Tilburgse binnenstad in teken van ZXZW '-m I Jazzfestival herleeft bij 25-jarig bestaan Puple Jazz Band Üontour Theater, film en beeldende kunst Zondagochtendsalon in Studiozaal Muzikanten in 013 Veiling Carré-kunstenaars Allerlei kunstvormen te zien eld' lesterd 's naten n- geuren rting I Efkes Wöchte organiseert vijfde Mooiman's KOKO-Fist Open Monumentendag ook in Oisterwijk en Moergestel kaai-i >llake in A|O d de Jongh terdplein 10 1 ondervraagd Optreden van volkszangers en stenaar werk te bezichtigen en ontvan- tijdens Open Ateliers Reeshof Kunstenaars uit de Reeshof organiseren ook dit jaar weer een atelierroute, -vsj iedereen vrijblijvend een kijkje kan nemen in hun ateliers. Dit is ..„„„.jk op zondag 14 september van 11.00 tot 18.00 uur. Daarnaast is er kunstexpositie in winkelcentrum Heyhoef op zaterdag 13 september, uw van 9.30 tot 17.00 uur kan worden bezichtigd. DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 5 DE TILBURGSE KOERIER SEPTEMBER 2008 - PAGINA 4 kijkje itmoet uur, Sc Tour - Luc de Vos FOTO: FRANK CLAUWERS jvatie gisterij - Parfumerie J86 net smaak! een [ONNALISA by Kaat 3WIJK Bier ende Efkes Wöchte Vermaeck in Hilvarenbeek lemid Tel: 013-543 45 72 Oisterwijkse monumen- |[|H ENTERS TILBURG ZRRL16 Volkszangers en stadsdichters Wij zijn op zoek naar enthousiaste vrijwilligers voor: The Puple Jazzband bestaat uit Ad Donkers (trompet en zang), Theo Brok (klarinet en tenorsax), Kees Martinali (trombone), Cees van Rooij (banjo), Luc van Rijsewijk (bas-tuba), de gebroeders Guus en Ad Buster (slagwerk) en Ellen Donkers (percus sie en zang). ij de muziek en brengen, orga- brengen, vertegen- Eén van de te veilen werken: 'Pelikaaneen fotobewerking van Wout van de Wouw. Roos. Onder het Contour St. An www.contourtilb Iburg-,, /inden. st is van septem- roodjes .vers belegd :uze KAAS! i t aanwezige pubLv Op deze avond v< -,:jke kunstdisci. e genoemde zangers en sheet. Annaplein 21’- *5038 TV Tilburg ilburg.nl - info@contourtilburg.nl Informele Zorg mensen thuis. I of gewoon goed kunnen gebruiken. Belangstelling: Kijk voor meer informatie op onze site: www.contourtilburg.nl uur, lts Orkest verschillende acti Toegang is gratis. underdog tot ’onnen te zijn in 5 als nieuv s Treet zet voor allerlei diensten vrijwilligers in bij Mensen die extra hulp hard nodig hebben .Tilburg 013-544 1083 voor urijurilligersu/erk en informele zorg Theaters ondag 14 zondag- seizoen, ■om in de Augart. i uur staat een pland. Zo kun- onderdaga - Telbew kte) 1 Op de tweede z niseert camavalsorkest Efkes Wöchte, in samenwerking sponsor, het Mooiman's KOKO-Fist bij Cultuurbos Br Reeshofdijk in Tilburg. De afkorting KOKO staat voor Openlucht Kapellen en Orkesten. De Nwe Vorst In theater De Nwe Vorst dinsdag 16 tot vrijdag 19 ber een uitgebreid dansprogramma bij Carré. Maar de echte kunstlief hebbers moeten zeker zondagochtend 14 september vrijhouden. Dan vindt tussen 10.30 en 12.00 uur de kunst veiling CARRinthe plaats. Zaterdag middag zijn de werken die op de veiling te koop worden aangeboden tijdens de open dag al te bezichtigen. De veiling, waarbij de inzet vaak vef onder de cataloguswaarde van de diverse werken is. wordt gr*-—J- in Zaal 16, Carré 16. De toegang gratis. New Orleans wordt "getemd" door arrangementen met strakke ritjes, een zoetgevooisde saxgroep en smeltende viooltonen. Verder zijn er optredens van Lime- tree Seven, The Jolly Boys, Grint, Toetsie Foetsie Jazzband, de Tap street Jazzband en Brook Eighty Six. Vanaf 19.00 uur wordt er alleen nog gespeeld op het binnenpodium. Vrijdag 12 september. 21.00 uur: Hotelgasten - Luc de Vos (Gorki) met interview door Leon Verdon- schot Om publiek dichter bij de mens daarachter te b Praatmaat Herken je dit? Dat je tijdens je vakantie in het buiten land aan een ander niet uit kunt leggen wat je bedoelt. Veel anderstaligen in Nederland hebben hier dagelijks mee te maken. En willen graag hulp bij het beter leren spreken van de Nederlandse taal. Wil jij een anders talige daarbij helpen? Het Kursuscentrum Noord (een afdeling van het ROC) in Tilburg-Noord zoekt vrijwil ligers die'dit een uitdaging vir inderdag 11 september, 20.30 ■r: Salon XVI met Els Moors 3t Els Moors begint een nieuwe dus literaire salons met als verbin- 1 thema 'literatuur en natuur'. 1976) i de Unix ook na. later aan de Rietvel r meer actuele vacatures: jk op www.contourtilburg.nl (Informele Zorg, vacatures) *of bel tijdens kantooruren naar Contour. Maya Pijpers festival optredens. De Amerikaanse fotograaf Peter Beste stelt in Kunst podium T aan de Noordstraat 105 zijn foto's van de Noorse blackme- talscene tentoon. De laatste twee dagen, zaterdag 20 en landse premie zondag 21 september, komt het muzi- kale gedeelte van het festival aan bod. Artiesten uit binnen- en buitenland maken het festival compleet. De line up bestaat uit opkomend talent en gevestigde namen als Josine Beu gels, Paint It Black, The Pharmacy, TV Buddhas, 8GB, The Hong Kong Dong, Bj0m Torske en Shining. dé schoonheid en eenvoud van dans. In Sonata combineert hij het beste van zijn twee achtergronden: klassiek ballet en moderne dans. Band op het buitenpodium en door de Ballroom Syncopators op het bin nenpodium. Ballroom Syncopators bestaat uit 12 instrumentalisten en een zangeres. Zij spelen in de tra ditie van de jazzy dansorkesten uit de jaren twintig en begin dertig van de vorige eeuw. Het is een mix van Amerikaanse jazz en Europese salon- muziek. Het rauwe van de hotjazz uit Vrijdag 12 september, 20.30 uur: Tien jaar Roadburn.com Electric Wizard zou op het afgelopen Roadbum festival staan, maar heeft gecancelled. Nu komen ze het dub bel en dwars goedmaken! Electric Wizard is één van de hardste en meest legendarische bands uit de sto- nerrockscene. Ze zijn het definitieve antwoord op alle middelmatige en slechte muziek. Electric Wizard is zodanig zwjaar en alles verpletterend datje er eng van. wordt. Denk aan de grootste en lompste riffs die je maar kunt bedenken en Electric Wizard zal ze eens zo groot spelen! Enige show op het Europese vasteland dit jaar. The Freeks kun je een 'allstar-sto- nerband' noemen met Isaiah Mitchell uit Earthless, Glen Slater uit Wellwa ter Conspiracy, Carl Home en Andy Duvall uit Zen Guerrilla en Ruben Romano uit Nebula. De show in 013 zal het Europese live-debuut zijn voor The Freeks. Zondag 14 september vindt tussen 10.30 en 12.00 uur in Zaal 16 de kunstveiling CARRinthe plaats. Na de open-atelierdag, zaterdag 13 sep tember tussen 13.00 en 17.00 uur, biedt een aantal kunstenaars, die hun atelier hebben in het Carrégebouw aan de Jan van Beverwijckstraat, hun werk zondag op deze eenmalige bij zondere veiling bij opbod te koop aan. Al diverse jaren organiseert Carré, waar inmiddels ruim tachtig kunste- naars hun atelier hebben, in samen werking met de bewonersorganisatie HOC (Huurders Overleg Carré) in de maand september een open dag. Dit jaar stellen veel kunstenaars op 13 september tussen 13.00 en 17.00 uur hun atelier open voor het publiek. Net zo traditioneel is inmiddels de bezoe- kersactie. Na de afgelopen twee jaar een kunstboek, Verzameld Werk deel I en II, te hebben aangeboden, is dit jaar gekozen voor kunstkaarten. En vanzelfsprekend worden die in een handig en fraai vormgegeven mapje tegen een uiterst vrien- prijs aangeboden. De oplage t kunstmapje is zeer beperkt, In en rondom museumbrouwerij De Roos vindt aankomende zon- intemetvideodatabase van dag, 14 september, voor de zesde (stads)dichters. Live-video keer het bierfestival Proost plaats. De authentieke bierbrouwerij aan de Sint Sebastiaanstraat 4 in Hil varenbeek opent haar deuren om 12.30 uur. Het evenement duurt tot youtube bieden. 18.00 uur. Ook op het Vrijthof zijn gedichtterwereld. verschillende activiteiten gepland, video on Tilburgse 4 HN tilburg 013 - 54258? te Onze fotograaf maakte woensdag deze foto van het winkelend ■publiek. De omcirkelde persoon kwam deze week 'in beeld'op den Besterd en mag zich melden bij Drogisterij Ad de Jongh aan het I Besterdplein. Daar liggen waardebonnen met een totaalbe- drag van 100 euro voor de gelukkige klaar die besteed B kunnen worden B bij de aangesloten winkeliers van B Winkelcentrum Besterd. Het festival brengt vanuit een ste vige muzikale basis ook theater, film, beeldende kunst op verschil lende kunstlocaties en een uitgebreid dansprogramma in De Nwe Vorst. Op meer dan dertig plekken in de binnenstad kunnen bezoekers de hele week genieten van black metal naast fee jazz, en street art naast academi sche dans. Op zondag 14 september vindt een grote oude stijl jazzhappening plaats op het Piusplein in Tilburg. Liefst acht bijna allemaal Tilburgse orkesten geven een optreden op een buitenpodium op het terras voor de café's Hoegaarden, Joris en Hoppie en een binnenpodium in café Hoe gaarden. De toegang is gratis. Ook in Oisterwijk en Moergestel zetten verschillende 'monumenten' op zondag 14 september van 11.00 tot 16.00 uur hun deuren open. Ze hebben allen een raakvlak met het thema 'Sporen' van de landelijke Open Monu mentendag. Bij deze monumenten is iemand aanwezig die de bezoekers meer vertelt over de cultuurhistorie ervan. Donderdag 11 september, 20.30 uur: cd-presentatie Dearhunter en Blackberry Blossom 'Bezield en bezielend', 'Sterke hooks', 'tijdloze songs', zomaar wat kwali ficaties die Dearhunter het laatste jaar ten deel vielen. Dearhunter is de naam die ex-Wealthy Beggar zanger/ songschrijver Derrick Skyvan koos voor zijn nieuwe muzikale activitei ten. Hij houdt het vooral simpel en puur: invloeden uit de singer-song- treden writer traditie en country verweven met 'vintage' seventies rock en sixties popinvoeden. Blackber songwrit tjens en Moni Donderdag 18 september, 21.00 uur: Hayride Hotel De grauwgrijze wolken drijven traag voor de waterige zon en de stemming kleurt somber in het Hayride Hotel. Melancholisch en bezeten als een seriemoordenaar op jacht snakt men naar de geur van bloed en de smaak van whiskey. Op het podium s‘~— The Pine Box Boys. Ze beset...j ven op het ritme van countryeske americana en zeer donkere bluegrass (jawel, ëdarkgrasst) dat kriebelende en psychotische gevoel. Met een bescheiden arsenaal aan instrumenten scheppen Lester 'Tombstone' Raww, Big Possum Carvidi, Col. Timothy Leather en Steve 'Your Uncle' Dodds een helse sfeer. Gitaar, banjo, contra bas en drums zijn de enige wapens waarmee ze kwaadaardige en stiekem ook humorvolle gees‘“ opwekken en laten d bij het Hayride Hotel en belevenis die je nog lang De Nwe Vorst en Popcentrum 013 presenteren de reeks 'Hotelgasten'. In een intieme setting stelt Leon Verdonschot vragen aan muzikanten. De eerste van de zes gasten dit seizoen is Luc de Vos. De zanger van de Vlaamse band Gorki staat vrijdagavond 12 september vanaf 21.00 uur op het podium van 013. Op deze manier willen De Nwe Vorst en 013 het publiek dichter bij de muziek en de muzikant brengen. Nadat De Vos een uur lang de hemd van het lijf is gevraagd, verzorgt hij een optreden. De kaartverkoop loopt via 013, De Nwe Vorst en internet. Meer informatie is te vinden op www.denwevorst.nl. samengesteld door Sonja Elke avond om 20.00 u1"- andere voorstelling geplakt nen liefhebbers op donderdagavond helemaal opgaan in het veelbewogen verhaal van een kers. In de voorstel ling Death is certain van Eva Meyer Keller wordt de identificatie met de vrucht steeds groter. Uiteindelijk ver andert het lichaam langzaam in de kers. Vrijdagavond staat de Neder- première van Bom in the 80's van Moa Hqnsson gepland. Het is een soloperformance waarin een moderne mix van technieken samengaan met een sterke wil om te behagen. Kunstpodia Verscheidene kunstenaars presente ren zich tijdens het festival. Erik Smith maakt deze week in Ruimte-X een compleet nieuwe installatie. Het werk van de kunstenaar loopt uiteen van installaties tot tekeningen, maar is altijd gefocust op het donkere en onverwachte. Onder de naam The Black metal ZXZW brengt met Svart Kunstykke de esthetiek van één van de extreem ste muziekvormen onder de aandacht: black metal. Deze is afkomstig uit Scandinavië, voornamelijk Noorwe gen. Black-metalbands Funeral Goat, Watain, Black Anvil, Gorath, Burial Hex en Bunkur verzorgen tijdens het Een aantal ambachtelijke brouwerijen presenteert hun bier. Nieuw dit jaar is De dochter van de Korenaar, de brouwerij die vorig jaar in Baarle- Hertog werd geopend. Voor het eerst --^er weer s van De De zangers zijn Jurgen Leijten, Bart Broeken, Roy Donders. Ook de twee voormalige stadsdichters Jace van de Ven en Nick J. Swarth en de hui dige stadsdichter Frank van Pamelen staan op het podium. De avond wordt geopend door burgemeester Ruud Vreeman. Op deze avond vormen twee afzon derlijke kunstdisciplines, de zang van het volkslied en de gedichten vertolkt door de gehoemde dichters, een geheel. Via de websites www.tilburgz.nl en www.hetlangstegedichtterwereld.nl worden die avond de live-optredens uitgezonden. "De komende tijd gaan we meer experimenteren met live- televisie via internet", zegt Tom Pij nenburg van Gilaworks internet- en ±2 services, dat de uitzending ver- "Door, om te beginnen,' vooral lens van de Tilburgse stads- srs te filmen, bouwen we verder gastoptredens van zangtalent Jordy. Nieuw dit jaar zijn Drumband Prin ses Juliana en de Vipkus uit Tilburg en Danmarzo uit Vugt. Alle overige deelnemers hebben al een of meerdere keren deelgenomen aan Mooiman's KOKO-Fist. Voor de kleintjes zijn er een springkus sen en een schminktent. Ook zal een karikaturentekenaar aanwezig zijn om de karakteristieke kenmerken van de 'slachtoffers' vast te leggen. De mid dag begint om 13.00 uur en zal rond 19.00 uur worden afgesloten door een gezamenlijk optreden' van Jordy en Anton. De entree is gratis. Meer informatie: www.efkeswochte.nl gen bezoekers een plattegrond van de StadsdlChtCFS te ZlCïl OD UltdUet gehele kunstroute door de wijk. Ook kunnen zij de kunstenaars thuis in hun Het opbouwwerk Groenewoud en Stichting Kunstprojecten Tilburg atelier desgewenst vragen stellen en houden op vrijdag 19 september vanaf 20.30 uur in café Bet Kolen aan van hen een persoonlijke toelichting de Broekhovenseweg 111 een optreden met drie volkszangers uit de wijk op het kunstwerk krijgen. Broekhoven. aan onze i Tilburgse (stads)dichters.-- streamen is een van de verworven heden die het internet ons biedt, dit vormt een interessante uitbreiding op het populaire video on demand zoals websites als youtube bieJ— Op www.hetlangstege— nl laten we hoogwaardige demand zien van of door dichters." De site www.hetlangstegedichtterwe- reld.nl is onderdeel van het project Eeuwig vers van stadsdichter Frank van Pamelen. Samen met Cist ('Cul- Hertog werd geopend. Voor h< tuur in school Tilburg') probeert Van sinds lange tijd is het roggebit Pamelen volgend jaar met alle Til- gebrouwen door de brouwers burgse basisscholen samen het lang- ste gedicht ter wereld te maken, een ultieme dichtexercitie met als doel zijn de hele middag opgenomen te worden in het Guin- van verschillende t ness Book of World Records. Voor meer informatie hierover kunnen ook scholen op deze site terecht. Zaterdag 13 september, 23.00 uur: Treetz Refreshed In drie jaar tijd van u“‘~J kampioen. Na begonnen te zijn m de zomer van 2005 als nieuwkomer in de partyscene, is Treetz inmiddels toonaangevend en niét meer weg te denken uit het Nederlandse party- landschap met steevast uitverkochte feesten. Treetz is nu de populairste eclectic clubnight in Nederland! In Area 1 staan Hardwell, Irwan, Flava, Saber en MC Iceman. In Area 2 vind je Tenko, Tariq, Bless en Gwise. het zogeheten Deprez-gebouw, een oude stoomketelfabriek, met een fraaie, robuuste architectuur, vlak bij - heel toepasselijk - het centraal NS-station in Tilburg. Hier kunnen professionele dansers dagelijks lessen volgen en amateurdansers en -chore ografen deelnemen aan uitwisselings programma's en coachingprojecten. Hier kunnen ervaren makers in alle rust aan hun verdere ontwikkeling werken en nieuwe, bijzondere pro ducties voorbereiden. Hier kan Sta tion Zuid bestaand én nieuw publiek ontvangen voor ontmoetingen met dansers en choreografen, voor open bare repetities, dansworkshops en, bijvoorbeeld, cursussen dansgeschie- denis en -analyse. Zondag 14 september, 14.30 Concertzaal: Het Brabant - Brahms Tsjaikovski Tijdens dit matineeconcert laat diri gent Eri Klas u kennismaken met de muziek uit zijn vaderland Ijstland. "De dirigent Eri Klas kan elk orkest boven zichzelf laten uitstijgen", aldus ;n een nieuw de Amerikaanse pers. En daarvan is niets gelogen. Hij houdt musici en luisteraars in zijn ban, onder meer —.et muziek van zijn geboortegrond. Overal waar Eri Klas dirigeert, wint hij harten voor zijn muziek. Het jaar 2008 is ook het religieus- staan erfgoedjaar. Daarom stellen de schrij- monumentale kerken in Oisterwijk - - en Moergestel eveneens hun deuren open. Er is een programmaboekje met plat tegrond, dat vanaf zaterdag 6 sep tember af te halen is in Oisterwijk bij de VW, de bibliotheek en het gemeentekantoor, en in Moergestel bij de Jumbo aan het Rootven 38, bij de bibliotheek en in Den Boog- enige wapens aard. Op de Open Monumentendag acudige en stiekem is dit vanaf 11.00 uur mogelijk bij ïesten aantrekken, alle opengestelde panden en bij het dansen. Check in infopunt bij De Huifkar (De Lind 30, en ervaar een Oisterwijk). ng zal heugen. De volgende1 Opbouwwerk Groenewoud en Stich ting Kunstprojecten Tilburg organi seren op vrijdagavond 19 september vanaf 20.30 uur in café Bet Kolen, Broekhovenseweg 111 in Tilburg, een waarbij optreden met drie volkszangers uit mogelijk de wijk Broekhoven -Jurgen Leijten, een k Bart Broeken en Roy Donders- en de die vt twee voormalige stadsdichters Jace van de Ven en Nick J. Swarth en de Open Ateliers Reeshof is een initi- huidige stadsdichter Frank van Pame- atief van zo'n twintig artiesten om len. De avond zal worden geopend kunst onder de mensen te door Burgemeester Ruud Vreeman. Allerlei kunstvormen zijn Het belooft een unieke avond te wor- woordigd. De werken variëren van den, waar het aanwezige publiek van schilderijen en kunstlampen tot foto's kan genieten. Op deze avond vormen en driedimensionale objecten. twee afzonderlijke kunstdisciplines Zondag is er in gebouw A van het vertolkt door de genoemde zangers en Beatrixcollege aan de Ketelhaven- dichters, een geheel. Zondag 14 september, 16.00 uur: Metal Matinee met Sauron en Dar kened Nocturn Slaughtercult SauroN kleurde in het begin van haar bijna elfjarig bestaan het toch al pik zwarte subgenre blackmetal etteüjke nuances donkerder dan de bands waar uit de leden kwamen. Met Melech en Satyr vereffenden de muzikanten in ieder geval wel de paden voor SauroN. Gelijk met de democassette 'Death... iyranny...War...Blasphemy' maakte de band naam in de scene. Diezelfde scene werd nog meer verast (en ver rast) met de med True Hate Embo diment'. SauroN tourt vervolgens als veel en brengt in 2003 en 2004 res pectievelijk 'Universe Of Filth' en 'For a Dead Race' uit. Blackmetal hoe blackmetal hoort te zijn, puur, zieke teksten gebracht met een stem die door merg en been gaat eri mét song- structuur. SauroN brengt later ook een ode aan hun grootste inspiratiebron Bathory. Twee jaar geleden zag 'The Channeling Void' het maanlicht en wederom ook een meesterwerk voor het oog, getuige het artwork Manuel Tinnemans. We zullen de combinatie Herr AIDS, Sunless, Ludas en Eklipse missen... SauroN rest in War... ehh Peace. Woensdag 17 september, 20.00 uur. Studio: Het Gras presenteert Aca demie voor Drama De nieuwe garde theatermakers stelt zich aan u voor in de studio. Nieuwe, verrassende toneelstukken met een frisse kijk op theater zijn resultaat. Gekras van Comé - Sprundel is een verzameling muzi kale en poëtische schetsen uit het leven van een jongen. Een leven vol frustraties, luchtpuntjes, observaties en overpeinzingen. Twee vrouw tjes van Anne-Mie Vercruyssen gaat over twee oude vrouwtjes die niet zonder elkaar kunnen, maar met elkaar is het ook niet alles. Voort durend wisselen verk- moed, humor en trag. de voor Toon Tellegen zo typerende vertelvorm. De datum is bewust gekozen omdat september zo'n beetje het begin van het carnavalsseizoen is en de diverse orkesten pas enkele weken weer met hun repetities bezig zijn. Bovendien is het in deze tijd vaak nog lekker weer en nog wat later licht, waardoor ook de wandelaars en fietsers in het nabijgelegen Wandelbos aangetrok ken worden door de vrolijke klanken van de carnavalsmuziek. Na de opening door Efkes Wöchte wordt door 12 orkesten, in twee ses sies verdeeld over twee podia, de middag muzikaal gevuld onder de bekwame presententatie van entertai ner Anton Kwantes en met speciale Zaterdag 13 september, 20.30 uur. Concertzaal: Magogo Kameror kest - Magogo meets Maiando Tijdens dit feestelijke openingscon cert ontmoet Magogo de Latijns- Amerikaanse tangospecialist Danny Maiando en zijn ensemble. Negentien strijkers brengen samen met Maiando Zuid-Amerikaanse muziek van Piaz- zolla en Villa Lobos. Ook een vleugje Bach ontbreekt niet in dit program ma. Magogo meets Maiando belooft u pittige ritmes en gepassioneerde melodieën. gespr komt van Jasper Mikkers. i zijn in de. voorverkoop ver- opbergma ius. delijke p van dit 150 stuks. Genoeg te beleven dus, a.s. zaterdag Ben jij een kei in schaken? Deze 78-jarige man zoekt een geduchte tegenstander. Als gevolg van een auto-ongeluk is hij gedeeltelijk verlamd geraakt en komt de deur niet meer uit. Wil jij zijn schaakmaatje zijn? De gehele Tilburgse binnenstad staat van zondag 14 tot en met zondag 21 september in het teken van het genre 'cutting edge'. Meer dan 250 verte genwoordigers van independent cultuur presenteren zich een week lang in huiselijke sfeer aan een internationaal publiek tijdens het festival ZXZW. De Puple Jazz Band viert dit jaar haar zilveren jubileum en vond hierin aanleiding om de oude tijden van de Jazzmeeting Tilburg en JazzTown Tilburg te doen herleven. Zeven col- lega-orkesten zegden hun medewer king toe en zal het volop genieten zijn voor liefhebbers van oude jazz. De Puple Jazz Band speelt dixie land in de New Orleans stijl met een vleugje Frisco. Ook schrikt de cband niet terug voor een gevoelige verse werken is, wordt- gehouden blues. De band is in Tilburg vooral Zaal 16, Carré 16. De toegang is bekend van de optredens op de twee de zondag van de maand in diverse gelegenheden. Het orkest speelt nu beurtelings in café Hoegaarden en in café Langeboom. Bij de meer dan 600 optredens van het orkest zijn diverse hoogtepunten te vinden. Zoals een televisieoptre den bij de VARA, verschillende live- optredens bij Omroep Brabant en een nooit meer te vergeten Christmas Party in Londen. Het festival wordt om 14.00 uur geopend door de 25-jarige Puple Jazz niseren 013 en De NWE Vorst een bij zondere reeks: Hotelgasten. Komend seizoen met zes gasten, waarvan op 12 september de aftrap met Luc de Vos van de Vlaamse band Gorki. Wat is de boodschap van het num mer 'Lieve Kleine Piranha'? Waarom heten de mannelijke hoofdpersonen in zijn nummers zo vaak Billy? In een intieme setting vertelt De Vos zijn verhaal aan de interviewer. Niemand minder dan Leon Verdonschot (o.a. Revu, Volkskrant Magazine, Kink FM, VARA-programma Wat heet!) loodst het publiek over nog onbe- paden, waarna een bijzonder akoestisch optreden volgt. to Bier ende Vermaeck klanken te horen bands en arties ten. Zo verzorgt de Als Je Maar Van Straatband met haar uiteenlopende repertoire van klezmermuziek en blues tot Bach, een optreden. Het Roos-koor laat een aantal dronke- mansliederen horen. Cleanhead Barefoot (gitaar en accordeon) sluiten deze dag af. Op het Vrijthof zijn activiteiten gepland die helemaal in de sfeer van de jaren '30 zijn. De nostalgie wordt bovengehaald door onder andere ver schillende oude ambachten, straat- theater, een snoepwinkeltje en een dorpssmid. Ook is er aan de jonge bezoekers gedacht en wordt er een kermis met spelen georganiseerd. Meer informatie is te vinden op www. museumbrouwerij.nl. Geheugen Zoekt Steun Ga jij wel eens op dinsdagochtend naar de markt op het Burg. Van de Mortelplein? Deze aardige 83-jarige dame zou het zó leuk vinden om dat ook weer eens te doen. Mevrouw heeft een vorm van dementie, maar weet heel goed wat ze wil. Wil jij één keer in de twee weken met haar over de markt wandelen? ten zijn zondag te bezichtigen: - het gerestaureerde Raadhuis (De Lind 56) - Sigarenindustrie, nabij De Huifkar (De Lind 30) - sigarenwinkels Paymans (Dorps straat) en Van Veldhuijzen (Kerk straat) - het station - archeologische werkzaamheden Catharinenberg (Poirterstraat) - H. Joanneskerk (De Lind 52) - St. Petruskerk (Kerkstraat 95) - Protestantse kerk (Kerkstraat 64) In Moergestel gaat het om de Paro chiekerk St. Jans Onthoofding (St. Jansplein 9) en de oude Avang Schoenfabriek aan de Schoolstraat. Maandag 15 t/m donderdag 18 september. Bat Cave, 20.00 uur: ZXZW Monday 'till Thursday Van 14 tot en met 21 september slaat het ZXZW festival zijn vleugels uit over Tilburg. Acht dagen lang zullen meer dan 25 plekken in het teken staan van de independent cultuur. Het videoservi weekprogramma staat onder andere zorgt. "T'~ in het teken van optredens en een optrede expositie over jazzpioneers Sun Ra dichter: Arkestra, een tentoonstelling over blackmetal art, klassieke muziek in een kraakpand, art films, live muziek en dansvoorstellingen. Dit jaar maakt ook de Bat Cave in 013 integraal onderdeel uit van de weekprogram- mering van ZXZW. traditie en nitage' sevent -oeden. >erry Blossom is een singer- riter duo, bestaande Eva Stul- n Monica Knaapen. Donderdag 18 september, 20.15 Schouwburg: Hard Gras on .vu> - Hugo Borst, Henk Spaan, Frans Thomése, Herman Koch e.a. In deze voetbalshow draagt het Hard Gras team voetbalverhalen en gedich- v»sdag 17 sep- ten voor. Hard Gras staat bol van tra- r, Schouwburg: gedies en helden, verlies en euforie, Zuid - Sonata teleurstelling en machtsstrijd. Kort om: Hard Gras gaat over het leven zelf. En dat maakt dat u bij Hard Gras on Tour ook goed zit als voetbal -■** —ste liefde is. Hard Gras on wut staat in Tilburg met onder meer visiepersoonlijkheid en voetbal- viiticus Hugo Borst, sportjournalist en televisiepresentator Henk Spaan, Frans Thomése en acteur en schrijver Herman Koch. De Vrienden Vereniging Tilburg nodigt u uit op zone september voor haar eerste Zvu ochtendsalon in dit nieuwe s‘“ Comé van U bent vanaf 11.00 uur welkom i eling muzi- Lucebertfoyer. Danshuis Station Zuid geeft dan een vooruitblik op de voorpremière van hun nieuwe voorstelling enkele dagen later. Een kijkje achter de schermen en een ontmoeting met choreograaf Stephen Shropshire geven deze Zon dagochtendsalon een extra dimensie. Ook zal er een interactief optreden srlangen en wee- plaatsvinden. i giek elkaar af in De thuisbasis van Station Zuid is Tilburg. Nu nog maakt Station Zuid gebruik van diverse locaties in de stad, maar in 2008 verhuist het naar Ghost of James Lee Byars Collaing exposeert Smith de gehele week in het Scryption. De twee kunstenaars Michel Eike naar en Manuel Tinnemans, beiden bekend door hun donkere werken, maken deze week samer kunstwerk in het kunstpodium De Verschijning. Ook exposeren deze en andere kunstenaars zoals Dennis met Dread en Timo Ketola de hele week Ovei 'hun werken in het kunstpodium. Dit is een kleine greep uit het pro gramma van -het festival ZXZW. Dinsdag 16 en woensdï Meer informatie en het gehele pro- tember, 20.15 uur, °-’ gramma zijn te vinden op de website Danshuis Station Zu.u www.zxzw.nl. (voorpremière) Eén danser, één pianist en één bal- Voor mensen die een hele dag of letvloer. In Sonata toont danser Jussi meerdere dagen de Tilburgse bin- Nousiainen de kunst van het bewegen niet uw eerste nenstad willen bezoeken, zijn er dag- in zijn allerpuurste vorm: de solo. Tour staat in kaarten en passe-partouts verkrijg- Jussi danst zes solo's, ondersteund televii..r baar bij de voorverkoopadressen van door live videobeelden en de muziek critici- ticketservice, telefoonnummer 0900- van Bach. Choreograaf Stephen 3001250 of www.ticketservice.nl, via Shropshire kiest als één van de wei- Sounds en Popcentrum 013. nige dansmakers nadrukkelijk voor Dondt uur: S Met F zondag in september, dit jaar dus op 14 september, orga- cyclu: alsorkest Efkes Wöchte, in samenwerking met haar hoofd- dend 3osvreugd aan de Moors (1976) studeerde Germaanse >r Kruikenzeikers talen aan de Universiteit van Gent, waar ze ook nachtburgemeesteres was, en later aan de Rietveldacade- y. mie in Amsterdam. In haar poëzie beschrijft ze een vreemde wereld. Het zijn vrijpostige, vrolijke en licht absurdistische gedichten waarin het dagelijkse leven op een subtiele manier zodanig kantelt dat de lezer de dingen om hem heen op een nieuwe manier bekijkt. Haar bundel Er hangt een hoge lucht boven ons kreeg de Herman De Coninckprijs 2007 voor het beste poëziedebuut. In april van dit jaar maakte zij haar romandebuut met Het verlangen naar een eiland. Joost Minnaard interviewt Moors en Jos van den Hanenberg omlijst de avond muzikaal. De gesproken column k?“ Kaarten zijn in d krijgbaar bij Livit )-Fist bij xrting KOI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 5