irg 11? FTTyio s er al! r.. Tf .r, i parochies bereid tot samenwerking Paddestoelenexcursie zolang eigen positie is gewaarborgd in Oisterwijk Hondenshow in het Kromhoutpark Hilvertocht biedt keus uit drie fietsroutes Thema-avond 'Natuurlijk, een netwerk!' Kont vooral met de fiets! Wereldtop te gast Hart van Brabant Makelaardij in Concertzaal geeft ballonvaart weg de tilburgse koerier DONDERDAG 11 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 15 I SEPTEMBER 2008 - PAGINA 14 Parochies in he zijn bereid sa FOTO: GER BOGAERS •5 T-shirts versieren Gratis vaccinatie tegen Hepatitis B THEATERB Jf ZONDAG 14 SEPTEMBER 10.30-18.00 Presentaties door Frank van Pamelen 10.30-12.00 Theaterzaal-16 10.30-18.00 Gevel Carré 12.00-13.00 Omgeving Carré 12.00-13.30 Grote zaal Muze 12.30-12.55 13.00-13.25 13.30-14.00 13.30-13.55 Abu And Habib: Duizend messen in een nacht Theater Zaal-16 13.30-14.00 14.00-14.25 14.00-14.25 Sopraanzangeres Eva van Eden Guests Theaterzaal-16 Wout Akkermans Kapel Theatercafé-16 Grote zaal Muze 14.30-14.55 15.00-15.30 Theatercafé-16 15.00-15.40 ZwoelieTroelies Binnenplein Carré 15.00-15.40 Abu And Habib: Duizend messen in een nacht Theater Zaal-16 15.45-16.15 Binnenplein Carré 15.45-16.15 Theatercafé-16 16.15-16.35 Wout Akkermans Kapel Binnenplein Carré 16.15-17.30 diverse locaties Theatercafé-16 17.00-17.25 Abu And Habib: Duizend messen in een nacht 17.00-17.25 Markering Ontbreekt: Improvisatietheater 17.30-17.40 Presentatie Amateurfilmclub TAS 17.30-17.55 Theatercafé-16 17.30-21.00 Muze café 17.45-18.00 Binnenplein Carré 18.00- 20.00 Theatercafé-16 VRIJDAG 12 SEPTEMBER 21.30-02.00 Speciale swingavond; “Back to the Eighties" Theatercafé-16 13.00-18.00 ZATERDAG 13 SEPTEMBER 13.00-17.00 St. Ateliers Carré 13.00-21.30 16.00-17.20 Voorstelling “Hier is alles” door Station-17 (De Muze) 20.00-20.55 Theaterzaal-16 21.30-23.30 Theatercafé-16 013- 594 33 33 14.00-14.30 tijdens open dag Jong Nederland Reeshof Binnenplein Carré Binnenplein Carré Voorstelling “Ladykillers” door Locomotief (De Muze) Optreden door Yama Yama 14.00-15.30 14.30-14.55 Presentatie programma volwassenen De Muze seizoen 2008/2009 Berry Knapen Comedy show Funfanfare en de Wout Akkermans Kapel Sopraan zangeres Eva van Eden Guests De Muze café geopend op gevel Carré Theaterzaal-16 16.30-17.00 16.35-17.00 De CARRinthe Kunstveiling door Carré kunstenaars Expositie door Nel Donkers met kermisschilderijen Optocht door Drumfanfare Volt door de wijk Presentatie Kinderprogramma De Muze seizoen 2008/2009 Slagwerkgroep Caramba Markering Ontbreekt: improvisatietheater Berry Knapen, Comedy show Presentatie Jongeren programma De Muze seizoen 2008/2009 Slagwerkgroep Caramba Peerke Donders; Literaire show door Anton Dautzenberg Friends Berry Knapen Comedy show Binnenplein Carré Binnenplein Carré Theatercafé-16 Koor Des Unique Theatercafé Zaal 16 is geopend Minivoorsfelling jongeren; scènes uit het Muze theater Funfanfare Makelaar Koen Timmermans reikt een bosje bloemen en de vipcheque uit aan mevrouw Melis. Binnenplein Carré Theater Zaal-16 Binnenplein Carré Theater Zaal-16 Binnenplein Carré Theater Zaal-16 staat aan h In d naar ontvang onbetwii het Orel itenment. 19 s n seksueel over- ing die veel voor- n die seks hebben Opening Theaterseizoen De Muze door Peter van Meel Kindervoorstelling De Muze: “Wachten op matroos” Funfanfare vermelding ras en c. middel of groot. Gr poort meenemen. Ver 1-se Martin Ga - larga Linden u Rijwiel ToerClub Hilvarenbeek verzorgt op zondag 14 september weer de jaarlijkse Hilvertocht. De fietstocht begint en eindigt bij de herberg den Hemel, Goirlesedijk 2a in Hilvarenbeek. harte welkom om of deel te nemen iten tijdens deze dag. jrmatie: www.jongne- ;nl. «ld al el wat esponden- parochies itwoord de thema-avond maken de aanwezigen vrijblijvend kennis met de werkmap 'Natuurlijk, een netwerk!', een 10-stap- te schake len (zie www.natuurlijkeennetwerk.nl/ website/images/cursusmap.pdf). Met vallen hebben we dus gekozen om thema aan de middag te kop- r„en, namelijk hoogte. Ook wilde we iets meegeven aan de kijkers. We hebben contact gezocht met de organisatie van de -Tiiburgse ballon- nenparade en hebben we direct twee vipkaarten laten reserveren". og van naam van categorie klein, Traag dierenpas- Terder laat de Til- i Gaus Hondenschool iders die middag zien ag 14 september een reger ccursie rond het Bel- volgt leng Sponsoren en Financiert: (lemeente Tilburg Tilburgse Koerier De. Haas De long Advocaten Inbev Wijnhandel lean Arnaud Stichting Tilburgse Amateurkunst (STAK) Stichting De Muze Wijkraad Armhoefse Akkers/Verrijk je Wijk VSB cultuurfonds 11.00 uur vanaf de KNNV-stand aan de Posthoomseweg. Door de “en van de afgelopen weken zijn Igens de KNNV op paddestoe- igebied leuke vondsten te ver wachten. De Koninklijke Nederlandse Ver eniging voor Veldbiologie (KNNV) houdt op zondag 14 september paddestoelenexcursie rond net Bel- versven aan de rand van de Kam- pina in Oisterwijk. Deze begint om De deelnemers hebt lit drie routes die lelijkheid niet voor doen. Starten kan tussen 14.00 uur voor de routes v 45 kilometer. Wie de 75 k_. wil fietsen, kan inschrijv 12.00 uur. In iedere route stempelpost opgenomen, i steeds een café met attractie jong en oud. Op de ror en 45 kilometer is dat I stalleke onder Poppel, op de rot Parochies in het bisdom Den Bosch zijn bereid samen te werken en elkaar regionaal te ondersteunen, zolang dat niet ten koste gaat van de eigen positie en zelfstandig heid. Dat blijkt uit een opiniërende enquête, die het bisdom in mei dit jaar heeft gehouden onder het pas toraal kader en de vice-voorzitters van de parochiebesturen. de Mevrouw Melis gaat aanstaande of zondag een deel van Brabant van- een thema aan uit de lucht bekijken. Zij won in pelen, namelijk juni een vipbalk van Brabant Mal Hepatitis B is een draagbare aandoenin komt onder mannen Priesters kregen een extra aantal vra gen voorgelegd over hun (gewenste) situatie. Meer dan de helft werkt nu samen in een pastoraal team en 70% geeft aan in een team te willen wer ken. Meer dan de helft wil met ande ren samenleven ofwel in één huis dan wel een aantal activiteiten samen doen (eten en bidden). Tweederde van de priesters bezoekt een krans, dit is een ontmoetingsmoment voor priesters in een regio. Eenderde geeft aan slechts incidenteel contact te heb ben met collega's buiten de parochie. Priesters geven sterk de voorkeur aan persoonlijk pastoraal werk (75%). Organisatorisch en bestuurlijk werk )ben de keuze s qua aantrek- r elkaar onder- i 09.00 en van 30 en kilometer rijven tot ute is een -. Dat is .„aes voor rates van 30 t het Hegge- rate Aan het einde van de enquête kon den nog adviezen aan de denktank worden gegeven. Zo'n 11% gaf aan dat het bisdom meer moet luisteren naar wat er speelt; 6% zou wel iets zien in een vast aanspreekpunt bij het bisdom. Ook vragen parochies (7%) om ondersteuning bij samen- werkingstrajecten en wil men prak tische informatie. Bijna 10% zou de bisschop graag meer in de parochies zien om mensen te bemoedigen. Een zelfde percentage mensen vindt dat het bisdom meer oog voor de mensen mag hebben en vertrouwen schenken aan de parochie. Vijf procent van de parochies zou graag zien dat het bis dom daadkrachtiger is in haar besluit vorming en ook een open en helder beleid voert. Tenslotte vindt 4% van de parochies dat er meer oog moet zijn voor de werkdruk van priesters. Naast een informatieve inleiding over het onderwerp komen ervaringen aan de orde van mensen die zich met J behulp van de methode Natuurlijk, een penplan met praktische tips c netwerk!' hebben ingezet voor het soci- mensen rond kind of gezin in i ale leven van hun kind/broer/zus met len (zie www.natuurlijkeenm een verstandelijke beperking. Tijdens at bij 8% van de priesters boven 1 het voorkeurslijstje. de enquête werd ook gevraagd ar de service en informatie vanuit het bisdomkantoor, zoals telefonische bereikbaarheid, brieven, de website en materialen, zoals bijvoorbeeld gebedskaarten. Over het algemeen wordt de service goed beoordeeld mag het aantal poststukken wel minder. Eenderde van de res~ ten vindt dat brieven van par vaak te laat en onvolledig beant worden. weet?", vraagt Timmermans. "Als makelaar voel je vrij snel of iemand geïnteresseerd is of voor iets anders komt. Die zaterdag zijn er gelukkig veel serieuze kijkers langs geweest." Op de vraag of je dat met 100% zekerheid kunt zeggen antwoordt Timmermans: "Nee, dat kan natuur lijk niet, het blijft een gevoel, maar er was er in ieder geval één die echt serieus was; die heeft namelijk een appartement gekocht!". Het bisdom is niet verrast door de uit komsten, ze bevestigen het algemene beeld. De enquête werd gehouden in bet kader van het 'denktankproces' waarin het bisdom zich bevindt. Dit beleidsvormingsproces moet in de eerste helft van het jubileumjaar 2009 tot een beleidsplan leiden. Van de 800 aangeschreven personen reageerde iets meer dan de helft. Allen ontvan gen zij onderstaande samenvatting. Het merendeel van de 236 parochies maakt deel uit van een samenwer kingsverband. Minder dan de helft vindt dat het samenwerkingsverband ook als eenheid functioneert. Wel ervaart ruim tweederde van de paro? chies de parochie als een gemeen schap. Bijna eenderde van de paro chies constateert dat de parochiepar- dcipatie zal afnemen; in de toekomst ziet driekwart van de respondenten de Kerk als keuzekerk in plaats van volkskerk. Wat betreft de financiële situatie deze werkmap kunnen mensen werken aan de toekomst van hun kind. Ook is er tijdens de avond informatie over de mogelijkheden voor deelname aan De GGD en Schorer (een de cursus Natuurlijk, een netwerk!', satie die zich inzet voor hc Bij voldoende belangstelling verzorgt biseksuelen) roepen RFvO Midden-Brabant deze cursus mannen die seks heb in regio Midden-Brabant. De thema- nen, op om zich gratis avond is vrij toegankelijk voor aHe vaccineren tegen hepatiti belangsteHenden. Aanmelden kan bij Henriëtte Krol via hkrol@zoigbelang- brabant.nl, of 013-594 21 86. Kijk voor meer informatie op http://www. natuurlijkeennetwerk.nl/. van 75 kilometer Burcht Hertog Jan onder Oud Turnhout. Na het afstempelen worden de fietsers met het pontje overgezet. De con troleposten sluiten om 16.00 uur. Jong Nederland Reeshof is een jeugd- De routes zijn volledig uitgepijld, vereniging voor kinderen van 4 tot en maar iedere deelnemer krijgt een met 18 jaar. Zij kunnen hier terecht gedetailleerde routebeschrijving voor sport en spel, creativiteit en mee en een wimpel. De routes worden op zondag 14 se-" de hele dag door gecor door fietsenmakers en EHBO’ers. Meedoen kost 2,50 euro, 65-plus- sers betalen 1,50 euro. Kinderen tot 12 jaar gratis. Bij terugkeer in herberg den Hemel worden de fietsers verwelkomd door de muziek van het Biks Trio. Kijk voor meer informatie op www. hilvertocht.nl. Mevrouw Melis werd de gelukkige van de ongeveer vijftig kijkers the er die dag zijn geweest. "De meeste mensen kwamen gelukkig wel echt voor de appartementen en niet alleen voor de ballonvaart. "Hoe ik dat "Oh wat vind ik dit leuk! Ik win nooit wat", riep mevrouw Melis toen ze hoorde dat prijs naar haar was gegaan. Makelaar Koen Timmermans van Hart van Brabant Makelaardij was in zijn deze reac tie hoorde. tk om een Jong Nederland Reeshof houdt op zondag 14 september van 13.00 tot 17.00 uur een open dag in en rondom haar clubgebouw aan de Langendijk'28a. Onder het motto 'Onzen hond' verzorgt de werkgroep Verrijk je Wijk van de Annawijk en de Schilders- en Dichtersbuurt op zondag 14 september een hondenshow. Het evenement vindt van 14.00 tot 16.00 uur plaats in het Kromhoutpark. beoordeelt driekwart van de paro chies die als gezond. Opvallend is het hoge aantal activiteiten voor doel groepen. In 87% van de parochies zijn gezinsvieringen, 59% heeft een kinderwoorddienst en 61% organi seert activiteiten voor jongeren. Paro chies met minder dan 50 vrijwilligers zien de toekomst kritisch tegemoet, vooral het aantal koorleden daalt. Over de vieringen en andere activi teiten zijn er minder zorgen. De zon dagsvieringen bestaan voor 86% uit eucharistievieringen (missen). Pries ters geven aan dat er door de week in 80% van de parochies vieringen zijn. Bij eucharistievieringen volgt driekwart het officiële altaarmissaal van de katholieke kerk. Waarom was er eigenlijk een prijs gekoppeld aan deze kijkmiddag? Timmermans legt uit: "Het is altijd spannend of er mensen naar een open huis komen kijken. Om extra op te i organi- romo- en biseksuelen) roepen vooral jonge mannen die seks hebben met man nen, op om zich gratis te laten vaccineren tegen hepatitis B bij de GGD of een soa-polikliniek. vereniging voor l met 18 jaar. Zij voor sport buitenleven. september Tijdens de open dag is er een spellen- ratroleerd circuit en gaan de bezoekers T-shirts jwnn’aro versieren, vogelkooitjes in elkaar zet ten en buttons maken. Voor de ouders en de oudste leden is er een percus- sieworkshop. Iedereen is van te komen kijken aan de activiteit! Voor meer infor derlandreeshof.nl Een jury onder leiding van Dieren- nl onder v kliniek Den Herd bekroont in het de hond, park de beste honden uit de wijk. Buurtbewoners die mee willen doen, kunnen zich aanmelden via burgse 013-46712 75 of letterling@planet, van Ma RFvO Midden-Brabant en PhiladelphiaSupport verzorgen op maandag 15 september een thema-avond in Tilburg over de waarde van sociale con tacten voor mensen met een verstandelijke beperking. De avond is bedoeld voor ouders, broers, zussen en belangstellenden. De bijeenkomst vindt plaats in het gebouw van Zorgbelang Midden-Brabant, Lage Witsiebaan 2b in Tilburg en begint om 20.00 uur. Openstelling 20 Ateliers door kunstenaars Carré Kijkdag Expositie i.v.m. veiling op zo. 14 september expositie door Nel Donkers met kermisschilderijen met mannen. Een condoom gebrui ken is niet voldoende. Voor langdu rige bescherming zijn drie vaccina ties nodig. Wie voor 1 mei volgend jaar de derde vaccinatie krijgt bij een GGD in Brabant of Zeeland, maakt kans op een fotosessie van fotograaf Jan Griffioen. Mannen die seks hebben met mannen, kunnen een afspraak maken bij de GGD via 0900-3696969. Doorlopende activiteiten: Informatiemarkt en presentaties Tilburgse Amateurverenigingen Frans Custers Straattheateract met Boyaci Huseyin Fools.nl met Kapitein Kosto mobiele duikboot Theater van de Verloren Tijd met LovLab 6.0 Studio Bajo: Karikaturen Z0MARR met Hernest Zamiel Bedlam 0Z; met Slinky Love Ruud van Hooft als Ingenieur Maart van Splundert 2Grime Kinderschmink Ruwe Hondjes met Dries Draaiorgel Fotostudio De Muze theater Expositie door Lena Janbroers kunstwerk “De Garderobe” Expositie door Nel Donkers met “Kermisschilderijen” Gezellig buitenterras en catering gepresenteerd door de Culinaire Affaire! slag- prijs weg te geven, maar als iemand logen dan ook nog eens heel enthousiast reageert is het helemaal compleet. Namens Hart van Brabant Makelaar dij wens ik haar dan ook heel veel plezier toe aanstaande zondag". hoe je honden traint. Kinderen van basisschool de Zuidwester kunnen een tekening inkleuren en een s' zin invullen. De winnaars moge., een dag meewerken in de Dieren kliniek Er is een fotostudio waar bewoners met hun hond of een ander favoriet huisdier op de foto kunnen. Kameleon terrariumspeci- aalzaak is aanwezig met reptielen en vogelspinnen. Concertzaal Tilburg ontvangt binnen kort een orkest dat onbetwist tot d~ wereldtop behoort: het Orchestra c. the Age of Enlightenment. Dit orkest uit de lucht bekijken. Zij wor. speelt op vrijdag 19 september om juni een vipballonvaart, die Hart 20.30 uur in de Concertzaal en is van Brabant Makelaardij verlootte daarnaast in Nederland alleen nog in onder de bezoekers van een kijk- Groningen te bezoeken. middag voor appartementen. Het Britse Orchestra of the Age of Enlightenment (OAE) bestaat ruim 20 jaar en speelt in alle grote con certzalen en operahuizen ter wereld. De musici van het OAE zijn ware specialisten in de authentieke uitvoe ringspraktijk. Solovioliste tijdens het concert in Tilburg is Rachel Podger. Met name door haar fantastische inle vingsvermogen in de muziek is haar spel zonder meer een belevenis. Op het programma staan twee viool concerten van Bach: het Vioolconcert in a en Concert voor drie violen. Van Vivaldi klinken het Concert in D en het Vioolconcert in D. De werken van Telemann, Tafelmusik 1 ouver ture in e, en Zelenka, Hypocondrie, maken de gevarieerde concertavond compleet. Kaarten a 26 euro 2,15 service- toeslag) zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013 543 22 20 en aan de balie van de Tic- ketService van Theaters Tilburg. gaat aar Brab je

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 15