i I irg Odiliapeelstraat 21 Tilburg HUIS van de MAAND Meer goedkope koopwoningen voor starters F t I De wooneditie van De Tilburgse Koerier Buiten- Piushaven I Te koop in Tilburg Nieuw eprijsd! tentoonstelling Transformatie pat zuid WATEE< 1 /ANJELNJ ©TjF RDAG 16 OKTOBER 2008-pAaNA) Huisnummer In Huisnummer 1 woningaanbod van bestaande en nieuwe woningen. DONDERDAG 16 OKTOBER 2008 VERSCHIJNT IN TILBURG, 110.700 OPLAGE Huisnummer Q blijkbaar aantrekkelijker. De nd I rg.nl I Al is de provincie Noord-Brabant blij met de groei van de woningvoorraad, toch is nog niet tevreden. FOTO: ERIK VAN DER BURGT a dit type berging niet mag ontbreken. In veel K I Vraagprijs: 269.500 k.k. Huisnummer 1 is de Midden-Brabant. E KEUZE volgende DuisnummeD verschijnt 20 november Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in Huisnummer^ Kadaster breidt organisatie uit met komst van KLIC Leeg te aanvaarden. Huurniveau: 29.610,- excl. BTW. Verhuurd tot medio 2011. Huidige huur: 26.478,- excl.BTW Koopsom beide gebouwen samen: 620.000,- k.k. excl. BTW xaflex: rote raampartijen! MOGELIJKHEDEN samen voor 1349,- igesteld! missies naar de belangrijkste knelpunten in woningen. De enquête over de knelpunten in 2007 laat, ten opzichte van 2006, meer dan buitenbeigjng omschrijft. Minder tevreden is zij met de bepakte minimale oppervlakte van deze berging VACpunt Wonen is voor stander van een berging met een minimale vloeroppervlakte van 5 m2 met een mini male breedte van 1,5 m. Door een minimale vloeroppervlakte Van 5 m2 te hanteren is er óf in de lengte óf in de breedte ruimte voor VAN DE Bredaseweg 368, Tilburg, Télefoon: 013-5 952 952, vwvw. va ndewatergroep. n I ergrondse Netten adaster is door het ische Zaken aangewezen als uitvoerende dienst. Met een speciale subsidieregeling wil de provincie gemeenten stimuleren om meer goedkope koopwoningen te bouwen voor starters. Zodat ook zij een kans krijgen op de huizenmarkt. maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, wetenswaardigheden en een ruim aanbod Informeer bij uw makelaar naar de mogelijkheden. van woningen en bedrijfspanden uit de regio gewijzigde Bouwbesluit wel de aanwezigheid van een buitenbeigjng, maar zegt niets over de aanwezigheid van een betgruimte in de woning VACpunt Wonen is van mening dat T ^yACpmt Wonen deze «Z Meer informatie Meer informatie over de grondroerders regeling kunt u lezen op wwwkadaster. nl/klic of www.vermindering-graafinci- denten.nl 1 Bedrijfsgebouw, bouwjaar 2001 Bestaande uit: ca. 50 m2 kantoorruimte ca. 290 m2 bedrijfsruimte parkeergelegenheid Begane grond Entree, hal met plavuizen vloer, gedeeltelijk betegeld toilet nyt fon teintje, royaal uitgebouwde living van ca. 50m2 met sfeervolle eiken Grondroerdersregeling De Nederlandse bodem ligt vol met kabels en leidingen. Graafwerkzaamheden ver oorzaken regelmatig schade. Deze schade kan grote gevolgen hebben, niet alleen voor mens en milieu maar ook maatschappelijk. Het Ministerie van Economische Zaken wil het aantal gtaafschades in Nederland terugdringen en heeft daarom de Wet Informatie-uitwisseling Ondergrondse Netten (ook wel de 'Grondroerdersrege ling' genoemd) opgesteld. Deze wet stelt het melden van machinale graafwerkzaam heden door gravers verplicht, zodat met de door de netbeheerders aangeboden infor matie zorgvuldiger en veiliger gegraven kan worden. In de huidige situatie vindt het melden van een graaftnelding nog plaats op basis van vrijwilligheid. aangeboden. Met de komst van het elek tronische uitwisselingsysteem Klic-online zal het aantal inhuurkrachten op den duur worden teruggebracht. Meer informatie: CAST, Centrum voor Architec tuur en Stedebouw Tilburg secretariaat@castonline. nl; teL 013-5449222; umv.castonhne.nl Op 1 juli is de Wet Informatie-uitwisseling Onder ('Grondroerdersregeling') in werking getreden. Het Kac Ministerie van Economische Zaken aangewezen J| 1 bedrijfsgebouw, bouwjaar 2001 Bestaande uit: ca. 160 m2 kantoorruimte ca. 240 m2 bedrijfsruimte parkeergelegenheid Als intermediair regelt het Kadaster vanaf •1 oktober 2008 de informatie-uitwisseling over kabels en leidingen tussen netbeheer ders en gravers. Het Kadaster neemt deze taak over van het Kabels en Leidingen Informatie Centrum (KLIC) in Maars- sen, die deze taak tot 1 oktober heeft uitgevoerd. Op 1 oktober heeft het Kadaster KLIC overgenomen. Dat maakt vanaf dat moment deel uit van de afdeling Geo Informatie van het Kadaster. Bergruimte VACpunt Wonen is content dat de con cepttekst ook eisen met betrekking tot de KLIC In 1989 werd de Stichting KLIC opgericht Het doel van KLIC is tweeledig: het terug dringen van het aantal graafschades en het verzorgen van de informatie-uitwisseling tussen grondroerders en netbeheerders. Tot de komst van deWet Informatie-uitwis seling Ondergrondse Netten werd op basis van vrijwilligheid een graaftnelding gedaan. Vanaf 1 oktober 2008 is dit een wettelijke verplichting geworden. De KUC-orgarii- satie bestaat uit 38 medewerkers, waarvan 12 personen in dienst zijn van KLIC. De overige 26 medewerkers worden via een uitzendorganisatie ingehuurd. Het Kadas ter heeft de vaste medewerkers van KLIC een functie binnen de Kadasterorganisatie VACpunt Wonen zet kanttekening bij wijzigingsvoorstel bouwbesluit Buitenruimte ontoegankelijk voor rolstoelen woningen functioneert de berging tevens als technische ruimte. In haar voorstel pleit de organisatie'voor een scheiding van deze twee functies. Mocht er toch sprake zijn van één ruimte, dan is de gewenste minimale vloeroppervlakte 2 m2 plus de ruimte die door de installaties wordt ingenomen. 2e Verdieping Grote overloop met aansluitingen ten behoeve van de wasapparatuur, vaste kast, 3e slaapkamer ca. 12m2 m® vaste kastenwand, recent gemoder niseerde luxe afgewerkte badkamer voorzien van een seprate douche met cabine, kunststof hoekligbad en dub bele design wastafel met meubel, 4e slaapkamer ca. 14m2. Ie Verdieping Overloop, gedeeltelijk betegeld toilet met fonteintje, ruime voorslaapkamer ca. 17m2 met dakterras en zeer riante achterslaapkamer van ca. 23m2. - Bouwjaar: ca. 1998 - Perceelsoppervlakte:167m2 - Inhoud woning: ca. 475m3 - Aanvaarding: in onderling overleg Het Centrum voor Architectuur en Stede bouw Tilburg (CAST) opent op zaterdag middag 18 oktober de buitententoonstelling Transformatie Piushaven'. Met dit initiatief brengt CAST de transformatie van de haven, een van de grootste binnenstedelijke ontwik kelingen van Tilburg, in beeld. De haven neemt een bijzondere positie in binnen deze stad. Niet alleen is een direct contact met het water spaarzaam in een stad zonder noemens- waardige waterloop, ook vormt de haven de directe verbinding tussen de binnenstad en het bijzondere buitengebied Moerenburg met haar landschappelijke en culturele parels. Meer nog dan het bovengenoemde vormt de Piushaven een bijzondere stedenbouw kundige ontwerpopgave. Gemeente, ontwik kelaars, bewoners van de omliggende wijken Armhoef, Hoogvenne, Fatima en Jeruzalem en niet te vergeten de bewoners van het wateroppervlak tonen zich meer dan betrok ken bij het heden én de toekomst van deze unieke Tilburgse plek CAST sluit met deze tentoonstelling aan bij een rijke traditie aan initiatieven die zichtbaar of verscholen, digitaal, fysiek of verbaal uitingen zijn van de vitaliteit van de oude industriehaven. CAST toont met de intro ductie van dit 'rondje Piushaven' specifiek de fysieke transformatie van de haven 'in proces' en schenkt aandacht aan de openbare ruimte als bindend element. Om 15.15 uur is officiële opening van de bui tententoonstelling door wethouder Jan Ham ming. Aansluitend bestaat de mogelijkheid tot wandeling langs de CASTconsoles Van 15.30 tot 16.30 uur is het informatiecentrum Pius haven geopend voor belangstellenden. GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O TOISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN Twee smaken Volgens bouwers, makelaars en wet houders een prima handreiking naar mensen die net komen kijken op de woningmarkt Want als we niet uitkijken, blijven er maar 2 smaken over op de woningmarkt: goedkope huur en dure koop, waarschuwde de VROM-raad in 2007. Wie de cij fers over de Brabantse woningmarkt bekijkt, komt al gauw tot de conclusie dat de waarschuwing van de VROM- raad ook voor deze provincie geldt. Slechts 10%'van de nieuwbouw valt in de categorie goedkope koopwo ningen (€170.000). De bouw van planken vloer, spachtelputz wandaf werking, schuurwerk plafondafwer king, vaste kast onder de trap, schouw met houtkacheL convectorput en twee openslaande tuindeuren aan de achterzijde. Aan de voorzijde treft u de semi-open keuken met plavuizen vloer en keukeninrichting in hoe- kopstelling voorzien van keramische kookplaat, oven, afzuigschouw, koel kast, vrieskast en een volledig geïnte greerde vaatwasmachine. Toekomst Wouters maakt er wel een opmer king bij. Ook bij de bouw van rela tief goedkope woningen moet zeker 25 Jaar vooruitgekeken worden. De samenstelling van de huishoudens ver andert, de bevolking zal op termijn krimpen. De goedkope woning van nu moet op lange termijn voor meerdere doelgroepen beschikbaar zijn, zegt hij. De visie van Vfouters wordt gedeeld door wethouder Gerard Peeters van Lith. "Niet prijs maar kwaliteit moet uiteindelijk het criterium zijn. Laten we niet vergeten dat er verschillende soorten starters zijn, ook jongeren met een behoorlijk inkomen. Met die ver schillen moeten we rekening houden. We moeten geen woningen bouwen waarvan de koper nu al zegt dat hij erover vijf jaar vanaf wil" Banken Gaat deze provinciale subsidierege ling helpen? Ben Wouters van Woon- maatschappij Maasland, een grote corporatie in Noordoost-Btabant, spreekt over een stap in de goede richting. "Er moet iets gebeuren, want nu komen alleen jongeren met kapitaalkrachtige ouders aan de bak. Als het gaat om starters is er sprake van een groot gat in de markt Zo'n subsidieregeling helpt een beetje. 1 Ook banken zetten op dit pnoment 1 stappen met regelingen waarmee de I woonlasten in de eerste jaren na koop M van een woning worden verlaagd. Alle kleine beetjes helpen." VACpunt Wonen, koepelorganisatie van Adviescommissies Wonen, waaronder VAC Til burg, en belangenbehartiger van bewoners, is verheugd met het wetsvoorstel van VROM, waarin etsen rond berging en buitenruimte weer worden opgenomen in het Bouwbesluit. De organisatie pleit hier al enige tijd voor en schreef zelf een concreet voorstel aan minis ter Vogelaar en de verantwoordelijke ambtenaren van ha ministerie van VROM. Hoewel VACpunt Wonen de algemene lijn van de concepttekst toejuicht, betreurt zij het dat een aantal belangrijke punten uit haar voorstel niet in de concepttekst staan. VROM stelt in de vooriopige versie van dat een buitenruimte een vloeroppervlakte van tenminste 4 m2 moet hebben met een breedte van minimaal 13 m. VAC pleit voor een minimale breedte van 13 m, omdat de buitenruimte anders niet toegankelijk is voor rolstoelgebruikers. Rolstoelen hebben tenminste 13 m nodig om een draai te kun- Voor informatie: Palzuid Vastgoed Aloysiuslaan 2 5262 AH Vught Tel: 088-0224466 Al is de provincie Noord-Brabant goedkope huurwoningen (bijna 20%) blij met de groei van de woningvoor- en dure koopwoningen (ruim 30%) is raad, toch is ze nog niet tevreden. De provincie wil de gemeenten stimule ren om te bouwen in het goedkope koopsegment én starters helpen door de kooplasten in de eerste jaren te verlagen. Dat is het doel van de sti muleringsregeling Goedkope Koop waarvoor de provincie €16 miljoen beschikbaar stelt "6000 starterswo- mngen zitten al in de plannen. De komende jaren willen we daar nog 5000 aan toevoegen", aldus verant woordelijk gedeputeerde Paul Rüpp. Gemeenten die ervoor zorgen dat woningen worden opgeleverd met een koopprijs van maximaal €170.000 ontvangen 1000 tot ruim 2000 subsidie per woning. Daar boven op kan nog een plus komen voor woningen die extreem energiezuinig zijn. Het geld kunnen de gemeenten naar eigen goeddunken besteden, bij voorbeeld voor een verlaging van de grondlasten. een verdubbeling zien van het aantal mel dingen over problemen bij hogingen in het algemeen (ligging, grootte ed.). Bovendien is er meer dan een verdubbeling van ha aantal meldingen dat een berging in de woning ont breekt In de top 5 van knelpunten stond de berging dan ook op nummer één. Dezelfde tendens is te zien in de enquêteresultaten omtrent de buitenruimte. Ten opzichte van de resultaten van 2006 mokt VACpunt Wonen een verveelvoudiging op van ha aantal meldingen over buitenruimten in htt algemeen (ligging, grootte ed.), waarvan meer dan een verdrievoudiging van ha aan tal meldingen dat buitenruimte bij de woning ontbreekt Samen adviseren de Adviescom missies Wonen over de gebruikskwaliteit van zo'n 35.000 nieuwbouwwoningen per jaar Daarnaast meten zij regelmatig de tevreden heid van bewoners in deze nieuwe woningen en/of woongebouwen. VAC TILBURG, adviescommissie wonen, Carré 43, 5017JE Tilburg. TeL 013-5365365; e-mail vachu>ur^nscaa.nl Aan de rand van de “Reeshof gunstig ten opzichte van open baar vervoer en ontshiitingswe- gen gesitueerd. Zeer goed en compleet afgewerkt, modern Herenhuis met een optimale ruimte benutting en ervaring. Deze woning is in een rustige en breed opgezette woonomgeving gelegen en beschikt over een royaal uitgebouwde living met een prachtige afwerking en een openhaardpartij, maarliefst 4 zeer ruime slaapkamers, een recent gemoderniseerde badkamer en een eigen oprit met P-plaats op eigen terrein. Lobby In haar lobby om hoging en buitenruimte terug in ha Bouwbesluit te krijgen, heeft VACpunt Wonen contact gehad ma organi saties die hetzelfde doel nastreven. Afgezien van VROM, stuurde zij haar voorstel naar gelijkgestemde organisaties, waaronder Ver eniging Eigen Huis. d!.°P De lobby ^VACpunt Wonen wordt ondo- steunj Jqqj. je uitkomsten van de jaarlijkse enquête onder de aangesloten Adviescom missies Wonen, waaronder VAC Tilbuig

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 25