W I Seniorenbeurs biedt interessante eren a ~Z mix van informatie en amusement O I Filmmiddagen voor 50-plussers in Euroscoop €5 entree in plaats van €6 o De Druiventros Zondag 5 oktober in -2' 995, ITALIA 3IZZA- EN PASTA bezorgdienst GRATIS 1684796 loemstraat 129 Tilburg ensdag gesloten. j n ialist DONDERDAG 25 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 13 égen zéér lage prijzen. irg, met eigen atelier! Hierna van de Seniorenbeurs is dit jaar 'Een kleurrijk leven'. FOTO: HANS DONDERS Arubanen. Petra Jansen Scène uit Mamma Mia. p st. 5038 SR Vr. 09.30 tot 20.00 uur, Za 09.30 tot 17 00u*j apijt v.a. 225,- 1 1 liers - Diamantair 14 HP Tilburg 01 3-542 50 8f| www.fritsmusic.nl COLOFON ACTIE ivanaf il info@helfteren.nl Bereikbaarheid Euroscoop aan de Prof. Goos- C -vu Kan gestuurd i f Seniorenwijzer L' Jrern, Postbus 307! Europ: In eer Lezers van de Seniorenwijzer krijgen met deze bon in Euroscoop op 7 oktober 1 euro korting op de entreeprijs van Mamma Mia, de meezingversie. Aanvang 14.00 uur. Naam en leeftijd: Handtekening: (Desgewenst invullen) Hou me via e-mail op de hoogte van films in Euroscoop! E-mailadres: ME CINEMA teem met HDD/DVD arde schijf, ingebouwde dig ige tuner, Pause live tv, Elec i, USB, HDMI 2in/1 out, I, A!u afstandsbediening Systeem, Dubbelcenter u met 55% korting nnel Integrated lusic system with HDMI, jer Broer Don- tobiografische diensttijd in zijn verblijf in een Het nieuwe filmtheater Euroscoop in Stappegoor start op dinsdagmid dag 7 oktober met maandelijkse 50-plus voorstellingen. De eerste keer is dat de speciale meezingver sie van Mamma Mia, de succesvol le filmversie van de ABBA-musical. Met de bon bij dit artikel krijgen lezers van de Seniorenwijzer op 7 oktober €1,- korting. Op 5 oktober is ze op de Seniorenbeurs, bekennen dat ze nog n precies weet wat dat onder andere tot uiting ir. ten, interieurkeuze en kledir Ook leien, meubilair, zijn i met H TECHNIDAK Dakdekkersbedrijf- PLATDAKBEDEKKINGEN EN ISOLATIES I SCHERPE PRIJZEN, GRATIS: DAKINSPECTIES, 1 PRIJSOPGAVEN 1 INCL. 10 JAAR GARANTIE! I J tel. 0492-362663 06-30652249 L’ Diver! Ideaal voort Rustzoekersl ende! Natuurge! Ouderen kunnen zondag 5 oktober voor de zesde maal terecht op de Seniorenbeurs voor informatie en amusement. Het evenement staat ditjaar in het teken van 'Een kleurrijk leven'. De beurs, wederom in hotel-restaurant/partycentrum De Druiventros in Berkel-Enschot, wordt georganiseerd door een groep enthousiaste oudere vrijwil ligers, samen met het Ouderenwerk van de Twern. Marian Smits (55) en Joop Visser (70) zijn dit jaar voor het eerst actief als vrijwilliger w dit evenement. "De Seniorenbeurs biedt veel interessants voor ouderen." I tilburgse koerier i SEPTEMBER 2008 - PAGINA Ij De Seniorenwijzer verschijnt .-enmaal in de twee weken in De Tilburgse Koerier. I^edactie: Isabella de Boer- Verheijen, André Coenen, Riek ™pse-Tiemens, Gerry Hovers, Petra Jansen, Karei Luiijf (eind- ^acteur), Loes Mertens-Ver meer, Mat de Vries. Redactieadres: Seniorenwijzer, <hting de Twern, wcentiusstraat 102, 5038 SR Jlburgjtel. 013-5839999. l°Pi^an 9estuurcl worden .er, p/a de -erri, rostbus 3078, 5003 DB fliburg; e-mail seniorenwijzer® Wn.nl. K°Pijsluiting: donderdag in de W weken om 12 uur. mtspannir seurs, poli! voeding centra. Amusement is er in de vorm van «aantal muzikale optredens. Op bet podium staan die dag de Goir- «e troubadour Jo Hogendoorn, de Begonia's met smartlappen, Wensliederen en meezingers, Ut Reusels Muziekske met Brabant se luisterliedjes, zeemanskoor De leyezangers, de No Name Coun tydancers en De Nachtegaal van Oirschot: Jeanne Verbeek-van talmeren met Nederlandstalige m Marialiedjes. Joop heeft de functie van beveili ger tijdens het evenement. "Ik hou de boel in de gaten, kijk of er geen problemen zijn. Het lijkt me leuk om te doen. De Seniorenbeurs is sowieso zeer de moeite waard om te bezoeken", vertelt hij. Ook Joop wil volgend jaar graag weer als vrijwilliger aan de slag. ining- en projectstofferinc 13 www.tth-tilburg.nl BINNENZON WERING eviB, De 50-plus voorstellingen zijn elke eerste dinsdag van de maand om 14.00 uur te zien. Voor de film krij gen de bezoekers een kopje koffie met een lekkere versnapering; dat is bij de toegangsprijs van €6,- inbegrepen. Deze eerste keer is de prijs dus €5,-, tegen inlevering van de bon. Reserveren is mogelijk via tel. (013) 5812820 {na 12.00 uur) of de website www.euroscoop.nl. ameskunstschaat! EN met beschermer! ose), kleur wit, 1 lesseif >en gebruikt, maat 39, ui :rfecte staat. 50 euro tel! 13-5331989. KleurrijkJeven 'tressant zijn ook de interviews i»t kleurrijke Tilburgse ouderen «i allerlei pluimage, die in een W zaaltje plaatsvinden. Deze nterviews sluiten aan bij het taia van deze Seniorenbeurs: ^rrijk leven. Voor dit thema gekozen om te laten zien dat Wen tegenwoordig geen grijze ’uzen meer zijn, maar verschil- mde leefstijlen hebben. Dat komt Kleurrijk... Nederland is een kleurrijk land, onder meer door mensen wier wiegen niet hier stonden, maar die hier wel al bijna heel hun leven wonen. Hieronder een selectie van kleurrijke schrijvers die in de Bibliotheek Midden-Brabant te vinden zijn. 2x9 levens: Chinese ouderen in Nederland van Yee Ling Tang verhaalt over 60-plussers van Chinese afkomst. Ze komen uit Hong Kong, Taiwan, China, Suriname of Indonesië en werkten in een res taurant, als zeeman, ambtenaar, etc. Gesprekken met 'gewone' mensen van Turkse of Marokkaanse komaf over bruidsschatten, het boze oog, en over moslims in het algemeen heeft Timke Visser genoteerd. De titel Zoet eten, zoet pra ten: Turken en Marokkanen over feesten geloof en tradities verwijst naar het Suikerfeest aan het eind van de Ramadan. Dan komt er lekker en zoet eten op tafel, maar worden ook ruzies uitgepraat. Chris van der Heijden schreef Het bejaardenoffensief: verhalen over oudere mensen die zich niet verzetten tegen modieus gedoe en genieten van het eenvoudige, bijvoorbeeld van een ouderwets puddinkje in plaats van een met een fantasiesmaak en -naam... Herkenbaar? Per ongeluk mens is de titel van het boek dat Tilburger D ders (1926) in 1981 in eigen beheer uitgaf. De autobk roman gaat onder meer over zijn jeugd in Tilburg, zijn g. Nederlands-lndië, zijn leven aan de zelfkant en zijn verï inrichting. In 1989 volgde een tweede deel. De Seniorenbeurs vindt plaats in onder andere tot uiting in activitei- net kader van de Internationale ten, interieurkeuze en kleding. Het Dag van de Ouderen, die dit jaar begrip 'kleurrijk' staat natuurlijk op wensdag 1 Oktober wordt ook voor ouderen uit andere cul- De gratis toegankelijke turen die in Nederland en West- peure is interessant voor een Europa wonen. ■w -■ -■ 'tragpubliek: van jong^ cederen In een kleine zaal komt een aantal I 11 I (50-plussfers) tot mensen op hoge kleurrijke Tilburgers in interviews F - 1 I K 71 JI teeftijd. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn zij we/tom voor een mix van «formatie en amusement. Zo kunnen ouderen zich laten «formeren over onderwerpen als aanpassingen in huis, belangen behartiging, cursussen, financiën, ie gemeente, gezondheid, hob by's, hulpmidde mtMwnning, de ouderenadvi- ilitiek, thuiszorg, vervoer, anlaan 15) is er op vrijdag jisteren mag ook! Entree vanaf een week Test rijvaardigheid Met de Broemtest - gemaakt door Veilig Verkeer Nederland (WN), ANWB en Bovag - kunnen 50-plussers nagaan hoe hun rijgedrag is. Dat gebeurt in de eigen auto met een rij-instructeur als passagier. Onderdelen zijn ook een oog- en gehoortest en een theorieles, alle maal verzorgd door vakkundige krachten. De test is vrijblijvend en heeft geen gevolgen voor het rijbewijs. De volgende Broemtest in de gemeente Tilburg is op maandag 27 oktober in en bij zalencentrum De Druiventros (Bosscheweg 11, Berkel-Enschot). Aanmelden: voor 6 oktober bij het Tilburgs Overleg Gehandicaptenorganisaties (TOG), tel. 4686165. Betaling kan alleen door €10,- over te schrijven op giro 4880784 t.n.v. TOG Tilburg, o.v.v. Broemtest. Voorkom dat je valt! Vallen kan soms vervelende gevolgen hebben. Over hoe je dat kunt voorkomen geeft fysiotherapeut B. Jansen uitleg op donderdag 2 oktober in wijkcentrum In De Boomtak (Boomstraat 81). Hij geeft van 14 tot 16 uur praktijkvoorbeelden en tips, onder meer over een goede houding, ook achter de rollator. De toegang is gratis, evenals een kopje koffie of thee. Meer informatie: Bep van Poppel, ouderen werker van de Twern, tel. (013) 5436664 Mantelzorgers en professionele zorg Mantelzorger is iedereen die zorg verleent aan een zieke partner, vader of moeder, kind of goede vriend. Soms moet de mantelzorger op zoek naar professionele zorg voor de patiënt. Dat is vaak niet eenvoudig. Daarom is het thema van de volgende inloopbijeen- komst voor mantelzorgers in Tilburg-West: U heeft een zorgvraag, en dan? Deze inloop is op woensdag 8 oktober van 13.30 tot 15.30 uur in wijkcentrum 't Kievitslaer (Reinevaarstraat 55). Aan de orde komen o.m. mogelijkheden voor zorg, de aanvraag, indicatie, de functie van gemeente en Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Er is ook gelegenheid om vragen te stellen en ervaringen uit te wis selen. IRECT WOONRUII ODIG? Te koop! L objecten! Ideaal tarters! 7. Woningzoekende! Natuurge! ieters! Enkele gestoffeerd i gemeubileerd dus... instap! laar! Telefoon! Brievenbusl rtemet! Alle voorzieningen inwezig! Meer aanbod' 'ww.star-projects.nl. Finan! lering wordt verzorgd! Infdi f -afspraak! Telefoon: 0131 182866 of 06-51551577 i onder andere Meryl Streep en Pierce Brosnan, is een muzikale komedie. Donna (Meryl Streep) heeft een hotel op een idyllisch Komedie Grieks eiland. Haar dochter Mamma Mia, met in de hoofdrollen Sophie gaat trouwen. Voor de Kracht putten uit Je herinneringen Leven met plezier. Soms valt dat niet mee, zeker niet bij tegensla gen. De cursus Op zoek naar zin kan 55-plussers dan een steuntje in de rug bieden. Deelnemers staan met behulp van hun zintuigen en creatieve werkvormen stil bij hun ervaringen, bijvoorbeeld op de lagere school, bij vriendschappen en bijzondere gebeurtenissen. Ervaring en onderzoek leren dat veel deelnemers zich zo opnieuw bewust worden van de eigendevenskunst en -kracht. De cursus van twaalf bijeenkomsten start op donderdag 30 oktober in Tilburg en wordt begeleid door medewerkers van de GGZ Midden-Brabant. Kosten: €25,- Informatie en aanmelding: afdeling Preventie van de GGZ Midden-Brabant, secretariaat, tel. (013) 5808480. Activiteiten in Zorgvlied en De Blaak Op vrijdag 3 oktober is er in van 14 tot 17 uur in wijkcentrum Zorg vlied (Schout Backstraat 33) een gezellige middag met muziek en informatie over activiteiten van o.a. Wijkraad De Blaak, Wijkver- eniging Zorgvlied Totaal, KBO-afdeling Petrus en Paulus en Zon- nebloemafdeling Petrus en Paulus, ER is muziek van zanggroep Zand, Zeep en Soda en de band Tsmoesje. Meer informatie: Bep van Poppel, ouderwerker van de Twern, tel. (013) 5436664, e-mail bepvanpoppel@zuidwest.twern.nl. Excursie naar Oisterwijk Werkgroep 55+ van De Baselaer organiseert op dinsdag 14 oktober van 13.00 tot 16.30 uur een busexcursie naar Oisterwijk. Vertrek en aankomst bij wijkcentrum De Baselaer (Hoefstraat 175). Kaartjes a €4,50 (inclusief een versnapering) zijn daar verkrijgbaar. Ontspanning In Zorgcentrum Padua (Paus Adriaanstraat 60) wordt het vijfde Padua Rikconcours gehouden op de dinsdagen 30 september en 7, 14, 21 en 28 oktober, steeds om 19.00 uur. Kosten per avond: €1,50. Inschrijven op de avonden zelf of via tel. (013) 5408600. In wijkcentrum De Ypelaer (Corellistraat 10) is er elke eerste en derde vrijdag van de maand van 20 tot 24 uur een dansavond voor ouderen; entree €1,-. KBO Goirke Hasselt houdt op vrijdag 26 september om 14.00 uur een levenmiddelenbingo in wijkcentrum De Poorten (Hasselt- straat 194). Kaarten kosten 3,50 voor tien ronden. Op zondag 28 september is De Salon, een gezellige, maande lijkse ontmoeting voor lesbische en homoseksuele 50-plussers, bij een van de leden thuis. Tijd: van 16 tot 19 uur. Informatie: Gerrie en Cobie, tel. (013) 8507930 of Jan, tel. 5350029. Zondag 5 oktober is er in wijkcentrum De Baselaer (Hoef- straat175) weer een volksdansinstuif o.l.v. Alma Verhagen. Van 11 tot 13 uur dansen op Griekse bouzouki's, Slavische doedelzakken, countryliedjes, etc. Informatie: tel. (013) 5421325. In wijkcentrum de Reit (Westertorenlaan 4) kunnen kaarters op donderdag 2 oktober vanaf 14 uur rikken, jokeren of hoogjassen. Er is voor iedereen een prijsje; kosten €1,20 inclusief een kop koffie of thee. In zorgcentrum Reyshoeve (Gendringer 26 september om 15 uur een Danscafé; lui €1,-. Kaartjes (en consumptiemunten a €1,-) zijn ervoor te koop bij de receptie van Reyshoeve. Dag van de Ouderen in West In Ouderentrefpunt 't Sant (Beneluxlaan 74) wordt op woens dagmorgen 1 oktober vanaf 10 uur de Dag van de Ouderen gevierd, o.m. met smartlappenkoor De Begonia's. Vooraf inschrijven; kosten €1,- p.p. Woensdag 1 oktober viert KBO-afdeling St.Maarten/de Reit de Dag voor de Ouderen met infostands en ontspanning, o.a. het Hey- hoefkoor. De middag in wijkcentrum De Reit (Westertorenlaan 4) duurt van 14 tot 17 uur. Toegang, koffie en thee zijn gratis. Gratis pendelbus De dag van de Ouderen wordt om 10.00 uur officieel geopend door Gon Mevis, de nieuwe wethou der van Zorg, Welzijn, Ouderen en WMO. Bezoekers krijgen een handige brochure met plattegrond en informatie over de deelnemers van de beurs. De gemeente laat weer een gratis pendelbus rij den van het Centraal Station in Tilburg naar De Druiventros en terug. Daarnaast rijdt lijn 9 van de stadsdienst naar Udenhout via Berkel-Enschot. Voor bezoekers die met de auto komen, worden verkeersregelaars ingezet. Ook fietsers zijn natuurlijk welkom. De Druiventros ligt aan de Bossche weg 11 in Berkel-Enschot. senslaan is met buslijn 1 (rich ting Goirle) en 3 (Stappegoor) te bereiken. Uitstappen bij de halte Ijsbaan (de eerste halte over de Ringbaan-Zuid). Honderd meter links van het IJssportcentrum Til burg staat de nieuwe bioscoop. Automobilisten gaan vanaf de Ringbaan Zuid voorbij het IJs sportcentrum en het bioscoop complex, aan het eind van de Prof. Goossenslaan rechtsaf, ver volgens weer rechts en dan nog eens rechtsaf om de parkeerga rage onder Euroscoop in te rij den. Daar zijn zeshonderd gratis parkeerplaatsen. Via een trap of een lift, die geschikt is voor rol stoelgebruikers, komen ze in de welkomsthal van Euroscoop. De volgende 50-plus Bios is op dinsdag 4 november; dan draait The Kite Runner (De Vliegeraar). denk dat ik de mensen de weg mag wijzen. Verder is het nog een Veel variatie verrassing voor me", lacht ze. Ze Al met al biedt dit evenement heeft er veel zin in. "Volgend jaar veel variatie. Dat vindt ook Marian ben ik weer van de partij!" Smits (55). Dit jaar is ze voor het eerst als vrijwilliger actief voor de Beveiliger Seniorenbeurs. "De beurs biedt Ook Joop Visser (70) is een nieu- veel interessants voor ouderen", we vrijwilliger en al eerder op de zegt ze. Ze kan het weten, want Seniorenbeurs geweest. Maar niet vorig jaar is ze er zelf geweest, als bezoeker. "Ik ben al negen jaar "Mijn vader raadde me aan om er voorzitter van KBO-afdeling De eens te gaan kijken. Op de beurs kwam ik een kennis tegen van de carnavalsvereniging, die ook bij de Seniorenbeurs betrokken is. Ze vroeg me wat ik ervan vond. Ik zei dat ik het een leuk evenement vond. Toen vroeg ze me of ik vrij williger wilde worden. Dat wilde ik wel." Marian deed al eerder vrijwilligers werk. "Ik zat in het communiewerk van de parochie Hoefstraat. Maar ik woon inmiddels in de Reeshof, dus met dat werk moest ik helaas stoppen. Toen had ik weer tijd Goede Herder en sta elk jaar met voor ander vrijwilligerswerk, zoals een informatiekraam op de beurs, nu voorde Seniorenbeurs." Verder ben ik lid van de Stads gastvrouw deeladviesraad voor Ouderen Ze moet Tilburg-West. Vanwege die twee niet helemaal functies ben ik gevraagd als vrij- 4 inhoudt. "Ik williger voor de Seniorenbeurs." aan het woord. Dat zijn o.a. Gerrit Poels van de stichting Broodno dig, Kemal Yusuf Heptemiz van de stichting Nieuwe Lente voor Turkse ouderen, en de zusters Veerle de Beider en Delia de Brou wer van de Zusters van Liefde. op de Seniorenbeurs zelf die ouderen uit andere cul turen goed vertegenwoordigd. Er staan kraampjes van Surinaamse ding, welzijn, wonen en zorg- Ouderen Tilburg (SOT), de Marok kaanse Tilburgse Ouderen (MTO) en de Stichting Caribische Seni oren Tilburg van Antillianen en spedalist.nl SAR SEIKOti^J bruiloft heeft Donna haar oude vriendinnen Rosie en Tanya uitge nodigd, met wie ze vroeger een zangtrio vormde. Dochter Sophie heeft één grote wens: haar vader ontmoeten, die ze nog niet kent. In haar moe ders dagboek heeft ze ontdekt dat drie mannen daarvoor 'kan didaat' zijn: met ieder van hem heeft haar moeder twintig jaar eerder op het eiland een relatie gehad. Sophie besluit de drie uit te nodigen. In 24 chaotische uur leven oude vriendschappen op en ontstaan nieuwe liefdes. Alle liedjes in de film zijn onderti teld. Dus iedereen in de zaal kan, met steun van een zangeres, volop meezingen. R 401 OA 10

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 13