Prijsstijging koopwoningen zakt onder 3 procent :er J HUIS van de MAAND Takenpakket Kadaster verder uitgebreid per 1 juli Zit je te duur, verlaag je huur oek naar medical te wards De wooneditie van De Tilburgse Koerier Consumentenvertrouwen richt koop VERENIGINGSTRAAT 2 TILBURG Loop geen onnodig risico L op kanaal woningmarkt op dieptepunt puim' VII Kings! - Huisnummer sIDERDAG 10 JULI 2008 van bestaande en nieuwe woningen. DONDERDAG 10 JULI 2008 VERSCHIJNT IN 110.600 luisnummer Q De Per 1 juli 2008 is de Wet Informatie-uitwisseling Ondergrondse Netten Bron: Vereniging Eigen Huis Directeur 1 DE STERKE PUNTEN: ■loop: didas KM ZOOOBRKKf Huisnummer 1 is de en een ruim aanbod bedrijfspanden uit de regio Midden-Brabant. Staat uw huisook te koop, maar nog niet met een advertentie in Huisnummer! Informeer bij naar de mogelijkheden. HS «rdorp, Schevenino In Huisnummer 1 woningaanbod Bredaseweg 42 Tilburg www.vanheugtenschaffels.nl lAFGEPRUSt jfc. VRUETUDS KLEDN HNG TENNISKLEDN De woning is als volgt ingedeeld: EN NOG VEEL Begane grond: Hal/entree: Welke is mobiele ti Willem III 40 tot 75 Ministerie INSTAPKLAAR SFEERVOL GUNSTIGE LIGGING IDEALE STARTERSWONING GOED ONDERHOUDEN dem ligt vol met jkabds en leidingen. Graafwerkzaam- I heden veroorzaken regelmatig schade. Veze schade kan grote gevolgen heb- jen, niet alleen voor mens en milieu paai ook maatschappelijk. Jaarlijks iorf- In veel steden valt het niet mee een kamer te vinden. Als het dan eindelijk is gelukt, blijk je vaak een te hoge huur te betalen, een hogere huur dan het wettelijke maximum. Dat gebeurt met name bij particulier verhuurde kamers of appartementen. Opvallend is dat een kersverse kamerbewoner vaak niet weet dat er zoiets ids een maximumhuur bestaat. En als hij het al weet, blijken gevoelens van dankbaarheid richting verhuurder een gang naar de huurcomtnissie nog wel eens in de weg te staan. matisch op. Als de verhuurder niet de officiële opzegprocedure volgt, loopt de huurovereenkomst gewoon door. En als je het niet eens bent met de opzegging, moet je huisbaas naar de rechter om beëindiging van de huur overeenkomst te vragen. zoen starten de achfl aal. Deze zender die rnet en per r den live uit.' m-ii.nl. Tuin: Een zonnige tuin met toegang tot de garage en de achterom. Slaapkamer 3 aan de achterzijde ca. 6 m2: De slaapkamer aan de achterzijde voorzijde is voorzien van laminaat wanden en plafonds van wetenswaardigheden tie-uitwisseling Ondergrondse Netten (ook wel de 'Grondroerdersregeling' genoemd) opgesteld. Deze wet stelt het melden van machinale graafwerk zaamheden door gravers verplicht, zodat met de door de netbeheerders aangeboden informatie zorgvuldiger en veiliger gegraven kan worden. In de huidige situatie vindt het melden van een graafmelding nog plaats op basis van vrijwilligheid. Slaapkamer 1 aan de voorzijde ca. 12 m2: De slaapkamer aan de voorzijde is voorzien van laminaat vloerbedekking en de wanden en plafonds van stucwerk. Tevens een dakkapel. gaat het om circa 40.000 gtaafinci- denten die naar schatting miljoen euro kosten. Het van Economische Zaken wil het aantal graafschades in Nederland terugdrin gen en heeft daarom de Wet Informa- ook Agentschap Telecom een belang rijke rol in de uitvoering van de nieuwe wet Agentschap Telecom is door het Ministerie van Economische Zaken gekozen als toezichthouder voor de Grondroerdersregeling. van woningen en het Kadaster er een taak bij als intermediair in de informatieuitwisseling over ondergrondse netten. volgende Huisnummerl verschijnt 21 AUGUSTUS uw makelaar j maandelijkse wooneditie I van De Tilburgse Koerier met nieuws, die de supporters bij jeleiden. Als steward ontrole en ordehanl een gastvrouw, -hel :adion en werkt meel Eerste verdieping: Via een ruime overloo] Van Heugten Schaffels Amakelaars en taxateurs Onderzoek van Vereniging Eigen Huis bevestigt de sombere berichten over de woningmarkt. De Eigen Huis Marktindicator, die maandelijks het consumentenvertrouwen voor de woningmarkt meet, staat op een niet eerder gemeten dieptepunt. Sinds de start van de Marktindicator in april 2004 is de stand met een waarde van 82 niet zo laag geweest (waarbij 100 de neutraalwaarde is). Wem II fans«a»ot/m 7,ktos K''"d'n d" m°™"' ka» VaAaatPt pr ppti taak hu als intprmpnEUf in de iHrnrrnatieitfltwlsselino- n een speler meelopen! ten, het stoere magazim an H?! ^^V^^Neded^bode rcoole club.K^OQ naJ/entree: Welke is voorzien van een wlke is voorzien van franse plavuizen alsmede vloerverwarming. De hal ptft toegang tot de eerste verdieping, «n kelderkast met meteropstelling en installatie voor de vloerverwarming, internet en tv. iade contact op ma is kantooruren) of vs e steward. KLIC Het Kadaster is door het Ministerie van Economische Zaken aangewezen als uitvoerende dienst Als interme diair regelt het Kadaster de informa tie-uitwisseling over kabels en leidin gen tussen netbeheerders en gravers. Momenteel vervult het Kabels en Lei dingen Informatie Centrum (KLIC) te Maarssen deze taak Vanaf 1 oktober maakt het KLIC onderdeel uit van het Kadaster. Naast het Kadaster speelt Het wordt dan als onloyaal en niet netjes ervaren een huurverlagingspro- cedure te starten. Een doorn in het oog van de Nederlandse Woonbond, die zich ernstig zorgen maakt over de hoge woonlasten van kamerbewoners. 'Zit je te duur, verlaag je huur', is het motto. Om kamerbewoners zo goed mogelijk te informeren over hun rechten, brengt de Woonbond het boekje Op Kamers uit Dit jaar al voor de 25e keet In de jubileumeditie staat alles over het zoe ken en huren van kamers. Denk aan de kosten van onderhoud, de afrekening van de servicekosten, de huurverho ging of de onrechtmatigheid van een all in-huur. Wat vindt u op de website www. afrn.nl/consumenten? Onder andere belangrijke informatie om financiële risico's te verkleinen. Denk daarbij aan informatie over oplichtingpraktijken en illegale aanbieders. Ook is er een zoek functie om te kijken of een aanbieder een vergunning heeft Verder staan er op de website veel tips, veelgestelde vragen, begrippenlijsten en andere handige achtetgrondinformatie over onder andere sparen, lenen, beleggen en hypotheken. Wat is belangrijk in een gesprek met een hypotheekadviseur? Welke informatie heeft u nodig? Wat moet u allemaal weten om een goede keuze te maken? De AFM heeft voor de consumentenwebsite een vooriich- tingsfilmpje gemaakt óver dit onder werp. Hierin wordt getoond hoe u een adviesgesprek voor een hypotheek kunt voeren. Daarnaast heeft de AFM een hypotheekstappenplan gemaakt Zo kunt u precies zien of u alle beno digde informatie hebt Handig voor als u langs gaat bij uw hypotheekadviseur! TILBURG, GOIRLE, RIEL, LOON OP ZAND, UDENHOUT. B E R K E L - E N S C H O TOISTERWIJK, MOERGESTEL, HILVARENBEEK EN HULTEN Woonkamer: ca. 30 m2: Een '“,uO L vormige woonkamer met franse Keuken: Een sfeervolle keuken met “verse kasten, een gaskookplaat en een afzmgkap. Tevens is hier de HR- tael geplaatst. A.een ^oor|oop kan men naar de Mtaner en separate toilet Badkamer: De badkamer is voorzien vaneen kgbad vaste wastafel en de wsmachineaansluiting. Dit geheel is aeels betegeld met neutrale tegels. Gelegen in de sfeervolle wijk Oerlc/Korvel een hoekwoning met garage op een gezellig plein en nabij speelplaats. Het ligt gunstig nabij de uitvalswegen en het centrum van L®>urg en de Korvelseweg. Het huis 1.4 voorzien van dubbel glas en geheel 1? voorzien van rolluiken. Een ideale jparterswoning in een kindvriendelijke De consumentenwebsite van de Autoriteit Financiële Markten www. afrn.nl/consument is onlangs in een nieuw jasje gestoken. Met een nieuwe frisse uitstraling kunt u nog beter juiste informatie vinden over financiële producten en aanbieders. De AFM is toezichthouder en let er bijvoorbeeld op of financiële ondernemingen hun klanten goed behan delen en juist informeren. De AFM probeert u zoveel mogelijk bewuste keuzes te laten maken bij het afsluiten van een financieel product. J kGAASTR) I Bouwjaar: ca.1930 Perceeloppervlakte: ca. 100 m2 l Woonoppervlakte: ca. 110 m2 Inhoud: ca. 270 m3 I, Verwarming en Warmwater- voorziening: HR-ketel 2003 [Aanvaarding: in overleg [Vraagprijs: 187.500 Hospita Woon je op kamers bij een 'hospita' dan is je huurbescherming de eerste negen maanden van de huurovereenkomst beperkt. De hospita kan in deze peri ode zonder opgaaf van reden de huur opzeggen. Wel moet hij of zij zich in elk geval houden aan een opzegtermijn van drie maanden. De termijn van negen maanden is bedoeld als 'gewen ningsperiode', waarin de hospita en de kamerbewoner kunnen ontdekken of het tussen hen klikt of niet Meer weten? Bestel dan de jubileumeditie 2008-2009 van Op Kamers, door 5,75 euro (inclu sief verzendkosten) over te maken op giro 6217479 van Woonbondinfor- marie Amsterdam, onder vermelding van 'Op Kamers 2008-2009' en/of bestelcode DO 06. Bestellen kan ook via de webwinkel van de Woonbond: www.woonbond.nl.Krijg je te maken met een probleem waar Op Kamers geen antwoord op heeft, dan kun je de Huurderslijn van de Woonbond bel len. Je moet dan wel lid worden. Deze telefonische ledenservice is bereikbaar maandag t/m donderdag tussen 10.00 en 13.00 uur en dinsdagavond tussen 18.30 en 20.00 uur; tel. 020 5517755. Slaapkamer 2 aan de voorzijde ca. 12 m2: De slaapkamer aan de achterzijde voorzijde is voorzien van laminaat wanden en plafonds van stucwerk. Tevens een dakkapeL De verkochte bestaande koopwoningen waren in mei dit jaar gemiddeld 2,9 procent duurder dan in mei 2007. Een prijsstij ging onder de 3 procent is sinds begin 1996 slechts twee keer eerder voorgekomen. Na februari 2008 is de prijsstijging steeds verder afgezwakt, zo blijkt uit de ontwikkeling van de prijsindex bestaande koopwoningen (PBK). Alle woningtypen waren duurder dan een jaar eerder. Apparte menten stegen met 4,3 procent het meest in prijs en twee-onder- een-kapwoningen met 1,9 procent het minst. De prijzen lagen in alle provincies hoger dan een jaar eerder, met uitzondering van Limburg. Vergeleken met april daalden de prijzen van bestaande koopwoningen in mei met 0,4 procent. De grootste daling deed zich voor in Limburg. In zes provincies stegen de prijzen van april op mei, het meest in Zeeland. In mei wisselden bijna 14 duizend bestaande woningen van eige naar. Dit is ruim 20 procent minder dan een jaar eerder. Er wer den nog wel bijna 11 procent meer appartementen verkocht dan in mei 2007. Bij alle andere woningtypen was het aantal verkopen echter lager. Het aantal verkochte woningen kan overigens van maand tot maand sterk fluctueren. De Eigen Huis Marktindicator geeft de bereidheid van mensen aan om een (volgende) woning te kopen. Het hui dige hoge prijsniveau van woningen, gecombineerd met een hogere hypo theekrente en een krapper besteedbaar budget stemt de consument negatie ver over het kopen van een huis. De gevolgen zijn in veel regio's zichtbaar: er staan meer huizen te koop, ze staan langer te koop en op verschillende plaatsen doet zich een lichte prijsdaling voor. Vooral de ontwikkeling van de hypotheekrente en de overige lasten economie van huishoudens zal in de komende "n voor de verdere ont- e woningmarkt ibelang Frank van Loon Fasegewijs Gezien de vele veranderingen die de Grondroerdersregeling met zich mee brengt wordt de wet fasegewijs inge voerd. De periode 1 juli tot 1 oktober vormt de 'aanmeldfase', waarin net beheerders hun belangen registreren. Grondroerders kunnen zich in deze periode aanmelden bij het Kadaster. In deze periode lopen de meldingen nog via het Kabels en Leidingen Infor matie Centrum (KLIC). Uiteindelijk (naar verwachting medio 2009) zal de informatie uitwisseling geheel elektro- r, njd bepalend zijn v msch plaatsvinden. Het toekomstige 1 j wikkelingen op de systeem, Khc-online, maakt het de Directeur ledenbela grondroerder gemakkelijk om snel over de juiste informatie te beschik ken. Via internet kunnen tekeningen met de liggingsgegeven van kabels en leidingen snel en eenvoudig worden opgevraagd. Dit betekent een verbete ring van het huidige systeem waarin de grondroerder de tekeningen aanvraagt bij KLIC en deze per post, fax of e- mail ontvangt Meer informatie over de grondroerdersregeling kunt u legen op mmv.kadaster.nl/klic of wmvvermindennggraafincidenten.nl van Vereniging Eigen Huis zei onlangs dat de lichten op oranje staan voor de woningmarkt. Huizenkopers zijn nu terecht voorzichtig met de koopbe slissing, vindt hij. Tegelijkertijd vindt Van Loon het juist nu van belang dat de overheid beleid ontwikkelt dat de woningmarkt weer vlottrekt en ver trouwen geeft Ook algemeen directeur Marlies Pernot van Vereniging Eigen Huis bepleit dat de regering eigenwo- ningbezit bovenaan de agenda plaatst, wegens de gunstige effecten op de en de mogelijkheid voor particulieren om via de eigen woning een financiële buffer op te bouwen. Maximum Niet alleen zijn ër regels voor de huurprijs. Er zijn er ook voor de huurverhoging De belangrijkste is dat de huurprijs maar één keer per jaar mag worden verhoogd. Dit jaar ligt de maximale huurverhoging per 1 juli op 1,6%. Vraagt je verhuurder meer, dan moet je vóór 1 juli bezwaar maken bij je verhuurder. Maak daarvoor het liefst gebruik van een formulier van de huur- commissie, maar een zelfgeschreven brief voldoet ook. Bijsparen Nieuw op de website is belangrijke informatie over pensioen. Ook zo'n lastig product, net als een hypotheek. Het is voor veel mensen een 'ver- van-mijn-bedshow'. Waarom zou u zich zorgen maken over iets dat pas over 20, 30 of 40 jaar belangrijk is? Veel mensen schatten hun inkomen na hun pensionering te hoog in. Bij de opbouw van het pensioen wordt over het algemeen uitgegaan van 70% van het laatstverdiende salaris. Dat wil zeggen dat u 70% van uw laatst verdiende salaris uitgekeerd krijgt, op het moment dat u met pensioen gaat. Is dat wel zo? Kijk uw huidige pensi- oenoverzichten goed door. Is het niet voldoende? U kunt altijd nog gaan bijsparen. Wacht er niet te lang mee, zodat u nog voldoende tijd heeft om een goed pensioen op te bouwen. Natuurlijk staat er nog veel meer informatie op de website. Loop geen onnodig financieel risico, raadpleeg mvw.afin.nl/consumenten. aaroverzicht van het t jaaroverzicht bevat Jonker, topscoorder 'ear Ibrahim Kargbo a met sfeerbeelden, koop in de Willem II ie Fanshop. an Willem II te hand :erking in de functie Een medical steward H-*ge zerantwoordelijk vo« f gasten van Willem I Huurcontract? Helaas zijn er veel foutieve en mislei dende huurcontracten in omloop. Ook komt het regelmatig voor dat huur overeenkomsten voor een bepaalde tijd worden aangeboden, bijvoorbeeld voor (minimaal) één jaar. Na afloop van dat jaar houdt de huur niet auto-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 15