Gemeente nieuws r n Onderhoud belangrijk bij balansventilatie woningen ff Il newoud Met uw inzet kan het snel! irk Centraal Meldpunt O Vergunning nodig voor kleine bouwwerken? Gemeente vraagt hulp bij inburgering allochtonen 0800 1920 DONDERDAG 22 MEI 2008 - PAGINA 9 ETILBURGSE KOERIER RDAG 22 MEI 2008-I ?aral- de aansluiting met de A65. I udbeach.nl. 542 88 11 Gemeente Tilburg rsbuurt Bezoekadressen nhett ebied, www.tilburg.nl/informatiecentrum Algemene informatie Nieuws [IIHIW Postbus 51 Talloze brochures Werken aan de weg Informatie over de flitsvergunning: Commissies Balie Bouwen en Wonen in stadswinkel Centrum voor I4ter milieubeheer/Algemene Wet bestuursrecht Bestemmingsplannen Groepsontvangsten Nieuwkomerspakketten www.tilburg.nl Telefoonnummers algemene vragen. Maak voor inhoudelijke vragen een afspraak! !t zaterdag 31 mei »rdt het Pater van nbomen en een ziek maken het Digitaal loket op www.tilburg.nl eid, en in een ling op ijzonder lied aan age r vegen, woning juni is-de noord- loogte van het (013) 213 13 13 (ook voor het maken van een afspraak) Zelfde i winkel Tips en klachten over buurt of straat? Laat het de gemeente even weten! Hultenseweg Tot eind mei werkzaamheden voor Burg. Letschertweg. Wittebollestraat Tot eind juni werkzaamheden. Javastraat Tot eind mei aanleg parkeerplaat sen. Reeshofdijk Van 19 tot en met 23 mei onder houd verharding. 30 km-zone en Lovense- St. Joséphstraat Tot half juli rioolrenovatie in ge deelte tussen Prinsenhoeve en St. Josephdwarsstraat. Bruinissestraat Van .29 mei tot en met f kabel- en leidingenwerl Schotelplein e.o. Tot half juli werkzaamheden. Capucljnenstraat Tot eind juli aanleg fietsroute in Capucijnenstraat en stukje Diepen straat. Reeshofdijk Tot 23 mei asfalter teurslaan en winkel hoef. In Berkel-Enschot komen (Foto team Media gemeent inaf rite 1 ndei Door werkzaamheden is een aan tal v afge krijf Deltalaan Tot eind mei aanleg 30 km-zone. Kruising ‘t Zwin en Krammer twee weken afgesloten. Daarna kruising met Veerse Meer twee weken dicht. hel gratis »t niet in behan- ouwaanvraag JA; registratie GBA. Wilhelminapark Van 26 mei tot 16 jt en westzijde (ter hc Smidspad) afgesloten. Paieisring Tot eind juni eenrichtingsverkeer, auto’s over tijdelijke rijstrook. Bis- schop Zwijsenstraat vanuit richting Piusplein niet bereikbaar. Onder doorgang Mauritshof ook niet be reikbaar. vrijp maken sen Schipluiden- mburglaan. t 24 uur lang vebsite 6 juni rkzaamheden. Adressen, openingstijden: zie colofon. www.tilburg.nl -> homepage -> bestemmingsplannen. Dalemdreef Tot eind mei bouwr sportcomplex tusse laan en Spaker f zes uur Tilburg. In erwerpen. Dirk Fockstraat Tot begin juni onderhoud trottoirs evenals in Marchantstraat en Co- lijnstraat. Bosscheweg Tot begin juli bij de aansluiting met de A65. ;ring tussen Au- telcentrum Hey- Economie Robben (CDA) jn van Rooij, raads- .rooij@tilburg.nl Veel allochtone inwoners in Tilburg volgen een Inburgeringcursus. Hiervoor moeten zij opdrachten uitvoeren bij bedrijven en instel lingen. De gemeente vraagt hun personeel om de tijd te nemen voor Inburgeraars en hen verder op weg te helpen. in 8 ndag t m donderdag .00 uur, vrijdag 08.30- Willem II straat Tot half juni afgesloten bij kruising Poststraat - Telegraafstraat. 542 91 41 Gebiedsteam Oude Stad 542 90 88 Gebiedsteam Noord 542 98 07 Gebiedsteam Binnenstad 542 82 20 Gebiedsteam West 532 63 26 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 4636443 GGD 1-1-2 Alarmnummer 542 98 95 542 86 91 Beheer en Onder g om 17 uur begint iveld de Mixzone. 1 podium komen nee samen tijdens *ns. Een dj draait jur. g riool op paral tan Zuid is één Servicepunt Berkel-Enschot Openbare bibliotheek Eikenbosch 7 Open: maandag, dinsdag, woens dag 14.00 -17.00 uur, donderdag 10.00 - 12.00 uur, vrijdag 14.30- 19.30 uur. 213 13 13 Burgerzaken, Belas tingen, Parkeerbalie, Bouwen en Wonen 08001920 Centraal Meldpunt 213 23 23 Ondernemerszaken Stadswinkel Reeshof Kerkenbosplaats 2 ToiMo openingstijden als Stads- I Noord. van mondelinge zienswijzen kunt u "aar telefoonnummer 013-542 89 j *unt uw zienswijze ook elektronisch enen via www.tilburg.nl. r opnemen op hun lleybalveld. Vrijdag- iverse bewoners en wedstrijdje. Er doen van organisaties melden kan bij Jan !1 535 721. g is de beurt aan olleyballers. Zij krij- I van dj’s en de Bi- :ers. Er zijn clinics, s en toepasselijke Publiekshal Sociale Zaken Koningsplein Open maandt 08.30- 16.Cu 12.30 uur. Gemeentelijk Informatiecentrum in Stadswinkel Centrum, tel. 0900 - 202 50 10. Zelfde ope ningstijden als Stadswinkel Cen trum. Donderdagavond dicht. 542 88 11 Sociale Zaken 549 55 55 Schuldhulpverlening 0900 123 13 13 Loket Z 0900 0595 Regiotaxi Het luchten van woningen gebeurt steeds vaker door zogeheten balans-ventilatiesystemen. Een dergelijk systeem ververst de lucht continu, op een energiebesparende manier. De afgelopen tijd Is balansventilatie in het nieuws geweest omdat die moge lijk gezondheidsproblemen veroorzaakt. Goed onderhoud van de apparatuur is erg belangrijk. Servicepunt Udenhout Openbare bibliotheek Tongerloplein Open maandag, woensdag, donderdag 14.00 - 16.00 uur. Dinsdag 10.00 -12.00 uur en vrijdag 17.30- 19.30 uur. nën van n bellen nas 89. U kuni Indiër Het Verdiplein heeft voortaan op dinsdagmiddag een weekmarkt. (Foto team Media gemeente Tilburg). WV Tilburg Spoorlaan 364 telefoon 0900-202 0815 Open: maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, t/m vrijdag 09.30 - 18.00 uur, zaterdag 10.00 -16.00 uur. Het college van burgemeester en wethou ders bereidt een ontwerp-bestemmingsplan voor, dat door de raad wordt vastgesteld. Voor die vaststelling wordt het ontwerp-plan gedurende 6 weken ter inzage gelegd en kan een ieder, gedurende die termijn, schriftelijk danwel mondeling zijn zienswijze omtrent het ontwerp kenbaar maken. De raad zal bij de vaststelling van het bestemmingsplan tevens een besluit nemen op de ingediende zienswijzen. Ringbaan Zuid Tot half juni aanleg r lelbaan. Op Ringbaan rijstrook afgesloten. Statenlaan Tot begin juni herbestrating en rioleringswerkzaamheden tussen Westerpark en Lage Witsiebaan. Commissie T~ Voorzitter: J. Rg„ Secretaris: Stijn v griffie (stijn.van.i tel. 542 82 84) Maandag 26 mei om 11.30 uur in de raadzaal. Op de agenda onder meer: - Toepassing gewijzigde Wet Sociale Werkvoorziening. Commissie voor de bezwaarschriften Info aanvangstijden: tel. 542 89 72 549 56 18 Vastgoed 542 93 03 BKW Startersadvies 583 93 93 Brabants Afval Team 542 33 17 Grofhuisvuillijn mingskosten; De nadelen zijn dat de ventilatoren geluidsoverlast kunnen veroorzaken en dat de systemen moeilijk zelf zijn te regelen en te onderhouden. Als ze niet krachtig genoeg zijn of op een te lage stand staan (onder meer vanwege geluidshinder), is er onvoldoende ventilatie. Vooral bij oudere systemen van voor 2000 is dit een belangrijk risico. Meer informatie: www.tilburg.nl (zoekterm ‘inburgering') en www.hetbegintmettaal.nl. Voorbeelden van de opdrachten zijn het openen van een bankreke ning en het bezoeken van een con sultatiebureau. Ook het aanvragen van een uittreksel uit het bevol kingsregister en een gesprek met een leerkracht op een basisschool behoren tot de mogelijkheden. Inburgeraars zijn daarbij afhanke lijk van de hulpvaardigheid van de medewerkers van instellingen en bedrijven. In Tilburg wonen veel mensen uit verschillende landen. Om elkaar te begrijpen en om mee te doen in de samenleving is het belangrijk dat iedereen Nederlands spreekt. Onthulling gevelbakken Wethouder Marieke Moorman ont- I hult op 24 mei de eerste gevelbak- I ken voor planten die de gemeente I aan binnenstadbewoners geeft. De feestelijke bijeenkomst begint I om 10.30 uur in het Allurapark I tussen de Schoolstraat en Vincen- I tiusstraat. Na de onthulling deelt Moorman de gratis bakken met I geraniums uit aan bewoners die ze hebben aangevraagd. De gemeente I wil het westelijk deel van het cen trum groener maken, onder meer met deze actie. nieuws Bommen verwijderd In Wijkevoort zijn zaterdag drie vliegtuigbommen verwijderd. De Explosieven Opruimingsdienst van de Koninklijke Luchtmacht heeft de bommen uit de Tweede Wereld oorlog gedemonteerd. Ze lagen in het gebied tussen de Hultenseweg en de Langenbergseweg. Het ging om twee exemplaren van 500 pond en een van 1000 pond. Vanaf 7 uur mocht niemand meer in het gebied zijn. Rond 14 uur konden bewoners weer terug naar hun huizen. Foto team Media gemeente Tilburg. in de nieuwe terecht. Alleen de warmte wordt overgedragen. De ingeblazen lucht heeft daardoor al een aangename temperatuur en voelt niet aan als tocht. Het grote voordeel van balansven tilatie is dat er ook in de winter een goede luchtverversing is. En bewoners besparen op verwar- Onderhoud Het blijkt dat balans-ventilatie systemen niet altijd even goed ontworpen en aangebracht zijn. Daardoor zijn luchtkwaliteit en woongenot onvoldoende. Vooral de systemen uit de periode 1990-2000 blijken nogal eens problemen op te leveren. Wie twijfelt aan de werking van het ventilatiesysteem, kan contact opnemen met de installateur of de eigenaar. Daarnaast is het erg belangrijk om de systemen goed te on derhouden. Voor een optimale werking moeten de kanalen en de ventilatie-unit schoon zijn. Het is aan te raden om een er kend onderhoud- of installatiebe drijf het systeem elk jaar te laten controleren. Bij huurwoningen is het ventilatiesysteem meestal eigendom van de verhuurder. Die moet dus ook zorgen voor het periodiek onderhoud. Stadswinkel Centrum Stadhuisplein 128 (ingang naast het paleis) Open maandag 13.00 - 18.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag 10.00 -18.00 uur, donderdag 13.00-20.00 uur. Dinsdag 27 mei vanaf 10.45 uur in kamer 401 van stadskantoor 3. >- Openbare hoorzitting inzake be en zwaarschriften van dhr./mw.: Schoenmakers, Rooijakkers en Lamboo en Smit, inzake verleende bouwvergunning Alleenhouder- straat 85-87; - Hospers, inzake het deling nemen van bot Abel Tasmanstraat 3/ Yazgul Acik, inzake i Weekmarkt op Verdiplein Het Verdiplein heeft vanaf 27 mei voortaan elke dinsdagmiddag tus sen 12 en 18 uur een weekmarkt. Tijdens de feestelijke opening is er muziek van een draaiorgel en er staat een draaimolentje voor kinderen. Het aanbod op de markt is een goede aanvulling op de win kels: groente, fruit, vis, fournitu ren, schoenen, kleding, stoffen en bloemen. Bij het plein is parkeren gratis. Deze markt is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente, WonenBreburg en de winkeliersvereniging. Bij de gemeente Tilburg zijn verzoeken Ingediend voor het verlenen van vrijstel ling van het huidige bestemmingsplan. De bouwplannen passen niet binnen het hui dige bestemmingsplan. Als een bouwplan in strijd Is met het bestemmingsplan maar wel past binnen het gemeentelijk beleid kan de gemeente medewerking aan zo'n plan verlenen door toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke ordening. Deze procedure kent verschillende fases, namelijk de mogelijkheid om in te spreken en om zienswijzen in te dienen. Enschotsestraat Tot half juli inrichting tussen Ringbaan Oost straat. Stadswinkel Noord Brucknerlaan 20a Open maandag 13.00 -18.00 uur, dinsdag, woensdag, donderdag 10.00 -18.00 uur, vrijdag 13.00- 20.00 uur. Parkendag in Noord Twee parken in Tilburg-Noord staan centraal tijdens de parkendag op 25 mei: het Quirijnstokpark en het nieuwe park Quirijnboulevard. Dit laatste wordt 25 mei officieel ge opend. Er zijn allerlei activiteiten voor volwassenen en kinderen. Bezoekers kunnen zich met een fietstaxi gratis laten vervoeren van het ene naar het andere park. Tussen de bomen en planten zijn demonstraties, workshops, muzie- koptredens en kinderspelletjes. Meer informatie, www.quirijnboulevard.nl. Meldingen Activiteitenbesluit 1 In de meeste gevallen staan de milieure- I gels waaraan bedrijven moeten voldoen in het Besluit algemene regels inrichtingen milieubeheer (het Activiteiténbesluit). De 1 volgende Inrichting heeft gemeld te worden opgericht dan wel te worden veranderd. Het betreft hier een inrichting die in het Activiteitenbesluit worden aangemerkt als wegen helemaal of gedeeltelijk gesloten. Meer informatie is ver krijgbaar via tel. (013) 542 97 02. Zie ook internet: http://openbare- werken.tilburg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. n Tilburg Meer informatie: www.minvrom.nl ventilatie -> installaties in huis. aanleg drie rotondes “ng Berkel-Enschot 532 60 00 Sport-infolijn 532 60 44 Verhuur sportaccommodaties Onderwijs en Jeugd ïrhoud inrichting type B. Willem II straat 57 te Tilburg, Mugs Muffins BV. Het betreft een inrichting voor het bereiden en schenken van niet-alcoho- lische dranken en het bereiden en serveren van Amerikaans gebak. Voor vragen, bel de afdeling Ondernemerszaken, telefoon 013- 2132323 Diversen Het college heeft in het kader van.de vrij- stellingsprocedure een concept ruimtelijke onderbouwing opgesteld. Voordat de pro cedure wordt voortgezet, wil het college eerst uw mening weten. Het college zal Buitengebied West namelijk na afloop van deze stap beslissen Het college van burgemeester en wethou- de bouwinitiatleven ongewijzigd verder ders van Tilburg maakt, ingevolge het in procedure te brengen, de plannen aan bepaalde in art 23 van de Wet op de Ruim te passen of in het uiterste geval - geen telijke Ordening, bekend dat van 23 mei verdere medewerking aan de plannen te 2008 tot en met 3 Juli 2008 het ontwerp-be- verlenen. Voor de volgende plannen liggen stemmingsplan Buitengebied West, partiële daarom de concept ruimtelijke onderbou- herziening (Hultenseweg) voor een ieder wing en het voorlopig ontwerp van vrijdag ter inzage ligt. Aanleiding voor de planher- 23 mei 2008 tot en met donderdag 5 juni ziening is het feit dat de gemeente voor de 2008 ter inzage: aanleg van een kruising van de Noordwest- 1. Herinrichting Heuvelring en Piusplein tangent grond nodig heeft van de eigenaar Tilburg. Dit plan ligt ter inzage in het van het perceel dat is gelegen aan de Hul- leentelijk informatiecentrum (zie voor tenseweg. Als gevolg hiervan heeft inmid- essen en openingstijden het colofon). dels ruiling van gronden plaatsgevonden. *n van 33 woningen aan de Krui- De gemeente heeft daarbij toegezegd mee i te Tilburg. Dit plan ligt ter te werken aan een bestemmingsplanherzie- in het gemeentelijk informatiecen- ning, zodat de eigenaar van het genoemde voor adressen en openingstijden perceel zijn bedrijf kan voortzetten. On derhavige planherziening is daarom een noodzakelijk gebeuren. Voor de Noordwest- tangent wordt er langs de zuidzijde van de Bredaseweg tussen het bosgebied Het Blok en het Waterwingebied, een ecologische zone gerealiseerd. Een en ander wordt op de plankaart aangepast door het aanpassen van de bestemmingsgrenzen. De voorschrif ten van het geldende bestemmingsplan Buitengebied, blijven van overeenkomstige toepassing- Het ontwerp-bestemmingsplan ligt ter inzage in het gemeentelijk informa- in Stadswinkel Centrum en bij „e balie Bouwen en Wonen in Stadswinkel Reeshof. Gedurende de termijn van ter in zage legging kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestem mingsplan kenbaar maken aan de Raad, Postbus 717, 5000 AS Tilburg. Indien u uw zienswijze mondeling kenbaar wilt maken kunt u hiervoor een afspraak maken via telefoonnummer 013 542 89 68. Parkeernorm strenger Het autobezit in de stad neemt toe. Er dreigt een groot tekort aan par keerplaatsen. Projectontwikkelaars en particuliere bouwers moeten daarom voortaan bij nieuwe wo- ningbouwplannen voldoen aan strengere parkeernormen. Zo kan de gemeente de leefbaarheid van woonbuurten op langere termijn veiligstellen. De aangepaste notitie Parkeernormen staat op internet: www tilburg.nl, zoekwoord TWP. De notitie is te bekijken in bijlage 4 van het document Strategie. Twee riolen Hobbemastraat De Hobbemastraat en de Gebr. Van Eijckstraat krijgen in augustus twee rioleringen. De ene is bedoeld voor afvalwater van onder meer toiletten en wasmachines. Dat gaat naar de waterzuivering. Verder komt er een rioolbuis voor de afvoer van regen water. De gemeente vervangt ook het wegdek en de gasleidingen in beide straten. Alle bomen moeten worden gekapt. De gemeente plant nieuwe bomen na afloop van de werkzaamheden. Die duren omge- veer dertien weken. Onvoldoende ventilatie in een woning kan leiden tot klachten als hoofdpijn en prikkelende ogen. En soms voelen bewoners zich minder fit of ze kunnen zich slecht concentreren. Er moet dus constant verse lucht binnenko men en ‘oude’ lucht uitgaan. De afvoer gebeurt bij voorkeur vanuit ruimtes met veel vuil en vocht, zoals de keuken, badkamer en het toilet. Het is belangrijk tegelijk minstens evenveel verse lucht van buiten naar binnen te laten. Woningen die vanaf 1990 ge bouwd zijn, hebben vaak een balans-ventilatiesysteem. Ook tijdens renovaties van oudere woningen worden deze installa ties soms aangebracht. Bij balans ventilatie komt de verse lucht niet binnen via raampjes of roosters maar via een buizensysteem met ventielen. Er gaat evenveel lucht de woning in als uit. Daar komt de naam balansventilatie vandaan. In een ventilatie-unit lopen de kana len voor de verse lucht en voor de oude afvoerlucht langs elkaar. Hierdoor wordt warmte van de oude binnenlucht overgedragen op de verse lucht van buiten. In principe komt er geen oude lucht Allochtonen die de taal nog niet goed beheersen, kunnen een in burgeringcursus volgen. Sommige mensen zijn zelfs verplicht om een cursus te volgen en een inburge- ringexamen te halen. Zij moeten opdrachten uitvoeren in de stad. Als personeel van bedrijven en instellingen de inburgeraars helpt, krijgen die de kans om de Neder landse taal te oefenen. Zo kunnen ze ook daadwerkelijk meedoen in Tilburg. ièwet' ing, bekend dat va en met 3 juli 2008 het "r'an Buitengebied West, ..^.ening (Hultenseweg) voor een ~g ter inzage ligt. Aanleiding voor de f mei 2008 tot en met donderdag 5 juni ziening is het feit dat de 2008 ter inzage: aanleg van een krv‘-*- 1. Herinrichting Heuvelring en Piusplein tangent grond nod.6 te Tilburg. Dit plan ligt ter inzage in het van het perceel da*1-1 gemeentelijk informatiecentrum (zie voor tenseweg. A' adressen en openingstijden het colofon). dels ruiling 2. Bouwen van 33 woningen aan de Krui- De gemeent denlaan te Tilburg. Dit plan ligt ter te werken at inzage in het gemeentelijk informatiecen- ning, zodat de eigenaar var trum (zie voor adressen en openingstijden perceel zijn bedrijf kan voc het colofon). J—J-L Tijdens deze periode kunt u schriftelijk inspraakreacties indienen. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffende plan. U kunt uw inspraakre- actie ook elektronisch indienen via www. tilburg.nl. Voor de volgende plannen heeft het college de ruimtelijke onderbouwing definitief vastgesteld. Van deze plannen liggen daarom het ontwerpbesluit, de ruimtelijke onderbouwing en het bouwplan tiecentrum van vrijdag 23 mei tot en met donderdag 3 de balie Bot juni ter inzage: 1. Verplaatsen van een dienstwoning aan de Kreitenmolenstraat 207 te Udenhout. Dit plan ligt ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en het servicepunt Udenhout (voor adressen en openingstijden zie het colofon). Tijdens deze periode kunt u schriftelijk en mondeling zienswijzen indienen. Deze kunt u richten aan de directeur van de dienst Gebiedsontwikkeling, Postbus 90157, 5000 LL Tilburg, onder vermelding van het betreffende plan. Voor het indie- Een ander woord voor Indoen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 9