3 IS r Eerste Bouwmeester wielerronde van Tilburg Miriam Makeba afsluiter WorldGranny Festival Koning Willem II degentoemooi stand van ^aken Willem II en Destil breken hoofdsponsorcontract open Uitslag Horeca Letterpuzzel Open dag bij Chiropractie Mulder Jaarmarkt in Berkel-Enschot Kennismaking vernieuwde Zeeheldenbuurt openlucht Informatiedag Revalidatie- centrum Leijpark gen Geweldplegers na arrestatie 'weekendje weg' Poolse dag in de Prijswinnaar bij Verfhandel Willy Pijnenborg Goederenbank van La Poubelle helpt ALIENS f DONDERDAG 18 SEPTEMBER 2008-PAGINA 13 oetilburgse KOERIER ;baar. inogei jmooi Jeugd BVO Willem II Termen heet. FOTO: KEES VETH Meldactie kwaliteit zorginstellingen Ind. btw ïn Miriam Makeba SPORT KORT 1 LEDEN GEVRAAGD JUBILEUMPRUSj l Voordelig naar Trappers de eg- nu Van links naar rechts dhr. I Harry Okkerse van Verfhande VEGHEL CORRIDOR 7 T 0413 312200 :n altijd t is een CBW-ert»"1* duplicaat mee op he gereden w 18 SEPTEMBER 2008 - PAGINA J ’hel’ cicuit van Zandvoort. e mensen die zich on- aantal i prys uit om VOP 4- l.OOu.GW m-Bozon; JW. Mallens-TFC/ ■J:- - Reeshof: 21.15u, pker Bouckaert Peeters Makelaar- -Leduc autoschade; 22.15u, Exe- XAS&meer. Dongewijk: 20.30u, mmens-ZVR; 21.30u, Van Pruijs- wordt verwacht om uur. De toegang is iformatie: www.rapier. uur. D ongeve gratis nl/htm/will De finale veer 16.30 Meer infc llem2 Nieuweling Niels van der Veeken uit Baarle-Nassau tijdens de ronde van Tilburg- Reeshof. deze dag eens een de diverse revalidatiecent ren open en jonge het a«naf aparte van 0 *-* igs en n onze n-kunststof- b! timing is het heel geschM ijgend project. Wie het heil gaat ook naar De Pont j n ander museum voor eigeti van kunststof* sen. En met deze lebben: tevreden aanbetaling Poppelaars van Wijzonol Verf, dhr. Frijters en del Willy Pijnenborg. Onder, de alleszeggende spreuk "wie durft?" hield Wijzonol Verf een actie onder al haar klanten. Iedereen die een blik buitenverf kocht, kreeg twee gratis toe gangskaarten voor het evenement Wijzonol Trophy, dat gehouden werd op he* rr--‘-- Onder de line aanmeldden werd een a prijzen verloot. Een van de winnaars is de heer Frijters Tilburg. Hij is uitgenodigd In het revalidatiecentrum staan ruim 40 stands opgesteld, waar u informa tie kunt krijgen over allerlei zaken die te maken hebben met bovenstaande onderwerpen. Niet alleen medewer kers van het revalidatiecentrum staan voor u klaar, maar ook veel regio nale organisaties die op dit gebied in deze regio hun diensten aanbieden. U kunt kijken en soms deelnemen aan diverse demonstraties van aan gepaste sporten als rolstoelhockey en -basketbal, tafeltennis, zitvolleybal, handbiken en duiken. Zon acht jaar terug stond Tilburg b wielerland nog bekend als de wielerstad van Nederland. Door Mei omstandigheden is hieraan een einde aangekomen. Maar liefst 10 wielerrondes in Tilburg, waar onder die van Den Besterd, Korvel, Hasselt. Westermarkt en de Rooi- pannen zijn van de wielerkalender itidwenen. Het Koning Willem II toernooi wordt gehouden in het sportcentrum van de Universiteit van Tilburg, gebouw Bereikbaarheid Het revalidatiecentrum bevindt zich aan de Professor Stoltehof 3 in Til burg. U kunt het centrum bereiken met het openbaar vervoer vanaf sta tion Tilburg met streekbus 142 en 143 en stadsbus 3 en 5. Kijk voor een rou tebeschrijving op www.rcleijpark.nl. 'oTJ-^èóW* sen'de Koninklijke; 21.01u, t.nl Of Mark Sports-Van Marwijk 1; 21.54u, 1304. muk.tal- je belt, doe dat 20.00 uur) mee te rijden op het circuit van Zandvoort in een van de Suzuki Swifts, die speciaal voor deze gelegenheid omgebouwd zijn om een passagier te vervoeren. Dhr. Frijters kocht zijn Wijzonol verf bij Verfspeciaalzaak Willy Pijnen borg. Goirkestraat 40 in Tilburg. Daar werd de prijs uitgereikt bij de nieuwe bedrijfsauto, die een 't is van de auto's waar- het circuit van Zandvoort wordt. Niet alleen op het veld heeft Willem II een goede competitiestart gemaakt, ook op commercieel vlak zijn er successen geboekt. Hoofdsponsor Destil en Willem II hebben het deze zomer afgesloten contract opengebroken en zijn een nieuwe overeenkomst aangegaan met een looptijd van twee jaar. Miriam Makeba Miriam Makeba is voor velen een symbool van vrede en vrijheid, een activiste die zich ook nu nog inzet voor de strijd van vrouwen tegen HIV/aids. Makeba was een fel tegenstander van de apartheids politiek en leefde daardoor vanaf 1959 dertig jaar in ballingschap, grotendeels in de Verenigde Staten. Makeba brak in de jaren 50 door als jazz-zangeres. In 1966 won zij een Grammy voor An Evening With Belafonte/Makeba, een samenwer king met Harry Belafonte. Een jaar later scoorde zij een wereldwijde hit met het nummer Pata Pata, hetgeen betekent "raak me aan". maar er zijn veel verschillen in aanpas singen aan de persoonlijke leefstijlen en wensen. De praktijkvoorbeelden worden gebruikt om de kwaliteit van de dagelijkse zorg in kaart te brengen en die waar nodig te verbeteren. Iedereen kan zowel zijn positieve als negatieve ervaringen melden via tele foonnummer 030-2916777 of www. consumentendezorg.nl. Laurent Galinier. Tilburger Armand van der Smissen legde beslag op de 18e plaats. Van der Smissen gaat zich nu richten op de maand oktober. Dan staan het NK duatlon in Oss en het NK marathon in Eindhoven op het programma. door de snelle manoeuvres inzichte lijk gemaakt worden. En dat is nodig want de treffers van topschermers zijn niet altijd met het blote oog te zien. Dit toernooi is daarom uiter- NOAD Zaterdag 20 september: 14.30 uur NOAD BI-Halsteren BI; 12.30 uur NOAD B2-JPS B109.30 uur NOAD Dl-RKDSV Dl; 09.00 uur NOAD D2-Were Di D2; 10.15 uur NOAD E3-Sarto E8; 10.15 uur NOAD E4- Nevelo E6; 11.15 uur NOAD Fl-Ons Vios Fl; 11.15 uur NOAD F3-SV Reeshof F6. Zondag 21 september: 14.30 uur NOAD 1-Nevelo; 12.00 uur NOAD 2-Theole 2; 12.45 uur NOAD 5-Jong Brabant 4; 10.00 uur NOAD dames-SVSSS dames. Zondag 28 september wordt Tilburg getrakteerd op een mooie avond in de buitenlucht met onder andere Poolse muziek en film.Studenten van Fon- tys CMV delen samen met het Oost Europa Centrum de visie dat er meer mogelijkheden zijn voor de Poolse gemeenschap om zich met de Neder landers te mengen en andersom. Deze culturele dag is zo'n uitgesproken mogelijkheid. Om 15.00 uur begint de gezelligheid bij Bosvreugd aan de Reeshofdijk 12 in Tilburg (West). Deze duurt tot 02.00 uur, waarbij u wordt vermaakt met Poolse muziek en een Poolse film, die in het Neder lands ondertiteld is. Tevens is er een jaar wordt het project jongleershow. n Amersfoort wordt sinds Hoewel deze avond zich voomame- Je Polen en Nederlanders iedereen van harte welkom, rigen en aangiften van geweld is Meer informatie: www.oost-europa- Id. centrum.com en www.bosvreugd.nl :n roek heeft het eerder doe» ;ven boek 'De biologisch! de kunsten' herschreven vod pakket. Het boeVio tim uJ dieren, me rd door Lin Zaterdag 20 september: 10.30 uur Willem II E2-Oirschot Vooruit; 10.30 uur Willem II Dl-Margriet; 12.30 uur Willem II C2-RKC; 14.30 uur Wil lem II Bl-RKC. Wereld jazzdiva Miriam Makeba (76) geeft woensdag 5 november egn anderhalf uur durend con cert ter afsluiting van het World Granny Festival. Het concert wordt gepresenteerd door WorldGranny ambassadeur Gerda Havertong en vindt plaats in Concertzaal Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Het concert van Miriam Makeba wordt mede georganiseerd door Mundial Pro ductions in Tilburg. Thuisrijders De hoofdschotel is de wedstrijd voor moderne praktijk. Chiropractische behandeling is succesvol bij uiteenlopende klach ten. De meest behandelde klach ten betreffen rugklachten, nekpijn, ischias, spit en hoofdpijn. Daar naast kan chiropractie ook effec tief zijn bij andere gezondheids klachten. Denk hierbij aan o.a. migraine, duizeligheid, whiplash en klachten door een hernia. Chiropractie Mulder is gevestigd aan de Ringbaan West 304a in Tilburg. De entree van de praktijk vindt u aan de achterzijde, waar ook voldoende gratis parkeerruim te is. Deze is bereikbaar via de Alberdingk Thijmstraat. Meer informatie: tel. (013) 4657150 of website www.cmea. nl. Mensen in financiële nood die drin- W spullen nodig hebben, kunnen Ws begin dit jaar terecht bij de wederenbank van La Poubelle. w Goederenbank helpt mensen noodzakelijke huisraad, appa- wur, kleding, schoenen, fietsen. ™ovoort: kortom alles wat een Ms absoluut nodig heeft aan Kom je in aanmerking voor deze hulp, dan krijg je 50% korting op de (normaal al lage) verkoopprijs. Voor sommigen is dat nog te duur, omdat ze dan niet meer voldoende geld overhouden voor eerste levensbe hoeften (eten, huur, energie e.d.). In dergelijke schrijnende situaties geeft de Goederenbank 100% korting, gra tis spullen dus. Er zijn meer dan dertig hulpverle nende organisaties (zie www.pou- belle.nl) die kortingsbonnen kunnen uitschrijven voor de Goederenbank. Zij zijn goed in staat te beoordelen of iemand in aanmerking komt. Wie wil, kan zich ook rechtstreeks aanmelden bij La Poubelle. In een persoon lijk gesprek wordt de aanvraag dan beoordeeld. Mensen kunnen daar voor maandag tot en met vrijdag LONGA Op zondag 21 september speelt LONGA een streekderby tegen DESK. Beide verenigingen spelen dit jaar weer op het hoogste niveau van het Nederlandse amateurvoetbal. Naast prestige zijn er nog voldoende andere elementen aanwezig om een geweldige wedstrijd tegemoet te kun nen zien op het terrein van LONGA aan de Spoordijk in Tilburg. Aanvang om 14.30 uur. Onze Horeca Letterpuzzel van de maand september werd weer door veel inzenders met goed resultaat opgelost. We konden zelfs geen enkele foute oplossing ondekken. De juiste oplossing die wij zochten was 'ere divisie'. De twee cadeaubonnen van De Tilburgse Koerier ter waarde van elk 22,50 euro zijn gewonnen door Kelly van Oirschot en Ria van Riel, beiden uit Tilburg. Van harte gefeliciteerd. ..logelijk om op kijkje te nemen in behandelruimten van het itrum. Zo staan de deu- rir“*n van de kliniek voor kinderen jgeren, de therapierüimten en aangepaste zwembad. En ook de irte afdeling voor de allerkleinsten 0 tot 6 jaar, de Speelbergh, is te bezichtigen. Revalidatiecentrum Leijpark bestaat dit jaar 10 jaar en wil in dit kader de regio meer betrekken bij de moge lijkheden die de revalidatiezorg biedt. Daarnaast krijgt u een indruk van het netwerk waar het revalidatiecentrum deel van uit maakt. Het wordt een interessante en informatieve dag die niet alleen in het teken staat van kijken en luisteren maar juist ook van het ervaren. I Favorieten Het wedstnjdprogramma begint om I 1130 uur met een Rabobank dik- I tebanden wedstrijd voor kinderen I ui 6 tot 14 jaar op o.a. een stads- I iets of mountainbike. Als het maar teen racefiets is. Vervolgens gaan B 12.30 uur de nieuwelingen van N voor een wedstrijd over 40 km. a Hierbij ook de enkele favorieten van I BCPijnenburg voor een podium- I plaats. Onder hen Kay Wellen uit H die dit jaar al 10 over- winningen heeft behaald. Hij zal de Besteconcurrenik- ondervinden van H ijclubmaten Dennis van leisel uit «el-Enschot, Niels van der Vee- la uit Baarle-Nassau en Tilburger Ba ven Gestel, die binnen het par- Hebt u vragen op het gebied van Daarnaast is het mof wonen, werk of aangepast spor ten voor mensen met een lichame lijke beperking? Zou u best eens even een aangepaste sport willen proberen? Wilt u eens praten met een lotgenoot? Of bent u gewoon benieuwd naar wat zich allemaal afspeelt in een revalidatiecentrum? Kom dan naar Impuls 2008 op zaterdag 20 september in Revalida tiecentrum Leijpark in Tilburg. In het kader van het 10-jarig bestaan staan de deuren open van 10.00 tot 16.00 uur. Btt project is van toepassing op riereen van achttien jaar en ouder Je tussen vrijdagmiddag vijf uur en I Wagmiddag vijf uur in de bin- ttstad wordt gearresteerd. Politie Justitie gebruiken de mogelijkheid arrestanten de maximale tijd vast lt zetten die mogelijk is, namelijk "e dagen en vijftien uur. De poli- onderzoekt in het weekeind het AAP pddsincident. Verdachten krijgen L, Ot/Jf’ 8elijk een boete, taakstraf I «dagvaarding mee. SC Olympus Zaterdag 20 september: Olympus Cl- Noad C2 12.30; Olympus D2-Longa D2 09.30; Olympus E3-Audacia E2 10.00; Olympus E4-WSJ E2 10.00; Olympus E5-Voab E4 10.00; Olym pus F4-Hilvaria F6 11.00; Olympus 1-Rijswijkse Boys 1 14.30; Olympus 3- BW/Caterpillar 12.30; Olympus 4- Taxandria5 14.30; Olympus 5-Zigo 7 14.30 uur. Zondag 21 september: Olympus 3-GSBW 4 10.00; Olym pus 4-SV Reeshof 2 10.00; Olympus 5- Gloria UC 4 12.00; Olympus 6- RKTVV 4 12.00 uur. g mogelijk op deze daatsen, is het voor de wedstrijdschermer erg op een toernooi als coren. In het verleden ■oi dan ook regelmatig - -chermers mogen de Tricolores het rood-wit-blauwe nieuwe thuisshirt, voorzien van de naam van de hoofdsponsor, aan het thuispubliek. Uiteraard toont ook directeur alge mene zaken Frank Molkenboer van Willem II zich tevreden over de nieuwe overeenkomst. "Onze com merciële begroting is nu voor twee arandeerd met een markt- .nanciële bijdrage van de jnsor." i van Destil gaat verder dan financiële bijdrage aan de t bedrijf neemt ook het ini- club verder uit te dragen 'ilburgse zakenleven en zal door middel van diverse initiatieven ook een bijdrage leveren aan een nog rood-wit-blauwer straatbeeld in Tilburg en omgeving. Winst Uno Animo Op 14 september speelde Uno Animo in Tiel tegen TEC. Het team uit Loon op Zand wist overtuigend te winnen met 0-3. Aanstaande zondag speelt Uno Animo thuis tegen RWB. Aan vang om 14.30 uur. Eerder dit jaar nam de Zuid-Afrikaan- se Miriam Makeba nog afscheid van haar Nederlandse fans met een emo tioneel optreden. Speciaal voor het WorldGranny Festival komt Makeba nu naar Nederland om aandacht te tussen 9.00 en 10.00 uur terecht bij vragen voor de situatie van ouderen in de organisator van de Goederenbank, ontwikkelingslanden. Makeba draagt met dit concert het wereldbelang uit van solidariteit tussen verschillende generaties. Het concert is onderdeel van het WorldGranny Festival, een initiatief van ontwikkelingsorganisa tie WorldGranny. Fanatiek in de jeugdatletiek!? Taxandria jeugdatletiek uit Oisterwijk is op zoek naar enthousiaste Trai ners en atleten die interesse hebben om TRAINER te worden. Taxandria biedt volop de ruimte om cursussen te volgen bij de ATLETIEKUNIE. Je ontvangt een vergoeding en eventuele kosten worden natuurlijk uitbetaald. Taxandria beschikt over een prach tige accommodatie midden in de Oisterwijkse bossen. Wat wil je nog meerOnze 25 atleetjes wachten in spanning af. Heb je interesse, bel of mail Maurice Bosma, 013-528674 mauricebosma@hetnet.i Kuipers, 06-129733* pers@hccnet.nl (als je dan tussen 19.00 en 20 T.Z.V.B. Vrijdag 19 september: Studenten sporthal zaal 2: 19.00u, Tom Deo Volente 3-Luthing Lease en assu rantiën; 19.53u, TSW Merlijn 1- SVH/TNC 2; 20.46u, TDV/Renova EG 1-SVH/TNC 1; 21.39u, Tom Deo Volente 2-Leo Parts. De Werft: 19.00u, Kaatsheuvel 2-Voegersbedrijf H. van Esch; 20.46u, Kaatsheuvel 3- VOP 3ft Karrewiel; 21.39u, FEK Metaal-AB-Decoratie 2. De Wetering: 19.00u, Van Engelen-Munnikenheide College; 19.53u, Paijmans/Concór- dia-SVHTNC 3; 20.46u, Jack van Lier assurantiën-Exe; 21.39u, UVO '941/Minos Pallas-LZ/Lamme Goed zak. De Drieburcht: 19.15u, TCG- KDV Dino; 20.08u, HAVL/Kruijs- J- Koninklijke; 21.01u, Joris i, uvo 'Crystal Mountain-Meli Boys 2. De Blaak: 19.00u, Van Marwijk 3-De Wit 1; 19.53u, GW 80 1-CABZ ORIM; 20.46u, TFC/Media Com pany 3-TSW Merlijn 2. Dongewijk: 19.00u, Van Dijk Systeemei afonds- Meli Boys 3; 19.53u, Ton Smeulders 2-Mac Wash/Café Weemoed; 20.46u, Van Pruijssen-zw KAAS en meer; 21.39u, Harrie Brocken-Caipe Diem. Maandag 22 septembër: Zidewinde: a 20.30u, FC Zidewinde-KDV Dino. èdstrijd ter voorbereiding op het De Slagen: 21.00u, Schik-Jack_van suwe seizoen. Tegenstander van de Lier assurantiën; 22.00u, jerend landskampioen en beker- Kaatsheuvel 4. De Blaak: 21. nnaar is het Belgische HYS Fin- '80 4/AAA cleaning tearn- Herentals. Voor deze ontmoeting 22.00u., GW '80 2/W. Mallen het Ussportcentrum Tilburg aan Media Company 3. Reeshof. Stappegoorweg gelden speciale Lupker Bouckaert Peet ---jjzen. Volwassenen betalen dij-I - J- euro; kinderen tot 12 jaar en KA? enkaarthouders (op vertoon van Lemmens-ZVR; 21.30u, Van Pruijs n. Kaart) hebben gratis toegang. De sen-Verdi Boys/Burgers vloeren. wedstrijd begint om 20.30 uur. Op zondag 21 september zal de flburgse schermvereniging Rapier dor de eenentwintigste maal het Koning Willem II toernooi orga niseren. Zoals ieder jaar zullen de Nederlandse degentoppers het teen elkaar opnemen om de felbe- -v u.ologischl „r(]e Willem H trofee in de wacht Ou zich zo hoog -J ranglijst te plaatse Nederlandse wed' "W belangnjk om o' deze goed te scor heeft dit toernooi de Nederlandse topschermers mogen Letwelkomen. Of onze Olympische ifvaardiging zich ook dit jaar zal Innen melden is nog even afwachten. H Wel kan het toernooi weer rekenen H opeen internationaal gezelschap. H Het Koning Willem II toernooi is een H degentoemooi. De degen is het oude M dielleerwapen en dat zie je terug H j het degenspel. Het doel is om de H («stander als eerste te raken. De H schermer zal daarom tactiek en snel- H heid in moeten zetten om een punt H ie kunnen maken bij de tegenstan- Onlangs haar tweede Tilburg. De is de vc- GP duatlon TT j in u Gisteren vond in Nancy de finale van Huis van ue Wereld de Franse Grandprix series plaats. De mannenrace over 5 km lopen, 30 km fietsen en 5 km lopen kende een overwinning voor de Belg Rob Woes- tenborghs voor Sergio Dasilva en is Chiropractie Mulder praktijk gestart in o afgelopen maanden i» uv voormalige basisschool de Zuidwester aan de Ringbaan West getransformeerd tot een eigen tijdse praktijk met verschillende behandelruimtes. De vier chiro- practoren die reeds enkele jaren in Waalwijk een succesvolle praktijk hebben, staan nu ook in Tilburg voor u klaar. Op zaterdag 20 september van 11.00 tot 16.00 uur organiseren ze een open dag. U kunt die dag nader kennis maken met chiropractie en met het team. De chiropractoren zullen aanwezig zijn om al uw vra gen te beantwoorden. Natuurlijk kunt u ook meteen geheel vrijblij vend een kijkje nemen in deze zeer WorldGranny Festival Het festival start op 30 september met een seminar over Risico Management en Micro Pensioenen. Op 1 okto ber, de- Internationale Dag voor de Ouderen, volgt de presentatie van het kinderboek: "Wereldoma's en opa's, wij tekenen ervoor". Afsluiting van het festival is het concert van Miriam Makeba op 5 november. Tickets zijn verkrijgbaar via TicketService Thea ters Tilburg; www.theaterstilburg.nl. Op de autovrije zondag, 21 septem- presenteert TWC Pijnenburg hiamenwerking met de gemeente Burg een nieuwe wielerwedstrijd, nmelijk de le Bouwmeester wieler- K van Tilburg. De organisatie fe hiervoor een prachtig parcours ilgezet dat voldoet aan alle wensen K renners. Start en finis'h bevindt üin de Kwaadeindstraat. Hierna jfa de renners via Waterhoefstraat, ■Bpostplein. Philips Vingboom- ptat. Jan Heijnsstraat, Lochtstraat, [tasissssring, Wilhelminapark en Hasseltstmt weer de Kwaadeind straat in. Geweldplegers die in het weekeinde in de Tilburgse binnenstad worden •Pgepakt, verdwijn en tot maandagmiddag in de arrestantencel. Met het project 'Weekendje weg' wil de politie het toenemende geweld in het uit- Saansgebied bestrijden. Destil-directeur Gertjan van Eek is enthousiast over de samenwerking tussen Willem II en de groothandel voor bouw en industrie. "De verwach tingen die we deze zomer hadden bij het aangaan van het hoofdsponsor- schap worden volledig waarheid. De sfeer en faciliteiten bij Willem II zijn uitstekend en natuurlijk is ook de sterke competitiestart mooi meegeno- jaar gegaranc men. Door ons bedrijf voor twee jaar conforme fina aan Willem II te verbinden, kunnen hoofdspor we onze ambitie om een nationale De steun speler te worden in de bouw en indu- een puur strie, nog beter vormgeven." club. Het De naam van Destil zal behalve op de tiatief de voorzijde van het shirt voortaan ook in het Til op de achterzijde staan. Vrijdag 19 september speelt Willem II in Utrecht voor het eerst in het nieuwe uit- tenue. Zaterdag 27 september tonen Destil Trappers speelt komende vrij dag 19 september haar tweede oefen wedstrijd ter vob nieu.. regen winna tro h. de toegangsprijzen. elite- en beloftenrenners. Deze gaan slechts 5 eurc om 15.30 uur van start voor een 80 seizoer km lange koers. Hier wordt veel ver- hun ka wacht van de thuisrijders Rob Zwe- kars en Germon Peeters. Zij krijgen de nodige concurrentie van Marc van Grinsven uit Deume, Ferdi Frijters uit Udenhout en de gebroeders Hamers uit Schijndel. Omstreeks 17.15 uur wordt de finish verwacht en zullen alle winnaar bekend zijn. niet op je werk verschenen bent", zegt hij tijdens de aftrap van het project op donderdag 11 september. Tilbuig krijgt steeds meer horeca en begint op een echte studentenstad te lijken. "Dat is de kracht van Tilbuig", vindt Vreeman. Maar ondanks een harde aanpak van politie vermindert het aantal geweldsdelicten niet. Met het project wordt het horecaconvenant aangescherpt. "Het is niet de bedoeling om zoveel mogelijk mensen vast te zetten, maar om dat aantal uiteindelijk te verminderen", licht districtchef Peter Verschuur toe. Teventief effect Na een half j~~ We manier hoopt de politie een pre- geëvalueerd. In Amersfoort wordt Smuo W>ef effect te bereiken: Burgemeester juli vorig jaar deze aanpak gehanteerd, lijk op de Vreeman is positief gestemd over Daar blijkt het te werken, het aantal richt, is iedi tróeuwe aanpak. "Leg maar eens aan meldinge- s baas uit waarom je maandagochtend gedaald. uc organisator van de Goederenbank, Cobi Boerendans. Het adres is La Poubelle, Havendijk 20 in Tilburg. Voor de Goederenbank zijn veel gebruikte spullen nodig van goede kwaliteit. La Poubelle roept Tilbur- gers dan ook op dergelijke goederen beschikbaar te stellen. Deze spullen kunnen op werkdagen tussen 9.00 en 16.45 uur worden afgegeven bij het kringloopbedrijf aan de Haven dijk 20. Voor het laten ophalen van goederen in de gemeente Tilburg kan gebeld worden met de Grofhuisvuil- Hjn, 013-5423317. Het BAT haalt de spullen dan bij u op, waarna de mensen van La Poubelle de wagens lossen en er uit halen wat geschikt is voor de Goederenbank en het kring loopbedrijf. De bewonerscommissie van de nieuwbouw blok F in de Zeeheldenbuurt heeft de aanstaande autoloze zondag 21 september aangegrepen om kennis met elkaar te maken. Uverig zijn alle betrokkenen benaderd en met evenveel enthousiasme zijn de handtekeningen op de deelnamelijst gezet. Afhankelijk van het weer nemen de buurtbewoners ’bezit' van het parkeerterrein, van de carport of van de hal in de algemene ruimte. Met een welkomstdrankje wordt iedereen begroet. Na de opening wordt er aan de hand van een spel getest: kennen we elkaar alof bijna?! De kinderen zullen veel plezier aan het springkussen beleven. Aan het eind van de middag komt er een smakelijk gevulde tafel, waaraan iedereen zich tegoed kan doen. Poubelle stelt daarvoor de nor- winkelvoorraad van haar kring- >mkel beschikbaar. De Goede- ank is bedoeld voor inwoners Tilburg, Udenhout en Berkel- ““wt. Mensen kunnen er aanklop- serieuze financiële proble- tj. en en de hoogst noodzake- JK sPul|en niet meer kunnen kopen. cours woont en in de Ronde van Tilburg-Reeshof al het podium heeft gehaald. Om 13.45 uur is het de beurt aan de junioren die 65 km moeten afleg gen. Onder de deelnemers ook nu weer enkele Pijnenburgfavorieten: Jeroen Rombouts uit Kaatsheuvel, Sander van lersel uit Berkel-Enschot en Sjors Roosen en Menno Zoontjes uit Goirle. Zij zullen veel tegenstand ondervinden van Niek van Geffen uit Schijndel, die volgend jaar voor de Rabobankploeg van Nico Verhoeven gaat rijden. Het gilde Sint-Hubertus houdt op zondag 21 september voor de tweede keer in zijn bestaan een jaarmarkt in Berkel-Enschot. In de St Wille- brordstraat in het dorp staan tussen 11.00 en 17.00 uur zo'n 100 kramen opgesteld. Verder zijn er voor de kleintjes een draaimolen, minicars, het eendjesspel en een suikerspinkraam. Loóporkest 013 zorgt voor de muzi kale noot. Waaghalzen kunnen terecht bij de eurobungee. De entree tot de jaarmarkt is gratis. Buslijn 9 stopt vlak bij de markt. Het Huis van de Wereld aan de Spoor- laan 346 in Tilburg heeft zondag 21 september twee activiteiten op het De toegang is zondag gratis. In programma staan. Om 14.00 uur verband met de autovrije zondag vertelt verteller en acteur Winston is het parcours niet met de auto te Scholsberg een verhaal over de spin bereiken. Iedereen wordt geadvi- Anansi. Anansi is handig, zelfverze- seerd om per bus, fiets of te voet kerd en iedereen te slim af. Hij lost Meldpunt Consument en de Zorg te komen. zijn problemen altijd op geheel eigen houdt van maandag 22 september tot wijze op. Dit is een familievoorstel- en met vrijdag 3 oktober de meldactie ling voor iedereen vanaf ‘8 jaar. Om 'Verpleeg- en verzorgingshuizen: hoe 15.00 uur is iedereen welkom bij een kan het beter?'. De oiganisatie roept presentatie van de in Tilburg geves- niet alleen bewoners en familie, maar tigde Stichting Intwari. Er is onder ook zorgverleners op om hun ervarin- meer een voorstelling te zien van gen te melden. Verschillende zoigin- traditionele vrouwendans uit Burundi, stellingen zijn de laatste jaren bezig Entree gratis. om de klanttevredenheid te verbeteren,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 13