team Vereniging Eigen Huis helpt nieuwbouwkopers tijdens bouw -team I Oeriesestraat 243 Tilburg De wooneditie van De Dilburgse Koerier Ml De Slimste Woning van Nederland Eerste handboek voor monumentenzorg én duurzaam bouwen werknet EUR B(Ej Vereniging Eigen Huis verwacht impuls verkoop huurwoningen I Huisnummer In Huisnummer 1 woningaanbod en nieuwe woningen. LENING 110.700 VERSCHIJNT IN TILBURG, OPLAGE DONDERDAG 18 SEPTEMBER 2008 Huisnummer zaamheden worden als gebrek genoteerd. De duurzaam koelsysteem. Indeling begane grond jna Immers, Verruiming wet geeft starters meer kans op eigen woning Eerste verdieping: Tuin: Algemeen: Tweede verdieping: Vraagprijs 254.000,- k.k. Huisnummer 1 is de wetenswaardigheden en een ruim aanbod van woningen en bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Zo werkt het. Staat uw huis ook te koop, een advertentie in Huisnummerl? makelaar naar de mogelijkheden. Zo werkt het. iirg zoekt een: volgende Huisnummerl verschijnt 16 oktober van bestaande mN voor een aantal >rdt gewerkt met dagplan- meerder bedrijven te >f je parttime, fulltime of in n aanpakker en beheers je dan snel! lene Ranoe, n/v voor een groot logis- iamheden bestaan uit ompakken en order set van aanpakken. Het jll- en parttime mogelijk- ndse taal en bij goed func- voor interne opleidingen, /ene Ranoe, ir m/v voor een groot ■nheden bestaan uit het et laden en lossen van ie heb je een lbo-opleiding t van een hef-en/of reach- s je de Nederlandse taal in -elevante werkervaring. De in een 3 ploegensysteem. staande vestiging naar je ek of productiéï Kom dan .00 en 14.00 uur voor <e attentie voor je klaar! ï/ène Ranoe, makkelijk i i kunnen t Gezellige en ‘vrije’ achtertuin met achterom. De voortuin is gedeeltelijk in bruikleen bij de Gemeente Tilburg. menten tijdens voorbeeld van, ook niet in het buiten land", aldus auteurs Evert Jan Nussel- der en Michiel Haas in het voorwoord van het handboek. consu- dewerker m/v EXTRA DAG 20 SEPTEMBER! Second Home International 2008 Aanvaarding bij voorkeur april mei 2009. svereniging heeft e vragen en pro- NVM Bouwbesluit. "Dit handboek laat zien dat je dit soort situaties kunt voorkomen en dat duurzaam bouwen en monumenten zorg prima te combineren zijn. Dit is een bijzonder project. Er bestaat geen Techniek en educatie De toenemende internationale con currentie zorgt ervoor dat Neder land steeds meer moet investeren in de kenniseconomie. De regionale ambitie is om 15% meer instroom in bèta/technische studies te realiseren. Maar de jongeren in omgeving Eind hoven kiezen steeds minder voor een technische opleiding, vaak omdat de noodzaak van techniek moeilijk voor te stellen is. De Slimste Woning van Nederland kan daarom ingezet mmi.shr.nl. r contact op 206 Hoe zorg je er bij aanpassingen aan een monument voor dat je recht doet an monumentale waarden én tegelijk duurzaam bouwt? Voor het eerst en praktische manier org is een uitgave van blemen een e:~ eigen jurist van beschikking. worden als educatiemiddel. Door het interactieve kader waarin de voor lichting plaatsvindt, wordt de jonge bezoeker gemotiveerd na te denken over de problemen die vragen om een bepaalde manier van bouwen en inrichten. Scholen kunnen bezoe ken aan De Slimste Woning Nederland opnemen in hun les gramma. Bouwjaar 1977 Inhoud ca. 600 m’ inclusief garage Woonoppervlakte ca. 215 m2 Perceelsoppervlakte 157 m2 om langer wonen kan, domotica, de belast de zorgvrager als verminderen. r gezocht. isterwijk en Tilburg akrachten.Jouw werk- -den en drankjes, gasten oen in de keuken. Ben jij in. thikbaar en wil jij aan de snel! von Esch, Gerritse Tempo-Team.Je werkt ood van personeel.Voor 1 ben jij een betrouwbare doen. Je denkt in termen Daarbij krijg je veel vrij- eid.Als sales intercedent okkel Programma. Hierin >en je verzekerd van ,Ët breid opleidingsaanbod jT /eede werkplek. Én van ebt minimaal hbo werk- S ïrkervaring is mooi mee- iezelfde ondernemers- j met belangstelling hoe jij voor meer informatie, solliciteren op is er nu een handboek, dat deze twee zaken op een retbindt. Het Handboek Duurzame Mdnumentenzor^ SBR, kenniscentrum voor de bouw. Stadhuisstraat 3 5038 XZ Tilburg T: 013 580 20 70 F: 013 580 07 07 Email: info@gerritsemakelaardij.nl Website: www.gerritsemakelaardijnl Meer informatie is te vinden op m Bestellen kan via de website of door i te nemen met SBB-Verkoop, tel (010) 59 59. ISBN: 978-90-5567484-0 eigen bouwkundige' en een an Vereniging Eigen Huis ter maar nog niet met het Los hoes 'Groot Bavel' in Ensche de, het Groothandelsgebouw in Rot terdam en het Kantongerecht in Tiel. Deze praktische insteek, plus de vorm geving van het boek (veel fraaie foto's) maken deze uitgave interessant voor iedereen die geïnteresseerd is in duur zame monumentenzorg, van bouwpro- fessional tot en met hobbyist Informeer bij uw Brede doelgroep Voorbeelden van casestudies zijn ondermeer het stadhuis van Vianen, Deze goed onderhouden royale woning beschikt gedeeltelijk over dubbele begla zing in houten kozijnen. Het buitenschilderwerk is in 2005 uitgevoerd. Er is voldoende parkeer gelegenheid in de nabije omgeving. t technische affiniteit, ie Nederlandse taal en rijbewijs B(E). elmans 013-5355281 of orent.nl onder vacatures me omgeving afgestemde j Als het gaat i mogelijkheid Starters op de woningmarkt maken met ingang van 2 september meer kans op een eigen huis. Doordat een aantal beperkingen in de Wet Bevordering Eigenwoningbezit is vervallen, hebben starters meer kans op de voordelige landelijke koopsubsidieregeling. Vereniging Eigen Huis verwacht dat de versoepeling van de regels een impuls geeft aan de verkoop van huurwo ningen. Dit is hard nodig, omdat de woningmarkt stagneert en de door stroming van huur- naar koopwoningen bijna tot stilstand is gekomen. De vereniging verwacht dat meer mensen de gewilde overstap naar een eigen huis zullen maken. ander gebouw juist de verkeerde keuze zijn. "Daarom worden er bewust geen DuMo-maatregelenlijsten ontwikkeld. Dit handboek bevat 20 DuMo-strate- gieën, voorbeeldprojecten waarbij er sprake is van een positief effect voor zowel Du (duurzaamheid) als voor Mo (monumentenbehoud) Vergrijzing "Nederland vergrijst" en "personeels tekort in de zorg" zijn veel gehoorde kreten als het gaat over de toekomst van de zorgsector. Wanneer in alge mene termen gesproken wordt over de toekomst van de dagelijkse leef omgeving is er steeds meer aandacht voor de digitale wereld. Omgevingen veranderen beetje bij beetje in slim- igen met op de gebruiker producten en diensten, om het creëren van d? I om langer zelfstandig te wonen, ontmoeten de werelden, van de zorgsector en de slimme omgeving elkaar. Wanneer de nadruk ligt op het creëren van een slimme woonomgeving wordt veelal gespro ken van domotica Naast het stimuleren van senioren zelfstandig te blijven door het gebruik van sting voor zowel de zorgverlener Opleveringskeuring Alle woningen van deelnemers aan Eigen Huis Nieuwbouwservice worden bij de oplevering individueel gekeurd door een bouwkundige van Vereniging Eigen Huis. De vereniging voert dergelijke opleverings- keuringen al meer dan 30 jaar uit. De afge lopen jaren werden landelijk gemiddeld 22 gebreken genoteerd, die de bouwer nog moet herstellen. Van cosmetische zaken als krassen in verf en ramen tot constructieve gebreken als ernstige scheuren in muren en doorhangende plafonds. Ook niet uit gevoerde, maar wel betaalde extra werk- GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O T OISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK en waardeontwikkelingsdeling die veel voorkomen bij koopvarianten en het anti-speculadebeding, dat in koopcon tracten kan voorkomen. De koopvariant kon al wel worden gecombineerd met een starterslening, maar nog niet met koopsubsidie. Het voordeel van de koopsubsidie is dat het gaat om een overheidsbijdrage in de hypotheeklasten en niet om een lening die naderhand moet worden terugbetaald, zoals bij de startersle ning. In 2007 werd ruim 8% van de 4500 De Nieuwbouwservice van Vereniging Eigen Huis is ontwikkeld om groepen nieuwbouwkopers in' een nieuwbouw project te ondersteunen tijdens en na de bouwperiode. Via een website helpt de vereniging individuele kopers om met elkaar in contact te komen en een kopers- vereniging op te richten. Vanaf 11 deel nemers kan een koperscollectief gebruik maken van de ondersteuning van Eigen Huis Nieuwbouwservice. De eerste dienst die de Nieuwbouwservice een kopersvereniging aanbiedt is een vrij blijvende en kostenloze beoordeling van de koop-aanneemovereenkomst en ande re contractstukken zoals de technische beschrijving van de woning. Als daar zaken in voorkomen die afwijkend of onjuist zijn kunnen ze tijdig worden gesignaleerd en rechtgezet. De kopersv tijdens de bouw voor alle De huidige instrumenten voor duur- an bouwen zijn slechts beperkt sftbaar voor de monumentenzorg. Maatregelen voor het behoud van het monmKit zijn soms zelfs tegenstrij dig ma duurzaamheidseisen uit het Royale entree/hal met meterkast en toilet met fontein. De hal biedt toegang tot de inpandige garage, de woon- hmer en de ttapopgang. De sfeervolle woonkamer is voorzien van een gelakte parketvloer en een eenvoudig doch nette semi-open keuken met inbouwappara- tour, te weten: koelkast, elektrische oven, gaskookplaat, close-in-boiler, afzuigkap «vaatwasser. Alle haken en ogen bij de aankoop van een tweede huis in het buiten land komen uitvoerig aan de orde en worden deskundig toegelicht tijdens Second Home International 2008 in de Jaarbeurs Utrecht Beursbezoekers kunnen dit lezingenprogramma gratis bijwonen. De beursdata zijn 10 tot en met 12 oktober. Tijdens deze informatieve bijeenkom sten komen sprekers aan het woord, die hun ervaringen delen over de aankoop van een tweede huis en de fiscale en financiële aspecten toelichten die zo'n aankoop met zich meebrengt Het aanbod van Second Home Inter national, voorzover bekend de grootste beurs van Europa met internationaal onroerend goed, bestaat uit 350 expo santen met een zeer divers huizenaan bod in meer dan 65 landen. Behalve informatief is Second Home Interna tional ook een sfeervolle beurs, met op het terras entertainment en gezellige muziek in landenthema's. Meer informatie: www.secondhome.nl Vereniging Eigen Huis heeft onlangs de Eigen Huis Nieuwbouwservice gepresenteerd. De vereniging zet haar bouwkundige en juridische ervaring in om problemen tijdens de bouw van nieuwe woningen tijdig op te sport te verhelpen. Hiermee helpt de cc snorganisatie nieuwbouwkopers s de bouw van hun nieuwe huis. Duurzaamheid Bij zowel de bouw van woningen als bij verbouwingen, speelt duur zaamheid een steeds grotere rol. De Slimste Woning van Nederland wil daarom burgers, instellingen en bedrijven kennis laten maken met moderne en slimme vormen van duurzaam bouwen. Ook is te zien hoe een woning kan 'meegroeien' met de behoeften van bewoners, van jong naar oud. De uitstoot van CO2 is wereldwijd een sterk toenemend probleem. De Kyoto doelstellingen zullen bij lange na niet gehaald worden. Deze CO2 uitstoot wordt voor ongeveer een derde veroorzaakt in het verwar men van woningen. Vandaar dat de woning zo veel mogelijk mensen kennis wil laten maken met facetten als zuinig watergebruik, duurzame energiebronnen (zonnepanelen, zon- neboilercombi, et cetera), en enetgie- besparende maatregelen zoals lage tempetatuursverwarming, tapwater- Tijdig controleren In drie verschillende bouwfasen van de woning voeren bouwkundigen van Ver eniging Eigen Huis collectieve kwaliteits controles uit. Afwijkingen of gebreken die tijdens zo'n controle worden geconsta teerd, zoals beschadigingen van wanden en vloeren en slechte of ontbrekende isolatie, kunnen dan direct door de bouwer worden hersteld. Controles tijdens de bouw zijn nuttig omdat veel gesignaleerde gebreken achteraf vaak niet of alleen zeer moeilijk te verhelpen zijn. maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, Verrassend royaal en uitermate degelijk gebouwd woonhuis (ideaal ook voor aan huis gebonden beroep) met inpandig bereikbare garage en maar liefst vier slaapkamers op de eerste verdieping en een zolder waar gemakkelijk nóg twee broers gerealiseerd kunnen worden I 3 SEPTEMBER 2008-PAGINA 16 Maatwerk De restauratie en instandhouding van monumentale gebouwen zal altijd maatwerk blijven. Er zijn geen stan daard duurzaamheidsmaatregelen aan te geven: wat voor het ene monument een uitstekende oplossing is, kan bij een Na een periode van 1,5 jaar in Amsterdam is de Slimste Woning van Nederland op 9 en 10 september verplaatst naar de 'tuin' van het Evoluon in Eindhoven. Hier is de demonstratiewoning van Stichting Smart Homes naar verwachting te bezoeken tot eind 2011. De Slimste Woning presenteert nieuwe vormen van wonen, leven, zorg, leren en werken. Initiatiefnemers zijn de provincie Noord-Brabant en de gemeenten Eindhoven en Veldhoven. Dóe slaapkamers allen voorzien van lininaatvloet De hoofdslaapkamer beschikt over CAI en KPN aansluiting Badkamer voorzien van ligbad, douche, wastafel en toilet. Boven de garage is de vierde slaapkamer en een tussenkamer gelegen. Eventueel ook ideaal voor aan huis gebonden beroepen I De Slimste Woning van Nederland is voorzien van veel slimme en vooral hedendaagse technologie. De Woning is slim door duurzaam mate riaalgebruik, een optimaal leefklimaat en de aangebrachte energiebespa rende toepassingen. Qua inrich ting is rekening gehouden met de richtlijnen van WoonKeur. Een van de belangrijkste doelstellingen van deze demonstratiewoning is om het grote publiek daadwerkelijk te laten beleven wat woningautomatisering voor hen kan betekenen. Daarnaast willen de gemeenten Eindhoven en Veldhoven met De Slimste Woning van Nederland extra aandacht geven aan educatie, duurzaamheid, zotg en innovatie. Aan de locatie zal het niet liggen. Want het Evoluon is nog steeds hét meest markante gebouw van Eindhoven, dat voor velen de associatie heeft met innovatie en ver nieuwing. Rekenmodel Om een indicatie te geven van zowel de milieueffecten van de gekozen aan pak als de effecten op het behoud van de cultuurwaarde van een gebouw, is er naast het handboek een indi catief Rekenmodel ontwikkeld. Wie het handboek aanschaft kan dit model downloaden via SBR-info.nl, de online bibliotheek van SBR. aanvragen voor koopsubsidie afgewe zen door de nu vervallen beperkin gen. Voor veel starters maakte deze beperking het verschil tussen wel of niet kunnen kopen. Dit jaar worden 12.000 aanvragen voor koopsubsidie verwacht. Koopsubsidie is een maandelijkse, belastingvrije bijdrage in de hypo theeklasten voor wie het niet zo breed heeft Deze subsidievorm is vooral voor starters aantrekkelijk. Iemand die koopsubsidie aanvraagt, mag onder andere drie jaar lang geen eerdere koopwoning hebben gehad, niet meer dan ruim 20.000 euro eigen vermogen hebben (als alleenstaande) en geen hogere hypotheek hebben dan 171.558 euro (limiet 2008). Iedere vijf jaar wordt bekeken of de financiële situatie van de aanvrager is gewijzigd en of het subsidiebedrag dat de overheid op basis van het inkomen heeft vastge steld, aangepast moet worden. Bijzonder is ook dat De Slimste Woning in slechts twee dagen tijd wordt afgebroken én opgebouwd. Deze snelle e:n flexibele huisvesting is mogelijk doordat de woning uit units bestaat, ófwel bouwsystemen die industrieel vervaardigd worden en demontabel zijn. Eerder stond de woning in Tilburg, Almere, Duiven, Heerlen en Dokkutn. Een bezoek brengen aan De Slimste Woning van Nederland? Hou web site www.smart-homes.nl in de gaten. Bezoeken kan alleen op afspraak en op werkdagen. Voor het publiek zullen tevens inloopdagen worden georganiseerd. De Eigen Huis Nieuwbouwservice kost 495 euro per deelnemer en vervangt de langer bestaande dienst Eigen Huis Nieuwbouwcoach. De nieuwe dienstver lening is uitgebreid en aangepast aan de behoefte aan ondersteuning van nieuw bouwkopers tijdens de bouw van hun woning. De dienst wordt aangeboden door Vereniging Eigen Huis, die met bijna 700.000 leden de grootste con sumentenorganisatie voor (toekomstige) eigenwoningbezitters is. Vereniging Eigen Huis combineert belangenbehartiging met woongerelateerde diensten, die zon der winstoogmerk aan leden worden aan geboden. Hulp na oplevering Veel nieuwbouwkopers lopen in het eer ste jaar dat ze in hun nieuwe huis wonen tegen onverwachte problemen aan zoals lekkages en slecht functionerende ventila tiesystemen. Ook over nog niet herstelde opleveringsgebreken, verschillende garan tieperioden of geld dat in depot staat bij de notaris zijn vaak vragen. In al deze gevallen geven deskundigen van Vereni ging Eigen Huis het eerste jaar zonder extra kosten juridisch en bouwkundig advies en ondersteuning. Via vaste trap bereikbare zeer royale zolder waar meerdere kamers mogelijk zijn. Momenteel in gebruik als berg- nnmte en stookzolder met opstelling CV ketel (1977), badgeiser en opstelling pasapparatuur. Voor een starter op de woningmarkt zijn er drie mogelijkheden waar hij mogelijk voor in aanmerking komt: de landelijke koopsubsidieregeling, de gemeentelijke starterslening en aanbie dingen van woningcorporaties waarbij enerzijds korting word gegeven op de koopprijs en anderzijds een afspraak wordt gemaakt over de verdeling van de waardeontwikkeling bij verkoop; de zogeheten koopvarianten. In de Wet Bevordering Eigenwoning bezit zijn nu drie belangrijke beper kingen vervallen: de aanbiedingsplicht SHS’r LM*

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 17