I I SALES 51 En Installatie van glas en vilt door grote ruimte De Pont Eerste repetitie cast IDT 'The Sound of Music' L Tilburg i bod Het Groot Tilburgs Horecaboek 1 Travel Care ALS H Glimp van Zonnefeest van Inca's in Tilburg PvdA vraagt om snelle introductie digitale flitspaal BEHPMOUR Bergland^ 999,-] 9rtin| Nachtelijke afsluiting A58 bij afritten Gilze SP wil oplossing voor Bokhamergebied 1139,- DONDERDAG 7 AUGUSTUS 2008 - PAGINA 3 DE TILBURGSE KOERIER - <*<z Workshops Cursusaankondigingen FOTO: PETER COX Tilburg, het Rome van Nederland nselijk 1. Dat v T—dB Ml op maat samen met het St Elisabeth Ziel DeWrgseKeerier Rechtsgang minderjarigen Deutsch lemen soli Spall machen! Eiear@iear.nl lwww.iear.nl Musicalster Wieneke Remmers van osch ADVOCATEN faurg.nl RINGBAAN OOST 240 - 5011 KK TILBURG - 013-536 65 55 l Quality living by Coenen Lezersbrieven edingen! €229,- bezorgmg@tilburgsekoerier.nl ibinaties IQ9 H kkelijk draadloos ek in uw hele huis in vloertegels mlbuiten Kunstenaar Mare Mulders werkt samen met viltkunstenaar/ontwerper Claudy Jongstra aan een 50 meter lange installatie van glas en vilt die door de grote ruimte van De Pont slingert. Vertel ons het verhaal rond uw uitkering Advies op maat, vaccinatie, mediatie en productverkoop Specifiek opgeleide verpleegkundigen Supervisie door internisten van het St.' Elisabeth Ziekenhuis Volgens de richtlijnen van het LCR Leer nu correct Duits spreken met Bernd Schötz! klijn zegers REDACTIE Mertvan der Burg Peter van Oirschot Petra Jansen fotografie Peter Ligtenberg DIRECTIE JAJ.M. de Beer OPENINGSTIJDEN KANTOOR Maandag en dinsdag 9.00 -18.00 uur. Woensdag, t/m vrijdag 9.00 -17.00 uur. SP-fractievoorzitter Veerle Siegers FOTO: GEMEENTE TILBURG ander. Dit aanbod geldt tot en met zondag 9 november. Telefoon www.klar Mr. Lilian Scheepens KZO-advocaten ma's mogelijk. beter moesten en betrokken -De gr Zandkuilstraat 23 POPPEL- BELGIE WWW.POPPELSMEUBELHUIS.COM KZ0 advocaten presenteert vanaf deze plaats een tweewekelijkse rubriek over personen- en familierecht. Deze week bericht Mr Lilian Scheepens lay-out Peter Ligtenberg Ruud Verploegen Patty Tosseram laranli SR-4002 voor 379,- 1 SUCCESGARANTIE! Instituut voor Duitse Taal Quality beds by Coenen kopijsluiting Vrijdag 12.00 uur, voorafgaand aan verschijningsdatum. Uitgezonderd sportberichten, maandag 12.00 uur. Tilburgseweg 64 POPPEL- BELGIE www.bedbehaviour.be materiaal, worden in vaarvoor deze wordt gedaan MEUBELHUIS KLINIEK u Ook kampt inbraken in o activiteiten en 'Geen attracties voor winkelpuien' De gemeente moet volgend jaar geen gesloten kermisattracties voor win kelpuien plaatsen. Dat stelt CDA-gemeenteraadslid Charlotte Stalpers. Zij heeft hierover schriftelijke vragen aan burgemeester en wethouders gesteld. Volgens Stalpers heeft Plus Supermarkt aan de Besterdring aan gegeven door de opstelling van de attracties voor zijn klanten onzichtbaar te zijn geweest. Zij beweert dat het CDA in het verleden hiervoor al eerder aandacht had gevraagd bij het Kermisteam van de gemeente. ag onze brochure aan op Lgardenlifestyle.nl Klantenraad Werk en Bijstand wil de situatie van mensen met een uitkering verbeteren. De horecabedrijven wa week een beroep op u v zijn: 1. Partycentrum Riddershof, Lehars- n (013) 467 19 55 mtenraadwbt.net Weyer ligt, wor- en ook neergezet d nog niet wordt wel onveilig zijn. hebbers beide musea op dezelfde dag bezoeken met één entreebewijs. Met telefoon 013 539 36 00 WWW.BERGLANDKLINIEK.NL Voor inschrijvingen en informatie: www.duitsleren.net In museum De Pont is sinds begin juli de tentoonstelling 'Mapping out Paradise' te zien. De Tilburgse kunstenaar Mare Mulders werkt hierin samen met viltkunstenaar/ ontwerper Claudy Jongstra aan een 50 meter lange installatie van glas en vilt die door de grote ruimte van De Pont slingert Wanneer dus een kind zelf niet meer tevreden is over de omgangs regeling kan hij of zij de rechter benaderen. Onlangs heeft de rechtbank Groningen bij een ambtshalve beschikking een co-ouder- schapsregeling vastgesteld voor twee kinderen van 15 en 17 jaar. Hun 5002 DV-4001 voor €579,- lies in de winte/ /j advertenties Sluitingstijd voor advertenties dinsdagavond 18.00 uur. E-mail: advertentie@tilburgseko( GESPROKEN koerier 'toor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cd-rom. hl.: De Twem: Yvonne van Hees Tel. 013 - 583 99 99 De Tilburgse Koerier is lid van organisatie van lokale nieuwsmedia O nnp de buurt met zwerfvuil, garageboxen, te weinig en ruimte voor jongeren, Rijkswaterstaat voert van dinsdag 12 augustus 21.00 uur tot en met woensdag 13 augustus 06.00 uur werkzaamheden uit op de A58 ter hoogte van Gilze. Tijdens deze nacht wordt de afrit Gilze (12) eerst voor verkeer op de A58 vanuit Breda en daarna voor verkeer op de A58 vanuit Tilburg afgesloten. Indien u vragen hebt op het gebied van het personen- en familierecht kunt u vrijblijvend binnenlopen op ons inloop spreekuur, elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Daarnaast kunt u ook gebruik maken van onze vragenservice op www.kzoadvocaten.nl DIGITAAL BEELDMATERIAAL Digitaal fotomateriaal en fotoaf- drukken dienen vrij van rechten te worden aangeleverd. Eventuele naamsvermelding van de fotograaf dient bij aanlevering expliciet gemeld te worden. Bij verzuim komen kosten voor rekening van de aanbieder. Het verkeer wordt omgeleid en moet rekening houden met een langere reistijd. In geval van slecht weer kun nen de werkzaamheden worden uit gesteld. Vanaf woensJ~~ voor verkeer op i Tilburg via knoop richting Uti verkeerslicl Dinsdagochtend kwam de voltal lige cast van de musical The Sound of Music voor het eerst bijeen in Amsterdam voor de eerste repetitie. De producenten Efteling Theater producties en V&V Entertainment ontmoetten cast, crew en creatives in Focus Studio's, waar de repeti ties tot begin september plaatsvin den. Daarna is de complete cast te vinden in Theater de Efteling in Kaatsheuvel. Om het boek zo compleet moge lijk te maken doet de auteur graag een beroep op onze lezers, want alle nieuwe informatie is en blijft bijzon der welkom. Hebt u bijzondere herin neringen aan een bepaalde Tilburgse horecagelegenheid? Stuur al uw leuke en bijzondere verhalen en anekdotes over de Tilburgse horeca naar Patrick Verbunt. Maar ook fotomateriaal is bijzonder welkom. U kunt uw bij dragen mailen naar patrick.verbunt@ bonheurhorecagroep.nl of per post sturen ter attentie van Patrick Ver- bunt, Bredaseweg 441, 5036 NA Til burg, onder vermelding van HORE CABOEK. De inzender van het leukste, waar devolste of meest bijzondere ver haal ontvangt een gratis dinerbon ter waarde van 100 euro, die gebruikt kan worden bij Auberge du Bonheur te Tilburg of De Riddershoeve in Ber- kel-Enschot. Deze prijs kan wekelijks worden gewonnen. De prijswinnaar van deze week is Ad Verhoeven. blijf je rug de Baas Lukt het niet meer om te sporten? Moet u verstek laten gaan op het werk? Onder leiding van fysiothe rapeuten start op 2 september de avondcursus “Blijf je rug de Baas”. De cursus is speciaal bedoeld voor mensen met chronische rugklachten of steeds terugkerende rug- en/of bekkenklachten. De groepstraining bestaat uit 16 bijeenkomsten, 2x per week. Öp 28 oktober start er weer een ochtendcursus. De cursus wordt sJ?a?.we gegeven bij Moveo Fysiotherapie, /iKKeling Nistelrodestraat 50 in de Reeshof. meefietsten Informatie en inschrijven kan op tel. beeld, waarbij q? Ie de vorm van rlireils i. Start le week ■schuiven geen n 2 workshops 30 augustus en tie: www.joep- vrenken.nl Telefoon: 06 42842646 Openingstijden: maandag t/m zondag van 10.00 tot 18.00 uur - Dinsdag gesloten Het is zeer wenselijk als de nieuwe digitale flitspaal snel in Tilburg wordt geïntroduceerd. Dat vindt de PvdA in de Tilburgse gemeenteraad. De frac tie heeft hierover vragen gesteld aan burgemeester en wethouders. ervoor dat het verkeer gedoseerd de weg op wordt geleid en wordt in principe alleen ingeschakeld bij grote drukte. Het doel ervan is het beperken van het aantal invoegende voertuigen op de hoofdrijbaan om zo de ver- keersdoorstroming niet te verstoren. Door het beperken van extra verkeer vanaf de toerit kunnen files worden voorkomen. De SP wil van burgemeester en wet houders weten waarom die hebben besloten tot de bouw van zes wonin gen en twee bedrijfsruimtes op de hoek van de Alleenhouderstraat en de Reitse Hoevenstraat; De fractie wijst erop dat in het recente colle- geakkoord juist is afgesproken om te stoppen met 'inbreiden' (bouwen op kleine overgebleven ruimtes in de stad). mens intuïtie Instituut voor intuïtieve ontwikke ling, healing, reading en lightworker, begint weer op maandagavond 1 sep tember en vrijdagochtend 5 septem ber a.s. in Eindhoven. Bezoek onze open avond op 21 augustus a.s. van 19.00 tot 21.30 in de Aquamarijn te Eindhoven. Ook is er open dag op zat. 23 augustus a.s. van 13.00 uur tot 16.30 te Amersfoort, info: 033- 4758403 www.mensenintuitie.nl Eind juni besloot het college om de woningen en bedrijfsruimtes op de open plek op de hoek van de twee straten te bouwen. Bezorgde buurtbe woners geven volgens de SP aan dat de toch al beperkte leefruimte in deze buurt op deze manier helemaal wordt opgesoupeerd. Zij zouden klagen over het gebrek aan speelruimte voor de vele kleine kinderen uit met name het Bokhamergebied. Verder zou er veel verkeer (ook zwaar vrachtverkeer) zijn van en naar het bedrijventerrein achter het ROC en veel parkeerdruk vanwege onder meer ROC en moskee. zo vertrouwd is. In tegenstelling tot alle vorige gouvernantes weet Maria de harten van de kinderen al snel te veroveren. Met muziek, zang en dans brengt zij weer plezier in het huis en in het hart van de kapitein. Op basis van de musical werd in 1965 de gelijknamige film opgeno men met Julie Andrews en Christop her Plummer. Meer informatie: www. efteling.com. traat, Tilburg 2. Café De Troubadour, Capucijnen- straat, Tilburg 3. Café Kras, Heuvel, Tilburg 4. Staminee Den Rijacker, Reeshof- dijk, Tilburg 5. Restaurant Acropolis/The Saloon, Telegraafstraat, Tilburg 6. Café Lijnsheike, Lijnsheike, Til burg 7. Hotel Lejeune, Langestraat, Til burg 8. Villa De Vier Jaargetijden, Noordstraat, Tilburg 9. Café-rest-pension Belle Vue, Korte Heuvel, Tilburg 10. Herberg-Eeterij Het Wapen van Tilburg, Spoorlaan, Tilburg DE TILBURGSE KOERIER BV NS plein 14,5014 DA Tilburg Postbus 10001,5000 JA Tilburg Telefoon 013-5368805 Fa 013-5359985 E-mail: redactie@tilburgsekoerier.nl Site: www.tilburgsekoerier.nl Onlangs begon de PvdA een digitaal meldpunt waar burgers onveilige situ aties in het verkeer kunnen melden. Op grond van de eerste reacties con stateert de fractie dat te hard rijden waarbij onacceptabele verkeersonvei- lige situaties ontstaan, 'met stip op de eerste plaats staat'. Daarom vragen de sociaaldemocraten aan het col lege wanneer de nieuwe digitale flit spalen in Tilburg worden ingevoerd. Deze palen zijn het nieuwe middel dat het Bureau Verkeershandhaving Openbaar Ministerie inzet om effec tiever snelheidsduivels in de kraag te 1 foordat de rechter beslist over een omg If kind van 12 jaar of ouder in de gelegen! V mening te geven. Jonge maar het hoeft niet. Het is dt 12 jaar en ouder ontvangen i hun mening te geven indien wordt daaruit soms afgele kunnen beslissen over he frequentie daarvan. nuvi matfe en inschrijven kan op tel. - “13-5712035. CZ, Achmea, VGZ, 'Jnivé en Menzis vergoeden de cursus indien u voldoende aanvul lend verzekerd bent. Zie ook www. moveo-therapie.nl, ook voor ons ove rige cursusaanbod. Het verhaal In het Nonnberg-klooster in Salzburg weten ze niet wat ze met de levenslus tige Maria Rainer aan moeten. Moe der-overste besluit Maria naar het huis van kapitein Von Trapp te sturen, waar ze gouvernante zal worden van zijn zeven kinderen. De kapitein is weduwnaar en voedt zijn kinderen op met de militaire discipline die hem Dat kinderen van 12 jaar en ouder gehoord worden door de rechter wanneer hun ouders zijn verwikkeld in een strijd om de omgang, is iets wat bij veel mensen bekend is. Wat minder bekend is, is de eigen rechtsingang die kinderen van 12 jaar en ouder hebben, j, _u De rechter kan, indien het kind dat op prijs stelt, ambtshalve een beslissing nemen in alle gevallen waarin omgang aan de orde is, dus ook buiten een echtscheidingsprocedure. De rechter kan dus door kinderen informeel benaderd worden bijvoorbeeld door een briefje of een telefoontje. Kinderen jonger dan 12 jaar kunnen de rechter ook benaderen en voor hen geldt hetzelfde indien zij in staat kunnen worden geacht tot een redelijke waardering van hun belang. Het is natuurlijk ook mogelijk om uw weetjes over de Tilburgse horeca thematisch op te schrijven en in te sturen. U kunt daarbij bijvoorbeeld denken aan thema's als automatieken in Tilburg, horeca in de Capucijnen- straat, horeca in de Koestraat, gay bars en Roze maandag, sozen in de stad en horeca in de oude Konings- wei. Natuurlijk zijn ook andere the- beeldhouwen in steen Kunstenaar Joep Vrenken heeft op zaterdagmorgen, maandagmiddag en dinsdagavond nog ruimte voor nieuwe cursisten. Kenmerkend voor zijn manier van werken is nauwe betrokkenheid bij de ontwil van de cursist, werken in groepjes, meedenken met het tot stand komen van een b intuitie en gevoel mede u het beeld gaan bepalen. S* van september, later insch probleem. Er worden 2 gegeven: op zaterdag: 3( 6 september. Informatie vernielingen en overlast door dea lende en drugsgebruikende jongeren. "Buurtbewoners moesten in de krant over de bouwplannén in hun eigen buurt lezen", zegt SP-fractievoorzitter Veerle Siegers van de SP. "Dat is niet de afspraak: na een reeks communica tieve blunders van de gemeente in het verleden besloot het nieuwe college dat bewoners beter moesten worden geïnformeerd en betrokken bij wat er in hun buurt gebeurt. De gemeente moet daar nu dan wel echt werk van maken." Ook wil de SP van de gemeente weten welke maatregelen er mogelijk zijn om de problemen aan te pakken. "We denken daarbij aan meer speelge- legenheid voor kleine kinderén, meer aandacht voor jongeren, afspraken met ROC en moskee over parkeren en zwerfvuil, meer politiecontrole 's avonds en betere verlichting", zegt SP- raadslid Bart van de Camp. "Ook zou het gebied kunnen worden betrokken g bij de autoloze zondag in september, i, Ten slotte kan de gemeente deze en andere buurten stimuleren om mee te doen met de Nationale Straatspeeldag volgend jaar juni." De prijs voor plaatsing van een cursus aankondiging wordt als volgt berekend: De kop van maximaal 40 karakters bedraagt 14,50. Voor elke regel (van 35 karakters) méér betaalt u 1,25 extra. Karakters zijn ook: spa ties, punten, komma’s e.d. Het gebruik van het woord cursus /workshop in de kop is niet toegestaan. Een cursusaan- kon-diging is niet hetzelfde als een advertentie en draagt een redactioneel karakter. Dit betekent dat alleen offici ële afkortingen in de Nederlandse taal worden gebruikt. De redactie behoudt altijd het recht tot het aanbrengen van wijzigingen qf het weigeren van aangeleverd r In een cursusaankondiging v beginsel geen tussenkoppen Indien men toch tussenkof,. wordt voor elke tussenkop opnieuw 14,50 in rekening gebracht. Alle prijzen zijn exclusief btw. Cursusaankondigingen dienen uiterlijk vrijdag voor plaatsing om 12.00 uur in Mulders is vooral bekend van zijn expressionistische schilderijen. De laatste jaren legt hij zich ook toe op liet maken van glas-in-loodramen. met als hoogtepunten het herdenkingsraam inde Nieuwe Kerk in Amsterdam ter gelegenheid van het 25-jarig ambts- Meum van Koningin Beatrix en bet Laatste Oordeel voor de Sint-Jan Kathedraal in Den Bosch. Claudy Jongstra is één van de belang rijkste viltkunstenaars ter wereld. End jaren '90 werden haar viltont- werpen gebruikt voor de kostuums van de film Star Wars. Sindsdien horen haar tapijten, kledingstukken, gordijnen en meubels tot de top van de Nederlandse ontwerpwereld. Het Textielmuseum heeft verschil lende werken van Jongstra en Mul ders in de collectie. Bovendien is in het Textiellab te zien hoe textielkunst en -design worden gemaakt. Tijdens de tentoonstellingen Map ping out Paradise in De Pont en Van Labyrinth tot Big Mama in het Textielmuseum kunnen museumlief- Tilburger Patrick Verbunt is op dit moment bezig om een boek te schrijven over de Tilburgse horeca. De publicatie krijgt de titel "Het Groot Tilburgs Horecaboek. De historie en anekdotes". Het wordt een leuk boekwerk over markante horecabedrijven en -panden uit heden en verleden. Barones Elsa en Jackie van Oppen in de rol van Moeder Overste van het nonnenklooster. In de musical The Sound of Music spelen zeven kinderen een hoofd rol. De kinderen werden geselecteerd uit ruim 2000 kandidaten die zich hadden aangemeld voor de audities. Omdat kinderen niet altijd alle voor stellingen mogen meespelen, zijn er uiteindelijk 60 geselecteerd voor de musical. Deze kinderen zijn al de hele zomer met kinderregisseur Suzanne Heijne en zangcoach Ingrid Zeegers aan het repeteren in Amsterdam. The Sound of Music opent het the aterseizoen 2008-2009 vanaf 17 september als een zogeheten Open Eind voorstelling. De kaartverkoop is vooralsnog opengesteld tot en met 4 januari 2009. Nieuw is dat een bezoek aan de musical gecombineerd kan worden met een bezoek aan het zomerseizoen van de Efteling. (Peru) het Inti-Raymifeest. gevierd. Dat feest stond bij de Inca's bekend als het feest van de zon waarbij de zonnegod Wiracocha werd vereerd. De presentatie bestaat uit drie delen, afgewisseld met live-muziek van een Peruaanse muziekgroep. Tijdens de presentatie passeren verschillende zaken de revue: het Inca-rijk en zijn bevolking, het zonnefeest en ten slot te de viering van het zonnefeest in Tilburg tijdens de T-Parade. MM vrijdag t/m dinsdag tijdens kantooruren (013)58211 08 U kunt voorwexemplaar van De Til burgse Koerier ook terecht bij ons kantoor aan het NS-plein 14 in Tilburg. Bovendien kunt u De Koerier in Tilburg afhalen bij de stadswinkels aan het Brucknerlaan (noord) en de Kerkenbosplaats (Heyhoef) en Berkel-Enschot. In Udenhout bij het Servicepunt. In Oisterwijk is de Koerier af le halen bij Tiliander. In Loon op Zand bij De Wetering een kaartje van De Pont lopen zij in enkele minuten van de een naar de ingen bij een ambtshalve beschikking lapsregeling vastgesteld voor twee kinderen van n ouders was het niet gelukt om de eerder vastgestelde co-ouderschapsre- geling goed te laten verlopen wegens een gebrek aan communicatie. Van de regeling was niet meer overgebleven dan 4 dagen per 2 weken omgang voor de vader. De Rechtbank stelde opnieuw een co-ouderschapsregeling vast, waarbij de kinderen de ene week bij vader zouden zijn en de andere week bij moeder en overwoog daarbij nog dat de ouders hun best moesten doen om de communicatie te verbeteren. igangsregeling moet een nheid worden gesteld zijn ,~'gere kinderen kunnen gehoord worden, l >o dan ook uitzondering. Alle kinderen van "“n dus een uitnodiging van de rechter om .u.en omgang aan de orde is. Ten onrechte sleid dat kinderen van 12 jaar en ouder zelf het al dan niet hebben van omgang en de grijpen. 'De nieuwe digitale flitspalen hebben een grotere afschrikwekken de werking dan de bestaande', schrijft PvdA-gemeenteraadslid Tine van de Weyer aan het college. 'De bestaande palen zijn niet altijd in gebruik, de nieuwe werken altijd. Daarnaast kun nen bekeuringen veel sneller ver stuurd worden, zodat mensen veel sneller geconfronteerd worden met hun overtredingen.' Als het aan Van de deti de nieuwe palen op plaatsen waar nu geflitst, maar die v isdag 6 augustus is er :r op de A65 dat vanuit Ki looppunt Vught de A2 Jtrecht oprijdt, een andere chtinstallatie. Deze zorgt Klachten over de bezorging? stuur uw klacht naar Een voorproefje vindt plaats op zater dag 9 augustus vanaf 19.30 uur in wijkcentrum 't Kievitslaer aan de Reinevaarstraat. Alle belangstellen den zijn van harte welkom. Een van de doelstellingen van Stich ting Latinas41ife is de verspreiding van de Latijns-Amerikaanse cultuur, om zo de mensen te laten proeven van de rijke tradities uit deze verre windstreken. Jaarlijks wordt op 24 juni in Cuzco De wereldberoemde musical is de meest succes volle van het duo Richard Rodgers and Oscar Hammerstein II, gebaseerd op het waargebeurde ver haal 'The Story of the Trapp Family Singers' door Maria von Trapp in 1949. The Sound of Music is vanaf 17 september exclusief in Theater de Efteling te zien in een nieuwe, grootse, Nederlandse versie. Op 28 september is de galapremière. Wieneke Remmers tekent voor de rol van Maria, de novice die gouver nante wordt van de zeven kinderen van kapitein Von Trapp. Rein Kolpa is kapitein Von Trapp en Anouk Maas speelt de oudste dochter Liesl. Andere hoofdrollen worden gespeeld door Steven Colombeen als de jonge postbode Rolf, Koen Crucke in de rol van Max, Ellis van Laarhoven als Wat verlaat door vakantie heb ik het stukje Tilburg, het Rome van Neder land van Matjelle Brussee in De Tilburgse Koerier gelezen. Normaal reageer ik op ingezonden stukken met een schouderophaal, maar hier moet ik toch even pp een andere manier op reageren. De, naar ik aanneem jonge, dame vergelijkt de hoogte van de gebouwen van Interpolis en Westpoint met die van de Heuvelse kerk en trekt daaruit de conclusie dat de greep van de katholieke kerk is overgenomen door die van de gemeente Tilburg! Allereerst zou ik de dame erop willen wijzen dat beide gebouwen niet het eigendom zijn van de gemeente Tilburg, maar van commerciële organi saties die moeten proberen winst te maken en zodoende alles in stand te houden wat ze hebben gebouwd. De bijdrage voor de katholieke kerken moest van de offervaardigheid van de gelovigen komen. Hetzelfde geldt ook voor de beide bioscopen die ze noemt. Je kunt tegenwoordig inderdaad op allerlei manieren naar een film kijken, maar iedereén mag zelf uitmaken hoe hij dat doet. Eventueel dus in een mooie nieuwe bioscoop en als die het niet goed brengt, komt er geen hond of gaat men naar die andere bioscoop of huurt men een videootje. Ze verklaart dat ze niet mee wil doen aan 'het circus' en ze is absoluut niet van plan om mee te draaien in zo'n overspannen systeem. Maar ze houdt wél haar hand op voor een uitkering die door hetzelfde circus moet worden opgebracht! Wél lekker makkelijk zo. Het spreekwoord is toch 'Je moet de hand die je voedt, niet bijten'? Caissière bij een supermarkt of kantoren schoonmaken is nu niet de job waarvan je heel erg overspan nen raakt en wordt dagelijks gedaan door héél veel jongeren in mijn omgeving die er, voor zover ik kan beoordelen, allemaal nog redelijk ontspannen uitzien. Haar eindconclusie is helemaal van de zotte. De moraal van het verhaal dat Tilburg graag de kroon spant als het gaat om groot, groter, grootst en dat de gemeente ons steeds zuurder verdiende geld daaraan uitgeeft. Hoezo ons zuur verdiende geld? Ze zegt zelf dat ze niets verdient, maar praat wel over 'ons'. En als ze even op haar uitkeringsspecificatie kijkt, zal ze zien dat daarop géén belasting word ingehouden, dus op die manier draagt ze ook niet bij aan de samenleving. Ik zou haar het advies willen geven dat op het einde van het rijke roomse leven ook aan de pastoor werd gegeven als hij kwam vragen of er alweer een kindje op komst was: als je het spelletje niet speelt, moet je je ook niet met de spelregels bemoeien! Brussee hunkert volgens haar eigen woorden naar waardering, maar dan moet ze niet van dit soort stukjes in de krant laten plaatsen met haar naarn eronder. Het staat wel heel erg stoer voor je omgeving om de maatschappij af te kraken, maar waarschijnlijk wil ze die waardering van al die 'andere' mensen en bij hen scoort ze op deze manier niet. Dion van Laerhoven, Goirle ontspannen kun je leren Op 3 en 5 september start weer de avond en ochtendcursus “Ontspannen kun je leren” bij Moveo Fysiothe rapie in de Nistelrodestraat 50 in de Reeshof te Tilburg. De 8 keer durende cursus is speciaal voor mensen met spanningsgerelateerde klachten als hyperventilatie, chronische stress, spierspanningshoofdpijn, nek-schou- derklachten e.d. Doelen zijn het leren ontspannen, balans vinden tussen verstand en gevoel om in je eigen kracht te komen. Voor informatie en/of inschrijven kunt u terecht bij Ferenc de Koek tel. 013-5712035. Zie ook www.moveo-therapie.nl voor het overige trainingsaanbod Om Tilburg een glimp op te laten vangen van het Zonnefeest van de Inca's, heeft de Stichting Latinas41ife besloten om dit uit te beelden tijdens de Tilburgse T-Parade 2008. Dit gebeurt in samenwerking met CV de Fèn- pruuvers. 7 AUGUSTUS 2008 - PAGINA j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 3