I riE AND'. .nl Combinatiebezoek Noordbrabants Museum en Kamp Vught Beursvloer Tilburg noteert opnieuw record VJ Publieksprijs leukste Tilburg Traktatie I Peerke doet MALI 4Ê Nog 21 dagen ’gg' I i- Gemeente: 'Stadsdichter Tilburg is succes' 'Je moet ook moed hebben om nieuwe dingen te doen’ beursvloer •II Draai- en schuifdeurkasten... van absolute rust... en ontspanning.... Sint Nicolaas Puzzel Kringloopbedrijf La Poubelle houdt zondag open dag irting Chinook transporthelikopters op vliegbasis Gilze-Rijen - Berglan ir DONDERDAG 9 OKTOBER 2008 - PAGINA 3 9 OKTOBER 2008 - PAGINA 2 DETILBURGSE koerier i Vervolg van voorpagina Cosmetische chirurgie tm tilburg Kredietcrisis en ontslag ■K geopend 30 g explic Liim kon 19 ja ui tl mr. drs. Mark Diebels 10 98 jrgse ADVOCATEN RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 9135421640 Specialist ÓK Maforuts Deuren hasseltstraat.nl bezorging@tilburgsekoerier.nl voor te kunnen bereiden op de enige echte in De Tilburgse Koerier Bel 013-5368805 en ook uw advertentie is L Inschrijving Kunstbende RAAT Artiestengala in Udenhout Zondagse thema- wandelingen Stadsgidserij wellicht terug te vinden in de Sint Nicolaaspuzzel van 30 oktober a.s. perso- n op uur. 9-daagse ot en met ndag gesloten lag t/m vrijdag .00 - 18.00 uur .00- 17.00 uur ag koopavond tot 20.00 uur. KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over arbeids-, personen- en familierecht. Deze week bericht mr. dr. Mark Diebels om jezelf meer dan 100% DIRECTIE JA.J.M. de Beer - Zwitserse kwaliteit van Jutzler Groot assortiment in kleuren en uitvoeringen Ook leverbaar in hoekopstelling - In vele maten leverbaar. Nationaal heeft de l gratis Muse telefoon 013 539 37 50 WWW.BERGLANDKLINIEK.NL I deskundigheid S veiligheid: door geregistreerde plastisch chirurgen in de OK van het St. Elisabeth Ziekenhuis service: korte wachttijd en ruime bereikbaarhei-:! ma de: 8.00 - 20.00 uur en vrij: 8.00 t/arö uur j HAMERS BINNENGEWOON GOEDI 23 1 ckl lich- Transport KJ service fotografie Peter Ligtenberg ilburgsekoerier.nl ekoerier.nl komen, op het L aan missies in Ethi- Bosnië, Mace- istan. Ook zijn -voor hulp arende c LAY-OUT Peter Ligtenberg I Ruud Verploegen Patty Tosseram DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf Dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten •oor rekening van de aanbieder. agblad De Pers meldde vorige week dat de kredietcrisis I I tot ontslagen gaat leiden. Niet omdat banken omvallen maar vanwege de terugval in investeringen. Uitzend bureaus merken het nu al en binnenkort kan ook de rest van het bedrijfsleven de broekriem aanhalen. Een werkgever wil bij een ontslag in slechte economische tijden het liefste zijn beste mensen houden. Van werknemers met minder toege voegde waarde moet dan afscheid worden genomen. Dat is echter niet het systeem waar in Nederland voor is gekozen. Bij een inkrimping of reorganisatie mag geen selectie op kwaliteit plaatsvinden, maar er geldt ‘last in, first out’per leeftijdsgroep. Collega’s in dezelfde functie worden ingedeeld in leeftijdsgroe pen. Uit de leeftijdsgroep waarin de meeste werknemers zitten moeten vervolgens de meeste ontslagen komen. Stel er zijn drie werknemers in een verkoopfunctie: Arie (19 dienstjaren) en Jan (16 dienstjaren) in de leeftijdsgroep 45 tot 55 jaar, en Toon (8 dienstjaren) in de leeftijdsgroep 25 tot 35. Als er één verkoper uit r moet dan wordt dat Jan, ondanks dat Toon veel korter in dienst L is dan hij. In de leeftijdsgroep met de J meeste werknemers (45-55) is Jan namelijk het kortst in dienst, en daar I moeten de ontslagen vallen. Dit heet j afspiegeling en je voorkomt hiermee I dat oudere werknemers mogen blijven I en alleen jongeren worden ontslagen. I Op die manier wordt het evenwicht tussen jong en oud bij reorganisatie I een beetje beschermd. I59 tahten over de bezorging? stuur uw klacht naar De landelijke Week van de Geschie denis wordt dit jaar gehouden van 11 tot en met 19 oktober. Deze week staat bol van activiteiten georgani seerd door musea, archieven, film huizen, boekhandels, bibliotheken, historische verenigingen en andere kunst- en cultuurinstellingen. Het Noordbrabants Museum 's-Herto- wnbosch en Nationaal Monument Kamp Vught slaan tijdens deze week de handen ineen en bieden een gratis arrangement aan op zon dag 12, woensdag 15 en zondag 19 oktober. Dit jaar is gekozen voor het thema macht. De voorrondes in de regio zijn dit seizoen gepland van maart tot en met juni. De winnaars moeten zich zelf waarmaken tijdens de landelijke finale- eind juni. Deelname aan de wedstrijd is gratis. Alles mag, alles kan als het maar binnen het thema valt. Inschrijven voor een of meerdere categorieën is mogelijk via www. kunstbehde.nl. o.a. ooglidcorrectie vanaf 985,- jMML zorg op maat samen me; het St. ElhJseih Zieke klijn zegers van osch De Keerier DETILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@tilb Site: www.tilburgsek OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00-17.00 uur. of bel vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 I I) kunt voor uw exemplaar van De Til burgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u Oe Koerier in Tilburg afhalen bij de stadswinkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering Vloeren Ringbaan Zuid 372. Tilburg. Tel: (013) 46 27 420, unuw.hamerstitburg.nl In- en verkoop Tijdens de open dag is er bij La Poubelle van alles te beleven. Spe ciaal belicht wordt de bijdrage die het kringloopbedrijf levert aan het milieu. Te zien is hoe op dè ver schillende afdelingen (textiel, elek- overtuiging v Een bezoek i aan dat de set terreur tijdens Twe en het gewone, J Nederland niet z stellen is. Jongetje aan het strandbad De Ijzeren Man in Vught. De recreatieplas bevindt zich op een steenworp afstand van het kampter rein. FOTO: COLLECTIE NATIONAAL MONUMENT KAMP VUGHT KLINIEK TILBURG ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl GESPROKEN koerier tar mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. N De Twem: Yvonne van Hees TA 013-583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van ojianisatie van lokale nieuwsmedia Onnp 1 worden voor Ktober, woensdag 15 oktc "g 19 oktober. Aanvang om 5.00 uur in Nationaal Monu De editie 2008 van Beursvloer Til burg was een schot in de roos en overtrof het succes van de afgelopen jaren. Het doel van de Beursvloer is om een "match” tot stand te bren gen tussen bedrijven die het begrip maatschappelijk ondernemen serieus nemen en vrijwilligersorganisaties, brieven en boeken van gevangen waren in het concentratiekamp. Op verschillende plekken voegt hij op 12 en 19 oktober om 14.00 uur een extra dimensie toe aan de rondleiding door NM Kamp Vught De rondleiding is geschikt voor kinderen vanaf 10 jaar. Deel name kost 2,50 voor volwassenen en 1,50 voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Ook hiervoor geldt een beperkt aantal deelnemers; reserveren kan via 073-656 67 64. van vliegban e-Rijen. sporthe- 1995 in chtmacht tro, fietsen, boeken, meubels etc.) goederen worden gesorteerd, gere pareerd of gedemonteerd tot her bruikbare producten. La Poubelle beschikt momenteel over een vracht wagen op aardgas. Iveco verzorgt een presentatie over deze techniek en milieuvoordelen van voertuigen op aardgas. La Poubelle bestaat dit jaar 30 jaar. Tijdens de open dag trakteert La Poubelle daarom op spectaculaire shows van 'Madame Rosa's Incredible vlooiencircus'. Er zijn voorstellingen om 13.00, 14.00 en 15.00 uur. Bezoekers die per auto i, worden verzocht te parkeren Lourdesplein. dentele letterenactiviteiten. Even eens wordt voorgesteld de jaar lijkse vergoeding van de stads dichter op te hogen naar 3.600 euro. Gemeente, stadsdichter en de Stadsdichtercommissie gaan samen op zoek naar mogelijkhe den voor meer publiciteit. De stadsdichter schrijft verspreid over het jaar minimaal zes gedich ten die te maken hebben met Til burg of waarin stilgestaan wordt bij wat er in Tilburg gebeurt. Daar naast wordt van de stadsdichter verwacht dat hij of zij op bepaalde momenten acte de présence geeft en/of werk voordraagt. Dit alles vanuit een onafhankelijke blik op de stad. Na een sollicitatieprocedu re selecteert een Stadsdichtercom missie elke twee jaar een nieuwe kandidaat en draagt die ter benoe ming voor aan het college. Op dit moment vervult Frank van Pamelen het stadsdichterschap v Tilburg. Jace van de Ven en Nick Swarth gingen hem voor. Gedic ten van deze voormalige stads dichters zijn gepubliceerd in twee bundels en van elk van de dichters is een gedicht aangebracht op een gevel in de stad. Kringloopbedrijf La Poubelle in Tilburg houdt zondag 12 oktober de jaarlijkse open dag. Iedereen is van harte uitgenodigd om tussen 12.00 en 16.00 uur een bezoek te brengen aan het kringloopbedrijf aan de Hoevenseweg 3 en het Lour desplein 4 in Tilburg. Deze dag zijn behalve de winkels ook de werk plaatsen te bezoeken. Zalencentrum 't Plein in Udenhout verzorgt op zaterdag 18 oktober in samenwerking met Geert Harding een artiestengala. Vanaf 20.30 uur kan het publiek kijken en luisteren naar artiesten als Doenja, Patrick, Denans, John de Bever, Bouke, Jurgen Leijten, Henk Wijngaard, Peter Beense, Frans Duijts en Davy. De avond duurt tot 02.30 uur. Kaarten kosten 14 euro zijn te bestellen via 013-5 www.tplein.nl of via tplein.nl. Tot maandag 17 november kan ieder een stemmen op www.tilburgtrakteert. nl. De organisatie van het evenement dat van het publiek de meeste stem men krijgt, ontvangt op donderdag 20 november de Publieksprijs uit handen van wethouder Joost Möller. De eve nementen die al eerder deze prijs in ontvangst namen, zijn de Tilburgse kermis in 2007 en 2005, Brabants Dagblad Tilburg Ten Miles in 2006 en de Muzenconcerten in 2004. In samenwerking met www.tilburgtrak- teert.nl (onderdeel van tilburg.com) organiseert de gemeente Tilburg voor het negende jaar de Publieksprijs voor de leukste Tilburg Traktatie. de revue. "Ik vind het belangrijk dat regionale issues op regionaal niveau worden bediscussieerd. Er zijn hier genoeg wijze mensen", zo houdt Ver donk zich aanvankelijk op de vlakte. Als blijkt dat slechts weinig aanwe zigen bezwaren tegen de mail Jieb- ben, durft Verdonk zich er ook wat positiever over uit te laten. "Volgens mij bent u toe aan een nieuwe mail. Je moet ook moed hebben om nieuwe dingen te doen. Kijk eens wat voor kansen zo’n mail biedt." Economie versus milieu daft Verdonk kan zich voorstellen dat in sommige gevallen voor milieu wordt gekozen. "Maar wij zijn vóór kerncentrales. En windmolenparken, is dat nou de oplossing? Het evenwicht slaat te veel door naar milieu", aldus' Ver donk. Ze wordt uitgeluid met een har telijk applaus, maar als Engelfriet aan het einde van de avond vraagt hoeveel mensen achter Verdonk staan, gaan er eerder minder dan meer handen omhoog vergeleken met het begin van de bijeenkomst. Nog genoeg werk te verrichten dus voor TON in Tilburg. die behoefte hebben aan t goederen en vooral dienster partijen proberen tot een "deal" te komen met gesloten beurzen. Er werd afgelopen maandag weer druk gehan deld tot tevredenheid van alle betrok- r- f Schitterende meubels tegen mallotige prijzen! s SPIEGELS q met lijst, modern, klassiek v.a. y,- I TAFELS massief teak koloniaal, I 190x200 v.a. €10y,-J Combinatiebezoek h het kader van de Week van de Geschiedenis bieden het Noordbra- bants Museum en Nationaal Monu- De inschrijving voor Kunstbende 2009 is weer geopend. Creatieve, jonge talenten mogen weer laten zien wat in hun ogen kunst is. Jon geren tussen 13 en 19 jaar kunnen zich weer helemaal uitleven in de categorieën dans, dj, expo, film animatie, muziek, taal en theater performance. De evaluatie schetst de ervaringen en ontwikkelingen met betrekking tot het stadsdichterschap vanaf de installatie van de eerste Stads dichter in 2003. PvdA-wethou- der Hugo Backx (Cultuur): "Het Stadsdichterschap is een succes. Met beperkte middelen is de stads dichter in korte tijd een begrip in de stad geworden. Met optredens op regionale televisie, publicaties in huis-aan-huisbladen, het eve nement De stadsdichter trakteert en het opluisteren van activiteiten van organisaties en instellingen is de stadsdichter de afgelopen jaren een waardevolle versterking gebleken van het culturele klimaat in Tilburg. Complimenten gaan in het bijzonder uit naar de drie stadsdichters zelf, die allemaal met tomeloze energie en een geheel eigen gezicht invulling geven aan hun vak. En telkens met succes.” De evaluatie doet aanbevelingen om de positie van stadsdichter als ambassadeur van de Tilburgse let teren verder te versterken. Voor publieksactiviteiten kan hij of zij daarom tot een bedrag van 4.000 euro gebruik gaan maken van het gemeentelijke budget voor inci- Dielissen Nog steeds is ze op zoek naar vrij willigers: 'mensen die meedoen in de samenleving, niet alleen weten schappers, maar ook leraren.' Dan komt Loes Dielissen ter sprake. De fractievoorzitter van de Tilburgse Volkspartij liet onlangs trots weten bij de eerstvolgende gemeenteraads verkiezingen in Tilburg de kar te zullen trekken voor TON. Maar een woordvoerder van de volksbeweging meldde dat Dielissen voor haar beurt had gesproken. Verdonk hekelt de rol van de media in de affaire, die de zaak zouden hebben opgeblazen. Ze noemt Dielissen 'een mevrouw die ik erg waardeer' en ziet een rol bij TON voor de TVP-fractievoorzitter weg gelegd; Maar de TON-kar trekken in Tilburg, dat moeten we nog maar even afwachtén, zo blijkt vanavond wederom. Engelfriet en Verdonk vliegen van het ene naar het andere onderwerp. Ook de shopping mall die in Tilburg- Noord zou moeten komen, passeert Het laatste operationele squadron van vliegbasis Soesterberg heeft op maandag 6 oktober een start gemaakt met het verhuizen van haar Chinook transporthelikopters naar haar nieu we locatie op vliegbasis Gilze-Rijen. Gilze-Rijen is sinds 4 juli de thuis basis voor het Defensie Helikopter Commando, waar alle helikopters van Defensie in ondergebracht zijn. Deze verplaatsing vormt het sluitstuk van een periode van verhuizen van mensen en materiaal van vliegbasis Soesterberg naar Gilze-ZLJ De elf Chinook CH-47D transp likopters zijn sinds december dienst bij de Koninklijke Luct en ingedeeld in het 298 Squadron. Sinds 1995 hebben de Chinooks vanaf vliegbasis Soesterberg geope reerd. Deze transporthelikopters heb- Rondleiding Vanwege het weekthema 'verhalen vertellen' heeft theatermaker Gijs Vénnix zich laten inspireren door V-X (013)535 98 58 VX (open: do., vrij, en acjj ben deelgenomen aan m opië, Eritrea, Kroatië, E donië, Irak en Afghanis de Chinooks vaak ingezet voor hulp bij brandbestrijding. Gedurende de komende jaren stromen zes Chinooks van het modernste type CH-47F in bij de Koninklijke Luchtmacht. Maandag 6 oktober is met een korte ceremonie ten overstaan van het per soneel aandacht besteed aan de his torie van de Chinook helikopters op vliegbasis Soesterberg. Hierna vond symbolisch de overdracht plaats van de squadronvlag, die op Gilze-Rijen weer wordt gehesen. Tenslotte vond een fly-by plaats waarna de helikopters richting Gilze-Rijen vertrokken. Medio november zullen alle Chinook (CH-47) transporthelikopters op de vliegbasis Gilze-Rijen zijn gearriveerd. Stadsgidserij Tilbuig verzorgt zondag 12 oktober de eerste van een reeks zondagse themawandelingen door Tilburg. Tot en met mei kan ieder een maandelijks deelnemen aan deze wandelingen. Tijdens deze eerste wandeling leiden de gidsen de deel nemers door Het centrum van Tilburg, waarbij het accent ligt op de historie van onze stad. Wie ook wil deelne men aan deze interessante wandeling, door de gidsen aangevuld met de nodige anekdotes, kan zich om 12.00 uur aan melden op de Heuvel bij het standbeeld van Willem n. Reserveren is niet verplicht, maar voor de gidsen wel gemakkelijk. Bel 013-468 04 29 of mail naar: c.vissers@curizm. com. De kosten bedragen 3 euro per persoon, kinderen mogen gratis mee. Kijk voor meer informatie op www. stadsgidserij.nl. REDACTIE Aldert van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen kan gereserveerd worden voor zondag dagboeken, 12 oktober, woensdag 15 oktober of mensen die zondag 19 oktober. Aanvang om 12.00 en 13.00 uur in Nationaal Monument Kamp Vught. Vooraf aanmelden voor dit arrangement is noodzakelijk. Dit kan bij Nationaal Monument Kamp Vught: 073 - 656 67 64. 600 m’ winkel flKM Korvelseweg I Tilburg (ma. ge bepaalde kenen. Notaris Willem Daamen legde en. Beide alle 'matches' tussen aanbieders en vragers vast in een officiële overeen komst. De notaris had het er maar druk mee, want er werd een record aantal van 246 matches gerealiseerd. Indien u vragen hebt op het gebied van arbeids-, r nen- en familierecht kunt u vrijblijvend binnenlopen op ons inloopspreekuur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl ment Kamp Vught een gratis arran gement aan. In Nationaal Monument Kamp Vught kunnen belangstellenden slijn tussen de nazi- gratis aan een rondleiding deelnemen veede Wereldoorlog’ (normaal 2,50). Na de rondleiding kan men vervolgens op eigen gele genheid het Noordbrabants Museum in 's-Hertogenbosch bezoeken. Op vertoon van het entreebewijs van 1 Monument Kamp Vught bezoeker op dezelfde dag is entree tot het Noordbrabants luseum (normaal 7,00 p.p.). Er Het evenementenseizoen is weer bijna ten einde. Met alleen nog de VGZ Internationale Warandeloop op 8 en 9 november in het vooruitzicht is vol gens de gemeente nu al duidelijk dat het seizoen Tilburg Trakteert weer geslaagd is, met hoge bezoekersaan tallen en enthousiaste bezoekers. "Het is belangrijk om te weten hoe het publiek de evenementen van dit jaar heeft ervaren", zegt WD-wethouder Joost Möller (Evenementen). Trak- tatiebezoekers hebben daarom vanaf vandaag, donderdag 9 oktober, de mogelijkheid hun favoriet te kiezen uit één van de zestien evenementen die dit jaar hebben plaatsgevonden. Het benoemen van een stadsdichter is voor Tilburg een groot succes gebleken. Dit is één van de conclusies van de evaluatie die de gemeen te Tilbuig samen met de Stadsdichtercommissie heeft uitgevoerd. Verhoging van de jaarlijkse vergoeding aan de stadsdichter en zoeken naar mogelijkheden voor meer publiciteit, zijn aanbevelingen die het rapport doet om het stadsdichterschap te versterken. kopijsluiting Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. Tot en met 4 januari 2009 is in het Noordbrabants Museum de tentoon stelling Gewoon de jaren '40 te zien. Deze expositie toont het dagelijks leven in een bewogen periode. We kennen de jaren '40 als een turbulent decennium vol grote tegenstellingen. Maar ook de alledaagse bezighe den gingen door. In deze tentoon stelling - boordevol foto's en films -maakt de bezoeker kennis met een onverwachte kant van deze periode waarin oorlog en politiek niet altijd zichtbaar zijn. Het herinneringscen- tnim in Vught bevindt zich op de plaats waar in de jaren veertig ruim 31.000 mensen gevangen werden gehouden vanwege hun 'ras', religie, overtuiging of om andere redenen, aan beide musea toont cheidsl”- --j- weede Wereldoorlog dagelijkse leven in zo eenvoudig vast te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3