HUIS van de MAAND kabinet moet ingrijpen bij bouwleges F De wooneditie van De Tilburgse Koerier Eigen Huis: U BENT OP ZOEK NAAR EEN OASE VAN RUST! WEELDE PoVaMij WW Daling transacties leidt tot lager resultaat Kadaster Overbruggingsgarantie biedt oplossing voor betere doorstroming woningmarkt Creatieve basisschool gezocht s’wWi IF^ï'mm W«f ,"i Wil AUGUSTUS 2008 - PAGINA 18 Huisnummer F- In Hmsmmrmer 1 van bestaande m niamv 110.700 OPLAGE DONDERDAG 21 AUGUSTUS 2008 Huisnummer Q De perl niet luto’s, prachtige park- op totaal ca. 3.360 m2 a. 158 m2 150 m2 Aanvaarding in overleg 0032-14659811 www.povamij.com Huisnummer 1 is de BIBLIOTHEEK MIODEN-BRaBANT wetenswaardigheden en een ruim aanbod bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Staat uw huis ook te koop, maar nog niet met een advertentie in huisnummer! ogeli ikheden. HS verschijnt 18 september volgende Huisnummer! 'aaraan dit seizoen Bredaseweg 42 Tilburg www.vanheugtenschaffels.nl il mee kunt plusser! ötart 8 lessen, sdere 10e it Cursushuis of Geen vertrouwen Per saldo constateert Verenigjng Eigen Huis dat de tariefsverschillen tussen de gemeenten ook dit jaar onverminderd Bouwjaar: 1994, uitgebreid in 2004 Prijs op aanvraag. vorig jaar zijn de bedrijfsopbrengsten gelijk gebleven. .en 1 ste netel van c Wij zijn voortdurend op zoek naar nieuwe woningen. CBOV CBOV is een onafhankelijke organisatie die stuurde :lin adviezen verzorgen. 'Mn medewerkers en ik komen uit deze regio", legt hij uit "Datzelfde geldt voor onze klanten. De band die we met elkaar hebben is meestal een zakelijke Maar we willen die band ook een maatschappelijke tint meegeven. En omdat het thema van De Hypotheker ‘is: 'de financiële dienstverlener die zich achtergebleven vergelijking met groot z tot 201 op zaken te stellen. De vereniging heeft er geen enkel vertrouwen in dat dit het komende jaar gaat lukken. Het Kabinet fheek en. En uw javond 26 bliotheek iusmarkt. van het in 11.00 adeurs en laar om al van de koopsom op jaarbasis Tijdens het onderhandelingsproces wordt bepaald of de overbruggingsgarantie geldt voor 1 of 2 jaar, of zelfs helemaal vervalt Wanneer de verkoop rond is legt de makelaar van de verkoper de overbruggingsgarantie vast in de koopakte. e gastenkamers van m2 en 9 m2, (de van woningen en ^^OMDAT HET GAAT OM RESULTAAT Bouwjaar 1951 Perceeloppervlakte: ca. 158 m2 Woonoppervlakte: ca. 150 m2 Inhoud: ca. 350 m3 Verwarming en warmwatervoorziening: HR-ketel Remeha (2005) Meedoen met 'Support for kids’? Dat kan tot 20 oktober2008. Stuur een e-mail naar wenc- ke.vesterd@fypotheker.nl of stuur een brief naarBaerdijk 22, 5061 GG Oisterwijk Hoe het werkt Overbruggingsgarantie wordt aangeboden met een termijn van 1 of 2 jaat De garan tie compenseert de dubbele woonlasten van de koper tegen een vast percentage van 2,5% maandelijkse wooneditie van De Tilburgse Koerier met nieuws, zijn. Het Kabinet heeft gemeenten en parlement moeten niet langer wachten 910 de tijd gegeven om zelf orde met dwingende maatregelen. Doel is dat tarieven dichter naar elkaar toe groeien en gebaseerd zijn op een efficiënte en trans parante werkwijze. Van Heugten Schaffels O-i? makelaars en taxateurs ormeer bij uw PROF. AALBERSESTRAAT 7 TE TILBURG Gemoderniseerde (2006) ruime uitgebouwde tussenwoning in de wijk ‘Theresia” te Tilburg. Deze tussenwoning met dakkapel, verzorgde tuin, stenen berging met elektra en achterom. Indeling: Begane grond: Hal/entree, woonkamer w eiken vloer en stucwerk, moderne woonkeuken met diverse apparatuur en onder- en bovenkasten. Eerste verdieping via overloop: 3 ruime slaapkamers, ruime werkkamer en luxe badkamer. Tweede verdieping via vaste trap: Ruime zolderkamer met dakkapel. Denk aan extra rente, adver tenties of het verlagen van de vraagprijs. Overbruggingsgarantie is door makelaars ontwikkeld met instemming van het juridisch bureau KNB, Koninklijke Notariële Beroepsorganisatie en wordt inmiddels door ruim 130 makelaars verspreid over Nederland gebruikt Overbrug gingsgarantie is niet alleen toe pasbaar binnen de bestaande bouw, maar kan ook gebruikt worden bij de aankoop van een nieuwbouwwoning. Steeds meer projectontwikkelaars bie den overbruggingsgarantie aan bij nieuwbouwwoningen. een schitterende kleurschakering, mooie wandelpaden, verlichting, diver se terrassen, tuinhuis, etc. etc, volledig omheind met elektrische poort aan de voorzijde. Algemeen: Alleen een bezichtiging zal U overtui gen van de hoogwaardige afwerking, de mooie lichte ruimtes en prachtige kleurschakeringen zowel binnen als buiten. Verder nog voorzien van veel inbouwspots, internetaansluiting, videobewaking, alarm, etc. etc. Ver warming: CV en vloerverwarming middels HR combiketel op aardgas. DE STERKE PUNTEN: VEEL RUIMTE IN DEZE WONING ZEER GOED ONDERHOUDEN GUNSTIGE LIGGING IN TILBURG GOEDE ISOLATIE RUIME TUIN RECENT GEMODERNISEERD APARTE BERGING met elektra Vraagprijs: 239.500,-k.k. mee op marmeren stentoilêt en vestiaire, royale living (ca. en Inwoners van-Voorschoten betalen 21 keer meer voor een bouwvergunning dan mensen in buurgemeente Leiden. De gemeente Voorschoten berekent 698 euro leges voor een dakkapel van 10.000 euro, terwijl Leiden slechts 33 euro in rekening brengt. De verschil len in de gemeentelijke tarieven voor bouwvergunningen zijn nog steeds enorm. Dit blijkt uit een onderzoek van Vereniging Eigen Huis onder alle gemeenten in Nederland. gen en ook grote dalingen in de tat te constateren. De grootste stijgers Hellendoorn 84%), Bunnik (+67°, Drimmelen (+57 voor een lichte b vergunning. Gemeenten die de bouw voor dit bouwwerk fors hebben dalen zijn: Slochteren (-50%), Brc horst (-40%) en Rotterdam (- 39%). ursushuis inschrijft. »t bezit te zijn. heeft u dus dubbel VERSCHIJNT IN TILBURG, GOIRLE, RIE LOON OP ZAND, UDENHOUT. BERKEL-ENSCHOT, OISTERWIJK, alle processen rond de overbruggingsgarantie organiseert en beheert. De belangrijkste taken die CBOV in dat kader vervult zijn de registra tie van woningen die aangeboden worden met de overbruggingsgarantie, de registratie van bevoegde en deelnemende makelaars, project ontwikkelaars en notarissen en de uiteindelijke afwikkeling van de overbruggingsgarantie irj samenwerking met de notaris. Hypotheker Oisterwijk looft prijs van 1250 euro uit voor basisscholen Een klimrek op het schoolplein, omdat het oude exemplaar op instorten staat Nieuwe pc's, zodat alle leerlingen optimaal gebruik kunnen maken van het inter net Basisscholen in Oisterwijk en omstreken die dringend behoefte hebben aan de vervanging of aanschaf van bepaalde voorwerpen of goederen voor hun kids, maar daar niet het benodigde geld voor hebben, kunnen met een zelfgemaakt kunstwerk duidelijk maken waarom juist zij dat geldbedrag moeten winnen. De creatieve inzendingen kunnen tot 20 oktober 2008 worden gestuurd naar De Hypotheker in Oisterwijk. De meest creatieve, originele inzending wint In prachtige en bosrijke villawijk, op ca. 500 tn. van de enclavegemeente i Baarle-Hertog - Baarle-Nassau, supe rieur afgewerkte, moderne villa met I aa. prachtige leefruimtes, 2 inpandige garages voor 4 auto’s, prachtige park- achtige tuin en op totaal ca. 3.360 m2 eigen grond. Indeling: B Mooie ruime entree vloer en met gast prachtige, lichte en 85 in2) op prachtige eiken vloer I verder met een openhaard partij, schuifpuien naar tuin en overdekt t terras en met een magnifiek zicht op de tuin, kantoorruimte (ca. 9 m2) op f manneren vloer, volledig ingerichte en praktische keuken o.a. voorzien van vaatwasser, inductie kookplaat, afzuigkap, oven, combioven en koel kast, zeer ruime wasplaats (ca. 22 m2) met aan 3 wanden vaste kastruimte en aansluitingen voor wasmachine en droger, de eerder genoemde inpandige garages zijn beiden voorzien van een Aanleiding voor het initiatief is de over tuiging van de medewerkers van De Hypotheker, dat ze iets extra's kunnen doen voor Oisterwijk Franchisenemer Peter Acda opende dit voorjaar 'zijn' ves tiging aan de Baerdijk en was er al snel uit hij en z'n medewerkers willen meer dan alleen de beste hypotheken en financiële .frika over de en. Start wél om je toekomst bekommert' was de keus snel gemaakt om iets voor de kinderen in Oisterwijk en omgeving te doen. Want kinderen zijn natuurlijk de toekomst'" Hogere rekening Landelijk gezien stijgen ,de kosten een vergunningaanvraag van een wc van 130.000 euro met 1,9%. Dit lijl het eerste gezicht mee te vallen, de burger krijgt in werkelijkheid een hogere rekening gepresenteerd. Omd bouwkosten het afgelopen jaar met zijn gestegen, moet de aanvrager ook de gemeente aftekenen over een hogere bouwsom. De burger betaal: vergunningkosten voor hetzelfde b< werk per saldo zo'n 7,8% meer dat jaar geleden. Woningcorporaties krijgen in n gemeenten geen bouwleges in rekt gebracht. Het gaat om de zes Drech den en Winterswijk, Maasbree en Zv Het kabinet heeft eerder aangegever ongewenst te vinden als corporaties den bevoordeeld ten koste van ar partijen. De mogelijkheid om een li vrijstelling aan corporaties te geven is 2005 uit de wet geschrapt De genoc Het Kadaster sluit het eerste halfjaar van 2008 af met een negatief resul taat van 34 miljoen euro. Hiervan was 17 miljoen gepland voor afname van het eigen vermogen door investerin- f gen in nieuwe taken en projecten. Het eigen vermogen van het Kadas ter was de afgelopen jaren hoger dan de norm die met het Ministerie van VROM was afgesproken. Onvoorzien was de onverwachts hoge daling van het aantal transacties op de vastgoedmarkt, die zich vanaf 2007 heeft voortgezet in 2008. Over de vergelijkbare periode in 2007 werd een negatief resultaat geboekt van 30 miljoen. Het eigen vermogen bedroeg eind juni 2008 zo'n 25 miljoen euro. gewoon gratis verstrekken aan corj ties. Dit is een vorm van ongelijke be deling. Maar als de kosten hiervan mc worden opgebracht door de andere gunningaanvragers is dit voor Veren Eigen Huis volstrekt onacceptabel. Meedoen? Alle basisscholen in Oisterwijk, Haaren, Berkel-Enschot, Moergestel en Uden- hout kunnen meedoen door een teke ning, foto, kunstwerk of iets anders in te zenden dat de kinderen zelf gemaakt hebben, waardoor duidelijk wordt waar voor hun school het geld zou gebruiken. Elke inzending mag een formaat hebben van maximaal 1 meter bij 1 meter. De Hypotheker heeft alle scholen een brief Het totaal aantal aangeboden akten hypotheekstukken daalde het eer- halfjaar van 2008 met respec- elijk 4% en 12% ten opzichte dezelfde periode vorig jaar. De tariefsverhoging van het Kadaster l januari jl. kon dit omzetverlies compenseren. De bedrijfsop brengsten zijn daardoor in het eerste halfjaar van 2008 met 20 miljoen «/.Lfomeki^q op je planning. In st dezelfde peri nakelaar naar de De bedrijfslasten waren hoger dan in dezelfde periode van vorig jaar, maar bleven binnen de planning. 2007 en 2008 zijn voor het Kadaster inves- teringsjaren. Investeringen in nieuwe taken, projecten en procesoptimalisa tie. Het Kadaster investeert in 2008 in nieuwe taken zoals het inrichteri van de informatievoorziening rond kabels en leidingen (KLIC) en de landelijke voorziening Basisregistra ties Adressen en Gebouwen (BAG). Vanaf 1 januari 2008 is het Kadas ter beheerder van de basisregistraties Kadaster en Topografie. Investering gen in IT-projecten als het automa tisch verwerken van akten en het ontsluiten van erfdienstbaarheden leiden vanaf 2009 tot efficiëntiewinst voor de klanten van het Kadaster, Investeringen in de Kadaster organi satie leiden hu al tot concentratie van werkzaamheden. Vanaf 2009 leidt dit tot significante kostenbesparingen in personeel en huisvesting. Volgens prognose zullèn deze investeringen pas na 2008 opbrengsten voor het Kadaster opleveren. gestuurd waarin uitleg wórdt gegeven over de actie. Het beste kunstwerk wordt beloond met een bedrag van 1250 euro. De jury, die bestaat uit medewerkers van De Hypotheker, bepaalt welke school de beste inzending heeft opgestuurd. "We beoordelen de inzendingen op hoe nuttig en noodzakelijk ze zijn", licht Peter Acda toe. "En uiteraard telt de creativiteit van de kunstwerken ook mee. Wat dat betreft laten we ons graag ver rassen!" De bereidheid van mensen om een (volgende) woning te kopen wordt minder. Er staan meer huizen te koop, ze staan langer te koop en er doet zich op verschillende plaatsen een lichte prijsdaling voor. Het komt regelmatig voor dat mensen helemaal weg zijn van een huis, maar de stap niet durven zetten omdat ze hun huidige woning nog niet ver kocht hebben. Deze zorg verstoort de doorstroming op de woningmarkt. Overbruggingsgarantie biedt een oplossing. Marco van Driel, directeur E van CBOV, Centraal Bureau J Overbruggingsgarantie licht toe waarom: "Huizenkopers zijn nu terecht voorzichtig. Als je in deze markt eerst een nieuw huis koopt voordat je huidige woning is verkocht biedt overbruggingsgaran tie een oplossing. Dubbele woonlasten worden dan door de verkoper gecompenseerd voor een termijn van maxi maal 2 jaar. Dit beperkt de financiële risico's van de koper. Bovendien heeft de koper extra tijd om zijn eigen woning te verkopen". Maar overbruggingsgarantie is niet alleen voor de koper i interessant, ook voor de ver koper is het een waardevolle regeling gebleken. In de prak tijk zijn er meer gegadigden voor de woning. De verkoper voorkomt daarmee de kosten voor een langere verkooptijd. Voor Vereniging Eigen Huis is de maat vol en zij dringt erop aan dat het kabinet niet langer wacht met dwingende maat regelen om de verschillen in tarieven te verkleinen. Voor het zesde jaar op rij heeft Vereni ging Eigen Huis de bouwleges onder zocht. Adviesbureau Bouwleges.nl heeft in opdracht van Vereniging Eigen Huis alle gemeenten onder de loep genomen voor de kosten van drie veel voorko mende bouwvergunningen. Bij een lichte bouwvergunning van 10.000 euro zijn Voorschoten en Zundert de koplopers met tarieven van 698 respectievelijk 629 euro. De goedkoopste gemeenten zijn Leiden en Landerd die hiervoor 33 euro, respectievelijk 62 euro in rekening bren gen. Het landelijke gemiddelde bedraagt 250 euro. Bij de reguliere bouwvergunning voor een woning (bouwkosten 130.000 euro) is Korendijk de koploper met 6.042 euro, op de voet gevolgd door Montfoort met 6.032 euro. Wat een Amsterdammer hiervoor betaalt is sterk afhankelijk van de deelgemeente waarin hij woont In Amsterdam-Noord betaalt de koper 1.210 euro, zijn plaatsgenoot in Oost/Water- graafsmeer betaalt voor dezelfde vergun ning 5.305 euro. Landelijk bedraagt het tarief 3.017 euro. Ook dit jaar zijn er weer enorme stijgin- elektrische poort, hier ook de opstel ling van de CV ketel en veel vaste kastruimte. Achter de garage nog een ruime berging c.q. potterie (ca.24 m2) op natuurstenen tegelvloer en met lichtkoepel en toilet en nog een aparte tuinberging. Links van de entree komt U in de Mastersuite van ca. 65 m2, op prachti- eiken vloerdelen en met openhaard, bijbehorende zeer ruime dress’’™ badkamer met computer gestut, massagedouche, dubbele wastafel i modern meubel en bidet, door de schuifpui naar het gezellige patioterras. Vanuit de keuken is de kelder bereik baar, deze is verdeeld in 2 comparti menten en is totaal ca. 50 tn2. Verdieping: Nachthal, 3 ruime resp. ca. 20 m2, 9 n grootste gastenkamer doet nu dienst als fitnessruimte met sauna), 2e bad kamer o.a. voorzien van douche, bub belbad, dubbele wastafel in meubel en toilet, 3e badkamer voorzien van douche, wastafel en toilet. De tuin: De tuin is onder architectuur aange legd en heeft net zoals in de woning T niji

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 19