IDT J <3 iBerglan Dagverzorging Padua bestaat twee jaar OM LST wil af van 'sfeerloze verlichting' in binnenstad EREN Gratis last minute aanbieding Voorlaatste oproep Tilburgs Horecaboek! raktijk beursvloer :h terug Travel Care 1 VVD verbaasd over reactie op kraakverbod VVD-fractie: 'Schade verhalen op vandalen' tn tuefa WERKEN BIJ VAN BOMMEL? DICHTING tilburg IET-ZELF 3 3 3 E o SS®- -'25'1 TO 2007 Runners4Kenya met 80 lopers op Ten Miles Peerke voorspelt mooie nazomt^j igSt Milieucafé over shopping mall in Tilburg-Noord SS?5 Festival van Verlangen DE TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 SEPTEMBER 2008 - PAGINA 3 EPTEMBER 2008 - PAGINA c Linde Gas-ideas become solutions 2 84, Fax ijnen-bran Jan Melis opent een eerdere editie van Beursvloer Tilburg. Aan de koffie 'mee un kuukske' samen De Tilburgse Koerier lezen. 3 67 78 tilburg iRDERIJ zorg op maat samen met het St Elisabeth Beta it tex Vervolg van voorpagina .vanaf 013 - 513 2345 27 en gis Deutsch lemen soil Spafi machen! CDA wil Iburg, verhoging Bus wacht, motor uit J ion iv joon RTERREIN. )RES Bel 013 5136 900 voor een sollicitatieformulier. EIN 810 NRIJDEN POORT www.vanbommel.nl Will Gunther, Tilburg bezotijing@tilburgsekoerier.nl Lezersbrieven DE DOE-HET-ZEIF IEL BEREIKBAAR Nieuw verkooppunt Linde Gas in Tilburg! bestaat o.a. uit; 'itrages Vouwgordijnen Plissee’s Horren Van Bommel zoekt productiemedeuuerkers. we sinds jaar en dag ireen winkel hoeft te lis uitteleggen en een iierselwoninginrichting.nl iar Leer nu correct Duits spreken met Bernd Schötz! ninginrichting is Ojaar operationeel in OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. directie JAJ.M. de Beer alle een ivoerder verklaarde Brabants Dagblad veroorzaakt door sme en inbraak, VVD hiervoor I worden, meer >t het col' gaan tot -onderhouders /communicatie- I telefoon 013 539 36 00 www.berglandkliniek.nl rAVE gesloten OJ o E CS jiden ons van andere tingbedrijven door jompleet ingerichte bij de klant langste al jaren lid van de ichevereniging Wonen. De a t in De gepit dehc ving. r» nu TEF Horeca-kwaliteit, k diverse modellen. REDACTIE Aided van der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen F SUCC^GAKANTIEf^ Instituut voor Duitse Taal Het team van hartelijk well industrie 'ering in leder- en meubelstof aliseerd in capitonneerwerk ;r in alle soorten en maten ortering meubelstoffen K,„ar van De Til- -*it bij ons kantoor filburg. Bovendien ilburg afhalen bij an Rijnén Brandstoffen heet u hierbij elkom op het verkooppunt van riële gassen van Linde Gas Benelux. Advies op maat, vaccinatie, wf medicatie en productverkoop Specifiek opgeleide verpleegkundigen Supervisie door internisten van het St. Elisabeth Zïefamhufs Volgens de richtlijnen van het f CR van een woord rijke vragen die kopijsluiting Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, I maandag 12.00 uur. nen, contact o; trum Padua, of bij hen in de Tilburgse zorgt dagverzorging FOTOGRAFIE Peter Ligtenberg - ICT-advies - 2e hands kof - juridische a (statuten, c - coachir bestuur. Nova Borgers Directeur Jan van P bantse Milieu Feder de plannenmakers. De muziek is deze avond afkomstig van zangeres Nova Borgers. die gebr ;e du Boni shoeve in L kan wekelijks prijswinnaar- Leiiten. ven. r ook in de avonduren; re woninginrichter in zijn b; er wordt bij diverse kis extra service zijn deze nd. Natuurlijk zorgen wij Daders van schade, ve vernieling, vandalism moeten volgens de aansprakelijk gesteld en, doen Moeder ekomst te heeft om duidelijkheid over huur- coffieapparaten advies voor uw stichting contracten etc.) ing/advies van uzelf of Geopend van ma. t/m vrij, van 8.00 uur t/m 18.00 uur en zaterdag van 8.00 uur t/m 16.00 uur De inzender van het leukste, waar devolste of meest bijzondere ver haal ontvangt een gratis dinerbon ter waarde van 100 euro, die gebruikt kan worden bij Auberge du Bonheur in Tilburg of De Riddershoeve in Ber- kel-Enschot. Deze prijs k worden gewonnen. De van deze week is Marij Rijnen Brandstoffen Herastraat 55,5047IX Tilburg Tel. 013 542 22 84, Fax 013 536 20 79 E-mail: info@rijnen-brandstoffen.nl, Website: wwwrijnen-brandstoffen.nl In- en verkoop gebruikte Voor inschrijvingen en informatie: www.duitsleren.net LAY-OUT Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram De VVD-fractie wil de schade die vandalen aanrichten, consequen ter op hen verhalen. Dit blijkt uit schriftelijke vragen die de liberalen aan het college hebben gesteld. Vor men van criminaliteit ais inbraken en vandalisme staan hoog op agen da's, maar de aanpak vraagt om verscherping, zo vindt de fractie. De conversatiecursussen beginnen weer in septemberl In Tilburg, Golrle, Rijen en Baarle Nassau/Hertog IASSTOELEN O it Indicatie Óm deel te mogen nemen aan de dag verzorging van Padua is een indicatie van het CIZ nodig. Zo'n indicatie kun Ik L I N I E »T r~r b u r GESPROKEN KOERIER Vwr mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse foerier ook op cd-rom. De Twem: Yvonne van Hees H 013 -583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van «Wnisatie van lokale nieuwsmedia Qnnp ADVERTENTIES Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgsekoerier.nl lopen we ook dit jaar weer door een sfeerloze binnenstad." Ook over Ikook heeft de LST vragen aan het college gesteld. Bij dit kunst project komt er van 22 tot 28 sep tember op de Meierijbaan een open luchtrestaurant op een oude brug over het Wilhelminakanaal. De gemeente subsidieert dit met een bedrag v 48.000 euro. Smolders: "Wij z„. absoluut niet tegen kunst, maar wil len de absurditeiten die al enige tijd onze stad overspoelen en teisteren, graag een halt toeroepen." De LST omkleden. En worden c met een heerlijk drankje, zij kans op prachtige sport die door Greg - Run2Day besch Runners4Kenya voor zich zelf Het eerste Milieucafé na de zomer vakantie gaat onder andere over de plannen voor de shopping mail in Tilburg-Noord. PvdA-wethou- der Marieke Moorman (Milieu) en betrokkenen discussiëren over de milieuaspecten hiervan op donder dag 11 september in Paradox vanaf 20.30 uur. Toegang is gratis. bover een klein zwe kunnen kleinkinderen van bewoners, kinderen uit de buurt, maar natuurlijk ook bewoners en medewerkers lekker donzen. ntmoeten de mensen uit.de en de bewoners en hun bezoe- elkaar. De Laat: "Hoe meer mensen uit de omgeving hier binnen komen, hoe beter. Dat is voor ieder een een leuke ervaring. Dat is het _ltoangspunt van Padua, maar ook van de dagverzorging: dat bewoners en medewerkers graag samen met de wijkbewoners zo gewoon mogelijk met elkaar willen wonen, samenzijn en werken." wil dat de gemeente d intrekt. Volgens de fractie uu draagvlak voor kunst dz~ projecten kleiner onder de bevolking. Verder valt subsidie voor dit project niet uit te leggen aan de vele vereni gingen en organisaties van evenemen ten die geen subsidie (meer) krijgen van de gemeente, denkt Smolders. Beursvloer Tilburg is een evenement, waar maatschappelijke behoeften verhandeld worden. Bedrijven, lokale overheden, serviceclubs, scholen, maatschappelijke organisaties en vrijwilligersorganisaties ontmoeten elkaar hier in een informele en dyna mische sfeer. Wat een bedrijf over heeft of graag wil bieden, is voor een maatschappelijke organisatie vaak zeer gewenst. Vragen van maatschap pelijke organisaties kunnen betrek- E1 Umbrella Deze sfeerlos 1 burg (LST), die over dit onderwerp schi en wethouders heeft gesteld. Tilburger Patrick Verbunt is op dit moment bezig om een boek te schrijven over de Tilburgse horeca. De publicatie krijgt de titel "Het Groot Tilburgs Horecaboek. De historie en anekdotes". Het wordt een leuk boekwerk over markante horecabedrijven en -panden uit heden en verleden, dat naar ver wachting begin volgend jaar zal verschijnen. öe.WrgseKeerier DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fax 013-5359985 E-mail: redactie@titburgsekoerier.nl I Site: www.tilburgsekoerier.nl In kaart gebracht De auteur beschikt inmiddels over een lijst met 650 locaties in Tilburg, waar horeca is gevestigd of gevestigd Verschillende bezwaren van naburige gemeenten en Brabantse steden zijn breed uitgemeten in de media. Maar wat betekent de komst van het win kelcentrum voor natuur en milieu? Hierover een discussie met Moorman. Ook de betrokken projectontwikke laars en Theo Beckers (programma directeur Globus en adviseur van het Telos-instituut) zijn aanwezig. Verder wordt SP-wethouder Johan van den Hout (Verkeer en Vervoer) aan de tand gevoeld. Hoe zit het bij voorbeeld met de cityring? In de raad was hij hiervan een fel tegenstander, nu gaat hij hem zelf aanleggen. Tussen de Beekse Bergen en Tilt in het halfopen gebied van de Blauwe Hoef, komt eventueel een groot zorg centrum van 26.000 vierkante meter. king hebben op menskracht, kennis, advies, toegang tpt netwerken, mate rialen, faciliteiten en/of creativiteit. Er mag dus géén geld gevraagd wor den. Dit jaar heeft zelfs burgemeester Ruud Vreeman een aanbevelingsbrief richting het Tilburgse bedrijfsleven geschreven. Hierbij kan gedacht worden aan gra tis - 2e hands laptops - (diverse) trainingen voor u, uw col lega's en vrijwilligers - websitebouwers en -or - marketing en PR/cc advies ratis laptops, trainingen, hel- mde handjes, websitebouwers, iffieapparaten, ICT/juridisch en chnisch advielnmiddels bieden ongeveer 60 bedrijven hun diensten gratis aan aan maatschappelijke organisaties en verenigingen. Zij doen dat tijdens Beursvloer Tilburg 2008 op 6 oktober a.s. in het Willem II stadion. Deelname is gratis. Er hoeft geen stand ingericht te wor den en met alle wensen en hulpvra gen kunnen non profit organisaties hier terecht voor gratis ondersteu- ning.s en coaching. Natuurlijk is dit alles mogelijk tijdens Beursvloer Tilburg 2008 op 6 oktober in het Willem II Stadion. DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten i naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten ’oor rekening van de aanbieder. 'endien het eerste zorgcentrum met je zelf aanvragen, maar een ander kan klein zwembad in de tuin. Daarin dat ook doen, bijvoorbeeld een fami lielid, kennis of buurvrouw die zich zorgen maakt. Ook de huisarts kan het initiatief nemen. Alleen moet je de aanvraag uiteindelijk wel zelf onder tekenen. Een beoordelaar van het CIZ beslist of de indicatie er komt. Daar voor kan het CIZ natuurlijk nog infor matie opvragen bij de huisarts. Maar natuurlijk zijn de medewerkers van Padua graag bereid om deze romp slomp van u over te nemen. Ouderen die een dagverzorging wil len bezoeken of mantelzorgers die zo nu en dan ontlast willen worden, kun- In het artikel in Brabants Dag blad van 28 augustus geeft Ham ming aan in gesprek te gaan met de woningbouwcorporaties over forse huurstijgingen na wisseling van bewoners. Volgens de CDA-fractie weet de wethouder heel goed dat forse huuraanpassingen geen nieuw fenomeen vormen en in de mees te gevallen ook verklaarbaar zijn. De huurverhogingen na wisse ling van bewoners zijn binnen de kaders van de landelijke over heid geregeld. En de Tilburgse woningcorporaties blijven bin nen die wettelijke kaders. De fractie noemt de verwondering van wethouder Hamming 'flauw, om op zo'n doorzichtige manier het sociaal gezicht te tonen'. Ook heeft de fractie een aantal vragen gesteld over het activi teitenprogramma van Tilburg 2009. Theatergroep Close-Act wil in dit jubileumjaar graag in eigen stad een optreden verzor gen. Close-Act staat met haar voorstelling 'Pi-Leau' als enij Nederlandse Theatergroep op c planken tijdens de wereldexp< sitie in het Spaanse Zaragoza. De CDA-fractie vraagt om meer duidelijkheid over deelname van het theatergezelschap aan het evenement. belangeloos in voor sport in Kenia. Iedereen die meedoet met de Tilburg Ten Miles 2008 kan zich via www. Runners4Kenya.org aanmelden voor het project. Lopers wordt gevraagd om onder familie, vrienden en col lega's sponsors te zoeken. Voor 12 euro koop je in Kenia goede sport schoenen. Een shirt en broek kosten nog eens 8 euro. Voor 20 euro zijn de sportieve talenten in Kenia helemaal klaar om te sporten. De opbrengst van het project Runners4Kenya wordt verdubbeld door stichting Wilde Ganzen. Wil je meedoen aan dit mooie pro ject, meld je dan snel aan. opnemen met zorgcen- of met een zorgcentrum buurt. Nagenoeg ’centra hebben wel of dagopvang. bestrijden. Kraken komt in Tilburg weinig voor, Lijst vindt de gemeente. Volgens de Til- aange burgse WD-fractie lijken burgmees ter en wethouders hiermee ook te zeggen dat zij het oneens zijn met het uitgangspunt van het initiatief wetsvoorstel: kraken moet verboden worden. De fractie roept het college op om onverkort over te gaan tot uit voering van de wet. 'Bus wacht, motor uit' stond afgelopen zondag boven een artikel in Stadsnieuws. Een mij onbekend SP-raadslid, ene Co Kastelijn, heeft het college vragen gesteld over het laten draaien van busmotoren tijdens het wachten op het busstation in Tilburg. Na het lezen van dit stuk vroeg ik mij in alle eerlijkheid af wat voor een onzin hier geschreven stond. Deze linkse SP'er heeft ergens de klok horen luiden, maar heeft vergeten te kijken waar de klepel hing. Wat is het geval? Met aan zekerheid gren zende stelligheid kan ik het college en dit SP-lid melden dat de directie van Veolia al lange tijd geleden in een interne memo haar medewerkers heeft opgedragen bij het wachten bij een halte, indien dit langer dan twee minuten duurt, de motoren af te zetten. Waarom twee minuten? Daarvoor is enige kennis van verbrandingsmotoren nodig die bij dit SP-lid kennelijk ontbreekt. Iedere verbrandingsmotor die op benzine, gas of diesel 'draait', geeft bij het opstarten een grotere hoeveelheid verbrandingsgassen af die, zoals veel betweters weten te vermelden, schadelijk voor de gezond heid zouden zijn. Welnu, een motor werkt het beste bij een bepaalde werktemperatuur. Bij diesels is dat 95 graden. Na het zoveelste mislukte experiment bevolen door politici, ambtenaren en andere doemdenkers, waarbij bussen en vrachtwagens voor veel geld werden omgebouwd voor het rijden op aardgas, heeft Veolia nieuwe bussen aangeschaft met dieselmotoren die voldoen aan de laatste hoge Amerikaanse milieueisen. Als het wachten minder dan twee minuten duurt, is het beter voor het milieu én de dieselmotor om deze te laten draaien. Dit land hangt tegen woordig van de convenanten en andere onzin aan elkaar. De ene onzin valt over de andere onzin heen. Dus mijnheer Kastelijn, als u weer eens uw 'stemmetje' wilt laten horen, informeer dan eerst naar de juistheid van uw beweringen alvorens met uw vragen en opmerkingen te komen. Tot slot wil ik u nog twee tips geven om het milieu te sparen. Tip 1Als u en uw SP partij meewerken aan de komst van de inmiddels behoorlijk omstreden Mali in Tilburg-Noord, kan ik u verzekeren dat in één maand tijd er meer CO2-uitstoot geproduceerd wordt door de komst van hele hordes zondagsrijders, die met jeeps en andere protserige automobielen naar Tilburg komen, dan de hele bussenvloot van Veolia in één jaar tijd aan CO2-gassen produceert tijdens het twee minuten 'tokkelen' van de dieselmotoren. Tip 2: Misschien moeten u en uw partij eens nadenken over de vraag of de hele milieuproblematiek niet beter opgelost zou kunnen worden door het beperken van de mensheid op deze aarde. Een ouderpaar zou gelukkig en tevreden moeten zijn met twee kinderen. De milieubesparingen die dit voor Moeder Aarde op zouden leverer in één klap de milieuproblematiek verschrompelen tot niets. En 1) Aarde? Zij kan eens tot rust komen om ons voor nu en in de toek' voorzien van alle noodzakelijke grondstoffen die de mens nodig k voort te kunnen leven. of bel vrijdag Vm dinsdag tijdens kantooruren (013) 58211 08 U kunt voor uw exemplaar v< burgse Koerier ook terecht bi; aan het NS-plein 14 inTilbt— kunt u De Koerier in Tllb„.3. de stadswinkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt In Oisterwijk is de Koerier af te halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering lla moet dit jaar niet meer in de binnenstad worden geplaatst, loze verlichting is een miskoop. Dat vindt de Lijst Smolders Til lie over dit onderwerp schriftelijke vragen aan burgemeester afgelopen maanden is wekelijks De Tilburgse Koerier een oproep plaatst voor nieuwe informatie over horeca in Tilburg en directe omge- -j. Dit heeft de auteur heel veel cuwe feiten, anekdotes en beeld materiaal opgeleverd. Kasteleins van nu en vroeger, klanten en heel veel andere Tilburgers namen de tijd en moeite om mee te werken aan het project van Patrick Verbunt. De initi atiefnemer is iedereen daar natuurlijk heel erkentelijk voor. "Het wordt echt een publicatie voor en door de Til burgers", zegt Verbunt. "De komende maanden zullen we de laatste hand leggen aan het boek. Mensen die denken nog aanvullende informatie te hebben en die nog niet gereageerd hebben kunnen dat alsnog doen op grond van deze laatste oproep. Zij kunnen daarvoor bellen naar nummer 013-4686942." 600 m' winkel ■R Korvelseweg 159 Tilburg (ma. gesloten) Transport service (013)535 98 58 (pp^ ^vrijen zat. Wat voor wensen heeft uw organisa tie? Beursvloer Tilburg 2008 maakt het mogelijk. Uiteraard geldt ook hierbij vol=vol! Voor meer infor matie en aanmelden: www.beurs- vloertilburg.nl. Of bel of mail met Albert Rusch, lokaal makelaar Con tour en projectleider Beursvloer Til burg 2008, tel. 013-5434572 en mail arusch contourtilburg.nl Schoenfabriek handige jonge De 80 deelnemers aan de sponsor loop Runners4Kenya worden echt in de watten gelegd. Als tegenprestatie voor het bijeenbrengen van zoveel gulle sponsors krijgen ze een echt Runners4Kenya lopersshirt. Zo zijn' de lopers goed herkenbaar als runner voor het goede doel. Maar dat is nog niet alles. Zij kunnen zich in het eigen home bij Cafe Brandpunt in alle rust J daar verrast j. Ook maken jge sportieve prijzen -g en Ad van Hest van ïschikbaar zijn gesteld. lopen niet alleen maar zetten zich Shiva Tot slot heeft de LST vragen aan burgemeester en wethouders gesteld ger van over de sluiting van coffeeshop Shiva kin zijn in de Koestraat. De fractie noemt het wil- 'niet te rijmen dat een PvdA-burge- meester met veel heisa burgers uit hun huis laat zetten met nog geen kilo wiet op zolder en vervolgens een coffeeshop maar voor een maand sluit bij een vondst van 130 kilo aan - met een straatwaarde van meer dan 500.000 euro'. Smolders had het beter gevonden als burgemeester Vreeman zich niet met Shiva had beziggehou den. "Dat is niet omdat Vreeman niet integer zou zijn, maar omdat hij de eigenaar van de coffeeshop elkoo. persoonlijk goed kennen. Daarom was het beter geweest als de burgemeester, gen om elke schijn van belangenverstren geling te voorkomen, zich niet met coffeeshop Shiva had bemoeid. De T -:-.t Smolders Tilburg heeft al eerder aangegeven dat een coffeeshop direct gesloten moet worden en vervolgens nooit meer open mag, als deze met zulke grote hoeveelheden drugs wordt gepakt." De dagverzorging van zorgcentrum Padua aan de Paus Adriaanstraat in Tilburg bestaat twee jaar. In twee jaar tijd is het voor een groot aantal bezoekers een niet meer weg te den ken deel van hun dagelijks bestaan geworden. Zij vinden er gezellig heid, vertier en maken contacten met oude bekenden van vroeger. Gaan samen aan de zwier of even een potje biljarten. Soms ook wordt er helemaal niets gedaan. Een dagje niksen en lekker samen kletsen over dingen die er helemaal niet toe doen, wat is daar mis mee? deze subsidie ractie wordt het Op zaterdag 13 september staan twee door dergelijke topvoorstellingen van De Muze op er de bevolking, het menu voor jongeren in Theater «Zaal 16. Om 16.00 uur speelt Station 17 "Hier is alles", beklemmend en adembenemend. Om 20.00 uur ziet u de dames van Locomotief hun man nen vermoorden in het flitsende en muzikale "Ladykillers" De toegang is voor beide voorstellingen gratis! Op zondag 14 september kun je “enieten van: de presentatie van de itindercursussen, jong Muzetalent op een presenteerblaadje (een combi natie van de mooiste jongerenscènes van het afgelopen seizoen), een pre sentatie van de nieuwe jongerencur sussen, de kindervoorstelling "Zee" die diezelfde dag gemaakt is en waar- drugs aan je mee kunt doen als je je op sr dan tijd opgeeft. De eerste 15 kinderen - (groep 6,7 en 8) die zich voor 14.00 uur aanmelden bij de informatiestand van De Muze, hebben geluk. Verder de presentatie van het volwassenen hij en programma, het Muze Muzeum, een elkaar theatrale fotoshoot en al die andere activiteiten. Festival van Verlan- o biedt op zondag nog veel méér moois. Wat te denken van absurdist Beny Knapen. Een voorstelling vol PvdA-wethouder Jan Ham ming (Wonen) probeert men sen blij te maken met een dode mus. Dat vindt de CDA-frac tie, die in navolging van de SP schriftelijke vragen over huur verhoging aan het college heeft gesteld. Thuis voelen Aan alles is te merken dat Padua geen doorsnee zorgcentrum is. Dat merk je bij binnenkomst in de hal, de binnen- tuinen, het gezellige restaurant en het echte bruin café met zijn Perzische tapijten op de houten vloer. Hier voe len ouderen zich ongetwijfeld thuis. Op Padua wordt niet snel nee gezegd legen bewoners en bezoekers. Een idee is niet gauw te gek. In de vide van het zorgcentrum hangen boven in de lucht twee volières, wat een heel rustgevende sfeer geeft. Alsof je buiten bent. De bewoners van de bovenste twee verdiepingen genieten ook van de vogeltjes, omdat de "ach terkant" van de volières aansluiten op ta twee afdelingen. Padua is Afachten over de bezorging? stuur uw klacht naar dan eerder het geval was. Dit zou naast een onderdrukkend, ook een preventief effect hebben. Als vanda len weten dat de schade op hen, kan worden verhaald, 'zullen zij zich wel twee keer achter de oren krabben'. De gemeente Hellevoetsluis heeft aangekondigd vanaf september de kosten van aangerichte schade aan gemeentelijke gebouwen en objec ten terug te vorderen op de daders. Amsterdam, Utrecht, Rotterdam en Den Haag gaan ook een consequen tere aanpak hanteren. In de dagopvang kunnen ouderen met lichte of zwaardere lichamelijke beperkingen tussen 10.00 en 17.00 uur terecht voor een gezellige, actieve dag. Ook licht dementerenden kunnen er terecht, evenals ouderen die drei gen te vereenzamen. Het gaat om een kleine groep van maximaal tien oude ren. Meedoen is gratis, maar er is wel een toewijzing (indicatie) nodig van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Het CIZ bepaalt ook of je een komen plonz of meer dagen per week naar de dag- In Padua ont verzorging kunt gaan. wijk - De deelnemers kunnen van alles doen kers tijdens dagverzorging: van de krant lezen en (vergrote) kruiswoordraad sels oplossen, sport en spel, tot hand- werken en knutselen. Vanuit Padua uitgang kun je bovendien meedoen met alle activiteiten, die het zorgcentrum biedt voor haar bewoners. "De dagopvang was aanvankelijk vier dagen per week open. Momenteel is dat zes dagen per week. Alleen voor de zondag is geen animo. Maar als dat verandert gaan we ook op zondag open", vertelt Corrie de Laat, een van de vaste begeleidsters van de dagopvang. De WD-fractie reageert verbouwereerd op een verklaring v voerder van de gemeente Tilburg. Dit blijkt uit de schrifteli de fractie over dit onderwerp aan het college heeft gesteld. Rijen van de Bra- leratie spreekt met Vanaf 8 september is Rijnen Brandstoffen officieel verkooppunt van industriële dlindergassen van Linde Gas Benelux.Familiebedrijf Rijnen is sinds 1919 warmte-leverancier van een groot assortiment brandstoffen en accessoires. En per 8 september dus ook van cilindergassen! is geweest. Bovendien heeft hij de hand weten te leggen op zo'n 2000 foto's die met de Tilburgse horeca te maken hebben. Verbunt: "Ik ben nu twee jaar bezig met het verzamelen van allerlei informatie. Ik denk dat ik bijna alle Tilburgse horecalocaties uit heden en verleden in kaart heb gebracht. Daarom is hu het moment aangebroken om het project te vol tooien. Ik wil de komende weken het schrijven afronden. Daarna kan het boek opgemaakt en gedrukt worden. Ik hoop dat het begin volgend jaar kan verschijnen. En tegen een schap pelijke prijs, want ik hoef er niets aan te verdienen. Ik wil het boek aanbie den aan de Tilburgers. Dat is mijn belangrijkste drijfveer." "El Umbrella lijkt op een droogmo len van Blokker en geeft nauwelijks licht", klaagt LST-fractievoorzitter Hans Smolders. Ook vindt hij dat de ondernemers niet moeten opdraaien voor de kosten. Verder is Smolders ontevreden over de lampenkappen die in het centrum hangen. "Vorig jaar bleek ook nog eens dat de lam penkappen kwalitatief slecht waren met als gevolg dat ze steeds vervan gen moestèn worden. De feestdagen staan al weer bijna voor de deur en als er niet snel actie wordt ondernomen, met absurditeiten. Dart pijltjes vangt hij met zijn hoofd. Brandende ster retjes in zijn mond worden gedoofd door een levensgroot waterkanon, hopelijk. Een spannende "explosio- nact" met een immens grote ballon in zijn broek. Hij haalt de meest absurde fratsen uit met speelkaarten, een gootsteenontstopper, een tang en op de maat van de muziek laat hij zijn oren bewegen. En als u denkt dat dit alles is moet het 'circus' nog begin nen. Olifanten, paarden, tijgers, slan gen...u krijgt het allemaal te zien. Het is een show vol hilarisch kolder in de hoogste versnelling. Berry Kna pen is een artiest van het zuiverste soort. Onverstoorbaar, oplettend en onnavolgbaar. De Funfare is een minifanfare met veel humor, theater, up-to-date muziekjes en Hollandse liedjes. Een visueel en muzikaal zeer opvallende en verma kelijke act! De aankleding is bont met stijl en een knipoog. De muziek tij dens het marcheren bestaat uit lekkere house-grooves; voortdurend voorzien van "silly walks" en komische misver standen. Regelmatig wordt er "op de plaats gerust” waarbij vrolijke, veelal Nederlandstalige nummers ten gehore worden gebracht. Meer informatie op www.zaall6.nl De woordvoerder verklaarde in een artikel in Brabants Dagblad dat de voorgestelde wet met betrekking op het kraakverbod in Tilburg overbodig zou zijn. De WD-fractie in de Tweede Kamer heeft afgelopen week samen met het CDA en de ChristenUnie een initiatiefvoorstel ingediend. Met het wetsvoorstel wordt een verbod op kraken ingediend en krijgen gemeen ten mogelijkheden om leegstand te

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3