vouwgordijn van decoratieve stof in weelde Gepersonaliseerd apen onspecial ^oonspecial populair in serres en erkers en's f Gordijnen en wand rdijnen nu voor Jasno shutters IER AAND JNGEN! ages ,95 pm (foto: Ado international www.ado.nl) Xfloonspecial cessoires h altijd op de hoogte ken en installeren van 30x80 tegel ‘gmiddel irhoog Pm 113-468 30 97 "*m2 >0x30 tegel f. 013 5821S4I ml Om de Roman Shades collectie geheel persoonlijk te maken is er nu keuze uit een uitgebreide selectie van Finishing Options. De Zweedse volant: het type waarbij de volant in zijn geheel wordt verlengd. Er ontstaat als het ware een volant die dubbel zo groot is. De segmenthoogte wordt aan de hoogte van het product aange past. Dit vouwgordijn heeft een strakkere look en heeft als bijko mend voordeel het smalle pakket. Dan de Segmenta: De baleinen worden om en om door het optrekkoord overgeslagen. Dit is bij uitstek geschikt voor hogere ramen en ramen in nissen door het smalle pakket. Dit volle segment model is optioneel te bestellen. De Ring Tape: Een nieuwe optie die bestaat uit ringen met een koper-, graniet- of houteffeet waar een tape, een gevlochten riem, doorheen kan worden gehaald. De tape, die in de kleuren zwart, bruin en gebroken wit leverbaar is, wordt aan de achterzijde met klittenband bevestigd. Met deze uitgebreide reeks elegante stoffen en de diverse nieuwe Finishing Options is het haast gemakkelijk om een eigen, gepersonaliseerd vouwgordijn te creëren. (Bron en foto’s: Luxaflex 0184 - 674250 of www.luxaflex.nl) Jasno shutters kunnen probleemloos in de badkamer worden toegepast. Bij de overgordijnen draait alles om structuren. Lekkere ruige stoffen als zware katoen en linnen, velours jacquard, raffia look maar evengoed hennepgarens. Vaak weer ver luchtigd met brede transparante banen of juist een pluizige chenille streep. Bij de wat elegantere stoffen worden de basic aardetinten opgehaald met een vleugje decadentie. Zilver- en goudprints, lurex draadjes, sierlijke borduursels, zijdelook, een dubbelstof van kant op glanzende polyester en metallic stoffen in een gekreukte optiek. De opkomende Chinoiserie tendens zien we terug in dessins waarin bam boe, riet, kersenbloesem of Balinese bloemen de hoofdrol spelen. Daarnaast zijn de retrostijlen nog steeds te zien, hoewel de impact door het donkere kleurbeeld wel wat is afgezwakt. De grafische prints - golven, bollen en ovalen - hebben gezelschap gekregen van een andere klassieker: het grofmazig visnet gordijn. Maar nu in een upgrading met glanzende garens. In steeds meer collecties worden stoffen gecombineerd met behang. Iedereen heeft de deco ratieve kracht daarvan (her)ontdekt. Van subtiele vormen als raffiastructuren en ton-sur-ton lakdruk tot flitsende fotowanden. eruit springt is ‘Multi-Cultï. Oosterse sferen herleven in glimmende polyes- terglans, pailletten en een weelde aan handgeborduurde motieven in goud en brons. Dit rijke Byzantijnse palet loopt van wijnrood en koper naar aubergine en nachtzwart, afgewisseld met een tipje Turks blauw. Zo chique als de ouders dit seizoen overwinte ren, zo vrolijk zijn de kindercollec- ties. Vooral de meidenlijnen blinken uit in romantiek: veel zuurstokroze met frivole roesjes, pipings, vrolijke applicaties en hippe stippen. Met als nieuwkomer het geprinte hoeslaken, passend bij een double face overtrek. Gecoördineerd badgoed, quilts en stationary (school- en schrijfwaren) horen daar uiteraard bij. Voor jongens blijven thema’s als camouflage, jeans en American Sports onverminderd actueel, (info: www.slaapgilde.nl en www.tencatehoustex.nl) Het creëren van decoratieve raambekleding die past bij elke stijl of inrichting is geen eenvoudige opgave. Toch is er voor elk interi eur een passende oplossing. De vernieuwde Roman Shades col lectie, die het decoreren van ramen tot kunst verheft. De nieuwe serie stoffen is geïnspireerd op de natuur en vertegenwoordigt de allernieuwste stijlen in interieurdecoraties. De kleuren en stoffen zijn zorgvuldig geselecteerd door interieurontwerpers en bevatten drie nieuwe reeksen van jacquards, geborduurde en geweven stof fen: Natural Living, Floral Ornament en Contrast in Natural Black White. Het bed steelt deze winter absoluut de show. Zelden hebben we zulk fri vool beddengoed gezien. Hoogwaar dige confectie zet de toon: broderie, smokrandjes, kraaltjes en knoopjes, decoratieve stiksels, plissé stroken en patchwork (satijn, suède, cordu roy) - al dit ambachtelijke handwerk maakt ‘vroeg naar bed gaan’ tot een feest. Helemaal nieuw is de verwer king van applicaties met laagjes kant, haakwerk of een opgestikte fluwelen ausbrenner. Bij de prints vallen vooral de grote, asymmetrische patronen op: bloemen en planten die losjes over het beddengoed ranken. Metallic druk is meer regel dan uitzondering. Lieflijk offwhite, zilver, muisgrijs en zwart zijn overduidelijk de toppers. Qua spreien en kussentjes is fun-fur (imitatiebont) favoriet, denk aan de grijzige vacht van wolf of het don kerbruin van nerts. Een minitrend die adres Jasno shutters zijn houten binnenluiken met verstelbare lamellen. Een bijzondere vorm van zonwering die meer en meer aan populariteit wint. Niet verwonderlijk, want shutters zijn een bijzonder alternatief voor gordijnen of jaloezieën. Vooral in serres, erkers en bij andere grote raampartijen zijn shutters praktisch en creëren ze prachtige lichteffecten. Shutters bestaan uit één of meerdere panelen die open en dicht kunnen en waarin lamellen bevestigd zijn. De lamel len kunnen op en neer bewegen waardoor licht en privacy geregeld kunnen worden. Ze nodigen uit om met het licht te spelen en zorgen voor verrassende effecten. Jasno shut ters kunnen helemaal op de wensen van de klant afgestemd worden. Er zijn verschillende lamelbreedtes, scharnieren, bedieningsmechanismen en een uitgebreide kleurencollectie. Shutters passen bovendien in ieder interieur. De shutters van Jasno kunnen ook zonder problemen in de badkamer worden toegepast. Ze zijn onder andere verkrijgbaar bij Van de Sande Woninginrichters, Goirkestraat 53 in Tilburg. Asymmetrische ‘panorama 'patronen zijn de nieuwste trend waarin ranken, bloemen, vlinders of oosterse motie ven figureren. Vaak als één wand toegepast en gecombi neerd met uni's of strepen. Een recente toevoeging zijn de wall-jewels kleine metaalkleurige ornamentjes die je op het behang patroon kunt plakken. En wil je niet elke keer opnieuw behan gen, dan is er altijd nog de inte- rieursticker. The ma's zijn daarin troef: silhouetten van manshoge schemerlampen, lambriseringen of een motief voor boven je bed. Een variant is de comeback van de tegelsticker. 013-4562699 ji w.tevebe-terrazzoJWf Thoog meten, in gehangen Sinds Ij

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 21