S G e mleentewfe u ws I I lilraw L.’ 'JA EMt A Start werkzaamheden Heuvel - Heuvelring as Ein ma; Energiezuinige verlichting bij fietspad Ringbaan West op be ES2ZJ Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg S JL j y» detilburgse k Verlenging kapvergunning Op de agenda onder meer: Op de agenda pnder meer: Op de agenda onder meer: Het Willem II Het fietspad langs de Ringbaan West. (Foto team Media gemeente Tilburg) Vervolg aanleg Cityring ‘i tyring Parkeren en Binnenkort starten de werkzaamheden aan de Heuvel en de Heuvelring. Dit zijn ingrijpende activiteiten midden in het centrum van Tilburg. Alhoewel de gemeente veel investeert in het alternatieven voorkomen van overlast, is enige hinder onvermijdelijk. Zo zullen de bussen met ingang van september een andere route gaan volgen en is een deel van de openbare ruimte afgezet. Op deze pagina vindt u nadere informatie over de werkzaamheden. Cityring U kuntl Tijdelijke verkeersmaatregelen Inhoud werkzaamheden De aanpak in details Brucknerlaa Kapvergunningen Mandaatregelingen Wet milieubeheer/Algemene Wet bestuursrecht Commissies Meer informatie Tilburg legt een Cityring aan rond het centrum. De eerste twee delen, de Spoorlaan en de Paieisring (inclusief het verkeersgedeelte van het Stadhuisplein), zijn inmiddels gereed. Samen met de Heuvelring, Schouwburgring en Noordhoekring gaan zij de nieuwe ring om de binnenstad vormen. De Cityring wordt aangelegd om de binnenstad van Tilburg ook in de toekomst bereikbaar te houden. Door een toename van het aantal auto’s wordt het drukker op de weg, vooral op de kruispunten. De bestaande wegen om het centrum zijn daar niet op berekend. Als de Cityring in 2012 helemaal klaar is, heeft deze overal twee rijstroken. Auto’s rijden dan in één richting met de klok mee. Verkeer in één richting zorgt voor minder kruisend verkeer, dat beter doorstroomt. Een goede doorstroming is ook beter voor het milieu. De binnenstad kan zo de toename van het autoverkeer in de toekomst opvangen en blijft leefbaar en bereikbaar. Fietsers blijven wel in twee richtingen rijden over vrijliggende fietspaden. Voor voetgangers komen er brede trottoirs. Op de Paieisring is-te zien hoe de volledige Cityring eruit komt te zien. Zo zien de Heuvel en de Heuvel ring er na de herinrichting uit. Een alternatief om de verkeersdrukte in de stad te vermijden, is fietsen. Alle overdekte fietsenstal lingen in het centrum zijn gratis. Deze fietsenstal- lingen bevinden zich bij de Concertzaal, onder de Heuvel en bij het Pieter Vreedeplein. Een ander alter- jiatief is om gebruik te maken van het openbaar vervoer. Op koopavonden, zaterdagen en koop zondagen kost een retourtje met de bus 1 euro. 65-plussers en kinderen onder de 12 jaar betalen 30 cent voor een retourtje. De parkeergarages Emmapassage en Koningsplein zijn met name op koopavonden en zaterdagen snel vol. Als alternatief raadt de gemeente dan ook aan te parkeren in de minder drukke Tivoligarage, Pieter Vreedepleingarage en de parkeergarage Louis Bouw- meesterplein. Daarnaast is er een speciale actie bij de parkeergarage aan het Louis Bouwmeesterplein. Automobilisten kunnen ‘s avonds met korting parkeren in deze garage. Dit kan met de vooruitbe- taalknop die zich op de kassa bevindt. Deze knop is vanaf 17.45 uur te gebruiken. Wanneer u langer dan drie uur parkeert, is dit voordeliger. U betaalt 4 euro en kunt uw auto tot sluitingstijd laten staan. Op www.tilburg.nl/cityring vindt u alle actuele informatie over de werkzaamheden en de verkeers maatregelen. Ook vindt u op deze site een digitale maquette. Via deze maquette kunt u virtueel wandelen over de Cityring. U krijgt dan een goed beeld van hoe die eruit komt te zien. Openbare hoorzitting inzake be zwaarschriften van: Meer info commissies: www.tilburg.nl/raad Daarnaast kunt u zich op de site aanmelden voor een digitale nieuwsbrief. Zo blijft u altijd geïnformeerd over de laatste stand van zaken. Oisterwijkse Tot half oktob aan riool en b Route rkhtmq Otfnxt Route vanaf stauon Overige bustenen HO Nummer buslgn Bushalte X BmlMhe vetveNen NSSGmon mb Spoorlijn feesh - afkc^H j ring Essei - nieuwe I De werkzaamheden zorgen voor verkeershinder in de binnenstad. Tijdens de werkzaamheden aan de Heuvelring blijft steeds één rijstrook beschikbaar. Eerst wordt gewerkt aan de zijde van de kerk. Het verkeer rijdt dan in één richting aan de kant van het Heuvelplein. Daarna wordt er gewerkt aan de zijde van het Heuvelplein. Het verkeer rijdt dan in één richting aan de kant van kerk. Kijk voor een volledig overzicht van verkeersmaatregelen op www.openbare- werken.tilburg.nl Bussen ook in één richting Tegelijk met de werkzaamheden aan de Heuvelring verandert er het een en ander voor het busverkeer. Vanaf 8 september rijden alle bussen in het centrum namelijk ook in één richting met de klok mee over ^le Cityring. Omdat de busbaan op de Heuvelring in noordelijke richting dichtgaat, rijden de buslijnen 1 3, 142 en 143 voortaan vanaf de Piusstraat via de Paieisring, Schouwburgring en Noordhoekring naar het Centraal Station. Reizigers in de richting van het station kunnen dus niet langer in- en uitstappen op de halte Heuvelring. Reizigers kunnen hiervoor gebruikmaken van de halte aan het Stadhuisplein. De halte aan de Schouwburgring wordt opgeheven. Pieter in bestrating; 2493. lindes en 1 Het bo geheel eisen vo beschil Maandag 8 september om 19.00 uur in de raadzaal. Maandag 8 september om 9.00 uur in de raadzaal. De aanb schrijve vragen. In De Heuvelring wordt net als de Paieisring ingericht in de stijl van de Cityring. Dat betekent twee rijbanen waarop het verkeer in één richting rijdt. Een breed trottoir en twee vrijliggende fietspaden bieden veel ruimte voor voetgangers en fietsers. Verder is de weg ingericht met veel groen en een servicestrook voor parkeren, laden/lossen en een bushalte, zwart straatmeubilair en speciale verlichting. De Heuvel krijgt een nieuw uiterlijk als stadspodium, met daarop ruimte voor terrassen, groen, waterspuwers en het standbeeld van Willem II. Het ontwerp voor de nieuwe Heuvel is op interactieve wijze tot stand gekomen. Bij de Heuvel wordt eerst gewerkt ter hoogte van de driehoek, daarna is het gedeelte voor de cafés aan de beurt en tot slot het verlengde van de Heuvelstraat. Om de Cityring goed aan te laten sluiten bij de Heuvel, wordt de materiaalkeuze hierop afgestemd. De fietspaden worden van rood asfalt. De kleur rood zorgt voor een goede herkenbaarheid voor fietsers en voetgangers. Door werkzaa tal wegen hek afgesloten. M< krijgbaar via t Zie ook intern http://openba Slecht weer kar Maandag 8 september om 14.00 uur in de raadzaal. De gemeente heeft vorige week energiezuinige led-lampen aan gebracht bij het fietspad langs de Ringbaan West. Tot nu toe was hier nog geen verlichting tussen de Hasseltrotonde en de Tonger- lose Hoef straat. Vorig jaar plaatste de gemeente al de meest ener giezuinige straatverlichting van Nederland langs de Besterdring. Fabriekstraa Tot half septet sen Noordhoel >rger; el Loket Z; DE TILBURGSE KOERIER 1 1 x. i ---DONDERDAG 4 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 8 ligen hand; hulp bij het huis- In week 36 hebben burgemeester en wethouders de volgende kapvergunningen verleend: Commissie voor de bezwaarschriften Info aanvangstijden: tel. 542 89 72 Wie de kapvergunningen met de bijbehorende tekeningen wil inzien en vragen heeft, kan contact opnemen P. de Rooij, Gebiedsontwikkeling, tel. 542 87 24. Kwendelhof Tot eind septe heden. n met dhr. el. Commissie Fysiek Voorzitter E. van Griensven (PvdA) Secretaris: M. van de Loo, raadsgrif fie (marjo.van.de.loo@tilburg.nl tel. 542 82 99) Het tear verzorg vervoer. Vo van rep vervoer vc en andere Wet ruimtelijke ordening. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2008/25 en ligt ter inzage en is verkrijg baar bij het gemeentelijk informatiecen trum en de diverse stadswinkels. - Vaststelling Commissiestatuut; - Berbetering baliedienstverlening; - Afvloeiingsregeling; Misdaadmeter AD Tilburg 2e on veiligste stad; - dienstreizen; - plaatsen Mosquitos; optreden bij te veel softdrugs cof- shops; koop jaarlijkse gaswinst-uitke- ICT-visie 2008-2012. In september beginnen de werkzaamheden aan de Heuvelring. Nutsbedrijven voeren dan al enkele voorbereidende werkzaamheden uit. De Heuvelring wordt als derde deel ingericht in de stijl van de Cityring. Het gaat hierbij om het gedeelte tussen de Spoorlaan en de Korte Heuvel. Ook de Heuvel krijgt een nieuw uitérlijk. Deze werkzaamheden starten in oktober. De gemeente komt hiermee tegemoet aan de vraag van burgers om van de Heuvel weer de huiskamer van de stad te maken. De burgers hebben dan ook zelf hun favoriete ontwerp kunnen kiezen uit drie ontwerpen. Het winnende ontwerp is van Buro Sant en Co. De werkzaamheden aan de Heuvel duren tot februari 2009. De werkzaamheden aan de Heuvelring zijn een maand later klaar. Vervolgens beginnen in het voorjaar van 2009 de werkzaam heden aan de Heuvelring tussen de Piusstraat en de Korte Heuvel en het weggedeelte van het Piusplein. TILBURG 1. Gotenpark 2, 1 acacia in achtertuin: vergunningnummer 5814/06. Alle voornoemde kapvergunningen zijn aan aanvragers bekend gemaakt op 4 september Aanwijzingsbesluiten Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat het in zijn vergadering van 26 augustus 2008 heeft besloten tot het aanwijzen van perso nen belast met het toezicht op naleving van diverse artikelen van de APV, Wet milieube heer, de Woningwet etc.. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeenteblad 2008/26 en ligt ter inzage en is verkrijg baar bij het gemeentelijk informatiecen trum en de diverse stadswinkels. Commissie Modern Bestuur Voorzitter: P. Huijgen (SP) Secretaris: J. Hamers, raadsgriffie (hans.hamers@tilburg.nl tel. 542 84 12) - eenmalige bijdrage topvolleybal; - Allemaal Tilburgers; - ontlasten mantelzorg'- - haalbaarheid mobiel - Centrum Jeugd en Gezin; - Indiceren in eig" - - Herindicaties houden. Publieksactie duurzaamheidsim- puls 2008-2011; - Maatschappelijk verantwoord ondernemen; - Plan van aanpak asbest; - Bomenbeleid inde praktijk; - Parkeren Stappegoor; - Betaald parkeren; Hoogwaardig transferium; - Onderhoud wegen; - Verkorting ruimtelijke procedures. De islamiti afgesloten was die in stelling is zijn tijden: Wethouder gratie): “Far dat de rama meer aange moment va: moslims en is goed VSn proeven. M< periode get cultuur en r belangstelk In Tilburg z dan onder r kook-works toonstelling iftar is de n direct na zc ken gedurei de grote bij on hebben •ties met elk gebeurde 01 Palet (organ van integral Naast de st< in de stad k ten en kook de ramadan periode van houden van die traditie. Gebiedsontwikkeling Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat het in zijn vergadering van 1 juli 2008 heeft besloten tot het verlenen van mandaten en het wijzigen van een aantal mandaten aan de dienst Gebiedsontwikkeling. Dit besluit werd reeds gepubliceerd in het gemeente blad 2008/24 en ligt ter inzage en is ver krijgbaar bij het gemeentelijk informatie centrum en de diverse stadswinkels. Aanmeldingsnotitie MER Op 25 juli 2008 heeft Vion Tilbur burgemeester en wethouder meente Tilburg voor een inr: slachten van rundvee aan de straat 28 te Tilburg eer MER ingediend inzake h zowel de slachtcapacitei- bijkoopvolume te vergroten. Dc dingsnotitie MERis ingeschreven c mer 245826. Burgemeester en wet! hebben besloten dat voor deze uitl urg B.V. bij ers van de Ge- irichting voor het de Enschotse een aanmeldingsnotitie e het voornemen om iteit als het zogenaamde De aanmei- i onder num- Inwerkingtreding Op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht kan eenieder wiens belang rechtstreeks door afgifte van deze kapvergunning wordt getroffen, daartegen bezwaar aantekenen bij het college van burgemeester en wethouders van Tilburg, Postbus 90155, 5000 LH Tilburg. Een gedagtekend bezwaarschrift dient binnen 6 weken na deze bekendmaking te worden ingediend en dient tenminste te bevatten: een omschrijving van de beschikking waartegen het bezwaaf is gericht, alsmede de gronden van het bezwaar. Daarnaast kan bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Breda, sector bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, een verzoek om voorlopige voorziening worden irigediend. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als het bezwaarschrift is ingediend. Van voornoemde kapvergunningen kan pas gebruik worden gemaakt 3 weken na de dag van bekendmaking aan de aanvrager. Indien binnen deze termijn van 3 weken een bezwaar bij het college van burgemeester en wethouders is ingediend en tevens een verzoek om een voorlopige voorziening bij de arrondissementsrechtbank is ingediend kan van deze vergunning pas gebruik worden gemaakt, nadat op het verzoek om een voorlopige voorziening afwijzend is beslist. Wethouder Johan van den Hout (verkeer en vervoer) over de nieuwe lampen naast de Ring baan West: “Veel fietsers vonden het fietspad te donker en voel den zich er niet veilig. Dat heb ben we nu opgelost, bovendien hebben we gezorgd voor ener giezuinige verlichting. Die zorgt voor een energiebesparing van bijna 30 procent en er is minder lichtvervuiling en lichthinder. Ook hebben de lampen een lange levensduur, namelijk 60.000 uur. Normale verlichting heeft 16.000 branduren, dus dit is een grote verbetering." Tilburg werkt samen met Philips bij het aanleggen van energie zuinige straatlampen. Dat past in het gemeentelijk beleid op het gebied van duurzaamheid. De nieuwe led-verlichting bij het fietspad langs de Ringbaan West zorgt voor een aangename en TILBURG 1. Keldermansstraat/ Pi Postpiein, 17 esdoorns in vergunningnummer 08/24.. 2. Wagenaarstraat, 18 lindes en 1 esdoorn in bestrating; vergunningnummer 08/2494. 3. Burg. Bechtweg hoek Nederlandweg. 3 berken in bosperceel; vergunningnummer 08/2495. 4. Jac van Vollenhovenstraat 304A, 14 bomen in plantsoen op terrein v.v. Z1GO; vergunningnummer 08/2496. 5. Centaurusweg 80, 6 bomen in plantsoen op terrein v.v. WSJ; vergunningnummer 08/2497. 6. Stappegoorweg 1, 2 moeraseiken in plantsoen op terrein zwembad; vergunningnummer 08/2499. 7. Tatraweg 9/ Apennijnenweg. 8 bomen op terrein Gemeentewerf; vergunningnummer 08/2498. 8. Brakman 50, 48 bomen in plantsoen op bedrijfsterrein; vergunningnummer - Stg. Tilburg Hap Stap Festival, inzake toegekende subsidie’,- - Mundial Productions, inzake sa menwerking en de hoogte van toe gekende subsidie. Dinsdag 9 september vanaf 10.45 uur in kamer 401 van stadskantoor 3. Commissie Maatschappij Voorzitter: K. Groten (CDA) Secretaris: J. Hamers, raadsgriffie (hans.hamers@tilburg.nl tel. 542 84 12) geen MER opgesteld hoeft té worden. De redenen hiervoor zijn als volgt: - er is sprake van een bestaande inrichting waarvoor reeds de benodigde milieuvergun ningen zijn verleend; er is geen sprake van bijzondere aspecten wfelke niet in het kader van de reguliere Sm0» worden. De belangenafwegingen rondom deze aspecten, mede te voeden door de mogelijkheden die belanghebbenden hebben tot het indienen van zienswijzen en beroep, zijn daar op zijn plaats. - de uitbreiding van de slachtcapaciteit geschiedt door gebruik te maken van een intensievere benutting van de theoretische slachtcapaciteit. - de uitbreiding leidt niet tot substantiële wij zigingen in de aard van het productieproces. De aanmeldingsnotitie MER en de daarbij behorende stukken liggen vanaf maandag 8 september tot 'en met maandag 20 oktober 2008 ter inzage in Stadswinkel Centrum (adres en openingstijden zie colofon). Voor een nadere toelichting ten aanzien van dit besluit en de te volgen milieuvergunnings- procedure kunt u contact opnemen met de afdeling Ondernemerszaken, telefoonnum mer 013-2132323. Meldingen Activiteitenbesluit In de meeste gevallen staan de milieuregels waaraan bedrijven moeten voldoen in het Besluit algemene regels inrichtingen milieu beheer (het Activiteitenbesluit). De volgende inrichting heeft gemeld te worden opgericht dan wel tê worden veranderd. Het betreft een inrichting die in het Activiteitenbesluit worden aangemerkt als inrichtingen type B. Zevenheuvelenweg 7 te Tilburg, Brezan Automaterialen. Het betreft een inrichting voor het leveren van automaterialen aar; garagebedrijven, carosseriebedrijven, ser vicestations, autohandels, landbouwmecha nisatie- en transportbedrijven. Voor vragen, bel de afdeling Ondernemerszaken, telefoon 013-2132323 Wet ruimtelijke ordening Het college van burgemeester en wethou ders van Tilburg maakt bekend dat het in zijn vergadering van 1 Juli 2008 heeft besloten tot het aanpassen van mandaten als gevolg van het in werking treden van de veilige leefomgeving. De lampen geven ‘warmwit’ licht. Openbare verlichting is verant woordelijk voor 50 procent van al het gemeentelijk energiever bruik. Dat besparing goed mo- gelijk is, blijkt bij de straat lantaarns op de Besterdring. Wethouder Marieke Moorman (milieu): “Die lampen kunnen ‘s nachts gedimd worden. Dat heeft een energiebesparing van 39 procent opgeleverd ten op zichte van de oude lichtinstalla tie. Tegelijkertijd is de uitstra ling van de openbare ruimte sterk verbeterd.” De fabrikant maakt lampen die geschikt zijn voor gebieden waar veel licht nodig is, zoals bij ver keerswegen en stadscentra. Maar er is ook verlichting verkrijgbaar die te gebruiken is bij smalle straten in woongebieden en op fietspaden. Doe Tilburg je afval niet J kano Met fiet redde gemak gooi je T in de afvalbak. ’V’

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 8