Gemeente nieuws l1 L K" mo t MM ^7 1 KI Einde ramadan met maaltijd in stadion Open Monumentendag op 13 en 14 september DE TILBURGSE koerier DONDERDAG 4 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 9 MEMBER 2008 - PAGINA 8 Het De Purcelldreef. (Foto team Media gemeente Tilburg) VVV Tilburg www.tilburg.nl Telefoonnummers 542 88 11 Gemeente Tilburg niet Het Willem II stadion. (Foto team Media gemeente Tilburg) g Cityring Bezoekadressen Gemeentelijk informatiecentrum Het Audax Textielmuseum Tilburg. (Foto team Media gemeente Tilburg) die ie ba; ;n. De Brucknerlaan. (Foto team Media gemeente Tilburg) Brochure gratis verkrijgbaar bij het informatiecentrum. Bestemmingsplannen Wet bodembescherming (Wbb) Werken aan de weg iatie oor de iften jden: tel. 542 89 72 zitting inzake be- van: Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerloplein Open maandag, woensdag, donderdag 14.00 -16.00 uur. Dinsdag 10.00 - 12.00 uur en vrijdag 17.30 - 19.30 uur. Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 Zelfde openingstijden als Stads winkel Noord. Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein 8 Open maandag t m donderdag 08.30 -16.00 uur, vrijdag 08.30- 12.30 uur. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (ingang naast het paleis) Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag 10.00 -18.00 uur, donderdag 10.00 - 20.00 uur. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 10.00 -18.00 uur, vrijdag 13.00 - 20.00 uur. Servicepunt Berkel-Enschot Openbare bibliotheek Eikenbosch 7 Open: maandag, dinsdag, Woens dag 14.00 - 17.00 uur, donderdag 10.00 -12.00 uur, vrijdag 14.30- 19.30 uur. 549 56 18 Vastgoed 542 93 03 BKW Startersadvies 583 93 93 Brabants Afval Team 542 33 17 Grofhuisvuillijn nmissies: il/raad drukte in de stad te dekte fietsenstal- :is. Deze fietsenstal- incertzaal, onder de «plein. Een ander alter- van het openbaar erdagen en koop- net de bus 1 euro, r de 12 jaar betalen ityring vindt atie over de ie verkeers- ndt u op deze ,uette. Via deze tueel wandelen irijgt dan een die eruit komt ch op de site digitale t u altijd ie laatste stand 542 88 11 Sociale Zaken 549 55 55 Schuldhulpverlening 0900 123 13 13 Loket Z 0900 0595 Regiotaxi - V tember vanaf :amer 401 van Energie label voor woningen ,'an 8 1 riolerii Joseph tan ;mber werkzaamheden Energielabel woningen Alle huur- en koopwoningen moeten voorzien zijn van een zogeheten energielabel. Dat geeft aan hoe zuinig een huis is. De Buurmalsenlaan Tot eind 2008 groot onderhoud. ige en Koningsplein n en zaterdagen snel neente dan ook aan te Tivoligarage, Pieter :ergarage Louis Bouw- len speciale actie bij s Bouwmeesterplein. ids met korting an met de vooruitbe- bevindt. Deze knop is Wanneer u langer dan iliger. U betaalt itingstijd laten staan. Stadhuisplein 128 (ingang naast Paleis Raadhuis), 5038 TC Tilburg. Tel. 0900-202 50 10 (25 cpm). Ceopend: ma 13-18 uur; dl, wo en vr 10-18 uur, do 10-18 uur. E-mail: puinfo@tilburg.ril Girostraat Tot half oktober herinrichting tus sen Telefoonstraat ën Willem II- straat. ap Stap Festival, nde subsidie; jctions, inzake sa- i de hoogte van toe- lie. Wethouder Jan Hamming (inte gratie): “Fantastisch om te zien 1-iftar steeds orden als een ting tussen lims. Het ilkaars cultuur te slims maken van de iets van hun delen met in het kader e procedure. F smeentelijk downloaden 213 13 13 Burgerzaken, Belas tingen, Parkeerbalie, Bouwen en Wonen 0800 1920 Centraal Meldpunt 213 23 23 Ondernemerszaken 542 91 41 Gebiedsteam Oude Stad 542 90 88 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnenstad 542 82 20 Gebiedsteam West 532 60 00 Sport-infolijn 532 60 44 Verhuur sportaccommodaties 542 98 95 Onderwijs en Jeugd 542 86 91 Beheer en Onderhoud 532 63 26 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 4636443 GGD 1-1-2 Alarmnummer B. van de Mortelplein Tot 12 september werkzaamheden aan bushalte. Eropuit met Tfleecedeken Het assortiment is uitgebreid met -- -Tuit'. znte Tilburg odzakelijke gemaakt or het ’.ring t van Thema-avond Donderdag 11 september is er om 19.45 uur een thema-avond in het U kunt het bestek aanvragen bij mevrouw I. Ottevangers. E-mail: iris.ottevangers@tilburg.nl. Opknapbeurt Oerlesestraat De Oerlesestraat krijgt in 2009 een opknapbeurt. De gemeente legt een fietspad aan dat onder- ordt van het zogeheten ster- >k de trottoirs en de rijbaan r vernieuwd. De gemeente gt de riolering en kapt de jmen. Die staan te dicht bij ‘Is. Er komen nieuwe bo de straat. De gemeente or- twee bewonersavonden men te bespreken, op imber. Beide bijeen- 1 irthuis aan e beginnen Melding afwijking op het saneringsplan op grond van artikel 39 lid 4 Wbb Bij het college van de gemeente Tilburg is op 2 Juni 2008 door Geofox- Lexmond een melding van wijziging op het ingestemde saneringsplan Adressen, openingstijden: zie colofon. Meer informatie bestemmingsplannen: www.tilburg.nl trefwoord: bestemmingsplannen. labels lopen van A t/m G. De groene A is het hoogst haalbare, de woning is dan zeer zuinig met energie. Het rode G-label is het laagste en minst gunstige.* vroom aan lilburg. Dit gemeentelijk -n is ook te lulti F unctionele en Besterd Tilburg. Dit oktober en in het 17 en 18 oktober c Stadsgidserij enke ÏÏSX’ Wandelroute langs stadskijkers bedragen In de Tilburgse binnenstad informatie staan sinds juni vijf zogeheten stadskijkers. Daarin zijn ruitr tig filmpjes te zien, samenges.-. uit historisch beeldmateriaal, foto’s en geluidsfragmenten. De kijkers geven een beeld van de Verlenging Esplanade De gemeente wil in het najaar de zogeheten Esplanade verlengen. Dat is het wandel- en fietsgebied tussen de Prof. Verbernelaan en de hogeschool aan de Prof. Cob- bënhagenlaan. Het terrein is on derdeel van de verbinding tussen de universiteit en het centrum van Tilburg. Voor de verlenging moeten enkele bomen gekapt worden. De gemeente heeft een kapvergunning aangevraagd. De monumentale bo men blijven staan en krijgen meer ruimte. artikelen rond het thema ‘eropuit’. Zo verkoopt de VW nu ook een schitterende fleecedeken, ideaal voor een ontspannende picknick tijdens een fiets- of wandeltocht. De deken is verkrijgbaar voor €14,99 in een handige draag riem. Makkelijk in gebruik en verkrijgbaar met bijpassende sjaal en handschoenen. li&UWS im vijf- Soulparty jesteld Bij de Voorste Venne in Drunen is zaterdag 18 oktober vanaf 21 Door werkzaamheden is een aan tal wegen helemaal of gedeeltelijk afgesloten. Meer informatie is ver krijgbaar via tel. (013) 542 97 02. Zie ook internet: http://openbarewerken.tilburg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. Oisterwijksebaan Tot half oktober werkzaamheden aan riool en bestrating. Kwendelhof Tot eind september rioolwerkzaam- heden. Bomenverordening Als iemand een boom wil rooien, is in een aantal gevallen een kapvergunning nodig. Het beleid van de gemeente is erop gericht zo veel mogelijk bomen te behouden. Tilburg heeft een> subsidieregeling voor monumen tale bomen. Eigenaren kunnen onder voorwaarden geld krijgen om ze te beschermen. In de Bomenverordening 2007 staan de regels van het beleid beschreven. Het college kan eigenaren soms verplichten tot herplanten of bescherming.* label of hij een hoge energie rekening kan verwachten. Het label is vergelijkbaar met de vermeldingen op onder meer was machines en koelkasten. De Besterdplein Tot eind november herinrichting. Winkels blijven bereikbaar. Parke ren mogelijk op deel plein. er Eva Geelen van lims worden nogal eens gezien als een homogene groep maar dat is niet zo. De meerwaarde van dit project is onder andere dat de organisa ties elkaar leren kennen en zien dat hun eigen beleving van de islam niet de enige is. Er is on derling veel dialoog. En dat zie je ook straks tijdens de iftar. Het is de bedoeling dat ieder allochtoon gezin ook een au tochtoon gezin uitnodigt, zodat mensen letterlijk en figuurlijk kunnen proeven van eikaars cultuur.” veranderingen die Tilburg in de formeert’ gaat langs deze kijkers ie "«-atis verkrijgbaar bij de vw. in het weekend van 4 en 5 oktober en in het weekend van 17 en 18 oktober organiseert de Stadsgidserij enkele begeleide wandelingen in het kader van lilburg Transformeert. Kosten ’’ïd ragen 5 per persoon. Meer informatie: www.stadsgidserij.nl. Rectificatie In de Tilburgse Koerier van 28 augustus 2008 is gepubliceerd dat het plan voor het bouwen en verbouwen van zorg centrum Zonnehof aan de Professor Gimbrèrelaan 30 te Tilburg van 29 augustus 2008 tot en met 11 september 2008 ter inzage zou liggen. Dit is niet het geval. gratie): “Fantastisch om ti dat de ramadan en de ifté meer aangegrepen wordt moment van ontmoetin1’ moslims en niet-moslima is goed Van elkat proeven. Moslim^ periode gebruik om cultuur en religie te belangstellenden". In Tilburg zijn tijdens de rama dan onder meer iftars, debatten, kook-workshops, een fototen toonstelling en suikerfeesten. De iftar is de maaltijd die moslims direct na zonsondergang gebrui ken gedurende de ramadan. Voor de grote bijeenkomst in het stadi on hebben veel moslimorganisa- •ties met elkaar samengewerkt. Dit gebeurde onder begeleiding van Palet (organisatie op het gebied van integratie) en de gemeente. Naast de stedelijke maaltijd zijn in de stad kleinere iftars, debat ten en kook-workshops. Omdat de ramadan van oudsher ook een periode van bezinning is, past het houden van een debat prima in die traditie. Openbare aanbesteding bestuurlijk taxivervoer Het team Evenementen van de Servicedienst Gemeer*- 'r!' verzorgt voor het bestuur van de gemeente het nood^u^ vervoer. Voor het vervoer van de wethouders wordt gebruik g van representatieve taxi's. Daarnaast zorgt het team voor vervoer van jubilarissen, genodigden, etc. bij jubilea, pensionei en andere gelegenheden. Ook hiervoor wordt gebruik gemaakt taxivervoer. Uitstel plan Zonnehof Er komt voorlopig geen uitbreiding van het zorgcentrum Zonnehof aan de Prof. Gimbrèrelaan. Volgens woningcorporatie Tiwos is het plan bij nader inzien financieel niet haalbaar. Daarom past Tiwos het ontwerp aan. Hoe lang dat duurt, is nog niet bekend. De inspraakpro cedure zou tot 11 september duren maar die is uitgesteld. Het oor spronkelijke plan ging uit van meer ruimte voor verpleging ep apparte menten voor senioren. Ook zouden er onder andere een supermarkt, kinderdagverblijf en huisartsenpost komen. werkplekken aan mensen die moeite hebben een betaalde baan te vinden. Zij kunnen met behoud van uitkering terecht bij het kringloopbedrijf, het sociaal eethuis en de ecologische groen tetuin. La Poubelle probeert deze medewerkers binnen een jaar uit zicht te bieden op betaald werk, vrijwilligerswerk of scholing. De stichting heeft al Jaren een uniek Nwe Vorst pakket diensten en voorzieningen Theater de Nwe Vorst aan de Wil- yoor Tilburgers die het maat- lem II straat 49 heeft veel inte- schappelijk moeilijk hebben.* ressante voorstellingen op het programma staan in september. Het theater neemt deel aan het grote culturele festival ZXZW. In de Nwe Vorst zijn verschillende dansvoorstellingen. Deze maand begint een serie interviews met bekende kunstenaars onder de titel Hotelgasten. Jonge theater- en dansgroepen verzorgen optredens. De Vorstbende is bedoeld voor kinderen. Zij kun nen dansen, dichten en toneelspelen.* i Tilburg Aanpak overlast Purcelldreef In de omgeving van de Purcelldreef (Tilburg-Noord) was in de lente overlast door scholieren. Tussen half mei en half juni hebben politie, jongerenwerk, onderwijsinstituten en gemeente daartegen opgetreden. Sommige leerlingen veroorzaakten zwerfvuil, gebruikten alcohol en drugs of fietsten op het trottoir. Door de gezamenlijke aanpak ver minderde de overlast sterk. In de herfst volgt een vergelijkbare actie, die vier weken duurt. Omwonenden krijgen een folder met telefoon nummers die zij kunnen bellen bij problemen. ^‘th" ater Zaal 16 aan het Carré bestaat half september twintig jaar. Dat wordt gevierd met het Festival van Verlangen. Van 12 tot en met 14 september zijn er allerlei activiteiten zoals een open dag, een presentatie van het nieuwe seizoen en veel optre dens. Kunstenaars houden een veiling van hun werk, er is een informatiemarkt en bezoekers kunnen onder meer genieten van de catering op het buitenterras.* De landelijke Open Monumentendag staat dit jaar in het teken van ‘sporen*. Sporen zijn buiten in het landschap te vinden, maar ook in steden en dorpen, in stratenplannen en in monumenten zelf. Alle bebouwing is een spoor van een menselijk ingrijpen, van een herinnering aan wat ooit was. Fietsroute cultureel erfgoed De WV heeft een nieuwe fiets tocht in het assortiment. ’De Bestemming’ is een route van ongeveer 90 kilometer langs cultureel erfgoed en beeldende kunst in Noord-Brabant. Tijdens de open monumentendagen op 13 en 14 september zijn er langs de route activiteiten zoals muziek, gedichten en gesprekken met kunstenaars. De fietstocht is gratis verkrijgbaar bij de VVV. Meer in formatie: www.debestemming.nu. De aanbestedende dienst nodigt geïnteresseerden uit om in te schrijven. Het bestek van deze aanbesteding is digitaal op te vragen. In dit bestek staat alle informatie waaraan een inschrijving moet voldoen. textielmuseum aan de Goirkes- traat 96. Er zijn dan vier lezingen: Langs monumenten in Berkel-En schot - Jack van der Sanden; ‘t törp van Unent - Kees van Kem pen: Sporen op de kaart van Til burg - Rob van Putten; De Tinten van Tilburg - Kees Rouw. Bezoe kers zijn welkom vanaf 19.15 uur. De toegang is gratis. Het aantal plaatsen is beperkt. Daarom is aanmelden verplicht. E-mail: joost.op.t.hoog@tilburg.nl. Deze week verschijnt een folder met informatie over de panden die toegankelijk zijn. De folder is gratis verkrijgbaar bij de stads winkels, WV, de bibliotheek, De Pont, textielmuseum en het Regionaal Archief Tilburg. Het programma staat ook op 11 sep tember in de Tilburgse Koerier. Een voorproefje is nu al te vinden op de site www.openmonumen- tendag.nl. Er verschijnt een speciale uitgave van ‘Tilburg, Tijdschrift voor geschiedenis, monumenten en cultuur’. Daarin staan een aantal (architectuur)historische artike len. Ook bevat het tijdschrift uit gebreide fietsroutes door Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout. De routes zijn af te halen bij de cen trale informatiepunten. Meer informatie: www.tilburg.nl, www.openmonumentendag.nl, www.historietilburg.nl. ingediend voor de locatie Jan Aartestraat 112-114 in Tilburg. De wijziging betreft het aantonen van een grotere bodemverontreiniging. Voor vragen kunt u contact opnemen met Pieter Jansen van de afdeling Milieu (telefoonnummer 013-549 56 95). 2008 tot en met 19 september 2008 ter inzage: 1. Het uitbreiden van het hotel De Druiventros aan de Bosscheweg 11 te Berkel-Enschot. Dit plan ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en Servicepunt Berkel-Enschot. Het plan is ook te downloaden via www. tllburg.nl. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk inspraakreacties indienen. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffende plan. Voor de volgende plannen heeft het college de ruimtelijke onderbouwing definitief vastgesteld. Van deze plannen liggen daarom het ontwerpbesluit, de ruimtelijke onderbouwing en het bouwplan van 5 september 2008 tot en met 16 oktober ter 1. Het uitbreiden van de showr de Ringbaan Zuid 251te Tilb plan ligt ter inzage in het ge. informatiecentrum. Het plan i downloaden via www.tilburg." 2. Het realiseren van een Muii Accommodatie Theresia Lover aan de Schaepmanstraat te Mantelzorg op tv Mantelzorg in Brabant is het onder werp van een tv-serie op Omroep Brabant. De dertiendelige reeks begint vanavond om 19 uur. In elke aflevering staat een persoon of familie centraal. De mantelzorger vertelt zijn persoonlijk verhaal over de zorg voor een naaste. De uitzen ding wordt ieder uur herhaald tot de volgende dag 17 uur. Daarna is de aflevering te zien op internet: www.brabantseraadinformelezorg.nl onder de knop ‘Take Care’. De tv-se rie is mede mogelijk gemaakt door subsidie van de gemeente Tilburg. j Wat doet de overheid om de kwaliteit van de lucht te oi verbeteren? aan hoe zuinig een huis is. De koper of huurder ziet dankzij het i Het Ministerie van VROM label of hij een hoge energie- j heeft over dit onderwerp een gratis brochure gemaakt. Die is verkrijgbaar bij het I informatiecentrum. ‘Bélaveld’ in Bartokstraat In de Bartokstraat heeft de ge meente een groot veld aangelegd. Wijkwethouder Gon Mevis en caba- retière Karin Bruers hebben het 31 augustus feestelijk geopend. Het gaat Bélaveld heten. Béla is de voor naam van de componist Bartók. Het veld is een ontmoetingsplek met een aantal banken en een ‘social sofa’. Er staan speeltoestellen en er is een sportveldje voor jongeren. Er zijn jeu de boulesbanen en voor honden is er een losloopzone. Het veld is een initiatief van wijkbewo- I ners. Brucknerlaai Tot 12 septem aan bushalte. plan ligt tevens ter inzage ir van de hogere grenswaarde plan ligt ter inzage in het gen informatiecentrum en is te dt via www.tilburg.nl. Tijdens deze periode kunt u schriftelijk en mondeling zienswijzen indienen. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffende plan. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kunt u bellen naar telefoonnummer 013- 542 91 47 of 013-542 89 89. Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum, tel. 0900 - 202 50 10. Zelfde ope ningstijden als Stadswinkel Cen trum. Donderdagavond dicht. St. Josephstraat Van 8 tot en met 19 september ringswerkzaamheden. Bij Sint ihdwarsstraat afgesloten. De islamitische vastenmaand ramadan wordt eind september afgesloten met een grote sterfelijke maaltijd (iftar). Vorig jaar was die in het stadhuis. Maar door de overweldigende belang stelling is het evenement nu in het Willem II stadion. In Tilburg zijn tijdens de ramadan ruim twintig activiteiten. Mini-enquête De Stichting Turkse Gemeen schap Tilburg houdt in samen werking met Palet en de open bare bibliotheek een mini- enquête over beeldvorming on der het winkelend publiek. Dat gebeurt op een van de zaterda gen tijdens de ramadan. Op die manier brengen zij in kaart hoe moslims en ni^t-moslims over elkaar denken, om daar vervol gens met elkaar over in gesprek te gaan. Projectleidei Palet: “Mosli s gezien :p m?’r Het bovengenoemde pakket aan taxivervoer wordt als geheel aanbesteed. Vervoerders moeten aan specifieke eisen voldoen: zo dienen o.a. representativiteit, discretie beschikbaarheid (24 uur per dag en 7 dagen per week), milieu etc. gewaarborgd te worden. VVV Tilburg Spoorlaan 364, 5038 CD Tilburg. Tel. 0900-202 08 15 35 cpm. Openingstijden: ma 13-18 uur; di t/m vr 9.30-18 uur, za 10-16 uur. Internet: www. vwtilburg. nl. Agentschap Rooi Pannen Dr. Ahausstraat I, 5042 EK Tilburg. Tel. 013-595 57 50. Openingstijden: ma t/m vr 8-17 uur; Verkooppunt Udenhout Nogmaals, Kreitenmolenstraat 35, 5071 BA. Udenhout, tel. 013 511 09 37. Openingstijden: ma 13-18 uur, di t/m do 09-18 uur, vr 9-20 uur, za 9-17 uur. De gemeente besteedt ruim schoots aandacht aan de Open Monumentendag. Op 13 septem ber zijn bijzondere gebouwen in Udenhout te bezichtigen. Op 14 september zijn monumenten in Berkel-Enschot en Tilburg aan de beurt. Deze twee dagen bieden de ideale gelegenheid om panden te bezoeken die normaal gesproken slechts beperkt toegankelijk zijn. Tot die gebouwen behoort onder meer het paleis-raadhuis, een van de meest bekende en markante gebouwen in Tilburg. Bezoekers kunnen het bijzondere art deco- interieur bekijken. Er openen 35 bijzondere panden hun deurer Op verschillende locaties zijn rondleidingen en exposities. Bo vendien zijn De Pont, museum voor hedendaagse kunst en het Audax Textielmuseum Tilburg gratis toegankelijk. De meeste gebouwen zijn van 10 tot 17 uur open. Meer informatie staat in een folder, op de website en op aan kondigingen bij de monumenten. In het paleis-raadhuis is 14 sep tember ook het centrale informa tiepunt voor de Open Monumen tendag gevestigd. Op 13 septem ber zit dit informatiepunt in het oude raadhuis van Udenhout. T Vrijstelling bestemmingsplan Bij de gemeente Tilburg zijn verzoeken ingediend voor het verlenen van vrijstelling van het huidige bestemmingsplan. De bouwplannen passen niet binnen het huidige bestemmingsplan. Als een bouwplan in strijd is met het bestemmingsplan maar wel past binnen het gemeentelijk beleid kan de gemeente medewerking aan zo’n plan verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening. Deze procedure kent verschillende fases, namelijk de mogelijkheid om in te spreken en om zienswijzen in te dienen. Het college heeft in het kader van de vrijstellingsprocedure een concept ruimtelijke onderbouwing opgesteld. Voordat de procedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het college zal namelijk na afloop van deze stap beslissen de bouwinitiatieven ongewijzigd verder in procedure te brengen, de plannen aan te passen of - in het uiterste geval - geen verdere medewerking aan de plannen te verlenen. Voor de volgende plannen liggen daarom de concept ruimtelijke onderbouwing en het voorlopig ontwerp van 5 september Fabriekstraat Tot half september herinrichting tus sen Noordhoekring en Noordstraat. deel woi net. Ook worden v~ vervangt g lindebome de gevels, men in de ganiseert tv\ om de planr 8 en 10 september. Bes komsten zijn in het buur’ de Gen. Kockstraat en ze om 20 uur. iwonersavc i bespreker S9»TU

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 9