SJAAK BRAL Raamwerk Tilburgse Revue gereed Nieuw seizoenmagzazine Theaters Tilburg Wij, NEDERLANDERS Zeventien voorstellingen in 2009 RondomTwater brengt poëzie in de Piushaven De Strijdhoef Fontys Dansfestival in teken van interculturaliteit Orgelconcert in Pauluskerk Topprogramma Festival van het Levenslied T terwijk AG 8 MEI 2008-PAGINA t DONDERDAG 8 MEI 2008 - PAGINA 7 DE TILBURGSE KOERIER Brigitte Kaandorp FOTO: PIEK keer Jace eens i deelt i FOTO: ALBERT SMITS Dutch Pipes end Drums uit Tilburg en het Harmonie Orkest Tilburg. FOTO: MARSEL LOERMANS Meer dan 300 tips voor eert mooie avond uit Met Monique Smit, Dries Roelvink, Charlène, Wolter Kroes en vele anderen 1 FOTO AN NALEEN LOUWES De Sjonnies JftN V6N BESPUW TILBURG J PfiRfiPOX 013 DE NWE 1ST Dood Paard en Nieuw West brengen 'Lieve Kittyop de planken. 8 mei, lopes en drum&bassfeesten in idus! ning' ken- aan het muziek c neemt Gratis Bezoekers van Theaters Til vange thuis kunnen aam is o stilt s de als alle dans een aken. zijn India lier voor de audities mei worden gedownk tilburgserevue.nl 0809 I, voor de langrijker i keer met uai wr. alweer was, jnsen in een zaal gin- emand op een podium dat dan Écht Dingen pleet hebben. De audities vinden plaats op 6, 7 en 8 juni in het CVA in Tilburg. Een aanmeldingsformu- s kan vanaf 10 load van www. De schrijver van de Ven, ■e Revue, die in 2009 op de planken staat van Theaters Tilburg, met van links naar rechts Jace I Schilders. succesvollere druir Nederland. Bij zijn i cel- tot de terdam at hem uit lloconcer- favoriete zich ont- mee >t als regel- enders Haag naar Tilburg is maar stukje. Golden Earring heeft ige carrière namelijk wel eer kilometers optreden. Zov sands zijn er ni Piusha- r Jansen door tal haven. Bezoe- ertaxi. Zondag 11 mei, 10.30 uur, Studio: Peuterfestival - Klein Zwanenmeer Kom je spelen? Theaters Tilburg is zondag 11 mei vanaf 10.30 uur hele maal bestemd voor peuters. Er is type dat weigert om nog langer zijn vetjaardag te vie ren. Maar zijn vrienden staan ook dit jaar gewoon ongevraagd op de Zo zijn 'de' Nederlanders, we grijpen ieder verjaardagsfeestje aan Bat Cave, 21.00 These Seats are worden weer afgewiss ten uit stad en regio. Bijzc dacht is er voor de winna Levenslied Talentenja deze topacts op het zullen nemen. ers van de Tilburgse Ko de Laat en Ed S< 'on voetbalclub Uno voorjaarskampioen. in het najaar eindig- om Hollandse zaken tegen het licht te houden. Sjaak kan het niet meer aanhoren. Hij trekt ten strijde tegen de vervlakking van Nederland. Het resultaat is een hilarische maar ook confronterende show. ke muzikale n die pestkoppen1 musical is 1 sen de 8 en :al Woepsie zien en op 25 mei 19.00 uur. Inf“ cal Woepsie en st kun je vinden op letoisterwijksorkest. rten kosten slechts deur van Tiliander. >ok, bel of sms naar mail naar chantal® Over ruim vijf weken zal het Daiv- groep Festival van het Levenslied wederom intrek nemen in het hart van de stad en de harten van de lief hebbers. Met jaarlijks ruim 130.000 bezoekers is het evenement één van de populairste Tilburg Traktaties. EEN GEZELLIG AVONDJE UIT MET Zaterdag 10 mei, 21.00 uur: De Brazilian jazz groove band met Sensual De Brazilian jazz groove band Sen- Zaterdag 10 mei, 2030 uur: Dood Paard en Nieuw West met Lieve Kitty Een groepje mensen zit vast. Hun situatie is letterlijk uitzichtloos: ze hebben geen ander gezelschap dan elkaar en als ze door een allerkleinste opening in het geblindeerde raam naar buiten kijken, zien ze niets anders dan een doodse binnenplaats. In Lieve Kitty nemen Dood Paard en Nieuw West de dagboeken van Anne Frank als uitgangspunt. Het stuk gaat over gevangenschap en vrijheid, over bedomptheid en uitzicht, over het vermogen van mensen om elkaar te vernietigen en over de kracht van de verbeelding. De onderdrukking is alomtegenwoordig, maar net zo sterk is de wens om door middel van de taal macht te krijgen over de mach teloosheid. Lieve K:Z "r*?1? -?** maar is als een reis door I van de geschiedenis, door i van geweld en d Het gaat ook i van mensen di zijn dan ander Zaterdag 10 mei, Bat Cave, 22.00 uur: FCKN WCKD* In de herfst van 2002 werd fckn wckd* opgericht met als doel drum&bass op een positieve manier in de regio Til burg te promoten. Inmiddels hebben talloze internationale artiesten opge treden maar is fckn wckd*ook een podium geweest voor getali 'nieuwkomers', fckn wckd* heeft z' inmiddels bewezen en is één van tussen 3 cabaretiers. Mike Boddé is een muzikale komiek die een sper vuur aan rariteiten op zijn publiek afvuurt. Kees Tom is muzikaal en heeft vooral virtuoze rijm en unieke woordspelingen als handelsmerk. En Onno Innemee is’ een begenadigd verteller die zijn mimiek aanwendt om het publiek deelgenoot te maken van zijn zoetzure observaties. Tilburg Dansstad Theaters Tilbutg heeft komend sei zoen veel internationale dansgezel schappen geboekt. Daarmee past het programma goed in de ambitie van Tilburg als Dansstad van het Zuiden. Denk aan toonaangevende gezelschappen als'Australian Dance een leuke theaterspeeltuin waar je tussendoor even lekker kan spelen en er is ook live muziek. Neem je pappa, opa, oma en natuurlijk je mamma mee naar het Peuterfestival op deze Moederdag! Vrijdag 9 mei. 20.30 uur. Concert zaal: Thé Lau De Volharding - Iedereen is van de wereld Een muzikale ontmoeting tussen Thé Lau en orkest De Volharding, dat belooft wat! De rauwe, poëtische songs van zanger-gitarist Thé Lau zijn eigenlijk nu al klassiekers. Zijn nummers nestelen zich als vanzelf in je oren en schieten in sneltrein vaart door naar je hart. De Volharding beweegt zich met de tegendraadsheid van een popband door de klassieke muziek. In Iedereen is van de wereld komen ze samen in een sprankelend concert. tereen op het podium staan." De directeur wil nog kwijt, dat in de productie optredens van diverse Til- igers.met burgseculturele groeperingen worden Audities :un je niet verwerkt. Als voorbeeld noemt ze de Voor dat de zomervakantie losbarst, aanwezigheid van de 'Schotjes', de wil de Tilburgse Revue de cast com- sual heeft eerder gespeeld in de Paradox en zangeres Eva Kieboom heeft ook eerder gezongen tijdens een Playlab-avond. Inmiddels speelt de groep op grote festivals in binnen- en buitenland. Deze avond staat geheel in het teken van de Zuid-Ameri- kaanse muziek. Sensual speelt deze avond één lange set, gevolgd door dj El Pregonero met salsa muziek. zijn uv»L de Piushaven schijnen. Om pre- 13.00 uur verricht Neptunes, de van het water, de opening. Het programma en vele voofgedra- gedichten staan in een boekje bij café Burgemeester Jansen en gs de route gekocht kan worden. idomTwater wordt’om 18.00 uur Donderdag 8 mei. 20.15 uur. Schouwburg: C3: Mike Boddé. Kees Torn en Onno Innemee - 3D Een cabaretier is ook maar alleen. In de kleedkamer lachen om je eigen grappen... 's Avonds in je eentje in de auto weer naar huis.En daarom is er C3! Een unieke samenwerking Vrijdag 9 mei, 20.15 uur, Schouw burg: Sjaak Bral - Wij, Nederlan ders Na het concert en de presentatie van Sjaak is zo'n de CD is er onder het genot van een - drankje gelegenheid om na te pra ten. De CD is tijdens de presentatie Jo verkrijgbaar voor 10,00 euro, daarna stoep. Zo kost hij 12,50. Donderdag 8 mei, 20.30 uur, Con certzaal: Amsterdam Symphony Orchestra - Glinka, Elgar en Dvorz' ïrtzaal: chestra arak Dit wordt een grootse 'en meesle pende avond! De Nederlandse list Pieter Wispelwey behoort t absolute wereldtop. Het Amste Symphony Orchestra nodigt voor een van de mooiste cellc ten aller tijden. Het concert bevat drie indrukwekkende stukken: Glinka’s Leven voor de Tsaar, Elgars Cello concert en Dvoraks 8e symfonie. meid. .ren wel bedoeld i 14 jaar. -:en op ...ei om Informa- en Het Donderdag 15 mei, Bat Cave, 20.30 uur: Ephel Duath en Monkey Beats Donkey Na een excellente show begin 2007 keert de Italiaanse band Ephel Duath terug naar de knusse Bat Cave. De math-jazz-noise-metalgroep put inspiratie uit het werk van King Crimson, Dillinger Escape Plan (op 21 juni in 013) en Sonny Rollins. Hoogtechnisch, furieus en verdraaid boeiend. Ook Monkey Beats Don- j*ook een key wordt vergeleken met diezelfde alenteerde Dillinger Escape Plan, maar in hun heeft zich rijtje komen ook Zappa, Fantomas, ién van de Primus, Aphex Twin en alle andere ilburg ont ken het magazine automatisch de bus en belangstellenden altijd een gratis exemplaar nvragen. Het volledige programma ook te vinden op www.theater- lburg.nl. 'Theaters Tilburg verloot de voorverkoop de beschikbare kaarten, zodat iedereen evenveel kans heeft op de populaire voorstellingen. 6 juni is de uiterste inzenddatum voor de loting, belangstellenden kunnen het nieuwe seizoenmagazine dus op hun gemak doorbladeren. n u samen met de meest uiteenlopen de solisten kriskras mee door de muziekgeschiedenis. Maandelijks op zondagochtend kunt u naar het gratis Concert Café waarin presenta tor Roeland Kooijmans u een kijkje gunt in de wereld van de klassieke muziek. Het doel is om te leren van eikaars cultuur. In de elfde editie van het festi val vinden er hedendaagse dansen uit dertien verschillende landen plaats. De danskunst in traditie en vernieuwing geeft een kijk op de wereld waarin mensen bruggen bouwen in plaats van discrimineren of oorlog voeren. De openingsvoorstelling A global connection of urban dance op vrijdag 16 mei wordt een optreden vanuit de Urban-culturen die zich vermengen met het theatraal gebeuren. Centraal staat daarin het uitgangspunt traditie en vernieuwing binnen de conti van interculturaliteit. De organi Vrijdag 9 mei, 23.00 uur: De ver jaardag van Thijs Elke tweede vrijdag van de maand is het dansen in de salon van De Nwe Vorst. De verjaardag van is een dansavond voor iedereen. De entree is gratis, maar vol is vol. zaken die haar dwars zitten. Ze asso cieert en filosofeert er maar wat op los. Ze doet maar wat. Al 25 jaar. voor uitverkochte zalen. Maar hoe doet ze het? Want aan het eind van de avond ga je met kramp in je kaken en pijn in je buik van hqt lachen naar huis. Ze is onweerstaanbaar grap pig, sleept je mee in haar verhalen en zingt ontroerend. Ze kan het als geen ander. In 2006 ontving Brigitte Kaandorp een Gouden Harp voor haar gehele oeuvre. Op woensdag 14 mei om 20.00 uur is er een orgelconcert met organist Ad van Sleuwen in de Pauluskerk aan de Heuvelstraat 141 in Tilburg. In samenwerking met Brabantse Orgelklanken is er een CD opgeno men van het unieke Batz-orgel in de Pauluskerk. Dit orgel werd gebouwd in 1765 door J.H.H. Batz en is daar mee het oudste orgel in Tilburg. Ter gelegenheid van de presentatie van deze CD wordt op 14 mei een orgel concert gegeven in de Pauluskerk. De toegang is gratis. Tijdens dit concert zullen composities van o.a. Bach, Böhm, Boutmy en Vivaldi ten gehore worden gebracht, die ook op de CD ingespeeld zijn. Vrijdag 9 mei, 2030 uur: Claudia de Breij met "iClaudia" We moeten ophouden elkaar zo te ontmoeten. Het was geweldig zolang het duurde, maar het loopt uit de hand. Ik verwaarloos mijn werk, jij laat de aardappels voor je vriendin aanbranden omdat wij samen virtu eel dineren op Second Life... Het is genoeg. Get a life. Als het al zo leuk is om mensen te ontmoeten op MySpace, een baan te hebben op Second Life en virtuele seks via xxx.com, stel je dan eens voor hoe het zou zijn om écht mensen te ontmoeten! Om echt te werken! Om het daadwerkelijk met iemand te doen! Claudia de Breij wil, virtuele wereld definitief bela wordt dan de echte,, nog één 1 u meemaken hoe dat ook alw vroeger. Dat men gen zitten, dat ier ging staan en dat dan Gebeurden. Klassieke muziek Dirigent en artistiek leider Arjan Tien heeft voor het Magogo Kamerorkest een fris programma samengesteld. Artiesten als Gino Vannelli, Mathilde Santing, Wouter Hamel en Wende Snijders laten zich graag uitdagen tot een uniek concert met het spran kelende kamerorkest. Magogo pakt ook klassiek stevig uit met onder meer de Metamorfosen van Strauss en Mozarts Requiem in de versie van Duncan Druce. Er valt nog veel meer te genieten van klassieke muziek. Nieuw is de reeks Klassieke r voor Dummies. Gregor Bak Donderdag 15 mei en vrijdag 16 mei, 2030 uur: Brigitte Kaandorp met "Zo" (try out) "Zo" is de nieuwe show van Brigitte Kaandorp. Ze zingt eens een liedje, houdt een praatje en deelt mee wat ze gisteren gegeten heeft. Dan bespreekt ze enkele kwesties met de zaal en vervolgens vertelt ze een anekdote die toevallig bij haar opkomt. En dan zingt ze weer eens een liedje... als ze zich per ongeluk niet tussendoor een verhaal herinnert. En ondertus sen rekent ze nog even af met enkele Zondag 11 mei. 11.45 uur. Schouw burg: Peuterfestival - Dirk Scheele: zijn leukste liedjes Dirk Scheele zingt vandaag zijn aller leukste liedjes. Welke dan? Dirk heeft wel acht cd's uitgebracht! Misschien komen er verzoekjes? Ieder kind heeft namelijk zijn eigen liedje. Dirk Scheele heeft wikkeld als een meester in het n laten doen van zowel een groot een klein kinderpubliek. Hij is r~ matig te zien op de kinderzenu Nickelodeon en Z@ppelin. Van vrijdag 16 mei tot en met vrijdag 23 mei vindt voor de elfde keer Het Fontys Dansfestival plaats. Studenten van verschillende dansopleidingen uit Europa. Afrika en Azië nemen deel aan dit festival. De optredens geven de mogelijkheid om het dansen in een Europees en mondiaal perspectief te zien. Op 2e pinksterdag zal tijdens de landelijke kastelendag kasteel De Strijd hoef, Schoorstraat 14 in Udenhout, geopend zijn voor het publiek. Belang stellenden kunnen terecht van van 11.00-17.00 uur. Er is elke half uur een rondleiding Dalens kamer door de heer v.d. Berg. Informatie over Kasteel De Strijdhoef en boeken van Heemcentrum 't Schoor zijn te raadplegen in de hal. Verder zijn er verschillende optredens en demonstraties. En heeft u nog nooit een musicalpre- mière meegemaakt? Bij de landelijke première van Disney's High School Musical op 25 januari wordt de rode loper uitgerold en kunt u bekende Nederlanders spotten. Met titels als Cabaret, Op Hoop van Zegen, Foot loose en Joseph and the Technicolor Dreamcoat wordt het vast en zeker een prachtig musicaljaar. Ook Hind The Arab Orchestra, DI RECT in de rockopera Tommy van The Who en het toneelstuk Liefdes brieven met Anne-Wil Blankers en Paul van Vliet zijn echte smaakma kers. Opvallend is ook de uitgebreide internationale programmering met s Akram Khan, Boris uuiiiaii uauvt en Jordi Saval en zijn Le Concert des Nations in Concert zaal Tilburg. Het Magogo Kamer orkest begint in Concertzaal Tilburg aan zijn derde sprankelende seizoen met maar liefst achttien concerten. Vrijdag 9 mei. 21.00 uur: Tinke Postma Quartet Saxofoniste Tineke Postma is een bekend persoon in het jazz-circuit. Haar albums komen uit in onder andere de VS, Japan en ze tourt de wereld rond. Haar laatste album bevat een cocktail van hardbopjazz met funk, fusion, pop en moderne impro visatie. Postma staat samen op het Woensdag 14 mei, 19.30 uur: Jon podium met Rob van Bavel (piano), Oliva's Pain, Manticora en Mas- Martijn Vink (drums) en Frans van terstroke der Hoeven (bas). Het verblijf van De voormalige Savatage-zanger de saxofonist in Amerika tijdens haar brengt begin 2007 een nieuw album studie heeft een grote indruk op haar uit met zijn band Jon Oliva's Pain, gemaakt. Daar kwam ze in contact Oliva pakt op 'Global Warning' met meesterblazers zoals Joe Lovano beter uit dan ooit. Volgens de ken- en Chris Potter. Postma's composities ners doet dit album denken aan het zijn geïnspireerd door de jazzexplo- meesterwerk 'Streets' van Savatage. raties van Bill Evans, Wayne Shorter, Ze noemen het 'episch, kolossaal en Weather Report en het Miles Davis melodieus'. Bovendien refereert men Quintet. ook naar Queen, Genesis en Pink Floyd. Kortom; een divers album dat optimaal past bij een setlist Savatage- klassiekers die Jon nog steeds met volle overgave speelt. Donderdag 8 mei, 20.00 uur. Stu dio: Micheline - Chocolat De Vlaamse zangeres Micheline van Hautem trok tien jaar geleden de wijde wereld in, slechts gewapend met stem, gitaar en laptop. Om zich te onderscheiden tussen al het goeds en groots van deze wereldstad, zong ze vooral Franse chansons van Brei en Piaf. Het succes groeide en met haar band Mich en Scène veroverde ze vele harten. Tijdens Chocolat zal blijken dat het eigenlijk niet uitmaakt in welke taal Micheline zingt. Franse chansons, Engelse originals of Neder landse teksten; zodra Micheline zingt, smelt haar publiek als chocolade. Bent u benieuwd naar het komen de theater- en concertseizoen? Op zaterdag 10 mei verschijnt het nieuwe seizoenmagazine van The aters Tilburg. Het programma van komend seizoen zit bomvol smaak makers. Met de kerstdagen kunt u bijvoorbeeld naar Van den Ende's succesmusical Ciske de Rat. Woensdag 14 mei, 20.15 uur, Schouwburg: Toneelgroep Amster dam - Naar Damascus Naar Damascus (1898) is het zelf portret van de Zweedse schrijver August Strindberg. Toen hij tegen de veertig liep maakte hij de balans op van zijn verhouding met vrou wen, met de roem van het schrijv schap en met de godsdienst. In hoofdrollen Jacob Derwig als schrijver en Karina Smulders zijn geliefde. acts als One two trio, De Sjonnies, Gebroeders Ko en De Deurzakkers. Grote namen als Peter Beense, Wol ter Kroes, Dries Roelvink en bekende levensliedveteranen als Dennie Chris tian, Jaques Herb en Corrie Konings Ook dit jaar is het met hulp van het Tilburgse bedrijfsleven, de horeca van het Piusplein en de Paleisring en de gemeente Tilburg weer gelukt, om een topprogramma neer te zet ten. Van smartlap tot polonaise, van lokaal talent tot regionale en natio nale topartiesten, ze komen allemaal weer voorbij op zaterdag 7 en zondag Een paar plaatsen in het programma van dit roemruchte festival houdt de otganisatie nog even geheim. Deze zijn gereserveerd voor de echt grote namen, die niet mogen ontbreken dit jaar. Voor één van deze topacts wordt het zelfs de eerste keer dat hij of zij een optreden verzorgt op dit grootste Levensliedfestival van ons land. Dat r geVal voor M°nique Smit. Gelukkig zijn haar stemproblemen voorbij en kan ze weer schitteren op het podium. De jonge garde is verder sterk vertegenwoordigd met Char lene, Wesley en Addie. Het centrum van de stad zal schud den op z'n grondvesten met feest- De organisatoren Stichting Volzin en Huisboomfeest willen één dag een ander licht werpen op de Piushaven In het dagelijkse leven fiets, wandel of rijd je er zonder te letten op mooie I en bijzondere zaken. Het gebied ondervindt al tijden last van heront- wikkeling. Voordat de nieuwe huizen gebouwd gaan worden, krijgt nu de poëzie de kans een huis van woorden te bouwen. De huidige stadsdichter van Tilburg Frank van Pamelen heeft speciaal voor deze gelegenheid een gedicht op 'Pius' geschreven, de voor malige stadsdichters Jace van de Ven en Nick J. Swarth treden op. Verder werken mee het Theater van de Ver foren Tijd en de muzikanten Michael Breukers en Peer de Graaf vertolken Zeventien voorstellingen komen er op de planken van Theaters Tilburg. Blomme: "Voor dat het zover is, moeten er uiter aard nog bergen werken worden verzet maar het raamwerk is klaar." Ze heeft het met name over het script. De basis voor weer een succesvolle Tilburgse Revue wordt ook deze k geschreven door Ed Schilders, Jace van de Ven, Ko de Laat en gastschrij ver Frank van Pamelen. Zij schrijven een productie, die deze keer meer revue is dan musical. Maar wel een productie, die zo'n 150 medewerkers maandenlang zal bezighouden en die zeventien keer op de planken komt. Verdeeld over twee blokken, een blok in maart en een in juni 2009. "De voorstelling is geschreven tegen de achtergrond van tweehonderd jaar stadsrechten", zegt Blomme als we haar vragen naar de inhoud van de wederom oer-Tilburgse productie. Dat de voorstellingen opgesplitst zijn in twee blokken heeft te maken met de 'werkdruk' voor acteurs en tech neuten. "Allemaal vrijwillig?:- een 9 tot 5-baan. Van hen kun d- verwachten dat ze zoveel dagen ach- Op de middag van tweede pinksterdag 12 mei staat de Tilburgse I ven in het teken van poëzie. Vanaf de start bij café Burgemeester loopt een route langs de mooiste watergedichten. voorgedragen van acteurs en dichters op verschillende plaatsen rondom de has kers wandelen in eigen tempo of maken gebruik van de water u Donderdag uur: Envelo Taken Envelopes zijn ouderwets goed en tegelijkertijd gloedjenieuw. Denk Tal king Heads, beetje Pink Floyd, B52's, Pixies, Television, Yo La Tengo, Pavement... Ja ja, die goede oude tijd. Toen gitaren nog klonken als gita ren en het kapsel minder belangrijk was als de riff. Voornamelijk dan... waterliedjes. Overal presenteren stu- want de wat meer kunstzinnige bands denten van de Fontys Academie voor als Architecture in Helsinki en of Drama wateigedichten en Miranda Montreal slapen in de kamer ernaast Poel levert eetbare gedichten. Er kan (en komen regelmatig op de koffie), een workshop aquarelleren worden Mooi spul dus. gevolgd en stadsbioloog Henk Kui per geeft uitleg. Beeldend kunste- Vrijdag 9 mei, 21.00 uur: Golden naar Guus Voermans' laat zijn licht Earring en support op de Piushaven schijnen. Om pre- Van Den Haag naar cies 13.00 uur verricht Neptunes, de een klein stukje. Golden Earring hi god van het water, de opening. Het in de zeer lange carrière namelijk hele programma en vele voojgedra- eens wat meer kilometers afgelegd gen gedichten staan in een boekje voor een optreden. Zoveel Neder- dat bij café Burgemeester Jansen en landse bands zijn er niet die écht langs de route gekocht kan worden, internationaal succes hebben gehad. RondomTwater wordt’om 18.00 uur Golden Earring heeft in de Verenigde afgesloten. Staten een legeridestatus. En dat kun Meer informatie is te vinden op www. je nu, vijfenveertig jaar na oprichting, rondomTwater.nl. nog steeds meemaken! praten over dat leven, over het vrije bestaan dat ze ontzegd wordt. internationale Dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 juweeltjes als mei, 20.00 uur: Vorstvrij Festival Eifrnan Ballet i Vorstvrij is het Tilburgse festival waarin een aantal opvallende en mar kante producties en projecten uit het amateurveld bij elkaar gebracht wor den. Nieuw is dat De Nwe Vorst een Kitty vertelt niet één verhaal, aantal jonge makers gevraagd heeft is als een reis door het donker onder begeleiding van een coach een e geschiedenis, door de zwaarte voorstelling te maken. De resultaten sseld met talen- van geweld en dreigende vemieti- worden als Vorstproductie gepresen- D:jzondere aan- ging. Het gaat ook over het alledaagse teerd. Na meer dan zeven jaar weer /vumaars van de bestaan van mensen die niet beter of terug is La Primavera. In dit project jacht, die tussen slechter zijn dan anderen en die geen worden makers uitgedaagd om op t podium plaats diepere wens hebben dan een beetje artistieke wijze een reactie te geven licht en zorgeloos te kunnen leven. Ze op het werk van een artiest. Woensdag 14 mei, 21.00 uur: Puma De Noorse formatie Puma houdt niet van hokjesdenken. Experimentele jazzstructuren vullen ze op met elek tronica en noiserock. Puma bestaat uit Stian Westerhus (gitaar en electroni ca), Oystein Moen (elektronica) Gard Nilssen (drums) en Jurgen Brermhovd (techniek). De leden komen uit de vruchtbare Noorse rock, free-jazz en elektronische muziekscene. De luisteraar wordt heen en weer geslin gerd tussen melodieuze muziek, luide fysieke bewegingen en geconcen treerde noisy soundscapes. Het trio won in 2006 de prestigeuze Young jazz musicians of the year- award in Noorwegen. De schrijvers zijn druk in de weer met het script, het bestuur werkt aan het financieel 'rond' krijgen van de jubileum- en megaproductie en directeur Marie-Thérèse Blom- me formeert het productieteam. De tiende Tilburgse Revue gaat in maart 2009 in première. Zondag 11 mei, 23.00 uur: Cho- colatin We kunnen maar een tip geven: koop op tijd een kaartje voor Chocolatin, want dit feest was dagen van tevoren uitverkocht! En dat zal vandaag zeker weer het geval zijn. Want Erick E zorgt voor een exclusieve 2-hour set tie maakt een link met het initiatief van Tilburg Dansstad, waarin organisaties op het gebied van i samenwerken om van Tilburg internationale dansstad te make Voor de openingsvoorstelling drie choreografen uit Afrika, Ir en Europa samen gaan werken met eerste- en tweedejaars studenten van Fontys Dansacademie. Elke avond zijn een of meerdere voorstellingen gepland, wisselend van samenstel ling. Kunst en podium, kunst en debat, kunst en engagement zijn vol- itext gens de organisatie de pijlers in een aisa- nieuwe samenleving. Kaarten voor deze voorstellingen zijn te verkrijgen aan de kassa van Cultu reel Centrum Jan van Besouw, Tho mas van Diessenstraat 1 te Goirle, of telefonisch te reserveren via nummer 013-5343400 tijdens kantooruren, of via email info@janvahbesouw.nl en topchoreografen als Sidi Larbi. Bovendien is de tweede editie van Dansweek Brabant -van 4 tot en met 12 oktober- een van de speerpun ten van Tilburg Dansstad. Theaters Tilburg werkt daarin hecht samen met danshuis Station Zuid, Theater De NWE Vorst, het Centrum voor Amateurkunst en de Fontys Dans academie. De samenwerking met Mundial Pro ductions en 013 Popcentrum wordt voortgezet om grote sterren uit de wereldmuziek naar Tilburg te halen. In deze Mundial Flavour-reeks zijn onder meer Salif Keita en Manu Dibango te zien. Onalledaagse kamermuziek klinkt in het nieuwe eendaagse festival Hyperlink, een coproductie met De Link. In samen werking met De Muze begroeten de zusjes Thea Tilly voortaan alle bezoekers van kindervoorstellingen in Theaters Tilburg met een mooi lied, een spannend verhaal of een leuke act.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2008 | | pagina 7