PLUS a siek 2?9 jtfie De eerste Dansladder is uit F pakkers 1 Spaar voor €40,- aan GRATIS boodschappen. Heerlijke biefstuk met krieltjes 99 Tilburg Studenten Festival 2008 :tPLus Wat een verschil. H iens.nl ng ‘ring igtekens bij dd gemeente I 40 jaar 'vai’ing i keukens 250 gram SEPTEMBER 2008 - PAGINA 6 OETILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 7 Geldig van donderdag 18 t/m zaterdag 20 september 2008 blues, folk, >nd 21.30 uur Gutbucket A^HalUrfFame^e^eest6 vlmie wende breakcore artiesten als O drijven traag de stemming I yellow 12 49 38/08 Aanbiedingen zijn niet bestemd voor wederverkopers en/of grootverbruikers. Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. *Alcohol onder de 16, natuurlijk niet. ïren. www.plus.nl PfiRfïDOX VfïN BESPUW lisatie seren Kerkhof THEATERS TILBURG J van aange kunne op Is u PLUS Biefstuk 250 gram in het werk en ken te stellen, reel gebeuren, wijzen dat de oktober 2008 r tijd ontvangt hopen op een Vertel ons het verhaal rond uw uitkering Brand Pils* Krat 24 flesjes a 30 cl Chardonnay, Merlot, Shiraz of rosé* Uit Australië Fles 75 cl Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. Concertzaal: Orchest o'Enlightenment - Ba ma 1 september, 14.00 uur: indav van ZXZW. Wederom i aanbod van indepen- PLUS Krieltjes, aardappelschijfjes of golfjes 450 gram Zat; Het 2001 uit le Tilburg, loze del. single 'Happy', werd een enon land. Int livereput Zondag 21 ZXZW Sun De laatste dag een gigantisch e show men ook geselec- dit eens jfde avond, ie spectacu- “.denis van en nieu- als Otto -, FFF en in de bin- Woensdag 24 september, 21.00 uur: Gutbucket De bandleden New Yorkse gezel schap Gutbucket beschikken over een enorme energie. Het kwartet heeft een eigen muziekstijl ont wikkeld, een mix van hard rock, latin, klezmer en jazz. De muziek van de band komt live het beste tot haar recht. Zaterdag 20 september, 14.00 uur: ZXZW Saturday Vrijdag 19 september, 20.30 uur, Studio: ZXZW Festival - Clazz Orchestra Waar klassieke muziek en popmuziek elkaar ontmoeten, daar zoekt Clazz Orchestra de grenzen op. Speciaal voor het 7XDN Festival zal het Clazz Orchestra hun visie op het werk van Sun Ra uitvoeren. Kaartverkoop via www.zxzw.nl Vrijdag 26 september, 20.30 uur: Mussen Zwanen met toneelvoor- de ruim twintig stellingen zijn: 5 van stellii september, 19.00 uur: of Breakcore 2 Cum I May „root succes in de herha- breakcore-avond. Onder de Shape of Breakcore 2 r in de Bat Cave en de f of de gemeente de veilig- serieus neemt. Dit blijkt uit :tie stelde aan burgemeester an noord 95 - TILBURG Tel. (013) 58 20 820 iweg 14A - HALSTEREN Tel. (0164) 630 340 C>W-«rktnd Een prachtige concertavond vol sprankelende barokmuziek. Het Orchestra of the Age of Enlighten ment wisselt de mooiste vioolconcer ten van bekende barokgrootmeesters als Bach en Vivaldi af met werken van minder bekende'tijdgenoten als Pisendel en Zelenka. De musici van het vooraanstaande Age of Enligh tenment zijn ware specialisten in de authentieke uitvoeringspraktijk. Solovioliste is Rachel Podger. opFHMIt Salade Bruchetta, knoflook garnalen of zomerse kip Bakje 150 gram Bijv. Zomerse kip giani Group repertoire van haar nieu we cd spelen. Een combinatie van jazz, impro en Argentijnse volksmu ziek komt vooruit uit een jarenlange muzikale vriendschap en een geza menlijke achtergrond. De muziek van Bite the Gnatze omvat talloze genres waaronder jazz, blues, folk, rock en klassieke muziek. Dinsdag 23 september. 20.15 uur. Schouwburg: Akram khan Coma- ny National Ballet of China - Bahok De Indiaas/Britse Akram Khan staat bekend om zijn combinatie van dyna mische Indiase Kathak met eigen tijdse westerse dans. Khan creëert prachtige, originele beelden. In deze dent artiesten! Check het TKZ5N Booklet of www.zxzw.nl voor alle informatie. Vrijdag 19 september, 20.30 uur, Studio: ZXZW Festival - Phill Niblock Katherine Liberovs- kaya Phil Niblock is een componist én- fotograaf en combineert zijn muziek en ee._ met beeldmateriaal van zijn serie ritmesectie 'Movement of People Working'. Tij- dit seizoen dens het ZXZW Festival zal Niblock ochtend te vergezeld worden door video en mul timedia artiest Katherine Liberovs- kaya voor een speciale set. Kaartver koop via www.zxzw.nl u naar www.theaterstilburg.nl. Na het grote succes van afgelopen jaar kan een nieuwe editie van Dans- "—'rint niet uitblijven. Van 4 «xtober biedt dit dansfestival nnend, aangrijpend en spraak- I programma. Dansweek biedt zo'n 50. activiteiten in variërend van heel veel voor- oLvuingen, tot dansfilms, locatiepro- jecten, workshops en Het Gala van de Brabantse Dans. Het volledige programma is te zien op www.dans- weekbrabant.nl. Donderdag 18 september. 20.15 uur, Schouwburg: Hard Gras on Tour - Hugo Borst, Henk Spaan, Frans Thomése, Herman Koch e.a. In deze voetbal show draagt het Hard Gras team voetbalverhalen en gedich ten voor. Hard Gras staat bol van tra gedies en helden, verlies en euforie, teleurstelling en machtsstrijd. Kort om: Hard Gras gaat over het leven zelf. En dat maakt dat u bij Hard Gras on Tour ook goed zit als voetbal niet uw eerste liefde is. Hard Gras on Tour staat in Tilburg met onder meer televisiepersoonlijkheid en voetbal- criticus Hugo Borst, sportjournalist en televisiepresentator Henk Spaan, Frans Thomése en acteur en schrijver Herman Koch. Zaterdag 20 september, 21.00 uur: Sun Ra Arkestra Concerto Grande Omdat het Sun Ra Arkestra de hoofd gast van ZXZW 2008 is, gaat vreemdste orkest ter wereld nog e goed, los op de laatste vijfde Hiermee sluit ze een van de spf lairste weken in de geschieder Paradox af. Deze partners slaan de handen ineen om Tilburg Dansstad verder op de kaart te zetten. Enkele concrete wapenfeiten: na het succes van vorig opwachting. Aansluitend begint een afterparty in de kroegen De 3 Gezus ters, Café Bolle, Café Brandpunt en Millertime, waar het feest door zal gaan tot in de kleine uurtjes. En dit alles helemaal gratis. Tilburg Studenten Festival, een non profit organisatie, wordt mede moge lijk gemaakt door onderwijsinstelhn- - gen, de gemeente Tilburg en diverse sponsors. Meer informatie: www.tilburgstuden- tenfestival.nl uren, of >.nl genre. Indie-rock, post-rock, poëzie en experimental. Alles komt voorbij op deze gevarieerde avond waarbij u versteld zult staan van het talent van deze eigentijdse bands. Kaartverkoop via www.zxzw.nl Zondag 21 september, 19.00 uur], Studio: ZXZW Festival - Free jazz Freakout De muzikanten van de Free Jazz van ZXZW 'jammen' er deze avond op los! U kunt de artiesten van Sun Ra Arkestra, Chops, Talibam! en Die Pferde verwachten in een uniek con cert met verschillende lokale muzi kanten. Kaartverkoop via www.zxzw. nl wende breakcore artiesten von Schirach, Doormouse, Pisstank. Ook andere cafe's ii nenstad zetten hun deuren open voor de meest verrassende artiesten. Van snaarliefhebbers tot laptop-freaks: de ZXZW-vrijdag is de ideale opmaat voor een compleet weekend indepen dent cultuursnuiven. Voor The Shape of Breakcore kun je in de Bat Cave een lezing van instrumentenbouwer Yuri Landman countryeske bijwonen (tussen 19.00 uur en 20.00 ere bluegrassuur). Het zwaartepunt van de ZXZW-week ligt traditioneel op de zaterdag en zondag. Naast een groot aanbod van artiesten in de verschillende cafe's en zalen in Tilburg, verplaatst ZXZW zich ook naar buiten. In samenwer king met de autovrije zondag heeft 7XZÏN een divers programma samen gesteld waarbij muziek en awareness samensmelten. jaar gaat in oktober de tweede edi- locaties te zien zijn. Voorbeelden van tie van Dansweek Brabant van start, de ruim twintig verschillende voor- Bovendien is onlangs de eerste Dans- stellingen zijn: Sonata, de première ladder verschenen, een folder met een van Danshuis Station Zuid, voor- week Brabant niet uitblijven. Van overzicht van alle dansvoorstellingen stellingen .van Fontys Dansacademie, t/m 12 oktober biedt dit dansfestiv; in Tilburg. Nederlands Dans Theater I, Scapino eenspanr Ballet Rotterdam, T.R.A.S.H, Akram makend Khan, Australian Dance Thèatre, Brabant amateurvoorstellingen en het Gala Tilburg, van de Brabantse Dans. De Danslad- stellinger der is verkrijgbaar in culturele instel- Stel- lingen en diverse uitgaansgelegenhe- jptember den in Tilburg en omgeving. Voor het chillende downloaden van de Dansladder gaat Zondag 21 september, 11.30 uur, Studio: Tilburg Bigband - Inloop concert Luid uw zondagmiddag swingend in op het inloopconcert van de Tilburg Bigband in de Studio in Tilburg. De Tilburg Bigband staat bekend als één van de beste bigbands van Nederland. Het concert staat garant voor Knal lende koperblazers, spetterende saxen een krachtige voortdenderende -‘ie. De Tilburg Bigband is twee keer op de zondag- beluisteren in de studio. Deze inloopconcerten zijn gratis te bezoeken en kaarten bestellen is dus niet nodig. Gratis toegankelijk. stelling De flat van Jet Mussen zijn collectief trouw. Ze doen het alleen met mussen, maar met welke mus maakt niet uit. Ze lijken allemaal op elkaar. Zwanen zijn ijdel en blijven trouw aan hun partner. Dat is hoe het leven in elkaar steekt. Comedygezelschap Mussen Zwa nen voelt dat aan. Dit gc~-1 dan ook helemaal terug. e_ idere acteurs weliswaar, natie van le populaire sit- waarvan i Bezwaar'. Maar muziek en bizarre outfits dezelfde bijzondere den in Paradox brengen. n Vrijdag 19 september, 21.00 uur: 10 Jaar Trytone: Agog, Bite The Gnatze en Celano-Baggiani Group Trytone, muziekorganisatie en pla tenlabel voor nieuwe jazz en impro- visatiemuziek uit Amsterdam, bestaat tien jaar. Verschillende bands die met Trytone samenwerkten of dat nog steeds doen, zullen optreden. De band Agog won in 2002 de Dutch Jazz Competetion en sindsdien geeft ze aantal concerten nland. Tijdens dit ■senteert de groep i zal Celano-Bag- Woensdag 24 september, 20.00 uur: B-Stage Het ontwikkeltraject van BraM wordt komend seizoen professioneler, persoonlijker en uitgebreider door samenwerking met de Rockacademie en 013. Een opvallende verbetering zijn de vernieuwde showcases. Dit tweemaandelijks terugkerend evene ment zal plaatsvinden in de Kleine Zaal en de Bat Cave van 013. Acts kunnen zich zelf voor dezë cases aanmelden, maar kunne door een team van 'scouts' g. teerd worden. Zaterdag 20 september. 20.00 uur, Studio: ZXZW Festival - Enablers, Blurt en Robert Curgenven Het is bijna onmogelijk om de bands Enablers, Blurt en Robert Curgenven in een hokje te stoppen. Deze bands die uit Amerika, Engeland en Austra lië komen houden zich niet aan één Vrijdag 19, zaterdag 20 en zondag -1 september, 20.15 uur, Schouw burg: Fame, de musical - Jim Bak- kum, Cystine Carreon e.a. De swingende Nederlandse versie Fame komt terug naar Theaters Tilburg. Na de overweldigende pre mière in Schouwburg Tilburg is Fame nu terug met drie extra voorstellingen, name vertelt over de ambities van een aantal studenten aan de New YorUse High School of Performing Arts. U deelt hun dromen, teleurstellingen en de zoektocht naar succes, vanaf het moment van auditie tot aan het eindexamen. Fame staat garant voor energieke dans, spetterende songs en hartverwarmende personages. 'rijdag 19 september. 20.30 uur. „foln^.rtizaal: Orchestra of the Age Jarokprogram- Donderdag 18 september, 21.00 uur: Sun Ra Arkestra Tijdens het ZXZW festival zal Sun Ra Arkestra vier avonden optreden. Dit gezelschap is De legende Sun Ra overleed in 1993. I terug. Met gro- Hij maakte spacemuziek, een combi- cteurs weliswaar, natie van jazz en sci-fi. Zijn Arkestra, iiaiiielijk die van de populaire sit- waarvan het oudste lid 84 is, zal de com 'Kinderen Geen Bezwaar'. Maar muziek en bizarre outfits vier avon- wel spelers met j manier van theater maken. De Flat van Jet is een klucht, niet een gewone natuurlijk, maar wel een echte. Eentje met deuren. En met overspel en veel misverstanden. Jet heeft een flat in de stad waar ze haar minnaar Karei ontmoet Maar ze wil van hem af. Karei, die ook getrouwd is - wat Jet niet weet - leent de flat wel eens uit aan zobn André. Hij neemt één van zijn vriendinnetjes, Natas, mee, die op zoek is naar woonruimte. Zij neemt Veertje mee, de dochter van Jet want die zoekt elk jaar een groot a* ook woonruimte. En dat gaat mis! in binnen- en buitenla. Kaarten voor deze voorstellingen zijn jubileumfestival preser te verkrijgen aan de kassa van Cultu- haar nieuwe cd. Ook z reel Centrum Jan van, Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantoorur via email info@janvanbesouw.n Vrijdag 19 The Shape ZXZW Fric' Wegens groot ling: de naam The SI Cum staan er Donderdag 18 september, 21.00 uur: Hayride Hotel De grauwgrijze wolken voor de waterige zon en kleurt somber in het Hayride Hotel. Melancholisch en bezeten als een seriemoordenaar op jacht snakt men naar de geur van bloed en de smaak van whiskey. Op het podium staan The Pine Box Boys. Ze beschrij ven op het ritme van countryeske americana en zeer donkere bluegrass (jawel, ëdarkgrassf) dat kriebelende en psychotische gevoel. Met een bescheiden arsenaal aan instrumenten scheppen Lester 'Tombstone' Raww, Big Possum Carvidi, Col. Timothy Leather en Steve 'Your Uncle' Dodds een helse sfeer. Gitaar, banjo, contra bas en drums zijn de enige wapens warme? ze kwaadaardige en stie kem ook humorvolle geesten aan trekken, opwekken en laten dansen. Check in bij het Hayride Hotel en ervaar een belevenis die je nog lang zal heugen. Telefoon (013) 467 19 55 www.klantenraadwbt.net Vrijdag 19 september, 22.00 uur: 90's Now 90's Now! is exact wat je denkt dat het is. De jaren negentig en wel nu meteen. Onverteerbaar als ze leken, worden ze nu gemixt, gesneden en hapklaar gemaakt door Gary Global Jr en zijn allstarteam: Groefmeester Azraël, Brutus, Wiekes, Roberto der Pudel. Rock, dance, pop, hiphop, reggae, R&B - alles komt voorbij. Lowlands is al drie maal getrakteerd en was volgens velen drie keer de beste afsluiter in de Grolsch tent sinds jaren! Decor, vj's en acts maken de avond helemaal af, maar de hoofd rol is natuurlijk weggelegd voor alle foute en goede hits uit die tijd. PLUS Pieter Vreedeplein - Tilburg, Pieter Vreedeplein 161, T: 013-5800506 maandag - vrijdag 8.30 - 20.00 uur, zaterdag 8.30 - 19.00 uur PLUS van der Straten - Tilburg,Burg. Van de Mortelplein 41-43, T: 013-4672444 maandag - vrijdag 8.00 - 19.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur PLUS IJsselstein - Tilburg, Besterdring 110, T: 013-5427485 maandag - vrijdag 8.00 - 20.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur PLUS Venmans - Udenhout, Tongerloplein 23, T: 013-5111989 maandag - donderdag 8.30 - 20.00 uur, vrijdag 8.30 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 - 18.00 uur PLUS Heyhoef - Tilburg, Heyhoefpromenade 41, T: 013-5780100 maandag - vrijdag 8.00 - 21.00 uur, zaterdag 8.00 - 19.00 uur Donderdag 25 september, 22.00 uur: Student Sounds lalleen toe gang op vertoon van studentenpas of ov-jaarkaart) Student Sounds is al jaren het groot ste studentenfeest van Zuid-Neder- land. Deze editie belooft wederom sensationeel te worden met ruim 2000 studenten die uit hun dak gaan! Ida Engberg (SE) en Vato Gonzales zullen een enorm feest bouwen in de grote zaal, waar ook MC Awi van zich zal laten horen. In de kleine zaal draait DJ Stilo R&B muziek. Om even tè chillen kun je terecht in de lounge, waar DJ Siac ft. DJ Gizenga voor een lekker muziekje zullen zorgen. Dansweek Brabant Tilburg danst meer dan ooit en heeft een explosie aan prachtige voorstel lingen. De eerste Dansladder biedt een overzicht van alle dansvoorst lingen die in de maanden sept1 en oktober in Tilburg op verschiuvn Donderdag 25 september, 12.30 uur, De Foyer: lunchconcert In Samenwerking met Fontys Hoge school van de Kunsten organiseert Designcafé De Foyer een aantal lunchconcerten. De concerten wor den verzorgd door studenten van het Conservatorium. Wij hopen u aan genaam te mogen verrassen jonge talenten die u trakteren i prachtige akoestische stukken. Als u zeker wilt zijn van een tafel kunt u reserveren op het telefoonnummer: 013- 5490392. Maandelijks op don derdag. Gratis toegankelijk. 20 september, 2030 uur: Intwine verhaal van Intwine begon in 1 toen de band werd opgericht leden van de Rockacademie in lurg. In 2003 verscheen het titel- debuut, voorafgegaan door de le 'Happy'. Deze eerste single tendeels anc enorm succes in Neder- Namelijk die van htwine heeft een ijzersterke □tatie opgebouwd. Binnenkort verschijnt van Intwine een Live DVD met daarop ook nieuwe nummers. Donderdag 25 september, 20.15 uur. Schouwburg: Nederlands Danstheater I - Shoot the Moon De prijswinnende dansparel Shoot the Moon van Lightfoot León opent deze avond. Draaiende muren met opvallend zwart-wit behang creë ren drie afzonderlijke kamers met elk een eigen liefdesverhaal. Geniet van de intrigerende theatrale effec ten zoals de bewegende kamers, live videoprojectie, muziek van Philip Glass en dans die overrompelt. De avond besluit met een nieuw werk n Crystal Pite, die al vaker heeft igetoond het publiek moeiteloos te tien meevoeren. Op 18 september van 16.00-23.00 uur vindt het Tilburg Studenten Festival plaats. Op de ritmische beats van The Partysquad, de uitstekende mixes van Maurice Delgado en de covers van Vanavond niet schat zal het buiten op het Piusplein helemaal los gaan. Van 16.00 tot 18.00 uur vindt Tilburg draait door' plaats, dé studentenactu aliteiten talkshow volgens het recept van het alom bekende "De wereld draait door". Naast eerder genoemde artiesten maakt Jeroen Post hier zijn Zaterdag 20 september, 22.00 uur: Euphoria Intussen mag je gerust conclude ren dat Euphoria in 013 een ware 'rage is geworden. Elke editie van dit hardstyleconcept verkoopt simpel weg uit. Deze keer zal de tweede zaal wederom helemaal in het teken staan van de nieuwe generatie artiesten. In Area 1 staan Zany, D-Block S-te- Fan, Zatox (I), Leep, Josh Wesz, Blademasterz live en MC Villain ter wijl Area 2 de plek is om Frontliner, Scope DJ, A-lusion en Stephy (I) te bekijken. Namen als Zany, Zatox en D-Block S-te-Fan behoeven nog weinig uitleg. Ook Josh Wesz zijn gyed op weg om hun namen definitief te vestigen. Daarnaast is er nog het spectaculaire live optreden van Blademasterz, die hun vuurdoop hadden op Defqon.l. Tilburg heeft alles om de Dansstad van het Zuiden te zijn: het pro fessionele Danshuis Station Zuid, een internationaal georiënteerde Fontys Dansacademie, een actief Centrum voor Amateurkunst en de theaters De NWE Vorst en The aters Tilburg met een uitgebreide dansprogrammering. nt, het interne blad van de ïwerker op een hoge ladder, hoog genoeg is'. In het art- r' staat dat een medewet» vóór eigen leven'. De PvdA veiligheidsbeleid van een ctie claimt professioneel dangrijk wordt beschouwd. coproductie met het nationaal Bal let van China, brengt hij acht dan sers met verschillende dansstijlen en diverse culturele achtergronden bij elkaar: Chinees, Koreaans, Indiaas, Sloveens, Zuid-Afrikaans en Spaans. Bahok ging in première in Beijing en maakte aansluitend een of voorhand uitverkocht tournee door Groot-Brit- tannië. Akram Khan is in Nederland alleen te zien in Amsterdam, Gronin gen en Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7