II Barbiere di Siviglia grootse afsluiter operaseizoen 4- Inschrijving audities Tilburgse Revue 7i Manda Ver gaat voor Grote Prijs Lenteconcert Finale Kleintje Hollands Soundmixshow TT Doto voert blijspel op in Gouden omlijst met optredens bekende artiesten Carolus Trappaf Music Event in Oisterwijk Expositie Wouter Boot in Oisterwijk Vierdaagse zoekt vrijwilligers er a jS» DONDERDAG 22 MEI 2008 - PAGINA 7 ERDAG 22 MEI 2008pArj(; OETILBURGSE koerier 1EI MEI jeldag ichout FOTO: DEEN VAN MEER let II Barbiere di Sivglia vertelt het ver- Filburg leg 147 Nieuw seizoen voor Brabants Orkest A Y*” I vnjudg van w.u dinsdag tot en i 14.00 tot 17.30 I van 11.00 tot 151 Schilderij van Wouter Boot .I2M Woensdag 28 tot en met vrijdag 30 mei. 20.30 uur: T.R.A.S.H. met Isa Asia uur: onde Ibum, zelf n middag met jonge Beeld uit 'Isa' Foto: Ernest Potters Zaterdag 24 mei, 22.00 uur: Eup- 013 l DE UWE VORST J PfiRRDOX J Cd-presentatie Ton Tonnie Big Black Beautiful De Tilbur Ims, zie ersin NOG STEEDS... een mooie collectie jurken - bloeses - jasjes en alles afgeprijsd Henri Huijsmans treedt op tijdens de jinale van de Kleintje Hollands Soundmix- show. FOTO: NEVENFOTOGRAFIE import van kleding en sieraden uit alle windstreken rouwtje ijacht ande- met kers woensdag, op donderdagavond vin den de balletrepetities plaats en op zaterdagochtend vanaf 10.00 uur spelrepetities. Op de zaterdagoch tend vinden ook op gezette tijden g 28 mei wburg van zijn ver- stilburg.nl, aan van Zondag 25 mei. 15.00 uur: Klas sieke middag Een klassieke talenten. Percussiegroep Manda Ver heeft zich aangemeld voor het bekende popcon- cours de Grote Prijs vari Nederland in de categorie Dance. Die stijl komt het dichtst in de buurt bij de muziek van de band. De Grote Prijs van Nederland is een muziekprijs die jaarlijks wordt uit- in haar eigen hersenspinsels, kleedt zich uit aan het eind van de dag om naar bed te gaan. ditionele country western als hill billy komen volkomen aan hun trek ken. Ook personen die het werk van Loretta Lynn, Kitty Wells en Goldie Hill liefhebben raden we hetzelfde aan: kom naar Hayride Hotel. BO Maandag 26 mei, 20.00 uur: Minke Elisa Brands, Stichting DC 1 H High met Monoloog Interieur Een vrouw van midden 30, gevangen in het festival Onze bekende BASIS COLLECTIE Rayon - jersey shirts, in heel veel modellen en kleuren: 3 halen 2 betalen maar... OP=OP en WEG is echt WEG -NATUURLIJK- I vmDt Juliana van Stolbergstraat 8 Tilburg Tel. 013 - 5424782 Zondag 25 mei. Bat Cave, 15.30 uur: Sounds Like Sunday Tijdens deze tweede editie van Sounds Like Sunday kun je je neervleien bij de prachtige nummers van de zangeres van Espers, Meg Baird uit Phyladelphia. Eigen nummers maar ook haar bijzondere nu-folk vertalin- nen tot bepaalde handelingen drijft, haal van graaf Almaviva die de mooie maar is de hebzucht, de lust en het Rosina voor zich probeert te winnen, egocentrisme eerder de drijfveer. Hij wordt geholpen door de sluwe kapper en duivelstoejager Figaro. Het grootste obstakel is dat Rosina niet ild met kinderen uit leeftijd van 4 tot en o zal er een step- n worden, kunnen erpen en zal er een n kinderen worden )e spellen worden ie leerlingen van 16.00 uur worden n afgesloten. Alle iden plaats in de raat in Tilburg. Maandag 26 mei, 20.00 uur: Kate Olsen met Magdalena De geheime dienst sluit een gevierde actrice op in een kamer. Ze weet dat ze schuldig is, alleen niet waaraan. formatie kunnen belang- djken op www.biblio- www.wouterboot.nl. Zondag 25 mei, 18.30 uur: finale Kunstbende Noord-Brabant 2008 Kunstbende is dé wedstrijd voor jong creatief talent in Nederland. Na drie voorrondes in Eindhoven, Den Bosch en Breda met ruim 500 deelnemers presenteert Kunstbende Noord-Bra bant de spetterende regiofinale. De schilderijen zijn te bezichtigen tijdens de openingstijden van Biblio theek Oisterwijk, op maandag en vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur, op dinsdag tot en met donderdag van 14.00 tot 17.30 uur en op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. De natuur en het buitenleven zijn de grote inspiratiebronnen van de Oisterwijkse kunstenaar. Vincent van Gogh en Claude Monet zorgden ervóór dat Boot zich in het impres- centrum van Tilburg. Het,, de,Stichting 'Even iets anders dan wordt georganiseerd dóóreen ander'. sionisme ging verdiepen. Zijn schil derijen maakt hij in zijn atelier in de Tilburgse Hall of Fame. Dit is een plek waar jong talent uit Tilburg en omstreken de mogelijkheid krijgt om zich te ontplooien. De kunstenaar is ooit begonnen als graffitiartiest op straat en hij is een bekend figuur in de Tilburgse skatescene. Via de straat kwam zijn kunst uiteindelijk op het doek terecht. Hij werkt onder andere samen met kunstenaar Martin Peulen uit Breda. Voor meer info' stellenden kijk theekmb.nl of v Dinsdag 27 mei, 20.00 uur: Asia Asia scoorde in de jaren tachtig een wereldhit met 'Heat Of The Moment'. Het woord 'supergroep' dekt bij Asia volkomen de lading; Asia bestaat namelijk uit John Wetton (zang, bas, ex-King Crimson, UK, Wishbone Ash), Geoff Downes (keyboards, ex-YES, The Buggies), Steve Howe (gitaar, YES) en drummer Carl Pal mer (ex-Emerson, Lake Palmer, Mike Oldfield). De Asia reünie duurt inmiddels al sinds 2006 en Wetton weet te vertellen: 'Alles dat er 25 jaar geleden was, is er nog steeds. Als je onze muziek toen goed vond, zul je die nu opnieuw goed vinden.' gereikt in de categorieën Pop/Rock, Singer/Songwriter, Dance en RnB/ Hiphop. De prijs bestaat onder andere uit een geld- en publieksprijs. Daar bij geldt dat voor de winnaars ook optredens op grote evenementen als Festival Mundial, Dance Valley en Parkpop zijn te winnen. Wouter Boot expbseert nog tot en met zaterdag 31 mei zijn schil derijen in Bibliotheek Oisterwijk. Boot (1980) schildert voornamelijk landschappen en stillevens. dings Festival. „liani Kwartet sns het Tromp oudere het concert v en Orkest van Erwir Naast deze werken is ruimschoots te horen locaties bosch, 1 zomerperiode sluit ren traditiege- jliekslieveiing. irmen op het het de beurt iglia. Deze jp dinsdag r” ïters Brabant College nderdagverblijf 1 id in Tilburg. De vere niging Veilig I en ongehinderd Donderdag 22 en vrijdag 23 mei, 20.30 uur: Wolfsjong met Zot (pre- Hamlet is de prins van Denemarken. Hij heeft genoeg om zot van te wor den. Zijn vader vermoord. Zijn moe der hertrouwd met de moordenaar. I Dat doet zeer. Hamlet zint op wraak, mei. 20.31 I Of toch niet. En nu doet ook zijn lief (try-out) I nog lastig. Geloof niet wat de mensen Het jong I zeggen: zot zijn doet wél zeer. staat bek I Een groep talentvolle jongeren baant I zich al spelend, zingend, dansend en I filmend een weg door dit klassieke verhaal. Ze maken van Hamlet een eigentijdse en ontroerende voorstel- over «en jongen die met geweld de wereld van de volwassenen wordt ingeslingerd. Hoe overleef je in dit slangennest? Donderdag 22 mei. 20.30 uur: 12e International Gipsy Festival Een muzikaal-poëtische avond met Nello Mirando en Armando, speci ale gast Cherry Duyns en het Nello Mirando Ensemble in het kader van het 12e International Gipsy Festival. Nello Mirando is een in Nederland bekende Sinti violist. Armando is behalve schrijver en kunstenaar ook tv-presentator, met Cherry Duyns had hij in de jaren '80 het VPRO verkeers- programma Herenleed. riervoor is -sonen .ciangstel- ~et hun vier- pleine 06- bestot lening gevraagd aan zijn rijke neef Joris. Hij verzwijgt daarbij de ware reden en doet voorkomen dat zijn firma aan uitbreiding toe is na het in dienst nemen van zijn schoon zoon, een zakelijk uiterst bekwame jongeman. Als Joris en zijn bazige vrouw Dina eerst wel sens willen kennismaken met die schoonzoon zijn de poppen aan het dansen. Er is namelijk helemaal geen schoonzoon, dat heeft Dirk maar verzonnen, en dus moet er een tijdelijke schoonzoon opdraven, met alle gevolgen van dien. Hoe ze dit aanpakken kunt u zelf meemaken. De Stichting Vierdaagse Goirle is voor de wandelavondvierdaagse op zoek naar vrijwilligers. Het evene ment vindt plaats van maandag 2 tot en met donderdag 5 juni. Ieder een vanaf veertien jaar kan zich hiervoor aanmelden. Donderdag 22 mei, 21.00 v1"" Kubus Superavond, voorroimv singer/songwritercontest Voor aanstormend talent is het dé avond om een plaats te bemach tigen in de landelijke finale Voor singer/songwriters onder studenten. J/atorium- en popacademie- studenten zijn uitgesloten van deel name. De voorwaarde is wel dat de deelnemer meedoet met eigen werk en eigen begeleiding. De organisa tie is in handen van de Kubus-club. len fungeren zodat de wandelaars niet verdwaald raken en ervoor zorgen dat er onderweg niets kapot gemaakt wordt. Ook zoekt ze mensen die ingezet willen worden als v regelaar. Minimumleeftijd hie 16 jaar. Hiervoor krijgen de perse instructie van de politie. Belang: lenden kunnen een e-mail met h gegevens sturen naar hvdun@vi daagsegoirle.nl of bellen naar 22955359. De finale van de Kleintje Hollands Soundmixshow vindt aanstaande zondag, 25 mei. tussen 13.(8) en 17.00 uur plaats op het T Podium op de Heuvel. De talentenjr- voor mensen met een verstane lijke beperking wordt omlijst ir optredens van bekende vertolkt van het levenslied. alleen onder streng toezicht staat van haar voogd, maar dat deze dokter Bartolo ook met haar wil trouwen. Meer informatie: www.theaterstil- burg.nl of tel. 013-5432220. De tiende Tilburgse Revue staat voor de deur. Het belooft een fantasti sche productie te worden. Evenals bij voorgaande edities is het een revue voor en door Tilburgers. Tot 26 mei kan er worden ingeschreven voor de audities. Tevens kunnen vrijwilligers voor een/meerdere van de afdelingen decor, kostuum, grime of change menten zich aanmelden. De audities voor de tiende revue vinden plaats in het Centrum voor Amateurkunst aan de Ringbaan Noord in Tilburg op vrijdag 6 juni 's avonds de audities voor ballet, zaterdag 7 juni overdag de audities voor zang en spel en zondag 8 juni overdag de audities voor zang en spel. Meer info: www. tilburgserevue.nl Er wordt vanaf september op ver schillende locaties gewerkt maar de repetities vinden hoofdzakelijk plaats in het Centrum voor Amateurkunst aan de Ringbaan-Noord. De zangrepetities zijn steeds op Plastisch chirurg In regie van de Nederlandse regis seuse Jetske Mijnssen transformeert Opera Zuid de beroemde opera tot een absurde komedie die zich afspeelt in en rond de praktijk van dr. Bartolo, plastisch chirurg. De productie wordt niet gebracht als een liefdeskomedie maar als een eigentijds, snel theater stuk. Dramaturgisch gezien is niet de liefde de motor die alle hoofdperso- FOTO: FRANS VAN AARLE gecombineerde repetities plaats r spel/zang en dans. De voorstelling zijn gepland in maart en juni 2v in de schouwburgzaal van Theaters Tilburg. De enige echte Nederlandse Sisters of Soul komen met een gloednieuwe soul- discoshow van internationale allure naar Theaters Tilburg. In korte tijd kregen Rocq-E Harrell, Lucretia van der Vloot en Michelle David een waanzinnige groep fans. Iedereen die al eens een avond Big, Black Beau tiful heeft meegemaakt weet waarom. De combinatie van deze kanjers van vrouwen, hun dijken van stemmen én een spetterende live-band is onweer staanbaar. Tel daar de waanzinnige kostuums en opvallende pruiken bij op en je hebt een vette show en een geweldige avond uit. De show staat op woensdag om 20.15 uur in de Schouwbum van Theaters Tilburg. Kaarten zw ingen krijgbaar viai www.theaterstilb“~ 2009 telefonisch via 013-5432220 en de babe van de Ticketservice Theaters Tilburg. Na twee voorrondes strijden twaalf kandidaten komende zondag om de eerste plaats. De presentatie van het evenement is in handen van Clemens van Bracht, bekend van de I Deurzakkers. Charlene, Gino Politi, I Frank Smeekens, Henri Huijsmans I en Corry Konings zorgen samen met I de deelnemers voor eén middag vol I entertainment. I Sinds 2000 wordt het jaarlijks f terugkerend evenement gehouden kan daarbij rekenen op gastdirigenten zoals Eri Klas, Richard Egarr, Wayne Marshall en Stefan Ashbury. Er zijn ook bekende solisten zoals pianisten Cyprien Katsaris en Peter Donohoe, de trompettist Reinhold Friedrich en de cellist Colin Carr. Er is ook veel aandacht voor zang tijdens het Opera- feest op de Parade, het Internationaal Vocalisten Concours en Spaans reper toire met mezzosopraan Tania Kross in de hoofdrol. De jonge solisten zijn ook van de partij. Pianist Severin von EcKhardstein, violisten David Garrett, Vadim Gluzman en de Turkse piano- ziujes Ferhan en Ferzan Onder zijn een van de jongste generatie musici. Het Brabants orKest vindt het belang rijk om breed publiek te trekken. Komend seizoen kruipt Edwin Rutten in de huid van Peer Gynt tijdens een van de familieconcerten. Met educa tieve projecten zoals De Nachtegaal voor zo'n 5000 leerlingen uit het basisonderwijs, Componeren in de Klas en Klank en Ruimte zoekt het orkest niet alleen de komende genera tie concertbezoekers op maar hoopt het ook de musici van de toekomst te inspireren. Donderdag 29 mei, 20.00 uur: Chris ty Moore with Declan Sinott Christy Moore, ook wel bekend van de bands Planxty en Moving Hearts, is een van de beste lerse zangers van dit moment. Hij brengt een bij zondere mix van traditioneel Iers met elementen van rock en andere populaire muziek. Moore is de broer van een andere grootheid, namelijk Luka Bloom. Maar het is Moore die een van de grootste inspiratiebronnen is voor o.a. U2 en Sinead O'Connor. Niet de minsten toch? Beide koren hebben vorig jaar tij dens een uitwisseling in de Waalse kerk van Breda ook een Lenteconcert gegeven en nu is Becadans de ont vangende partij op zondag 25 mei om 13.00 uur in de Gouden Carolus te Hilvarenbeek. Beide koren tellen zo’n 55 leden. Waar Ambicius een meer klassiek getint repertoire laat horen, heeft Becadans een lichtere mix in zijn pro gramma opgenomen. Het koor kraakt ook een klassieke noot in de William Tell Overture. Ambicius staat onder leiding van Niels Loose en bij Beca dans verzorgt Marijke Schoutens de muzikale leiding. De nieuwe chef-dirigent is nadrukke lijk aanwezig in de programmering. Hij haakt in op de rijke traditie die Het Brabants Orkest heeft in het Franse repertoire. Daarnaast vindt er een uitvoering plaats van Schonbergs sen. De stem van de zangeres past Friede aufErden samen met het Bra bij de nummers van Tina Turner en bant Koor. De ontdekkingsreis van het Janis Joplin. Werk van de Creeden- orkest spitst zich verder toe op Oli- ce Clearwater Revival, The Spencer vier Messiaen en op Henk Badings, Davis group en The Outsiders komt die volgend jaar centraal staan tijdens tijdens de avond voorbij. De optre- het Badings Festival. Samen met het dens worden aangevuld door de Modigliani Kwartet spelen de musici Trappaf drive-in show. De avond is tijdens het Tromp Concours onder toegankelijk voor iedereen vanaf 25 andere het concert voor Strijkkwartet jaar. Kaarten zijn te koop bij Café 't en Orkest van Erwin Schulhoff. Molentje aan de Kerkstraat en op de Naast deze werken is het repertoire adressen Terburghtweg 76, Tilburg- ruimschoots te horen op de bekende seweg 14enLangvennenZuid86in locaties in Eindhoven, 's-Hertogen- Oisterwijk. bosch, Tilburg en Breda. Het orkest De V-Street Band geeft Tijdens Trappaf Music Event op zaterdag 7 juni om 21.00 uur een optreden in 't Molentje aan de Kerkstraat in Oisterwijk. Verschillende live-acts treden op tijdens het evenement. Vrijdag 23 mei, 18.30 uur: Ferdi die o TajTur, Ahmet Selcuk Ilkan, Oguz De la Yilmaz en dj Oki dj Muzzy allemaa' ’'-“avond zal de Turkse ster Ferdi dus dat Jayfur een uniek concert geven met teleursti rijn live band Senyaylar Orkestrasi. Sterren uit Turkije zijn niet zomaar r sterren. Ze worden op handen gedra- ïtekent dit gen en kennen een status in eigen bestaande land en ver daarbuiten die we in de Nederlandse cultuur niet zullen herkennen. Donderdag 29 mei, 21.00 uur: Gem en Hit Me TV Als het Nederlands elftal uit muzi kanten zou bestaan dan zouden de heren van GEM en Hit Me TV onge twijfeld in de basis staan. Wat een talent hebben, we hier verzaméld. GEM brak natüurlijk door met 'Good To Know You’, bekend van de Rand- stad-commercial, maar het nieuwe album dat inmiddels in de winkels ligt staat helemaal boordevol indie- pareltjes. Hit Me Tl uur: Freshhh 11 Thing De ene Freshhh party is nog niet voorbij of de andere staat alweer voor de deur. Freshhh it's a reggae dance hall thing is het nieuwe cross-over- concept waar alle stijlen als reg~~~ dancehall, R&B en hiphop gemixt worden. De tweede editie van Freshhh staat in het teken van het Jamaicaanse toasten/live zang op soundsystem. De bekende dancehallartiest Million Stylez uit Zweden scoorde een grote Kitty 1 hit met het nummer 'Miss Fatty' en verhaa komt samen met zijn selecter DJ soon. Flash voor de eerste keer naar Neder- zijn t land, exclusief voor Freshhh! gebroken harter tgenoten, rliteit. Lief jrgse toneelvereniging Doto presenteert de voorstelling "Echtge- nuot te Huur", een blijspel in drie door Peter Bergvliet. Frans t voor de regie. opgevoerd op dinsdag 27 en woensdag 28 mei en op dins dag 3 en woensdag 4 juni in La Vida aan de Veldhovenring 79 in Tilburg. Aanvang telkens om 20.15 uur. De voorstelling duurt tot 22.45 uur. Dan iets over de inhoud van het blijspel. Dirk Verstoep en zijn com pagnon zijn door omstandigheden in financiële moeilijkheden geraakt. Als laatste redmiddel heeft Dirk een gen van oude (folk)traditionals. De aangrijpende darkfolk van Sharron Kraus uit Oxford slaat een natuurlijke brug tussen Meg Baird en de warme stem van onze eigen Duffhuës. Donderdag 22 mei, 21.00 uur: Decibel Club Tour Na jarenlang de Nederlandse zalen, -,-:nen en festivals te hebben uvstookt gaan Enge Buren nu een horia c clubtour maken. Het idee is ontstaan De Italiaanse meester Technoboy zal billy na het grote succes op festivals als het Tilburgse publiek en de sfeer laten ken. i Lowlands, Noorderslag, Dauwpop stijgen tot euforische hoogte. Dan etc. Tijdens de 'Decibel Club Tour', Headhunterz, een favoriet die in zeer wordt de popmuziek in het algemeen korte tijd is uitgegroeid tot een van door onze 3 'Stand up Musicians' met Neder-lands beste exportproducten een dikke knipoog op zeer unieke op hardstyle gebied. Hetzelfde geldt wijze belicht. Het resultaat is hila- voor Showtek. De tweede zaal zal risch en virtuoos! ditmaal het territorium zijn van een nieuwe generatie hardstyle artiesten !J->-> s «o -17j: j:_ ons ]an(j momentee] voortbrengt, laatste edities van Euphoria waren •maal voortijdig uitverkocht. Zorg lat je er op tijd bij bent om stelling te voorkomen! Vrijwilligers moeten beschikbaar zijn vanaf Ongeveer 17.30 tot 20.30 jonge gezelschap T.R.A.S.H. uur. De organisatie zoekt mensen die staat bekend om zijn dynamische onder andere onderweg als post wil- dans door krachtige performers en een vaak gewelddadige bewegings taal. Met de nieuwe voorstelling Isa gaat T.R.A.S.H. op zoek naar een tegenkleur, naar verstilling tegenover chaos. Elegante en subtiele bewegin gen naast fysieke explosieve dans. Isa is geïnspireerd op Scandinavische sagen over de pijn en schoonheid van de verdergaande tijd. In een monochroom en etherisch landschap, tussen de hoge muren en ramen van een verlaten huis, ont- singer/songwri vouwt zich de legende van Isa, de ijs- Conservatoriur koningin. Haar ijselijk gehuil klinkt door de mist, als een aankondiging van de dood. Isa vertelt een kil relaas over mensen, over datgene wat ons bepaalt en waar we geen grip op krijgen. Zondag 25 mei, 20.00 uur: Tim van Hamel De frontman van Millionaire, ex- Sister Poopoo, ex-Evil Superstars, ex-dEUS, Eagles Of Death Metal en van talrijke andere bands, projecten (Coca Cola met God; Ex-drummer Band) en' samenwerkingsverbanden heeft zijn eerste soloalbum uit. Ze heet 'Welcome to the Blue House' en de maker: Tim Vanhamel. Samen met coproducer Luuk Cox (Shameboy) bespeelt Tim alle instrumenten en creëert hij een kleurige wall of sound met cement uit de molen van Big Star, My Bloody Valentine en The Jesus and Mary Chain (aldus De Morgén). Prachtalbum, klasse muziek voegen we daar zelf nog even aan toe! I Vlak voor de zc Opera Zqid het seizoer I trouw af met een publi. Stond vorig jaar Carmer programma, dit keer is het d aan II Barbiere di Siviglis I opera van Rossini staat op r I 27 mei om 20.15 uur in Theat Tilburg. I 11 Barbiere di Siviglia is een van de I meest geliefde opera's aller tijden. I Veel zangstukken uit de eerste akte I zijn ieder voor zich echte opera- I hits geworden. Maar vooral Rossini's I onfeilbare gevoel voor humor heeft I bijgedragen aan de enorme popula- I riteit Onder de artistieke leiding van I Miranda van Kralingen staat Opera I Zuid voor een bijzondere, kwalitatief I hoogwaardige productie met jonge I toptalenten. De orkestbegeleiding is I van Het Brabants Orkest. De brochure van Het Brabants Orkest is weer verschenen en hierin presenteert het orkest een reeks concerten. Met de benoeming van de 28-jarige Alan Buribayev uit Kazachstan tot chef-dirigent wordt de verjonging benadrukt en dit heeft invloed gehad op het programma voor het komende seizoen. Dinsdag 27 mei, 20.00 uur: Eef Thomassen met Beeehh Een tussentijdse presentatie van de kindervoorstelling Beeehh. Zaterdag 24 mei, 21.00 uur: Gipsy Festival: Parne Gadje en Travelling Duo's Niet-zigeuners kunnen ook zigeu- nermuziek spelen en dat bewijst de Nederlandse groep Parne Gadje met een repertoire van improvisaties uit de Balkan. Deze witte gadjo's heb ben de zigeunertaal geleerd en zetten zelfs teksten van Servische Roma- Vanav zigeuners op muziek. Parne Gadje Tayfu betekent 'witte niet-zigeuner'. Parne zijn 11 Gadje speelt geen zigeunermuziek, Sterrc maar Gadjo-muziek. In de interpre- -* tatie van Parne Gadje betekent dit dat begonnen wordt bij bestaande Roma-liederen of volksmuziek uit Servië, Macedonië en Griekenland maar .dat een eigen weg in wordt geslagen en invloeden uit de gehele Vrijdag 23 mei. 22.00 ui Europese volksmuziek voorbijko- it's a Reggae Dancehall men. Regelmatig gaat de groep dan ook over op buitengewoon originele en vrije bewerkingen en improvisa ties gebouwd rond Oosterse, Griekse en Turkse toonladders. De Travelling Duo’s is een eenma lig project, speciaal voor dit festi val opgezet. Daarin naast Kalman Balogh op cymbalom Peter Ralchev op accordeon, Franky Lato op viool, Paulus Schafer en Maurice Leenaars op gitaren 'en Bert Palinckx op con trabas. TV moet hun plek in de basis bewijzen, maar krijgt van de tfdtrainer alle vertrouwen. Hun enorm poppy dansbare gitaarrock met sterke hooks, enkele vlijmscher pe riffs en hakkende drums leverde een ware myspace-hit op. De eerste single 'Maybe the Dancefloor' wordt een grote, let op onze woorden. We kijken in elk geval niet raar op GEM en Hit Me TV binnenkort een mil joenentransfer maken naar het bui tenland! Vrijdag 23 mei, 21.00 uur: Gipsy Festival: Orchestra Mihai Scar- lat Na een uiterst muzikale jeugd, vol viool- en contrabassnaren en veel concerten, werd Mihai Scarlat vaste bassist bij het ensemble van Andrei Serban. Tijdens een muziekfestival besloten hij en ehkele Roemeense collega's in Nederland te blijven. Hij studeerde aan de conservatoria van Hilversum, Utrecht en Amster dam en is sinds 1997 bassist bij het Nederlands Balletorkest, het huidige Holland Symfonia. Verder geeft hij workshops en cursussen in volks- en zigeunermuziek aan verschillende amateur-orkesten in Nederland. Heimwee naar Roeme nië en de Roemeense muziek waren de basis voor de oprichting van het Orchestra Mihai Scarlat. I Op zondag 25 mei zet theater 't Plein' I in Udenhout, de deuren wijd open I voor Ton Tonnie. Tijdens deze The V-Street Band is een groep van I muzikale bijeenkomst presenteren zij vijf jonge mensen die de muziek uit hun eerste cd. Ton speelt gitaar, Ton- de jaren zestig enbegin zeventig I nie de contrabas en samen bespelen laat herleven. De muziek uit deze I zij hun publiek. Potentiële hits als Pas periode heeft grote invloed op hen toch op voor de vangrail, Da moake gehad. De traditionele gitaren en I we wel en Als ik later rijk ben zullen drums worden aangevuld met toet- I zij samen met muzikale vrienden en I verassende gasten ten gehore bren- I gen. Zij noemen hun levensliederen I hartlappen, de tegenhanger van de I smartlap. In hun zelfgeschreven lie- I deren worden nostalgie, romantiek en humor verenigd tot meezingers voor I jong en oud. De zaal is open vanaf M 14.30 uur en de entree is gratis. Becadans en Ambicius geven op zondag 25 mei om 13.00 uur een bedrijven lenteconcert in de Gouden Carolus van Dun tekent aan de Gelderstraat 20 in Hilva- Het stuk wordt c renbeek. Zaterdag 24 mei, Bat Cave, 20.30 uur: Oakhurst en Kitty Reed Oakhurst uit Denver mixt traditionele bluegrass en indierock met een zoge naamde 'citybilly'-houding. Dus net even wat rustieker en rockender dan de bluegrass die uit de Rocky Moun tains komt. De band speelt meer dan 200 concerten per jaar en staat er bekend om ook op straat wat nieuwe vrienden te maken en ineens een showtje te geven. Meer dan eens ver- s-over- schijnen ze na een optreden op een eggae, aftershow bij fans thuis! Op de setlist gemixt komt ook wel eens een cover voorbij. Oakhurst weet de songs van onder andere Wilco, The Flaming Lips, Led Zeppelin, Ween, Pink Floyd en Beek tot een verrassende bluegrass-versie te verbouwen. Reed wapent zich met gitaar en raait óver haar leven en haar per- i. De thema's die Kitty aansnijdt universeel en tijdloos: ontrouw, rten, hartstocht, dronken jaloerse geliefden en rfhebbers van zowel tra- gebre echtg rivali A -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7