Amerikaanse Corps Style Percussion en later onderzoekend en experimenterend met andere stijlen om tot een geheel eigen geluid te komen. Zeer succesvol; want binnen het wedstrijdcircuit van Color Guard Nederland wisten zij de afgelopen- jaren bij de open Nederlandse kampi- veede te worden achter enommeerde Engelse deelnemers, bekroning was het winnen van x i Europees Kampioenschap r Percussion 2008. Dit jaar laat ssion Unlimited zich inspireren en kranten als andere documenten kunnen worden gelezen alsof die op papier gedrukt staan. Ook het maken van aantekeningen is mogelijk. Leden van Bibliotheek Midden- Brabant kunnen de Iliad drie weken gratis testen. Belangstellenden kun nen zich melden bij het Infopunt in Bibliotheek Goirle voor nadere infor matie. Naast de bihliotheekpas wordt gevraagd om een legitimatiebewijs. De bibliotheek aan de Kloosterstraat 22 in Goirle is geopend op maandag en vrijdag van 11.00 tot 20.00 uur. van dinsdag tot en met donderdag van 11.00 tot 17.30 uur en zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. in Tilburg. Dit alles op een steenworp afstand van het station, waardoor de infrastructuur niet dichtslibt. Het is de moeite waard om dat te overwegen en te onderzoeken. Op het terrein waar nu de mail gepland is, zou dan onder meer een kunstskibaan kunnen komen." Aanstaande maandag vanaf 20.00 uur vindt in de gemeenteraad het debat plaats over het collegevoorstel voor Dinsdag 28 oktol uur, Schouwburg: Tatarstan - Tosca Deze uitvoering van Tosca kreeg eerder prachtige recensies. Dat kan ook bijna niet anders als u weet dat een aantal topsolisten van gerenom meerde operahuizen hun schitterende stemmen in deze geliefde opera laat klinken. De grote decors en schit terende kostuums dragen bij aan deze overweldigende theaterervaring. Tosca is niet voor niets één van de meest populaire opera's ter wereld. Het verhaal biedt méér dan een lief desdrama. Tosca heeft alle elementen van een sonage de speelbal wordt van twee dag bij wijze van proef grati rivaliserende mannen. Religie, poli- is een plat, tabletachtig, draagbaar appar tiek, kunst en sex spelen hun rol in dit waarvan de gebruiker kan lezen alsof hei meesterwerk van F Het CDA in Tilburg wil een onderzoek naar de vestiging van de mail in de Spoorzone. Volgens de christendemocraten biedt het terrein van Van Gend Loos veel voordelen ten opzichte van realisatie van het grootschalige winkelcentrum in Tilburg-Noord. Dat is de locatie die burgemeester en wethouders op het oog hebben. Zaterdag 25 oktober, 20.00 uur: Tilburg Tigers De Tilburg Tigers zetten ook in okto- tor weer een show neer vol theater, w-muziek, zang en dans, en impro- viseren de ene scène na de andere. Niemand weet van te voren wat er zal gebeuren. Sterker nog, het publiek bepaalt waar de scènes over gaan. Zondag 26 oktober, 14.30 uur, Con certzaal: Festival Espaiiol - Musica sin frontera Koninklijk Harmonie Orpheus Genieten in Spaanse sferen met deze verrassende crossover vol Spaanse muziek. De Koninklijke Harmonie Orpheus uit Tilburg, de Tilburgse dansschool Flamenco Vivo en de bekende flamencogitarist Mau rice Leenaars brengen een zwoele Spaanse zomerse sfeer op het Til- K concertzaalpodium. Tegelij- samenzang, de unieke klankkleur, en kertijd vertaalt kunstschilder Wout de grote diversiteit aan nummers en van Boesschoten diverse muziekstuk- stijlen zorgen voor een enerverend ken naar het doek. Voorafgaand aan avondvullend programma voor jong het concert kunt u in de omgeving en oud dat niet gemist mag worden, van de concertzaal diverse workshops Vooral de diversiteit en de pracht volgen, zoals tapas bereiden, een van de songs, maakt het programma schilderclinic, flamencodans en een tijdloos! introductie in de Spaanse taal. Wie Kaarten voor de voorstelling zijn te van Spanje houdt zal straks genoeg verkrijgen aan de kassa van Culmreel inspiratie hebben! Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goirle of tele fonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren, of via email info@janvanbesouw.nl Vrijdag 24 oktober, 20.30 uur, con certzaal: Het Brabants Orkest - De David Beckham van de viool Het eerste concert in Tilburg onder leiding van de nieuwe chef-dirigent Alan Buribayev. Violist David Garrett begon als wonderkind. Waar David Beckham een wereldvoetballer is, behoort Garrett tot de internationale top van violisten. En met een dito twintiger als dirigent wordt Brahms' Vioolconcert ongetwijfeld een spek takelstuk. Vr. 24 oktober, 22.00 uur: D-Lici- ous met Wipneus Pim en dj Cor Ze zijn inmiddels bekender dan de pakweg 41 deeltjes van de gelijkna mige kinderboekserie van B.J. van Wjckmade maar dan wel bij het stappubliek en zelfs theaterpubliek: Wipneus Pim. Hoogtepunten te i de geschiedenis van Wipneus Zaterdag 25 oktober, i, al was het alleen al omdat Bat Cave: Dirty Bastar en Black Bottle Riot Toen Joe Bastard ene Dirty Jelly tegen het lijf liep op een sleazy hard rock festival was het snel beklonken. De twee wilden in de beste rock-'n- roll band ooit spelen. Het werd Dirty Bastards. Het doel is duidelijk, de invloeden ook: Danko Jones, Peter Pan Speedrock, Johnny Cash, AC/DC en The Ramones. Volgens de christendemocraten loopt de gemeente Tilburg wat het creëren van werkgelegenheid betreft achter de feiten aan. Zij stelden onlangs schrif telijke vragen over dit onderwerp aan burgemeester en wethouders. Aanlei ding was de verhuizing van kabelbe drijf Ziggo naar Eindhoven. Möller: "Ziggo wilde in het pand van VGZ, dat Tilburg, gaat verlaten. Maar het gebouw staat nog niet leeg en Ziggo wilde zich op zeer korte termijn ves tigen." De ziektekostenverzekeraar is nog steeds gevestigd in het pand aan de Spoorlaan. Möller erkent dat het aanbod van locaties voor bedrijven niet veelzijdig genoeg is. "Je moet opties hebben langs de snelweg, in de binnenstad enzovoorts. Maar het duurt wel een aantal jaar voordat je daar echt iets aan gedaan hebt; je moet onder meer grond aankopen en bestemmingsplan nen maken. Daar gaat tijd overheen", zegt de wethouder. Door het lichte gewicht neemt de gebruiker het apparaat net zo makke lijk mee als een krant of een boek. De Iliad is een zogeheten e-bookreader die gebruikmaakt van elektronische inkt. De schermpagina's zien eruit als echt nanier. Het leescomfort is vele malen groter ui bij com- uterscher- len, omdat het beeld vol ledig stil staat en het scherm zelf geen licht bron is. Zowel digitaleboeken 5 oktober, 20.15 uur, Manu Dibango ikossa Gang Exclusief te zien in Theaters Tilburg. De carrière van de uit Kameroen afkomstige Manu Dibango omvat al bijna een halve eeuw. In 1954 vertrok Manu naar Brussel, waar hij al snel de saxofoon ontdekte; het instrument wat hem grote naamsbekendheid op zou leveren. In 1971 keerde hij terug naar Afrika en experimenteerde hij met de bekende makossa-muziek uit zijn geboorteland. Dibango neemt zijn Soul Makossa Gang mee naar Tilburg, dus het wordt een swingen de, soulvolle Afrikaanse avond. Zaterdag 25 oktober, 20.30 uur en zondag 26 oktober, 14.30 uur: Muziektheater Nootoir - Tijdloos 'Tijdloos' is de titel van het nieuwe programma van de Dongense Zang groep Nootoir. Tijdens deze thea tershow worden herkenbare emoties verbonden aan bekende en minder mncinainnmrners, variërend Christ Super- tot The Phantom of The Lion King. De Dinsdag 28 oktober, 20.00 uur: Dikke boost! met 'Dikke boost! 9' 'Dikke boost!' is een platform voor jonge en gevestigde filmmakers. Door het organiseren van deze avon den proberen zij het klimaat te 'boos ten' en samenwerking met makers, D initiatieven en studio's te stimuleren. Fraanje/Vl< 'Dikke boost! 9' staat helemaal in Ntjamrosie het teken van scenario; het schrijven maar ook het verkopen ervan. Er wordt ingegaan op voorbeeldscena- rio's en -projecten en er zijn gasten. Drie jonge makers laten hun werk zien en komen vertellen over hun ambities. De gevestigde schrijvers op l en filmmakers vertellen over hun projecten. ervaring en illustreren dit aan de hand Fraanje kenpen we dus, maar wie is van voorbeelden. Op de avond is er Ntjamrosie? Ooit is het tweetal in een ruimte voor discussie en gelegenheid Playlab-sessie aan elkaar gekoppeld om vragen te stellen. In de foyer kan en dat klikte meteen vanaf de eerste worden genetwerkt. noot. Vandaar dat men toen besloot om er een vervolg aan te geven. Het 5 oktober, 12.00 uur: Café Carré e door Stadsdichter Frank 20.30 uur: van Pamelen met ondersteuning van irds, Stealers Jasper Mikkers en Toine van Corven, met medewerking van Teatergroep Torenspelers Tilburg. Zangeres Eva Emmen en accordeonist Jan van Peer brengen namens Teatergroep Toren spelers Tilburg enkele liedjes uit 'Ghetto' en Piet van Eijkeren wordt geïnterviewd. Hij is zowel regisseur als speler in deze nieuwe productie. El Nino Batucada speelt 'Jangada'. Mikkers praat met Nathalie Swinkels Enkele leden van het bekroon (1981), die al sinds de basisschool Euregio Jeugdorkest brengen hun verhalen schrijft. muziek mee naar Zaal 16. Het sym fonieorkest bestaat uit zo'n tack..D jongeren van 12 tot en met 14 jaar uit Nederland en België. Vr 24 okt, 21.00 uur: Beef, Kenny B and Royal Roots United Sounds Nederlands festivallieveling Beef bracht onlangs haar vierde studioal bum uit. Naar eigen zeggen is de band niet? Hoe reageren kunstenaars op de op dit album 'met alle ervaringen van steeds veranderende maatschappij? de afgelopen albums in de achterzak' Tijdens de eerste editie staat het teruggekeerd naar de Chopshop, ofte- absurde centraal. Vaste presentator wel hun roots. Beef weet opnieuw Ntjamrosie Herman de Regt en de Tilburgse verschillende genres als reggae, ska, terdams Cc cultuurcoördinator Bert Matthijs- maar ook funk en rock samen te sme- sen zullen in gesprek gaan met Jan den tot een eigen sound. Hoet, de beruchte Vlaamse curator. Kenny B woont moment Ze nemen daarbij de aard en de burg. Hij treedt vaak functie van het absurde in de kunst guest bij Beef en is v onder de loep naar aanleiding van soundsystem United Sounds. Daar- Hoets tentoonstelling Ad Absurdum naast treedt Kenny B regelmatig op het Marta museum in het Duitse met de formaties Jah Storm en Royal Z— J Roots. Naast Suriname en Nederland lokale kunstenaars zich uitlaten heeft Kenny B de laatste jaren con- waarom het absurde certen gegeven in Duitsland, België, kunst al zo lang zo Finland, Griekenland en Hongarije. r Op het laatste album van Beef (The begint met het Original) staat zijn song 'On my wwn' duo Labfield en De muzikale stijl is reggae en dance- hall. De teksten van Kenny B. zijn geerd. Teksten over de maat- onrechtvaardigheid in de positiviteit. Maandag Schouwbui Posse In de harde wereld van geld, macht en hormonen strijden twee rivaliserende gangs om de heerschappij van de straat. Wanneer Rome op een feest verliefd wordt op een meisje van een vijandige posse, start er een tragische romance. Rome Juli's Posse is een vrije bewerking van Shakespeares Romeo en Julia en mede geïnspireerd dagmiddag in Theater Z:- 16 in Tilburg. Dit onder de El Nino Nodigt Uit. De slogan deze dag zal zijn, Ongelimite Rot- percussiemuziek; dat mag je niet i eling sen! Naast eigen optredens nodij Nino telkens andere slagwerk^. en individuele muzikanten en voca listen uit. Deze optredens bieden ook moge lijkheden voor muzikale uitwisseling en het smeden van nieuwe vriend- schappep. Percussiemuziek met als Woensdag 29 oktober, 21.00 uur: basis Zuid-Amerika vormt daarbij het Labfield Sleepthief vertrekpunt. De derde El Nino Nodigt Twee groepen die op het eerste gezicht Uit vindt plaats op zondag 26 oktober ver uiteen liggen, maar ook weer vanaf 16.30 uur in Zaalló met als prima bij elkaar passen. De avond' gast Percussion Unlimited. iu-, het Noors-Zweedse Percussion Unlimited is een groep wordt afgesloten met jonge, fanatieke slagwerkers uit het Amerikaans-Britse trio Sleep- diverse streken van Nederland met thief. Labfield is het project van de Noorse slagwerker Ingar Zach, die vorig jaar nog in Paradox met de groep Hunts ville optrad. Zach viel toen al op door het enorme inventief gebruik van zijn slagwerk in combinatie met allerlei schalen, schotels en kwettingen. Hij krijgt op deze avond versterking van de Zweedse gitarist David Stackenas. Labfield brengt bijna verstilde, lowfi drone-achtige composities die zich langzaam ontvouwen aan de luiste raar. Sleepthief is andere koek. Tom Rai ney is een drumbeest. Gepokt en gemazeld in de downtownscene van New York zoekt hij nu regelmatig samenwerking met musici uit andere disciplines en landen Verwacht van dit trio geen verstilde muziek, dit gaat erop. Van de dertien jaar dat Mon leeft, heeft ze haar vader misschien zes- tienhonderdachtenzestig uur gezien. Dat heeft ze uitgerekend. Maar het is gewoonweg niet genoeg. Ze wil nog veel meer van hem zien, weten.. En opeens is hij daar, haar vader! Haar beroemde vader, de acteur Toon Mandersloot. Nu hij er eindelijk is, weet ze niet meer wat ze hem moet zeggen. Toon had er eerder voor haar moeten zijn! Waarom kon dat toen niet en nu ineens wél? Toch laat Mon hem deze keer niet wéér zomaar weggaan. Hij moet ?n zal eerst antwoord geven. Antwoord op al haar vragen. En dat doet Toon, op zijn eigen manier. 'Kus' is een meeslepend en ontroerend ver haal over een dochter die op zoek gaat naar haar vader. Naar het In het kader van het 30-jarig bestaan van gemengd koor Les Amis zal het koor op zondag 26 oktober een jubi leumconcert L Baselr Er zal ten g: onder DJ te dansen. Met dit gege- dirij - geboekt ttig dan wel zeer Diablo. En laten mietje noemen: zijn mixtechnieken mogen wijkcentra 175 in Til het 30-jarig •or Les Amis idag 26 oktober een juf. geven in wijkcentrum de slaer, Hoefstraat 175 in Tilburg. :al een selectie uit het repertoire i gehore worden gebracht, waar- der diverse composities van eigen igent Jan Aarts. Aan dit concert zal ook gemengd koor Resurrexit haar medewerking verlenen. Het con cert begint om 14.00 uur. De entree bedraagt 2,50 euro, inclusief kopje thee of koffie. i thriller, waarbij het hoofdper- Alle leden van Bibliotheek Midden-Brabant kunnen sinds afgelopen de speelbal wordt van twee dag bij wijze van proef gratis de Iliad lenen bij de bibliotheek in Goirli 7 araat in A5-formaat met een Sv. het op papier gedrukt staat j plat, i waarvan dt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7