Tilburg danst nog een paar dagen door I II I a Gala van de Brabantse Dans Di I Savannah in Dansweek Brabant tot en met 12 oktober Nieuw museumconcept voor Scryption eqwereld 3nnee. Wethouder Backx opent Bibliopunt Grote Beemd Nieuwe cd-single Peter Smulders er IP... J partycentrum Oase icon J pGRATI? I-JJ-ESSEN pasimulatsr satan iw DONDERDAG 9 OKTOBER 2008 - PAGINA 11 detilburgse KOERIER ise /.blicon.nl Savannah. NWE LI Bat Cave, Magogo Kamerorkest ATAG FOTO* STUDI03PUNT2 15 oktober, 21.00 uur: Lenette van Dongen his Roelofs FOTO: RENE VAN OER HULST donk 013 |tHERTERS TILBURG J PHRRDOX JfiK VfiN BESPUW ZfifiL 16 Tilburg 1 2len gevraagd! artementen, Irijfsruimte. 501 55 35 i.nl Bij de opent sers door d overde wereld. Vijfl liefde zolla. den e uur, nnée: zelfs Nadit winkels van 1 temaker, jus Miroslav Kochane doen in ieder g academiestede e deelgenoot v verkelijkheid. Juist daardoor krijg schouwer stevig in ing van Pauline sn van der Put. 1% zekerheid ten ienktijd termijn leeg of in n probleem straat waaraan deelnemen, senteert online van dans medium ir v.a. ing in gedanst door 1OD.E ontmoet uur, con- - Dan^ar L a ening van Dansweek Brabant 2008 trok een stoet van dertig amateurdan- de stad. eg 24 -TILBURG 3 - 536 01 34 ografie en traditionele instrumenten zoals de cimboa en de cavaquinho, zal u niet onberoerd laten. Deze av voor een d --J- wond. igen en tot op en. Gala com gratis kae Brabantse ber Tilburg. Kijk voor meer informatie op website www.stationzuid.com. g 12 oktober, 16.00 uur, ou>ouwburg: Gala van de Bra bantse Dans - Afsluiting Dansweek Kaartverkoop informatie Kaartverkoop voor de voorstellingen via Theaters Tilburg: telefoon 013 - 543 22 20. Kaarten zijn tot en met de dag voor de voorstelling te bestellen via dit telefoonnummer. Op de dag zelf vanaf 18.00 uur op locatie van de voorstelling. Meer informatie: www. dansweekbrabant.nl of in de V.I.P.- bus op het Pieter Vreedeplein. Het museum voor schriftelijke communicatie Scryption gaat vanaf vrijdag 28 november dras tisch vernieuwen. Op veel plekken in de stad hebben Tilburgers het al kunnen merken, Dansweek Brabant is losgebarsten in de stad. Afgelopen dagen passeerde tientallen voorstellingen van (internationale) professionals, amateurs en studenten de revue. En met workshops, kindervoorstellingen, masterclasses, meet and greets en nog veel meer, was dans zelden zo bereikbaar. En er valt nog volop te genie ten de komende dagen. tijdens het Kwartiermakersfesti- val voor de eerste keer wordt gepresenteerd. Brabant is een vruchtbaar dans- land. Het Gala van de Brabantse Dans laat zien wat er zoal te bieden is op gebied van moderne dans. Danshuis Station Zuid vroeg in samenspraak met de theaters vier choreografen uit het zuiden om spe ciaal voor het gala nieuwe choreo grafieën te maken van elk ongeveer vijftien minuten. Dit resulteerde in krachtige voorstellingen, die samen een sprankelend programma vor men. Donderdag 9 oktober, 15.00 uur: Monoloog Boy Jonkergouw Onder de naam Goed is Goed Producties maakt Boy Jonker gouw humoristisch theater met persoonlijk engagement. Flat is een solo over eenzaamheid, ver langen en hilariteit in een flat vol alleenstaande overlevers. Boy Jonkergouw stond eerder op het Kwartiermakersfestival met De Missionaris en Woest. de voorstellir gemaakt door Maarter danseressen komen samen in Fontys Dansacademie Maar liefst twee avonden tijdens Dansweek Brabant laat Fontys Dans- academie zien welk hoog niveau de studenten hebben met eigen werk en dat van diverse choreografen. Geniet van een verrassend professionele voorstelling. Op 10 en 11 oktober 2000 uur, Studiezaal Theaters Til burg, €7,50. Nieuwe Dansmaker Kate Olsen Dit keer staat M-solo's van Kate Olsen op de bühne. Drie solo’s met vaak absurdistische en toch mense lijke hoofdrolspelers. Met daarnaast een dansfilm van Jelena Kostic en een kort project van Helma Melis te zien. Op 10 oktober om 20.15 uur, Kate Olsen, M-solo's, Theater De I tot, €12,50 Guerilla, dans in de stad Zes makers ontwikkelen korte onver wachte interventies in de straten en een explosieve performance. Ze wor den begeleid door een live gitaarsolo en met een camera, die de toeschou wer van het ene intieme beeld naar het andere leidt. LaMelis presenteert 'E.MOD.E. Cho reografe Helma Melis toont hiermee het vervolg op het duet C.C.A.G. als deel twee van een drieluik. Dit drieluik vormt het uitgangspunt voor de nieuwe zaalproductie van LaMe- Woensdag 15 oktober, 21.00 uur: Don Caballero, These Arms are Snakes en Russian Circles De bijnaam «van drummer Damon Che zou Don Caballero kunnen zijn mocht je niet weten dat hij altijd wordt bijgestaan door een paar excellente muzikanten. DonCab, voor vrienden, is een instrumentele crunchrockband. Indiejazzcore stond ooit in een recen sie, terwijl DonCab alles doet behalve improviseren. In 1993 verscheen het debuut 'For Respect' dat muzikale aanknopingspunten heeft met het werk van pionierbands als Bastro, Bitch Magnet en Slint. De band viel in 2001 uit elkaar maar het bloed kruipt... Een nieuw album en een uitgebreide tournee brengt ze naar Tilburg. Een topavond mede door de toevoeging van These Arms Are Snakes en Russian Circles. Vanaf november laat het Scryp tion zijn traditionele manier van tentoonstellen varen en hanteert het een geheel nieuw concept. De kern van het museum wordt de centrale expositieruimte met werkplekken, een loungeruimte en een horecagelegenheid. Hier omheen zullen, met thema's bepaald door bezoekers, deelex- posities te zien zijn. De bezoeker kan debatten bij wo nen over communicatie en brain stormen met collega's of studie genoten. Ook krijgt de bezoeker de gelegenheid om een eigen computer in te pluggen en de nieuwste snufjes op het gebied van schriftelijke communicatie uit te proberen. Donderdag 16 oktober. 20.00 uur, studio: Joris Linssen Caramba - Tranen van geluk Droomt u ervan om naar Mexico te gaan? Het land van de vrolijke mari achi muziek, van eeuwige melan- cholie en tequila? Uw reisleider naar het ware sentiment is Joris Linssen. Vanavond leert u hem kennen als "Ve1 groot liefhebber van Mexico en als titel bevlogen zanger. Begeleid door de warme klanken van zijn akoestisch band Caramba, zingt hij Nederlands talige liefdesgeschiedenissen van drie minuten. Twee dansers van Tango El Gancho versterken de dramatiek en Joris vertelt tussen de muziek door over zijn leven en over zijn tv-werk. Kortom: Een lach, een traan en heel veel rode pepers! terdams Saxc In 1975 richtt met drie a. Rotterdams terdams Saxofoor kwartet verscher cd's, waarvan de 1 geproduceerd. Het rep° uit klassieke compositi anderen Bach, Scarla Piemé en Ligeti, jazz e muziek van zolla. lis. C.C.A.G wordt twee vrouwen, in E.MC de man de vrouw en deel drie zal gemaakt worden voor twee mannen. Danshuis Station Zuid, initiator van het Gala, vroeg Joost Vrouenraets om een choreografie te maken. Dat resulteerde in 'Notre jardin des cages', waarin een danser 'het zijn' vertolkt en drie danseressen de elementen moederschap, broederschap en sen sualiteit. Voorafgaand aan de voorstelling kunt u genieten van de voorstelling Hond- engeluk, een spannend locatieproject in, op en rond een auto, uitgevoerd door dansgezelschap Vloeistof. gevestigd aan mweg 24 in Tilbuig. de voorverkoop ver- 06-51200629 en op i de zaal, die om 20.00 van klank en performance. Behalve door de diverse acts die vanavond komen (en de psytrance afterparty!) zal je je in de tot psychedelisch para dijs omgetoverde Bat Cave wanen in een andere v Vrijdag 10 oktober. Bat Cave, 20.30 uur: het grote hallucinatie feest Psychedelisch. Het is een term die veel gebruikt wordt in<de muziek, maar eigenlijk niet een specifiek genre aanduidt. Hippies uit de jaren zestig konden psychdelisch zijn, maar zweverige noise kan net zo mentaal verlichtend zijn evenals veel dancegenres. Vatican Analog gooit alles wat psychedelisch is op een hippende hoop op een grote hallu cinerende avond. Een psychedelisch feest waarbij drugs overbodig zijn, daar Vatican Analog altijd staat voor drogerende intensiteit door middel Zondag 12 oktober, 14.30 Danstheater Vloeistof met compretpark Dansgezelschap Vloeistof neemt je mee naar de wereld van verleiding en vluchtgedrag. Vijf dansers bevin den zich tussen het publiek in een zee van rode stoelen. In een thriller achtige sfeer observeer je hun sleur van het alledaagse ontvluchten. Ze geven zich over aan sensatie, geweld en romantiek. In popcompretpark gebeurt de dans om je heen. Je kunt kiezen waar je kijkt. Film en dans zijn ingenieus met elkaar verbonden zodat je deelgenoot wordt van een spel van werkelijkheid, manipulatie en schijn. jgt Vloeistof de toe ft zijn macht. Zondag 12 oktober, 21.00 uur: Headphone en Freaky Age Twee grote vrienden van Studio Brus sel. Het Gentse Headphone scoort al een- tijdje hoge qgen. De singles 'Ghostwriter' en 'She's Electric' ein digen bovenaan de hitlijst van Studio Brussel en de band kan rekenen op veel airplay. Lekker in het gehoor- liggende electropop met een scherp randje dat bovendien animeert tot dansen. Freaky Age ontstaat in het najaar van 2003. In 2006 behalen ze de finale van Humo's Rock Rally en zijn ze met hun gemiddelde leeftijd van 14 jaar de jongste deelnemers ooit. Met hun debuutsingle enteren ze de mooiste lijst van de hele wereld, de afrekening op Studio Brussel, waar ze het twaalf weken uitzing de vijfde plaats schopper Zaterdag 11 oktober, 21.00 uur: Rima Khcheich Group De Libanese zangeres Rinfa Khcheich maakte deel uit van de Arabische- Nederlandse formatie Orient Express, net onder anderen de leden van het ïiri Honing Trio. Met Orient Express nam ze een prachtige cd op, die prompt voor een Edison werd geno mineerd. Een concerttoumee volgde met onder meer een optreden op het North Sea Jazz Festival (waar ze ook jaar weer staat). Dit jaar verscheen de nieuwe cd van tie Rima Khcheich Group. In Para dox presenteert de Rima Khcheich Group een repertoire dat bestaat uit Brabant Voor deze tweede editie van dit Gala van de Brabantse Dans zijn vier zui delijke gezelschappen gevraagd om een nieuwe choreografie te maken van ongeveer 15 minuten. U ziet werk speciaal gemaakt voor de grote zaal van Panama Pichrres/Pia Meuthen, United-C, Helma Melis en Station ^"id/Joost Vrouenraets. De coaching in handen van de internationaal befaamde dansdramaturg Guy Cools. Het gala gaat in première in Theaters Tilburg als bijzondere afsluiting van Dansweek Brabant. Zaterdag 11 oktober, Bat Cave, 20.30 uur: Rising Magma Rising Magma is een reizend festival voor heavy bands. Een festival voor een broederschap van ambitieuze bands die er klaar voor zijn om .de wereld te veroveren. Rising Magma biedt een in snel tempo groeiende groep vette bands uit Nederland en daarbuiten. De gemene deler is heavy in alle mogelijke verschijningsvor men, van bluesstoner via psychedeli sche invloeden tot seventiesmetal en doom aan toe. "Vertrokken als een Zwaluw" is de titel van de nieuwe cd-single van de Tilburgse zanger Peter Smulders. ;che Met zijn bijna 40-jarige ervaring ids- als artiest kent rasentertainer Peter Smulders het klappen van de zweep. Als geen ander weet hij wat er voor nodig is om bij zijn optredens de juiste toon te zetten. De nieuwe cd-single is de voorloper van zijn te verwachten nieuwe cd-album. De tweede track op de nieuwe single is het nummer "Ga met mij door het leven". De presentatie van de nieuwe cd- single vindt plaats op zondag 12 oktober in De Druiventros, Bossche- weg 11 in Berkel Enschot. Aanvang om 15.00 uur. Naast Peter Smulders zullen diverse collega-artiesten van de partij zijn, waaronder Leen Zij- Imans, Renate, Denans, Franz und Freddy, Janneke de Roo, Jesse, Mic key 2Much en DJ Coenio. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, Thomas van Diessenstraat 1 te Goirle. Of tele fonisch te reserveren via nummer 013- 5343400 tijdens kantooruren, of via onze email: info@janvanbesouw.nl Reeshof, zeker niet voor kinderen die over het algemeen minder mobiel zijn dan volwassenen. Backx verrichte vervolgens de officiële openingshan deling. In het biblie, wezig voor kinderen van jaar. Ook oudere kinderer wassenen s.uuuvu m u Grote E van de dvd's te r zowel vol hier boeken inl boeken c^‘ De openingstijden van Bibliopunt Grote Beemd zijn maandag en woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 12 oktober, 15.00 uur: Rot terdams Saxofoonkwartet ichtte Tom de Vette samen andere studenten van het Conservatorium het Rot- jnkwartet op. Van het enen inmiddels vier laatste in 2006 werd epertoire bestaat sities van onder iatti, Puccini, Zaterdag 11 oktober, 20.30 uur, .igeti, jazz en eigentijdse Concertzaal: Magogo Kameror. Mingus, Monk en Piaz- kest - Magogo's Metamorfosen Bent u klaar voor Magogo's grootste muzikale uitdaging tot nu toe? De Woensdag 15 oktober, 21.00 uur: Metamorfosen van Strauss zijn pittig, Zuid/. Konkpack zelfs voor de ervaren eerste violiste is in Konkpack bestaat uit drie improvi- Nadia Wijzenbeek, die haar passie satoren: Tim Hodgkinson, Thomas en liefde voor muziek in dit concert Lehn en Roger Turner. Turner zet de volledig kwijt zal kunnen. Magogo basispatronen uit met een constante transformeert tijdens dit concert mee stroom van bekkengeluiden, snare- met de luchtige klanken van Bartoks geroffel en pulserende beats. Thomas Divertimento naar Strauss' klaagzang Lehn laat horen wat voor geluiden er op de vernietiging van het Nationaal aloge synthesizer gehaald Theater in München aan het einde rorden: van kosmische van de Tweede wereldoorlog, capes tot morse bliepjes, van niets opborrelende klanken tot Zondag lang aangehouden, ultra-lage basffe- Schouwt quenties. Tim Hodgkinson zorgt met gitaarspel a la Fred Frith, knetterende electronica en uithalende saxofoon voor de scherpe omlijsting van het geheel. Vrijdag 10 en zaterdag 11 oktober, 20.00 uur: Gerard van Maasak- kers en de Koninklijke Harmonie "Oefening en Uitspanning" Brabantse zanger met een groot voor zijn geboortegrond, dat is Gerard van Maasakkers. Al 30 jaar zingt en schrijft hij over het dage- 90 uur: lijks leven en de dingen die hem Grupo bezig houden. Reden te meer voor de tribute-cd "Gerard van Maasak kers Anders" over de toonbanken te laten gaan. Daarop zingen tal van KI—'rrlandse artiesten als o.a. Guus ...juwis, Paul de Leeuw, JW Roy en talloze anderen bedjes van Gerard. Maar natuurlijk doet Gerard het ook op andere manieren. Zoals een con cert geven met de Koninklijke Har monie "Oefening en Uitspanning" uit Goirle bijvoorbeeld. Samen met deze Vrijdag 10 oktober, 20.30 u1"- Concertzaal: Grande Randonnée: traditionele en moderne Arabische Visioenen - Hildegard von Bing liederen, in hedendaagse westerse In een benedictijner klooster v arrangementen: muziek die een brug Hildegard von Bingen haar leven zal slaan tussen deze twee schijnbaar aan geestelijke werken, gebaseerd verschillende muzikale culturen. op haar visioenen. Hildegard schrijft, schildert en correspondeert met belangrijke lieden zoals de paus en de adel, die om haar inzichten vra gen. Maar ze componeert ook! Haar muziek is rijk aan poëzie.Het inter nationaal gewaardeerde Ensemble für Frühe Musik is gespecialiseerd in de Hildegards muziek. Haar composities worden afgewisseld met psalmen en Gregoriaanse zang. Wuder Hugo Backx heeft vorige rel woensdag officieel Bibliopunt Grote Beemd aan de Dalemdreef 3b geopend. Volgens Bibliotheek Midden-Brabant werd het direct al intensief gebruikt: tijdens de ope ning leenden al diverse kinderen ten grote stapel boeken. Barnette de Kok, algemeen direc teur van Bibliotheek Midden-Bra- bant, benadrukte in haar inleiding dat Bibliotheek Midden-Brabant het belangrijk vindt om daar te zijn waar mensen wonen en leven. Alleen de tWiotheekvestiging op winkelcen trum Heyhoef volstond niet meer tot de steeds groter wordende wijk transformeert ti, met de luchtige Divertimento na iaai horen wat voor geluiden er op de vernietiging va uit een analoge synthesizer gehaald Theater in München kunnen worden: van kosmische van de T’J- soundsca; uit het nie Dinsdag 14 oktober, 20.30 uv certzaal: Raiz di Polon - uau Ecstatic Raiz di Polon staat garant voor een eigentijdse mix van dans en muziek. Met een krachtig optreden neemt de groep u mee langs de verschillende culturen van de Kaapverdische archi pel. De voorsteHing bestaat uit vier verhaallijnen die elk een onderdeel van de Kaapverdische cultuur vertel len. Raiz di Polon bestaat uit acht artiesten die zowel bedreven zijn in dans als in muziek en theater. Hun verrassende mix van moderne chore- Maak je pas net kennis met dans of ben je juist al jaren liefhebber, het Gala van de Brabantse Dans zal je hoe dan ook van begin tot eind mee slepen. Deze tweede editie biedt een gevarieerd en boeiend programma. Pia Meuthen maakt met Panama Pic tures de choreografie 'Go, teil the women (we're leaving)'. Het stuk gaat over drie succesvolle zakenmannen, die tijdens een avond uit steeds losser met elkaar omgaan. Tot de ochtend nadert en de stropdassen weer wor den gestrikt 'One-Eighty', United-C, is Roelants en i Drie neefje Teddy het Panamakanaal aan het graven is. Als op een avond neef nummer twee op de stoep staat met een vers lijk in de kofferbak, nemen de gebeurtenissen een levensgevaar lijke wending. Deze avond heeft alle ingrediënten voor een dolkomische en bloedstollende avond. Donderdag 9 oktober, I 21.00 uur: Ef en Atlantis Degene die EF (Embrace this Fee ling) kennen, weten allang dat in en door de indrukwekkende sound van EF diverse universele emoties worden uitgedrukt. De melodieuze, spacey postrock trekt niet voor niet dezelfde fans als Explosions In The Sky, Mogwai en Sigur Rós. De nuan ces worden aangebracht door atypi sche rockinstru-menten als melodica, accordeon en trompet. Atlantis is het soloproject van Gilson Heitinga. Live krijgt hij ondersteuning van diverse muzikanten. Op onder meer afge lopen No Sleep Til Burg veiraste Atlantis vriend en vijand met een sferische, donkere en bedwelmende sound. Donderdag 9 oktober, 16.00 uur: De Schoenen van Jeroen De Schoenen van Jeroen. Dat is de titel van een nieuw theaterstuk dat elf jongeren van de Partici patie Werkplaats Jeugd Midden Brabant hebben gemaakt en dat Op wanden, de vloer en de com puter brengen de nieuwste media de geschiedenis van de schrifte lijke communicatie met het heden en de toekomst in kaart. Dyna miek, afwisseling en eigenzinnig heid zullen het nieuwe Scryption karakteriseren. Het museum richt zich op een brede doelgroep, van jong tot oud. Voor gezinnen, ouderen, scholie ren of studenten is het museum interessant. Het nieuwe Scryption verbindt zich in het bijzonder met de 'young creative professionals'. Deze groep is gespecialiseerd in de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van schriftelijke com municatie. Het nieuwe concept vindt zijn definitieve verwezenlijking over drie tot vier jaar als het museum waarschijnlijk verhuist van de locatie aan de Spoorlaan naar het Veemarktkwartier. Donderdag 16 oktober, 21.15 uur: Zuco 103 Het zesde album 'After The Carna val' ligt sinds een paar weken bij de cd-dealer. De makers, Zuco 103, boeken ondertussen ook een nieuwe radiohit. Lilian Vieira, Stefan Schmid en Stefan Kruger namen het album in Rio de Janeiro op, de thuisstad van Lilian. Met een reeks nummers die het kader c.q. subgenre Brazi- lectro (jazzy, Brazilian, electronisch) door-breekt. De Zuco sound flirt ook met Afro-Cuban, drum 'n bass, Afri kaanse muziek en dub. Donderdag 9 oktober, 20.30 uur: Literaire Salon: Thema literatuur en natuur Met medewerking van de schrij- Een ver Tijs Goldschmidt, voorver- hart koop via Boekhandel Livius. Vrijkaarten Wil je ook kennismaken met de nieuwste dans uit Brabant? Stuur dan voor 11 oktober een e-mail met je naam, adres en telefoonnummer onder vermelding van 'Vrijkaarten Tilburg' naar info@stationzuid. Je maakt dan kans op twee kaarten voor het Gala van de tse Dans op zondag 12 okto- 2008 om 16.00 uur in Theaters iopunt zijn boeken aan- r kinderen van 0 tot 12 oudere kinderen en vol kunnen in Bibliopunt Beemd terecht om met één twee pe's boeken, cd's en reserveren. Ook mogen Hwassenen als kinderen :en inleveren en bestelde ophalen. eningstijden van Biblie Jeemd zijn maandaj G 9 OKTOBER 2008 - PAGINA 1Q Dinsdag 14 oktober, 20.15 uur, schouwburg: Thriller Theater - Arsenicum en Oude Kant Twee zussen op leeftijd besluiten om eenzame mannen uit hun lijden te verlossen door ze te vergiftigen met een glaasje vlierbessenwijn. De lij ken verdwijnen in de kelder waar hun Donderdag 9 oktober. 18.30 uur: In Flames, Gojira en Sonic Syndicate In Flames is’een melodische death- metalband uit Zweden. De band werd eind jaren '80 opgericht door Jesper Strömblad, die de band Ceremonial Oath had verlaten omdat hij muziek in een andere richting wilde maken. Invloeden put In Flames uit zowel Zweedse volksmuziek (al zijn die op de nieuwere albums nauwelijks meer te horen), Iron Maiden als 'old- school' deathmetal. 'Morbid Angel meets Tool', zo klinkt Gojira. De Franse band geeft aan die sound mix een eigen draai. De band bouwt op het fundament van deathmetal en voegt daar naar eigen inzicht en kunde melodieuze accenten aan toe. Het Zweedse Sonic Syndicate won in 2005 een bandcontest van het beroemde metallabel Nuclear Blast. Dat resulteerde kort later in het album 'Only Inhuman' en vele fans en media-aandacht. Zondag 12 oktober, 15.0( Optreden tangogroep Del Sur Vijf Brabantse musici delen hun ucide voor de muziek van Piaz- M zolla. In zijn composities wor- Nederlandse artie uvn emoties in een ongepolijste Meeuwis, Paul d vorm verklankt. Soms rauw, soms - ingetogen maar altijd recht naar het hart van de luisteraar. Ver schillende muziekstijlen komen bijeen: klassieke muziek, tango en jazz. Woensdag 15 oktober, 20.30 uur: Lenette van Dongen met NIKÈ (try-out) In NIKÈ gooit Lenette van Dongen de deur naar waarheid open. Soms duikt uur: ze ineens op... Die snibbige vrouw Pop- die alleen nog maar in korte bijtende zinnen kan spreken. Die alleen nog maar met schelle stem opdrachten snauwt. Die elk teder gebaar met een korte ruk van haar schouders ontwijkt en elke poging om haar mil der te stemmen afkapt met een rot opmerking. Lenette van Dongen, daar hebben we het over, doet nieuwste programma NIKÈ. Vrijdag 10 oktober, 21.00 uur: Freshhh #4 met Ziggi The Renaissance Band. Silverstar Sound en Unitedsounds Zijn echte naam is Ricardo Blijden, maar steeds meer mensen leren hem kennen als Ziggi. De reggae- en dancehall-artiest tourde met groot succes door Duitsland (met Gentle man). Zijn nieuwe album 'In Transit' kwam in september in heef Europa uit. Ziggi is geïnspireerd door acts als Beenie Man, Bounty Killer,, Sean Paul en Wyclef Jean. Vrijdag 10 oktober, 21.00 uur: Joris Roelofs Quartet featuring Ari Hoenig, Aaron Goldberg en Johan nes Weidenmüller Joris Roelofs (1984) viel al op jeug dige leeftijd op door zijn volwassen spel. Hij won zo'n beetje alle jazz- prijzen die et in Nederland zijn en vertrok naar New York City. Recente lijk nam hij daar een album op onder Je naam 'Introducing Joris Roelofs’, geproduceerd door de Oostenrijkse gitarist Wolfgang Muthspiel voor zijn label Material Records. Voor dit album heeft hij een band bij een gebracht met daarin Ari Hoenig op drums, Aaron Goldberg op piano to Johannes Weidenmüller op bas. Roelofs speelt altsax en klarinet. Donderdag 9 oktober, 20.15 uur, Schouwburg: Dansweek Brabant - Australian Dance Theatre met G De Australische choreograaf Garry Stewart zette met Birdbrain, een moderne bewerking van Het Zwa nenmeer, zijn Australian Dance The atre op de kaart. Sindsdien is dit gezelschap ook in Theaters Tilburg een regelrechte hit. Opnieuw neemt Stewart een klassiek balletsprookje onder handen: GiseHe. Het roman tische verhaal van het boerenmeis je dat wordt verleid en bedrogen, wordt in G niet letterlijk naverteld. De bewerking richt zich meer po de centrale thema's als seks, dood en bedrog. De ruige, acrobatische bewegingsstijl wordt gecombineerd met five videobeelden en lichteffec ten. Een spectaculaire bijdrage aan Dansweek Brabant. De Tilburgse formatie Savannah geeft op zaterdag 11 oktober weer een con cert in partycentrum Oase in Tilburg. De populairste countryband van de Benelux verzorgt twee keer pier jaar een avondvullend programma bij Oase. Savannah staat in zijn genre al meer dan twintig jaar aan de Europese top. De band heeft tal van cd's en een live-dvd uitgebracht. De agenda is uitstekend gevuld met optredens in binnen- en buitenland. Partycentrum Oase is de Zevenheuvelenweg Kaarten zijn in krijgbaar via tel. de avond zelf aan uur open gaat. oktober om 16.00 uur, Gala van de Brabantse Dans, Theaters Tilburg, €22,15 harmonie brengt hij een ontroerend, nuchter, en spetterend programma met zijn sterkste liedjes dat garant staat voor een boeiende avond uit. ■n het centrum. Arno Schui- Justin Yep, Floortje Raus, chanek en Sonja Augart geval mee. Zestig dans- Jenten voeren het uit. Donderdagavond 9, vrijdag 10 en zaterdagmiddag 11 oktober, Tilburg centrum Tangosalon Heerlijk zelf aan de dans tijdens de Tangosalon of bewonder spetterende tangopresentaties. Diverse demon straties van Argentijnse tangostijlen worden verzorgd door Tipo Tango Eindhoven en Tango Brabant. DJ Isaac zofgt achteraf voor de muziek. Op 11 oktober vanaf 22.30 uur, Thea ter De NWE Vorst, toegang gratis V.I.P.-bus De Dansweek Brabant V.I.P.-bus is er dit jaar voor het eerst. Op het het Pieter Vreedeplein vind je volop informatie en er zijn veel interactieve activiteiten, zoals interviews met pro minenten en dans op - voorbijgangers kunnen Danshuis Station Zuid prese er bovendien een spannend online gemaakte choreografieën. Panama podium dat de tijdloze kunst van dans Pictures/Pia Meuthen, United-C/ en film versmelt met het medium Pauline Roelants Maarten van der internet. Tot en met 12 oktober v.a. Put, LaMelis/Helma Melis en Dans- 11.00 uur elk uur een voorstelling in huis Station Zuid/Joost Vrouenraets de VIP-bus op het Pieter Vreedeplein, ontwikkelden korte, krachtige stek- toegang gratis ken van ongeveer een kwartier. Het Gala van de Brabantse Dans gala gaat in première in Theaters De eerste editie van dit gala in 2007 Tilburg als bijzondere afsluiting van werd in de pers omschreven als 'een Dansweek Brabant en is daarna nog ware dans-explosie van Brabantse te zien in Eindhoven, Breda en Oss. bodem, zoals die nog niet eerder Vooraf valt er te genieten van Hond- te zien was'. Ook deze editie gaat engeluk. Een stuk van Vloeistof dat knallen met exclusief voor het Gala zich vóór de deur afspeelt. Op 12

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 11